Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Jakich filmów unikać...
Autor Wiadomość
Rodion 
Agent Chaosu


Posty: 7551
Skąd: Gestrandet
Wysłany: 27 Lutego 2006, 10:10   

Cóż, ja mialem ciekawszą alternatywę. Poszedlem spać! :D
Tym bardziej że poczatek filmu zdradzal jego zakończenie. :wink:
A druga sprawą bylo to ze staram sie nie ogladac filmow gdzie "graja" raperzy. :evil:
_________________
Mam czarną koszulkę i piwo... jestem forpocztą sił chaosu.
I tylko konia osiodłać. I przez wrzosowiska, jak przez...
 
 
Angelus 
Han Solo


Posty: 804
Skąd: z Germanii
Wysłany: 27 Lutego 2006, 13:07   

Widziałam Duchy Marsa dawno, dawno temu i nigdy wiecej nie zamierzam mieć do czynienia z tym knotem.Tragedia i przewidywywalność! :? Najlepiej zapomnieć, ze coś takiego powstało.Zreszta ten film stawiam na równi z Bitwą o Ziemię.Złote maliny należą się obu po wioelokroć. :)
_________________
Nie wylewaj wacpan piwa.:)
 
 
 
Haletha 
Zielony Ludzik


Posty: 2051
Skąd: Carrodunum
Wysłany: 27 Lutego 2006, 16:23   

Jak już ktoś słusznie zauważył, brakuje tu "Dziewiątych wrót". Filmu, który być może nie wyglądałby źle sam w sobie, ale który jest koszmarkowaty jako ekranizacja. Początek może i nie odbiega bardzo od oryginału (a Depp w okularkach jest pocieszny i sprawia sympatyczne wrażenie), niestety im dalej, tym gorzej. Z tryskającej inteligentnym i cynicznym humorem niejednoznacznej książki Polański zrobił płytką historyjkę o diabłach, ostatecznie i nieodwracalnie kładąc kropkę nad 'i' i nie pozwalając widzowi na własną interpretację, własne podejście do książkowych sekretów. A rozwiązanie tychże powinno zależeć od indywidualnego podejścia czytelnika, co uważam za największy atut powieści. Polański swoją wizją zamordował książkę.
_________________
Pewien król miał dwóch synów. Jednego starszego, drugiego zaś młodszego.
----------------------------------
Daj się porwać przygodzie! Forumowa powieść w odcinkach czeka na ciebie!
 
 
 
fonsztyk 
Alien


Posty: 356
Skąd: Wyspa Mgieł?
Wysłany: 6 Marca 2006, 21:33   

Eeee nie bylo tak zle z tymi wrotami, muza byla ekstra
_________________
Pierwsze prawo rozwoju systemów dynamicznych:
Po otwarciu puszki z robactwem, jedynym sposobem ponownego zamknięcia go, jest użycie większej puszki.
 
 
Emilia 
Batman


Posty: 507
Skąd: Poznań
Wysłany: 6 Marca 2006, 22:36   

Moja skromna opinia o filmie" Dziewiąte wrota" Romana Polańskiego

Arturo Pereza-Reverte podejmuje w swojej książce "Klub Dumas" grę z czytelnikiem, która jest podobna do układania kart Tarota. Uruchamia wyobraźnię i jednocześnie powoli niezauważalnie wciąga w intelektualną pułapkę czytelnika podążającego śladami narratora. W filmie, ta zmuszająca do refleksji historia poprzez przesunięcie ciężaru fabuły w kierunku wątku "diabelskiego" zostaje przez Polańskiego sprowadzona do poziomu historyjki utrzymanej w konwencji dreszczowca. Sceptycyzm Corso, wierzącego w potęgę pieniądza, a nie diabła, poddawany próbie trwającej przez cały film to trochę mało by zbudować zajmującą historię. Tym bardziej, że Polański ostatecznie nie oferuje żadnego satysfakcjonującego rozwiązania. Stąd może wrażenie banału. Odpowiadała mi jednak sceneria filmu (Johny Deep w okularach też bardzo mi przypadł do gustu :roll: ). Dodatkowo cenię muzykę Wojciecha Kilara. Ostatecznie więc nie będę dyskretytowała tego filmu. :D
_________________
- Dokąd idziesz?
- Odnoszę wrażenie.
 
