Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Nasze fantastyczne gusta muzyczne
Autor Wiadomość
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 2 Lutego 2006, 23:47   

A co powiecie o Blind Guardian? jakoś tu mało sie o nich mówi. Mój ulubiony zespół :D Ciekaw jestem kiedy wyadzą następną płytę...
Zespół chyba dośc grajacy dośc skrajnie różną muzykę... to jest wydaje mi się ciekawe. Podobnie jak aranżacja utworów - na poziomie Rhapsody, moze wyżej, ale zawsze z jakimiś zmianami - Guardianami cięzko się znudzić. ( choć ja się znudziłem... )
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
mad 
Filippon


Posty: 3816
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 3 Lutego 2006, 00:57   

Iscariote napisał/a
A moją pasje muzyczną zacząłem od Bon Joviego potem było coraz wiecej gitar... Maideni.. a teraz wszystko co ma gitare

I tak trzymać. Mój wachlarz, jeśli chodzi o rocka, jest szeroki: od progresji (np. ostatnio świetny polski RIVERSIDE), przez właśnie Bon Jovi (nawet dziś lubię ich posłuchać - zwłaszcza starsze płyty - do "Keep The Faith") do powiedzmy Cannibal Corpse, Immolation, Origin (rzeźnia absolutna - ale czy na pewno?)
A poza rockiem - już o tym wzmiankowałem: nade wszystko jazz! Słuchaliście kiedyś Milesa Davisa? Skombinujcie sobie takie płytki jak "Kind Of Blue" albo "Bitchew Brew", puśćcie średnio głośno, zgaście światła i zamknijcie oczy. Umysł i wyobraźnię trzeba jeszcze otworzyć, ale chyba nietaktem jest wspominać o tym przy fantastach i miłośnikach dobrej muzy, sorry :wink:
Jeszcze refleksja: znam paru takich, którzy doszli do jazzu właśnie z metalu. Nie wolno dać się tylko zamknąć w konserwie :D
 
 
Formaldehyd 
Jaskier


Posty: 68
Skąd: Toruń
Wysłany: 3 Lutego 2006, 08:28   

Ordo Rosarius Equilibrio/Spiritual Front - "Satyriasis" - rewelacyjny split. ORE znam od dawna i lubie od dawna, ale to moj pierwszy kontakt ze Spiritual Front. Tak czy owak wydawnictwo nadzwyczaj udane :bravo
_________________
On candystripe legs the spiderman comes
softly through the shadow of the evening sun
stealing past the windows on the blissfully dead
looking for the victim shivering in bed...
 
 
Adon 
Wiedźmin


Posty: 4755
Skąd: Londyn
Wysłany: 3 Lutego 2006, 10:19   

mad68 napisał/a
Hm, metal i chrześcijaństwo? Toż to musi być jakaś większa awangarda niż death metal czy black lub grind. Lubię metal, nawet jego ostrzejsze odmiany, ale z natury jest to muzyka mroczna.

A dlaczego nie? W warstwie muzycznej to czysty doom/death. W warstwie lirycznej tylko pojawia się ogólne przesłanie, zaznaczam przesłanie oparte na filozofii chrześcijańskiej. chrześcijaństwo zaś jest barrrrdzo mroczne więc wszystko się zgadza. 8)
Dunadan napisał/a
to chyba tzw. white metal. Widziałem w TV: łaaaaa!!!!! jezuuuuusss!!!! łaaaaa!!! jest panem!!!!! śpiewał pan z gwoździami powbijanymi w skurzaną kurtkę. Coby nie patrzeć muzyka fantastyczna

