Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Potteromania - badania, ankieta (praca dyplomowa)
Autor Wiadomość
kiki67 
Gollum

Posty: 8
Skąd: południe Polski
Wysłany: 27 Kwietnia 2011, 19:27   Potteromania - badania, ankieta (praca dyplomowa)

Witam wszystkich!

Mam do Was gorącą prośbę...

Piszę pracę dyplomową o potteromanii i w związku z tym rozsyłam ankietę wszędzie tam, gdzie mogę liczyć na odzew zarówno fanów Harry'ego Pottera (HP), jak i osób niekoniecznie lubiących HP lub po prostu mających coś w tej sprawie do powiedzenia.

Potteromania to złożone zjawisko - tworzą ją lojalni fani i ci ulotni, skuszeni nachalną reklamą i marketingiem. Zgadzacie się? Macie inne zdanie? A co z opinią, że HP to nie żadna fantastyka, tylko komercyjna rzecz dla dzieciaków? Celem ankiety jest poznanie różnych opinii na ten temat. Proszę zatem o odzew. :)

Ankieta jest anonimowa, jej wypełnienie zajmie 10-15 minut. Wyniki wykorzystam w celach naukowych, a każdy oddany głos będzie nieoceniony.

Link do ankiety:

http://www.ankietka.pl/an...tteromanii.html

Proszę o odzew - z góry dzięki!
 
 
Matrim 
Kwiatek


Posty: 10317
Skąd: Zagłębie i Wielkopolska
Wysłany: 27 Kwietnia 2011, 19:32   

kiki67, zgodnie z Regulaminem, zapraszam do wątku powitalnego, gdzie zostaniesz odpowiednio przyjęta. A jak się zadomowisz, to może ktoś pomyśli o ankiecie.
 
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21971
Skąd: Szmulki
Wysłany: 27 Kwietnia 2011, 21:26   

Poszło.
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
Sauron 
Bink


Posty: 1804
Skąd: Toruń
Wysłany: 27 Kwietnia 2011, 21:27   

+1
_________________
Kupiec. Korzenny.
The dog park will not harm you.
 
 
Żerań
[Usunięty]

Wysłany: 27 Kwietnia 2011, 21:48   

Done.
 
 
Ozzborn 
Naznaczony Ortalionem


Posty: 8409
Skąd: z krainy Oz
Wysłany: 27 Kwietnia 2011, 21:49   

i ode mnie tyż
_________________
Czerwony Prorok i Najwyższy Kapłan Ortalionowego Boga

'Irony is wasted on some people.'-T.Pratchett

"Ozzborn, pogódź się z tym. Twoja uroda jest Twoim przekleństwem." (c) baranek
 
 
Godzilla 
kocia mama


Posty: 14145
Skąd: Warszawa
Wysłany: 27 Kwietnia 2011, 21:52   

Wysłałam, okazało się że ominęłam jedno pytanie, uzupełniłam, i wyskoczyło coś takiego:
Cytat
417 - Expectation Failed

Notice: Trying to get property of non-object in /www/ankietka.pl/application/default/models/PytanieZakresowe.php on line 13

Notice: Trying to get property of non-object in /www/ankietka.pl/application/default/models/PytanieZakresowe.php on line 21

Notice: Trying to get property of non-object in /www/ankietka.pl/application/default/models/PytanieZakresowe.php on line 13

Notice: Trying to get property of non-object in /www/ankietka.pl/application/default/models/PytanieZakresowe.php on line 21

Notice: Undefined index: oz2 in /www/ankietka.pl/application/default/models/PytanieOtwarte.php on line 154

Notice: Undefined index: oz3 in /www/ankietka.pl/application/default/models/PytanieOtwarte.php on line 154

Notice: Undefined index: oz4 in /www/ankietka.pl/application/default/models/PytanieOtwarte.php on line 154

Notice: Undefined index: oz5 in /www/ankietka.pl/application/default/models/PytanieOtwarte.php on line 154

Notice: Undefined index: oz6 in /www/ankietka.pl/application/default/models/PytanieOtwarte.php on line 154

Notice: Undefined index: oz7 in /www/ankietka.pl/application/default/models/PytanieOtwarte.php on line 154

Notice: Undefined index: oz8 in /www/ankietka.pl/application/default/models/PytanieOtwarte.php on line 154

Notice: Undefined index: oz9 in /www/ankietka.pl/application/default/models/PytanieOtwarte.php on line 154

Notice

Drugi raz nie będę wypełniać, nie chce mi się.
 
 
Matrim 
Kwiatek


Posty: 10317
Skąd: Zagłębie i Wielkopolska
Wysłany: 27 Kwietnia 2011, 21:53   

Poszło.
_________________
Scio me nihil scire.