 
vandam 
Gollum

Posty: 9
Skąd: Polska
Wysłany: 7 Marca 2006, 08:28   

A co powiecie o Solaris (2002 z George Clooneyem). Dla mnie ten film to totalna nuda i klapa. Na http://solaris.filmweb.pl/ , co mnie zaskoczyło, jest całkiem przyzwoicie oceniony. IMHO wydaje mi się że takie książki jak Solaris S. Lema nie powinny być filmowane (i oglądane). Zdecydowanie lepiej się to czyta (choć muszę powiedzieć, że niektóre ksiązki imć Lema są cholernie "trudne" do przeczytania - może z racji tego, że nie są one stricte fantastyczne a bardziej filozoficzne). Może ktoś kiedyś weźmie się za Pilota Pirxie’a? W tym przypadku widzę pewną szansę na powodzenie wersji filmowej.
_________________
VanDam
 
 
 
Duke 
Darth Vader


Posty: 1628
Skąd: Poznań
Wysłany: 7 Marca 2006, 09:55   

Ejj ale o co wam chodzi z "Duchami Marsa"? Film był jeszcze jako tako strawny - miał w miarę sensowną fabułe, dialogi trzymające się kupy. widzę nawet pewne analogie do filmów z zombiakami w roli głównej. Tobył taki typowy filmowy McDonalds - od czasu do czasu można obejżeć, ale w nadmiarze powoduje zgagę.
_________________
Cynizm i sarkazm mam w zakresie standardowych usług. Drobne złośliwosci dla stałych klientów gratis.
Mnie tez dopadl kryzys.. jem splesnialy ser, pije stare wino i jezdze autem bez dachu...
 
 
 
Haletha 
Zielony Ludzik


Posty: 2051
Skąd: Carrodunum
Wysłany: 7 Marca 2006, 10:00   

Mnie się film z Clooneyem (innego nie wiedziałam - warto?) bardzo podobał jako film, ani w ząb jednak nie potrafiłam zrozumieć odstępstw od książki. Rozumiem, że istnieją przyczyny, dla których trzeba czasem okroić fabułę/wprowadzić pewne zmiany, ale po jakiego diabła zmieniać imię głównej bohaterce? Płeć bohaterom drugoplanowym (poprawność feministyczna?)? A już zwłaszcza nie mogę darować zakończenia walącego w zęby gorzej, niż powyższy Polański.
Szkoda, że to ekranizacja. Samodzielny film spisywałby się o wiele lepiej.
_________________
Pewien król miał dwóch synów. Jednego starszego, drugiego zaś młodszego.
----------------------------------
Daj się porwać przygodzie! Forumowa powieść w odcinkach czeka na ciebie!
 
 
 
Miria
[Usunięty]

Wysłany: 7 Marca 2006, 13:18   

vandam napisał/a
Może ktoś kiedyś weźmie się za Pilota Pirxie’a? W tym przypadku widzę pewną szansę na powodzenie wersji filmowej.

Był juz jeden film, "Test pilota Pirxa", z 1978. Strasznie zabawnie się go ogląda - kupiłam sobie niedawno na Allegro :)
 
 
Rodion 
Agent Chaosu


Posty: 7551
Skąd: Gestrandet
Wysłany: 7 Marca 2006, 20:51   

Haletha napisał/a
Mnie się film z Clooneyem (innego nie wiedziałam - warto?)


Dawno temu Solaris nakręcil Tarkowski, jeśli lubisz taką stylistyke obrazu to polecam.
Miria napisał/a
Był juz jeden film, Test pilota Pirxa, z 1978. Strasznie zabawnie się go ogląda - kupiłam sobie niedawno na Allegro


No co Ty chcesz od "superprodukcji" z tamtych czasów? :D
_________________
Mam czarną koszulkę i piwo... jestem forpocztą sił chaosu.
I tylko konia osiodłać. I przez wrzosowiska, jak przez...
 
 
Miria
[Usunięty]

Wysłany: 7 Marca 2006, 23:28   

Rodion napisał/a
No co Ty chcesz od superprodukcji z tamtych czasów?

Nie no, naprawdę cudownie się bawiłam, oglądając np. rozwiązania technologiczne. Wnętrza statku kosmicznego zwłaszcza mi utkwiły w pamięci - miodzio. A fryzury aktorów to juz zupelnie inna sprawa. :)
 
 
lavojtek 
Kapitan Kirk


Posty: 1113
Skąd: Southampton
Wysłany: 7 Marca 2006, 23:35   

Czy to jest ten film, w ktorym pokazany jest przelot statku miedzy pierscieniami Saturna i w ktorym rece androida zostaja wyrwane w nadgarstkach? Cos mi sie kojarzy z dziecinstwa.
_________________
"Każdy zna jakąś Klarę Barcelo"
 
 
 
Miria
[Usunięty]

Wysłany: 7 Marca 2006, 23:45   

lavojtek napisał/a
Czy to jest ten film, w ktorym pokazany jest przelot statku miedzy pierscieniami Saturna i w ktorym rece androida zostaja wyrwane w nadgarstkach? Cos mi sie kojarzy z dziecinstwa.

