Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Konsolomaniacy wszystkich krajów łączcie się...
Autor Wiadomość
GAndrel 
Admirał Ackbar

Posty: 2486
Skąd: Wrocław
Wysłany: 29 Stycznia 2007, 13:56   

Do chwili obecnej nawet nie myślałem o kupnie konsoli.
Ale jeżeli zrobią to to zacznę myśleć. :)
_________________
GAndrel
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 29 Stycznia 2007, 18:17   

to, czyli gra, jest juz od dawna w robocie, tutaj koles połączył zastosowanie pada z Wii do ruchów w grze. ale to tylko ładnie wyglada, gra wymaga raczej statystyczniejszych rozwiazań w sterowaniu.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
GAndrel 
Admirał Ackbar

Posty: 2486
Skąd: Wrocław
Wysłany: 29 Stycznia 2007, 18:38   

Nie chcę statyczniejszych. Chcę dynamicznego sterowania przy pomocy czujników ruchu Wii. Dopóki tego nie będzie nie nabędę konsoli. ;>
_________________
GAndrel
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 29 Stycznia 2007, 18:47   

Noo! Tak to by się można bawić. Jeszcze tylko gogle 3D, karabinek jakiś zamiast tych pilotów, możliwości poruszania się (czujniki na ciele) i dawaj! Coraz bliżej VR
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 24 Stycznia 2011, 14:53   

Przy okazji odkopuję antyczny temat o konsolach, gdyby ktoś chciał skupić się na grach tylko na te platformy. Bez dzielenia na konkretne modele.
_________________
5 zdań na temat
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 25 Stycznia 2011, 16:08   

Znalazłem fajną stronkę www.ps3trophies.org, na której są dokładnie opisane sposoby zdobycia trofeów do praktycznie wszystkich gier na PS3. Strona jest w formie forum i oczywiście wypowiadają się użytkownicy. Część z nich do podpisu dodała sobie swoje zdobycze trofeowe. Niektórzy mają po 35 platynowych (najwyższych - oznaczających, że przeszło się całą grę, często wielokrotnie, żeby zdobyć wszelkie możliwe bonusy). Nawet nie jestem w stanie sobie wyobrazić ile to grania, żeby je pozdobywać.

Ale wyhaczyłem przydatną wskazówkę do Need for Speeda, to dzisiaj potrenuję, bo też mi jeszcze kilka trofeów do końca brakuje :)
_________________
5 zdań na temat
 
 
Adanedhel 
Mroczny Kwiatuszek


Posty: 15705
Skąd: Land of the Ice and Snow
Wysłany: 25 Stycznia 2011, 18:44   

Mocno dla maniaków. Z tydzień temu skończyłem Metal Gear Solid 4. Na koniec dostaje się emblematy, mające pokazać, jak szybko i w jakim stylu przechodziło się grę. Coś tam dostałem, a potem sprawdziłem, jak dostać najważniejszy emblem:
Big Boss Emblem Requirements napisał/a
Alert Phases: 0
Kills: 0
Continues: 0
Total time: under 5 hours
Healing items used: 0
No stealth camo/bandana
Difficulty: The Boss Extreme.

Przejście zajęło mi dwadzieścia parę godzin, miałem od groma alarmów, zestrzeliłem ze dwustu przeciwników, cały czas używałem kamuflażu i leczyłem się. A, i grałem na poziomie Normal. Dwa lub trzy poziomy poniżej The Boss Extreme.
Nie wiem jak i po co, ale całkiem sporo ludzi zdobyło ten emblem. To jest dopiero coś, a nie zwykłe trofea ;)
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 26 Stycznia 2011, 05:57   

Miałęm przez 2 miesięce PS 3, szwagier i pożyczył (plus 7 czy 8 gier). Nie zagrałem ani razu, syn trochę młócił.
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 26 Stycznia 2011, 10:07   

Adanedhel napisał/a
Mocno dla maniaków. Z tydzień temu skończyłem Metal Gear Solid 4. Na koniec dostaje się emblematy, mające pokazać, jak szybko i w jakim stylu przechodziło się grę. Coś tam dostałem, a potem sprawdziłem, jak dostać najważniejszy emblem:
Big Boss Emblem Requirements napisał/a
Alert Phases: 0
Kills: 0
Continues: 0
Total time: under 5 hours
Healing items used: 0
No stealth camo/bandana
Difficulty: The Boss Extreme.

