Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
George R.R. Martin "Dance with dragons"
Autor Wiadomość
khamenei 
Zombie Lenina


Posty: 495
Skąd: Gdynia
Wysłany: 16 Maj 2011, 12:09   

Romek P. napisał/a
Polskie wydanie podzielone na dwa tomy nie będzie wiele tańsze. O ile w ogóle będzie tańsze...

Fakt, zapomniałem, że to w dwóch tomach będzie.
 
 
 
nureczka 
Mama Pufcia


Posty: 6205
Skąd: Nowa Iwiczna
Wysłany: 16 Maj 2011, 23:21   

Romek P. napisał/a
Polskie wydanie podzielone na dwa tomy nie będzie wiele tańsze. O ile w ogóle będzie tańsze...

A do tego zawsze jest szansa, że tłumacz coś sknoci. :twisted:
_________________
Zapraszam do odwiedzania mojej strony oraz bloga
 
 
dziko 
Yoda


Posty: 949
Skąd: Warszawa
Wysłany: 16 Maj 2011, 23:39   

Już są promocje, na amazon.co.uk (skąd można uzyskać darmową wysyłkę do Polski przy większym zamówieniu) jest preorder: twarda oprawa 12.5 GBP, miękka 7.99 GBP, więc bardzo rozsądnie. Ebook na Kindle za 14$. Jak ktoś trochę poczeka to będzie jeszcze taniej, ja np. kupiłem "Storm of Stwords" w chwilowej promocji za 7$.
_________________
pozdrawiam - Bartek
Dzikopis
 
 
Homer 
Admirał Ackbar

Posty: 2463
Skąd: ...
Wysłany: 17 Maj 2011, 00:05   

nureczka bój się Siedmiu... do tłumacza mam pełne zaufanie, a niektóre jegoo teksty są lepsze niźli odbiór orginału.

dalambercie bez przesady, trochę obiektywizmu. Przy wydaniu podzielonej Uczty dla Wron odstęp miał tylko parę miesięcy....
_________________
"All I can say is... keep reading. The best is yet to come."
 
 
czterdziescidwa 
New Avenger


Posty: 1310
Skąd: Warszawa
Wysłany: 17 Maj 2011, 00:47   

khamenei napisał/a
Wg mnie 100 zeta za książkę sprowadzoną z zagranicy to kupa kasy. Ok. $34.


Wersja elektroniczna niecałe 40 zł. Natychmiast. I chyba nawet nie trzeba mieć ereadera:
http://www.amazon.com/gp/...ocId=1000426311
 
 
khamenei 
Zombie Lenina


Posty: 495
Skąd: Gdynia
Wysłany: 17 Maj 2011, 11:55   

Ja tam sobie spokojnie poczekam na polskie wydanie. Ebook to dla mnie nie książka ;].
A w oryginale przestałem czytać po 3. tomie, ponieważ zmienili szatę graficzną i już by mi na półkę nie pasowało. Miałem takie fajne angielskie wydania w miękkiej oprawie, a na czwarty tom wrzucili już jakiś kielich na okładkę czy coś, zmienili szatę graficzną i w ogóle nie współgrało.
 
 
 
illianna 
Nathan Never


Posty: 4658
Skąd: z kazka ;-)
Wysłany: 17 Maj 2011, 12:08   

Nie pytajcie, kiedy Martin skończy pisać, bo za każdym razem jak pytacie on zabija jednego Starka :mrgreen: sam tak ponoć twierdzi na dodatek ;P:
_________________
"Nie tylko nie ma Boga, ale spróbujcie w weekend złapać hydraulika", "Moja filozofia", Woody Allen
 
 
Ice 
Han Solo


Posty: 815
Skąd: Tczew
Wysłany: 18 Maj 2011, 08:24   

Tak z ciekawości, pytanie do praktyków, ile może trwać przeniesienie takiej książki na rynek polski?
 
