Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy jest na sali farmaceuta?
Autor Wiadomość
nureczka 
Mama Pufcia


Posty: 6205
Skąd: Nowa Iwiczna
Wysłany: 22 Grudnia 2010, 16:11   Czy jest na sali farmaceuta?

Nie wiem gdzie można by umieścić ten post. Jeśli Moderacja uzna że to niestooswne miejsce to z góry przepraszam.
Poszukuję dla Pana Worfa leku Pregnyl 5000 (lub odpowiednika). Obleciałam wszystkie bliższe i dalesze apteki i nic. Sprawa pilna, bo bez leku Panu Worfowi grozi operacja.
Na Pregnyl mam receptę, na odpowiednik mogę dostać.
Pytanie podstawowe brzmi: czy ten lek jest do zdobycia? A może gdzieś go można zamówić? Wszystkie rady jak go zdobyć mile widziane.
_________________
Zapraszam do odwiedzania mojej strony oraz bloga
 
 
nureczka 
Mama Pufcia


Posty: 6205
Skąd: Nowa Iwiczna
Wysłany: 25 Grudnia 2010, 14:34   

Bardzo dziękuję Meruli, za pomoc. Lek zdobyty, Pan Worf rozpoczął kurację.
_________________
Zapraszam do odwiedzania mojej strony oraz bloga
 
 
merula 
Pani z Jeziora


Posty: 23494
Skąd: przystanek Alaska
Wysłany: 26 Grudnia 2010, 14:45   

cieszy mnie to, że się udało :D
_________________
Kobiety dzielą się na te, które nie wiedzą czego chcą i na te, które chcą, ale nie wiedzą czego.
 
 
Martva 
Kylo Ren


Posty: 30898
Skąd: Kraków
Wysłany: 26 Grudnia 2010, 18:52   

merula, a ta Twoja wtyka się orientuje w przyszłorocznych refundacjach? Poguglałam trochę i znalazłam że nowa lista ma obowiązywać od 1 stycznia, ale nie mogę znaleźć samej listy, nie wiem czy jej jeszcze nie ma czy nie umiem szukać czy nie jest udostępniona. Mam receptę na 3 opakowania i nie wiem czy wykupywać wszystko naraz, czy mogę liczyć na rozsądniejsze ceny w przyszłym roku (znalazłam że Rada Konsultacyjna uznaje za zasadne zakwalifikowanie, jako świadczenia gwarantowanego, leku Visanne (dienogest) w leczeniu endometriozy, przy poziomie refundacji 50%, ale nie wiem czy uznanie za zasadne pociąga za sobą jakies realne konsekwencje.
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.

skarby
szorty
 
 
merula 
Pani z Jeziora


Posty: 23494
Skąd: przystanek Alaska
Wysłany: 26 Grudnia 2010, 22:53   

Postaram sie dowiedzieć.
_________________
Kobiety dzielą się na te, które nie wiedzą czego chcą i na te, które chcą, ale nie wiedzą czego.
 
 
Martva 
Kylo Ren


Posty: 30898
Skąd: Kraków
Wysłany: 26 Grudnia 2010, 22:58   

Będę dźwięczna ;)
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.

skarby
szorty
 
 
ilcattivo13 
Wirtualny Suwalski Niedźwiedź


Posty: 17772
Skąd: Suwałki (k. Dowspudy)
Wysłany: 8 Stycznia 2011, 10:42   

Niespecjalnie mi chodzi o leki, ale to pokrewny temat.

Czy są w Polsce jakieś państwowe hospicja dla psychicznie chorych, którzy wymagają dodatkowo ciągłej opieki pielęgniarskiej (bo np. nie wstają z łóżka i nie są w stanie sami jeść)? Niestety, w zwykłym psychiatryku niespecjalnie chcą się takimi pacjentami zajmować :|
_________________
DVRVM CACANTES MONVIT VT NITANT THALES
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 8 Stycznia 2011, 10:52   