Przejście zajęło mi dwadzieścia parę godzin, miałem od groma alarmów, zestrzeliłem ze dwustu przeciwników, cały czas używałem kamuflażu i leczyłem się. A, i grałem na poziomie Normal. Dwa lub trzy poziomy poniżej The Boss Extreme.
Nie wiem jak i po co, ale całkiem sporo ludzi zdobyło ten emblem. To jest dopiero coś, a nie zwykłe trofea ;)


Ja to zrobiłem w trójce. nawet opis do PlayerStation poszedł jak przejść grę szybko. Każda plansza ma algorytm. jak go znajdziesz, przejdziesz ją błyskawicznie, w kilka minut, omijając, nie zabijając przeciwników. sprawdź to sobie na kilku pierwszych, a zobaczysz, ze to całkiem mozliwe. Trzeba tylko kombinowac troszkę, np. rzucac przedmioty, zeby sciagac uwage kluczowych przeciwników.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Matrim 
Kwiatek


Posty: 10317
Skąd: Zagłębie i Wielkopolska
Wysłany: 26 Stycznia 2011, 10:18   

NURS, ale nie uważasz, że to mimo wszystko trochę sztuczne? ;) A zresztą, raczej bardziej powoduje frustrację niż zadowolenie z gry :)

Ja w sumie nawet nie wiem ile i jakich tych trofeów posiadam. Ale wiele z nich sprowadza się do tego: "Zdobywasz trofeum >Udało ci się pomyślnie uruchomić grę>" ;P:
_________________
Scio me nihil scire.

"Nie dorastaj, to jest gupie i nie daje się cofnąć. Podobno." - Martva
 
 
 
Adanedhel 
Mroczny Kwiatuszek


Posty: 15705
Skąd: Land of the Ice and Snow
Wysłany: 26 Stycznia 2011, 10:22   

NURS, wiem, że to możliwe. W sumie znam każdą grę od MGS 1 i wiem, w jaki sposób Kojima i Sp. je konstruują. Tylko, że mi się nie chce szukać sposobów. Nawet w czasach, gdy grałem najwięcej - jakoś w liceum - bardziej interesowało mnie samo przejście gry, niż nazdobywanie trofeów. Jak chcę pokazać innym graczom i sobie, co potrafię, to włączam Wolfenstein: Enemy Territory i z granatnikiem dręczę najlepszych graczy na jednym takim serwerze ;)
Matrim napisał/a
Zdobywasz trofeum >Udało ci się pomyślnie uruchomić grę>

Wcześniej jest "Udało ci się włożyć płytę do napędu"!
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 26 Stycznia 2011, 10:23   

Nie, nie uważam. Właśnie leżę zagrypiony, trzepię w Halo ODST i wyrabiam kolejne trofea. Można przejść grę ot tak sobie, można, ale można też odszukać wszystkie sekrety. Trofea w grach akcji to coś w rodzaju subquestów w RPG. Narzędzia do przykuwania uwagi gracza. Nie powiesz mi, że questy w RPG to powod do frustracji.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Matrim 
Kwiatek


Posty: 10317
Skąd: Zagłębie i Wielkopolska
Wysłany: 26 Stycznia 2011, 10:30   

Adanedhel napisał/a
bardziej interesowało mnie samo przejście gry, niż nazdobywanie trofeów.


Zgadzam się całkowicie.

NURS napisał/a
Trofea w grach akcji to coś w rodzaju subquestów w RPG.


Nie zawsze. Grając w Assassin's Creed 2, albo teraz w Red Dead Redemption nie myślę o trofeach. Te gry są tak skonstruowane, że mobilizacją do gry jest osiągnięcie czegoś "w grze", a nie zdobycie pucharku :) W RDR jest to tak zrobione, że zbieranie roślinek, czy polwoanie na zwierza pozwala osiągnąć wyższe poziomy i daje jakieś konkretne bonusy w samej grze, a nie tylko odnotowanie w statystykach, że coś się udało. To jest dla mnie zrozumiałe i sprytne, mnie to zachęca do gry. A jakieś abstrakcyjne platynowe trofeum za przejście gry "sposobem" - niebałdzo :)
_________________
Scio me nihil scire.

