Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Ten Magiczny Drugi Raz - głosowanie do 20 Kwietnia 2014

Który tekst najlepiej oddaje magię tego drugiego razu?
Króliczek
2%
 2%  [ 1 ]
Pętla Shervina
2%
 2%  [ 1 ]
Leć, leć wysoko motylu śmierci
5%
 5%  [ 2 ]
Smuga cienia
8%
 8%  [ 3 ]
Zew natury
24%
 24%  [ 9 ]
Coś nowego, coś starego
21%
 21%  [ 8 ]
Pętla czasu:do dwóch spadów sztuka
13%
 13%  [ 5 ]
Święta Magdalena Pocieszycielka
21%
 21%  [ 8 ]
Ostatecznie, ten drugi raz był fatalny
0%
 0%  [ 0 ]
Głosowań: 17
Wszystkich Głosów: 37

Autor Wiadomość
mesiash 
Sedecimus


Posty: 1855
Skąd: Stolica
Wysłany: 18 Kwietnia 2014, 11:47   

Ja to rozumiem tak - podmiot jest króliczkiem, i to nie byle jakim, bo zakochanym w swojej właścicielce (albo wyjątkowo zdolnej króliczce). Na koniec jedno z nich umiera, ale wszystko co zauważył świat to tylko ciche wydanie z siebie odgłosu w typowo króliczy sposób (chyba - nigdy nie miałem królika, a Bugs zwykł mówić inaczej).
_________________
The difference between "space-based clean power station" and "unimaginably powerful orbiting death ray" is mostly semantics and hope. - ponoć Asimov
 
 
LadyBlack 
Babcia Weatherwax


Posty: 863
Skąd: z rubieży
Wysłany: 18 Kwietnia 2014, 15:08   

Jak tak czytam mesiasha, to mnie też interpretacja była naszła:
a) właścicielka króliczka usmażyła go na oleju
b) króliczek w akcie samobójczym sam usmażył się na oleju,
c) dziewczyna jako króliczek plejboja, przyprawiła się olejem

... a tak serio, to zaczynam chyba łapać sens - rozum utopił się pannie w bezmiarze silikonowej głupoty.

Doceniam dowcip. Trochę to trwało to załapanie sensu, ale lepiej późno... :wink:
 
 
CzterySilnia 
Frodo Baggins


Posty: 116
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 18 Kwietnia 2014, 15:37   

Według mnie to tekst prosty, którym stykają się dwa jakby światy. Pierwszy - ludzki, czyli zdolność rozmawiania, biusty, poprzednie wcielenia, imię Anka... To wszystko świadczy o człowieczeństwie. Nawet te upośledzone brodawki.
Ale cóż począć skoro jest się tylko robotem albo ściślej, androidem (kobieta to fembot). Robot o ludzkim wyglądzie, któremu wróżka powiedziała, że wcześniej była Marylin Monroe. Moim zdaniem ten szort pokazuje perfekcyjność fałszerstwa dokonanego na świecie robotów, który ma przypominać ludzki. Jest pełen ludzkich emocji i przez to wszystko się miesza.
Co do końcówki. Może ten nieszczęsny ludzko myślący android po prostu zwątpił. Zawiódł się na swojej ukochanej, która dążyła do perfekcji, a on tego nie chciał.
Cytat
Pu, pu, pi Du!

