Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy spodenki powinny coś ukrywać?

Czy ukryte wyniki głosowania w spodenkach to dobry pomysł?
Tak! Spodenki są z definicji po to, by zakrywać!
35%
 35%  [ 13 ]
Nie! W dzisiejszych czasach głównie się odkrywa, więc idźmy z duchem czasu!!
64%
 64%  [ 24 ]
Głosowań: 37
Wszystkich Głosów: 37

Autor Wiadomość
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 2 Marca 2011, 12:54   

Zabawa? Odkąd wiadomo, ze zwycięskie teksty na pewno pójdą do druku nie sądzę, by wielu miało podejście takie jak Ty, baranku. Zabawa zamieniła się w poważ(a)ny konkurs.

Edit. Może właśnie ukrycie głosów po części przywróciłoby klimat bardziej zabawowy.
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
Ostatnio zmieniony przez Chal-Chenet 2 Marca 2011, 12:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37529
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 2 Marca 2011, 12:57   

no to chyba coś napiszę, potem wygram NN-ami i będę lyteratem z debiutem
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
baranek 
Wróbel galaktyki


Posty: 5606
Skąd: Toruń
Wysłany: 2 Marca 2011, 13:06   

Dobra, to ja sobie poczekam gdzieś w kąciku, aż ludzie zmienią podejście. Gdyż, pozwolę sobie zacytować shenrę: "Mam dość". Ja naprawdę mam się czym denerwować, jeszcze jeden powód jest mi całkowicie zbyteczny.
_________________
Życie, ku*wa, jest nowelą.

"Pisze się po to, żeby było napisane" - Zygmunt Kałużyński
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 2 Marca 2011, 13:20   

Zapewne jest jednak tak, że to ja się mylę i źle mi się wydaje, może jednak każdy traktuje to wciąż jak zabawę.
Swoją drogą jednakże, jestem dosyć ciekawy jak wyglądałaby frekwencja, gdyby zniesiono publikację zwycięskich tekstów w SFFH.
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
shenra 
Wielki Kosmiczny Chomik Naczelna Biskupa


Posty: 24980
Skąd: z Nikąd
Wysłany: 2 Marca 2011, 13:30   

baranek napisał/a
Ja naprawdę mam się czym denerwować, jeszcze jeden powód jest mi całkowicie zbyteczny.
+1
Dla mnie to zawsze był fun, a największym satysfakcja z tego, że udało mi się choć raz przekonać większość do swojego pomysłu. Druk w SFFiH naprawdę nie był mi potrzebny do szczęścia. Szczerze powiedziawszy jak komuś naprawdę zależy na debiucie, to powinien siąść napisać fajne opowiadanie i je posłać. Szorty w zasadzie są fajnym ćwiczeniem na sprecyzowanie myśli i umiejętnym manewrowaniem słowami w ograniczonej ich ilości. A fakt drukowania naszej gafomanii był ukłonem w stronę tego, że forma "zabawy" jaką był swego czasu temat szortowy, spodobała się twórcom czasopisma. Prowadzenie setnej dyskusji na ten temat jest wnerwiające i naprawdę powoduje, że osoby, które mimo wszystko do tej pory bawią się szortami przestają mieć na to ochotę.
_________________
Chomikowo obłędnie, lekko neurotycznie w granicach perwersji. "Niuplać dzyndzla" :D specially for smert :D
Przesiądź się!
Przegubowy kotecek!
chomik w świecie
 
 
 
merula 
Pani z Jeziora


Posty: 23494
Skąd: przystanek Alaska
Wysłany: 2 Marca 2011, 13:39   

ja przez wasze dyskusje dopiero niedawno odkryłam, ze można podglądnąć wyniki przed zagłosowaniem. i taki model wydawał mi się idealny, tzn, że dopiero po spełnieniu "obowiązku", można zostać dopuszczonym do znajomości wyników.

tak więc zagłosowałam na nie. i od razu mówię, że privów pewnie nie chciało by mi się wysyłać, nie z potrzeby tajemnicy, ale skrajnego lenistwa.
_________________
Kobiety dzielą się na te, które nie wiedzą czego chcą i na te, które chcą, ale nie wiedzą czego.
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2 Marca 2011, 13:53   

merula napisał/a
i taki model wydawał mi się idealny, tzn, że dopiero po spełnieniu obowiązku, można zostać dopuszczonym do znajomości wyników.

