Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Kochani jak Wam pomóc (reklamy w TV).
Autor Wiadomość
feralny por. 
Trurl

Posty: 4761
Skąd: garaż hermetyczny
Wysłany: 17 Lutego 2014, 20:44   

Dziś przypadkiem trafiłem na artykuł o polskim rynku reklam. Była taki ładny wykres - ile pieniędzy wydano na reklamy czego. Na pierwszym miejscu handel, na drugim leki, a na trzecim usługi finansowe. Tak się zastanawiam, czemu nikt z was nie zauważył? Bo tych reklam, że jak, już, teraz, natychmiast nie weźmiesz kredytu, to przegrałeś życie, chyba też jest sporo.
_________________
Trust me, I'm a doctor...
 
 
konopia 
Marudny maruda marudzący


Posty: 2032
Skąd: DN36
Wysłany: 18 Lutego 2014, 11:47   

bo te o kredytach i pożyczkach atakują od dawna mnie, już całkowicie zobojętniałem na nie.

Mocno jeszcze wnerwia mnie telemarketing, dzwonią i mają ofertę, co prawda na stacjonarny juz nie dzwonią bo go nie mam , a jak miałem to zazwyczaj i tak nie odbierałem tylko czekałem aż sekretarka sie włączy, ale zaczynają wydzwaniać na komórkę, a że szpital wyświetla sie jako "numer prywatny" to muszę odbierać, ale tutaj to jestem przygotowany,
komórka dzwoni , odbieram mówią bardzo niewyraźnie i bałaganiarsko "halloł" i jak słyszę że to nic dobrego, to już dalej zapominam angielskiego i powoli i wyraźnie po polsku tłumacze im, że nie mam pojęcia czego ode mnie chcą.


A z tym stacjonarnym to jest *beep* na maksa, większość firm oferujących internet sprzedaje go tylko w pakietach z telefonem, i bardzo tajemniczą opłatą za dzierżawę linie, (około 180 funtów rocznie wychodzi ta dzierżawa) i coraz częściej spotykam się z tym, ze biedni ludzie nie mający wybory, biorą te pakiety i nawet nie podpinają stacjonarnego do gniazdka. Tutaj komisja europejska powinna coś zrobić a nie wymyślać zabawki dla prosiaków.
_________________
Powinniśmy szanować poglądy religijne bliźnich, ale tylko w takim sensie i do takiego stopnia,
do jakiego szanujemy czyjeś przekonanie, że jego żona jest piękną kobietą, a dzieci bardzo mądre.
 
 
nureczka 
Mama Pufcia


Posty: 6205
Skąd: Nowa Iwiczna
Wysłany: 18 Lutego 2014, 12:02   

feralny por. napisał/a
Bo tych reklam, że jak, już, teraz, natychmiast nie weźmiesz kredytu, to przegrałeś życie, chyba też jest sporo.

Bo reklamy banków, mimo wszystko, są estetycznie obojetne. Może są natarczywe, ale przynajmniej nie budzą obrzydzenia. W przeciwieństwie do pani, która opowiada o upławach, albo wzdęciach. Albo o wydzielnie zalegającej płuca.
_________________
Zapraszam do odwiedzania mojej strony oraz bloga
 
 
Witchma 
Jokercat


Posty: 24697
Skąd: Zgierz
Wysłany: 18 Lutego 2014, 12:08   

nureczka napisał/a
W przeciwieństwie do pani, która opowiada o upławach, albo wzdęciach. Albo o wydzielnie zalegającej płuca.


Najgorsze są i tak krwawiące dziąsła. A przynajmniej najbardziej obrazowo pokazane.
_________________
Basically, I believe in peace and bashing two bricks together.

"Wszystkie kobiety są piękne, tylko po niektórych tego nie widać."
/Maria Czubaszek/
 
 
 
Starscreem 
Mechagodzilla


Posty: 661
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 19 Lutego 2014, 10:46   

Była taka jedna reklama leku, która mnie ucieszyła. To był Furagin. Wreszcie można było dostać bez recepty... I akurat wtedy mój organizm doszedł do wniosku, że już nie będzie zapadał na tę nieprzyjemną dolegliwość, na którą Furagin pomaga ;)

Tak sobie pomyślałam, że w sumie to nie ma na razie dramatu z tymi reklamami. Po prostu regularnie są bite rekordy niesmaku. Wyobraźcie sobie, co by się działo, jakby można było u nas kupować bez recepty antybiotyki... :shock:


