Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
"Bogini Kolejnej Ery"
Autor Wiadomość
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37532
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 23 Lutego 2013, 14:16   

Jacek Fuchs napisał/a
To jest gwałt pozorowany
znaczy publicznie walisz konia
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Jacek Fuchs 
Frodo Baggins


Posty: 120
Skąd: Lębork
Wysłany: 23 Lutego 2013, 14:18   

Fidel-F2 napisał/a
Jacek Fuchs napisał/a
To jest gwałt pozorowany
znaczy publicznie walisz konia


I to dopiero nazywa się nadinterpretacja! :D

Poza tym - chyba nie wiesz, czym jest "gwałt pozorowany" ;)
_________________
http://www.jacekfuchs.pl
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37532
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 23 Lutego 2013, 14:21   

to smutna prawda, siadłeś tu przed nami i z błogim zadowoleniem na twarzy liżesz się po jajkach
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
hijo 
Fziu Bździu


Posty: 6069
Skąd: Katowice
Wysłany: 23 Lutego 2013, 14:22   

Jacek Fuchs napisał/a


baranek napisał/a
Fidel-F2, no przecież cały czas gwałci zasady poprawnej polszczyzny i morduje literaturę.


To jest gwałt pozorowany 8)
to udowodnij to pisząc coś poprawną polszczyną
_________________
God created Arrakis to train the faithful.
 
 
Jacek Fuchs 
Frodo Baggins


Posty: 120
Skąd: Lębork
Wysłany: 23 Lutego 2013, 14:23   

Fidel-F2 napisał/a
to smutna prawda, siadłeś tu przed nami i z błogim zadowoleniem na twarzy liżesz się po jajkach


Nikogo i niczego nie liżę. Miałem nadzieję na inteligentną dyskusję, a nie gadanie o "waleniu konia" i "lizaniu się po jajkach". Litości :!:
_________________
http://www.jacekfuchs.pl
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37532
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 23 Lutego 2013, 14:26   

Może Ty miałbyś litość dla nas? Na inteligentną rozmowę nie pozwalasz liżąc się po jajkach.
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
hijo 
Fziu Bździu


Posty: 6069
Skąd: Katowice
Wysłany: 23 Lutego 2013, 14:26   

Jacek Fuchs napisał/a
Litości
prosimy Cię o to samo od dłuższej chwili
_________________
God created Arrakis to train the faithful.
 
 
Jacek Fuchs 
Frodo Baggins


Posty: 120
Skąd: Lębork
Wysłany: 23 Lutego 2013, 14:30   

Przecież nikt was nie zmusza do odpisywania :twisted:
Jeśli coś wzbudza w was niepokój albo odrazę - lepiej to zostawcie w spokoju ;)
_________________
http://www.jacekfuchs.pl
 
 
Romek P. 
Pan na Literkach


Posty: 4363
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 23 Lutego 2013, 14:33   

Ależ skąd, jaki niepokój? Dla mnie ta rozmowa jest jak ożywczy strumyk, pozwala się oderwać od nudy poprawiania cudzego tekstu pełnego niezręczności:)
Ja jestem za tym, abyśmy nabili kolejnych dziesięć stron. Tylko skoczę po popcorn :)
_________________
Strona autorska: http://romualdpawlak.pl
Ostatnio zmieniony przez Romek P. 23 Lutego 2013, 14:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
baranek 
Wróbel galaktyki


Posty: 5606
Skąd: Toruń
Wysłany: 23 Lutego 2013, 14:33   

To nieprawda, że Zenon K. nie potrafił tańczyć. Tańczył świetnie. Ale celowo deptał partnerkom po palcach, aby zmusić je do myślenia. Czynił to nad wyraz skutecznie. Pierwszą myślą partnerek Zenona K. była: "Chromolę, idę potańczyć z kimś innym."
_________________
Życie, ku*wa, jest nowelą.

"Pisze się po to, żeby było napisane" - Zygmunt Kałużyński
 
 
Jacek Fuchs 
Frodo Baggins


Posty: 120
Skąd: Lębork
Wysłany: 23 Lutego 2013, 14:38   

baranek napisał/a
To nieprawda, że Zenon K. nie potrafił tańczyć. Tańczył świetnie. Ale celowo deptał partnerkom po palcach, aby zmusić je do myślenia. Czynił to nad wyraz skutecznie. Pierwszą myślą partnerek Zenona K. była: Chromolę, idę potańczyć z kimś innym.