:idea: wyniki widoczne dopiero po oddaniu głosu, jak sądzę, takie rozwiązanie pogodziłoby zwolenników i przeciwników jawności.
Z jednej strony możliwość manipulacji jest ograniczona (trzeba zorganizować grupę osób, z których co najmniej jedna odda głos, a później informuje resztę o wynikach, ale o takie mafijne działania przecież nikogo nie posądzamy), z drugiej, po oddaniu głosu, można sobie sprawdzać wyniki do upojenia.
 
 
merula 
Pani z Jeziora


Posty: 23494
Skąd: przystanek Alaska
Wysłany: 2 Marca 2011, 14:07   

mówisz Agi, że w moim debilizmie jest metoda? :mrgreen:
_________________
Kobiety dzielą się na te, które nie wiedzą czego chcą i na te, które chcą, ale nie wiedzą czego.
 
 
Zagubiony 
Langolier


Posty: 251
Skąd: Ożarów Mazowiecki
Wysłany: 2 Marca 2011, 14:08   

Ej no...
Wolę już mieć problem NN-owy i baranka z shenrą w gronie szortopiśców i/lub komentatorów
niż
rozwiązanie problemu kosztem uszczuplenia uczestników zabawy o shenrę z barankiem.
_________________
Weapons are just tools. True strength lies within me.
Heishirō Mitsurugi

Forever Lost
 
 
baranek 
Wróbel galaktyki


Posty: 5606
Skąd: Toruń
Wysłany: 2 Marca 2011, 14:17   

Zagubiony, to nie chodzi o to na jaki sposób głosowania się zdecydujecie. Ja jestem w stanie zaakceptować każdy wybór. Jeżeli uznacie, że wyniki mają się wyświetlać dopiero po zakończeniu głosowania - proszę bardzo. Mnie to nie przekonuje, ale jestem skłonny się dostosować. Mnie boli ta cholernie ciężka atmosfera, która się pojawia przy takich dyskusjach jak ta.
_________________
Życie, ku*wa, jest nowelą.

"Pisze się po to, żeby było napisane" - Zygmunt Kałużyński
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2 Marca 2011, 14:20   

baranku, wygląda na to, że żarty się skończyły, zaczęły się schody (pozwolę sobie na taki cytat).
Smuci mnie to i odbiera chęć do uczestnictwa. Już jakiś czas temu zrezygnowałam z opiniowania, może pora na kolejny krok?
 
 
shenra 
Wielki Kosmiczny Chomik Naczelna Biskupa


Posty: 24980
Skąd: z Nikąd
Wysłany: 2 Marca 2011, 14:25   

Agi napisał/a
zaczęły się schody
Mnie od razu boli, bardziej.

Agi napisał/a
Już jakiś czas temu zrezygnowałam z opiniowania, może pora na kolejny krok?
No właśnie i to są konsekwencje prowadzenia tych dysput. Od dłuższego czasu. Ja szczerze powiedziawszy mam to samo podejście co Agi. Ostatnio komentarze wrzucałam, bo mnie bardzo proszono, mimo że od dłuższego czasu już nie miałam na nie ochoty, bo o komentarzach teraz też się rozprawia. A przecież podobanie się, czy niepodobanie tekstów to indywidualny odbiór i miała to być informacja zwrotna dla autorów jak odbierany jest ich szort. I zdecydowanie bardziej mi teraz do gustu przypada głosowanie jako NN.
_________________
Chomikowo obłędnie, lekko neurotycznie w granicach perwersji. "Niuplać dzyndzla" :D specially for smert :D
Przesiądź się!
Przegubowy kotecek!
chomik w świecie
 
 
 
czterdziescidwa 
New Avenger


Posty: 1310
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2 Marca 2011, 14:25   

Ale przecież samo w sobie to jest bardzo ciekawe!
Jak oddane głosy wpływają na następne?
Jak komentarze wpływają na nowe głosy?
Ten konkurs ma kilka lat, fajnie byłoby wyciągnąć dane z bazy i poszukać takich zależności.
 
 
baranek 
Wróbel galaktyki


Posty: 5606
Skąd: Toruń
Wysłany: 2 Marca 2011, 14:27   

Agi, ale z drugiej strony - palenie też mi szkodzi, a tak jakoś... Nie wiem. Szkoda. Szorta na tę edycję mam, pomyślę jeszcze.
_________________
Życie, ku*wa, jest nowelą.