"Nie dorastaj, to jest gupie i nie daje się cofnąć. Podobno." - Martva
 
 
 
Adanedhel 
Mroczny Kwiatuszek


Posty: 15705
Skąd: Land of the Ice and Snow
Wysłany: 26 Stycznia 2011, 10:35   

Matrim napisał/a
A jakieś abstrakcyjne platynowe trofeum za przejście gry sposobem - niebałdzo :)

Skoro rozmawialiśmy o MGS, tam jest jednak trochę inaczej. Niektóre emblemy dają coś w nagrodę. Nie wiem, co dokładnie daje Big Boss Emblem. Ale jest emblem Assassin. Po pokonaniu w walce wręcz 50 przeciwników i przejściu gry dostajesz ubiór Ezio, skoro już wspomniałeś o "Assassin's Creed" :)
EDIT: A może tego z pierwszej części? Mniejsza z tym ;)
E2: O! http://www.youtube.com/wa...feature=related
 
 
Matrim 
Kwiatek


Posty: 10317
Skąd: Zagłębie i Wielkopolska
Wysłany: 26 Stycznia 2011, 10:43   

Ale te Emblemy, to chyba był właśnie taki wewnętrzny system nagród w grze - nie pamiętam, w MGS4 grałem dawno i po prostu chciałem ją skończyć ;)

Większość Trofeów z kolei jest nagrodą za osiągnięcie jakiegoś pułapu w grze i jest systemem Playstation, żeby móc się w społeczności wykazać ;)
_________________
Scio me nihil scire.

"Nie dorastaj, to jest gupie i nie daje się cofnąć. Podobno." - Martva
 
 
 
Adanedhel 
Mroczny Kwiatuszek


Posty: 15705
Skąd: Land of the Ice and Snow
Wysłany: 26 Stycznia 2011, 10:48   

Tak. To nie są trofea i są bardziej dla gracza, niż społeczności.
Matrim napisał/a
Większość Trofeów z kolei jest nagrodą za osiągnięcie jakiegoś pułapu w grze

Tak i nie. Czasem są to bezsensowne w sumie rzeczy jak "zestrzelenie kilku znaków". Tego akurat nie nazwałbym "osiągnięciem jakiegoś pułapu". Przerabiałem to w Killzone. Na pewno są ludzie, którzy je znaleźli, ale zwykle jest się zbyt zajętym opędzaniem się od Hellghastów, żeby szukać jakichś tam znaczków na ścianach ;)
 
 
Matrim 
Kwiatek


Posty: 10317
Skąd: Zagłębie i Wielkopolska
Wysłany: 26 Stycznia 2011, 11:20   

Adanedhel napisał/a
Czasem są to bezsensowne w sumie rzeczy jak zestrzelenie kilku znaków


Dlatego napisałem "większość". Za utworzenie swojej postaci w grze też czasem się dostaje medal ;)
_________________
Scio me nihil scire.

"Nie dorastaj, to jest gupie i nie daje się cofnąć. Podobno." - Martva
 
 
 
Adanedhel 
Mroczny Kwiatuszek


Posty: 15705
Skąd: Land of the Ice and Snow
Wysłany: 26 Stycznia 2011, 11:26   

Taaa... Powinni zrobić jeszcze nagrody za włączanie i wyłączanie konsoli. "Włączyłeś konsolę 10 tys. razy. Dostajesz medal za uzależnienie!"
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 26 Stycznia 2011, 12:11   

Oczywiście, że większość trofeów jest przyznawana automatycznie za przechodzenie kolejnych etapów gry. Ale są też takie, które dają dodatkową zabawę. W NFSie np. musiałem złapać uciekających w trybie Hot Pursuit Nissanem GT-R bez użycia broni. o to wziąłem Nissana i zasuwałem, a nie mogłem ustawiać blokad i wzywać na pomoc helikoptera. Normalnie to w życiu bym nie pomyślał, żeby w ten sposób wyścig przejść, ale dla trofeum miałem dodatkową zabawę.
Ja patrzę na to właśnie tak jak Nurs - grasz w grę. Wkręciła cię na maksa, a jesteś już bliski ukończenia, albo wręcz ukończyłeś. To masz dodatkową radochę ze zdobywania trofeów.
_________________
5 zdań na temat
 
 
Żerań
[Usunięty]

Wysłany: 4 Maj 2011, 11:40   

E3 za pasem, a tymczasem, panie i panowie, pojawia się nowa, stacjonarna konsola Nintendo.

