Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
ilustracje do powieści "Witia - Drzewo wspomnień"
Autor Wiadomość
merula 
Pani z Jeziora


Posty: 23494
Skąd: przystanek Alaska
Wysłany: 31 Października 2015, 18:08   

podzielam zdanie Fidela - bez zjawy byłoby lepiej.

dopuszczam ewentualnie opcję, że byłaby ze mgły utkana albo innej ektoplazmy - czyli zdecydowanie mniej wyrazista, a bardziej w sferze domysłów.
_________________
Kobiety dzielą się na te, które nie wiedzą czego chcą i na te, które chcą, ale nie wiedzą czego.
 
 
elam 
Gremlinek


Posty: 11118
Skąd: kotlinka gremlinka
Wysłany: 31 Października 2015, 18:50   

a ja się przychylam do opinii ihan - w nieco innym odcieniu powinna być

pejzaż - świetny, naprawdę ;
zjawa - ok, rozumiem;
tylko właśnie, inny kolor :)

:bravo
_________________
Ten się śmieje, kto umrze ostatni.
 
 
 
Goria 
Borg

Posty: 1520
Skąd: Wawa/Amberg
Wysłany: 17 Listopada 2015, 17:06   

hym, a może ten bardziej - taki cały wymyty (w opowiadaniu wszystko miało być takie rozmyte, nijakie)?? Do opowiadania Cmentarz Anny Wołosiak Tomaszewskiej z ostatniego Na Wynos.

 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 17 Listopada 2015, 17:44   

Znów postać niepotrzebna. :mrgreen:
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Goria 
Borg

Posty: 1520
Skąd: Wawa/Amberg
Wysłany: 18 Listopada 2015, 17:47   

;P: :mrgreen: ale ona tam jest główna bohaterka ;P:

za to cię lubię jednak, trochę :)
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 18 Listopada 2015, 23:53   

;P:

No ale weź zrób wersję bez postaci i wklej tu.
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Goria 
Borg

Posty: 1520
Skąd: Wawa/Amberg
Wysłany: 19 Listopada 2015, 09:17   

Czekaj, to może coś takiego? Zrobiłam siostrze do opowiadania Korzenie.



i jeszcze tam jest z Kupały kwiat paproci.

Ogromnie przywiązuję się do niektórych rysunków, jak je polubię, a muszę zmieniać, to mi smutno. Takie może głupie, ale tak mam.

Edit, ten rysunek do Korzeni jest w takim moim starszym stylu, jak okładka Witii, czy np. to z zeszłego roku do Sztuki konwersacji Antoniego Kaji dla Na Wynos.



czy "mieszanego", znowu dla Na Wynos - co można poznać po grafice strony - tu już ludzi nie ma! :)
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 19 Listopada 2015, 09:37   

Zupełnie inna bajka, i tu bym nic nie zmieniał. Nie wiem tylko czy japoński sznyt grafiki jest najbardziej pasującym do opowieści.
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Goria 
Borg

Posty: 1520
Skąd: Wawa/Amberg
Wysłany: 19 Listopada 2015, 10:03   

Tu chodziło o to, aby można go było łatwo drukować i miałam dosłownie moment + wzięcie z zaskoczenia (skayp, masz czas, zrobiłabyś?). Siostrę zaprosili z Witią na Targi Fantastyki do Warszawy i chciała wydrukować Korzenie w formie biało-czarnej broszurki, by rozdać ludziom (za zgoda organizatorów Targów oczywiście).
Szczerze - nie wiem, czy to japoński styl - wzięłam i narysowałam. Ja tam biolog jestem z wykształcenia, muzycznie i graficznie samouk z zamiłowania, mówią "szybko, biało czarne" to macham co mi akurat pasuje wizualnie, a do kreseczek drzeworytów, jak w starych książkach, nie mam cierpliwości jak Tutus z Romka i Atomka i najczęściej czasu, wiec robię plamy biało-czarne. :oops: Jak wychodzi w jakimś konkretnym stylu, to mogę się tylko cieszyć. :oops:

W Korzeniach na końcu jest też kolorowy kwiat paproci, zrobiony jeszcze na Kupałę - czasu miałam więcej.
 
 
Goria 
Borg

Posty: 1520
Skąd: Wawa/Amberg
Wysłany: 24 Listopada 2015, 15:10   

Wpisali na Targach Fantastyki w Warszawie, że mamy być o 11:00. Dostałam zawału serca i bezdechuuuuuu z wrażenia.