Tak, tak. Ręce chyba były odarte ze skóry? Ale pewna nie jestem.
 
 
lavojtek 
Kapitan Kirk


Posty: 1113
Skąd: Southampton
Wysłany: 7 Marca 2006, 23:47   

Mowisz ze dorwalas to na Allegro? A jaki nosnik?
_________________
"Każdy zna jakąś Klarę Barcelo"
 
 
 
vandam 
Gollum

Posty: 9
Skąd: Polska
Wysłany: 8 Marca 2006, 08:15   

Rodion napisał/a
Haletha napisał/a
Mnie się film z Clooneyem (innego nie wiedziałam - warto?)

Dawno temu Solaris nakręcil Tarkowski, jeśli lubisz taką stylistyke obrazu to polecam.
Miria napisał/a
Był juz jeden film, Test pilota Pirxa, z 1978. Strasznie zabawnie się go ogląda - kupiłam sobie niedawno na Allegro

No co Ty chcesz od superprodukcji z tamtych czasów? :D

Niestety anni plskiego Pirxa ani Solaris jeszcze nie widziałem (choc słyszałem o tych filmach), ale myślę że się to zmieni :]
Mówiąc o tym że ktoś ktoś mógłby wziąść się za Pirxa miałem na myśli jakąś nową (super)produkcję, z wykorzystaniem nowych technologii cyfrowych. Choaciaż z drugiej strony, jak pójdziemy w kierunku fajerwerków to część intelektualna, przesłanie może zejść na dalszy plan.
_________________
VanDam
 
 
 
sulka 
Indiana Jones


Posty: 421
Skąd: Kaczogród :/
Wysłany: 8 Marca 2006, 09:34   

vandam napisał/a
Choaciaż z drugiej strony, jak pójdziemy w kierunku fajerwerków to część intelektualna, przesłanie może zejść na dalszy plan.


Jesli to beda fajerwerki takie jak w Wiedzminie, to na pewno nie przycmia czesci intelektualnej, nie one. :evil: :evil: :evil:


Miecz przeznaczenia ma dwa ostrza,
oba sa wyszczerbione...
_________________
That is not dead which can eternal lie,
Yet with strange æons even death may die.
 
 
Miria
[Usunięty]

Wysłany: 8 Marca 2006, 10:39   

lavojtek napisał/a
Mowisz ze dorwalas to na Allegro? A jaki nosnik?

Tak mówię. :) Na DVD. Jakas "zlota kolekcja - świat polskiego kina".
 
 
lavojtek 
Kapitan Kirk


Posty: 1113
Skąd: Southampton
Wysłany: 8 Marca 2006, 11:33   

Miria napisał/a
Jakas zlota kolekcja - świat polskiego kina.


Hmmm... Myslalem ze to nie Polski film :?
_________________
"Każdy zna jakąś Klarę Barcelo"
 
 
 
Rodion 
Agent Chaosu


Posty: 7551
Skąd: Gestrandet
Wysłany: 8 Marca 2006, 11:41   

sulka napisał/a
Jesli to beda fajerwerki takie jak w Wiedzminie, to na pewno nie przycmia czesci intelektualnej, nie one.


To tam byla jakaś część intelektualna! :shock:
Moze w jakiejś wesji której nie widzialem. :roll:
_________________
Mam czarną koszulkę i piwo... jestem forpocztą sił chaosu.
I tylko konia osiodłać. I przez wrzosowiska, jak przez...
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 8 Marca 2006, 11:56   

Pamietam, ze jak bylem maly to widzialem ta scene z nadgarstkami i pozniej mialem koszmary. Zreszta do dzisiaj na wspomnienie tego mam dreszcze. A nigdy nie wiedzialem co to za film, dopiero teraz mnie oswieciliscie. Sprobuje zdobyc ten film, zeby sie odczulic na ta scene.
_________________
5 zdań na temat
 
 
sulka 
Indiana Jones


Posty: 421
Skąd: Kaczogród :/
Wysłany: 8 Marca 2006, 12:14   

Rodion napisał/a
To tam byla jakaś część intelektualna! Shocked
Moze w jakiejś wesji której nie widzialem. Rolling Eyes


Ja tez nie widzialem. Zostala przycmiona przez fantastyczna gre aktorska i niebanalny scenariusz :mrgreen:
_________________
That is not dead which can eternal lie,
Yet with strange æons even death may die.
 
