Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy spodenki powinny coś ukrywać?

Czy ukryte wyniki głosowania w spodenkach to dobry pomysł?
Tak! Spodenki są z definicji po to, by zakrywać!
35%
 35%  [ 13 ]
Nie! W dzisiejszych czasach głównie się odkrywa, więc idźmy z duchem czasu!!
64%
 64%  [ 24 ]
Głosowań: 37
Wszystkich Głosów: 37

Autor Wiadomość
terebka 
Filippon


Posty: 3843
Skąd: Nowogródek Pomorski
Wysłany: 2 Marca 2011, 14:55   

Zagłosowałem. O mojej decyzji wypowiem się po zakończeniu trwania ankiety. I nie jest to złośliwość wobec tematu założonego przez Chal-Cheneta.
_________________
SZORTAL
Szortal Na Wynos - Wydanie Specjalne
 
 
 
Matrim 
Kwiatek


Posty: 10317
Skąd: Zagłębie i Wielkopolska
Wysłany: 2 Marca 2011, 16:03   

Jeszcze niedawno wydawało mi się, że ukrycie wyników, to taki neutralny sposób na powstrzymanie wszelkich podejrzeń o niecne czyny, a zarazem i na oczyszczenie atmosfery szortowej. A tu taki psikus :|

Może faktycznie lepiej nic nie zmieniać? Nagroda nagrodą, ale jeśli już by jakiś tekst wygrał oszustwem, to i tak to w dalszej "karieże" nie pomoże. Dobre teksty się obronią, dobre teksty wygrywają i tego się trzymajmy.

W sumie regularni dotychczas uczestnicy zabawy (tego też się trzymajmy) odchodzą powoli do innych zajęć, rozwijają się, publikują już bez pomocy ankiety - naturalna rzecz. Dla mnie samego udział w szortach to była lekcja potrzebnej mi mobilizacji. I w sumie udowodnienia sobie samemu, że coś tam potrafię. Założyłem sobie, że jeśli w ciągu roku uda się trzy razy, to będzie fajnie, bo napiszę trzy dobre teksty. Dzięki barankowi zmieściłem się w terminie. Tyle rzewnego smęcenia.

Nowi szortowcy się pojawiają, czyli sama idea szortów jest ciągle atrakcyjna. A to chyba dobrze, prawda?

I tym optymistycznym akcentem podkreślę, że chyba lepiej utrzymać szortowe full frontal nudity.
 
 
 
eLAN 
Alien


Posty: 353
Skąd: Polska
Wysłany: 2 Marca 2011, 16:14   

Skoro chodzi tylko o to, żeby nikt nie oszukiwał, to może lepiej np. bez ankiety spróbować? Bez możliwości NNowania...
_________________
Pozdrawiam.
 
 
Matrim 
Kwiatek


Posty: 10317
Skąd: Zagłębie i Wielkopolska
Wysłany: 2 Marca 2011, 16:24   

Nie o oszustwa chodzi, tylko o to, żeby uniknąć spiskowych teorii. Chyba.
_________________
Scio me nihil scire.

"Nie dorastaj, to jest gupie i nie daje się cofnąć. Podobno." - Martva
 
 
 
baranek 
Wróbel galaktyki


Posty: 5606
Skąd: Toruń
Wysłany: 2 Marca 2011, 16:28   

Matrim, jak to dzięki barankowi? Czyżbym był Twoim Muzą? Muzem? Muzeum?
Tak czy inaczej, skoro Cię natycham, masz szansę na rewanż. Kto powiedział, że Muz [czy jak to zwać] musi [muzi?] być bezinteresowny? Ja sobie postanowiłem przed czterdziestymi piątymi urodzinami doprowadzić do powstania szortowej antologii. Liczę na Ciebie. No, może nie tylko na Ciebie, ale liczę.
_________________
Życie, ku*wa, jest nowelą.