Nic podobnego. Zresztą znów mylne pojęcie. To tak, jak dla przeciętnego postronnego człeka - metal = satanizm (i co zatym idzie "łaaaaa!!!!! szatan!!!! łaaaaa!!! jest panem!!!!!" takoż pan w skórzanej kurtce i z pomalowaną gębą). Czyli chrześcijański metal ma być dokładną odwrotnością? :lol: Jak napisałem wyżej - chrześcijańskość Paramaecium bierze się z przekonań jej lidera oraz filozofii, w którą on wierzy, a na podstawie której tworzy własne, zaiste fantastyczne opowieści, które potem stają się kanwą dla liryków. Liryki zaś niosą przesłanie, a nie mają indoktrynować - Australijczycy nie mają nic wspólnego z moherowymi beretami.
Zresztą, żeby nie być gołosłownym, zacytuję o czym traktują teksty z drugiego albumu: "Based on the novel 'Within the Ancient Forest' by vocalist Andrew Tompkins, the soaring music of this album takes you into a mythical world of fantasy and adventure; an epic tale recounting De-nyl's quest for the sword of legend, the Garensword, which holds the power to restore life to the dead. The Firetree burns bright in the distance but there are many perils for De-nyl to overcome before reaching the final object of his quest: the meaning of life and the final secret of immortality." Historia ta zaś jest metaforą, znów posłużę się cytatem, "the second album was about how I (Andrew) became a Christian". Jak zatem widać, nie należy trywializować i naśmiewać się z pewnych rzeczy, zwłaszcza, gdy ich się nie zna. :P
 
 
 
Alkioneus 
Sky Captain


Posty: 175
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 3 Lutego 2006, 10:24   

Chrześcijaństwo i metal?

Polecam Saviour Machine. Tak apokaliptyczne i chrześcijańskie, tak tchnące pokorą i skruchą wobec Pana, a przy tym tak aranżacyjnie monumentalnie, że połowa symfoblackmetalowych diabłów może wracać do jaskiń. :D
_________________
sposób na rzucenie palenia: za każdą godzinę bez fajki zapal sobie, zasłużyłeś.
 
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 3 Lutego 2006, 11:29   

Hmmm... coby nie patrzeć Blind Guardian sporo spiewali o chrześcijaństwie... ale chyba nie można powiedzieć ze to "chrześcijański metal"? :D
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
Alkioneus 
Sky Captain


Posty: 175
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 3 Lutego 2006, 12:41   

Tak samo jak nie można powiedzieć, że kapela śpiewająca o diabłach, to zaraz sataniści. Etykietki ideologiczne łatwo się przylepia do muzyki, ale nijak się nie trzymają.
_________________
sposób na rzucenie palenia: za każdą godzinę bez fajki zapal sobie, zasłużyłeś.
 
 
 
Iscariote 
Wiedźmikołaj


Posty: 4787
Skąd: Łódź
Wysłany: 3 Lutego 2006, 18:37   

Wpiszcie sobie w Wikipedie Chrześcijański metal. a nawet nie wpisujcie bo zacytuje

Cytat
Chrześcijański metal (ang. Christian metal, in. zwany jako metal krzyżowy) - ruch w obrębie muzyki metalowej obejmujący wszystkie gatunki tej muzyki, odnoszący się w warstwie tekstowej i symbolicznej do idei chrześcijaństwa. Jego przedstawiciele są w opozycji do często kojarzonych z gatunkiem ruchów satanistycznych, neofaszystowskich, neopogańskich czy ateistycznych ruchów. Grupy związane z chrześcijańskim metalem propagują w swojej muzyce treści ewangeliczne. Przykładowe grupy tego nurtu: Sons of Thunder, Narnia, P.O.D., Stryper, Bloodgood czy też poruszająca się w stylistyce blackmetalowej grupa Horde, a w Polsce silna grupa zespołów z Armią i 2 Tm 2,3 na czele.

Armia to metal? :shock:
Poszukałem troche w google, wpisąłem nazwy tych zespołów i wiecie co mi wyskoczyło? Podany tutaj zespół Sons of Thunder stworzył piosenke otwierającą Strażnika Teksasu :lol:
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 3 Lutego 2006, 20:56   

Kaczmarski leci. Jestem wściekły, mam doła, komuś bym zrobił krzywdę...
"... studnia, śnieg, my z tobą Jędruś..."
 
 
mad 
Filippon


Posty: 3816
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 4 Lutego 2006, 01:27   

mawete napisał/a
Kaczmarski leci. Jestem wściekły, mam doła, komuś bym zrobił krzywdę...