"Pisze się po to, żeby było napisane" - Zygmunt Kałużyński
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2 Marca 2011, 14:30   

baranek napisał/a
Szorta na tę edycję mam, pomyślę jeszcze.

baranek, czytanie Twoich tekstów najczęściej sprawia mi dużą przyjemność. Ślij! :D
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 2 Marca 2011, 14:31   

shenra napisał/a
No właśnie i to są konsekwencje prowadzenia tych dysput.

Litości. Czyli co? Mamy siedzieć cicho, nie proponować nigdy żadnych innowacji, bo nie? Bo dobrze jest tak jak jest?
Wiadomo, że przy dyskusji, wymianie poglądów nigdy nie będzie tak, że każdy będzie się z każdym zgadzał.
Nie popadajmy w drugą skrajność, bo nic już nie będzie można w wątku spodenkowym niedługo zaproponować, żeby się ludzie nie poobrażali.
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2 Marca 2011, 14:33   

A moja propozycja, wymagająca oczywiście ingerencji admina w ustawienia ankiet, nie podoba się Wam?
 
 
marekz 
Vampirella


Posty: 587
Skąd: z Bylekąd
Wysłany: 2 Marca 2011, 14:35   

Jak tak patrzę sobie na to z boku to widzę, że zwolennicy jawności głosów strasznie się napinają. Dziwne i ciekawe socjologicznie. : D
_________________
Wieczność bywa naprawdę długa. Szczególnie pod koniec.
 
 
 
shenra 
Wielki Kosmiczny Chomik Naczelna Biskupa


Posty: 24980
Skąd: z Nikąd
Wysłany: 2 Marca 2011, 14:37   

Chal-Chenet napisał/a
Mamy siedzieć cicho, nie proponować nigdy żadnych innowacji, bo nie?
Chal, przewiń sobie ostatnie edycje i główny wątek i zobacz, jak bardzo siedzicie cicho.
_________________
Chomikowo obłędnie, lekko neurotycznie w granicach perwersji. "Niuplać dzyndzla" :D specially for smert :D
Przesiądź się!
Przegubowy kotecek!
chomik w świecie
 
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2 Marca 2011, 14:38   

marekz napisał/a
Jak tak patrzę sobie na to z boku to widzę, że zwolennicy jawności głosów strasznie się napinają. Dziwne i ciekawe socjologicznie. : D

marekz, nie napinam się.
Nie jestem osobiście zainteresowana kto w danej edycji wygra, przykro mi po prostu, że fajną zabawę po trochu zaczyna szlag trafiać.
 
 
shenra 
Wielki Kosmiczny Chomik Naczelna Biskupa


Posty: 24980
Skąd: z Nikąd
Wysłany: 2 Marca 2011, 14:40   

Agi, jak tak sobie pomyślę co się może zadziać w głosowaniach na tekst numeru, okładkę, publicystykę albo w konkursie na recenzję. Kto, gdzie, jak, z kim, dlaczego, po co... :| Przecież będą nagrody...łooooo
_________________
Chomikowo obłędnie, lekko neurotycznie w granicach perwersji. "Niuplać dzyndzla" :D specially for smert :D
Przesiądź się!
Przegubowy kotecek!
chomik w świecie
 
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2 Marca 2011, 14:42   

shenra napisał/a
Agi, jak tak sobie pomyślę co się może zadziać w głosowaniach na tekst numeru, okładkę, publicystykę albo w konkursie na recenzję. Kto, gdzie, jak, z kim, dlaczego, po co... :| Przecież będą nagrody...łooooo

Wtedy powiemy: to było fajne Forum.
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 2 Marca 2011, 14:42   

shenra napisał/a
Chal, przewiń sobie ostatnie edycje i główny wątek i zobacz, jak bardzo siedzicie cicho.