A tymczasem część ilustracji do Dzieci Wiatru. Reszta jest w ostatnim Specjalnym na Wynos, gdzie pojawiło się to opowiadanie :

 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 24 Listopada 2015, 15:51   

I to jest ładne. Nie mam uwag.
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Goria 
Borg

Posty: 1520
Skąd: Wawa/Amberg
Wysłany: 24 Listopada 2015, 20:49   

Cieszę się :) :) :)
 
 
Goria 
Borg

Posty: 1520
Skąd: Wawa/Amberg
Wysłany: 30 Listopada 2015, 11:59   

Przeżyłyśmy pierwsze spotkanie autorskie na Targach Fantastyki i nawet przyszli ludzie, i oni także przeżyli :) co już jest pełnym sukcesem :)

Len, wełna i haftowanie będą mi się jeszcze pewnie śniły przez jakiś czas.

 
 
Goria 
Borg

Posty: 1520
Skąd: Wawa/Amberg
Wysłany: 7 Grudnia 2015, 12:44   

Tak mi się jeszcze przypomniało przez ostatnie zdjęcie, z Dragon Conu w kolejnej ręcznie szytej i haftowanej przeze mnie kiecce. Wyszło spontanicznie coś, co mi się skojarzyło ze spotkaniem fantastyki słowiańskiej z science-fiction z dużą dozą szczerzenia :)

 
 
Goria 
Borg

Posty: 1520
Skąd: Wawa/Amberg
Wysłany: 21 Grudnia 2015, 09:10   

Tak, na Szczodre Gody. :) Słonko młode, przesilenie i w ogóle :)

 
 
Goria 
Borg

Posty: 1520
Skąd: Wawa/Amberg
Wysłany: 3 Stycznia 2016, 15:53   

Jeszcze jeden na Szczodre, tym razem do Wydania specjalnego. W sumie nie jest do Witii, ale niejako w klimacie, przez nawiązanie do Słowiańszczyzny.

 
 
Goria 
Borg

Posty: 1520
Skąd: Wawa/Amberg
Wysłany: 2 Marca 2016, 13:46   

Ilustracje się spodobały Próżnej jak Smaug. I dobrze. :) :) Niestety ciągle wlecze się za nami łatka selfpublishingu, chociaż nie zapłaciłyśmy na wydanie Witii ani złotówki. :( .

Słowiańska fantasy w oryginalnej oprawie

"To tyle narzekań. Książka jest wciągająca, mimo że momentami obfituje w dłużyzny a przypisy w przytłaczającej większości można pominąć bez szkody dla czytanego tekstu. Wygrywa przede wszystkim klimatem, zgrabnie zbudowanym wokół kultury słowiańskiej (i nie tylko), nie przeniesionej co prawda na karty e-booka w skali jeden do jednego, lecz stanowiącej podstawę autorskiego świata. Podkreślają ów nietypowy klimat znakomite ilustracje. Głównie dzięki temu opowieść o kolejnym dziecku-wybrańcu nie wkracza na tereny sztampy, lecz pozostaje oryginalna i zdarzają się w niej pomysły naprawdę ciekawe, jak tytułowe Drzewo."

podkreślenie moje.
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 2 Marca 2016, 13:52   

można dostać gdzieś jakąś próbkę, z dziesięć stron?
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Goria 
Borg

Posty: 1520
Skąd: Wawa/Amberg
Wysłany: 2 Marca 2016, 14:12   

jeśli możesz, sprawdź priv!
 
 
Melfka 
Langolier


Posty: 295
Skąd: Virginia
Wysłany: 2 Marca 2016, 17:04   

Czaga napisał/a
Niestety ciągle wlecze się za nami łatka selfpublishingu, chociaż nie zapłaciłyśmy na wydanie Witii ani złotówki. .

Przy self-publishingu nie ma znaczenia, czy płaciłaś, czy nie. Wielu "selfów" płaci redaktorom, za projekt okładki itd. Self-publishing oznacza, że nie wydałaś przez "tradycyjnego wydawcę", czyli wydałaś albo za pomocą jakiejś platformy, albo zakładając własną działalność, itd.
"Płacenie za wydanie" to "vanity publishing" - kiedy płaci się "wydawcy" (cudzysłów celowy, bo nawet redakcja nie jest wliczona w cenę).
_________________
O pisaniu i innych nałogach
 
 
Goria 
Borg

Posty: 1520
Skąd: Wawa/Amberg
Wysłany: 2 Marca 2016, 17:30   

:| Melfko, ale myśmy nie korzystały z żadnej platformy, ani nie zakładałyśmy działalności gospodarczej, by to wydać. Wszystko poszło przez wydawnictwo E-bookowo. Siostra im wysłała, spodobało się im, zaproponowali wydanie e-booka i tyle. Chyba, że oni są jakąś platformą, ale w nazwie mają wydawnictwo. :|
 