"Pisze się po to, żeby było napisane" - Zygmunt Kałużyński
 
 
marekz 
Vampirella


Posty: 587
Skąd: z Bylekąd
Wysłany: 2 Marca 2011, 16:30   

Przeczytałem większość postów z wątku i widzę, że debata koncentruje się na utrudnieniu manipulacji wynikami, co jest dla mnie dość nieoczekiwane. Może dlatego aż takie napinki miały miejsce, podczas gdy dla mnie było to zagadnienie w ogóle bezemocjonalne. Ja z zupełnie innego powodu jestem zwolennikiem niejawności wyników. Uważam, że jawność wyników w trakcie trwania głosowania wpływa na kolejnych głosujących, szczególnie w przypadku nielimitowanej od góry ilości głosów. Jeśli ktoś chce sztucznie wywindować jakiś szort do góry, to zakładając, że nie jest kompletnym ciołkiem i będzie zdeterminowany, da sobie radę w obu przypadkach. Nie będzie jedynie wykonalne doprowadzanie do sztucznych remisów. Wprawdzie w przypadku braku jawności sztuczne windowanie będzie o tyle trudniejsze, że nie będzie a'priori znana ilość dodatkowych głosów, które należy wygenerować, ale po pierwsze nie jest to zbyt duże utrudnienie, a po drugie nie wydaje mi się żeby naprawdę komuś się chciało robić takie rzeczy. Tak że tego aspektu w ogóle bym nie brał pod uwagę.

No ale dla mnie to w ogóle nie jest nic ważnego, pisać szortów nie piszę, głosować głosuję rzadziej niż w co drugiej edycji, antypunktów nie daję od czasu, kiedy ktoś z byłych szortotwórców łkał na ten temat, komentarzy oceniających najczęściej nie czytam. Tak że moja opinia powinna mieć wagę niższą od przeciętnej. ; - )
_________________
Wieczność bywa naprawdę długa. Szczególnie pod koniec.
 
 
 
Sauron 
Bink


Posty: 1804
Skąd: Toruń
Wysłany: 2 Marca 2011, 17:23   

Moim zdaniem powinno zostać tak jak jest.
A jeśli już coś zmieniać, to zrobić tak, żeby wyniki były widoczne dopiero po zagłosowaniu.
_________________
Kupiec. Korzenny.
The dog park will not harm you.
 
 
Matrim 
Kwiatek


Posty: 10317
Skąd: Zagłębie i Wielkopolska
Wysłany: 2 Marca 2011, 17:25   

baranek napisał/a
jak to dzięki barankowi?
Już ty wiesz jak :)

A co do rewanżu - nie ma sprawy.
_________________
Scio me nihil scire.

"Nie dorastaj, to jest gupie i nie daje się cofnąć. Podobno." - Martva
 
 
 
zorckie 
Gollum

Posty: 17
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2 Marca 2011, 17:30   

Zagłosowałem na nie. Jestem jednym z tych nieszczęsnych NN-ów, którzy w każdym wątku z ankietami mordują pandy, misie koala, czy inne stworzenia... Nie wynika to ze złośliwości, czy morderczych skłonności. Po prostu robię to w pracy, kradnąc czas należący do pracodawcy. Czytam "z doskoku", głosuję w wolnej chwili, i naprawdę niepotrzebne wydaje mi się pisanie li tylko (czy to na forum, czy to na PW organizatora) na co zagłosowałem. Na uzasadnienie zwyczajnie nie mam czasu. Albo może czas bym znalazł, ale zwyczajnie mi sie nie chce, wolę pójść na obiad.
Natomiast ukrycie wyników w mojej opinii nic nie zmieni. Jeśli ktoś od początku nastawia się na manipulację typu: "zbieram znajomych z gg i wszyscy głosują na mnie", to zrobi tak bez względu na to, czy będzie widział wyniki swojej "pracy", czy też nie. Jeśli ma być to zabawa, to niech pozostanie zabawą wg jasnych reguł. A jeśli ma być to sposób na debiut w piśmie... To ja współczuję takiego myślenia.
_________________
Theres mud in the water,
Roach in the cellar,
Bugs in the sugar,
Mortgage on the home.
 
 
Mateusz Zieliński 
Indiana Jones


Posty: 448
Skąd: Płock
Wysłany: 2 Marca 2011, 19:59   

Zgadzam się z barankiem. W życiu jest wiele powodów do nerwów. Tutaj ich sobie nie fundujmy.
Niech zostanie jak jest, naciskajmy jedynie na komentarze!

W najbliższej edycji każdy komentujący, bądź zgłaszający swoje głosy, będzie otrzymywał na PW elektroniczny dyplom (odpowiedniego stopnia) do wydrukowania i powieszenia nad biurkiem. :wink:
_________________
Mój nick, to imię i nazwisko. Mówcie mi po imieniu...
 
