Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Laboratorium - Specjalizacje.
Autor Wiadomość
Rodion 
Agent Chaosu


Posty: 7551
Skąd: Gestrandet
Wysłany: 17 Marca 2006, 15:07   Laboratorium - Specjalizacje.

Oto miejsce gdzie nasi sanowni autorzy/autorki, moga poszukiwac wiedzy na tematy wszelakie! :D
Jeśli macie jakies pytania dotyczące "technikaliów" które chcecie przedstawic w swoim opowiadaniu, czy tez pytanie z innej dziedziny co do ktorego macie watpliwości czy "zagra" w tekście.
Pytajcie! W miare mozliwości i wiedzy postaramy sie wam pomóc, lub skierowac tam gdzie wiedze taką można znaleźć! :D
_________________
Mam czarną koszulkę i piwo... jestem forpocztą sił chaosu.
I tylko konia osiodłać. I przez wrzosowiska, jak przez...
 
 
Godzilla 
kocia mama


Posty: 14145
Skąd: Warszawa
Wysłany: 17 Marca 2006, 15:17   

To niegłupi pomysł IMHO (no chyba że autorzy uważają inaczej :mrgreen: ) i też kiedyś mi chodził po głowie. No ale nie mam się czym chwalić. Moja znajomość arabskiego jest mocno zwietrzała. Osobie nie znającej rosyjskiego to i owo mogłabym podpowiedzieć, ale są lepsi fachowcy ode mnie. Maniakalnie to ja grywałam na pianinie, zgromadziłam stos różnych piosenek, których i tak nie mam z kim i kiedy śpiewać, i zajmowałam się różnymi rodzajami robótek ręcznych (szydełko, druty, frywolitki) - przynajmniej o tym mogę opowiedzieć. Taki np. horror na XIX wiecznej pensji dla panien, z surową nauczycielką robótek w roli głównej, śmierć przez omotanie inteligentną koronką, bądź tortury zadawane sprzętem do robótek :twisted:

Albo z innej beczki, hard SF ze zminiaturyzowaną załogą promu kosmicznego błąkającą się bezradnie wśród organelli komórkowych, bo i ta tematyka jest mi bliska :mrgreen:

A tak precyzując - mam rzeczywiście dużo materiałów na temat bardzo różnych technik robótek: hafty, frywolitki, koronki klockowe, igłowe, tkactwo, robótki siatkowe, itd itp. Jeżeli miałoby się to przydać do dodania atmosfery jakiemuś staremu domostwu, czy do scharakteryzowania osoby - zapraszam.

Druga sprawa to biologia; sporo tłumaczyłam na temat ultrastruktury komórek roślinnych, trochę też o szkodnikach roślin itd, choć jakoś nie widzę zastosowania tegoż w literaturze. A może się mylę?
_________________
Blog
Kedileri çok seviyorum :mrgreen:
 
 
dzejes 
prorok


Posty: 10065
Skąd: City
Wysłany: 17 Marca 2006, 16:16   

Po 1. Czemu wątek w tym dziale? Przecież pisząc tekst można mieć masę pytań bynajmniej nie związanych z szeroko rozumianą techniką.

Po 2. Godzilla się zareklamowała, to ja też 8) Prawo, historia prawa, herpetologia z naciskiem na wężę, również jadowite, kynologia (głównie terriery typu bull oraz molosy). Trochę wiem o pająkach.
_________________
If we shadows have offended,
Think but this, and all is mended,
That you have but slumber'd here
While these visions did appear.
 
 
Godzilla 
kocia mama


Posty: 14145
Skąd: Warszawa
Wysłany: 17 Marca 2006, 16:20   

Super! Kto dalej?
_________________
Blog
Kedileri çok seviyorum :mrgreen:
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 17 Marca 2006, 16:33   

o.. ja mogę się pytać o sprawy techniczne. Za to szczerze chętnie pomogę w ramach wszytkich przemyśleń co do stworów. Przemyśleń, znaczy nie mitologie itp, tylko jak ja to widzę :) Trochę z informatyki, ale głowy nie dam za prawdziwość tego co powiem, bo ciągle się uczę. Co jeszcze? Hmmm... w sumie to ja nic nie wiem, bo się uczę... a nauki dużo - czyli czasem po trochu ogółów, jakby ktoś potrzebował :)
 
 
Rodion 
Agent Chaosu


Posty: 7551
Skąd: Gestrandet
Wysłany: 17 Marca 2006, 16:57   

dzejes napisał/a
Czemu wątek w tym dziale? Przecież pisząc tekst można mieć masę pytań bynajmniej nie związanych z szeroko rozumianą techniką.


Pytać można o co kolwiek, co jest do tekstu potrzebne. :D Nikt za pytanie nie związane z technika lba nie urwie! :D

A moja "fiksacja", to militaria a zwlaszcza Luftwaffe i lotnictwo pokladowe na pacyfiku oraz broń pancerna ( panzerwaffe) z naciskiem na rok 44-ty. :D
_________________
Mam czarną koszulkę i piwo... jestem forpocztą sił chaosu.
I tylko konia osiodłać. I przez wrzosowiska, jak przez...
 
 
Romek P. 
Pan na Literkach


Posty: 4363
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 17 Marca 2006, 17:08   

Godzilla napisał/a
Super! Kto dalej?