E//
Tak mi się jeszcze przypomniało, jaka reklama mnie aktualnie najbardziej wnerwia.
Lek na kaszel palacza...
:fp:
 
 
nureczka 
Mama Pufcia


Posty: 6205
Skąd: Nowa Iwiczna
Wysłany: 19 Lutego 2014, 11:03   

Ja nawet nie mam nic przeciwko samym reklamom - szczególnie jeśli wchodzi nowy produkt na rynek, to jak niby mam się o nim dowiedzieć.
Wkurza mnie natomiast:
a) nachalność. Dlatego nie przeszkadzają mi reklamy w gazetach, gdzie mogę spokojnie przewrócić kartkę i czytać dalej, reklamy na końcu książki, czy w przerwie między programami. Wkurzają mnie tam, gdzie nie bardzo mogę je ominąć, albo gdy przerywają mi odbiór filmu/audycji/
b) wspomniane przed chwilą przekraczanie granic czegokolwiek (dobrego smaku, kultury)
_________________
Zapraszam do odwiedzania mojej strony oraz bloga
 
 
Luc du Lac 
Cynglarz

Posty: 4924
Skąd: Wrocław
Wysłany: 19 Lutego 2014, 11:33   

zrobiłem przedwczoraj małą statystykę reklam (4 bolki)
1-3 - TVP, ok 8 min
4 POLSAT 16 min

1 2 3 4

lek 2 2 6 5
spo 3 2 4 7
det 1 1 1 2
fin 0 2 5 2
bud 2 0 0 0
ele 2 1 0 1
tel 0 0 2 5
inn 2 0 0 0
aut 1 3 0 3
alk 0 2 1 3


lek- lekarstwa, spo- spożywka, det - detergenty/kosmetyk, fin- finanse, ele - elektronika, tel - telekomunikacja, inn - inne, aut - motoryzacja, alk - piwo
 
 
ihan 
iHan Solo


Posty: 8631
Skąd: Tarnów-Kraków
Wysłany: 31 Maj 2015, 22:44   

Chyba jestem nienormalna. Jestem uzależniona od reklamy Republika Roleski. No, niesamowicie mi się podoba, nie wiem przekaz podprogowy czy co. Szok, pisze to ja! O Roleskim! W życiu bym się nie spodziewała. i nie spodziewałabym się, że Roleski zdecyduje się na taką reklamę. Jakies pozytywne uczucia to nawet we mnie wzbudziło, o dziwo.
Aha, w żaden sposób nie wpływa to na nabycie przeze mnie jakichkolwiek wyrobów firmy jak wyżej.
_________________
Boże chroń mnie przed ludźmi wykształconymi ponad swoją inteligencję.
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 31 Maj 2015, 23:57   

ihan, co to jest Roleski ?
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
ihan 
iHan Solo


Posty: 8631
Skąd: Tarnów-Kraków
Wysłany: 1 Czerwca 2015, 00:05   

Firmy dwóch braci, jedna to: ketchupy i musztardy jakości, hmmmm... (gorszej jakości swego czasu szły na rynek rosyjski, była taka akcja, że nie spełniały norm na polski rynek, ale wiecie, w Rosji inny człowiek, inne normy), drugi brat robi mięso, wędliny itp.
_________________
Boże chroń mnie przed ludźmi wykształconymi ponad swoją inteligencję.
 
 
Luc du Lac 
Cynglarz

Posty: 4924
Skąd: Wrocław
Wysłany: 1 Czerwca 2015, 09:40   

stara firma - ogólnie słaba jakość, coś jak keczupy Tortex czy inszych dziwnych podmiotów które na reklamę wydają więcej niż na produkt (np. Prymat) - choć muszą przyznać że są gorsze firmy i musztardy :)
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37525
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 1 Czerwca 2015, 09:43   

Musztarda nie jest zła. I coś mi się zdaje że jakość niegdysiejsza i dzisiejsza, to dwie różne jakości.
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Luc du Lac 
Cynglarz

Posty: 4924
Skąd: Wrocław
Wysłany: 1 Czerwca 2015, 09:49   

Fidel-F2 napisał/a
Musztarda nie jest zła. I coś mi się zdaje że jakość niegdysiejsza i dzisiejsza, to dwie różne jakości.


ano widzisz - nawet kiedyś lubiłem ich delikatesową (powiedzmy że jak nie było czegoś lepszego) ale ostatnio spróbowałem, i to już nie to (albo ja)
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 1 Czerwca 2015, 10:01   

Keczupy i musztardy to najlepsze jakie jadłem robili Czesi i Włosi. Ostatnio zapijam się keczupami Kand, a jak tylko jestem w Czechach zawsze oprócz piwa staram się nakupić musztard. Jak to się mówi, orgazm w ustach :wink:
 