"Nie dorastaj, to jest gupie i nie daje się cofnąć. Podobno." - Martva
 
 
 
aniol 
Bink


Posty: 1778
Skąd: Kraków/Tomaszow Maz
Wysłany: 27 Kwietnia 2011, 21:58   

poszlo
_________________
www.washidojo.republika.pl

dyskusja - w zależności od interlokutora polega na wymianie poglądów, ciosów lub strzałów

nie jestem rasista - nienawidze wszystkich jednakowo
 
 
mBiko 
Кощей


Posty: 17377
Skąd: The Boat
Wysłany: 27 Kwietnia 2011, 22:29   

Nie wiem na co ma się przydać mój udział, ale poszło.
_________________
Wcale nie jestem pod wypływem kolaholu niek jaktórzy w zas pogli momyśleć.
Nie niestem jawet wpiłowie tak pojany jak pożecie mymyśleć.
 
 
kiki67 
Gollum

Posty: 8
Skąd: południe Polski
Wysłany: 27 Kwietnia 2011, 22:30   

Dziękuję za wszystkie dotychczas wysłane ankiety i proszę o więcej (ech, czy tylko ja wciąż żądam więcej, więcej i więcej?) 8)

Godzilla, przykro mi, że Twój czas się zmarnował. Prawdopodobnie błąd strony. Mimo wszystko dziękuję Ci. :wink:
 
 
Godzilla 
kocia mama


Posty: 14145
Skąd: Warszawa
Wysłany: 27 Kwietnia 2011, 22:41   

Nie wiem czy doszło to co wysyłałam (może jednak tak?), po prostu brak mi cierpliwości. Mogę w skrócie napisać tak:

- to za mocno powiedziane, że jestem fanką, podobały mi się pierwsze trzy tomy i nawet czekałam na ciąg dalszy, potem zaczęło mi się to nudzić, a medialny szum irytować,

- im większy hałas w telewizji, radiu i prasie, tym większa przekora się we mnie budzi; na szósty i siódmy tom w ogóle nie miałam ochoty,

- książkę uważam za nieźle napisane czytadło, treści wychowawcze są mocno wątpliwe, a dziecko w ogóle trzeba uczyć myśleć przy czytaniu. Nie tylko HP.

- w żadnych fanowskich klubach i na żadnych stronach się nie udzielałam.

- Jeśli ktoś się żołądkował, że za późno są wydawane polskie tłumaczenia, to jego brocha - lepiej przetłumaczyć pomału a porządnie, niż spieprzyć sprawę przez pośpiech. No chyba że zawaliło samo wydawnictwo... ale w sumie to mnie nie boli, bo nie jestem fanką.

No i nie pamiętam co jeszcze.
 
 
shenra 
Wielki Kosmiczny Chomik Naczelna Biskupa


Posty: 24980
Skąd: z Nikąd
Wysłany: 27 Kwietnia 2011, 22:41   

Też mi wyskoczyło to co Godzilli.

Edit: Dobra poszło za 2 razem.
_________________
Chomikowo obłędnie, lekko neurotycznie w granicach perwersji. "Niuplać dzyndzla" :D specially for smert :D
Przesiądź się!
Przegubowy kotecek!
chomik w świecie
 
 
 
kiki67 
Gollum

Posty: 8
Skąd: południe Polski
Wysłany: 27 Kwietnia 2011, 22:52   

Shenra, dzięki za drugie podejście, a Tobie, Godzilla, za rozwinięcie tematu. :wink: To może powiecie coś więcej na temat potteromanii tutaj, w wątku. :twisted: Cokolwiek od siebie.
 
 
Godzilla 
kocia mama


Posty: 14145
Skąd: Warszawa
Wysłany: 27 Kwietnia 2011, 22:55   

A to już nie jest przebrzmiały temat? Szum ucichł, i nie za bardzo pamiętam jak to wyglądało. Kojarzę rzesze dzieciaków w śmiesznych kapeluszach, czekające o północy na dostawę któregoś tomu do księgarni. Miałam za dużo lat, by tam z nimi wystawać.
 
 
kiki67 
Gollum

Posty: 8
Skąd: południe Polski
Wysłany: 27 Kwietnia 2011, 23:01   

O to właśnie chodzi. Potteromania - chwilowa moda wykreowana przez media i reklamę. We współczesnej kulturze popularnej moda goni za modą. Raz potteromania, raz zmierzchomania (saga "Zmierzch" S. Meyer), teraz już nawet wampiromania w ogóle. Takich fanów z prawdziwego zdarzenia - fanów lojalnych i wieloletnich, jest chyba niewielu, a te rzesze dzieciaków to w dużej mierze ci ulotni odbiorcy. Czy to nie charakterystyczne w naszych czasach?
 
