Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Zawieszenie wydawania Science Fiction Fantasy i Horror
Autor Wiadomość
Matrim 
Kwiatek


Posty: 10317
Skąd: Zagłębie i Wielkopolska
Wysłany: 4 Kwietnia 2012, 10:06   

Kruk Siwy napisał/a
On nie lubi małych jeży.

Mam ogromną pokusę zacytowania w tym kontekście pewnej radosnej piosenki ze Świata Dysku, ale chyba ją zwalczę ;)

Romek P. napisał/a
Już mamy - np. kultowa knajpa na naszym osiedlu :)

"Kultowa knajpa" to jeszcze nie taki problem jak na przykład "nowootwarta kultowa knajpa" albo "najświeższa kultowa powieść autorstwa...".
_________________
Scio me nihil scire.

"Nie dorastaj, to jest gupie i nie daje się cofnąć. Podobno." - Martva
 
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 4 Kwietnia 2012, 10:17   

Ha! A ja się nie dam zwalczyć. A nawet offtopa zrobię, ot co.

No to ajn zwaj und draj, śpiewamy :

Wielkiego mamuta, co czasem się śmieje
Małego koguta, który co rano pieje
I orangutana gdy nawiedzi bieda
Lecz tylko jeża przelecieć się nie da!!

I bagaż co na stu nogach lata
I Bibliotekarza, a nawet Dwukwiata
I Mustrum Ridcully to może być też
Lecz tylko ci nie da przelecieć się jeż!!

Węża co długi jest jak armata
Przeciętną fokę na krańcu świata
GSP Dibbler co wszystko sprzeda
Lecz tylko jeża przelecieć się nie da!!!

Wychodzi na to, że odkryta jest tajemnica dlaczego Dalambert nie lubi jeżyka :lol:
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 4 Kwietnia 2012, 10:23   

a no ;P:
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
Matrim 
Kwiatek


Posty: 10317
Skąd: Zagłębie i Wielkopolska
Wysłany: 4 Kwietnia 2012, 10:29   

Rafał :D
_________________
Scio me nihil scire.

"Nie dorastaj, to jest gupie i nie daje się cofnąć. Podobno." - Martva
 
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 4 Kwietnia 2012, 10:37   

dalambert, a jaki Twój stosunek do mięsnych jeży?
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Kasado 
Jaskier

Posty: 69
Skąd: blisko Łodzi
Wysłany: 4 Kwietnia 2012, 14:06   

Fidel-F2 napisał/a
KASADO, wszystko ok ale z używaniem takich epitetów
KASADO napisał/a
kultowe pismo
to się raczej powstrzymuj.


heh oki potraktuj to jako literówkę i przyjmij, że tam jest napisane "kulowe pismo" (ang. cool - świetny, fajny). Może to zbyt wielkie słowo. Kwestia upodobań i subiektywnych odczuć.

Fakt za kultowe pismo być może można nazwać NF (wcześniej Fantastyka), choćby z powodu tego, że ukazuje się długo dłużej niż SFFiH i nadal trwa...
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 4 Kwietnia 2012, 14:08   

Nie wystarczą wam : znane, popularne, ulubione, musicie literackie forum zaśmiecać tym koszmarnym anglicyzmem ?
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
Kasado 
Jaskier

Posty: 69
Skąd: blisko Łodzi
Wysłany: 4 Kwietnia 2012, 14:29   

eh tak źle i tak nie dobrze ;) Nie dogodzisz :P
 
 
Lis Rudy 
A jednak marudny


Posty: 2496
Skąd: Łorsoł
Wysłany: 4 Kwietnia 2012, 15:57   

KASADO napisał/a
Nie dogodzisz

no jak nie ?
wpadnij z piwem i będzie git !
_________________
Spotkali się raz: człowiek-pająk, człowiek-ptak i kobieta-kot. "Zebrałem was tu nieprzypadkowo" - zwrócił się do nich człowiek-psychiatra...
 
 
Kai 
Bloody Mary


Posty: 10167
Skąd: Śląsk
Wysłany: 4 Kwietnia 2012, 19:56   

dalambert napisał/a
musicie literackie forum zaśmiecać tym koszmarnym anglicyzmem ?
powiedział Dalambert, który wali literówki co drugie słowo. Weź się nie czepiaj, słowo dobre jak każde inne,
_________________
- Ucieczka płynu dowodowego z miejsca zbrodni do przełyku podejrzanego!
- to nieprawda, płyn się boi pana władzy i skrył się we mnie!
 