 
Rodion 
Agent Chaosu


Posty: 7551
Skąd: Gestrandet
Wysłany: 8 Marca 2006, 12:17   

Jakos tak zamias zniechecać do oglądania określonych filmow, zaczynamy tu polecać wybrane tytuly, to pozwoler sobie wspomnieć o jeszcze dwóch pozycjach"
Pierwsza to " Stalker" Tarkowskiego
A druga "Kapsuła ratunkowa" (Lifepod), (dzis na halmarku o 00,45) :wink:
_________________
Mam czarną koszulkę i piwo... jestem forpocztą sił chaosu.
I tylko konia osiodłać. I przez wrzosowiska, jak przez...
 
 
Rodion 
Agent Chaosu


Posty: 7551
Skąd: Gestrandet
Wysłany: 8 Marca 2006, 12:18   

sulka napisał/a
Ja tez nie widzialem. Zostala przycmiona przez fantastyczna gre aktorska i niebanalny scenariusz


I tylko przez spisek wiadomych sil, film ten nie dostal Oskara! :evil:
_________________
Mam czarną koszulkę i piwo... jestem forpocztą sił chaosu.
I tylko konia osiodłać. I przez wrzosowiska, jak przez...
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 8 Marca 2006, 12:58   

A widzieliscie ten hicior, ktory dostal Maline za najgorszy film w tym roku - Dziedzic Maski? To byl dopiero postrach kin. Kto nie widzial, niech czym predzej biezy do kina, zeby zobaczyc jak nie powinno sie robic filmow. Az dziw, ze to nie Pujszo byl rezyserem (ani Uwe Boll, musi wyrasta kolejny swiatowy talent) :)
_________________
5 zdań na temat
 
 
Sandman 
Rumburak


Posty: 2079
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 8 Marca 2006, 15:56   

Kiedyś nas nawiedziło i z drugą połową (również miłośniczką s-f) i postanowiliśmy podczas weekendu porównać ekranizacje komiksów. Matko, co to był za błąd!! Spiderman, i Dare Devil i X-meni to arcydzieła w porównaniu z Hulkiem, Ligą dziwnie śmiesznych dżentelmenów, czy tfu! Van Helsingiem, który dziarsko pukał do wszystkich spod dna. Do Fantastycznej 4 i pozostałych już nie dotarłem, lekarz odradzał, prochy tylko przepisał i spać kazał. Dużo spać.
 
 
 
.:CyberCat:. 
Tom Bombadil


Posty: 48
Skąd: CyberSpace
Wysłany: 8 Marca 2006, 15:58   

O tak dziedzic "RULES". Zabójczo nudny film. Wole poprzednie części ;)
Ostatnio zmieniony przez .:CyberCat:. 8 Marca 2006, 16:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
lavojtek 
Kapitan Kirk


Posty: 1113
Skąd: Southampton
Wysłany: 8 Marca 2006, 15:59   

Sandman napisał/a
Spiderman, i Dare Devil i X-meni to arcydzieła w porównaniu z Hulkiem, Ligą dziwnie śmiesznych dżentelmenów

Mam nadzieje ze raczysz zartowac :evil:
_________________
"Każdy zna jakąś Klarę Barcelo"
 
 
 
Sandman 
Rumburak


Posty: 2079
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 8 Marca 2006, 16:14   

lavojtek napisał/a
Sandman napisał/a
Spiderman, i Dare Devil i X-meni to arcydzieła w porównaniu z Hulkiem, Ligą dziwnie śmiesznych dżentelmenów

Mam nadzieje ze raczysz zartowac :evil:


Jestem poważny jak atak serca. O którym filmie chcesz podyskutować? :twisted:
 
 
 
lavojtek 
Kapitan Kirk


Posty: 1113
Skąd: Southampton
Wysłany: 8 Marca 2006, 16:19   

Np. o Hulku. Wytlumacz mi wyzszosc takiego Spidermana nad Hulkiem!
_________________
"Każdy zna jakąś Klarę Barcelo"
 
 
 
dzejes 
prorok


Posty: 10065
Skąd: City
Wysłany: 8 Marca 2006, 16:48   

No właśnie Sandman! Tłumacz się, a szybko! Szpadel mam w rękach!
_________________
If we shadows have offended,
Think but this, and all is mended,
That you have but slumber'd here
While these visions did appear.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group