Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Okładka numeru 75 - głosujemy do 12 lutego

Jak wam się podoba okładka?
6
8%
 8%  [ 4 ]
5
28%
 28%  [ 13 ]
4
32%
 32%  [ 15 ]
3
15%
 15%  [ 7 ]
2
8%
 8%  [ 4 ]
1
6%
 6%  [ 3 ]
Głosowań: 46
Wszystkich Głosów: 46

Autor Wiadomość
xan4 
Tatuś Muminków


Posty: 5116
Skąd: Dolina Muminków
Wysłany: 28 Grudnia 2011, 20:10   Okładka numeru 75 - głosujemy do 12 lutego

Oceniamy okładkę stycznia.

Przypominam o konkursie na ocenę numeru. Przyznajemy dwie nagrody książkowe co miesiąc, jedna, dla wytypowanej przez komisję osoby, której wypowiedź najbardziej komisję zainteresowała, druga losowana pośród wszystkich, co wypowiedzieli się w wątkach związanych z danym numerem.


Ostatnio zmieniony przez xan4 27 Stycznia 2012, 20:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 28 Grudnia 2011, 21:08   

O . na oko mi się podoba, zobaczę w realu .
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
xan4 
Tatuś Muminków


Posty: 5116
Skąd: Dolina Muminków
Wysłany: 28 Grudnia 2011, 21:21   

Piątka. Podoba mi się :)
 
 
Kruger 
Zombie Lenina


Posty: 476
Skąd: Wrocław
Wysłany: 28 Grudnia 2011, 22:59   

Mi grafika jakoś nie bardzo. Dam 2 za kompozycję.
_________________
Niespełniony ałtor a także troll, tetryk i maruda.
 
 
mesiash 
Sedecimus


Posty: 1855
Skąd: Stolica
Wysłany: 29 Grudnia 2011, 07:31   

Ponieważ mi grafika ogólnie się podoba, skupię się na tym co wg mnie 'nie gra' - tytuł czasopisma i napisy około niego są przesłonięte, przez co tytuł pisma niebezpiecznie zbliżył się do samego 'Fiction', szkoda że nikt nie pomyślał żeby przesunąć ludka trochę w dół (chyba że pomyślał i efekt był niezadowalający) 4/6, no bo grafika na 5 i -1 za kompozycję
_________________
The difference between "space-based clean power station" and "unimaginably powerful orbiting death ray" is mostly semantics and hope. - ponoć Asimov
 
 
Arya 
Stefan Sławiński


Posty: 2628
Skąd: Lublin
Wysłany: 29 Grudnia 2011, 10:57   

Fajna. Daję 5.
 
 
cranberry 
Dziewczyna Brighelli


Posty: 762
Skąd: Lublin/Esensja
Wysłany: 29 Grudnia 2011, 15:42   

5, bardzo mi się podoba - miła dla oka i fantastyczna.
_________________
Nocą...
Cyberdziadek
 
 
marcolphus 
Batman


Posty: 514
Skąd: Kraków
Wysłany: 29 Grudnia 2011, 16:48   

Nie przepadam za cyborgami, w dodatku gość mi przypomina tego aktora, który grał Popiełuszkę. Ale poza tym nie jest zła. Mam też podobne odczucia w sprawie tytułu pisma co mesiash. Dam 4.
_________________
What Codringher Hears
 
 
 
Vernom 
Gollum

Posty: 1
Skąd: Międzyrzec Podlaski
Wysłany: 29 Grudnia 2011, 17:06   

Bardzo ciekawa okładka jeżeli chodzi o jakość wykonania, lecz pod względem wizualnym, jakoś mi nie pasuje kolorystyka - czarno-pomarańczowy. I mogę się mylić, ale zdaje mi się, że była już jakaś podobna okładka.
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 29 Grudnia 2011, 17:31   

Vernom, zapraszam do lektury Regulaminu forum i proszę o zastosowanie się do niego.
 
 
Lis Rudy 
A jednak marudny


Posty: 2496
Skąd: Łorsoł
Wysłany: 29 Grudnia 2011, 18:30   

Bardzo udana okładka. Podobała mi się już na monitorze, ale w realu jest jeszcze lepiej. No i w końcu brak tego idiotycznego białego dywanika z nagrodami do wygrania.
I tylko jedno spostrzeżenie już czysto praktyczne natury (napiszę dużymi coby redakcja spostrzegła):
CZĘŚCIOWE UKRYCIE LOGO PISMA ZA DRUTAMI WYSTAJĄCYMI Z CZASZKI HUMANOIDA POWODUJE, ŻE MIESIĘCZNIK STOJĄCY NA PÓŁCE W PUNKCIE SPRZEDAŻY STAJE SIĘ BARDZO SŁABO WIDOCZNY.