W dużym skrócie zbiór plotek: system obsługujący HD i stereoskopowe 3D, znacznie potężniejszy niż Xbox 360 i PS3, ekran dotykowy w padzie, stream gier do kontrolera i na jego ekran, silny support developerów, premiera w 2012. W sumie, to naturalne. Po sprzedaniu 86 milionów Wii można wypuścić nowy sprzęt. Więcej info w czerwcu, na E3. Pewnie żadna z plotek się nie potwierdzi, ale buzz jest. Poczekamy, zobaczymy.
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 4 Maj 2011, 13:28   

Dlaczego by się miało nie potwierdzić? Przecież większość z tego to żadna rewelacja. Rozdzielczość HD to mus, bez tego nikt by konsoli nie kupił, obsługa 3D jest już w PS3, więc to też żadna nowość. To że system będzie potężniejszy to w zasadzie oczywiste, bo i Xbox i PS3 to już sędziwe konsolowe dziadki, logicznym więc jest, że nowy sprzęt będzie miał większe możliwości. Pytanie tylko po co, bo o ile się orientuję nie ukazała się jeszcze taka gra na PS3 czy Xboxa, która byłaby w stanie wykorzystać pełnię możliwości obu sprzętów.
Co do ekranu dotykowego to jestem sceptyczny. Nie w sensie, że to ściema, być może i prawda, ale jak się to sprawdzi w praktyce. Po pierwsze pewnie podroży koszt pada, więc żeby grać na dwie osoby trzeba będzie wyłożyć nie 200, a pewnie 300 czy 400 zł na początek, a po drugie jeśli Nintendo chce zachować kinetyczny sposób zabawy, to nie wyobrażam sobie jednoczesnego machania kontrolerem i obserwowania jego ekranu.
Nic to, zobaczymy, co powiedzą na E3.
_________________
5 zdań na temat
 
 
ketyow 
Jim Raynor


Posty: 11344
Skąd: z domu
Wysłany: 4 Maj 2011, 17:06   

hrabek napisał/a
nie ukazała się jeszcze taka gra na PS3 czy Xboxa, która byłaby w stanie wykorzystać pełnię możliwości obu sprzętów


Wydaje mi się to jednak przesadzone, bo wydaje się, że możliwości jeszcze ma, ale tkwią one w trikach i dobrej optymalizacji - optymalizować można by w nieskończoność, ale jednak dla takiego GTA IV (choć tu mogli odstawić z lenistwa trochę fuszerkę jak w wersji PC), obcięto część efektów, zmniejszono pole widzenia - to nic innego jak efekty braku mocy w maszynie.
 
 
 
Matrim 
Kwiatek


Posty: 10317
Skąd: Zagłębie i Wielkopolska
Wysłany: 4 Maj 2011, 18:09   

Żerań napisał/a
ekran dotykowy w padzie


Czyli Nintendo miałoby zrezygnować ze swojej głównej zalety, czyli kontrolera "machanego" i zrównać się z PS3 i X-em? Jakoś mi się nie wydaje ;) Że powstanie Wii 2 to pewne, że będzie mocniejsze też, bo to obecne jest słabsze od konkurencji, ale właśnie system rozgrywki sprawił, że sprzedało się lepiej.
_________________
Scio me nihil scire.

"Nie dorastaj, to jest gupie i nie daje się cofnąć. Podobno." - Martva
 
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 16 Maj 2011, 17:58   

PSN zaczęło działać. Alleluja. Jeszcze żeby tylko Playstation store odpalili, to już w ogóle byłaby pełnia sukcesu.
_________________
5 zdań na temat
 
 
Matrim 
Kwiatek


Posty: 10317
Skąd: Zagłębie i Wielkopolska
Wysłany: 17 Maj 2011, 09:17   

Co dostaną użytkownicy PSN za awarię?

I już narzekanie, że mało i że stare. Ale mi InFamous pasuje, chciałem niedawno zakupić nawet. Ratchet & Clank albo Dead Nation też może być ciekawe. A może coś jeszcze szefom Sony wpadnie do głowy?
 
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 17 Maj 2011, 10:42   

Ja na pewno wciągnę Wipeout HD, z reszty znam LBP (i jak ktoś nie ma, to gorąco polecam!), ale to już mam. Ratchet & Clank też mam, którąś część, ale syn jeszcze nie chce w to grać.
Dead Nation wygląda ciekawie, ale nie wiem, czy opanuję sterowanie. InFamous wygląda mi na TPP Shooter, ale na screenach bohater bardziej jakimś prądem razi niż strzela. Generalnie jedna i druga wydają się mieć potencjał.

