Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Fantastyczne uzbrojenie w filmach
Autor Wiadomość
Duke 
Darth Vader


Posty: 1628
Skąd: Poznań
Wysłany: 30 Stycznia 2006, 14:39   Fantastyczne uzbrojenie w filmach

Jeśli ktoś z szanownych forumowiczów zastawiał sie kiedyś czym jest (tak na prawdę) pulse rifle, smart gun i reszta ekwipunku Space Marines z filmu Aliens? Jeśli tak to zapraszam na stronkę.
http://www.harryharris.com/prcont.htm
Przy okazji można znaleźć trochę inspiracji dla kostumów.
_________________
Cynizm i sarkazm mam w zakresie standardowych usług. Drobne złośliwosci dla stałych klientów gratis.
Mnie tez dopadl kryzys.. jem splesnialy ser, pije stare wino i jezdze autem bez dachu...
 
 
 
Iscariote 
Wiedźmikołaj


Posty: 4787
Skąd: Łódź
Wysłany: 30 Stycznia 2006, 19:36   

szczerze to można sie było spodziewać, że jesli nie stuczne to przerobione z tego co juz mamy pod ręką... przecie nowej broni nie wymyslili by na potrzeby filmu, chociaz kto ich wie tych szajbusów :wink:
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 30 Stycznia 2006, 19:48   

No OK, w alienie to może i jest przebiona broń, ale przecież fantastyka niejednokrotnie odkrywała coś zupełnie nowego. Na przykład taki "rail gun"... w sumie aż sie dziwię czemu jeszcze w żadnym filmie tego nie wykorzystano ( o ile wiem ).
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
JohnDoe 
Langolier


Posty: 298
Skąd: ten pomysł?
Wysłany: 31 Stycznia 2006, 00:13   

Jak to nie? A Eraser (Egzekutor) ze Shwarzeneggerem? :D
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 31 Stycznia 2006, 00:20   

hmm... no tak :D ale to tylko jeden film :)
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
JohnDoe 
Langolier


Posty: 298
Skąd: ten pomysł?
Wysłany: 31 Stycznia 2006, 00:27   

Pewnie Carmack zastrzegł sobie prawa autorskie do nieistniejącej broni ;) Bo normalnego patentu pewnie by na coś takiego nie dostał - a zresztą po co...
 
 
Duke 
Darth Vader


Posty: 1628
Skąd: Poznań
Wysłany: 31 Stycznia 2006, 08:03   

JohnDoe napisał/a
Pewnie Carmack zastrzegł sobie prawa autorskie do nieistniejącej broni Bo normalnego patentu pewnie by na coś takiego nie dostał - a zresztą po co...

Rail Gun czyli tzw "działo kolejowe" istnieje jak najbardziej. Tylko, że jest montowane na statkach (rozmiary) i do wystrzelenia jednego pocisku wykorzystuje energię zdolną do zasilenia małego miasteczka przez miesiąc. Obecnie trwają prace nad minaturyzają działa, aby można je było montować na czołgach :lol:

A teraz pora na Stare Warsy i broń szturmowców
http://www.partsofsw.com/e11_a2.htm
Pomyślalby ktoś, że to też przeróbka zwykłego peema?
_________________
Cynizm i sarkazm mam w zakresie standardowych usług. Drobne złośliwosci dla stałych klientów gratis.
Mnie tez dopadl kryzys.. jem splesnialy ser, pije stare wino i jezdze autem bez dachu...
 
 
 
Haletha 
Zielony Ludzik


Posty: 2051
Skąd: Carrodunum
Wysłany: 31 Stycznia 2006, 12:35   

Iscariote napisał/a
szczerze to można sie było spodziewać, że jesli nie stuczne to przerobione z tego co juz mamy pod ręką... przecie nowej broni nie wymyslili by na potrzeby filmu, chociaz kto ich wie tych szajbusów :wink:

Jak patrzę na "historyczne" filmy, za każdym razem dochodzę właśnie do wniosku, że inwencja ludzka w zakresie projektowania nowej broni i uzbrojenia ochronnego nie zna granic :-))
To samo oczywiście dotyczny strojów, jak i w mniejszej mierze architektury, obyczajów, czy też ee, nowych wydarzeń historycznych;)
_________________
Pewien król miał dwóch synów. Jednego starszego, drugiego zaś młodszego.
----------------------------------
Daj się porwać przygodzie! Forumowa powieść w odcinkach czeka na ciebie!
 
 
 
JohnDoe 
Langolier


Posty: 298
Skąd: ten pomysł?
Wysłany: 31 Stycznia 2006, 20:50   

Duke napisał/a

Rail Gun czyli tzw działo kolejowe istnieje jak najbardziej.