Ślepy jestem albo monitor mam już całkiem do d***. Cały czas wydawało mi się, że Twój avatar to Alf :D
Rozchmurzyłem Cię chociaż troszeczkę?
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 4 Lutego 2006, 02:05   

A to nie Alf?
Na popsucie nastroju świetny jest zespół Velvet Underground! Swoja drogą małą ciekawostka - zespół ten również jest "fantastyczny" ktoś może wie czemu? jeśli tak to ten ktoś jest naprawdę dobry :D
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
Grahf 
Luke Skywalker


Posty: 223
Skąd: Kraków
Wysłany: 4 Lutego 2006, 11:06   

Dunadan napisał/a
A co powiecie o Blind Guardian? (...)
Zespół chyba dośc grajacy dośc skrajnie różną muzykę... to jest wydaje mi się ciekawe. Podobnie jak aranżacja utworów - na poziomie Rhapsody, moze wyżej

LOL, słuchając "Nightfall in the Middle Earth" jest chyba oczywiste że aranżacja numerów bije na głowe te z płyt Rhapsody :twisted: .
Blind Guardian to IMHO jeden z tych nielicznych zespołów które z wyszedł poza ramy wtórnego i w nieskończoność powielającego się power metalu.

A umnie dzisiaj gości Yoko Kanno i Taku Iwasaki z OSTami do Cowboy Bebop i Rurouni Kenshin OVA.
_________________
The Holy Empire of Solaris

http://www.last.fm/user/Etrenank
 
 
Logan 
Paskud


Posty: 928
Skąd: Kraków
Wysłany: 4 Lutego 2006, 11:19   

Dzisiaj u mnie leci Candlemass... Pamiętam jak usłyszałem ich po raz pierwszy lata temu...
_________________
Życie to chytra sztuka! Jak tylko masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy...
 
 
Grahf 
Luke Skywalker


Posty: 223
Skąd: Kraków
Wysłany: 4 Lutego 2006, 11:24   

Fakt, zacny zespolik.
Ostatnia płyta była dla mnie sporym zaskoczeniem. Większość ludzi myślała (i nie byłem wyjątkiem) że raczej jak to często w reaktywacjach bywa dostaniemy jakiś odgrzewany kotlet, a tu taka niespodzianka.
_________________
The Holy Empire of Solaris

http://www.last.fm/user/Etrenank
 
 
Iscariote 
Wiedźmikołaj


Posty: 4787
Skąd: Łódź
Wysłany: 4 Lutego 2006, 13:43   

Ktoś może wie czemu nie moge skonfigurowac wtyczki do tlena, żeby mi w opsiei pokazywała tytuł piosenki jaka leci w winampie? Kombinuje ładnych kilkanascie minut i nic...

Edit: Sprawa nieaktualna :mrgreen:
 
 
Alkioneus 
Sky Captain


Posty: 175
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 4 Lutego 2006, 14:13   

Z Candlemassa najbardziej podobała mi się Dactylis Glomerata, płyta, która nie powinna w ogóle wyjść pod szyldem Candlemass. Ale chwała Leifowi, że ją pchnął w świat.
_________________
sposób na rzucenie palenia: za każdą godzinę bez fajki zapal sobie, zasłużyłeś.
 
 
 
Iscariote 
Wiedźmikołaj


Posty: 4787
Skąd: Łódź
Wysłany: 4 Lutego 2006, 14:18   

Ja słyszałem tylko kawałek White Dwarf ( ten co był w na płytce Teraz Rocka) Chyba ściągne sobie więcej tego zespołu jak bede miał czas
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 4 Lutego 2006, 14:20   

Dactylis glomerata? wow! :D hehe genialny tytuł :D zawsze miałęm problem z rozróżnianiem kupkówek :)
A słyszał ktoś z was "The Alan Parsons' Project"? i płyty typu "I, Robot"? :D bardzo, bardzo ciekawa muzyka - połączenie elektroniki i muzyki symfonicznej oraz takiego starego, klasycznego lekkiego rocka. A wszystko w latach 70' i wszystko komponoane przez Parsons'a...
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
Formaldehyd 
Jaskier