 
Kruger 
Zombie Lenina


Posty: 476
Skąd: Wrocław
Wysłany: 5 Kwietnia 2012, 07:50   

Anglicyzm czy nie, koszmarny czy nie, w SJP jest i to w znaczeniu, które pasuje.

A tak zupełnie pomijając kretyńską manierę kultowania wszystkiego naokoło, to IMHO jeśli SFFiH nie można nazwać kultowym, to nie wiem co.
_________________
Niespełniony ałtor a także troll, tetryk i maruda.
 
 
IMHO-tep 
Frodo Baggins


Posty: 126
Skąd: Wrocław
Wysłany: 5 Kwietnia 2012, 09:22   

dalambercie złoty, a kompjuter ci nie przeszkadza? albo jarmark?
IMHO każdy jezyk się rozwija adaptując słowa z innych języków i ma do tego prawo. Jak cofniemy się bardziej zrozumiesz ile podobnych naleciałości mamy.
_________________
Ptaszek, skarabeusz, trzy kłosy, żagielek. I już się podpisałem:-)
 
 
ihan 
iHan Solo


Posty: 8631
Skąd: Tarnów-Kraków
Wysłany: 5 Kwietnia 2012, 09:31   

W zasadzie, może się okazać, że jedynym polskim słowem jest: "pobruszę".

KASODO, do kultowości nie wystarczy, że coś się długo ukazuje i nadal trwa.
_________________
Boże chroń mnie przed ludźmi wykształconymi ponad swoją inteligencję.
 
 
Kasado 
Jaskier

Posty: 69
Skąd: blisko Łodzi
Wysłany: 5 Kwietnia 2012, 13:33   

Ihan a to Ci wystarczy?

kultowy
1. ...
2. «symbolizujący doświadczenia, wartości i postawy jakiejś społeczności lub jakiegoś pokolenia»
3. «popularny w jakiejś grupie społecznej»


źródło sjp.pwn.pl


A teraz zapytam bez jakiejś złośliwości, złości i oburzenia: Czy na tym forum zawsze znajdą się tacy znawcy, co się czepiają słówek? ;)

Jak widać z powyższego słowo "kultowy" wcale takim wielkim słowem nie jest :P

A tak całkiem na marginesie tworzy się mały offtop przez jeden niewinny przymiotnik :)
 
 
merula 
Pani z Jeziora


Posty: 23494
Skąd: przystanek Alaska
Wysłany: 5 Kwietnia 2012, 13:35   

KASADO napisał/a
A tak całkiem na marginesie tworzy się mały offtop przez jeden niewinny przymiotnik


przyzwyczajaj się :wink:
_________________
Kobiety dzielą się na te, które nie wiedzą czego chcą i na te, które chcą, ale nie wiedzą czego.
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 5 Kwietnia 2012, 13:56   

KASADO, to właśnie się nazywa puścić dobrego szczura ;P:
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 5 Kwietnia 2012, 13:57   

KASADO napisał/a
A teraz zapytam bez jakiejś złośliwości, złości i oburzenia: Czy na tym forum zawsze znajdą się tacy znawcy, co się czepiają słówek? ;)


Poza tym, to forum literackie. Dbamy o czystość języka i używanie wyrazów zgodnie z ich przeznaczeniem :)
_________________
5 zdań na temat
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 5 Kwietnia 2012, 13:59   

KASADO napisał/a
A tak całkiem na marginesie tworzy się mały offtop przez jeden niewinny przymiotnik :)

Powiem Ci w sekrecie, offtop jest siłą napędową naszego forum, a urodę dygresji docenił już Diderot. :mrgreen:
 
 
dzejes 
prorok


Posty: 10065
Skąd: City
Wysłany: 5 Kwietnia 2012, 14:27   

KASADO napisał/a
Czy na tym forum zawsze znajdą się tacy znawcy, co się czepiają słówek? ;)


Żeś dopiero z amatorami potańcował.
_________________
If we shadows have offended,
Think but this, and all is mended,
That you have but slumber'd here
While these visions did appear.
 
 
lakeholmen 
Bard absurdu


Posty: 689
Skąd: Zasypane
Wysłany: 5 Kwietnia 2012, 15:27   

dzejes napisał/a
KASADO napisał/a
Czy na tym forum zawsze znajdą się tacy znawcy, co się czepiają słówek? ;)


Żeś dopiero z amatorami potańcował.