 
Adon 
Wiedźmin


Posty: 4755
Skąd: Londyn
Wysłany: 18 Maj 2011, 10:30   

illianna napisał/a
Nie pytajcie, kiedy Martin skończy pisać, bo za każdym razem jak pytacie on zabija jednego Starka :mrgreen: sam tak ponoć twierdzi na dodatek ;P:

Nie ma tylu Starków. :mrgreen:
 
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 18 Maj 2011, 10:42   

Ice, beż używania wyrazów powszechnie uważanych za zelżywe - jak bardzo dobrze będzie to ROK minimum :evil:
Adon, a no, Starków musiało by być z MILION :wink:
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
illianna 
Nathan Never


Posty: 4658
Skąd: z kazka ;-)
Wysłany: 18 Maj 2011, 11:14   

Adon, no przecież oni mają dużo dzieci ;P: ale w sumie o fakt, więc tym bardziej trzeba uważać :mrgreen:
_________________
"Nie tylko nie ma Boga, ale spróbujcie w weekend złapać hydraulika", "Moja filozofia", Woody Allen
 
 
czterdziescidwa 
New Avenger


Posty: 1310
Skąd: Warszawa
Wysłany: 18 Maj 2011, 11:29   

Ice napisał/a
Tak z ciekawości, pytanie do praktyków, ile może trwać przeniesienie takiej książki na rynek polski?

Zależy gdzie rynek, skąd i ile osób będzie nosić.
 
 
Homer 
Admirał Ackbar

Posty: 2463
Skąd: ...
Wysłany: 18 Maj 2011, 17:33   

dalambert napisał/a
jak bardzo dobrze będzie to ROK minimum

Oj... straszny z Ciebie czarnowidz. Tak źle to nawet z poprzednią książką nie było:

premiera światowa: październik 2005
premiera polska: I - maj 2006; II - lipiec 2006.

A wtedy Martin był mniej popularny. Do tego za miesiąc jest w Polsce; jego spotkania prowadzi tłumacz; będzie też w wydawnictwie Zysku... szczerze wątpię w tak sporą różnicę wydań. To się musi przełożyć na przyspieszenie prac.
_________________
"All I can say is... keep reading. The best is yet to come."
 
 
Jaquen 
Tom Bombadil

Posty: 29
Skąd: Śląsk
Wysłany: 9 Czerwca 2011, 13:22   

Teraz GRRM jest na fali, więc pewnie i priorytet wyższy. Trzymam kciuki za tempo, choć na wszelki wypadek zorganizuję sobie teraz orginał.

Wydaje mi się tez, że patrząc na nowe wydanie pierwszego tomu można sądzić, że wydawca wyczuł potencjalny napływ gotowizny. I dobrze:D
 
 
Homer 
Admirał Ackbar

Posty: 2463
Skąd: ...
Wysłany: 9 Czerwca 2011, 21:01   

Ale obawiam się, że na tym się skończy. Tzn. tempo wydań będzie takie jak sezonów czyli jedna na rok. Dobre i to. Chociaż do tej dużej czcionki trudno mi się przyzwyczaić. Dla mnie GoT to jednak cegła drobnym maczkiem pisana :D . Mam nadzieję, że termin wydania będzie znany po wizycie. Coś podejrzewam, że Jakuszewski ogłosi go na festiwalu. Jak będzie trzeba czekać zbyt długo to też wpierw nabędę oryginał. Raz na 11 lat się można szarpnąć :D :D :D (tak, wiem, sześć, ale na dalsze losy niektórych czekamy już 11).
_________________
"All I can say is... keep reading. The best is yet to come."
 
 
Homer 
Admirał Ackbar

Posty: 2463
Skąd: ...
Wysłany: 17 Czerwca 2011, 23:06   

Świeże wieści z Nidzicy od samego GRRMa i tłumacza.

Dragony ukażą się po polsku na tegoroczną gwiazdkę (a przynajmniej powinny - wg tłumacza).