Za dobry pomysł daję maksa czyli 6
ale odejmuję 1 punkt za słabą widoczność na półce.

Finalnie solidne 5
_________________
Spotkali się raz: człowiek-pająk, człowiek-ptak i kobieta-kot. "Zebrałem was tu nieprzypadkowo" - zwrócił się do nich człowiek-psychiatra...
 
 
Witchma 
Jokercat


Posty: 24697
Skąd: Zgierz
Wysłany: 29 Grudnia 2011, 21:49   

Ode mnie 4.

Podoba mi się kolor tła (przyciąga wzrok), nie ma paska z nagrodami i dość czytelnie wyszedł spis opowiadań. Nie podoba mi się sama grafika - pusta jakaś i nieciekawa.
_________________
Basically, I believe in peace and bashing two bricks together.

"Wszystkie kobiety są piękne, tylko po niektórych tego nie widać."
/Maria Czubaszek/
 
 
 
baranek 
Wróbel galaktyki


Posty: 5606
Skąd: Toruń
Wysłany: 31 Grudnia 2011, 08:57   

Ode mnie 4.
_________________
Życie, ku*wa, jest nowelą.

"Pisze się po to, żeby było napisane" - Zygmunt Kałużyński
 
 
robert70r. 
Borg


Posty: 1551
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 31 Grudnia 2011, 10:25   

Powiedzmy 5, ALE - minus za przesłonięty tytuł. W kiosku będą na pismo patrzeć, ale nie będą go widzieć. :(
_________________
Żyjemy tak jak śnimy - samotnie.

Żyć w świecie, nie rozumiejąc jego sensu, to jak błąkać się po wielkiej bibliotece, nie dotykając książek.

www.fantastykapolska.pl
 
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 31 Grudnia 2011, 13:05   

No wreszcie MAM :!: I powiadam Wam , ze marudzicie z tym "zakrytym tytułem pisma i widocznością w kiosku" - rzuca się w oczy i fajnie komponowana, wprawdzie ten cyborg mało mi podchodzi, ale plastycznie Ok.
Więc tak Noworocznie daję 6 :D :!:
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
Lis Rudy 
A jednak marudny


Posty: 2496
Skąd: Łorsoł
Wysłany: 31 Grudnia 2011, 13:51   

dalambert, ale ona naprawdę jest chu...steczkowo widoczna na półce. Szkłów na oczach nie noszę, ale pewien kłopot z odnalezieniem miałem
_________________
Spotkali się raz: człowiek-pająk, człowiek-ptak i kobieta-kot. "Zebrałem was tu nieprzypadkowo" - zwrócił się do nich człowiek-psychiatra...
 
 
aniol 
Bink


Posty: 1778
Skąd: Kraków/Tomaszow Maz
Wysłany: 31 Grudnia 2011, 15:53   

fajna - odemnie 5
_________________
www.washidojo.republika.pl

dyskusja - w zależności od interlokutora polega na wymianie poglądów, ciosów lub strzałów

nie jestem rasista - nienawidze wszystkich jednakowo
 
 
ailiS 
Sky Captain


Posty: 192
Skąd: z Koszmaru
Wysłany: 31 Grudnia 2011, 18:11   

bez zarzutu
6
_________________
W piciu jest zupełnie ta sama mądrość co i w życiu: złudzenia.
Jelsky w "Próchnie"
 
 
Szenute 
Zombie Lenina


Posty: 482
Skąd: Warszawa
Wysłany: 1 Stycznia 2012, 14:03   

Niestety tylko 2. Lubię cyberpunk ale ta grafika niestety zupełnie nie trafia do mojej estetyki.
_________________
True Blood fan
Postapokalipsa fan
Zombie fan
 
 
Kalep 
Sky Captain

Posty: 191
Skąd: Polska
Wysłany: 2 Stycznia 2012, 17:23   

Grafika specyficzna, ale nawet niezła. Za mocno zasłonięta nazwa magazynu. Oceniam na 4-
_________________
"Każdy sen, ten czarowny i piękny, zbyt długo śniony zamienia się w koszmar. A z takiego budzimy się z krzykiem."
Emiel Regis Rohellec Terzieff-Godefroy
 
 
frija 
Gollum

Posty: 22
Skąd: Łódź
Wysłany: 2 Stycznia 2012, 18:45   

Święta liczba Celtów. Zasłonięty tytuł wygląda nie najlepiej plus nie przepadam za agresywnymi kolorami tła. Dodatkowo, nazwiska autorów wraz z tytułami są dla mnie mało czytelnie. Przez tę pomarańczkę właśnie :wink:
_________________
- Thank you, Captain Obvious.
- You're welcome, Lieutenant Sarcasm.
 