Miałeś na myśli nieprofesjonalistów czy wielbicieli?
_________________
Dzieła różne: opowiadania, eseje i wszystko inne
 
 
dzejes 
prorok


Posty: 10065
Skąd: City
Wysłany: 5 Kwietnia 2012, 15:29   

Zgadnij.
_________________
If we shadows have offended,
Think but this, and all is mended,
That you have but slumber'd here
While these visions did appear.
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13819
Skąd: FF
Wysłany: 5 Kwietnia 2012, 16:52   

ihan napisał/a
W zasadzie, może się okazać, że jedynym polskim słowem jest: pobruszę.
A nie jest przypadkiem ze starocerkiewnosłowiańskiego czy jak się toto zwie?

dalambert napisał/a
KASADO, to właśnie się nazywa puścić dobrego szczura ;P:
Ktoś mnie wzywał?
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
Nitj'sefni 
Meff Fawson


Posty: 1672
Skąd: Raszyn
Wysłany: 5 Kwietnia 2012, 17:36   

ihan napisał/a
W zasadzie, może się okazać, że jedynym polskim słowem jest: pobruszę.


A nie "żółć"? W sumie same polskie litery...
_________________
"A long time ago in a galaxy far, far away...."
 
 
Homer 
Admirał Ackbar

Posty: 2463
Skąd: ...
Wysłany: 5 Kwietnia 2012, 22:43   

Łoooooł! A ja sobie w błogiej nieświadomości żyje, dopóki przypadkiem nie wszedłem na komunikat (który podobnie jak inni wpierw potraktowałem jako nieściągnięty primaaprilisowy żart). Pamiętam, że włąśnie w kwietniu NURS informował o przekazaniu pisma i mało kto mu wierzył ;) . Jakby tak RD rzucił informacją 2 tygodnie później... ale obawiam się, że mógłby potem zostać zlinczowany.

Admini forum... róbcie backupy :) . Wybaczcie mi wszyscy, ale drżę przed utratą forum, a nie pisma. Jakoś tam wierzę, że pismo może się kiedyś z trudności podnieść, może pod inną banderą, formą... Ale utrata kontaktu ze środowiskiem, w którym delikatnie zaczepiłem się jakoś tak niecałe 6 lat temu, to byłby dla mnie mocny cios. Jak ja będę męczył Wegnera czy Juraszka o nowe teksty? Gdzie będę dyskutował o właśnie książkach, filmach, gierkach i zwyczajnie o pierdołach? Róbcie backupy ;) .
_________________
"All I can say is... keep reading. The best is yet to come."
 
 
Kalep 
Sky Captain

Posty: 191
Skąd: Polska
Wysłany: 7 Kwietnia 2012, 12:50   

Informacja o zamknięciu SF niezbyt ciekawa, ale forum powinno przetrwać. Najprawdopodobniej zmieni tylko nieco konwencje, przerobi się na forum Fabryki Słów.
Niewątpliwie będzie brakować magazynu, w którym dominowali polscy twórcy. Z debiutem też będzie ciężej.
_________________
"Każdy sen, ten czarowny i piękny, zbyt długo śniony zamienia się w koszmar. A z takiego budzimy się z krzykiem."
Emiel Regis Rohellec Terzieff-Godefroy
 
 
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 7 Kwietnia 2012, 19:56   

Smutne, coś bardzo fajnego się skończyło. Wierzę w reaktywację.
 
 
Krathor 
Gollum

Posty: 6
Skąd: Szczecin
Wysłany: 11 Kwietnia 2012, 09:36   

Lis Rudy napisał/a
nimfa bagienna, to co przedstawiłaś jest oczywiste i zdaję sobie sprawę że pismo generuje koszty. Określone i konkretne. Tyle że pytając RD (bez żadnej złośliwości) o wersję elektroniczną, nie chodziło mi o darmówkę, tylko o wersję płatną. Być może płatną mniej niż papierowa, gdyż zniknęłaby usluga pod tytułem przygotowanie do druku i druk. A to ona generuje spory koszt.


Witam serdecznie. Pozwolę sobie odświeżyć temat zwracając uwagę właśnie na aspekt wersji elektronicznego wydania. Pomijam już kwestię że kilka miesięcy temu pisałem do wydawnictwa sygnalizując potrzebę elektronicznej edycji innej niż niepełnosprawna wersja na eGazety. Będąc użytkownikiem Kindle'a zasugerowałem umieszczenie tam edycji elektronicznej. Biorąc pod uwagę popularność Kindle'a - także w Polsce - uważam że poprawiłoby to sprzedaż magazynu. Na poparcie mojej tezy przytoczę jeden przykład - polskojęzyczny magazyn
PDAnews Magazine

