Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Po drugiej stronie - głosowanie do 29.12.2013

Jak Ci się podoba po drugiej stronie?
...
8%
 8%  [ 3 ]
Arahja
5%
 5%  [ 2 ]
Audiatur et altera pars
8%
 8%  [ 3 ]
Gnida
8%
 8%  [ 3 ]
Ktoś obudził potwory
11%
 11%  [ 4 ]
NBP
5%
 5%  [ 2 ]
Po drugiej stronie
0%
 0%  [ 0 ]
Polemika
25%
 25%  [ 9 ]
Raj
5%
 5%  [ 2 ]
Terapia małżeńska
11%
 11%  [ 4 ]
Z pamiętnika
8%
 8%  [ 3 ]
Ta jedenastka przegrałaby nawet z polskimi piłkarzami!
2%
 2%  [ 1 ]
Głosowań: 16
Wszystkich Głosów: 36

Autor Wiadomość
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 29 Grudnia 2013, 23:09   

To mój drugi szort w życiu. Następny pewnie będzie za parę lat. Powstał w kilka godzin po ogłoszeniu tematu, następnego dnia zapisałem i przez tydzień go cyzelowałem, dzień w dzień. Każdą kropkę pomacałem kilka razy. I jestem turbo-megazadowolony z kształtu jaki przyjął. Cieszy mnie, że się spodobał trzem osobom. Choć przyznam nieskromnie, że liczyłem na pięć głosów.

Jako, że pisarzem nie jestem zachowam sie całkiem nieprofesjonalnie.

baranek napisał/a
Owszem, zmieniłbym w tym króciaku ostatnie zdanie
Męczyłem się z tym. Ciekawym jakie byłoby w Twojej wersji. Ja bym wywalił całkiem.
CzterySilnia napisał/a
ale....za dużo....niedbała forma
a ja tyle się naharowałem nad dopracowaniem formy
CzterySilnia napisał/a
Pytajniki na początku akapitu? Można było tego uniknąć.
Z tego akapitu akurat jestem najbardziej dumny.
CzterySilnia napisał/a
jakby napisał to ktoś z gimnazjum, który dopiero poznaje tajniki interpunkcji.
Całkiem strzał chybiony, w życiu do gimnazjum nie chodziłem, hmmm... ale to może dlatego, a poważnie, może nie uwierzysz, ale większość tych kropek i przecinków była wielokrotnie przemyślana 8)
Starscreem napisał/a
Pierwsze skojarzenia miałam nieco BrunoSchultzowskie
Gdy to napisałaś to faktycznie znalazłem podobieństwo, jednakże zamysłu takiego nie było. Niemniej akurat sobie poczytuję Sklepy cynamonowe fragmentami od kilku tygodni. Mogło wpłynąć.
gorat napisał/a
... Nie ogarnąłem. Niby jest o umieraniu, ale zarówno forma dziwna, jak i bardzo posiekana treść. Kropek nadmiar.
Następnym razem napiszę cos o losie japońskich nastolatek. Może lepiej mi pójdzie. ;P:
Freja napisał/a
A przede wszystkim, co jest dla mnie zaskakujące, niezwykle mnie poruszyła i wywarła na mnie największe wrażenie.

Freja, cała przyjemność po mojej stronie.
Blue Adept napisał/a
[…] babka ze swoją obszernością […] pofałdowana biel brzucha […]
Strasznie z tychże dumny jestem
Blue Adept napisał/a
„Sierpniowy wieczór miękkimi konturami […]”
z tego również
Blue Adept napisał/a
czuję niemal każdy przepływający atom.
a z tego nie, kanciasto mi jakoś brzmiało ale nie umiałem wymyslić niczego lepszego.
Blue Adept napisał/a
Tak naprawdę brak mi jakiegoś istotnego przesłania,[...]Właśnie co? Cisza i... Nie ma już nic.
Właśnie
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Matrim 
Kwiatek


Posty: 10317
Skąd: Zagłębie i Wielkopolska
Wysłany: 29 Grudnia 2013, 23:13   

Zaraz po lekturze przeczytałem sobie komentarze i jak doszedłem do:
baranek napisał/a
powiem, że te stusłówka potrafiłbym napisać lepiej.

to od razu chciałem napisać: "No to czemu tego nie zrobiłeś od razu? ;P: " Very baranish drabble. Gratulacje.

