Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Gra o Tron (HBO) - aktualnie omawiany Sezon 7 (są spojlery!)
Autor Wiadomość
Homer 
Admirał Ackbar

Posty: 2463
Skąd: ...
Wysłany: 5 Kwietnia 2011, 10:28   Gra o Tron (HBO) - aktualnie omawiany Sezon 7 (są spojlery!)

Start już za 2 tygodnie! W Hameryce i równocześnie w polskim HBO.

Gorący, ciepłokrwisty trailer 15 minut pierwsze + dwie gorące zapowiedzi. Z napisami.

http://graotron.hbo.pl/prolog
 
 
Hubert 
Wyduldas Napfluj


Posty: 7089
Skąd: Dziki Wschód - Białystok
Wysłany: 5 Kwietnia 2011, 20:22   

Widziałem, widziałem. Zapowiada się na dość wierną adaptację. Zapewne będzie uczta dla tych, którzy ogarnęli powieść, ale co z resztą?
 
 
Homer 
Admirał Ackbar

Posty: 2463
Skąd: ...
Wysłany: 6 Kwietnia 2011, 08:30   

A co ma być z resztą?

Więcej radochy, nie będą wiedzieć jak się akcja potoczy.
_________________
"All I can say is... keep reading. The best is yet to come."
 
 
Chiisai Neko 
Jaskier


Posty: 79
Skąd: Pabianice
Wysłany: 15 Kwietnia 2011, 06:28   

Jeśli dobrze kojarzę, to 17go ma być premiera w USA, a 18go w Polsce. Dodatkowo ma być niekodowane. Godzina emisji bodajże 22.00. Się zobaczy.
_________________
Munchkiny górą!
 
 
 
Homer 
Admirał Ackbar

Posty: 2463
Skąd: ...
Wysłany: 15 Kwietnia 2011, 07:30   

Bardzo dobrze kojarzysz ;) .
_________________
"All I can say is... keep reading. The best is yet to come."
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 15 Kwietnia 2011, 07:31   

Chiisai Neko napisał/a
Dodatkowo ma być niekodowane. Godzina emisji bodajże 22.00. Się zobaczy.

Spróbuje :oops: popatrzec/ HBO nie mam/ ale jak odkodowane , to może ?
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
Ostatnio zmieniony przez dalambert 15 Kwietnia 2011, 08:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 15 Kwietnia 2011, 08:34   

dalambert napisał/a
Sprubije popatrzec

Co zrobisz?
Dokupiłam sobie HBO do pakietu specjalnie dla "Gry o tron", reklama serialu pokazywana jest przy wszystkich możliwych okazjach. Te kilka scen, które widziałam zapowiada niezłe widowisko.
 
 
Lynx 
Wyduldas Napfluj


Posty: 7038
Skąd: znad morza
Wysłany: 15 Kwietnia 2011, 20:03   

Agi, ja też :mrgreen: dobrałam HBO.
_________________
http://zrozumiecswiat.pl/7.html
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 15 Kwietnia 2011, 20:08   

znalazłem reklamę, w której piszą, ze będzie odkodowany.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
marekz 
Vampirella


Posty: 587
Skąd: z Bylekąd
Wysłany: 18 Kwietnia 2011, 21:59   

Moim zdaniem zapowiada się bardzo obiecująco. Nastrój ogólny dla mnie 10/10. Scenografia super. Trochę można się zaniepokoić czy oglądalność serialu nie będzie ciągnięta na siłę cyckami i innymi aspektami o charakterze erotycznym, tak jak ma to miejsce w przypadku innej produkcji HBO: Spartakus. Mam nadzieję, że w tym przypadku serial obroniłby się i bez tego.

Początek lekko chaotyczny, akcja tak jakoś niespiesznie się rozwija, no ale jakoś tak się czuje, że coś z tego będzie. Dobrze, bo Fringe już mnie jakoś zaczęło nużyć, a Event w ogóle mnie zawiódł. Mój ulubiony Flashforward nie dostał drugiego sezonu.

Książki nie czytałem, więc te błękitne oczy z prologu wydały mi się początkowo lekkim dysonansem. Ale za drugim razem już jakoś były w klimacie. I dzięki ci Bogini, że latają kruki a nie sowy. I jeszcze tylko ten koleś na koniu, w zbroi z pyskiem wilka był jakoś nie do końca w klimacie. A ten w niebieskie paski i z bródką w jeden węzełek (ten, który dostał tę ładną blondi), też taki sobie.