No i bardzo dobrze. W końcu trafił na taką, która mu na to nie pozwalała - i dalej z nim tańczyła ;) Możliwe? Możliwe.
_________________
http://www.jacekfuchs.pl
 
 
Witchma 
Jokercat


Posty: 24697
Skąd: Zgierz
Wysłany: 23 Lutego 2013, 14:41   

Powodzenia!
_________________
Basically, I believe in peace and bashing two bricks together.

"Wszystkie kobiety są piękne, tylko po niektórych tego nie widać."
/Maria Czubaszek/
 
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37532
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 23 Lutego 2013, 14:44   

Jacek Fuchs, przede wszystkim nie mów nam co mamy robić. Tak się umówmy na początku, inaczej współpraca będzie mało owocna.

Rozmawiamy z Tobą raz, że przynosisz dużo radości dwa, jesteśmy dobre ludzie (żadni tam chrześcijanie) i lubimy pomagać.

Wydaje się, że masz problemy z przebiciem się przez najlżejsza nawet zasłonę aluzji, będę więc nadawał otwartym tekstem.

Rozmawiasz z ludźmi którzy zajmują się literaturą od zupełnego hobby po pełne zawodowstwo. Większość ma za sobą przeczytane setki a niektórzy tysiace różnorodnych pozycji, niejedno już widzieli. Jedni tylko czytają inni oprócz tego zajmują się recenzowaniem w sieci, w pismach drukowanych, tworzą te pisma, piszą książki (niektórzy mają ich na koncie kilka inni kilkadziesiąt), są tłumaczami, redaktorami, osobami zajmującymi się językiem literackim na co dzień*. Ogólnie rzecz biorąc rozmawiasz, ze stadem fachowców. Gdyby trafił się jeden malkontent to ok, ale jeśli wszyscy mówią Ci, że nie jest dobrze, to jako inteligenty człowiek (za którego się uważasz) powinieneś się przynajmniej nad tym zastanowić. I jeśli serio chcesz coś skorzystać, powinieneś słuchać i dziękować, że ktoś się nad Tobą pochyla, bo uwierz, literacko jesteś bardzo, bardzo słaby.

Edit * a niektórzy są po prostu *beep* debeściakami
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
Ostatnio zmieniony przez Fidel-F2 23 Lutego 2013, 14:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
hijo 
Fziu Bździu


Posty: 6069
Skąd: Katowice
Wysłany: 23 Lutego 2013, 14:45   

Jacek Fuchs, wrzucając tu link szukałeś tu czyteników czy wyznawców? To jednak dwie różne grupy docelowe. No chyba, że znowu wybraleś trzecią opcję.
_________________
God created Arrakis to train the faithful.
 
 
baranek 
Wróbel galaktyki


Posty: 5606
Skąd: Toruń
Wysłany: 23 Lutego 2013, 14:47   

Cytat
W końcu trafił na taką, która mu na to nie pozwalała - i dalej z nim tańczyła


Albowiem babcia jest w stanie dla ukochanego wnuka wycierpieć wszystko.

Cytat
bo uwierz, literacko jesteś bardzo, bardzo słaby.


Nie uwierzy.
_________________
Życie, ku*wa, jest nowelą.

"Pisze się po to, żeby było napisane" - Zygmunt Kałużyński
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 23 Lutego 2013, 14:54   

Podziwiam Wasz zapał. Cztery strony dyskusji o niczym. :bravo
 
 
nureczka 
Mama Pufcia


Posty: 6205
Skąd: Nowa Iwiczna
Wysłany: 23 Lutego 2013, 14:55   

Jacek Fuchs napisał/a
No tak, bo psy z reguły są pod swoimi panami Tak jak i kotka była pod swoją Panią. Gdzie jest błąd?

Podjęłam próbę analizy tego nieskomplikowanego twierdzenia.
Znaczy, że co?
1. Zakładasz, że każdy właściciel pas jest zoofilem-pederastą? Bo w przypadku pary mieszanej z przyczyn techniczno-fizjologicznych pies byłby nad...
2. Pies/kot pełni rolę dywanika?
3. Pies/kot jest systematacznie rozdeptywany przez właściciela?
4. Jeszcze mam wizję, że pan stoi na szklanej podłodze na 1 piętrze, a pies/kot gania na parterze.

