Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Tekst numeru 64 - głosujemy do 12 marca

Wybierz najlepsze opowiadania
Magdalena Kubasiewicz - Dotknąć Nieba
13%
 13%  [ 12 ]
Sylwester Wróbel - Kanał 12
7%
 7%  [ 7 ]
Paweł Ciećwierz - Po staremu
13%
 13%  [ 12 ]
Agnieszka Hałas - Po stronie mroku
19%
 19%  [ 18 ]
Witold Dworakowski - Widma pośród gwiazd
22%
 22%  [ 21 ]
Przemek Hytroś - Pani Pierwszego Brzasku
23%
 23%  [ 22 ]
Głosowań: 41
Wszystkich Głosów: 92

Autor Wiadomość
charande 
Blade


Posty: 1398
Skąd: Lublin
Wysłany: 4 Lutego 2011, 13:53   

Jeszcze wracając:
Cytat
i Ale wstyd Francuza, to ostatnie oczywiście ze względu na kontekst.

O taaaak, to było dobre :mrgreen:

Fidel, spoko, człowiek się uczy całe życie. Ja się nieźle zdziwiłam, przeczytawszy w słowniku, że trawers to także "poprzeczna belka wzmacniająca konstrukcję czegoś" oraz "grobla biegnąca od brzegu w kierunku głębokiego miejsca w korycie rzeki". Ciekawe, ilu redaktorów uznałoby mi to słowo użyte w takim kontekście :)
_________________
Hałas w sieci - www.agnhalas.pl
The Thistle Queen - www.agnhalas.com
 
 
terebka 
Filippon


Posty: 3843
Skąd: Nowogródek Pomorski
Wysłany: 4 Lutego 2011, 22:13   

Po staremu, Po stronie mroku, Widma pośród gwiazd.

Zdecydowanie zaważyły misie...
_________________
SZORTAL
Szortal Na Wynos - Wydanie Specjalne
 
 
 
Foximus 
Gollum

Posty: 12
Skąd: Kraków
Wysłany: 7 Lutego 2011, 16:12   

Przemek Hytroś - Pani Pierwszego Brzasku - Ten tekst najbardziej pobudził moją wyobraźnie.
_________________
>>> www.JPiekara.CBA.pl <<<
 
 
merula 
Pani z Jeziora


Posty: 23494
Skąd: przystanek Alaska
Wysłany: 8 Lutego 2011, 09:00   

Agnieszka Hałas - Po stronie mroku
Witold Dworakowski - Widma pośród gwiazd
Przemek Hytroś - Pani Pierwszego Brzasku


te mnie ujęły
_________________
Kobiety dzielą się na te, które nie wiedzą czego chcą i na te, które chcą, ale nie wiedzą czego.
 
 
Mateusz Zieliński 
Indiana Jones


Posty: 448
Skąd: Płock
Wysłany: 12 Lutego 2011, 13:49   

Zagłosowałem, 2 punkty:

Widma pośród gwiazd - s-f w starym, prostym stylu. To lubię.

Pani Pierwszego Brzasku - nastrojowe, spokojne, krótkie. Miła lektura.


Pozostałe niestety nie podeszły.
Dotknąć nieba - nie zrozumiałem.
Kanał 12 - bezpośredni program telewizyjny z innej planety, w którym "co piątek" coś tam, a o 23:10 dziennik telewizyjny. Na tym odpadłem. Doczytałem do końca, ale mocno zrażony.
Po staremu i Po stronie mroku - dobrze napisane historie, ale jakoś po przeczytaniu wypadły mi z głowy. Niestety. Może, po prostu, nie dla mnie, albo nie tego dnia? ;)
_________________
Mój nick, to imię i nazwisko. Mówcie mi po imieniu...
 
 
dziko 
Yoda


Posty: 949
Skąd: Warszawa
Wysłany: 12 Lutego 2011, 22:11   

Jest lepiej niż w poprzednim numerze, ale bez rewelacji.