ilcattivo13, są nieliczne Domy Pomocy Społecznej przyjmujące pensjonariuszy wymagających opieki psychiatrycznej.
Znalazłam link do warszawskiego: http://www.wcpr.pl/index....=117&Itemid=122
Edyta:
znalazłam informacje na temat województwa podlaskiego:
Cytat
1. DPS w Choroszczy dla osób z zaburzeniami psychicznymi i/lub upośledzeniem umysłowym dysponujący ogółem 302 miejscami (68 kobiecych, 234 męskie)
*oczekuje 77 kobiet (w tym 32 z postanowienia sądu, wnioski oczekują od 1997 roku) - czas oczekiwania około 17 lat, w ciągu roku zwalnia się 1 miejsce
* 78 mężczyzn - czas oczekiwania 16 lat, w ciągu roku zwalnia się kilka miejsc.


2. DPS pw. św. Franciszka z Asyżu dla kobiet z zaburzeniami psychicznymi w Brańsku dysponuje 33 miejscami.

http://bip.umwp.wrotapodl.../p_op_psych.htm
Raczej przerażająca perspektywa.
Z tego co mi wiadomo nie ma rejonizacji do dps-ów, można próbować znaleźć miejsce na terenie całej Polski.
 
 
ilcattivo13 
Wirtualny Suwalski Niedźwiedź


Posty: 17772
Skąd: Suwałki (k. Dowspudy)
Wysłany: 8 Stycznia 2011, 12:09   

Agi - w Suwałkach też jest DPS i też tyle trzeba czekać. Ale w tym konkretnym przypadku jest ten problem, że to jest alkoholiczka z prawie czterdziestoletnim "stażem pracy", osteoporoza tak zaawansowana, że prawie biodra i miednicy nie już ma, dwa zawały, rozwalona wątroba i nerki, na dokładkę jest zacewnikowana. A psychiatra specjalizujący się w leczeniu alkoholizmu stwierdził, że już się nie da jej leczyć, bo zbyt duża cześć mózgu uległa denaturyzacji (czy jakoś tak - potem dla uproszenia powiedział, że "kobieta ma po prostu dziury w mózgu"). Przez większą część czasu majaczy i na dokładkę jest agresywna. Żeby miała ciut lepsze zdrowie, to wzięli by ją do psychiatryka, ale przy tak rozwalonym organizmie raczej nie ma szans...
_________________
DVRVM CACANTES MONVIT VT NITANT THALES
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 8 Stycznia 2011, 12:38   

Rozumiem. Obawiam się, że nigdzie nie zechcą przyjąć.
 
 
ilcattivo13 
Wirtualny Suwalski Niedźwiedź


Posty: 17772
Skąd: Suwałki (k. Dowspudy)
Wysłany: 8 Stycznia 2011, 12:47   

od dwóch miesięcy przewalają ją ze szpitala do szpitala, z oddziału na oddział, więc może jeszcze jakiś czas to potrwa... Ale najwyższy czas zacząć szukać jakiegoś miejsca dla niej. Może coś przez swojego proboszcza załatwię
_________________
DVRVM CACANTES MONVIT VT NITANT THALES
 
 
Jedenastka 
Rasowa Kicia

Posty: 5036
Skąd: Ożarów Mazowiecki
Wysłany: 26 Stycznia 2011, 14:41   

Mam pytanie (chyba do ketyowa, choć nie tylko).
Nabyłam drogą kupna coś co nazywa się Sesja, suplement diety, żeń-szeń, lecytyna, kofeina, magnez, 30 tabl.

Ktoś to brał?
_________________
11
 
 
 
Martva 
Kylo Ren


Posty: 30898
Skąd: Kraków
Wysłany: 26 Stycznia 2011, 14:48   

Ja. Nie należy pić potem kawy, jeśli się jej normalnie nie pije, bo dostaje sie tłuczenia serca i odczuwa potrzebę biegania po schodach jakieś dwie godziny.
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.

skarby
szorty
 
 
ketyow 
Jim Raynor


Posty: 11344
Skąd: z domu
Wysłany: 26 Stycznia 2011, 15:05   

Jedenastka, nie używam, mi nic nie pomaga się skupić, a na lepsze myślenie czekolada i kawka.
_________________
http://ketyow.deviantart.com
http://www.biblionetka.pl/
 