Ano, żeby było w obie strony, to proszę:
- blade pojęcie o historii sztuki, szczególnie malarstwa
- blade pojęcie o średniowieczu (ale nie od strony machania mieczem :) )
- zakony rycerskie, ze wskazaniem na dzieje joannitów
- może nie odpadłbym przy pierwszym pytaniu o dzieje konkwisty oraz wszystko, co się z tym wiąże po obu strnach Atlantyku
- mgła, która czasem sie przeciera, gdy mowa o Epoce Wielkich Odkryć
- astronomia
- astronautyka
- mity nie są mi obce, przynajmniej niektóre :D

Sporo książek historycznych poniewiera się na półkach, więc w razie czego mam w czym sprawdzić, gdyby ktoś potrzebował.
_________________
Strona autorska: http://romualdpawlak.pl
 
 
Piech 
Hieronim Berbelek


Posty: 3569
Skąd: Poznań
Wysłany: 17 Marca 2006, 20:44   

Boję się napisać, że odpowiem na pytania o biologii, biochemii, czy fizyce, bo na tym wszystkim nie można się znać na wyrywki. No ale jak będę wiedział, to odpowiem.

Pewniej już czuję się w angielszczyźnie. Pół życia przegadałem w tym j ęzyku i nadal bardzo go lubię.
_________________
Nie wyrabiam psychicznie, gdy skarpetki są nie do pary.
 
 
Romek P. 
Pan na Literkach


Posty: 4363
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 17 Marca 2006, 20:59   

Logan napisał/a
Może zadam od razu zadanie do rozwiązania. Potrzebuję wiedzieć jakie stopnie wojskowe obowiązują we współczesnej Bundeswehrze. Guglałem, ale niestety nie znam niemieckiego.

Pomożecie?


Logan, to może by podzielić Laborkę na dwie? W jednym (bo ja wiem? Laboratorium_Przegląd Możliwośći"? albo jakos tak) zgłoszenia, w czym kto może pomóc. A w drugim - Laboratorium_Pytania?, na przykład, same pytania. Bo inaczej może się to wszystko trochę pomieszać?

Ale to tylko luźna myśl do rozważenia.
_________________
Strona autorska: http://romualdpawlak.pl
 
 
Lu 
Marsjanin


Posty: 2253
Skąd: z kanapy
Wysłany: 17 Marca 2006, 21:15   

Nie wiem czy moja wiedza przyda się na coś.... generalnie posiadam wiedzę powierzchowną z różnych dziedzin.
Najlepiej to chyba znam sie na wydawaniu z siebie dźwięków , ze szczególnym uwzględnieniem śpiewu techniką klasyczną. A więc dykcja, impostcja, fonacja, techniki oddechowe itp. Oczywiście za tym idzie znajomość opery i operetki - nawet jeżeli czegoś nie wiem to mam trochę literatury - mogę sprawdzić.

Poza tym koty rasowe - mniej wiecej orientuję się jakie cechy charakteru przypisane są do poszczególnych ras; współprowadziłam również hodowlę i jeździłam na wystawy więc znam trochę typy i nomenklaturę techniczną.

Interesuję sie również marketingiem z akcentem na reklamę (mam trochę literatury).

No i oczywiście znam się na kobietach - ta wiedza jest niedostępna lub mocno ograniczana dla większości panów na tym forum, więc służę radą :)

Zapomniałam o rachunkowości i prawie podatkowym - ale jeżeli ktoś napisałby powieść w realiach podatkowych Polski, krytycy zjedliby go za brak logiki :twisted:
_________________
Tym, co odróżnia nas od zwierząt, jest lodówka.
 
 
Logan 
Paskud


Posty: 928
Skąd: Kraków
Wysłany: 17 Marca 2006, 21:27   

Cytat
Logan, to może by podzielić Laborkę na dwie? W jednym (bo ja wiem? Laboratorium_Przegląd Możliwośći? albo jakos tak) zgłoszenia, w czym kto może pomóc. A w drugim - Laboratorium_Pytania?, na przykład, same pytania. Bo inaczej może się to wszystko trochę pomieszać?

Ale to tylko luźna myśl do rozważenia.



Zrobione. Pytania i odpowiedzi wpisywać tutaj.
_________________
Życie to chytra sztuka! Jak tylko masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy...
Ostatnio zmieniony przez Logan 17 Marca 2006, 21:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Argael 
Yoda


Posty: 901
Skąd: Wrocław
Wysłany: 17 Marca 2006, 21:29   

Ja się mogę przysłużyć znajomością języka japońskiego i jako taką wiedzą o tym kraju.
Poza tym teraz pracuję w fabryce produkującej silniki diesla do samochodów osobowych. Co prawda jako pracownik administracji mam marne pojęcie na temat szczegółów technicznych, ale zawsze mogę zapytać jakiegoś inżyniera z sąsiedniego biurka. :)
_________________
今という時は二度と戻らないんだから。一期一会だぞ。
 
 
 
Vykosh 
Mechagodzilla


Posty: 673
Skąd: Cahtice
Wysłany: 19 Marca 2006, 11:13   

U mnie pewnie nic przdatnego nie ma :)
Mogłbym coś poradzić z ekeonomią, marketingiem, bankowością, ewentualnie jakimiś intrumentami giełdowymi :) No i może coś o telekomunikacji. Ale to wszystko pewnie słaby wkład do opowiadań :)
Coś mogę też o teorii i praktyce stretegii i zarządzania, ale to też słabe do opowiadań jest :)

Z dziwniejszych rzeczy - mogę cos poodpowiadać o subkulturze gotyckiej i tym z czym się wiąże. Mogę trochę poopowiadać o mitach związanych z wampirami i trochę o różnych innych.
Językowo mogę coś się podpytać małżonki o rumuński lub francuski. I o Rumunie jak taką też :)

I moze coś o komputerach i informatyce, ale na 100% będą tu lepsi. Od fizyki też będą :)
_________________
The more people I meet, the more I love my battleaxe.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group