 
terebka 
Filippon


Posty: 3843
Skąd: Nowogródek Pomorski
Wysłany: 3 Stycznia 2012, 16:21   

3
Nie podoba się.
_________________
SZORTAL
Szortal Na Wynos - Wydanie Specjalne
 
 
 
Nitj'sefni 
Meff Fawson


Posty: 1672
Skąd: Raszyn
Wysłany: 3 Stycznia 2012, 18:16   

Nie podoba mi się. Grafika nie dość, że książkowa, to jeszcze brzydka. Pomarańczowe tło "wali" po oczach, aż nie można na nią patrzeć. Do tego dochodzi przysłonięty tytuł i słaba kolorystyka pasków (albo współgrają z tłem, albo za bardzo kontrastują - brak logiki). Właściwie jedynym plusem jest brak konkursów. Podsumowując - 1.
_________________
"A long time ago in a galaxy far, far away...."
 
 
Adrianna 
Luke Skywalker


Posty: 209
Skąd: Warszawa
Wysłany: 7 Stycznia 2012, 18:23   

Grafika i tło dobre.
Nie do końca podoba mi się układ - jak już pisano - człowieczek trochę za mocno wjechał na napis i przesunięcie go odrobinę w dół i w prawo dałoby chyba lepsze efekty.
Ode mnie mocna czwórka :)
 
 
ilcattivo13 
Wirtualny Suwalski Niedźwiedź


Posty: 17772
Skąd: Suwałki (k. Dowspudy)
Wysłany: 7 Stycznia 2012, 20:01   

1.

Paskudna okładka - tło wali po oczach jak dresiarz na pogrzebie, cyber-coś bez sensu. Poprzedni bohater mógł przynajmniej ruszać się od pasa w górę, ale obecny dałby tylko radę przewracać oczami.

Czekam na czasy, kiedy artyści-graficy/malarze/łotewer zrozumieją, że "fantastycznie" nie znaczy "z całkowitym pominięciem logiki". A zanim nadejdą, proponuję powrót do grafik z gier komputerowych.
_________________
DVRVM CACANTES MONVIT VT NITANT THALES
 
 
black gear 
Dupek żołędny

Posty: 7
Skąd: Lublin
Wysłany: 7 Stycznia 2012, 22:45   

ilcattivo13 napisał/a
Poprzedni bohater mógł przynajmniej ruszać się od pasa w górę, ale obecny dałby tylko radę przewracać oczami.

Czekam na czasy, kiedy artyści-graficy/malarze/łotewer zrozumieją, że fantastycznie nie znaczy z całkowitym pominięciem logiki.


A kto powiedział, że pancio na okładce musi mieć zdolność poruszania się? Może on służy tylko do przeliczania danych tudzież innych celow badawczych, a reszta jego funkcji jest całkowicie nieprzydatna?
Myśląc w ten sposob to większość filmów, ilustracji, grafik, gier, itp. rzeczy o tematyce science fiction albo fantasy jest be, bo jest nielogiczna. Czasem coś musi poprostu "ładnie" wyglądać, a praktyczność schodzi na dalszy plan.
Co do reszty wypowiedzi -każdy ma swój gust.
Pozdrawiam. Nielogiczny grafik
 
 
ilcattivo13 
Wirtualny Suwalski Niedźwiedź


Posty: 17772
Skąd: Suwałki (k. Dowspudy)
Wysłany: 8 Stycznia 2012, 00:13   

black gear napisał/a
A kto powiedział, że pancio na okładce musi mieć zdolność poruszania się? Może on służy tylko do przeliczania danych tudzież innych celow badawczych, a reszta jego funkcji jest całkowicie nieprzydatna?

Skoro nieprzydatna, to po cholerę mu, na ten przykład, ręce (ew. ramiona, bo reszty nie widać)? I tors? W dalszym ciągu malowidło jest bez sensu...

black gear napisał/a
Myśląc w ten sposob to większość filmów, ilustracji, grafik, gier, itp. rzeczy o tematyce science fiction albo fantasy jest be, bo jest nielogiczna.

1. "science fiction", jak sama nazwa wskazuje, ma coś wspólnego (mniej lub bardziej) z nauką, a tej nie ma bez wykorzystania prawideł logiki. Powtykanie paru rurek i przewodów komuś w głowę (że o stalowym wdzianku ortopedycznym na górną połowę ciała nie wspomnę) na zasadzie "BO TAK!" nie wystarczy, żeby coś stało się nagle "science fiction".
2. W "fantasy" istnieje coś takiego jak magia, którą można wyjaśnić różne realne nielogiczności.
Edit: I nawet do "steampunka" mi to nie pasuje :/

black gear napisał/a
Czasem coś musi poprostu ładnie wyglądać, a praktyczność schodzi na dalszy plan.

