Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Publicystyka numeru 78- głosujemy do 12 maja

Wybierz swojego faworyta
Andrzej Pilipiuk "Określeni przez lekturę"
21%
 21%  [ 8 ]
Dariusz Domagalski "W poszukiwaniu wolności"
26%
 26%  [ 10 ]
Jarosław Grzędowicz "Jak zmienić kąt patrzenia"
28%
 28%  [ 11 ]
Artur Szrejter "Spalić staruchę! I utopić!"
23%
 23%  [ 9 ]
Głosowań: 17
Wszystkich Głosów: 38

Autor Wiadomość
B.A.Urbański 
Komandor Koenig


Posty: 605
Skąd: Wawa
Wysłany: 6 Maj 2012, 10:16   

Każdemu po punkcie, bo jak czytałem, miałem dobry humor i artykuły mi się podobały :)
_________________
I pity the fool who goes out tryin' to take over da world, then runs home cryin' to his momma!

B.A. = Bad Attitude
but you can just call me B.A.
 
 
Kalep 
Sky Captain

Posty: 191
Skąd: Polska
Wysłany: 6 Maj 2012, 14:21   

Jarosław Grzędowicz Jak zmienić kąt patrzenia- felieton stopniowo polepsza się w trakcie czytania. Początek jest kompletnie nietrafiony. Kogo, jak kogo, ale Martina nie można oskarżyć o "wyczerpania toposu". Autorowi nie spodobał się wątek Daenerys, chyba uważa go za głupi. Jego wola, ale ja mam wrażenie, iż zwyczajnie go nie zrozumiał (tak, jak świat nie zrozumiał "Skyline" ;P: ).
Później mamy narzekanie, jak to źle jest, o wyczerpaniu formuł w literaturze. Jeszcze te oskarżenie, że po Tolkienie w fantasy nie ma nic nowego. Wielka przesada. Oczywiście w fantasy (jak w całej literaturze) zdarza się wtórność, ale oryginalność nadal jest, ta cała gadka pasuje na kiepskie wytłumaczenie autora (niekoniecznie Grzędowicza) na braki oryginalności w jego dziełach. "Ale przecież wszystko już było". Natomiast zdarza się wyeksploatowanie tematów (trafnym przykładem jest "Star Trek").
Końcowa część jest dobra, pojawia się temat "Skyline". Sam pomysł pokazania wydarzeń od strony zwykłych cywili nie jest oryginalny, to już był, ale Grzędowicz ciekawie na to spojrzał. Pod innym kątem :) Sam pomysł, że obcy mogą wygrać to nie tragedia, bądźmy tolerancyjni :mrgreen: ;P:
Artur Szrejter Spalić staruchę! I utopić!- Szrejter jak zawsze trzyma poziom. PUNKT :bravo
Andrzej Pilipiuk Określeni przez lekturę- Felieton przesadnie odkrywczy nie jest, ale sprawnie napisany. Problem tutaj poruszony niewątpliwie istnieje, choć nie na taką skalę. Właśnie brakowało mi tutaj kilku słów odnośnie współczesności.Trochę zbyt surowa opinia odnośnie dzieł zagranicznych, nie wszystkie to dno. Felieton mi się podobał. PUNKT :bravo
Dariusz Domagalski W poszukiwaniu wolności- po tym autorze spodziewałem się czegoś więcej. Po pierwsze, Domagalski poszedł tutaj na łatwiznę. Nie pokusił się o sięgnięcie głębień, napisał tylko o ACTA od strony piracenia. O tańszych zamiennikach leków nic, to w końcu temat bardziej trudny od "chomikowania". Po drugie, mamy tutaj do czynienia z klasycznym narzekaniem "jak to społeczeństwo nie jest be". Przyznaję, na pewną są osoby, które biorą udział w demonstracjach bo taka jest moda. Mam kilku znajomych, którzy w nich uczestniczyli. Dla nich to nie był chwilowy trend, nadal są zainteresowani tematem. Po trzecie, sprawa FB, nk i innych tego typu portali. Podobnie jak autor nie popieram tego afiszowania się na nich swym życiem prywatnym, lecz jest pewna różnica między dobrowolnym zamieszczaniem danych osobowych, a pozyskiwaniem ich bez czyjejś zgody. Zasadniczo nie mam nic przeciwko ironicznemu spojrzeniu, ale tutaj nie przypadło mi do gustu. Trafne było zdanie autora o tej "papce kulturowej".
_________________
"Każdy sen, ten czarowny i piękny, zbyt długo śniony zamienia się w koszmar. A z takiego budzimy się z krzykiem."
Emiel Regis Rohellec Terzieff-Godefroy
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group