 
ketyow 
Jim Raynor


Posty: 11344
Skąd: z domu
Wysłany: 27 Kwietnia 2011, 23:09   

To już zmierzch Zmierzchu, teraz modny jest dubstep :lol: A poważnie to jest parę nieścisłości w ankiecie, zakłada z góry, że jestem lub byłem fanem. A mi się mogła nawet podobać, ale to nie oznacza zaraz, że jestem fanem.
_________________
http://ketyow.deviantart.com
http://www.biblionetka.pl/
 
 
 
Godzilla 
kocia mama


Posty: 14145
Skąd: Warszawa
Wysłany: 27 Kwietnia 2011, 23:21   

Coś w tym jest. Dlatego bardziej jestem w stanie uwierzyć w prawdziwą fascynację Star Warsami z pierwszej serii (tej starej) u moich dzieci, bo im tego marketingowcy nie nakręcili. A w każdym razie nie taką akcją. Dzika moda na Gwiezdne Wojny też minęła dawno temu. Jeżeli teraz ktoś to lubi, to sam wybiera a nie daje wybrać za siebie.

Edit: Ketyow, racja. Też mi brakowało tej opcji. Ja zwykle staram się za żadnym stadem nie iść.
 
 
shenra 
Wielki Kosmiczny Chomik Naczelna Biskupa


Posty: 24980
Skąd: z Nikąd
Wysłany: 27 Kwietnia 2011, 23:26   

Technicznie w kilku miejscach w wolnej ramce tak napisałam. Bo czytać, czytałam, lubić trochę lubiłam, ale fanem być, nie byłam ;P:

Tak przy okazji Młoda właśnie 4 tom czyta. Z reakcji wnoszę, że jej się podoba, ale gdyby nie dostała książki, to by sama o nią nie poprosiła(w sensie tytułu).
_________________
Chomikowo obłędnie, lekko neurotycznie w granicach perwersji. "Niuplać dzyndzla" :D specially for smert :D
Przesiądź się!
Przegubowy kotecek!
chomik w świecie
 
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 27 Kwietnia 2011, 23:27   

Poszło i
ketyow napisał/a
A poważnie to jest parę nieścisłości w ankiecie, zakłada z góry, że jestem lub byłem fanem. A mi się mogła nawet podobać, ale to nie oznacza zaraz, że jestem fanem.

Dokładnie pytania usiłują wcisnąć mi odpowiedź , ale się nie dałem jak sądzę ;P:
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
shenra 
Wielki Kosmiczny Chomik Naczelna Biskupa


Posty: 24980
Skąd: z Nikąd
Wysłany: 27 Kwietnia 2011, 23:28   

dalambert napisał/a
Dokładnie pytania usiłują wcisnąć mi odpowiedź , ale się nie dałem jak sądzę
Inaczej podejrzewalibyśmy, że ktoś Cię podmienił. Albo Pucuś za bardzo wałka użyła. :mrgreen:
_________________
Chomikowo obłędnie, lekko neurotycznie w granicach perwersji. "Niuplać dzyndzla" :D specially for smert :D
Przesiądź się!
Przegubowy kotecek!
chomik w świecie
 
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 27 Kwietnia 2011, 23:31   

shenra, Pucuś to narazie bana za mnie dostał i
sziraka strana maja radnaja, a cała draka dlatego była , ze małolat nie umie nawet komplimentu cudzej żonie powiedzieć, co by jej nie ...
ale - OOO pardon to nie ten wątek :P
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
shenra 
Wielki Kosmiczny Chomik Naczelna Biskupa


Posty: 24980
Skąd: z Nikąd
Wysłany: 27 Kwietnia 2011, 23:34   

dalambert napisał/a
Pucuś to narazie bana za mnie dostał
Nie bana tylko ostrzeżenie i
dalambert napisał/a
a cała draka dlatego była , ze małolat nie umie nawet komplimentu cudzej żonie powiedzieć, co by jej nie ...
Nie przeciagaj struny, ostrzeżenie Agi nie ograniczała się do wątku, tylko motywu.
_________________
Chomikowo obłędnie, lekko neurotycznie w granicach perwersji. "Niuplać dzyndzla" :D specially for smert :D
Przesiądź się!
Przegubowy kotecek!
chomik w świecie
 
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 27 Kwietnia 2011, 23:37   

shenra, i tak Cię kocham Chomiku cudny :D
też nie ten wątek, ale co mi tam :!:
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 27 Kwietnia 2011, 23:51   

Harego Pottera nie czytałam, może kiedyś sięgnę. Gdy zaczął się szum medialny kompletnie mnie odrzuciło, mój duch przekory mocny jest.
dalambert napisał/a
shenra, Pucuś to narazie bana za mnie dostał i
sziraka strana maja radnaja, a cała draka dlatego była , ze małolat nie umie nawet komplimentu cudzej żonie powiedzieć, co by jej nie ...
ale - OOO pardon to nie ten wątek :P

dalambert, zazdrościsz Puckowi i chcesz też?
 