Doprawdy, miałam wiele psów i w różnych miejscach sie one znajdowały: obok mnie, przy mnie, za mną, przede mną, a nawet na mnie (mopsy uwielbiają wleźć na śpiacego właściciela), ale nigdy pode mną. Z wielu pasujących (mniej lub bardziej) przyimków wybrałeś jedyny, który jest kompletenie odczapowy.
_________________
Zapraszam do odwiedzania mojej strony oraz bloga
 
 
Romek P. 
Pan na Literkach


Posty: 4363
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 23 Lutego 2013, 14:57   

Agi napisał/a
Podziwiam Wasz zapał. Cztery strony dyskusji o niczym. :bravo


Agi, ja w celu oderwania się od odmóżdżacza. Wybacz :)
_________________
Strona autorska: http://romualdpawlak.pl
 
 
nureczka 
Mama Pufcia


Posty: 6205
Skąd: Nowa Iwiczna
Wysłany: 23 Lutego 2013, 15:00   

Agi napisał/a
Podziwiam Wasz zapał. Cztery strony dyskusji o niczym. :bravo

Ale jakże zabawnie jest. :)
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37532
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 23 Lutego 2013, 15:01   

Agi, przecież wiesz, kilka razy to było udowodnione, że dowolnie durny i odczapny temat w ciagu 24h potrafimy zamienić w 3-4 strony.
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 23 Lutego 2013, 15:06   

nureczka napisał/a
Ale jakże zabawnie jest.

Ja też się bawię. Na chwilę oderwałam się od lektury wyjątkowo ponurego Mankella i niemal turlam się ze śmiechu. :mrgreen:
 
 
Jacek Fuchs 
Frodo Baggins


Posty: 120
Skąd: Lębork
Wysłany: 23 Lutego 2013, 16:26   

"Świat, którego nie znasz" (fragment):

"Szanowna Rado!
Na początku chciałabym przeprosić za – z całą pewnością – zbędną długość mojego listu. Wiem, jak istotny jest dla Szanownej Rady czas, dlatego też od razu postaram się przejść do rzeczy.
Jestem złym człowiekiem. Złym i niepotrzebnym. Przepraszam. Nie chcę żyć. Nie chcę i nie muszę. Nie chcę istnieć. I o to proszę w mym liście. Mam siedemnaście lat.
Przepraszam za kłopoty, za stracony czas i energię, którą można było spożytkować, np. na ulepszenie systemu dostarczania sprzętu dla pracowników zajmujących się ekologią percepcyjnych światów.
Kiedy urzędnik Kolejnej Ery przychodził do mnie do salonu, zawsze dokładnie wiedział, co ma robić. Wiedział, gdzie podejść, co wyciągnąć z walizki, jakiej strzykawki użyć, w którym momencie zbliżyć się do okna i do jakiej temperatury podgrzać stojące na ławie probówki. Kochałam czystość białego fartucha i nieskazitelność ochronnych okularów. Nie wierzyłam w miłość, kiedy byłam sama. Teraz też jestem sama.
Piszę to sama i wiem, że robię źle – choć wcale nie dlatego, że chcę odejść. Robię źle, bo widzę twarze Szanownej Rady. Widzę je w tym momencie. Wiem, że Szanowna Rada gardzi moim listem, ale niczego innego nie oczekiwałam. Chciałam, aby Państwo nie mieli wątpliwości i wiedzieli, kim jestem. Jestem niczym. Nikim. Kimś bez wartości i kimś skazanym na porażkę. Czy mogę, świadoma największego kryzysu percepcyjnego w historii Kolejnej Ery, funkcjonować w społeczeństwie nadal?
Proszę, aby jak najprędzej zjawił się w moim salonie urzędnik, który przeprowadzi kasację. Jeśli pod koniec mojej nieudanej egzystencji mogę się zasłużyć czymkolwiek Kolejnej Erze, niech to się stanie. Jestem zła i żałosna. Ale wiem, że zasłużę się, prosząc o śmierć.
Dla dobra Perfekcji.
Malia
PS
Nie chcę wiecznie czuć się winna i usprawiedliwiać się na każdym kroku. Gardzę tym uczuciem – proszę to zrozumieć.

List o tej treści znajdował się na czarnym biurku Przewodniczącego Instytutu ds. Talentów Kolejnej Ery, Waltera Steinmanna.

[Awans urzędniczy na stanowisko Przewodniczącego był uważany za największą rozkosz, jakiej mógł doświadczyć wzorowy pracownik i obywatel. Wiązał się on również ze zjawiskiem nagłego przypływu zazdrości odczuwanej przez urzędnika ze strony jednostek, które zwykł nazywać „rodziną”, „przyjaciółmi”, lecz przede wszystkim „współpracownikami”.]