Narzekania nie rozumiem. Maniakalni gracze i tak pewnie wszystkie te tytuły mają (a także dziesiątki innych) i ciężko ich by było zadowolić, chyba, że premierową grą (najlepiej LA Noire, bo inaczej się obrażę) za darmochę. A tacy z doskoku, jak ja, są ucieszeni, bo dostaną za darmo dwie gry. Równie dobrze Sony mogłoby nic nie dać i tylko wysłać jeszcze raz list z przeprosinami. Wtedy narzekania by nie było.
I nie czaję, jak można mówić "stare" o grach, które mają pół roku. LBP, Ratchet & Clank i Wipeout oczywiście więcej, ale InFamous i Dead Nation to gry z końca 2010, więc naprawdę świeże tytuły.

EDIT: właśnie doczytałem, że Dead Nation i InFamous będzie dostępne tylko dla posiadaczy Playstation Plus. Czyli wszyscy dostaną miesiąc gratis i będą mogli grać, ale po miesiącu, jak nie wykupisz, to dostępu do gry nie będzie.
Przynajmniej ja tak rozumiem posta na blogu Playstation:
http://blog.eu.playstatio...r-scee-users-2/
(zwróć uwagę, że przy obu tytułach jest gwiazdka, a poniżej jest wyjaśnienie). To jednak zmienia postać rzeczy.

EDIT2: Nie, jednak to chyba nie to ta gwiazdka znaczy. Sam już nie czaję. Może jednak będą te gry na własność.

EDIT3: ale się plączę. Czytam kommenty pod zalinkowanym postem i odpowiedzi gości z PS. Potwierdzili, że gry są na zawsze. Czyli super.
_________________
5 zdań na temat
 
 
Matrim 
Kwiatek


Posty: 10317
Skąd: Zagłębie i Wielkopolska
Wysłany: 17 Maj 2011, 11:03   

Miesiąc Plusa jest chyba dodatkowo do oferty.

Może gwiazdka odnosi się do tego:
Cytat
For the German market, InFamous and Dead Nation will be replace with Super Stardust HD and Hustle Kings in the selection of PS3 games.


Fajnie by było, gry za darmo to poważny krok, bo i sprawa była poważna.

inFamous to taki Uncharted trochę, choć podobno była zaskakującym sukcesem, szczególnie chwalono fabułę, więc mnie to pasuje. A i demo swego czasu sprawdzałem i grało się nieźle.

Z Ratcheta już rezygnuję - to jakaś malutka gierka na cztery godziny. LBP mam, Wipeout u mnie odpada, więc zostaje Dead Nation. Trochę rozrywki będzie :)

Ja gest doceniam.
_________________
Scio me nihil scire.

"Nie dorastaj, to jest gupie i nie daje się cofnąć. Podobno." - Martva
 
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 17 Maj 2011, 13:01   

Ja tak samo. No i miesiąc plusa też fajnie. Zobaczę z czym to się je i może wykupię subskrypcję, jeśli będzie warto.
Ciekawi mnie, czy mając dwa konta na jednym PS3 będzie można ściągnąć 4 gry, czy system sprawdzi po numerze seryjnym konsoli, że na tę skrzynkę już dwa darmowce poszły.
_________________
5 zdań na temat
 
 
Matrim 
Kwiatek


Posty: 10317
Skąd: Zagłębie i Wielkopolska
Wysłany: 17 Maj 2011, 13:09   

Afera dotyczyła kont, więc raczej konsola nie ma tu znaczenia. Dwie różne osoby, to potencjalnie dwie różne tożsamości do skradzenia. Nawet jeśli to ojciec i syn :)

Ciekawe tylko kiedy ruszą.
_________________
Scio me nihil scire.

"Nie dorastaj, to jest gupie i nie daje się cofnąć. Podobno." - Martva
 
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 17 Maj 2011, 13:20   

Na blogu PS już napisali, że wracają do standardowego informowania o grach i walnęli wielkiego newsa o InFamous 2.
Mam nadzieję, że PS Store odpalą w ciągu tygodnia. Może już nawet na weekend. Zobaczymy.
_________________
5 zdań na temat
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group