 
RD 
Niedomyty macho


Posty: 2454
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 27 Kwietnia 2011, 23:57   

Że zacytuję "Rejs" - pytania sa tendencyjne!
A tak poważniej - ankieta jest źle skonstruowana. I mówię to ja (parafraza nureczki - uwaga!) - radziecki ankieter drugiej kategorii :mrgreen:
 
 
RD 
Niedomyty macho


Posty: 2454
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 27 Kwietnia 2011, 23:57   

Że zacytuję "Rejs" - pytania sa tendencyjne!
A tak poważniej - ankieta jest źle skonstruowana. I mówię to ja (parafraza nureczki - uwaga!) - radziecki ankieter drugiej kategorii :mrgreen:
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 27 Kwietnia 2011, 23:59   

Agi, oczywiści, ze nie ale Pucek to z dwugłowego smoka pod kosę trafił o i tak sobie marudzę :wink:
Agi napisał/a
Harego Pottera nie czytałam, może kiedyś sięgnę.

Może spróbuj, teraz już raczej jest po herbacie, a czytać się da i opowiastka w sumie wcale czytalna, acz dla mnie trzy pierwsze tomy najlepsze, teraz to jeno takie podgrzewanie atmosferki, bo sprawa ma się ku końcowi i jeszcze jeno ostatnia premiera drugiej części siódmego filmu i , no właśnie na czym tu by jeszcze można kasę tłuc ,?
No chyba, ze na animacji jakichś fanizmów i innych popfierdulek :wink:
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
kiki67 
Gollum

Posty: 8
Skąd: południe Polski
Wysłany: 28 Kwietnia 2011, 07:51   

ketyow napisał/a
jest parę nieścisłości w ankiecie, zakłada z góry, że jestem lub byłem fanem. A mi się mogła nawet podobać, ale to nie oznacza zaraz, że jestem fanem


dalambert napisał/a
Dokładnie pytania usiłują wcisnąć mi odpowiedź


RD napisał/a
pytania sa tendencyjne!


RD napisał/a
ankieta jest źle skonstruowana


Dlatego, aby móc wyrazić odmienną niż zaproponowane opinię, zostawiłam wolne ramki - sposób na wolność wypowiedzenia się - pod koniec niemal każdego pytania. :D Na takie rozwiązania ze strony respondentów liczyłam. Ale z racji wielu takich zgłoszeń (że ankieta jest tendencyjna itp.), przyznaję, że źle ją skonstruowałam. Lekcja na przyszłość. :wink:

Ktoś w jednej z wypełnionych ankiet zapytał, czy użycie emotikon było celową manifestacją kultury obrazkowej - był to co prawda świadomy zabieg, ale raczej forma "puszczenia oka" do fanów HP, "poklepania" ich "po ramieniu" - wspólnota doświadczeń, w końcu wiele lat siedziałam z nosem w książkach o Potterze.

dalambert napisał/a
teraz to jeno takie podgrzewanie atmosferki, bo sprawa ma się ku końcowi


Czyli skąd się wzięła potteromania - zastała wykreowana przez producentów czy fanów? A może i stąd, i stamtąd? (Podchwytliwie pytam :twisted: ).
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 28 Kwietnia 2011, 08:03   

kiki67 napisał/a
Czyli skąd się wzięła potteromania - zastała wykreowana przez producentów czy fanów? A może i stąd, i stamtąd? (Podchwytliwie pytam ).

Słyszałem taką bajkę / może i prawdziwa/ , że jak w Anglii ukazał się pierwszy HP, to proponowano jego wydanie paru naszym dość sporym wydawnictwom / Zysk, Rebis itp./ ale jakoś się ociągały i w końcu nowa na rynku firemka "Media-Rodzina" zdecydowała się i wydała ....
No i poszło, ale też nie od razu...
Tak, że Twoje pytanko wcale nie jest podchwytliwe . Ot wszystko na raz i jeszcze trochę.
Choćby i to, że filmy / znowu szczególnie pierwsze trzy/ są doskonałe i znakomicie się je ogląda...

Tak, że odpowiedź brzmi, tak została wykreowana, ale BYŁO CO kreować ;P:
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group