Samo Dance with Dragon objętość ma taką jak Nawałnica mieczy - rekopis jest o 10 stron maszynopisu krótszy, jakoś koło 1520:1510 dla Nawałnicy. Akcja będzie w nich pokazana z perspektywy 17 osób, zarówno starych, także starych nie mających POVa, jak i nowych bohaterów. Ale gro książki - zdecydowana większość będzie należeć do wielkiej trójki - Jona, Deanerys i Tyriona. (mój dopisek - pewno to 17 weźnie się stąd, że podobnie jak we Wronach pojawią się rozdziały spinające z perspektywy pojedynczej postaci, zawsze innej).

Padło też trochę informacji odnośnie kolejnej książki "Winds of winter". Martin zabierze się za nią jak mu się troche uspokoi ze scenariuszami do 2 serii i z podróżami promującymi Dragony, ale nie zaczyna tak zupełnie od zera. Ma już napisanych ok. 500 stron. Głównie wzięło się to z tego, że część rzeczy przeniósł z DwG do kolejnej książki, uznając że nie ma sensu publikować w książce fragmentów początkowych większej całości. I tak osobami, które przeniósł do WoW, a o których już trochę napisał, a więc ich POVów się tam można spodziewać, są:
Spoiler:

Nie znaczy to jednak, że można powiedzieć, że ileś tam ma już książki napisane i że to przyspieszy prace :D . Książka będzie gotowa KIEDY BĘDZIE GOTOWA! :D

Tyle informacji na szybko. Trochę było opowiadane o jego pisaniu, ale to jak wypocznę po podróży podrzucę.
_________________
"All I can say is... keep reading. The best is yet to come."
 
 
Homer 
Admirał Ackbar

Posty: 2463
Skąd: ...
Wysłany: 12 Lipca 2011, 16:18   

Mam już smoki i zabieram się do tańca.

Książka cegła... Duża , gruba i z małą czcionką!

Koszt - 69 złociszy, miejsce nabycia - Księgaria Hetmańska w Krakowie.

Pierwsza niespodzianka - nota chronologiczna na początku książki!

Otóż wydarzenia w Tańcu wyjadą poza ramy czasowe Uczty dla Wron. Większą połowę książki zajmą wydarzenia dziejące się równolegle z ucztą, a w pewnym momencie się zejdą i wrócą bohaterowie z Uczty. Dla mnie to niespodzianka....

Zajrzę tu dopiero po skończonej lekturze (spoilerów nie będzie), więc na pewno za dłuższy czas :) .

Pozdrawiam!
_________________
"All I can say is... keep reading. The best is yet to come."
 
 
goderic 
Sky Captain


Posty: 158
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 12 Lipca 2011, 19:42   

już nie mogę się doczekać kiedy będzie po polsku, czytanie tego w orginale to tortura
 
 
May 
Toy


Posty: 1258
Skąd: 7 mil od Avalonu
Wysłany: 12 Lipca 2011, 21:19   

Tez nabylam, 10 funtow u mnie w pracy (wykorzystujac znizk pracownicza...). A z lezala na zapleczu od piatku to nie wytrzymalam i przekartkowalam pare razy... Oj, bedzie sie dzialo!
 
 
dziko 
Yoda


Posty: 949
Skąd: Warszawa
Wysłany: 12 Lipca 2011, 23:30   

Homer napisał/a
Pierwsza niespodzianka - nota chronologiczna na początku książki!


Ale to chyba nie pierwszy raz u GRRM. W "Storm of Swords" też chyba była.

Cytat
Otóż wydarzenia w Tańcu wyjadą poza ramy czasowe... Dla mnie to niespodzianka....


Bardzo miła niespodzianka.
Ja lada moment zakupię wersję na Kindla (dziś Amazon coś lekko świruje z cenami, raz taka, raz inna). Komfort czytania w stosunku do drobno zadrukowanego paperbacka olbrzymi.

