Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Antologia szortów konkursowych SFFiH
Autor Wiadomość
feralny por. 
Trurl

Posty: 4761
Skąd: garaż hermetyczny
Wysłany: 20 Marca 2013, 18:50   

jak nie odbierzesz, to listonosz zostawi awizo. Z awizem idziesz na pocztę i tam płacisz.
_________________
Trust me, I'm a doctor...
 
 
Skotopasek 
Sky Captain


Posty: 178
Skąd: Rainbow
Wysłany: 20 Marca 2013, 19:55   

baranek napisał/a
No to mamy pierwszą recenzję. Pani nie kupi naszej antologii, bo po pierwsze - zniechęciły ją króciaki Martvej, Matrima i mój, które daliśmy jako zajawkę. Po drugie zaś, antologię wydaje Solaris, a Pani nie udało się jeszcze przebrnąć przez żadną książkę Solarisu. Tyle.

:bravo A już myślałem, że faktycznie ukazała się jakaś recenzja. Dobry żart :)
 
 
baranek 
Wróbel galaktyki


Posty: 5606
Skąd: Toruń
Wysłany: 25 Marca 2013, 08:55   

No to jesteśmy po premierze. Nie było może przesadnie tłumnie, ale przyznacie, że dość hucznie :)
Wszedłem do pomieszczenia [słowo 'sala' nie przejdzie mi jednak przez klawiaturę] i zobaczyłem Kasię i Rafała Kosików oraz Jacka Dukaja. "Ojej" - pomyślałem. - "Pierwszych słuchaczy już mam". Już miałem zagadać, przywitać... Rafał był szybszy. "Jakaś prelekcja tu będzie?". "No" - odpowiedziałem zgodnie z prawdą. "To spadamy, nie będziemy przeszkadzać". I po chwili spadli.
Dziękuję wszystkim za przybycie. Mam nadzieję, że przy "Szortal Fiction 2" będzie nas jeszcze więcej.
A mojemu współprowadzącemu, xanowi4, szczególne podziękowania za niebanalną choreografię. Więcej ciepłych słów usłyszysz ode mnie, jak lakeholmen prześle mi zdjęcia i zobaczę, co wyprawiałeś za moimi plecami.
_________________
Życie, ku*wa, jest nowelą.

"Pisze się po to, żeby było napisane" - Zygmunt Kałużyński
 
 
Sauron 
Bink


Posty: 1804
Skąd: Toruń
Wysłany: 25 Marca 2013, 16:14   

Cytat
Wszedłem do pomieszczenia [słowo 'sala' nie przejdzie mi jednak przez klawiaturę] i zobaczyłem Kasię i Rafała Kosików oraz Jacka Dukaja

:shock: Chyba czas się przyjrzeć uważniej zdjęciom autorów albo zacząć czytać co ludzie mają na identyfikatorach, bo przybywszy na miejsce zapytałam jedynie, czy tu będzie prelekcja szortowa (nie wiedzieli).
edit: w jaki sposób odbywa się weryfikacja autorów przy zakupie ze zniżką? Bo podałam innego maila i jak zorientowałam się, że to nie ten to było już za późno.
_________________
Kupiec. Korzenny.
The dog park will not harm you.
 
 
Iscariote 
Wiedźmikołaj


Posty: 4787
Skąd: Łódź
Wysłany: 26 Marca 2013, 08:38   

Zastanawia mnie tylko czemu Solaris w mailu potwierdzającym zniżkę Autorską nie może od razu podać też dokładnej ceny po obniżce? :) Tak dla pewności po prostu, bo w sumie każdy wie ile szortów ma w Szortal Fiction.