Może to znaczyć tyle co restart systemu albo narodziny zresetowanego androida albo po prostu, że koleś dostał zwiechy i RAMu na rozum zabrakło :D
_________________
Zerknij na mojego bloga :)
 
 
nureczka 
Mama Pufcia


Posty: 6205
Skąd: Nowa Iwiczna
Wysłany: 18 Kwietnia 2014, 16:13   

CzterySilnia napisał/a
Może to znaczyć tyle co restart systemu albo narodziny zresetowanego androida albo po prostu, że koleś dostał zwiechy i RAMu na rozum zabrakło

Ja tak mam jak przedawkuję C2H5OH
_________________
Zapraszam do odwiedzania mojej strony oraz bloga
 
 
CzterySilnia 
Frodo Baggins


Posty: 116
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 18 Kwietnia 2014, 17:41   

Oleum, fakt nie nasz kochany etanol, ale pewien związek można by tutaj wskazać.
_________________
Zerknij na mojego bloga :)
 
 
Matrim 
Kwiatek


Posty: 10317
Skąd: Zagłębie i Wielkopolska
Wysłany: 19 Kwietnia 2014, 17:34   

Trzecie miejsce zajęło mi najwięcej czasu, ale ostatecznie "Święta Magdalena Pocieszycielka". Tylko tak sobie myślę, z tekstu wynika bardzo profesjonalne podejście bohaterki, a tu takie zdradzanie wszelkich tajemnic i sposobów pracy? Przeczytałem sobie cały tekst ponownie, ale nie w pierwszej, ale trzeciej osobie - moim zdaniem znacznie zyskuje. A punkt i tak jest.

Na drugim: "Smuga cienia". I co, że literówki? W tym wypadku za pierwszym czytaniem nawet nie zwróciłem na nie uwagi, bo tekst jest bardzo dobry, bo inny, świeży. A że dobre wrażenie pozostawił, to też punktuje. Autorstwo podejrzewam.

U mnie na miejscu pierwszym "Zew natury". Baaardzo ładny tekst. Bardzo. Magiczny taki, choć początkowo przerażający, to potem tak zaj**iście melancholijny. I mimo nieprawdopodobieństwa bardzo prawdziwy. No ładny tekst, mówiłem już? Bardzo. Autorstwo też podejrzewam.
_________________
Scio me nihil scire.

"Nie dorastaj, to jest gupie i nie daje się cofnąć. Podobno." - Martva
 
 
 
mesiash 
Sedecimus


Posty: 1855
Skąd: Stolica
Wysłany: 19 Kwietnia 2014, 21:51   

No ostatnie godziny głosowania! Warto w święta uczynić kogoś szczęśliwym
_________________
The difference between "space-based clean power station" and "unimaginably powerful orbiting death ray" is mostly semantics and hope. - ponoć Asimov
 
 
Starscreem 
Mechagodzilla


Posty: 661
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 20 Kwietnia 2014, 13:42   

Nie umiałam się zdecydować co do drugiego i trzeciego miejsca, więc ostatecznie postanowiłam zagłosować tylko na swojego pewniaka - na Motylka :) A co?! Jest wiosna! :)

Matrim napisał/a
Święta Magdalena Pocieszycielka. Tylko tak sobie myślę, z tekstu wynika bardzo profesjonalne podejście bohaterki, a tu takie zdradzanie wszelkich tajemnic i sposobów pracy?

Przecież i tak o wszystkim zapomnisz ;)

A co do Króliczka - też mi się wydaje, że rozum popełnił harakiri nie mogąc dłużej zdzierżyć swej bezradności. A "Pu, pu, pi Du" to nie jest jakaś zaśpiewka MM? Tak mi się skojarzyło, jakby to był okrzyk radości Merlin...
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13819
Skąd: FF
Wysłany: 20 Kwietnia 2014, 14:16   

Merlin się chyba wypowiadał w sposób bardziej wyrafinowany intelektualnie.
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
Pucek 
Tumitak


Posty: 2659
Skąd: Grochów
Wysłany: 20 Kwietnia 2014, 18:07   

Zew natury i Coś nowego, coś starego
_________________
prawdopodobnie najstarsza wiedźma w okolicy.
 
 
Matrim 
Kwiatek


Posty: 10317
Skąd: Zagłębie i Wielkopolska
Wysłany: 20 Kwietnia 2014, 18:40   

Starscreem napisał/a
Matrim napisał/a
Święta Magdalena Pocieszycielka. Tylko tak sobie myślę, z tekstu wynika bardzo profesjonalne podejście bohaterki, a tu takie zdradzanie wszelkich tajemnic i sposobów pracy?