Jakoś tej publikacji pozostawia wiele do życzenia. Nie dość że płacić nie ma za co to, ja osobiście nie prenumerowałbym tego za darmowo. Pomimo że jest to jedna z niewielu publikacji w KindleStore po polsku. Prenumeruję inne publikacji w KindleStore, po polsku by wspierać polskie publikacje właśnie acz oczywiście zgodnie z moimi przekonaniami, choć nie zawsze mam czas czytać wszystko co jest w tych periodykach. Podobnie ma się sprawa z moją subskrypcją Fantasy & Science Fiction, Extended Edition - nie zawsze mam czas czytać wszystko, ale płacę za to co miesiąc. I do tego właśnie zmierzam - tak jak ja robi wiele osób. Może to cyniczne ale tak działa wiele osób i wydawcy to wykorzystują - ludzie płacą choć nie zawsze wszytko czytają kiedy z konta znika im kilka złotych miesięcznie. Czemu SFFiH nie mogłoby tego wykorzystać? Skoro wspominany PDAnews Magazine jest na 22. miejscu z 26. płatnych magazynów w kategorii Internet & Technology Magazines ma pewnie wielu subskrybentów, którzy płacą co miesiąc. Czemu tego nie wykorzystać?

Piszę to bo nic straconego jeszcze. Skoro redakcja działa może spróbować coś złożyć i opublikować w formacie .mobi czytanym m.in. przez Kindle'a? Skoro planowane jest zawieszenie wydawania czasopisma nie ma strachu o "piracenie" kopii. A jeśli np. okaże się że plik ściągnięty zostanie 3000 razy lub 5000 razy, to może uda się go sprzedać za 2 - 5 dolarów w KindleStore w ilości 1500 lub 3000 egzemplarzy. Czy to nie były sukces?

Ludzie są spragnieni treści w języku polskim w KindleStore. Nie tylko Ci mieszkający w Polsce, ale jest wiele osób mieszkających za granicą czytających po polsku. Przybyłem na to forum szukając informacji, wzburzony planami zawieszenia wydawania SFFiH, które kupowałem regularnie, choć bez prenumeraty. Ceniłem to pismo za promowanie polskich tekstów, świetnie felietony i ulotny, choć dla mnie wyraźny i bardzo ważny, duch polskości. Nie mogę się pogodzić z faktem że coś takiego zniknie z rynku wydawniczego.
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 27 Kwietnia 2012, 09:36   

Wziąłem do zwrotu Pomnik Cesarzowej Achai zamiast pozostałej z prenumeraty kasy. Sam bym nie kupił, a przy mojej kwocie pozostałej prenumeraty na dwie i tak nie miałbym szans, chyba, żebym brał po taniości. No to chociaż wymaksowałem jedną.
Swoją drogą "w podzięce" prenumeratorom oferowanie książek po cenie okładkowej, podczas gdy sporo sklepów internetowych sprzedaje ze sporymi rabatami uważam za nie do końca eleganckie. Powergraph, nie dość, że zwrócił prenumeratorom kasę, to dał książkę w dodatkowo, a tu mogę sobie wybrać z zestawu w cenie okładkowej, więc nawet okazjonalnej zniżki nie ma. Dobrze, że chociaż przesyłka za darmo.
_________________
5 zdań na temat
 
 
Lis Rudy 
A jednak marudny


Posty: 2496
Skąd: Łorsoł
Wysłany: 27 Kwietnia 2012, 09:50   

hrabek napisał/a
Dobrze, że chociaż przesyłka za darmo.

Normalnie szał !
Podskakując z radości, powinieneś się z tej okazji znieczulić.
_________________
Spotkali się raz: człowiek-pająk, człowiek-ptak i kobieta-kot. "Zebrałem was tu nieprzypadkowo" - zwrócił się do nich człowiek-psychiatra...
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 27 Kwietnia 2012, 10:19   

Wiesz, równie dobrze mogli dać ryczałtowo np. 8zł i powiedzieć, żeby przy wyborze książki uwzględnić. ;P:

Spodziewałem się, że mając 50zł na koncie, z powodzeniem starczy na dwie książki, może nie super nowości, czy właśnie nową Achaję w absurdalnej cenie, ale nawet na starsze tytuły.

Dowiedziałem się także, że można "zaszaleć" i przekroczyć wysokość niewykorzystanej prenumeraty o 5zł przy wyborze książki (choć być może zależy to od wysokości niewykorzystanej kwoty). W moim przypadku akurat niewiele to zmieniło, ale może komuś różnicę zrobi.
_________________
5 zdań na temat
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group