Pozostałym uczestnikom również :)
_________________
Scio me nihil scire.

"Nie dorastaj, to jest gupie i nie daje się cofnąć. Podobno." - Martva
 
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 29 Grudnia 2013, 23:13   

Agi napisał/a
Bardziej podoba mi się pozostawienie głosującym swobody w przyznawaniu ilości głosów.
Miałam dylemat, który tekst wyróżnić, jeszcze dwa głosy bym przyznała.
znaczy były tylko trzy głosy do przyznania? dziwne
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 29 Grudnia 2013, 23:18   

Fidel-F2, głosowałam w trakcie oglądania filmu, ale takie wrażenie odniosłam.
Twój tekst był jednym z kandydatów do punktu, chociaż strasznie mnie zdołował.
 
 
Lynx 
Wyduldas Napfluj


Posty: 7038
Skąd: znad morza
Wysłany: 29 Grudnia 2013, 23:22   

Gratulacje dla baranka :bravo i wszystkich dzielnych szortopisaczy.

Wow, Fidel, zaskoczyłeś mnie ;P:

Dziękuję za głosy na mój sennie irracjonalny świat :mrgreen:
_________________
http://zrozumiecswiat.pl/7.html
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 29 Grudnia 2013, 23:23   

@Agi

to miłe
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Starscreem 
Mechagodzilla


Posty: 661
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 30 Grudnia 2013, 00:02   

Obstawiałam zwycięstwo Polemiki od samego początku. Baranek zgłosił się do konkursu jako pierwszy i od razu wiedziałam, że konkurencji raczej mieć nie będzie :) Lekkie i apetyczne - czego chcieć więcej?
Natomiast jestem zaskoczona poziomem niedocenienia tekstu Fidela. Mnie na prawdę powalił. Mogłabym długo i niewymuszenie rozpisywać się nad interpretacją, która co do samego sedna przesłania zdaje się nie być zbyt zagmatwana. I jak sam autor - nie uważam, żeby znalazł się tam jeden niepotrzebny znak. Forma koreluje z treścią, buduje odpowiedni klimat, sugeruje przeskoki czasowe. Każde zdanie ma jakieś zadanie - jednego nadmiernego słowa... Dziwi mnie, że nie wszyscy tak to odebrali.
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 30 Grudnia 2013, 00:08   

Starscreem napisał/a
Forma koreluje z treścią, buduje odpowiedni klimat, sugeruje przeskoki czasowe. Każde zdanie ma jakieś zadanie - jednego nadmiernego słowa... Dziwi mnie, że nie wszyscy tak to odebrali.

Owszem, tak to odebrałam. Wyjątkowo dołujący tekst. Gdybyś nie ograniczyła ilości głosów...
 
 
Blue Adept 
Borg


Posty: 1543
Skąd: Warszawa
Wysłany: 30 Grudnia 2013, 07:58   

Starscreem napisał/a
Baranek zgłosił się do konkursu jako pierwszy i od razu wiedziałam, że konkurencji raczej mieć nie będzie :)


Ojojoj, toż nadmierna szczerość bywa czasami szkodliwa! ;P:

Starscreem napisał/a
Natomiast jestem zaskoczona poziomem niedocenienia tekstu Fidela.