Jeśli wynik ankiety będzie na "nie" to tematu ukrytych wyników ja np. już nie podniosę. Będzie to jasny znak, że użytkownicy nie chcą nie widzieć wyników.
A ten temat potraktuj może jako zebranie rozsianych głosów w tej kwestii. Będzie bardziej przejrzyście.
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 2 Marca 2011, 14:43   

Nie.
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37529
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 2 Marca 2011, 14:43   

Rafał, nie napinaj się tak
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
baranek 
Wróbel galaktyki


Posty: 5606
Skąd: Toruń
Wysłany: 2 Marca 2011, 14:45   

Chal, tu nie chodzi o obrażanie się. Chodzi o to, że zdaniem części szortofanów wyniki konkursu, przy takim sposobie głosowania, są nie wiarygodne. Tak? Tak. Czyli chodzi o to, że między innymi Ty wygrałeś dzięki przekrętom i manipulacjom NN-ów.
Nadal Cię nie wkurza takie stawianie sprawy?
_________________
Życie, ku*wa, jest nowelą.

"Pisze się po to, żeby było napisane" - Zygmunt Kałużyński
 
 
Bellatrix 
Batman


Posty: 531
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2 Marca 2011, 14:45   

no i fajnie, że będą nagrody, może to zachęci niektórych do obszerniejszego komentowania. Z tego, co widziałam, to w głosowaniu na tekst numeru opinii jest bardzo mało.
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2 Marca 2011, 14:46   

Fidel-F2 napisał/a
Rafał, nie napinaj się tak

Rafał jest Ojcem Założycielem konkursu szortowego, co mu żałujesz? :mrgreen:
 
 
shenra 
Wielki Kosmiczny Chomik Naczelna Biskupa


Posty: 24980
Skąd: z Nikąd
Wysłany: 2 Marca 2011, 14:48   

baranek napisał/a
Czyli chodzi o to, że między innymi Ty wygrałeś dzięki przekrętom i manipulacjom NN-ów.
Przypomina mi się dyskusja z mojej wygranej edycji, dokładnie poczułam się, jakby zarzucono, że głosowanie było ustawione, ze względu na NN. Nie powiem, żeby to pozytywnie wpływało na szortotwórcę.

A tak btw, patrząc na ilość "jawnych" głosów w tej ankiecie i ilość "akutalnych" głosów, to tu też głosują NNy. :wink:
_________________
Chomikowo obłędnie, lekko neurotycznie w granicach perwersji. "Niuplać dzyndzla" :D specially for smert :D
Przesiądź się!
Przegubowy kotecek!
chomik w świecie
 
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 2 Marca 2011, 14:53   

baranek napisał/a
Chal, tu nie chodzi o obrażanie się. Chodzi o to, że zdaniem części szortofanów wyniki konkursu, przy takim sposobie głosowania, są nie wiarygodne. Tak? Tak. Czyli chodzi o to, że między innymi Ty wygrałeś dzięki przekrętom i manipulacjom NN-ów.
Nadal Cię nie wkurza takie stawianie sprawy?

Nie. Bo chociaż nic mi o tym nie wiadomo, teoretycznie jest to możliwe.
Broń buk nie chcę tu podważać uczciwości głosujących i autorów, na pewno ich intencje, poczynania i głosowania zawsze są krystaliczne, ale dla pewności, przy ukrytym głosowaniu może skończyłyby się np. głupkowate wyścigi NNów byle by był remis na koniec i może wróciłoby do konkursów shortowych nieco luzu.
Kto chce zagłosować, skomentować, i tak to zrobi, i tak, nieważne czy widzi kto aktualnie prowadzi.

Edit.
Agi napisał/a
A moja propozycja, wymagająca oczywiście ingerencji admina w ustawienia ankiet, nie podoba się Wam?

Jak dla mnie byłoby to raczej satysfakcjonujące rozwiązanie pośrednie.
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
Ostatnio zmieniony przez Chal-Chenet 2 Marca 2011, 14:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group