Właśnie. Dzięki, że użyłeś cudzysłowów przy słowie "ładnie". Bo to ostatnie określenie, jakie przychodzi mi na myśl, gdy patrzę na okładkę 75-ki :roll: Edit: Pierwszym jest zdecydowanie "Pomarańczowo" :mrgreen:

black gear napisał/a
Co do reszty wypowiedzi -każdy ma swój gust.

i prawo do publicznej krytyki. Zwłaszcza, kiedy ten "każdy" musi obcować z czyjąś publicznie pokazywaną twórczością :wink:

black gear napisał/a
Pozdrawiam. Nielogiczny grafik

Nie byłbym Niedźwiedziem, gdybym nie wsadził ostatniej szpili, ale do "Nielogiczny" dodałbym jeszcze "Nieczytający Regulaminów" i "Nieumiejący Się Przywitać Jak Należy" :twisted:

Aha. Pozdrawiam również :)
I przepraszam za nadepnięte odciski i urażoną dumę ;P:

Edit: błędy i wstawki
_________________
DVRVM CACANTES MONVIT VT NITANT THALES
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 8 Stycznia 2012, 00:24   

black gear, hmmm, to Twoja okładka.

ilcattivo13, bredzisz jak potłuczony
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
black gear 
Dupek żołędny

Posty: 7
Skąd: Lublin
Wysłany: 9 Stycznia 2012, 00:55   

Fidel-F2 napisał/a
black gear, hmmm, to Twoja okładka.

A moja:)

ilcattivo13 napisał/a
Skoro nieprzydatna, to po cholerę mu, na ten przykład, ręce (ew. ramiona, bo reszty nie widać)? I tors? W dalszym ciągu malowidło jest bez sensu...

ilcattivo13 napisał/a
science fiction, jak sama nazwa wskazuje, ma coś wspólnego (mniej lub bardziej) z nauką, a tej nie ma bez wykorzystania prawideł logiki.


Naprawdę współczuję koledze. Z takim podejściem to np. oglądanie filmów o tematyce sci-fi to prawdziwa katorga. Po co Terminatorowi szczęka (hmmm... może do rzucia zębatek na śniadanie) albo X-wingowi skrzydła?

ilcattivo13 napisał/a
Właśnie. Dzięki, że użyłeś cudzysłowów przy słowie ładnie. Bo to ostatnie określenie, jakie przychodzi mi na myśl, gdy patrzę na okładkę 75-ki Edit: Pierwszym jest zdecydowanie Pomarańczowo

Napisałem- każdy ma swój gust. "Pomarańczowo"- taki kolor podobał mi się jako uzupełnienie całej ilustracji i jest na pewno widoczny na półce.

ilcattivo13 napisał/a
i prawo do publicznej krytyki. Zwłaszcza, kiedy ten każdy musi obcować z czyjąś publicznie pokazywaną twórczością

Przecież nie twierdzę, że nikt nie ma prawa niczego krytykować. Co do "musi" się nie zgodzę. Nikt nie zmusza do kupowania tego czy innego czasopisma. Poza tym chyba bardziej liczy się zawartość gazety niż jej okładka, racja?

ilcattivo13 napisał/a
Nie byłbym Niedźwiedziem, gdybym nie wsadził ostatniej szpili, ale do Nielogiczny dodałbym jeszcze Nieczytający Regulaminów i Nieumiejący Się Przywitać Jak Należy

Dobra, nie przeczytałem. Trafiłem na ten wątek przez przypadek. Nie mam czasu na udzielanie się na forum, muszę robić dużo nielogicznych grafik bo z tego żyję.

ilcattivo13 napisał/a
I przepraszam za nadepnięte odciski i urażoną dumę

Czysta nadinterpretacja. Nie wiem w którym miejscu napisałem, że czuję się urażony.

Pozdrawiam.
 
 
Witchma 
Jokercat


Posty: 24697
Skąd: Zgierz
Wysłany: 9 Stycznia 2012, 09:59   

black gear, jak na osobę niemającą czasu na udzielanie się na forum szybko zasłużyłeś sobie na ostrzeżenie za nieprzestrzeganie Regulaminu i ignorowanie prośby moderatora.
_________________
Basically, I believe in peace and bashing two bricks together.

"Wszystkie kobiety są piękne, tylko po niektórych tego nie widać."
/Maria Czubaszek/
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group