Masz rację. Ja bym to raczej nazwał 'działem szynowym', bo z koleją to ma chyba niewiele wspólnego ;) Dla zainteresowanych tu jest artykuł.
 
 
Alkioneus 
Sky Captain


Posty: 175
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 31 Stycznia 2006, 20:59   

No tak, ale z drugiej strony nie zapominajmy, że ta nadmierna fantazja często prowadzi do pomysłów najzupełniej bezsensownych, które może i ładnie wyglądają ale wiele wspólnego z logiką nie mają. Z klasycznego fantasy, widok mieczy Uruk-hai w LotR podniósł mi brew wysoko. Ni to nadziak, ni to miecz, do pochwy tego nie włożysz.
_________________
sposób na rzucenie palenia: za każdą godzinę bez fajki zapal sobie, zasłużyłeś.
 
 
 
MLEKO 
Sky Captain


Posty: 159
Skąd: Kraków
Wysłany: 1 Lutego 2006, 00:41   

Alkioneus napisał/a
ta nadmierna fantazja często prowadzi do pomysłów najzupełniej bezsensownych, które może i ładnie wyglądają ale wiele wspólnego z logiką nie mają

Zgadzam sie w zupelnosci, bron "filmowa" niewiele ma wspolnego z efektywnoscia i ergonomia, podejrzewam ze bron ktora bedzie uzywana za jakies 20-30 lat bedzie po prostu wygladac nieciekawie, a na pewno nie bedzie wielkosci szyny kolejowej jak to jest przedstawiane w wielu filmach i komiksach.
_________________
Lets be bad guys!
 
 
JohnDoe 
Langolier


Posty: 298
Skąd: ten pomysł?
Wysłany: 1 Lutego 2006, 19:32   

Alkioneus napisał/a
Ni to nadziak, ni to miecz, do pochwy tego nie włożysz.


Ale za to jak wspaniale podkreśla głupotę czarnych charakterów :P

MLEKO: vide phasery ze Star Treka.
 
 
Gacek 
Jaskier


Posty: 83
Skąd: z daleka
Wysłany: 1 Lutego 2006, 19:46   

Cytat
Jak patrzę na historyczne filmy, za każdym razem dochodzę właśnie do wniosku, że inwencja ludzka w zakresie projektowania nowej broni i uzbrojenia ochronnego nie zna granic :-) )

Ja myśle że tak naprawdę sama zasada działania broni nie zmienila sie od starozytnosci i jest to tylko "miotanie pociskow". Tak naprawde łuk w zasdzie dzialania nie rózni sie od pistoletu. Tyle tylko ze pistolet "miota pociski" szybciej (z wiekszą prędkoscia, jak i po prostu wiecej w krótkim czasie. Nowosci w broni nie ma tak naprawde duzo. Przelomowym wynalazkiem byla bron atomowa no i moze te dzialo szynowe. Co innego w fantastyce. Tam jest multum nowatorskich pomyslow, karabiny plazmowe sa na porzadku dziennym i nikogo nie dziwia. Ale to tez tylko miotanie pociskow, tyle tylko ze pociski sa inne. Najwiekszym nowatorstwem sa phasery ze star treka :twisted: !!!
_________________
http://img212.imageshack....ar233661oz5.gif
 
 
 
Argael 
Yoda


Posty: 901
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2 Lutego 2006, 14:25   

Działo szynowe to też nie za bardzo rewolucja, tylko ewolucja broni miotającej pociski. Głowna idea się nie zmieniła, tyle że te pociski lecą jeszcze szybciej niż w przypadku broni używającej prochu.
_________________
今という時は二度と戻らないんだから。一期一会だぞ。
 
 
 
Iscariote 
Wiedźmikołaj


Posty: 4787
Skąd: Łódź
Wysłany: 2 Lutego 2006, 22:06   

i tak miecz i młot najlepsza bron jaką wymyślił człowiek :D
 
 
inquisitor 
Jaskier

Posty: 54
Skąd: blachownia slaskie
Wysłany: 2 Lutego 2006, 23:55   

Trudn się nie zgodzić z przedmówcami w kwesti wyglągu broni kształt obecny jest conajmniej optymalny, na jakę kolwiek broń energetyczną też niema widoków wielkie to ciężki a skuteczność śmiechu warta. Noże też już parę tysięcy lat ine chcą wyjść z użycia
_________________
Jam jest częścią tej siły która wiecznie pragnąc zła wiecznie czyni dobro
 
 
Alkioneus 
Sky Captain


Posty: 175
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 3 Lutego 2006, 00:21   

Argael napisał/a
Działo szynowe to też nie za bardzo rewolucja, tylko ewolucja broni miotającej pociski. Głowna idea się nie zmieniła, tyle że te pociski lecą jeszcze szybciej niż w przypadku broni używającej prochu.


