Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Błędy serwisu
Autor Wiadomość
thomas2411 
Vampirella


Posty: 591
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 5 Października 2013, 23:31   Błędy serwisu

Proszę tutaj zgłaszać błędy. Jeśli to kwestia wyglądu szablonu czy czegoś takiego, mile widziany zrzut ekranu, informacja o rodzaju przeglądarki internetowej i jej wersji. I oczywiście opis problemu, ewentualnie sytuacji.
 
 
Anqetrix 
Jaskier


Posty: 96
Skąd: Schron
Wysłany: 12 Października 2013, 22:47   

Nie mogę przeskalować obrazka. Ba, wgrałam mniejszą wersję tego samego pliku, pod inną nazwą, a nadal pokazuje się ten sam, w byczym rozmiarze. No chyba, że to wina podglądu, a skala faktycznie się zmienia. :cry:
_________________
Czytanie

Pisanie
 
 
thomas2411 
Vampirella


Posty: 591
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 12 Października 2013, 23:48   

Chcesz go wrzucić w treść posta? Wrzuć i wtedy zobaczymy.
 
 
Anqetrix 
Jaskier


Posty: 96
Skąd: Schron
Wysłany: 13 Października 2013, 00:00   

Oki. Mam nadzieję, że post się nada (rety, spontan zupełny). :wink:
_________________
Czytanie

Pisanie
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 13 Października 2013, 07:19   

Przy okazji, nie można prosić o przeskalowywanie do jakiegoś rozsądnego rozmiaru?
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
thomas2411 
Vampirella


Posty: 591
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 13 Października 2013, 12:53   

Anqetrix - poprawione. Było ustawione, żeby automatycznie rozszerzał się obrazek na całą szerokość. Usunąłem to a potem ustawiłem 60% rozmiaru obrazka. Można to zrobić tak:

1. Najechać myszką na obrazek, pojawią się 2 ikonki - obrazek i usuń.
2. Kliknąć w obrazek.
3. U góry kliknąć na odpowiedni rozmiar w % i zapisać zmiany
4. Ewentualnie w zaawansowanych ustawieniach obrazka dać rozmiar w Pikselach.
 
 
Anqetrix 
Jaskier


Posty: 96
Skąd: Schron
Wysłany: 13 Października 2013, 13:23   

Dzięki. Właśnie opcje zmiany wielkości w % zupełnie "nie reagowały". O tym, że jest dodatkowe ustawienie, nie pomyślałam. :oops:
_________________
Czytanie

Pisanie
 
 
thomas2411 
Vampirella


Posty: 591
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 13 Października 2013, 13:56   

Wcześniej styl był tak ustawiony, że niezależnie od wybranej opcji, obrazek byłby i tak poszerzony na całość. Teraz już będzie reagował na % i piksele :)
 
 
LadyBlack 
Babcia Weatherwax


Posty: 863
Skąd: z rubieży
Wysłany: 13 Października 2013, 19:57   

To nie błąd, ale mam pytanie.
Czy to ja sama włączyłam przypadkowo, czy powiadomienia o komentarzach przychodzą z automatu? Ja bym to wyłączyła (sobie), jeśli można, bo i tak zaglądam na portal, to sama zobaczę :wink:

I niby ja mam zatwierdzić komentarz? Bo jakiś dziwny komunikat mam. Komentarz widać, więc zatwierdzony. O co kaman?
Myślę, że jeśli moderator, czyli Ty thomas, zatwierdzasz komentarz, to ja Ci wierzę, że jest oki :D W razie czego można się zgłosić z zażaleniem :wink: . Tak myślę.

A poza tym spoko. Jak są teksty, to coś się wyłania z niebytu :wink:
 
 
thomas2411 
Vampirella


Posty: 591
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 13 Października 2013, 20:15   

Powiadomienie było włączone i widzę, ze oprócz admina Autorzy też to dostają. Wyłączyłem. Aczkolwiek o moderacji zostawiam.
A czy da się zostawić te powiadomienia tylko adminowi, to z tego co widzę, to nie, ale poszukam jakieś wtyczki.
A możliwe, że wszyscy autorzy dostają info o komentarzu do moderacji, ja już go zatwierdzam, więc się pojawia na stronie, a Ty np jak zajrzysz później to już widzisz komentarz, który niby miałaś moderować.
 