Nagrałem sobie, to może jutro spróbuję się połapać kto kim w tym filmie jest.
_________________
Wieczność bywa naprawdę długa. Szczególnie pod koniec.
 
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 18 Kwietnia 2011, 22:04   

Moim zdaniem bardzo wierna ekranizacja, nawet skróty nie za wielkie. Okazuje się, że pamiętam wszystko z książki i akcja nie ma dla mnie żadnych tajemnic.
Działa tu trochę zasada inżyniera Mamonia, ale jestem bardzo zadowolona i w następny poniedziałek wygospodaruję czas na oglądanie.
marekz napisał/a
Trochę można się zaniepokoić czy oglądalność serialu nie będzie ciągnięta na siłę cyckami i innymi aspektami o charakterze erotycznym,
Cycków w serialu nie jest więcej niż w książce.
 
 
Hubert 
Wyduldas Napfluj


Posty: 7089
Skąd: Dziki Wschód - Białystok
Wysłany: 18 Kwietnia 2011, 22:05   

marekz napisał/a
Moim zdaniem zapowiada się bardzo obiecująco. Nastrój ogólny dla mnie 10/10. Scenografia super. Trochę można się zaniepokoić czy oglądalność serialu nie będzie ciągnięta na siłę cyckami i innymi aspektami o charakterze erotycznym, tak jak ma to miejsce w przypadku innej produkcji HBO: Spartakus. Mam nadzieję, że w tym przypadku serial obroniłby się i bez tego.


Przemoc i seks są mocno zakorzenione w powieści, jej charakterze i opowiedzianej historii.
Nie jest to ciągnięcie oglądalności na siłę, a wierność względem pierwowzoru.
 
 
Iscariote 
Wiedźmikołaj


Posty: 4787
Skąd: Łódź
Wysłany: 18 Kwietnia 2011, 22:07   

marekz napisał/a
tak jak ma to miejsce w przypadku innej produkcji HBO: Spartakus.

Spartakus jest od Starz.

1 odcinek na HBO obczajony i właściwie to za dużo akcji w nim nie było. Mam nadzieję, że dalej akcja nabiera tępa, bo póki co to tak baardzo baardzo spokojnie wprowadzają w historię.
Ale stroje i dekoracje bardzo imponujące.
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 18 Kwietnia 2011, 22:20   

Iscariote, książka też bardzo spokojnie wprowadza w historię, panorama jest bardzo rozległa, wątków i postaci sporo, na razie to była introdukcja.
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 18 Kwietnia 2011, 22:32   

Fakt - ciekawie się zapowiada, akcja leci odrazu z "królową smoków" , ale to film musi być prowadzona symultanicznie, a nie postaciami w 'mozaikę'
Ciekawe czy odkodowali tylko pierwszy odcinek , czy cały serial ?
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
marekz 
Vampirella


Posty: 587
Skąd: z Bylekąd
Wysłany: 18 Kwietnia 2011, 22:36   

Nie ma takiej opcji żeby HBO w obecnych realiach pozwoliło platformom lub sieciom kablowym dać w paśmie niekodowanym bez opłat dla siebie cały serial tej klasy. A platformy takiego prezentu abonentom też nie zrobią.
Nie liczyłbym na więcej niż trzy niekodowane epizody, a może się skończyć i na tym jednym.
_________________
Wieczność bywa naprawdę długa. Szczególnie pod koniec.
 
 
 
krisu
[Usunięty]

Wysłany: 18 Kwietnia 2011, 22:46   

Agi napisał/a
Iscariote, książka też bardzo spokojnie wprowadza w historię, panorama jest bardzo rozległa, wątków i postaci sporo, na razie to była introdukcja.

W miarę rozwoju akcji postaci będzie coraz mniej, obawiam się że w ostatniej części pozostaną już tylko panorama i wątki. :mrgreen:
Ogólnie zadowolony jestem z serialu. Trzeba sobie czymś osłodzić czekanie na kolejny tom sagi.
 
 
Virgo C. 
Fred Flintstone


Posty: 6481
Skąd: Owczary
Wysłany: 19 Kwietnia 2011, 07:14   

marekz napisał/a
Nie liczyłbym na więcej niż trzy niekodowane epizody, a może się skończyć i na tym jednym.

Z tego co gdzieś widziałem to tylko premierowy miał być odkodowany.
_________________
"Ja tam nie wiem o co cała ta wrzawa. U mnie w domu elektryczność jest w gniazdku. Gdyby ten pomysł rozpropagować, niepotrzebne byłyby żadne atomy."
 