Swoją drogą"Dance with Dragons" na Amazonie trafiło już pierwszego dnia dystrybucji na pierwszą pozycję w rankingu sprzedaży (podane jest drugie miejsce, ale pierwszego nie ma żadna książka, ale czytnik Kindle, więc tego nie liczę).
_________________
pozdrawiam - Bartek
Dzikopis
 
 
May 
Toy


Posty: 1258
Skąd: 7 mil od Avalonu
Wysłany: 14 Lipca 2011, 23:05   

Homer napisał/a


Otóż wydarzenia w Tańcu wyjadą poza ramy czasowe Uczty dla Wron.


tia, pierwszy rozdzial Jona jest wczesniejszy niz Uczta dla Wron, a pol drugiego jest w Uczcie. Martin liczy na nieuwage czytelnikow?
 
 
eLAN 
Alien


Posty: 353
Skąd: Polska
Wysłany: 15 Lipca 2011, 20:03   

Kupiłem na kindla, aczkolwiek trochę się zgamoniłem, bo pre-order był tańszy.

Póki co za mną prolog, Tyrion, Deanerys i Jon. Rozkręca się raczej powolutku...
_________________
Pozdrawiam.
 
 
Hubert 
Wyduldas Napfluj


Posty: 7089
Skąd: Dziki Wschód - Białystok
Wysłany: 16 Lipca 2011, 14:22   

Gotów jestem sobie kupić raz książkę po angielsku, przynajmniej się podszkolę :)
 
 
May 
Toy


Posty: 1258
Skąd: 7 mil od Avalonu
Wysłany: 17 Lipca 2011, 18:10   

1/3 za mna. Dzieje sie!
Spoiler:
 
 
eLAN 
Alien


Posty: 353
Skąd: Polska
Wysłany: 17 Lipca 2011, 18:27   

Dzieje się? No raczej średnio. Jestem na 11% i co narazie się działo?
Raczej niewiele...
_________________
Pozdrawiam.
 
 
dziko 
Yoda


Posty: 949
Skąd: Warszawa
Wysłany: 17 Lipca 2011, 18:44   

eLAN, cierpliwości. Martin musi sobie najpierw pogawędzić, ale jak się już rozkręci... U mnie 18% i już sporo ciekawych rzeczy wychodzi :)

Swoją drogą, to jak nigdy nie miałem parcia na czytanie tuż po premierze, w wypadku DwD postrzegam to jako bardzo korzystne - przynajmniej człowiek nie zginie tak łatwo na polu minowym spoilerów :wink:
_________________
pozdrawiam - Bartek
Dzikopis
 
 
eLAN 
Alien


Posty: 353
Skąd: Polska
Wysłany: 18 Lipca 2011, 21:30   

Idzie mi to jak krew z nosa (ok. 4% dziennie) ale faktycznie - coś się rusza :]
_________________
Pozdrawiam.
 
 
Matrim 
Kwiatek


Posty: 10317
Skąd: Zagłębie i Wielkopolska
Wysłany: 18 Lipca 2011, 21:35   

eLAN napisał/a
Jestem na 11%
dziko napisał/a
U mnie 18%
eLAN napisał/a
ok. 4% dziennie


O czasy, o obyczaje! ;P:

Kiedyś się mówiło "przeczytałem 10 stron", a procenty się inaczej rozliczało. A teraz? Książki już się tylko okładką będą różnić, bo każda i tak będzie miała 100%. Chyba, że Autor zrobi czytelnikom psikusa i skończy na 97% ;)
_________________
Scio me nihil scire.

"Nie dorastaj, to jest gupie i nie daje się cofnąć. Podobno." - Martva
 
 
 
dziko 
Yoda


Posty: 949
Skąd: Warszawa
Wysłany: 18 Lipca 2011, 21:55   

Matrim napisał/a
Chyba, że Autor zrobi czytelnikom psikusa i skończy na 97% ;)


No, akurat tomy "Pieśni ognia i lodu" to właśnie się tak kończą około 95%, bo potem jest heraldyka, zajawki itd. :lol:
_________________
pozdrawiam - Bartek
Dzikopis
 
 
Matrim 
Kwiatek


Posty: 10317
Skąd: Zagłębie i Wielkopolska
Wysłany: 18 Lipca 2011, 21:57   

No to Powrót Króla kończy się na 40% chyba ;)
_________________
Scio me nihil scire.

"Nie dorastaj, to jest gupie i nie daje się cofnąć. Podobno." - Martva
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group