Generalnie:

Tekst nie został niedoceniony, to że ktoś zagłosował na innego szorta, czy inny bardziej mu się spodobał jeszcze nie oznacza, iż źle ocenia "...". Ja mimo uwag krytycznych i całkowitej niewiedzy, co do autorstwa nawet go pochwaliłem. Po prostu nie trafił w moje upodobania. Głosowanie jest wypadkową wielu czynników. Choć autorstwo i głosowanie było tajne, to w tym konkursie znałem autorów czterech szortów (swojego i trzech mojej siostry - :mrgreen: ), a dwóch się domyślałem (słusznie, bo były barankowe). Do tego nie chciałem głosować na faworytów. I jeszcze byłem mocno nieobiektywny, bo zagłosowałem na szorta Czagi - no ale podobał mi się! Więc nie ma co rozdzierać szat. Takie życie.

Zasadniczo poziom nie był oszałamiająco wysoki, ale po prawdzie całkiem przyzwoity i równiejszy, niż we wcześniejszych dwóch konkursach. Nawet dwa szorty, które najmniej mi się spodobały, tzn. "Gnida" i "Raj" były całkiem dobrze napisane.

Co do swojego potworka "Audiatur...", to obrazek był późniejszy. Miałem już większość tekstu i wpadłem na głupi pomysł ilustracji, więc poszukałem po sieci (miałem wizję Leśnej Pani i Smoka). Motyw leśnej polanki z Driadą i muzyką jest całkiem często spotykany. Jak zobaczyłem ten obrazek, to poczułem się urzeczony. Przyznaję się do lekkiego retuszu opisu postaci kobiecej po jego znalezieniu. Jednak na ilustracji nie ma kilku drobnych elementów, które znalazły się w tekście. Z perspektywy czasu uważam, że z technicznego punktu widzenia jej dodanie było błędem. Ale ponieważ chciałem się też nieco zabawić, to dostałem, co chciałem. :twisted: :wink:

E.
 
 
baranek 
Wróbel galaktyki


Posty: 5606
Skąd: Toruń
Wysłany: 30 Grudnia 2013, 08:42   

Gratulacje dla wszystkich, którym się chciało. Pisać, czytać, głosować, komentować :bravo
Bardzo dziękuję za głosy na moje króciaki. Cieszę się, że się podobało.

Miałem taki fajny, prosty temat, ale przeczytałem przed chwilą to:
Cytat
Ponieważ zwycięzcą jest szortowy beton, to zgaduję, że w najbliższej edycji żadnych udziwnień nie będzie

i gdzieś tam na dnie skołatanego mego umysłu obudził się drzemiący od pewnego czasu pomysłodawca magistra Skwarka. Obudził się i zagadał...
Ale temat miałem podać :)
Proszę bardzo:

Motto: Alien(TM) to *beep*.
Rozwinięcie motta: To nie sztuka zrobić dobry film, kiedy się ma zacny scenariusz, solidny budżet, świetnych aktorów i technologię...

Temat: Najazd kosmicznych najeźdźców. Z kosmosu.

Rozwinięcie tematu: czyli czarno-biała space opera prozą w trzech tysiącach siedmiuset znakach (ze spacjami).

Dlaczego zwiększyłem ilość znaków? Przewiduję zwiększoną ilość myślników i spacji, gdyż...

Warunek dodatkowy: Króciaki mają mieć formę dialogu. Czystego, pozbawionego jakichkolwiek dodatków dialogu.

Teksty przyjmuję do 12 stycznia przyszłego roku, do godziny 21.00.
_________________
Życie, ku*wa, jest nowelą.

"Pisze się po to, żeby było napisane" - Zygmunt Kałużyński
 
 
Blue Adept 
Borg


Posty: 1543
Skąd: Warszawa
Wysłany: 30 Grudnia 2013, 08:50   

baranek - Czysty dialog!? Pomysł morderczy jak betonowe buty. ;P: Ale wyzwanie trzeba podjąć... :wink:

E.
 
 
Starscreem 
Mechagodzilla


Posty: 661
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 30 Grudnia 2013, 10:10   

Agi napisał/a
Starscreem napisał/a
Forma koreluje z treścią, buduje odpowiedni klimat, sugeruje przeskoki czasowe. Każde zdanie ma jakieś zadanie - jednego nadmiernego słowa... Dziwi mnie, że nie wszyscy tak to odebrali.