Magdalena Kubasiewicz - Dotknąć Nieba - jeden z dwóch tekstów o przebywaniu się na granicy światów, jednak zdecydowanie słabszy. Trudno złapać głębszy sens, choć być morze coś przeoczyłem ;)
Sylwester Wróbel - Kanał 12 - pomysł nawet niezły, realizacja przyzwoita, ogólnie w porządku, ale za mało na punktu.
Paweł Ciećwierz - Po staremu - mix klimatów, za którymi nie przepadam (splatterpunk) i które lubię (czarny kryminał), sprawnie napisane, parę fajnych zwodów. PUNKT.
Agnieszka Hałas - Po stronie mroku - napisane ładnie, ale... przypomniał mi się dowcip rysunkowy - stoi artysta, obok niego dziwaczna instalacja, a żona mu mówi "czy ty musisz być nonkonformistą jak wszyscy?". Coolaste diabły i schizujące anioły - to się przejadło.
Witold Dworakowski - Widma pośród gwiazd - mieszane uczucia mam. Jest rozmach, fajny pomysł na kameralną obsadę, ale kilka wpadek (do tych sci można dodać - obcy funkcjonujący przy 6G byliby raczej liliputami niż potężnymi jaszczurami). Wątek z Dedalem przepętplony, końcówka jakaś taka banalna.
Przemek Hytroś - Pani Pierwszego Brzasku - proste i przewidywalne, ale ten klimat - rewelacja! IMHO tekst numeru. PUNKT.
_________________
pozdrawiam - Bartek
Dzikopis
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 12 Lutego 2011, 22:26   

dziko napisał/a
być morze
może i tak
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Martva 
Kylo Ren


Posty: 30898
Skąd: Kraków
Wysłany: 12 Lutego 2011, 22:29   

Fidel-F2, czytałeś to opowiadanie? ;)
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.

skarby
szorty
 
 
RedActor 
Jaskier


Posty: 87
Skąd: Lublin
Wysłany: 14 Lutego 2011, 17:21   

Moja ocena numeru:

Magdalena Kubasiewicz - Dotknąć Nieba - szczerze mówiąc nie trafiło do mnie. Może nie moje klimaty, w każdym razie nie zostanie raczej na długo w głowie

Sylwester Wróbel - Kanał 12 - dobrze się zaczynało, ale później "zdechło". Początek ciekawy, pojawił się bohater, a potem gdzieś znikł i opowiadanie zmieniło się w jakąś dziwną relację. Sam pomysł niegłupi, ale wykonanie mogłoby być lepsze.

Paweł Ciećwierz - Po staremu Daję punkt za wartką akcję i brazylijskie jiu-jitsu :D Ciekawe opowiadanie, choć twierdzenie, że wątek fantastyczny był na siłę nie jest takie bezpodstawne. Jak mawiał Lem (upraszczam), fantastyka polega na tym, że jak się odejmie elementy fantastyczne, to się reszta posypie. Tu, gdyby odjąć elementy fantastyczne, opowiadanie by ocalało. Plus jest taki, że jest ciekawa fabuła

Agnieszka Hałas - Po stronie mroku - nawet sympatyczne, ale niewiele poza tym.

Witold Dworakowski - Widma pośród gwiazd - pomijam nieścisłości, które wytykali poprzednicy, bo się na tym nie znam. Samo opowiadanie czytało mi się dobrze. Jest ciekawa historia, bohaterowie, których da się polubić, ciekawa sceneria. I za to punkt

Przemek Hytroś - Pani Pierwszego Brzasku - smutne, nastrojowe, bardzo ładne. Bez fajerwerków, ale bardzo klimatyczne. Zdecydowanie daję punkt
A swoją drogą w dzisiejszych, zatłoczonych jak Aleje Marszałkowskie Tatrach to kozioł musiałby się mocno napocić, żeby pomagać tym wszystkim gamoniom :P
_________________
Prwdzw twrdzl n ptrzbj smgłsk
 
 
cranberry 
Dziewczyna Brighelli


Posty: 762
Skąd: Lublin/Esensja
Wysłany: 15 Lutego 2011, 09:22   

Tak sobie czytam i czytam i zastanawiam się, czy gdyby "Panią Pierwszego Brzasku" napisała kobieta, to czy nie padłyby z miejsca oskarżenia o nadmierny sentymentalizm ;P: ;P:

Ale nie bierz sobie tego, Przemo, za bardzo do serca ;P: Ot, tak se zrzędze o poranku.
 
