Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Prywatny arsenał. Za i przeciw.
Autor Wiadomość
Luc du Lac 
Cynglarz

Posty: 4924
Skąd: Wrocław
Wysłany: 21 Stycznia 2015, 13:39   

thinspoon napisał/a

O czym Ty mówisz? Przecież jasne jest, że mogą się zdarzyć sytuacje, kiedy nawet czołg Cię nie uratuje. Ale jak ktoś w nocy zaczyna wykopywać drzwi Twojego domu, to chyba lepiej przywitać go z pistoletem w ręce niż z pogrzebaczem albo miotłą?


ile w Polsce jest tego typu przestępstw ?

jedna historia
Częstochowa, jakieś 10 lat temu - uliczka willowa, na bogato - ktoś mi znany, ustawiony, działalność gosp. - m.in. przemysł naftowy, skórzany
broń - pistolet, pies - bysior w typie wilka/alaskana ale ze 2 razy większy - japoński pies pasterski nie pomne jego rasy.
wieczór. wszyscy idą spać. budzą się nad ranem z poważnym bólem głowy.
w nocy zostali okradzeni, jak i 5 innych domów na ulicy. Wszyscy uśpieni chemicznie - gaz. Pies także.
Najlepsze - ów znajomy wieczorem tego dnia dostał transport skór-kurtki/płaszcze. W garażu stał samochód trans. z ładunkiem. Zlodzieje nie wiedzieli o nim - początkowo. Jak się zorientowali to tak szybko zamykali całą akcję że gubili w ogrodzie, domach fanty. Podobno transport był wart z lekka 1,5 mln.

Tak samo nie zareagujesz gdy ktoś ci przyłoży pistolet do pleców/głowy/itp i powie - wyskakuj z kasy.
Nie wiem ile jst napadów w typie: na pełnej krwie napier%*(am w drzwi aby je rozwalić i okraść mieszkanie. Myślę że mało. Natura eliminuje upośledzone jednostki.

Jasno też widzę sytuacje - 1:00, nocny klub, kilku podchmielonych gości, ochroniarze. Ktoś wyciąga broń. Ginie żeby było dramatycznie, dziewczyna wychodząca własnie z klubu.



ps. od bodaj poły lat '90 spada sprzedaż broni w USA (rynek wew.) - stąd też od dobrych paru lat, przemysł zbrojeniowy wymyśla różne badania, sponsoruje artykuły, dziennikarzy itp. Ostatnio nawet wypuścił szereg reklam adresowanych do dzieci.

pss. jeszcze się natknąłem - tekst oczywiście pro-broniowy, ale ałtor tak się zagmatwał w swoich danych, że jak jego informacje nt. broni w rękach ofiar skonfrontowałem z danymi z FBI - to wyszło mniej więcej że w sytuacji krytycznej broń vs. broń, ofiara napadu ginie 6 x częściej niż napastnik.
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 21 Stycznia 2015, 14:05   

Broń w necie do kupienia? Żaden problem. Czarnoprochowa do wyboru do koloru.
Broń powtarzalna jest do kupienia może nie od ręki, ale jest. Teraz w obiegu jest dużo więcej broni palnej niż kiedykolwiek. Oprócz broni z 2WŚ cały czas dopływa broń z przemytu.

Rewolwer 6-cio strzałowy? Naprawdę żaden kłopot: http://allegro.pl/611-rew...4974545189.html
Ostatnio zmieniony przez Rafał 22 Stycznia 2015, 08:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
aniol 
Bink


Posty: 1778
Skąd: Kraków/Tomaszow Maz
Wysłany: 21 Stycznia 2015, 22:58   

arqueek napisał/a


Naprawdę ludzie, macie tyle możliwości obrony siebie i innych, ze bron jest raczej tylko dla sadystow :D


właściwie chciałem zapytać o te wszystkie możliwości obrony siebie i innych
ale chwile potem przeczytałem to:

Wstawka o noża średnio trafiona. Przy takiej osobie można się obronić, natomiast przeciwko osobie uzbrojonej trzeba liczyć na lut szczęścia.

i juz mi się odechciało pytać
_________________
www.washidojo.republika.pl

dyskusja - w zależności od interlokutora polega na wymianie poglądów, ciosów lub strzałów

nie jestem rasista - nienawidze wszystkich jednakowo
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group