Gwoli przekombinowanej broni, to avatar z FF:Advent Children i kolekcja mieczy Clouda i ekipy idealnie odwzorowuje fantazję projektantów i brak jakiejkolwiek sensownej techniki użycia. CHOĆ, pistoletomiecze są historyczne, znajomy mnie oświecił, pokazał odpowiednie zdjęcia i nakreślił historię tego cudeńka.
_________________
sposób na rzucenie palenia: za każdą godzinę bez fajki zapal sobie, zasłużyłeś.
 
 
 
JohnDoe 
Langolier


Posty: 298
Skąd: ten pomysł?
Wysłany: 3 Lutego 2006, 02:32   

Dopóki człowiek będzie z punktu widzenia wojskowych workiem na flaki, który można rozpruć i w ten sposób unieszkodliwić, doputy pociski nie wyjdą z użycia. Musiałby pojawić się pancerz , który wymusiłby ewolucję broni w kierunku czegoś, co byłoby w takiej sytuacji efektywniejsze. Na myśl przychodzi mi EMP, ponoć również już obecnie stosowany. Jeśli jednak chodzi o osobistą broń atomową ;) , to chyba jak na razie w naszym rzeczywistym świecie na nią się nie zanosi. Oby tak pozostało. Chyba że liczymy atomowe bomby walizkowe?

No, ale mieliśmy rozmawiać o uzbrojeniu w filmach. Ciekawi mnie jedna sprawa - wszelkie bitwy kosmiczne odbywają się na śmiesznie bliskim (jak na kosmos) dystansie, a dodatkowo używa się laserowej broni. W takich okolicznościach wszystko sprowadzałoby się do tego, kto szybciej wyceluje, długotrwałe sceny walki są trochę bezsensowne :] Trzeba jednak przyznać, że miłe dla oka. Dla poczucia rozsądku raczej jednak bolesne :P
 
 
Duke 
Darth Vader


Posty: 1628
Skąd: Poznań
Wysłany: 3 Lutego 2006, 08:26   

Ostanio z nudów oglądałem "6-ty dzień" z Arniem. Czy tylko mi się wydaje czy pistolety laserowe w tym filmie wyglądały tak samo jak te z Fallouta. Tak na marginesie to w wielu filmach SF (tych nisko nakładowych) za pistolety laserowe robił Calico, wiec chyba poszukam orginału tych pistoletów laserowych.
_________________
Cynizm i sarkazm mam w zakresie standardowych usług. Drobne złośliwosci dla stałych klientów gratis.
Mnie tez dopadl kryzys.. jem splesnialy ser, pije stare wino i jezdze autem bez dachu...
 
 
 
krn78 
Gollum


Posty: 11
Wysłany: 3 Lutego 2006, 12:10   

Cytat
Jeśli jednak chodzi o osobistą broń atomową , to chyba jak na razie w naszym rzeczywistym świecie na nią się nie zanosi. Oby tak pozostało. Chyba że liczymy atomowe bomby walizkowe?

Nie jestem tego tak najzypelniej pewny... widzialem niedawno filmik okazujacy strzal z armaty z pociskami jadrowymi. Stad juz niedaleko do osobistej broni atomowej...
_________________
- Prosze cie, narysuj mi baranka.
-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-
Grupa Strzelecka 'Dziki Zachod'
 
 
 
JohnDoe 
Langolier


Posty: 298
Skąd: ten pomysł?
Wysłany: 3 Lutego 2006, 12:40   

krn78 napisał/a

Nie jestem tego tak najzypelniej pewny... widzialem niedawno filmik okazujacy strzal z armaty z pociskami jadrowymi. Stad juz niedaleko do osobistej broni atomowej...


Na szczęście z tego co mi wiadomo, aby zaszła reakcja łańcuchowa potrzebne jest przekroczenie masy krytycznej, co powoduje, że pociski muszą mieć określony rozmiar. Dlatego pistoletów z głowicami jądrowymi raczej bym się nie spodziewał ;) Myślałem bardziej o jakimś rodzaju broni energetycznej, np. tak często używanych w filmach laserów, dział plazmowych itd. W momencie, gdy udałoby się opracować jądrowy lub fuzyjny system zasilania, możliwy do uniesienia przez jednego człowieka lub chociażby czołg, można by się poważnie zacząć zastanawiać nad wprowadzeniem tych wszystkich fantastycznych pomysłów w życie. To miałem na myśli. Na szczęście, jak już pisałem, do tego jeszcze daleko.
 
 
elam 
Gremlinek


Posty: 11118
Skąd: kotlinka gremlinka
Wysłany: 3 Lutego 2006, 12:50   

BFG - big f***ing gun :D
mnie wystarczy...
_________________
Ten się śmieje, kto umrze ostatni.
 