 
Przemo 
Frodo Baggins


Posty: 116
Skąd: Kraków
Wysłany: 15 Lutego 2011, 09:35   

Nie biorę sobie, ja po prostu jestem nadmiernie sentymentalny ;)
 
 
nureczka 
Mama Pufcia


Posty: 6205
Skąd: Nowa Iwiczna
Wysłany: 15 Lutego 2011, 18:29   

cranberry napisał/a
czy gdyby Panią Pierwszego Brzasku napisała kobieta, to czy nie padłyby z miejsca oskarżenia o nadmierny sentymentalizm

Padłyby. Na 200%.
_________________
Zapraszam do odwiedzania mojej strony oraz bloga
 
 
cranberry 
Dziewczyna Brighelli


Posty: 762
Skąd: Lublin/Esensja
Wysłany: 16 Lutego 2011, 08:43   

nureczka napisał/a
cranberry napisał/a
czy gdyby Panią Pierwszego Brzasku napisała kobieta, to czy nie padłyby z miejsca oskarżenia o nadmierny sentymentalizm

Padłyby. Na 200%.

Co więcej autorka chyba nie odważyłaby się ich tak rozbrajająco potwierdzić ;)
Nie martw się, Przemo, tak sobie tylko gadamy ;P: Jak programistka z programistką ;)
 
 
cranberry 
Dziewczyna Brighelli


Posty: 762
Skąd: Lublin/Esensja
Wysłany: 18 Lutego 2011, 12:34   

Sorry za post pod postem, ale tematyka inna - nie śledzę glosowania zbyt uważnie, ale czy przypadkiem nie stało się z nim ostatnio coś dziwnego?
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 18 Lutego 2011, 13:19   

cranberry, co konkretnie masz na myśli?
 
 
shenra 
Wielki Kosmiczny Chomik Naczelna Biskupa


Posty: 24980
Skąd: z Nikąd
Wysłany: 18 Lutego 2011, 13:44   

Może chodzi o ilość NNów? :wink:
_________________
Chomikowo obłędnie, lekko neurotycznie w granicach perwersji. "Niuplać dzyndzla" :D specially for smert :D
Przesiądź się!
Przegubowy kotecek!
chomik w świecie
 
 
 
cranberry 
Dziewczyna Brighelli


Posty: 762
Skąd: Lublin/Esensja
Wysłany: 18 Lutego 2011, 14:02   

Agi napisał/a
cranberry, co konkretnie masz na myśli?

Jeżeli dobrze łapię terminologię ;) , to chyba to, co ma na myśli shenra, czyli nagły przyrost anonimowych głosów - ale jak wspominałam, nie śledzę wyników na bieżąco i mogłam coś przeoczyć, a ewentualnych "dziwnych" zachowań głosowania nie da się ocenić po ostatecznym wyniku tylko właśnie po tym, w jakim odstępie czasu i w jakich "paczkach" głosy były oddawane. I z jakich kont.
Sorry za mętną wypowiedź.
 
 
shenra 
Wielki Kosmiczny Chomik Naczelna Biskupa


Posty: 24980
Skąd: z Nikąd
Wysłany: 18 Lutego 2011, 14:10   

Czyli, generalnie chodzi o przyrost niezidentyfikowanych głosów na konkretny tekst, który się wybił, mimo iż większość osób głosujących oficjalnie nie wyraziła dla niego swojej aprobaty.
(btw, takie same rzeczy dzieją się w szortach, idzie do tego przywyknąć :wink: )
_________________
Chomikowo obłędnie, lekko neurotycznie w granicach perwersji. "Niuplać dzyndzla" :D specially for smert :D
Przesiądź się!
Przegubowy kotecek!
chomik w świecie
 