Przecież i tak o wszystkim zapomnisz ;)


No, nie tak do końca, bo cwany facet może tylko udać, że łyka, to co dostanie i już nie zapomni :) Na dodatek może zacząć szantażować, robić złą reklamę i już biznes leży. Będę się trzymał swojej wersji ;)
_________________
Scio me nihil scire.

"Nie dorastaj, to jest gupie i nie daje się cofnąć. Podobno." - Martva
 
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 20 Kwietnia 2014, 19:00   

To co Pucek + Króliczek he,he
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13819
Skąd: FF
Wysłany: 20 Kwietnia 2014, 20:18   

17 minut, jeszcze jest szansa na zmianę wyniku jednym głosem :omg: :omg: :omg:
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
Goria 
Borg

Posty: 1520
Skąd: Wawa/Amberg
Wysłany: 21 Kwietnia 2014, 07:38   

Wielkanoc jak pomor.

:bravo :bravo :bravo dla autora Zewu natury. A takze dla wszystkich aktywnych :) :P
piszacych i glosujacych, oraz prowadzacego za inspirujacy temat.

:bravo :bravo dla Pocieszycielki i Cos nowego, cos starego.

Fajnie czytalo sie wszystkie szorty. :)

Starscreem- jezeli sie kiedys zobaczymy na zywo, z checia postwilabym ci piwo badz sok za prawidlowe zrozumienie Kroliczka :) . Pu pu pi du to czesc, jakze ambitnej, piosenki MM :) .


Petla czasu powstalam dokladnie 5 min po ogloszeniu tematu, dlatego nie wydluzalam jej juz pozniej, uznalam, ze jest idealna jaka jest :) . Dziekuje za glosy oraz mase pozytywnej radosci jaka dostarczaly mi interpretacje! :)

Fidel - szkody, ze nie glosowales, twoja tu nieobecnosc odebrala mi wiekszosc checi do dyskusji. Nie obrazaj sie nastepnym razem :| Prosze :(
 
 
Starscreem 
Mechagodzilla


Posty: 661
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 21 Kwietnia 2014, 08:38   

Czaga napisał/a

Starscreem- jezeli sie kiedys zobaczymy na zywo, z checia postwilabym ci piwo badz sok za prawidlowe zrozumienie Kroliczka :) . Pu pu pi du to czesc, jakze ambitnej, piosenki MM :) .


Musimy tu urządzić osobny konkurs na interpregację :)

Gratulacje dla wszystkich autorów :bravo . Bardzo ładna edycja wyszła. Czekam niecierpliwie na ogłoszenie oficjalnych wyników!
Ale święta chyba większej ilości osób utrudniły dostęp do forum. Głosowało zaledwie 17 dusz... Szkoda, bo miło byłoby poznać więcej opinii :)
 
 
Goria 
Borg

Posty: 1520
Skąd: Wawa/Amberg
Wysłany: 21 Kwietnia 2014, 09:00   

Starscreem napisał/a

Ale święta chyba większej ilości osób utrudniły dostęp do forum. Głosowało zaledwie 17 dusz... Szkoda, bo miło byłoby poznać więcej opinii :)


dlatego czekałam do dzisiaj - bo być może głosowanie zostałoby przedłużone, ale cisza jak makiem zasiał.
 
 
mesiash 
Sedecimus


Posty: 1855
Skąd: Stolica
Wysłany: 21 Kwietnia 2014, 11:59   

Bardzo przepraszam, że nie wziąłem pod uwagę, iż wczoraj nie uda mi się ogłosić wyników.