Jego spojrzenie przez dłuższą chwilę uniemożliwiało kobiecie odgadnięcie ostatecznej decyzji. Po kilku sekundach kłopotliwej dla niej ciszy, przemówił:"


...i teraz kolej na was :)
_________________
http://www.jacekfuchs.pl
 
 
Sauron 
Bink


Posty: 1804
Skąd: Toruń
Wysłany: 23 Lutego 2013, 16:28   

Ględzi, smęci i nudzi.
Potykam się o każde zdanie.
_________________
Kupiec. Korzenny.
The dog park will not harm you.
 
 
Jacek Fuchs 
Frodo Baggins


Posty: 120
Skąd: Lębork
Wysłany: 23 Lutego 2013, 16:31   

"- Przecież tu niczego nie ma! – wykrzyknął zirytowany urzędnik. Przybliżył ponurą twarz do blatu, aby dokładniej przyjrzeć się leżącemu na jego biurku kawałkowi papieru fotograficznego, na którym nie widniało absolutnie nic poza iluzoryczną białą farbą – taką samą, jaka widnieje na każdym kawałku papieru fotograficznego, który kosztuje szesnaście kuponów i jest dostępny w praktycznie każdym sklepie artystycznym na terenie Perfekcji!
Steinmann zapragnął wrzasnąć w kierunku dowcipnisia, zagrozić wezwaniem policji i z hukiem wyrzucić za drzwi, a następnie udać się na zasłużony wieczorny odpoczynek do swojej atmosferycznej postkamienicy, znajdującej się w samym środku ratusza czterdziestego trzeciego. Coś jednak spowodowało, że nie mógł tego uczynić. Przynajmniej na razie. Steinmann przypomniał sobie bowiem o oficjalnej pladze, która – według rządowych raportów – niszczy Perfekcję. O jednostkach złych i niepotrzebnych. Na Bogini, przecież on jest jednym z nich! – wrzasnął przerażony, aczkolwiek tylko do siebie, w myślach.
– Dobrze. Rozumiem, po co pan tu przyszedł... To znaczy... Nie bardzo rozumiem. Proszę mi wybaczyć. Czy ta fotografia ma jakieś specjalne właściwości? Ukryte moce? – z trudem powstrzymał się przed wybuchem śmiechu.

[dobry humor]"
_________________
http://www.jacekfuchs.pl
 
 
Sauron 
Bink


Posty: 1804
Skąd: Toruń
Wysłany: 23 Lutego 2013, 16:34   

Może założysz bloga i tam to wrzucisz, prześlę Niezatapialnej Armadzie. Może tam się pomęczą i spróbują pojąć o co Ci właściwie chodzi.
_________________
Kupiec. Korzenny.
The dog park will not harm you.
 
 
Jacek Fuchs 
Frodo Baggins


Posty: 120
Skąd: Lębork
Wysłany: 23 Lutego 2013, 16:35   

"Spoglądał na petenta z pogardą. Już wiedział, kim on jest. On jest obłędny! – myślał. – Tak jak i jedna piąta populacji Perfekcji. Największy koszmar, jakiemu Kolejna Era musi obecnie stawić czoła, aby przetrwać i zabić neokapitalistów, którzy niszczą ofiarnie broniący się przed tą zgrają szogunów i nieokrzesanych renegatów rząd. – Przez ciało urzędnika przeszedł nieprzyjemny, chłodny dreszcz.
– Proszę pana, ja wiem, że to może dziwnie zabrzmi... Ale to zdjęcie naprawdę jest czymś więcej, niż pan w tej chwili sądzi – nieśmiało oświadczył Adam."
_________________
http://www.jacekfuchs.pl
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 23 Lutego 2013, 17:06   

Znakomite! Podoba mi się to, w jaki sposób ćwiczy się dzięki lekturze umysł czytelnika. Niuanse, zabawa słowem, majestatyczna wręcz perfekcja w kreowaniu wciągającej (i przy okazji wieloznacznej i intrygującej) fabuły. To jest prawdziwa literatura Nowej Ery. Dzięki takim dziełom wiem, że droga, którą wybrałem, jest tą właściwą. Warto od dziecka czytać, by móc dożyć chwili tak wielkich wzruszeń i objawień!
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
Lis Rudy 
A jednak marudny


Posty: 2496
Skąd: Łorsoł
Wysłany: 23 Lutego 2013, 18:04   

Jacek Fuchs napisał/a
przyjrzeć się leżącemu na jego biurku kawałkowi papieru fotograficznego, na którym nie widniało absolutnie nic poza iluzoryczną białą farbą

i znów babol.
Papier foto NIE JEST kryty farbą. Żadną. Nawet bialą. Biel to naturalny kolor papieru.
Kryty jest tylko i wyłącznie emulsją światłoczułą. I na dodatek absolutnie realną. Bez iluzji.