 
 
ilcattivo13 
Wirtualny Suwalski Niedźwiedź


Posty: 17772
Skąd: Suwałki (k. Dowspudy)
Wysłany: 26 Stycznia 2011, 15:57   

ketyow napisał/a
... na lepsze myślenie czekolada i kawka.


bez sensu - jedno drugie zwalcza :wink:
_________________
DVRVM CACANTES MONVIT VT NITANT THALES
 
 
Jedenastka 
Rasowa Kicia

Posty: 5036
Skąd: Ożarów Mazowiecki
Wysłany: 26 Stycznia 2011, 16:45   

Zgadzam się. Kawa wypłukuje magnez czy coś. O to chodzi?

Martva, czyli to energetyzuje? A ile tabletek brałaś? Ulotki na razie nie czytałam.
_________________
11
 
 
 
ketyow 
Jim Raynor


Posty: 11344
Skąd: z domu
Wysłany: 26 Stycznia 2011, 16:52   

ilcattivo13 napisał/a
ketyow napisał/a
... na lepsze myślenie czekolada i kawka.


bez sensu - jedno drugie zwalcza :wink:


Pfff... Magnez z czekolady nie jest nawet przyswajany przez organizm. Natomiast kawa pobudza i nie słyszałem o gorszej koncentracji po kawie - chyba, że w przypadku jaki opisala Martva. Chwilowo nawet papieros poprawia myślenie. Czekolada natomiast poprawia nastrój :) W te wszystkie "magiczne" metody i pigułki w ogóle nie wierzę. Ważne to mieć dobre samopoczucie, a ja takie mam po kawie i czekoladzie.
_________________
http://ketyow.deviantart.com
http://www.biblionetka.pl/
 
 
 
Martva 
Kylo Ren


Posty: 30898
Skąd: Kraków
Wysłany: 26 Stycznia 2011, 17:28   

Jedenastka napisał/a
A ile tabletek brałaś?


Wtedy dwie.
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.

skarby
szorty
 
 
Jedenastka 
Rasowa Kicia

Posty: 5036
Skąd: Ożarów Mazowiecki
Wysłany: 26 Stycznia 2011, 17:30   

Przeczytałam właśnie na opakowaniu, że należy to brać dwa razy dziennie po jednej tabletce i nie przekraczać dawki. Chyba spróbuję zamiast kawy.
_________________
11
 
 
 
shenra 
Wielki Kosmiczny Chomik Naczelna Biskupa


Posty: 24980
Skąd: z Nikąd
Wysłany: 26 Stycznia 2011, 19:32   

ketyow napisał/a
Pfff... Magnez z czekolady nie jest nawet przyswajany przez organizm. Natomiast kawa pobudza i nie słyszałem o gorszej koncentracji po kawie - chyba, że w przypadku jaki opisala Martva. Chwilowo nawet papieros poprawia myślenie. Czekolada natomiast poprawia nastrój W te wszystkie magiczne metody i pigułki w ogóle nie wierzę. Ważne to mieć dobre samopoczucie, a ja takie mam po kawie i czekoladzie.
Nie sposób się nie zgodzić z Tobą :mrgreen: Jestem 3 razy na TAK :mrgreen: :mrgreen:
_________________
Chomikowo obłędnie, lekko neurotycznie w granicach perwersji. "Niuplać dzyndzla" :D specially for smert :D
Przesiądź się!
Przegubowy kotecek!
chomik w świecie
 
 
 
Jedenastka 
Rasowa Kicia

Posty: 5036
Skąd: Ożarów Mazowiecki
Wysłany: 26 Stycznia 2011, 19:57   

ketyow napisał/a
W te wszystkie magiczne metody i pigułki w ogóle nie wierzę. Ważne to mieć dobre samopoczucie, a ja takie mam po kawie i czekoladzie.