 
Luc du Lac 
Cynglarz

Posty: 4924
Skąd: Wrocław
Wysłany: 1 Czerwca 2015, 10:13   

musztarda - fakt, najlepsza czeska (z tych "zwykłych"), natomiast keczupy to naj dla mnie jest Fanex no. 7 (no ale Fanex się nie reklamuje)
 
 
konopia 
Marudny maruda marudzący


Posty: 2032
Skąd: DN36
Wysłany: 1 Czerwca 2015, 10:19   

btw: spróbujcie wymieszać majonez z musztardą dijon, niewiele musztardy, do frytek rewelacja.

czytaliście ten blog: http://pogromcyreklam.blogspot.co.uk/

ostatnio apteczki przejżeli na "daily mail" : http://www.dailymail.co.u...h-stock-on.html

siedzę sobie z młodym, przeziębiony jest :roll: , 1 czerwca, za oknem 10 stopni, ale dziś dla odmiany slońce to może podskoczy do 15 :omg: , kaloryfery ciepłe, znajomi wpadli w sobotę na grilla, to wytrzymaliśmy na dworze koło 2 godzin w polarach, owinięci kocami :evil: :roll:
_________________
Powinniśmy szanować poglądy religijne bliźnich, ale tylko w takim sensie i do takiego stopnia,
do jakiego szanujemy czyjeś przekonanie, że jego żona jest piękną kobietą, a dzieci bardzo mądre.
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 1 Czerwca 2015, 10:44   

konopia, uciekaj z tego koła podbiegunowego, dziś siódma rano 20,5 stopnia miałem za oknem. Pomyśl o jakiej Florydzie, czy co? :wink:
 
 
mesiash 
Sedecimus


Posty: 1855
Skąd: Stolica
Wysłany: 1 Czerwca 2015, 10:49   

ihan, też uwielbiam tą reklamę :) Mam swój gust co do produktów tego typu, ale jak kiedyś będę sos BBQ kupował, to jak nie znajdę innego, to mnie przekonali żeby ich kupić ;)

konopia, ciekawa strona
_________________
The difference between "space-based clean power station" and "unimaginably powerful orbiting death ray" is mostly semantics and hope. - ponoć Asimov
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37525
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 1 Czerwca 2015, 12:27   

Luc du Lac, nie. Kiedyś to był śmieć, teraz się poprawiło.
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Lowenna 
Mirmił


Posty: 4359
Skąd: Lancre
Wysłany: 1 Czerwca 2015, 12:57   

Chodzi o reklamę, w której na białym tle pokazują się różne "egzotyczne" postaci?
Wychowałam się circa 3 km lotem ptaka od zakładów Roleski. Pamiętając historie i urban legend długim kijem nie tknę majonezu ani żadnego sosu. Ale musztardę niezłą mają :wink:
_________________
Gdyby nawet mężczyzna potrafił zrozumieć, co myśli kobieta... i tak by nie uwierzył...
 
 
ihan 
iHan Solo


Posty: 8631
Skąd: Tarnów-Kraków
Wysłany: 3 Czerwca 2015, 22:18   

Lowenno, trudno mi odpowiedzieć, czy to ta reklama, bo nie mam pojęcia na jakim tle. Ale tak, różne dziwne postacie i tak oczkami mrugają.
_________________
Boże chroń mnie przed ludźmi wykształconymi ponad swoją inteligencję.
 
 
J.Wędrowycz 
Tom Bombadil

Posty: 39
Skąd: Eter
Wysłany: 4 Lutego 2016, 21:58   

Nie oglądam telewizji, reklam tym bardziej. Mam uraz, to jednak długa(pojęcie względne) historia. Zanim tutaj przybyłem emitowana była reklama sieci komórkowej i tak mnie wciągnęło. Ie to trwało? Nie wiem. Wyrzuciło mnie tutaj, nie kwestionuję tej decyzji. Wszystko to przez złe impulsy.
 
 
Luc du Lac 
Cynglarz

Posty: 4924
Skąd: Wrocław
Wysłany: 4 Lutego 2016, 22:10   

Złe impulsy sieci komórkowej, rzecz jasna
 
 
J.Wędrowycz 
Tom Bombadil

Posty: 39
Skąd: Eter
Wysłany: 4 Lutego 2016, 22:22   

Tak się dzieje gdy ułożone są w szachownicę, wtedy tworzą sieć. Można sie zaplątać.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group