Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Niemieckie SF.
Autor Wiadomość
joe_cool 
Babe - świnka z klasą


Posty: 4817
Skąd: wrotzlaff
Wysłany: 15 Stycznia 2006, 20:02   Niemieckie SF.

Mam pytanie do forumowiczów - czy znacie niemieckich pisarzy SF? Moglibyście mi coś polecić?
W Wikipedii znaleźli się Andreas Eschbach (jego "Das Jesus Video" nie powaliło mnie może na kolana, ale nie było najgorsze), Frank Schaetzing (ma jeden SF-Thriller z jakimiś dziwnymi krabami, które zagrażają ludzkości i są sterowane przez obcą inteligencję z oceanów - czytałam tylko zajawkę w jakimś magazynie) i seria Perry Rhodan (jakoś te okładki nigdy do mnie nie przemawiały...).
Z góry wielkie dzięki (czy też danke vom Berge - a propos, "Człowiek z Wysokiego Zamku" jest po niemiecku "Das Orakel vom Berge" :mrgreen: )
 
 
 
Logan 
Paskud


Posty: 928
Skąd: Kraków
Wysłany: 15 Stycznia 2006, 20:10   

Wolfgang Jeschke - "Ostatni dzień stworzenia" - gorąco polecam.
_________________
Życie to chytra sztuka! Jak tylko masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy...
 
 
Henryk Tur 
Galadriela


Posty: 1943
Skąd: from pentagram
Wysłany: 15 Stycznia 2006, 20:24   

Adolf H. "Mein Kampf"? :)
_________________
www.soniatur.w8w.pl
www.civilizationiv.pl
 
 
Czarny 
GrimMod

Posty: 5363
Skąd: IŁAWA
Wysłany: 15 Stycznia 2006, 20:34   

Thomas R.P.Mielke "Sacriversum", a Eschbacha są jeszcze Gobeliniarze. Tak w ogóle to Agencja Solaris wydaje trochę niemców.
 
 
Rodion 
Agent Chaosu


Posty: 7551
Skąd: Gestrandet
Wysłany: 15 Stycznia 2006, 22:00   

W. Jeschkego opowiadanie "Okna". Tak samo jak Logan polecam! :lol:
_________________
Mam czarną koszulkę i piwo... jestem forpocztą sił chaosu.
I tylko konia osiodłać. I przez wrzosowiska, jak przez...
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 15 Stycznia 2006, 22:04   

dofo siedzi w niemczech, może by powiedział co tam mają z fantastyki wlasnej. A może trzeba zrobic Drang nach Westen :-)
 
 
dofo 
Langolier


Posty: 267
Skąd: Czerwieńsk / Berlin
Wysłany: 15 Stycznia 2006, 23:44   

Nie pchac sie - juz nas tu wystarczajaco duzo :mrgreen: A jak jeszcze przybedzie sie sie Turki poczuja zagrozeni co do prymu obcokrajowcow i bedzie jatka (Margot ma zakaz wypowiadania sie w tym temacie :lol: ). Postaram sie wypytac tubylcow, bo przyznam szczerze, ze tez mnie ostatnio ten fakt "nursowal"
_________________
Portal miłośników motocykla Honda CB Seven Fifty
Klub Słaboskrótyznających - uważaj, jak piszesz!
 
 
 
Margot 
Connor MacLeod


Posty: 1593
Skąd: Twierdza Wrocław
Wysłany: 15 Stycznia 2006, 23:54   

dofo napisał/a
Nie pchac sie - juz nas tu wystarczajaco duzo :mrgreen: A jak jeszcze przybedzie sie sie Turki poczuja zagrozeni co do prymu obcokrajowcow i bedzie jatka (Margot ma zakaz wypowiadania sie w tym temacie :lol: ).