W tej edycji wzięło udział 6 autorów, 8 tekstów i zaledwie 17 głosujących, ale i tak dziękuję wszystkim za udział - było fajnie :)

Stawkę z jednym głosem zamykają:
Króliczek - Czaga
Pętla Shervina - CzterySilnia

Dwa głosy i szóste miejsce:
Leć, leć wysoko motylu śmierci - konopia

Z trzema głosami na piątym miejscu:
Smuga cienia - Rodion

Pięć głosów zebrała dwudziestosłówka, i wylądowała tuż za podium:
Pętla czasu:do dwóch spadów sztuka - Czaga

Egzekwo na drugim miejscu, znalazły się teksty dwóch pań:
Coś nowego, coś starego - LadyBlack
Święta Magdalena Pocieszycielka - Starscreem


Natomiast zwycięzca, a właściwie zwyciężczyni może być tylko jedna, wspaniałe Zew natury i ponownie - Starscreem

GRATULUJĘ!!!! :bravo
:bravo
_________________
The difference between "space-based clean power station" and "unimaginably powerful orbiting death ray" is mostly semantics and hope. - ponoć Asimov
 
 
Goria 
Borg

Posty: 1520
Skąd: Wawa/Amberg
Wysłany: 21 Kwietnia 2014, 13:01   

W takim razie potrójne gratulację dla Starscreem - za 2 teksty :bravo i najlepszą interpretację :)

Edit

i specjalne gratulacje dla CzterySilnia, bo to mój ulubiony tekst.
 
 
konopia 
Marudny maruda marudzący


Posty: 2032
Skąd: DN36
Wysłany: 21 Kwietnia 2014, 15:39   

Starscreem - :bravo
_________________
Powinniśmy szanować poglądy religijne bliźnich, ale tylko w takim sensie i do takiego stopnia,
do jakiego szanujemy czyjeś przekonanie, że jego żona jest piękną kobietą, a dzieci bardzo mądre.
 
 
Lynx 
Wyduldas Napfluj


Posty: 7038
Skąd: znad morza
Wysłany: 21 Kwietnia 2014, 15:58   

Super :) Wielkie brawa :bravo :bravo :bravo dla piszących.

Typowałam Rodiona jako autora Smugi cienia, nie pomyliłam się :twisted:

Czaga czy dobrze się domyśliłam zatopienia rozumu w powodzi głupoty? ;) I czyżbym słyszała Zagłobę? ;)

Starscreem, gratulacje :)
_________________
http://zrozumiecswiat.pl/7.html
 
 
Starscreem 
Mechagodzilla


Posty: 661
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 21 Kwietnia 2014, 16:10   

Tak czułam, że te odkurzacze to ręką LadyBlack napisane były :) Jakość nie pozostawiała złudzeń - crème de la crème :bravo
Gratulacje jeszcze raz dla wszystkich!
Czaga :bravo jesteś coraz lepsza :)
CzterySilnia bardzo ładny tekst :bravo Masz naprawdę świetne pomysły!
Rodion :bravo ale następnym razem poproszę z przypisami ;)
konopia :bravo jakbyś kontynuował ten motyw to daj znać ;)

A teraz będę się tłumaczyć :mrgreen:
Krótko po ogłoszeniu tematu napisałam "Zew natury" i byłam niezadowolona zeń. Moim zdaniem nie miał klimatu. Bo dla mnie klimat mają tylko Sklepy cynamonowe... Sylvia to nazwa rodzajowa ptaków z rodziny pokrzewkowatych. A miejsce które opisałam, to przełęcz Karb pod Kościelcem, gdzie naprawdę doznałam uczucia, że przepaść u moich stóp pragnie, abym się w nią rzuciła... I była bardziej przekonująca niż by się można spodziewać po pustej przestrzeni...

Matrim napisał/a
Zew natury. (...) Autorstwo też podejrzewam.