Posty: 68
Skąd: Toruń
Wysłany: 4 Lutego 2006, 15:14   

Dark Funeral - "Attera totus sanctus" - to tylko napieprzanka, ale całkiem niezla. Chyba nieco mniej melodyjna niz "Diabolis Interium" ale to przeciez nie wada :twisted:
_________________
On candystripe legs the spiderman comes
softly through the shadow of the evening sun
stealing past the windows on the blissfully dead
looking for the victim shivering in bed...
 
 
mad 
Filippon


Posty: 3816
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 5 Lutego 2006, 00:05   

Dunadan napisał/a
Velvet Underground! Swoja drogą małą ciekawostka - zespół ten również jest fantastyczny ktoś może wie czemu? jeśli tak to ten ktoś jest naprawdę dobry

Jest taki papier toaletowy Velvet. Bielutki jak Droga Mleczna :D E, znaczy, nie zdałem chyba? :roll:
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 5 Lutego 2006, 00:11   

Nie, zgadujcie dalej... ech, niezgadnieie. Ale jest to niemal równie odległe skojarzenie:D poczekam jeszcze trochę :)
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
Stoniu 
Vampirella


Posty: 550
Skąd: Lubliniec/Rabka/Opole
Wysłany: 5 Lutego 2006, 12:25   

Therion-Theli trzeba czasem sobie przypomnieć co się słuchało kiedyś... :)
_________________
Death is Only The Beginning...
The Last Cycle
Art must hurt-Mr. Doctor
 
 
 
Grahf 
Luke Skywalker


Posty: 223
Skąd: Kraków
Wysłany: 5 Lutego 2006, 17:52   

A lubisz rzeźnickie płyty Theriona z początku ich kariery :?:

Nortt - "Ligfærd"
Niezwykle klimatyczny Funeral Black/Doom.
_________________
The Holy Empire of Solaris

http://www.last.fm/user/Etrenank
 
 
Formaldehyd 
Jaskier


Posty: 68
Skąd: Toruń
Wysłany: 5 Lutego 2006, 17:55   

Grahf napisał/a
A lubisz rzeźnickie płyty Theriona z początku ich kariery :?:

Nortt - Ligfærd
Niezwykle klimatyczny Funeral Black/Doom.


Nie dziekuj 8)
Horna/Behexen split - stuff Behexen niszczy!
_________________
On candystripe legs the spiderman comes
softly through the shadow of the evening sun
stealing past the windows on the blissfully dead
looking for the victim shivering in bed...
 
 
Logan 
Paskud


Posty: 928
Skąd: Kraków
Wysłany: 5 Lutego 2006, 17:59   

Jak na razie wszystkie wypowiedzi dotyczą nurtu muzycznego - nazwę go ogólnie - metalowego. A co innego słuchacie? Dla mnie klasą samą w sobie jest Bauhaus. Podobno jakiś czas temu się reaktywowali, ale jeszcze nie słyszałem żadnego nowego kawałka. trochę się boję, aby nie zabili swojej legendy.
_________________
Życie to chytra sztuka! Jak tylko masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy...
 
 
Stoniu 
Vampirella


Posty: 550
Skąd: Lubliniec/Rabka/Opole
Wysłany: 5 Lutego 2006, 17:59   

Ech wolę Bathory i ich rzeźnickie plyty, chodź te w klimatach długich łodzi i panów z toporami też były niezłe.
_________________
Death is Only The Beginning...
The Last Cycle
Art must hurt-Mr. Doctor
 
 
 
Formaldehyd 
Jaskier


Posty: 68
Skąd: Toruń
Wysłany: 5 Lutego 2006, 18:41   

Logan napisał/a
Jak na razie wszystkie wypowiedzi dotyczą nurtu muzycznego - nazwę go ogólnie - metalowego. A co innego słuchacie? Dla mnie klasą samą w sobie jest Bauhaus. Podobno jakiś czas temu się reaktywowali, ale jeszcze nie słyszałem żadnego nowego kawałka. trochę się boję, aby nie zabili swojej legendy.