Jesteśmy Borg. Nic nie powstrzyma Borga. Zakaz nie ma sensu :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

A był jeszcze Karl Michael Armer i parę opowiadań w Fantastyce: "To nie trzęsienie ziemi, to tylko panu trzęsą się kolana" , "Obydwiema nogami na Ziemi", "Tubylcy z betonowej dżungli", "It's all over now, Baby Blue" (notabene: bardzo piękne opowiadanie). No, i chyba się kwalifikuje do fantastyki Ende...???
_________________
Bo jatek było za mało
 
 
joe_cool 
Babe - świnka z klasą


Posty: 4817
Skąd: wrotzlaff
Wysłany: 16 Stycznia 2006, 10:51   

wielkie dzięki! poszukam po okolicznych bibliotekach, amazonach i innych takich...
niestety, mój "tubylec" SF czyta mało, zna paru klasyków (Asimov, Clarke) i to wszystko. ale i tak go lubię :mrgreen:
a dla zainteresowanych - najstarszy niemiecki klub miłośników SF (założony w roku 1955): http://www.sfcd-online.de/ (btw - właśnie się doklikałam do niektórych nazwisk wymienionych powyżej :oops: )

dofo napisał/a
Nie pchac sie - juz nas tu wystarczajaco duzo :mrgreen: A jak jeszcze przybedzie sie sie Turki poczuja zagrozeni co do prymu obcokrajowcow i bedzie jatka (Margot ma zakaz wypowiadania sie w tym temacie :lol: ).

A kolega dofo w której dzielnicy berlę mieszka? Bo ja kiedyś to na Neukoelln...
 
 
 
andre 
Szninkiel


Posty: 1343
Skąd: Często Hau
Wysłany: 16 Stycznia 2006, 10:59   

Schmidt-Zasada swiatla i ciemnosci.Wydaw.Pomorze poczatek lat 90-tych.Podobalo mi sie.
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13820
Skąd: FF
Wysłany: 16 Stycznia 2006, 11:14   

andre napisał/a
Schmidt-Zasada swiatla i ciemnosci.Wydaw.Pomorze poczatek lat 90-tych.Podobalo mi sie.

Serio? To rozwiń, zaintrygowałeś mnie :) Mi osobiście wydało się to rozwlekłe, przegadane - przeciętne w sumie.
Do listy dorzuciłbym też "Pierwsze podróże w czasie" dwójki, której jakoś nie mogę sobie przypomnieć, i Maxa Eisele "Arka Noego" (bodajże).

Edit: nie będzie dezinformacji z nazwiskami siał!
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
andre 
Szninkiel


Posty: 1343
Skąd: Często Hau
Wysłany: 16 Stycznia 2006, 11:21   

Wtedy,kiedy to czytałem ujęła mnie koncepcja jakichś tam wojen genetycznych która to koncepcja była dla mnie nowa rzeczą w sf.Nie wiem jak powieść przyjmę teraz ale mam zamiar ją znowu przeczytac zaniedługo.Podobał mi się też język za sprawa zapewne swietnego tłumaczenia Wawrzyńca Sawickiego (chyba nie przekręciłem nzwiska).Tak to pamiętam,zobaczymy jak będzie teraz.z kolei Eisele podobał mi się za pierwszym razem a parę lat póżniej juz nudzil...

Martin Eisele.Reinhard Heinrich i Erik Simon.To te naazwiska
 
 
dofo 
Langolier


Posty: 267
Skąd: Czerwieńsk / Berlin
Wysłany: 16 Stycznia 2006, 13:58   

joe_cool napisał/a
A kolega dofo w której dzielnicy berlę mieszka?
Lichtenberg.
joe_cool napisał/a
Bo ja kiedyś to na Neukoelln
Odwazna jestes :mrgreen:
_________________
Portal miłośników motocykla Honda CB Seven Fifty
Klub Słaboskrótyznających - uważaj, jak piszesz!
 