Zgaduję, że nie trafiłeś 8)
 
 
Matrim 
Kwiatek


Posty: 10317
Skąd: Zagłębie i Wielkopolska
Wysłany: 21 Kwietnia 2014, 16:14   

Starscreem napisał/a
Zgaduję, że nie trafiłeś 8)

Owszem, nie :) Co nie zmienia faktu, że jestem już Twoim fanem, bo oba teksty bardzo misię.
_________________
Scio me nihil scire.

"Nie dorastaj, to jest gupie i nie daje się cofnąć. Podobno." - Martva
 
 
 
Starscreem 
Mechagodzilla


Posty: 661
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 21 Kwietnia 2014, 16:19   

Matrim, dziękuję bardzo i mam nadzieję, że przy następnej okazji nie zawiodę ;) A może z czasem zaczniecie i mnie podejrzewać o autorstwo ;)
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 21 Kwietnia 2014, 17:07   

Czaga, nie obrażam się. Nie akceptuję tej formy głosowania więc nie biorę udziału.
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
CzterySilnia 
Frodo Baggins


Posty: 116
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 21 Kwietnia 2014, 23:16   

Dziękuję za ten symboliczny głosik. Faktycznie poziom tej edycji był wyjątkowo wysoki i jak zwykle zabrakło w moim szorcie tego ostatniego szlifu. Ale powiem szczerze - zdaję sobie sprawę, że w szorcie nie da rady zmieścić treści tego pomysłu. Trochę go rozbudowałem i coś tam skrobię, ale jednocześnie nie mam żalu, że tutaj się nie udało :D .

Gratuluję zwyciężczyni i czekam na jakiś interesujący temat :P .
_________________
Zerknij na mojego bloga :)
 
 
dziko 
Yoda


Posty: 949
Skąd: Warszawa
Wysłany: 22 Kwietnia 2014, 19:32   

Starscreem :bravo :bravo :bravo x 2
LadyBlack :bravo :bravo
Czaga :bravo

messiash :bravo fajna edycja wyszła :)

konopia - qrcze no, to był całkiem fajny szort i dostałby mój głos, gdyby nie było limitu. Generalnie, zasłużył na więcej :wink: W ramach rekompensaty masz u mnie piwo na jakimś konwencie :)
_________________
pozdrawiam - Bartek
Dzikopis
 
 
konopia 
Marudny maruda marudzący


Posty: 2032
Skąd: DN36
Wysłany: 22 Kwietnia 2014, 19:36   

dziko, dzięki :mrgreen:

Starscreem, nie wiem co dalej, nie myślałem o tym, pewnie nic dobrego z tego nie wyjdzie, okaże się, że wszyscy są niedobrzy i zginą na koniec.

Nie wychylałem się z typowaniem, ale byłem pewien, że Coś nowego, coś starego wyszło spod klawiatury LadyBlack
_________________
Powinniśmy szanować poglądy religijne bliźnich, ale tylko w takim sensie i do takiego stopnia,
do jakiego szanujemy czyjeś przekonanie, że jego żona jest piękną kobietą, a dzieci bardzo mądre.
 
 
LadyBlack 
Babcia Weatherwax


Posty: 863
Skąd: z rubieży
Wysłany: 23 Kwietnia 2014, 14:42   

Konopia, no to strasznie przewidywalna jestem :?

Chyba nie napisałam na co ostatecznie zagłosowałam. No to tak dla porządku:
Zew natury - bo oczarowało
Święta Magdalena Pocieszycielka - bo rozbawiło
Leć, leć wysoko motylu śmierci - bo zaitrygowało

Brava dla wszystkich, bo edycja jak na mój gust bardzo misie :bravo
Ze Starscreem jestem po prostu dumna :bravo :bravo :bravo zakasowała tą edycję :mrgreen:
I czekam z niecierpliwością co jeszcze ciekawego wyłoni się z wyobraźni Czagi i Silni, bo z szorta na szort zaczyna się dziać ciekawiej :wink:

Dzięki za głosy :mrgreen:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group