Jacek Fuchs, walczysz pięknie ale ciągle obrywasz. Tyłek cię już nie boli?

edit:
czytam od drugiej strony i rżę na głos niczym młody Koń Przewalskiego. Ten wątek jest lepszy od Monty Pythona :mrgreen: Wyczytuję co lepsze perełki powtórnie i ryczę ze śmiechu.
Jacek Fuchs, bywam corocznie w Łebie i jestem gotów przyjechać do Lęborka żeby Ci postawić dobre piwo za szczere rozbawienie mnie. Chłopie, pisz więcej bo w materii humory absurdalnego masz talent :bravo

edit2:
przeczytałem żonie na głos co lepsze perełki. Po 2 minutach rzuciała biały ręcznik i zataczając się ze śmiechu uciekła do łazienki. Teraz dobiegają stamtąd jakieś spazmatyczne ogłosy gulgania i czkawki. :D
_________________
Spotkali się raz: człowiek-pająk, człowiek-ptak i kobieta-kot. "Zebrałem was tu nieprzypadkowo" - zwrócił się do nich człowiek-psychiatra...
 
 
Jacek Fuchs 
Frodo Baggins


Posty: 120
Skąd: Lębork
Wysłany: 23 Lutego 2013, 21:27   

Dobrze, to teraz czas na kolejny eksperyment :twisted:

Czy ktokolwiek z was, świadomy tego, że mój warsztat nigdy nie dorówna poziomem warsztatom Waszych literackich guru - ba, możliwe, że o jakimkolwiek "warsztacie" mogę co najwyżej pomarzyć lub w ogóle nie mam na coś takiego ochoty ;D - mógłby napisać cokolwiek na temat tego, czym według niego jest Kolejna Era? Kpin na poziomie gimnazjum nie będę traktował jako poważną wypowiedź :)

I druga sprawa: zacytujcie mi dowolny fragment waszego ulubionego dzieła - a ja wam "udowodnię" (tak jak i wy staraliście się mi "udowodnić"), że owo dzieło jest kiczem :lol:

Lis Rudy napisał/a
bywam corocznie w Łebie i jestem gotów przyjechać do Lęborka żeby Ci postawić dobre piwo za szczere rozbawienie mnie. Chłopie, pisz więcej bo w materii humory absurdalnego masz talent :bravo


Rozbawię Cię już teraz, bo zapewniam, że jeśli do takiego spotkania kiedykolwiek dojdzie, już nigdy nie będziesz takim samym człowiekiem i co gorsza zaczniesz się zastanawiać nad tym, czy czasem ta moja antyliteratura nie układa się w jedną całość :twisted: Do Lęborka zapraszam nawet teraz :lol:

Lis Rudy napisał/a
Jacek Fuchs napisał/a
przyjrzeć się leżącemu na jego biurku kawałkowi papieru fotograficznego, na którym nie widniało absolutnie nic poza iluzoryczną białą farbą

i znów babol.
Papier foto NIE JEST kryty farbą. Żadną. Nawet bialą. Biel to naturalny kolor papieru.


Jesteś tego pewien? ;) Uważasz, że niemożliwe jest, aby w jakimkolwiek wymyślonym świecie sf sklepy kontrolowane przez totalitarny rząd nie nakładały na kawałek papieru farbę? 8) Np. w jakimś tam niecnym celu? ;) Naprawdę nie jesteś w stanie sobie tego wyobrazić? 8) Nie wierzę ;)
_________________
http://www.jacekfuchs.pl
 
 
ihan 
iHan Solo


Posty: 8631
Skąd: Tarnów-Kraków
Wysłany: 23 Lutego 2013, 21:49   

Fidel-F2 napisał/a
jesteśmy dobre ludzie

Foch. Protestuję. Na forum też kilka Zuych Kobiet jest.. Foch, foch, foch.
_________________
Boże chroń mnie przed ludźmi wykształconymi ponad swoją inteligencję.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group