 
 
Iscariote 
Wiedźmikołaj


Posty: 4787
Skąd: Łódź
Wysłany: 17 Stycznia 2006, 18:43   

Wszystko co niemieckie jest złeee i spalic to nalezy...fakt faktem, że juz nie długo bede musiał czytąc niemieckie wypociny jako lektury ale watpie by było to SF... jak na razie byłem na wykładzie na temat zbiorów niemiecko jezycznych w polskich bibliotekach i nie było za ciekawie... szczególnie że mówiono wszystko dokładnie to samo co dostałem na pismie w czesniej doręczonym biuletynie... :? nic dodac nic ująć... jedyne co było ciekawe to Exlibrisy...
 
 
Margot 
Connor MacLeod


Posty: 1593
Skąd: Twierdza Wrocław
Wysłany: 17 Stycznia 2006, 19:00   

Hmmm... Czy mogę spytać, na jakich utworach opierasz swoją ocenę?
_________________
Bo jatek było za mało
 
 
Iscariote 
Wiedźmikołaj


Posty: 4787
Skąd: Łódź
Wysłany: 17 Stycznia 2006, 19:15   

mojej oceny nie moge poprzec żadnym przykładem z literatury niestety bo nie czytałem... ale jak na razie doszedłem do wniosku, ze niemcy robią wszystko żeby mnie do siebie zniechęcic i jak na razie idzie im to bardzo dobrze... juz w marcu jedziemy do Sankt Marienthal na prelekcje w tamtejszym ośrodku badań ekologicznych... masakra... mam dość niemieckiego... wiec od razu mówie, ze wszystko co niemieckie dla mnie z góry jest już ZŁE
 
 
dofo 
Langolier


Posty: 267
Skąd: Czerwieńsk / Berlin
Wysłany: 17 Stycznia 2006, 19:24   

A niemieckie filmy? :mrgreen: :lol:
_________________
Portal miłośników motocykla Honda CB Seven Fifty
Klub Słaboskrótyznających - uważaj, jak piszesz!
 
 
 
Margot 
Connor MacLeod


Posty: 1593
Skąd: Twierdza Wrocław
Wysłany: 17 Stycznia 2006, 19:25   

Niedobrze generalizować, i to aż tak. Kartezjańskie oddzielenie dzieła od autora czasami przydatne jest. Tym bardziej, że na ślepym teście (gdybyś nie znał pochodzenia autora) cześć z wymienionych utworów zapewne zyskałaby Twoje uznanie.
Szkoda się ograniczać.
_________________
Bo jatek było za mało
 
 
Iscariote 
Wiedźmikołaj


Posty: 4787
Skąd: Łódź
Wysłany: 17 Stycznia 2006, 19:38   

Cytat
A niemieckie filmy?
widziałem jeden... zabrali mnie do Akademickiego Ośrodka Inicjatyw Artystycznych... "Feuerzangenbowle" sie zwał.. z 1945 roku o dziwo... i jest to komedia puszczana w Niemczech do dziś na świeta Bożego Narodzenia... według mnie był kiepski i tu już nie generalizuje...
 
 
dofo 
Langolier


Posty: 267
Skąd: Czerwieńsk / Berlin
Wysłany: 18 Stycznia 2006, 00:37   

Iscariote napisał/a
zabrali mnie do Akademickiego Ośrodka Inicjatyw Artystycznych

Mlody jeszcze jestes... TYCH filmow raczej w tym osrodku nie uswiadczysz :mrgreen:
_________________
Portal miłośników motocykla Honda CB Seven Fifty
Klub Słaboskrótyznających - uważaj, jak piszesz!
 
 
 
joe_cool 
Babe - świnka z klasą


Posty: 4817
Skąd: wrotzlaff
Wysłany: 18 Stycznia 2006, 16:31   

a wim wenders? a volker schloendorff? a tom tykwer? (chociaż tego to średnio lubię) dla niemców 'feuerzangenbowle' jest czymś w stylu naszych 'samych swoich' czy 'potopu'... tego czegoś można się napić na każdym szanującym się weihnachtsmarkcie (słodkie jak cholera, ale kopie :mrgreen: ) o pisarzach to nawet nie chce mi się wspominać...
moja lepsza połowa jest niemcem i nie mogę się zgodzić z twierdzeniem, że wszystko co niemiecke jest złe :wink: a jesli chodzi o SF, to się jeszcze muszę przekonać :mrgreen:
_________________
"Work is the curse of the drinking classes." O.Wilde
 