Ja czekam, może moja dzisiaj przyjdzie :D
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 26 Marca 2013, 08:49   

A ktoś już dostał przesyłkę?
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 26 Marca 2013, 08:51   

My jeszcze NIE, ale może dziś dojdzie?
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
corpse bride 
Marsjanin


Posty: 4085
Skąd: n. huta, krk
Wysłany: 26 Marca 2013, 09:22   

Ja jeszcze nie zapłaciłam (okazuje się, że płacąc normalnie, przelewem też można mieć zniżkę - dostałam maila z potwierdzeniem, nawet za przesyłkę policzyli w nim mniej).
_________________
blog o życiu, blog o gotowaniu i galeria biżuterii.
 
 
xan4 
Tatuś Muminków


Posty: 5116
Skąd: Dolina Muminków
Wysłany: 26 Marca 2013, 10:00   

Sauron, w zamówieniu masz wpisać AUTOR, to wystarczy, jak nie wpisałaś, to napisz maila, aż tyle tych zamówień nie mają, więc na pewno się nie pogubią.
Iscariote, ja w mailu w którym potwierdzili mi zamówienie miałem napisane ile zapłacę po zniżce. Ale to nie tak, że każdy wie ile miał szortów. Jak masz dwa szorty, a zamawiasz jeden egzemplarz, to i tak masz tylko jedną zniżkę, jak dwa, to dwie, a jak cokolwiek więcej, to już i tak tylko dwie.
Ale z tego co widzę, to oni sobie radzą spokojnie :)
 
 
brajt 
Komandor Koenig


Posty: 642
Skąd: GGFF
Wysłany: 26 Marca 2013, 11:16   

A jak mam 4 szorty i zamawiam np. 2 teraz i 2 za miesiąc, to mam zniżkę tylko na jeden zakup czy oba?
_________________
Lecą smoki pod obłoki, wiatr im kręci smocze loki
 
 
baranek 
Wróbel galaktyki


Posty: 5606
Skąd: Toruń
Wysłany: 26 Marca 2013, 19:05   

Dostałem na maila :) Wyróżnienie nie moje :)

Cytat
NAJBARDZIEJ ORYGINALNA ANTOLOGIA POLSKIEJ SF

Proponujemy Państwu najbardziej oryginalną antologię polskiej fantastyki, jaka kiedykolwiek wyszła. Zbiór i krótkich i jeszcze krótszych opowieści, shortów.

165 tekstów.

66 autorów.

W jednym tomie.

Takiej antologii jeszcze w Polsce nie było!
Teksty pomieszczone w tomie to wybrane przez redaktorów portalu Szortal.com opowiadania, jakie przez długi czas pisali - na zadany temat - polscy pisarze i amatorzy. Po zamknięciu tematu ogłaszano zwycięzcę edycji, a ten ogłaszał nowy temat.

Tak powstała ta oryginalna antologia - Szortal Fiction.



Z pewnością jest propozycja, jakiej dotąd w Polsce, a może na świecie nie było.

Kupicie ją tylko w Solarisnet.pl

165 opowiadań za jedyne 29,99 zł

ZAPRASZAMY
_________________
Życie, ku*wa, jest nowelą.

"Pisze się po to, żeby było napisane" - Zygmunt Kałużyński
 
 
Dabliu 
Marsjanin


Posty: 2265
Skąd: Wrocław
Wysłany: 27 Marca 2013, 10:04   

dziko napisał/a
He, he, no normalni majtki (szorty :wink: ) opadają :roll:


Bez przesady. Pani przecież nie zjechała książki, tylko stwierdziła, że prawdopodobnie jej nie kupi i podała kilka sensownych powodów, dlaczego: nie lubi krótkich tekstów, nie podobały Jej się "trailerowe" shorty, kilkakrotnie nacięła się na książki Solarisu i - z uwagi na okładkę - miała nadzieję na post-apo. Na Jej miejscu też bym nie kupił, normalka.
 
 
baranek 
Wróbel galaktyki


Posty: 5606
Skąd: Toruń
Wysłany: 27 Marca 2013, 11:23   

Dabliu, toteż ja nie mam do pani pretensji. Chociaż moim skromnym [bo jakże by inaczej] zdaniem naprawdę sensowny jest tylko argument o post-apo.
_________________
Życie, ku*wa, jest nowelą.