A czy kosztowałeś kiedyś tego magicznego eliksiru?
http://www.domzdrowia.pl/...swiateczna.html
_________________
11
 
 
 
ilcattivo13 
Wirtualny Suwalski Niedźwiedź


Posty: 17772
Skąd: Suwałki (k. Dowspudy)
Wysłany: 26 Stycznia 2011, 22:27   

ketyow napisał/a
Pfff... Magnez z czekolady nie jest nawet przyswajany przez organizm.


jak przy okazji się napijesz kawy, to tak rzeczywiście będzie. Bo kofeina i kilka innych substancji z kawy powodują, że nie dość, że nowy magnez nie jest przyswajany, to i wypłukują z organizmu ten, który już dostarczyliśmy wcześniej.

ketyow napisał/a
Natomiast kawa pobudza i nie słyszałem o gorszej koncentracji po kawie


wszelkie "preparaty" oparte na kofeinie, czyli kawa też, powodują krótkotrwały przypływ energii i w ogóle, ale po jakimś czasie, kiedy w organizmie zaczyna brakować magnezu, to zaczynają działać dokładnie odwrotnie, czyli "zamulają" "użytkownika". Stąd sportowcy mogą pić silne napoje energetyzujące dopiero tuż przed, albo już w trakcie zawodów (choć to jeszcze zależy od rodzaju uprawianego sportu).

Inna sprawa - większość ludzi pije kawę z mlekiem i/lub z cukrem - i to pobudzenie jest często wynikiem dostarczenia dla organizmu tłuszczu i glukozy, a nie kofeiny.

I na koniec - kofeina to substancja uzależniająca, równie silnie jak nikotyna czy inne używki. Stąd typowy "kawosz", jak już sobie golnie "exprezeso", albo "kawkę z gruntem", to i nie dziwota, ze mu się samopoczucie poprawia i jest pobudzony. Alkoholicy i palacze też tak mają :wink:

shenra napisał/a
Nie sposób się nie zgodzić z Tobą :mrgreen: Jestem 3 razy na TAK :mrgreen: :mrgreen:


- 666*666 do CHARYZMY ;P:
_________________
DVRVM CACANTES MONVIT VT NITANT THALES
 
 
ketyow 
Jim Raynor


Posty: 11344
Skąd: z domu
Wysłany: 26 Stycznia 2011, 22:31   

ilcattivo13, nie mogę się z Tobą nie zgodzić, ale Ty ze mną też nie ;P:

BTW. Mnie tam paradoksalnie zawsze po łyknięciu magnezu boli głowa na następny dzień.
_________________
http://ketyow.deviantart.com
http://www.biblionetka.pl/
 
 
 
ilcattivo13 
Wirtualny Suwalski Niedźwiedź


Posty: 17772
Skąd: Suwałki (k. Dowspudy)
Wysłany: 26 Stycznia 2011, 22:33   

może masz nadciśnienie i dlatego Ci kawa, wypłukująca z organizmu magnez i obniżająca w efekcie ciśnienie, pomaga :wink:
_________________
DVRVM CACANTES MONVIT VT NITANT THALES
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37523
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 26 Stycznia 2011, 22:34   

a majonez pomaga?
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 26 Stycznia 2011, 22:48   

Fidel-F2 napisał/a
a majonez pomaga?

Fidel-F2, pomaga, szczególnie na hemoroidy.
 
 
ilcattivo13 
Wirtualny Suwalski Niedźwiedź


Posty: 17772
Skąd: Suwałki (k. Dowspudy)
Wysłany: 26 Stycznia 2011, 22:51   

Agi :bravo :lol:
_________________
DVRVM CACANTES MONVIT VT NITANT THALES
 
 
Jedenastka 
Rasowa Kicia

Posty: 5036
Skąd: Ożarów Mazowiecki
Wysłany: 26 Stycznia 2011, 23:13   

Fidel-F2 napisał/a
a majonez pomaga?

Kup w Biedronce i sprawdź.
_________________
11
 
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37523
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 27 Stycznia 2011, 00:42   

Agi napisał/a
szczególnie na hemoroidy.
trzeba smarować?
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 27 Stycznia 2011, 08:34   

Fidel-F2, sam zdecyduj, o skuteczności wiem ze słyszenia.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group