 
Melfka 
Langolier


Posty: 295
Skąd: Virginia
Wysłany: 2 Marca 2016, 17:37   

E-bookowo nie jest tradycyjnym wydawnictwem, jest platformą.
W nazwie może i mają wydawnictwo, ale z dodatkiem "internetowe".
Normalny wydawca nie zamieszcza takich tekstów na stronie: Oferujemy ponadto redakcję, korektę, skład i łamanie tekstów w bardzo atrakcyjnych cenach. Przygotowujemy także publikacje do druku, zgodnie z wytycznymi z drukarni. Zyskujesz zatem kompleksowe opracowanie swojej Książki.[/]
W tradycyjnym wydawnictwie redakcja, korekta, skład, łamanie i projekt okładki jest częścią "obowiązków" wydawcy. Autor nie płaci i nie może z nich zrezygnować.

Swoją drogą, self nie musi być "zły". Wielu selfów, jak już wspomniałam, pracuje nad jakością swoich tekstów i wkłada w to niemałe pieniądze.

Edit:
Jeszcze z ich strony:
2. Jesteś self-publisherem, a my jedynie Twoim dystrybutorem. Sam nadajesz swojemu dziełu nr ISBN (ewentualnie dostajesz go od nas). Nie ingerujemy w Twój tekst w żaden sposób.
_________________
O pisaniu i innych nałogach
 
 
Goria 
Borg

Posty: 1520
Skąd: Wawa/Amberg
Wysłany: 2 Marca 2016, 17:46   

Melfko - przecież tam jest jasno napisane:

Drogi do publikacji są dwie:

1. Wysyłasz nam tekst jako autor, my go oceniamy, przyjmujemy (lub nie) do publikacji, następnie podpisujemy umowę wydawniczą ...


2. Jesteś self-publisherem, a my jedynie Twoim dystrybutorem. ...

Kurczaki - DWIE drogi nie JEDNA. Myśmy nie poszły punktem drugim, tylko pierwszym. Miałyśmy oszczędzać drzewa dzięki e-bookowi, a dostałyśmy łatkę self-publishingu.

pogrubienie moje.
 
 
Melfka 
Langolier


Posty: 295
Skąd: Virginia
Wysłany: 2 Marca 2016, 18:25   

Czago, kłócić się nie będę - przyznam, że nie wczytywałam się dokładnie, ale w oczach większości będziesz self-publisherką, bo wydałaś przez platformę, która się selfem zajmuje. "Tradycyjne" wydawnictwa nie proponują drugiej opcji w ogóle, a w przypadku pierwszej redakcja i korekta nie są płatne, są czymś oczywistym (i nie ma warunku pt. jeśli tekst nie nadaje się do publikacji).
_________________
O pisaniu i innych nałogach
 
 
Goria 
Borg

Posty: 1520
Skąd: Wawa/Amberg
Wysłany: 2 Marca 2016, 19:33   

Melfko, ale ja się nie chcę kłócić. Nie miałam takiego zamiaru, nawet nie podejrzewałam, że możesz to odebrać jako kłótnię.
 
 
Melfka 
Langolier


Posty: 295
Skąd: Virginia
Wysłany: 3 Marca 2016, 04:49   

Czaga napisał/a
Melfko, ale ja się nie chcę kłócić. Nie miałam takiego zamiaru, nawet nie podejrzewałam, że możesz to odebrać jako kłótnię.

No to wyjaśnione. :) Ciężko czasem się zorientować, gdy do dyspozycji jest tylko tekst i kilka emotek.
_________________
O pisaniu i innych nałogach
 
 
Goria 
Borg

Posty: 1520
Skąd: Wawa/Amberg
Wysłany: 9 Maj 2016, 08:01   

Aby nie zakładać kolejnych wątków, podzielę się tą informacją w tym. Jeśli mielibyście ochotę posłuchać "Korzeni" - opowiadania mojej siostry w klimatach współczesnej fantastyki słowiańskiej to zapraszam was tutaj

Nagranie powstało dzięki Wojtkowi (Czyta Wojtek).

http://pliki.majselbaum.p...ka-korzenie.mp3

Siostra utrzymywała te projekt w tajemnicy, także było to dla mnie sporym, acz bardzo pozytywnym, zaskoczeniem. :)
 
 
Goria 
Borg

Posty: 1520
Skąd: Wawa/Amberg
Wysłany: 20 Czerwca 2016, 14:28   

Trochę inaczej i przede wszystkim z przymrożeniem oka...

 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 20 Czerwca 2016, 14:44   

Sam urok :D Sława :!:
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
Goria 
Borg

Posty: 1520
Skąd: Wawa/Amberg
Wysłany: 20 Czerwca 2016, 15:45   

:)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group