"Pisze się po to, żeby było napisane" - Zygmunt Kałużyński
 
 
xan4 
Tatuś Muminków


Posty: 5116
Skąd: Dolina Muminków
Wysłany: 27 Marca 2013, 15:19   

brajt, rabat jest na ilość szortów, nie przypuszczam, żeby były jakieś ograniczenia czasowe, więc spokojnie zamawiaj, jak napisałeś.
 
 
xan4 
Tatuś Muminków


Posty: 5116
Skąd: Dolina Muminków
Wysłany: 27 Marca 2013, 15:32   

Post pod postem, ale mam nadzieję, że mnie modzi nie zabiją, bo inna sprawa:

Szortal Fiction jest już w Encyklopedii Fantastyki :)
http://encyklopediafantas...Szortal_Fiction

autorzy, którzy nie mają notek, a chcą je mieć, są proszeni o przesłanie krótkich danych wraz z publikacjami, nawet internetowymi na adres Wojtka Sedeńki:
Wojtek Sedeńko [w.sedenko@solarisnet.pl]
 
 
Bellatrix 
Batman


Posty: 531
Skąd: Warszawa
Wysłany: 27 Marca 2013, 19:44   

baranek napisał/a
Dabliu, toteż ja nie mam do pani pretensji. Chociaż moim skromnym [bo jakże by inaczej] zdaniem naprawdę sensowny jest tylko argument o post-apo.


Czy ja wiem, czy taki sensowny - parę szortów post-apo było przecież ;)

A co do encyklopedii - SF wydane w zbiorze opowiadań zupełnie nie związanym z fantastyką się liczy? :D
 
 
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 28 Marca 2013, 13:13   

Muszę przyznać, że doświadczenie szortowe z naszych zabaw było dla mnie jako autora niezwykle cenne. Nie żebym wcześniej lekceważył tę formę, traktowałem ją być może jako zabawę, ale samo pisanie tak traktuję. Jednakże od naszych konkursów krótka wypowiedź weszła do arsenału moich środków artystycznych, również dzięki współuczestnikom, którzy pokazali, jaki w króciakach jest potencjał.

Sometimes less is more.

W dzisiejszych czasach, wbrew Dukajowi i Jego słynnemu "manifestowi", króciak jest dla mnie lepszy niż "cegła". Siła nie w tonach trotylu, lecz w atomie.
 
 
Matrim 
Kwiatek


Posty: 10317
Skąd: Zagłębie i Wielkopolska
Wysłany: 28 Marca 2013, 19:50   

jewgienij napisał/a
Siła nie w tonach trotylu, lecz w atomie.

No i masz - kolejna teoria spiskowa... ;P:
_________________
Scio me nihil scire.

"Nie dorastaj, to jest gupie i nie daje się cofnąć. Podobno." - Martva
 
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 29 Marca 2013, 09:30   

Wczoraj dotarły do mnie książki, wziąłem do ręki i się najzwyklej wzruszyłem, dużo radości mi ta książka przyniosła. Dziękuję wam wszystkim, Barankowi, Xanowi, Agi i całemu zespołowi ludzi zaangażowanych w projekt - daliście mi bardzo pozytywnego kopa i naprawdę dużo radości. Dziękuję :bravo
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 29 Marca 2013, 11:14   

Do nas też wczoraj dotarły . Mamy je :D :!:
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
Adrianna 
Luke Skywalker


Posty: 209
Skąd: Warszawa
Wysłany: 29 Marca 2013, 14:48   

Wczoraj też do mnie dotarło.
Aż nie myślałam, że to będzie tak fajnie wyglądało... Znaczy... No nie wiem, w każdym razie sprawiło mi jeszcze więcej radości niż się spodziewałam :mrgreen:

Pomysł był świetny i wieeeelkie brawa dla xana, baranka i reszty za zrealizowanie go. :D
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 29 Marca 2013, 15:32   

Przesyłka dotarła. :D
 
 
Sandman 
Rumburak


Posty: 2079
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 29 Marca 2013, 18:48   

Dzięki uprzejmości xana też dzisiaj dostałem swoją kopię. Radochę miałem naprawdę dużą. Żona jeszcze większą bo o niczym nie wiedziała.

Jeszcze raz wielkie :bravo dla wszystkich uczestniczących w tym przedsięwzięciu.
_________________
"Życie to taki dziwny teatr, gdzie tragedia miesza się z farsą, scenariusz piszą sami aktorzy, suflerem jest sumienie i nigdy nie wiadomo, kiedy otworzy się zapadnia."
Andrzej Majewski
 
 
 
xan4 
Tatuś Muminków


Posty: 5116
Skąd: Dolina Muminków
Wysłany: 29 Marca 2013, 19:18   

jewgienij, Twoje szorty to ozdoba naszej antologii, mogę to spokojnie przyznać po przeczytaniu całości, fajnie, że się włączyłeś w zabawę.