 
Azirafal 
Stalowy Szczur


Posty: 1030
Skąd: Warszawa
Wysłany: 3 Marca 2011, 14:07   

Chal-Chenet napisał/a
Zapewne jest jednak tak, że to ja się mylę i źle mi się wydaje, może jednak każdy traktuje to wciąż jak zabawę.
Swoją drogą jednakże, jestem dosyć ciekawy jak wyglądałaby frekwencja, gdyby zniesiono publikację zwycięskich tekstów w SFFH.


Pamiętam, że irytowałem się przy pierwszej edycji, w której brałem udział, że zabrakło jednego głosu coby się w SFFiH pojawić (choć decyzja, że będzie druk zapadła post-factum, po prawdzie, więc z czystm sumieniem mogę powiedzieć, że nawet wtedy brałem udział dla zabawy i sprawdzenia się). Ale serio - to jest zabawa, to jest trening, to jest sprawdzenie się i swojego (ewentualnego) talentu/pomysłowości. Szorty to rozrywka. Fajna, wymagająca (co najmniej skupienia i umięjętności pisania ;) ), ale też nie sądzę, żeby trwała tu pod powierzchnią walka o kalesony, te złote.

Co do ukrywania ankiet - uważam, że to dobry pomysł. Ale z drugiej strony są dwa wielkie minusy: po pierwsze - tak, autorzy lubią spoglądać na słupki i cyferki, wiedzieć jak im się powodzi; bez takiej możności spodziewałbym się mniejszej ilości zgłoszeń. Po drugie - jak wtedy komentować opowiadania? Komuś się wymsknie na kogo zagłosował, albo po prostu po komentarzach da się wyczuć, na kogo ktoś zagłosował. To co wtedy? Zabronić komentowania?

Wię może lepiej jednak nie ukrywać. Nie wierzę w spiskową teorię dziejów i NN-owskie ściemniane podbijanie. Chcę wierzyć w ludzką uczciwość i prawość (choć jako ideologiczny sceptyk powinienem na to trochę inaczej spojrzeć).
_________________
If you don't stand for something you'll fall for anything.
 
 
 
Martva 
Kylo Ren


Posty: 30898
Skąd: Kraków
Wysłany: 3 Marca 2011, 16:14   

Azirafal napisał/a
Po drugie - jak wtedy komentować opowiadania? Komuś się wymsknie na kogo zagłosował, albo po prostu po komentarzach da się wyczuć, na kogo ktoś zagłosował. To co wtedy? Zabronić komentowania?


Ale co ma w ogóle piernik do wiatraka? Nie widzę powodu dla którego nie miałabym komentować ani pisać na kogo głosowałam, jeśli ankieta będzie utajniona. Nie o to chodzi.
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.

skarby
szorty
 
 
dziko 
Yoda


Posty: 949
Skąd: Warszawa
Wysłany: 3 Marca 2011, 22:43   

Zdarzyło mi się ze dwa razy, że szort dzień przed końcem głosowania prowadził, a potem spadł na 3-4 miejsce. Powinienem mieć trochę żalu do NNów, ale przecież mogą być inne wytłumaczenia.

Jeszcze niedawno bezwarunkowo poparłbym tajne głosowanie, ale teraz nie jestem taki pewien. W opiniach widzę pomieszanie dwóch rzeczy - wygłupy na zrobienie remisu i manipulacja w celu promowania konkretnego szorta. O ile jawne głosy ewidentnie ułatwiają to pierwsze, to mam wrażenie, że manipulacja jest jednak łatwiejsza przy głosowaniu tajnym - bo wówczas nie widać, że jakiś szort znienacka dostaje 10 głosów "z kapelusza". Jak załatwia się jeden problem, to się rodzi nowy.

Z trzeciej strony mam duszę empiryka i uważam, że warto testować nowe rozwiązania. Zatem dałbym szansę tajności ;)
_________________
pozdrawiam - Bartek
Dzikopis
 
 
khamenei 
Zombie Lenina


Posty: 495
Skąd: Gdynia
Wysłany: 4 Marca 2011, 19:24   

dziko napisał/a
bo wówczas nie widać, że jakiś szort znienacka dostaje 10 głosów


A jak widać, to i tak nikt nic z tym nie robi.

Jestem na "tak".
 