 
nureczka 
Mama Pufcia


Posty: 6205
Skąd: Nowa Iwiczna
Wysłany: 24 Grudnia 2013, 20:39   

Te obrazki na górze forum piękne są, jeno że przy mniejszej rozdzielczości powodują, że forum się nie mieści na ekranie i trzeba przewijać (w poprzek). To nie wpływa dobrze na komfort czytania.
PS. Żeby uprzedzić posty: umiem zmienić rozdzielczość, ale lata już nie te i większych literek mi potrzeba (bez obrazków, forum się pięknie "zawijało").
_________________
Zapraszam do odwiedzania mojej strony oraz bloga
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13819
Skąd: FF
Wysłany: 24 Grudnia 2013, 22:08   

Podaj docelową rozdzielczość - będzie łatwiej negocjować.
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
Pawian 
Gollum

Posty: 4
Skąd: Gady
Wysłany: 20 Kwietnia 2014, 20:17   

PIsze w regulaminie, że pierwszy psot tam składamy a jest zablokowany temat ;/
 
 
Martva 
Kylo Ren


Posty: 30898
Skąd: Kraków
Wysłany: 20 Kwietnia 2014, 20:29   

http://latajaca-holera.pl...topic.php?t=179 ten? Na pewno?
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.

skarby
szorty
 
 
konopia 
Marudny maruda marudzący


Posty: 2032
Skąd: DN36
Wysłany: 5 Maj 2014, 09:20   

Cytat
nie odebrano danych

ostatni często powtarza mi się powyższe,
opera, win7 (wszystko aktualne)
_________________
Powinniśmy szanować poglądy religijne bliźnich, ale tylko w takim sensie i do takiego stopnia,
do jakiego szanujemy czyjeś przekonanie, że jego żona jest piękną kobietą, a dzieci bardzo mądre.
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 5 Maj 2014, 11:25   

Kilka razy zamiast forum pokazało się 404. Ki'czrt?
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21969
Skąd: Szmulki
Wysłany: 5 Maj 2014, 12:23   

Mnie też.
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
thomas2411 
Vampirella


Posty: 591
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 20 Maj 2014, 07:47   

Widocznie serwer czasami się gdzieś potyka.
 
 
ketyow 
Jim Raynor


Posty: 11344
Skąd: z domu
Wysłany: 21 Czerwca 2014, 15:58   

Wydaje mi się, że przed przenosinami było coś takiego, ze powyżej ok. 2800 nieprzeczytanych postów, te oznaczone jako nieprzeczytane były czyszczone - oznaczone jako przeczytane (tj. najstarsze z nich). Teraz forum przechowuje już 22000 moich nieprzeczytanych postów. Zważywszy na sporą liczbę martwych użytkowników itd. to czasami nam to niepotrzebnie nie napycha bazy spamem? Nie wiem jak ten mechanizm działa, czy on w każdym temacie ma tylko punkt od którego zaczynają się nieprzeczytane, czy liczy je wszystkie oddzielnie - ale wydaje mi się, że u nas liczy każdy oddzielnie.
_________________
http://ketyow.deviantart.com
http://www.biblionetka.pl/
 
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13819
Skąd: FF
Wysłany: 21 Czerwca 2014, 16:59   

A zauważyłeś, że jesteś adminem?
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
ketyow 
Jim Raynor


Posty: 11344
Skąd: z domu
Wysłany: 22 Czerwca 2014, 15:59   

Nie zwróciłem uwagi w PA, że to jednak nas niedotyczy, myślałem że przestało działać :twisted:
_________________
http://ketyow.deviantart.com
http://www.biblionetka.pl/
 
 
 
konopia 
Marudny maruda marudzący


Posty: 2032
Skąd: DN36
Wysłany: 10 Lipca 2014, 15:52   

Możecie dodać jakiś skrypt do znakowani tematów, zapamiętywania, odkładania na później.

Na ogół zaglądam na forum z komórki, na komórce raczej nie odpisuję bo to masakra jest, staram się zapamiętać tyle by później coś odpisać na kompie, potem siadam do kompa i !@$@#$ nie pamiętam gdzie to było (ciągle zapominam tez gdzie leży lecytyna i te inne takie, co to ma poprawiać pamięć w zaawansowanym wieku).

A tak bym sobie oznaczył co trzeba i później sprawdzał co pozaznaczałem.

A może chociaż ten skrypt co by pokazywał ostatnio aktywne tematy?