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 19 Kwietnia 2011, 07:37   

Ale dlaczego połowa bohaterów to kazirodcy? :-) Albo perwersi?
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 19 Kwietnia 2011, 07:45   

NURS, bo widać Martin lubi i jednych i drugich. Kto się wybiera do Nidzicy bedzie miał okazje zapytac?
Jak równiez zadać fundamentalne pytanie: Jak głęboko w *beep* ma pan Martin czytelników, którym obiecuje co i raz dalszy ciąg i słowa nie dotrzymuje?
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
Ostatnio zmieniony przez dalambert 19 Kwietnia 2011, 07:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 19 Kwietnia 2011, 07:45   

NURS, Martina zapytaj.
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 19 Kwietnia 2011, 07:58   

dalambert napisał/a
NURS, bo widać Martin lubi i jednych i drugich. Kto się wybiera do Nidzicy bedzie miał okazje zapytac?
Jak równiez zadać fundamentalne pytanie: Jak głęboko w *beep* ma pan Martin czytelników, którym obiecuje co i raz dalszy ciąg i słowa nie dotrzymuje?


Sądzą po zdjęciach ma potencjał - do mienia czegoś w *beep*, rzecz jasna :-) Twój głos moze się nie wydobyć na światlo dzienne, jeśli zaliczasz się do tej grupy.
Obejrzałem i powiem wam, że bez specjalnego zachwytu. Nie znam książki, więc na razie jest to dla mnie bardziej prezentacja cycków bohaterek, niż jakiś spójny film. Zazwyczaj oglądam ekranizacje czegoś, co dobrze znam, a teraz posmakowałem drugiej strony medalu i szczerze mówiąc uczucia mam mieszane.

BTW jak ten pan uciekinier do ścięcia dał dyla na drugą stronę muru?
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 19 Kwietnia 2011, 08:03   

NURS napisał/a
BTW jak ten pan uciekinier do ścięcia dał dyla na drugą stronę muru?

Nooo właśnie, tyz się zastanawiałem /pewnie w książce jest , ale czytałem dawno i takich drobiazgów nie pamiętam/, ale w filmie ewidentnie jest to idiotyzm .
Natomiast , wielkie brawa za "wystrój" czyli scenografie, kostiumy itd. Duża przyjemność była na to patrzec.
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
Iscariote 
Wiedźmikołaj


Posty: 4787
Skąd: Łódź
Wysłany: 19 Kwietnia 2011, 08:06   

Mur to ta w uj wielka ściana lodu z początku?
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 19 Kwietnia 2011, 08:08   

whatever to było, nazywało się The Wall, ale charakterystycznej muzyki nie slyszałem.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 19 Kwietnia 2011, 08:24   

Iscariote napisał/a
Mur to ta w uj wielka ściana lodu z początku?

Tak przecina kontynent, odziela wredną, barbarzyńską i magiczna / bardziej/ północ od reszty, jest obsadzony przez "Nocną straż" specjalną półzakonną formację rakrutowaną na ochotmika ze wszstkich siedmiu królestw.
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
Martva 
Kylo Ren


Posty: 30898
Skąd: Kraków
Wysłany: 19 Kwietnia 2011, 08:55   

NURS napisał/a
Ale dlaczego połowa bohaterów to kazirodcy?


Aśtam połowa.
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.

skarby
szorty
 
 
Ziuta 
Nerwus


Posty: 5748
Skąd: Krzeslav's Hills
Wysłany: 19 Kwietnia 2011, 08:59   

dalambert napisał/a
półzakonną formację rakrutowaną na ochotmika ze wszstkich siedmiu królestw.

tja, ochotnicy. :mrgreen:
_________________
Jeśli istnieją narodowe mity, narodowe świętości, to konieczność panowania nad Polską jest właśnie taką świętością dla Rosji - Stanisław Cat-Mackiewicz
 
 
 
Virgo C. 
Fred Flintstone


Posty: 6481
Skąd: Owczary
Wysłany: 19 Kwietnia 2011, 09:14   

No ochotnik przecież. Miał do wyboru Mur albo stryczek, to zdecydował :mrgreen:

@NURS
Nie, w książce też nie jest wyjaśnione jakim sposobem dezerter przekroczył Mur.
_________________
"Ja tam nie wiem o co cała ta wrzawa. U mnie w domu elektryczność jest w gniazdku. Gdyby ten pomysł rozpropagować, niepotrzebne byłyby żadne atomy."
 
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 19 Kwietnia 2011, 09:34   

Virgo C., w takim razie, pewnie go magia impotenta literata miotła tak okrutnie , że przelaciał ;P:
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group