 
 
mBiko 
Кощей


Posty: 17377
Skąd: The Boat
Wysłany: 5 Marca 2011, 21:44   

Proponuję wprowadzić nakaz oddawania głosów w skarpetkach założonych na lewą stronę i utajnienie wyników rozgrywek ligi angielskiej.
_________________
Wcale nie jestem pod wypływem kolaholu niek jaktórzy w zas pogli momyśleć.
Nie niestem jawet wpiłowie tak pojany jak pożecie mymyśleć.
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 5 Marca 2011, 21:48   

35 głosowań, ładnie, ładnie. Leżą na sercu spodenki. :)
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
brajt 
Komandor Koenig


Posty: 642
Skąd: GGFF
Wysłany: 5 Marca 2011, 23:14   

Bo nie trzeba nic czytac i sa tylko dwie opcje. ;)
_________________
Lecą smoki pod obłoki, wiatr im kręci smocze loki
 
 
Selena 
Frodo Baggins


Posty: 146
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 6 Marca 2011, 14:29   

Proponuję, żeby zostało, jak jest:)
 
 
shenra 
Wielki Kosmiczny Chomik Naczelna Biskupa


Posty: 24980
Skąd: z Nikąd
Wysłany: 11 Marca 2011, 11:39   

Yyyy, no i jaka konkluzja?
_________________
Chomikowo obłędnie, lekko neurotycznie w granicach perwersji. "Niuplać dzyndzla" :D specially for smert :D
Przesiądź się!
Przegubowy kotecek!
chomik w świecie
 
 
 
Matrim 
Kwiatek


Posty: 10317
Skąd: Zagłębie i Wielkopolska
Wysłany: 11 Marca 2011, 11:41   

O, a tu się głosowanie skończyło :)

Tematu nie ma, zostaje jak było, a każdego poruszającego temat ukrywania będzie się odsyłać do tej ankiety i już.
_________________
Scio me nihil scire.

"Nie dorastaj, to jest gupie i nie daje się cofnąć. Podobno." - Martva
 
 
 
shenra 
Wielki Kosmiczny Chomik Naczelna Biskupa


Posty: 24980
Skąd: z Nikąd
Wysłany: 11 Marca 2011, 11:42   

Matrim, napisałeś szorta? :twisted:
_________________
Chomikowo obłędnie, lekko neurotycznie w granicach perwersji. "Niuplać dzyndzla" :D specially for smert :D
Przesiądź się!
Przegubowy kotecek!
chomik w świecie
 
 
 
Matrim 
Kwiatek


Posty: 10317
Skąd: Zagłębie i Wielkopolska
Wysłany: 11 Marca 2011, 11:43   

Ej, ale to nie ten wątek, ale jeszcze nie. Ale mam chęć ;)
_________________
Scio me nihil scire.

"Nie dorastaj, to jest gupie i nie daje się cofnąć. Podobno." - Martva
 
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 11 Marca 2011, 12:11   

shenra napisał/a
Yyyy, no i jaka konkluzja?

Że lud nie chce zmian.
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
shenra 
Wielki Kosmiczny Chomik Naczelna Biskupa


Posty: 24980
Skąd: z Nikąd
Wysłany: 11 Marca 2011, 13:13   

Chal-Chenet napisał/a
Że lud nie chce zmian.
To zapewne bardzo zaskakujące.
_________________
Chomikowo obłędnie, lekko neurotycznie w granicach perwersji. "Niuplać dzyndzla" :D specially for smert :D
Przesiądź się!
Przegubowy kotecek!
chomik w świecie
 
 
 
baranek 
Wróbel galaktyki


Posty: 5606
Skąd: Toruń
Wysłany: 11 Marca 2011, 13:14   

shenra, jak chcesz bójkę rozkręcić, to po prostu powiedz, a nie tak krążysz.
_________________
Życie, ku*wa, jest nowelą.

"Pisze się po to, żeby było napisane" - Zygmunt Kałużyński
 
 
shenra 
Wielki Kosmiczny Chomik Naczelna Biskupa


Posty: 24980
Skąd: z Nikąd
Wysłany: 11 Marca 2011, 13:18   

baranek, neee. Taka mi się złośliwa uwaga nasunęła, zupełnie nie zachęcająca do rozbuchania rozruby. Ale widzę, że szukasz dzisiaj zaczepki. Możemy się popykać na pw :wink:
_________________
Chomikowo obłędnie, lekko neurotycznie w granicach perwersji. "Niuplać dzyndzla" :D specially for smert :D
Przesiądź się!
Przegubowy kotecek!
chomik w świecie
 
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 11 Marca 2011, 16:40   

shenra napisał/a
To zapewne bardzo zaskakujące.

Bardzo nie. Nieco.
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group