 
 
Iscariote 
Wiedźmikołaj


Posty: 4787
Skąd: Łódź
Wysłany: 18 Stycznia 2006, 16:47   

dofo napisał/a
TYCH filmow raczej w tym osrodku nie uswiadczysz


intrygujace słowo to "tych". :wink: .. spokoo mam czas, ja swój wiek lubie, i mam jeszcze duzo czasu by poznać wszystkie tajemnice świata :twisted:
 
 
joe_cool 
Babe - świnka z klasą


Posty: 4817
Skąd: wrotzlaff
Wysłany: 18 Stycznia 2006, 16:55   

Iscariote napisał/a
dofo napisał/a
TYCH filmow raczej w tym osrodku nie uswiadczysz


intrygujace słowo to tych. :wink: .. spokoo mam czas, ja swój wiek lubie, i mam jeszcze duzo czasu by poznać wszystkie tajemnice świata :twisted:

w tym wieku i jeszcze TYCH filmów niemieckich nie znasz??? :shock: no wstyd!
 
 
 
Iscariote 
Wiedźmikołaj


Posty: 4787
Skąd: Łódź
Wysłany: 18 Stycznia 2006, 17:21   

taaaaaaaaaa NO COMMENT ( tamta wypowiedź dotyczyla Niemieckiego SF... a te filmy to inna sprawa)
 
 
dofo 
Langolier


Posty: 267
Skąd: Czerwieńsk / Berlin
Wysłany: 18 Stycznia 2006, 17:58   

joe_cool napisał/a
no wstyd!

Co sie z ta dzisiejsza mlodzieza dzieje :mrgreen: Normalnie rece sie zalamuja :lol: Czy jest jeszcze ratunek dla narodu?
_________________
Portal miłośników motocykla Honda CB Seven Fifty
Klub Słaboskrótyznających - uważaj, jak piszesz!
 
 
 
Iscariote 
Wiedźmikołaj


Posty: 4787
Skąd: Łódź
Wysłany: 18 Stycznia 2006, 18:04   

dofo napisał/a
Czy jest jeszcze ratunek dla narodu?


Nam to juz nic nie pomoze i trzeba sie z tym pogodzić a nie zyć złudzeniami
 
 
Margot 
Connor MacLeod


Posty: 1593
Skąd: Twierdza Wrocław
Wysłany: 18 Stycznia 2006, 18:10   

dofo napisał/a
joe_cool napisał/a
no wstyd!

Co sie z ta dzisiejsza mlodzieza dzieje :mrgreen: Normalnie rece sie zalamuja :lol: Czy jest jeszcze ratunek dla narodu?
Obrazek

Powystrzelać wszystkich obrzydliwców? :mrgreen:
_________________
Bo jatek było za mało
 
 
Logan 
Paskud


Posty: 928
Skąd: Kraków
Wysłany: 18 Stycznia 2006, 20:01   

Kończyć off-topa, paskudy przebrzydłe...
_________________
Życie to chytra sztuka! Jak tylko masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy...
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13820
Skąd: FF
Wysłany: 18 Stycznia 2006, 22:08   

O właśnie.
Do spisu pozycji dołączę jeszcze Franza Fühmanna "Sajens Fikszyn" (ew. z kreską).
Jeszcze coś mi po głowie chodzi, ale na półce nie mam, to i pamięć nędzna. Słowo kluczowe "Pielgrzymi czasu".
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
Logan 
Paskud


Posty: 928
Skąd: Kraków
Wysłany: 18 Stycznia 2006, 22:33   

Cytat
Pielgrzymi czasu.


Wolfgang Jeschke. Sympatyczne czytadełko.
_________________
Życie to chytra sztuka! Jak tylko masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group