Owszem, tak to odebrałam. Wyjątkowo dołujący tekst. Gdybyś nie ograniczyła ilości głosów...


Teraz będę mieć wyrzuty sumienia... ;)


Baranku, takie udziwnienia, to nie udziwnienia :mrgreen: Szczególnie, że rozchodziło mnie się głównie o techniczne aspekty głosowania - widoczność wyniku i maksymalną ilość głosów ;)
Temat miły, choć ciasny - zobaczymy, czy coś ciekawego się urodzi :)

Blue Adept, szczerość szczerością, ale przeczucie mnie nie myliło 8) Tekst baranka wygrał bezsprzecznie. Ma po prostu w sobie To Coś, co wykrzywia usta czytelnika w parabolę o dodatnim współczynniku a (ściąga dla humanistów ). I od początku wiedziałam, że ciężko będzie przelicytować zawodowca.
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 30 Grudnia 2013, 10:21   

baranek, gratulacje :bravo , aleś temat przywalił - ciekawie będzie.
Wszystkim :bravo fidelowi - no, no :bravo
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
Goria 
Borg

Posty: 1520
Skąd: Wawa/Amberg
Wysłany: 30 Grudnia 2013, 10:56   

Jeszcze raz gratulacje dla Polemiki i Baranka. :bravo

nowy temat- Ratunku! Dialogi!!! :P

Starsceem - dziękuje za fajny temat i zasiewanie wątpliwości!! :) :) :bravo

Dziękuje wszystkim za oddanie głosów oraz uwagi :) przydadzą się! może kiedyś uda mi się napisać coś lepszego/bardziej dopracowanego.

NBP

Blue Adept napisał/a

6. „NBP
...było kilka udziwnień w rodzaju „TVfonu”. No i nieszczęsne pozorowanie samobójstwa. …


Di nie jest geniuszem intelektu- miała do wyboru pozorowane samobójstwo, albo utylizację ciała w rozumieniu potocznym. Wydawało jej się, ze samobójstwo będzie lepsze, bo zaginięcie rozpocznie falę poszukiwań.

TVfon- to połączenie telewizora z komunikatorem i żadne udziwnienie- ona żyje na innej planecie, ma prawo mieć TVfon. :P w końcu to forum Sf i fantasy :)

Po drugiej stronie

baranek napisał/a
Po drugiej stronie - po zupełnie drugiej stronie, chciałoby się powiedzieć. Żeby nie powiedzieć: podejście do tematu od d*py strony. Humor. Nieco fekalny. Mocno fekalny. Początek jakby picassowski, te uszy i oczy po jednej stronie... Sprawdziłem w lustrze - nieprawda. No i najpierw te rozważania na temat twarzy, a potem przejście na drugą stronę tułowia. Twarz nie znajduje się na tułowiu, po żadnej z jego stron. Zdecydowanie nie do końca przemyślany tekst.


dziko napisał/a
Po drugiej stronie - dość odważne, przyciężkawe, gwoli ścisłości to raczej powinno być gastrostomia :roll:


tak jak wcześniej podała Starsceem - chodzi o układ pokarmowy. Dlatego nie mogła być gastronomia :/

Oczy uszy itd..- ta laska maluje się przed randka, zakłada kolczyki itd...

Tekst jak najbardziej przemyślany - znajomy "dostał" worek stomijny. Przedtem wycinali mu co jakiś czas po kawałku jelita. Jego problemy nie były nigdy poruszane przy stole, bądź w na głos w trakcie towarzyskich spotkań. Wiadomości rozchodziły się tylko szeptem po katach, "bo to takie obrzydliwe przecież". Mniej wiecej w tym samym czasie inna osoba miała raka (w mniej kłopotliwym miejscu) i normalnie rozmawiało się o tym przy kawie oraz ciasteczkach. :/

gorat napisał/a

Po drugiej stronie Zarzut główny: niewyjaśnione jest, do czego te sztuczne odchody miałyby służyć. Tak przynajmniej, żeby rozum mógł spokojnie spać. Duży blok tekstu też nie ułatwia usypiania. Kfiatki językowe lub opisowe załamują (język może zbieleć tak jak u Miley Cyrus No proszę, mutanta/obcego odkryliśmy :fp: ). Jestem zdegustowany jakością lektury