 
 
cranberry 
Dziewczyna Brighelli


Posty: 762
Skąd: Lublin/Esensja
Wysłany: 18 Lutego 2011, 14:29   

Nie, nie na jeden konkretny - żeby nie było, że komuś konkretnemu głosów żałuję ;)
Po prostu zdziwił mnie przyrost tylko dolnej części rankingu, kiedy górna ani drgnęła - ale sam ten fakt oczywiście nic nie znaczy, jasne. 27 głosowań to nie jest żadna próbka statystyczna, żeby zmiana tendencji miała dziwić.
 
 
shenra 
Wielki Kosmiczny Chomik Naczelna Biskupa


Posty: 24980
Skąd: z Nikąd
Wysłany: 18 Lutego 2011, 14:33   

cranberry, tak zerkając jak się miało oficjalne głosowanie, to generalnie góra podskoczyła bardziej niż dół. Powiedziałabym zdecydowanie, także wrażenie możesz mieć mylne. :wink:
_________________
Chomikowo obłędnie, lekko neurotycznie w granicach perwersji. "Niuplać dzyndzla" :D specially for smert :D
Przesiądź się!
Przegubowy kotecek!
chomik w świecie
 
 
 
cranberry 
Dziewczyna Brighelli


Posty: 762
Skąd: Lublin/Esensja
Wysłany: 18 Lutego 2011, 14:41   

A, no spoko - wlasnie o to mi chodziło, żeby rzucił okiem ktoś, kto jest bardziej na czasie.
Bałam się, że ktoś się wygłupia i robi nam zamieszanie, a to w końcu zabawa jest i jak każda zabawa fajnie funkcjonuje tylko, jeżeli są reguły.
I żeby się już nikt nie obraził ;) podejrzewałam jakiegoś mieszacza z zewnatrz, bo zaraz nam się autorzy rozpłaczą, że to nie oni. WIEM, że nie oni :wink:
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 24 Lutego 2011, 09:10   

Agnieszka Hałas - Po stronie mroku - dobra rozrywka,
Przemek hytros - Pani pierwszego brzasku. - za najtrój , za Tatry i za setymentalizm jaki lubie.
Po punkcie dostali.
Reszta niezła, ale trza wybierać.
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
Ceridwen 
Jaskier

Posty: 54
Skąd: Ze schowka
Wysłany: 25 Lutego 2011, 18:47   

Punkty dla Po stronie mroku i Widma pośród gwiazd.
Ten pierwszy za: świat, styl i klimat, czyli to, co cenię we wszystkich tekstach autorki. Choć przyznaję, że opowiadania o Krzyczącym lubię bardziej, ponieważ mają ciekawszych bohaterów. Tutaj chyba trochę za dużo zostało włożone w zbyt krótką historię, bo z postaci pamiętam teraz tylko Sangre, a jakbym miała ją opisać, byłby problem. Jednak czytało mi się to bardzo miło.

Widma pośród gwiazd - dla mnie tekst numeru. Historia Latającego Holendra w kosmosie: świetny pomysł. Polubiłam Dexa i Karinę, poza tym tekst dobrze napisany i naprawdę klimatyczny. Wierzę na słowo, że błędy się pojawiały, ale sama bym ich nie znalazła choćby chcieli mi za to zapłacić. Jedno z lepszych opowiadań, jakie czytałam, a warto dodać, że w gruncie rzeczy wolę fantasy niż science fiction.