Odnośnie Dukaja i jego manifestu. Na Pyrkonie prowadziłem panel o jakże dźwięcznym tytule: Czy rozmiar ma znaczenie - od szorta do powieści. No, prowadziłem to zbyt duże słowo :) ale myślę, że rozmowę pokierowałem w dobrą stronę, bo na koniec J. Dukaj powiedział, że zarówno szorty jak i powieści mają swoje miejsce w literaturze, każde służy do czego innego, każde z nich (bo po drodze jest jeszcze opowiadanie, czyli według mnie najlepsza forma literacka) jest pisane w innym celu, każde wymaga innego warsztatu literackiego. I wszyscy zgodzili się, że im krótsza forma literacka, tym bardziej trzeba uważam i starać się.

Dziękuję Wam wszystkim za dobre słowo, dla takich słów warto poświęcić te dwa miesiące, które zeszły nam na pracy przy antologii. Fajnie, że wydana antologia przyniosła Wam radość i uśmiech :)
 
 
Selena 
Frodo Baggins


Posty: 146
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 29 Marca 2013, 21:55   

baranek napisał/a

Wszedłem do pomieszczenia [słowo 'sala' nie przejdzie mi jednak przez klawiaturę].

HAHA!

A ja dziś dostałam awizo.
Trzeba będzie poczekać do wtorku :evil:
_________________
Głupoty
 
 
J.Tanar 
Jaskier


Posty: 74
Skąd: na północ od czakramu
Wysłany: 30 Marca 2013, 21:43   

Raptem parę dni w ofercie, a już trzeba nieźle przewinąć listę w księgarni, żeby znaleźć. :)
Zastanawia mnie trochę klasyfikacja cyberpunk/postapokalipsa, ale pewnie się wyjaśni w czytaniu.
Pozostaje zamówić i cieszyć się dotykiem papieru.
Pozdrowienia i podziękowania dla organizatorów wiosennego prezentu.
 
 
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 31 Marca 2013, 09:28   

Pamiętam jakiś Kresa tekst o szortach, w Jego warsztatach, że to strata czasu, bo kasy za to nie ma itp.
Owszem, kasy nie ma ( ja tam zarobiłem na "Zabawie" w 4 Wymiarze :mrgreen: ), ale to były zupełnie inne czasy, nie tak aktywne internetowo, według mnie właśnie przyszłość należy do krótkodystansowców, w zalewie informacji trzeba się streszczać.

xan4 napisał/a
fajnie, że się włączyłeś w zabawę.


Cała przyjemność po mojej stronie.
 
 
Stormbringer 
Marsjanin


Posty: 2243
Skąd: inąd
Wysłany: 3 Kwietnia 2013, 10:35   

Awizo przeczekało u mnie święta, ale wczoraj wreszcie odebrałem książkę. Wygląda fantastycznie. :) Wielki szacunek dla wszystkich, dzięki którym projekt ten ujrzał światło dzienne, i dla współautorów - przebywanie z Wami w jednym tomie to prawdziwa przyjemność. :)
 
 
Marcin Robert 
Orient Men


Posty: 1476
Skąd: Nowy Targ
Wysłany: 3 Kwietnia 2013, 16:40   

Doszło. Dzisiaj. (Równo dwa tygodnie po złożeniu zamówienia ;P: ). I wygląda prawdziwie profesjonalnie! :D

Wielkie brawa dla xana4 i baranka. :bravo :bravo :bravo

PS I oczywiście brawa należą się także Paniom Redaktorkom oraz Wysokiej Komisji. :D :bravo :bravo
 
 
dziko 
Yoda


Posty: 949
Skąd: Warszawa
Wysłany: 3 Kwietnia 2013, 23:44   

Do mnie też dotarło, już po trzech dniach od zamówienia. Wygląda bardzo profesjonalnie :)
_________________
pozdrawiam - Bartek
Dzikopis
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group