Liczyłam na odrobinę wiedzę oraz naturalną ciekawość ludzką, która skłoni osobę niewiedzącą do poszukania informacji - w końcu każdy korzystający z forum ma internet.

http://www.roik.pl/sztuczny-stolec-moze-leczyc/

http://kobieta.onet.pl/zd...skuteczne/xgb0l

Język Miley Cyrus- nie mogłam się opanować, aby go tam nie użyć, ponieważ w amerykańskich wiadomościach temat "języka Miley Cyrus" przebił doniesienia o problemach na Ukrainie - ot współczesny świat.

Z pamiętnika

ciesze się, iż przygody kaczki się podobały :) - starałam się je napisać całkowicie inaczej "Po drugiej stronie" :) .

baranek napisał/a


Z pamiętnika - podobało mi się. I gdyby nie tak koncertowo zarżnięte zakończenie...

kwestia gustu :) , ale faktycznie można wywalić. Potrzebowałam czegoś optymistycznego, dlatego wbrew oczekiwaniom Starsceem nie wylądował jako pieczeń! Zresztą myślałam o historii dla siostrzenicy - wiec miało się skończyć dobrze (to tak odnośnie oddawania mi dzieci na przechowanie :P - nie jem, nie wysysam, nie straszę :D ).

Audiatur- mi się ten rysunek podoba. Nie ma co mówić, że ubliża intelektowi odbiorcy- autor zrobił tam to, czego brakowało w "po drugiej stronie" - kompletnego i łopatologicznego wyjaśnienia nie zostawiającego żadnych spekulacji o co chodzi :( .
 
 
baranek 
Wróbel galaktyki


Posty: 5606
Skąd: Toruń
Wysłany: 30 Grudnia 2013, 11:08   

Fidel-F2, w mojej wersji [ :) ] to by się kończyło tak:

powoli opuszczam powieki..........................
po ich drugiej stronie nie ma już niczego.


jakoś tak.
_________________
Życie, ku*wa, jest nowelą.

"Pisze się po to, żeby było napisane" - Zygmunt Kałużyński
 
 
Freja 
Luke Skywalker


Posty: 201
Skąd: Łódź
Wysłany: 30 Grudnia 2013, 12:47   

Gratulacje dla podium :) :bravo
 
 
dziko 
Yoda


Posty: 949
Skąd: Warszawa
Wysłany: 30 Grudnia 2013, 13:36   

baranek :bravo :bravo :bravo
Lynx :bravo :bravo
Pozostali Uczestnicy :bravo

Starscreem - fajna edycja i zaangażowane prowadzenie :bravo

Dzięki za głosy na mój beznadziejnie szowinistyczny produkcyjniak :)

A propos nowej edycji:

baranek - jak usłyszałem o tym betonie to od razu mi się magister Skwarek przypomniał i wiedziałem, że z czymś takim uderzysz :lol:

Blue Adept - żadne tam betonowe buty, ja kiedyś opowiadanie skrobnąłem na 50K złożone niemal z samych dialogów i się załapało na finał mocno obsadzonego konkursu literackiego. Zauważ, że zwycięska w tej edycji "Polemika" to też tekst dialogowy :wink:
_________________
pozdrawiam - Bartek
Dzikopis
 
 
CzterySilnia 
Frodo Baggins


Posty: 116
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 1 Stycznia 2014, 17:22   

Gratuluję zwycięscy :) .

W sumie to nie spodziewałem się jakichkolwiek głosów, ale 3 to dość miłe zaskoczenie.
_________________
Zerknij na mojego bloga :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group