Zastanawiałam się nad daniem punktu Po staremu, bo to też dobre opowiadanie, ale jednak nie w moim guście. Jeśli chodzi o Panią pierwszego brzasku - podobał mi się początek, końcówka za to rozczarowująca. Chyba jestem przeczulona na punkcie tekstów o Wielkiej Miłości w takim wydaniu. Modlitwa bohatera i ostatnie pożegnanie z Anną jakoś mnie nie poruszyły.
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 26 Lutego 2011, 09:15   

Punkt dla tekstu Agnieszki Hałas. Fajna, lekka rozrywka.
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
Witchma 
Jokercat


Posty: 24697
Skąd: Zgierz
Wysłany: 26 Lutego 2011, 14:12   

Ode mnie punkt dla Widm pośród gwiazd. Według mnie ten tekst wyróżnia się na tle dość wyrównanego zestawu.
_________________
Basically, I believe in peace and bashing two bricks together.

"Wszystkie kobiety są piękne, tylko po niektórych tego nie widać."
/Maria Czubaszek/
 
 
 
Lowenna 
Mirmił


Posty: 4359
Skąd: Lancre
Wysłany: 27 Lutego 2011, 13:06   

Widma pośród gwiazd :bravo :bravo Wchodzę pod stół i odszczekuję wszystko, co pomyślałam sobie przed czytaniem opka a po przeczytaniu notki o autorze. Opowiadanie numeru, mimo sporej ilości błędów :wink: Porządna redakcja by się przydała. Jednak po wygładzeniu kilku kantów, będzie to jedno z najlepszych opowiadań, jakie czytałam ostatnio. Gratuluję. PUNKT

Dotknąć nieba. O czym to było? Nie potrafię znaleźć żadnego plusu dodatniego :|

Kanał 12. świetny początek :lol: Szkoda, że po drodze historia się rozmywa :roll:

Po staremu. Chcę więcej. Świetna postacie. Elementy fantastyczne może i niepotrzebne ale wcześniej fajnie zasugerowane. Lubię teksty, gdy do końca nie wiadomo, w jakim świecie się znajdujemy. PUNKT

Po stronie mroku. Lubię klimaty Agnieszki. Czekam na pozycje książkowe :wink: PUNKT

Pani Pierwszego Brzasku. Za Tatry i sentymentalizm. PUNKT. (zastanawiam się też, czy nie wpadliśmy z Autorem na siebie na jakiejś 'małopolskiej' imprezie :wink: )

Coś dużo tych punktów przyznałam... :roll:
_________________
Gdyby nawet mężczyzna potrafił zrozumieć, co myśli kobieta... i tak by nie uwierzył...
 
 
uniwers 
Gollum

Posty: 23
Skąd: Kraina Deszczowców
Wysłany: 27 Lutego 2011, 20:11   

<autor wychyla się z cienia>

Lowenna napisał/a
Wchodzę pod stół i odszczekuję wszystko, co pomyślałam sobie przed czytaniem opka a po przeczytaniu notki o autorze.

Wyłaź natychmiast :twisted:
Swoją drogą ciekaw jestem, co konkretnie sobie o mnie pomyślałaś. Że student polibudy = będzie technobełkot, kwadratowe zdania i nuda? ;P:

PS. Witam wszystkich. I dzięki za przychylne przyjęcie mojej pisaniny :)
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 27 Lutego 2011, 20:15   

zgłoś się do administracji w celu otwarcia wątku autorskiego
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Witchma 
Jokercat


Posty: 24697
Skąd: Zgierz
Wysłany: 27 Lutego 2011, 20:17   

uniwers, pozwoliłam sobie założyć Ci temat w stosownym miejscu. Zapraszam :)
_________________
Basically, I believe in peace and bashing two bricks together.

"Wszystkie kobiety są piękne, tylko po niektórych tego nie widać."
/Maria Czubaszek/
 
 
 
Lowenna 
Mirmił


Posty: 4359
Skąd: Lancre
Wysłany: 27 Lutego 2011, 20:26   

uniwers napisał/a
Swoją drogą ciekaw jestem, co konkretnie sobie o mnie pomyślałaś.
Że kolejny forumowy dzieciak stworzył epokowe dzieło, po przeczytaniu którego mózg zamieni się w kisiel i wypłynie mi uszami. :roll:
_________________
Gdyby nawet mężczyzna potrafił zrozumieć, co myśli kobieta... i tak by nie uwierzył...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group