A tak w ogóle to trzeba iść z duchem czasu, przejść na czysta phpbb i dodać obsługe tapatalka :idea:
_________________
Powinniśmy szanować poglądy religijne bliźnich, ale tylko w takim sensie i do takiego stopnia,
do jakiego szanujemy czyjeś przekonanie, że jego żona jest piękną kobietą, a dzieci bardzo mądre.
 
 
thomas2411 
Vampirella


Posty: 591
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 11 Lipca 2014, 09:02   

konopia temat przejścia był już poruszany. Część chciała, część nie ze względu na inne skrypty, które są używane, a których nie ma na czystym phpBB lub nie znaleźliśmy ich.
Ja używam TapaTalk od dwóch lat i jak się tu pojawiłem, to była moja pierwsza propozycja. Niestety jeśli bym sam to zrobił i postawił wszystkich przed faktem dokonanym, to pewnie potem byłoby ciężko :P
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 11 Lipca 2014, 09:39   

Ja wiem co to Taptiki ale TapaTalk to nie mam pojęcia. :)
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
konopia 
Marudny maruda marudzący


Posty: 2032
Skąd: DN36
Wysłany: 11 Lipca 2014, 19:04   

Tapatalk do najwygodniejszy sposób na forumowanie na komórce, forum jako takie fatalnie zachowuje sie na małych ekranach telefonów, dzięki tapatalkowi można wygodnie je przeglądać itp..

thomas2411, wiem, juz kiedyś pisałeś, dlaczego nie ma tu czystego phpbb, myślałem,, że może coś się zmieniło.
Jest jakaś szansa no to zaznaczanie (oflagowanie) wybranych tematów (czy tez tylko postów) by potem wrócić do nich później?

I jeszcze chciałbym opcję - pokaż aktywne (by wyświetlało listę 20 ostatnio aktywnym tematów) na forum nf tak mamy i bardzo fajne to jest.

A tak w ogóle, to może jest coś innego, lepszego niż phpbb? :roll:
_________________
Powinniśmy szanować poglądy religijne bliźnich, ale tylko w takim sensie i do takiego stopnia,
do jakiego szanujemy czyjeś przekonanie, że jego żona jest piękną kobietą, a dzieci bardzo mądre.
 
 
thomas2411 
Vampirella


Posty: 591
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 11 Lipca 2014, 21:10   

Co do dodawania czegokolwiek do tej wersji to nie wiem czy jest sensowne, prawdę mówiąc, średnią mam ją obcykaną. Co do czegoś lepszego niż phpBB to nie mam doświadczenia. Sporo działałem na SimpleMachine, ale jak sama nazwa wskazuje jest Simple, choć trochę tych możliwości ma. phpBB chyba najpopularniejsze. vBulletin bodajże płatny.
Ja bym wolał nowszą wersję, ale to kwestia decyzji ludzi, nie moja :)
 
 
konopia 
Marudny maruda marudzący


Posty: 2032
Skąd: DN36
Wysłany: 12 Lipca 2014, 08:06   

No to faktycznie nie ma innej rady jak zrobić przejście.
a reszta adminów wie, że to strasznie niebezpieczne jest siedzieć na starym, nie łatanym silniku, kłopot będzie jak zwykle w momencie kiedy na serwerze nastąpi potrzeba uaktualnienia oprogramowania w celu zabezpieczenia go przez atakami z zewnątrz i forum będzie niekompatybilne z serwerem :( aż strach pomyśleć.

Może trzeba właśnie na to zwrócić uwagę, e bezpieczeństwo ponad wszystko.
Nie wiem jakie dodatki, opcje są powodem niechęci dla przejścia, ale pewnie w czystym phpbb są odpowiedniki.
_________________
Powinniśmy szanować poglądy religijne bliźnich, ale tylko w takim sensie i do takiego stopnia,
do jakiego szanujemy czyjeś przekonanie, że jego żona jest piękną kobietą, a dzieci bardzo mądre.
 
 
LadyBlack 
Babcia Weatherwax


Posty: 863
Skąd: z rubieży
Wysłany: 12 Lipca 2014, 11:57   

A zauważyliście, że z cytowanego tekstu znikają cudzysłowy? Być może coś jeszcze znika, zdaje się, że buźki tez wyparowują, ale ich mniej szkoda, za to brak cudzysłowu zmienia sens wypowiedzi, a w ferworze dyskusji może być istotne :wink: .
 
 
thomas2411 
Vampirella


Posty: 591
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 13 Lipca 2014, 17:40   

konopia chodzi o dodatki, które pomagają w przypadku nieprzeczytanych wiadomości, czyli:
- po prawo, który wpis w danym wątku nieprzeczytany,
- na liście kategorii po prawo ile wątków nieprzeczytanych a ile postów
- jeszcze jakieś były, ale nie pamiętam.

Jeżeli ktoś się podejmie i przekona większość, to mogę się podjąć przeniesienia na nowszy silnik (kilka godzin pracy).
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 13 Lipca 2014, 17:45   

co się zmieni?, co utracimy co zyskamy?
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group