Bauhaus uwielbiam! W ogole scena lat 80 - The Cure, Fields of the Nephilim, Joy Division, The Sisters of Mercy to dla mnie totalny kult i bardzo czesto siegam po wydawnictwa tych zespołow. The Cure jest moim numerem jeden w ogole.
_________________
On candystripe legs the spiderman comes
softly through the shadow of the evening sun
stealing past the windows on the blissfully dead
looking for the victim shivering in bed...
 
 
Alkioneus 
Sky Captain


Posty: 175
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 5 Lutego 2006, 20:28   

Bauhaus to jedna z najważniejszych grup minionego wieku, bez niej nie byłoby chyba industrii, taką jaką znamy. A swoją drogą, ciekawe czego słucha trzon redakcyjny?
_________________
sposób na rzucenie palenia: za każdą godzinę bez fajki zapal sobie, zasłużyłeś.
 
 
 
Formaldehyd 
Jaskier


Posty: 68
Skąd: Toruń
Wysłany: 5 Lutego 2006, 22:06   

Alkioneus napisał/a
Bauhaus to jedna z najważniejszych grup minionego wieku, bez niej nie byłoby chyba industrii, taką jaką znamy.


Zupełnie nie rozumiem o czym mowisz. Mozesz to rozwinąc? Co ma Bauhaus od MZ. 412?
_________________
On candystripe legs the spiderman comes
softly through the shadow of the evening sun
stealing past the windows on the blissfully dead
looking for the victim shivering in bed...
 
 
Alkioneus 
Sky Captain


Posty: 175
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 6 Lutego 2006, 11:32   

Formaldehyd napisał/a
Alkioneus napisał/a
Bauhaus to jedna z najważniejszych grup minionego wieku, bez niej nie byłoby chyba industrii, taką jaką znamy.


Zupełnie nie rozumiem o czym mowisz. Mozesz to rozwinąc? Co ma Bauhaus od MZ. 412?



Dokładnie tyle co Black Sabbath do Yattering. Bauhaus podpalił ten lont, tam chyba po raz pierwszy pojawiły się te elementy chaosu i dysharmonii w muzyce, która stopniowo zrodziły rock industrialny z elementami punk-gotyckimi. Fabryki w tle, dziwni bladzi kolesie, fascynacja horrorami, aranżacje unikające łatwej melodyki(często wpadające właśnie w taki preindustrialny chaos). Cały image Bauhausu to przecież młyn na wodę dla dzisiejszych świrów - nie bez powodu Coph Nia złożyła piękny hołd mistrzom coverując "Stigmatę Martyr".

A MZ412? A co ma Black Sabbath do grind-core'u.Trudno porównywać dinozaurów gatunku i najbardziej ekstremalne gatunki, tego co dinozaury zapoczątkowały. "Poryty" noise też się nie zrodził sam z siebie, choć nie jestem w stanie dokładnie nakreślić jego ścieżki do Bauhausu. Weź pod uwagę, że industria a'la MZ412 ma znacznie więcej wspólnego z punkiem i wczesnym rockiem industrialnym, niż z "siostrzanymi" cold/dark/"pink" wave'ami i muzycznymi, przestrzennymi krajobrazami. Osobiście, MZ412 wykracza poza moje limity ekstremy, podobnie zresztą jak cały "karzący" noise. Tertium Non Data i Sanctum to mój max.

O właśnie - SANCTUM. Idealny most pomiędzy ciężką industrią a rockiem gotyckim/industrialnym. Wbij sobie Bauhaus/Sanctum/MZ412 i postaraj się wyłapać wspólne elementy. Wrzuć w ten sos Siouxie and the Banshees, dewastacyjnego klasycznego punka(gdyby Sex Pistols mieli samplery, noise narodziłby się dawno temu). I jakiś współczesny rock z przewagą ciężkiej industrii, ale tutaj nie podam ci nazwy, bo sam czegoś takiego szukam.
_________________
sposób na rzucenie palenia: za każdą godzinę bez fajki zapal sobie, zasłużyłeś.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group