 
 
Duke 
Darth Vader


Posty: 1628
Skąd: Poznań
Wysłany: 3 Lutego 2006, 13:03   

elam napisał/a
BFG - big f***ing gun
mnie wystarczy...

Polecam zaglądnięcie pod tą stronkę - opisuje ona praktyczne aspekty zastosowania miniguna zananego z wielu filmów (Predator, Terminator 2) i gier.
_________________
Cynizm i sarkazm mam w zakresie standardowych usług. Drobne złośliwosci dla stałych klientów gratis.
Mnie tez dopadl kryzys.. jem splesnialy ser, pije stare wino i jezdze autem bez dachu...
 
 
 
elam 
Gremlinek


Posty: 11118
Skąd: kotlinka gremlinka
Wysłany: 3 Lutego 2006, 13:37   

- przepraszam, pod jaka stronke?
_________________
Ten się śmieje, kto umrze ostatni.
 
 
 
Duke 
Darth Vader


Posty: 1628
Skąd: Poznań
Wysłany: 3 Lutego 2006, 14:06   

http://www.kitsune.addr.c...214_Minigun.htm
Tą stronką (miała być zlinkowana, ale mi nie wyszło)
_________________
Cynizm i sarkazm mam w zakresie standardowych usług. Drobne złośliwosci dla stałych klientów gratis.
Mnie tez dopadl kryzys.. jem splesnialy ser, pije stare wino i jezdze autem bez dachu...
 
 
 
Duke 
Darth Vader


Posty: 1628
Skąd: Poznań
Wysłany: 3 Lutego 2006, 14:13   

Elam - specjalnie dla Ciebie stronka, gdzie można kupić takie BFG http://www.montysminiguns.com/AirSoftPage.htm
_________________
Cynizm i sarkazm mam w zakresie standardowych usług. Drobne złośliwosci dla stałych klientów gratis.
Mnie tez dopadl kryzys.. jem splesnialy ser, pije stare wino i jezdze autem bez dachu...
 
 
 
R2R 
Jaskier


Posty: 61
Skąd: Warszawa
Wysłany: 3 Lutego 2006, 14:23   

JohnDoe napisał/a
Myślałem bardziej o jakimś rodzaju broni energetycznej, np. tak często używanych w filmach laserów, dział plazmowych itd.


Z tego co gdzieś czytałem, rozwinięte są prace nad bronią w rodzaju paralizatorów elektrycznych tylko pozbawionych przewodów wystrzeliwanych w kierunku celu. Do "transportu" ładunku energetycznego miałyby wykorzystywać strumień zjonizowanego gazu. Oczywiście skuteczny zasięg takiej broni to kilka kilkanaście metrów, ale do fazera z ustawieniem na "ogłuszenie" to już niedaleko :)
 
 
Rodion 
Agent Chaosu


Posty: 7551
Skąd: Gestrandet
Wysłany: 3 Lutego 2006, 14:36   

Duke napisał/a
Elam - specjalnie dla Ciebie stronka, gdzie można kupić takie BFG


O rany! Czasami jak zobaczyli nas w lesie z M16- tkami to byl problem ( o wejścu do wiejskiej knajpy nie wspomne), ale z czymś takim?! :shock: :mrgreen:
A potem "lud ciemny" o Talbach opowiada! :twisted:
_________________
Mam czarną koszulkę i piwo... jestem forpocztą sił chaosu.
I tylko konia osiodłać. I przez wrzosowiska, jak przez...
 
 
Duke 
Darth Vader


Posty: 1628
Skąd: Poznań
Wysłany: 3 Lutego 2006, 15:07   

to wrzucam jeszcze jednego linka do stronki na temat broni szturmowej.
http://world.guns.ru/assault/as72-e.htm
Polecam szczególnie design nowych modeli - to prawie jak z filmów SF :wink:
Rodion napisał/a
A potem lud ciemny o Talbach opowiada!

To sie szlajajcie po lesie w moro, a nie w prześcieradłach :twisted:
_________________
Cynizm i sarkazm mam w zakresie standardowych usług. Drobne złośliwosci dla stałych klientów gratis.
Mnie tez dopadl kryzys.. jem splesnialy ser, pije stare wino i jezdze autem bez dachu...
 
 
 
Rodion 
Agent Chaosu


Posty: 7551
Skąd: Gestrandet
Wysłany: 3 Lutego 2006, 15:10   

Duke napisał/a
To sie szlajajcie po lesie w moro, a nie w prześcieradłach


Ale tylko jeden mial "arafatkę". :cry:
_________________
Mam czarną koszulkę i piwo... jestem forpocztą sił chaosu.
I tylko konia osiodłać. I przez wrzosowiska, jak przez...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group