Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Jan Żerański
Autor Wiadomość
Żerań
[Usunięty]

Wysłany: 12 Kwietnia 2011, 17:26   

12 kwietnia. Rocznica lotu Gagarina. Nie mógłbym więc nie wspomnieć w swoim wątku:). Przy okazji, zapraszam do oglądania First orbit. Film trwa ponad godzinę, ale jest wspaniałą relacją z tego, co widział i czuł Gagarin. Have fun! Aha, film w języku rosyjskim z angielskimi napisami.
 
 
Marcin Robert 
Orient Men


Posty: 1476
Skąd: Nowy Targ
Wysłany: 12 Kwietnia 2011, 18:05   

A może założyć odrębny wątek poświęcony temu filmowi i w ogóle pierwszemu człowiekowi w kosmosie?
 
 
Żerań
[Usunięty]

Wysłany: 16 Maj 2011, 18:08   

Update. Dwa opowiadania skończone. "Leżą" w szufladzie i się "szlifują". W tej chwili mam materiał na połowę zbiorku autorskiego. Dopiszę jeszcze kilka i jakoś pod koniec wakacji będę wiedział, czy można coś posyłać do wydawców.

A w międzyczasie zapraszam do zagłosowania wszystkich i zgłoszenia nominacji do Nagrody im. Janusza Zajdla. KLIK. Jeśli opowiadanie "Ratując Gagarina" z 63 numeru "SFFiH" wam się spodobało, zapraszam do oddawania głosów. A gdyby się nie spodobało...też zachęcam do oddania głosu, bo im wyższa frekwencja, tym lepiej. To tak jak z demokracją - udział w głosowaniu zwiększa świadomość obywatelską. W tym wypadku świadomość czytelniczą. Opowiadania i powieści nominujemy na adres zajdel@fandom.art.pl, podajemy dane osobowe i zgłaszamy pięć naszych zdaniem najlepszych opowiadań i powieści (maksymalnie pięć). Zapraszam do zabawy. Ja już zagłosowałem na najlepsze utwory fantastyczne, a wy? Deadline mija 15 czerwca. 29 ogłoszenie nominacji.
 
 
Adon 
Wiedźmin


Posty: 4755
Skąd: Londyn
Wysłany: 16 Maj 2011, 19:31   

Żeraniu, a nie powinieneś ze swoim opowiadaniem poczekać na przyszłoroczną edycję?
 
 
 
shenra 
Wielki Kosmiczny Chomik Naczelna Biskupa


Posty: 24980
Skąd: z Nikąd
Wysłany: 16 Maj 2011, 19:44   

Adon, :mrgreen: :mrgreen:
_________________
Chomikowo obłędnie, lekko neurotycznie w granicach perwersji. "Niuplać dzyndzla" :D specially for smert :D
Przesiądź się!
Przegubowy kotecek!
chomik w świecie
 
 
 
Żerań
[Usunięty]

Wysłany: 16 Maj 2011, 19:47   

Mam chyba mózg wyprany postępowaniem cywilnym, bo nie kumam...

Formalnie wszystko jest w porządku - liczy się data wydania. To, że numer ma datowanie 01/2011 nie ma żadnego znaczenia. Opowiadanie opublikowano w 2010 roku...

Cytat
Do Nagrody mogą kandydować wszystkie utwory literackie, których pierwsze wydanie w:

1. książce posiadającej numer ISBN
2. lub czasopiśmie drukowanym posiadającym numer ISSN

ukazało się do 31 marca roku przyznania Nagrody z datą roku poprzedniego; oraz te, które z powodów wydawniczych nie mogły kandydować w roku poprzednim, z zastrzeżeniem ust. 2.
 
 
Adon 
Wiedźmin


Posty: 4755
Skąd: Londyn
Wysłany: 16 Maj 2011, 19:52   

Rozumiem zatem, że z powodów wydawniczych Twoje opowiadanie opublikowane w roku 2011 nie ukazało się w roku 2010, za który ma obecnie być przyznawana nagroda, stąd propozycja kandydatury?
 
 
 
Żerań
[Usunięty]

Wysłany: 16 Maj 2011, 20:01   

Jeszcze raz, po kolei:)

1. Nagrodę im. Zajdla przyznawana jest za utwór za rok 2010. Decyduje data publikacji.

2. Opowiadanie, które zaproponowałem, opublikowano w grudniu 2010 roku (RD, pomocy!), chociaż ze względów wydawniczych Fabryka Słów przyjęła numerację 1/2011.

3. Opowiadanie spełnia więc wymogi formalne...

Ale tak mnie zamotaliście, że już sam nie wiem...Dobrze, by gorim (który jest w kapitule) i RD (wydawca) potwierdzili, bo sam jestem ciekaw, czy dobrze myślę...
 
 
baranek 
Wróbel galaktyki


Posty: 5606
Skąd: Toruń
Wysłany: 16 Maj 2011, 20:02   

Żerań, spoko, nie wygrasz w tym roku, to wygrasz w przyszłym. Cierpliwości.
_________________
Życie, ku*wa, jest nowelą.

"Pisze się po to, żeby było napisane" - Zygmunt Kałużyński
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37529
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 16 Maj 2011, 20:04   

baranek, :mrgreen:
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Żerań
[Usunięty]

Wysłany: 16 Maj 2011, 20:06   

Wiesz, tu nie chodzi jakby o wygraną (chociaż byłoby fajnie), ale dobrze byłoby wiedzieć na przyszłość, jak wygląda sprawa od strony formalnej. Bo ten sam casus spotkał np. w zeszłym roku "Burzę" Parowskiego, którą wydano "na styk" lat...

Niezależnie od wszystkiego, zachęcam do zabawy, nawet jak nie chcecie głosować na mnie. Zajdel do jednak kawał tradycji, a w zeszłym roku kilka fajnych opowiadań się pojawiło (także poza "SFFiH").
 
 
Witchma 
Jokercat


Posty: 24697
Skąd: Zgierz
Wysłany: 16 Maj 2011, 20:08   

Żerań, ale czasopismo akurat ma bardzo wyraźnie zaznaczoną datę wydania i myślę, że nikt się nie będzie zastanawiał, czy numer trafił do kiosków 31 grudnia, czy 2 stycznia. Napisane jest 2011, więc w tym roku publikacja.
_________________
Basically, I believe in peace and bashing two bricks together.

"Wszystkie kobiety są piękne, tylko po niektórych tego nie widać."
/Maria Czubaszek/
 
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37529
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 16 Maj 2011, 20:08   

Żerań, wypuść powietrze
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Adon 
Wiedźmin


Posty: 4755
Skąd: Londyn
Wysłany: 16 Maj 2011, 20:09   

Żerań napisał/a
ze względów wydawniczych Fabryka Słów przyjęła numerację 1/2011.

Znaczy się w grudniu miały być dwa numery SFFH, a potem FS jednak przesunęła jeden na styczeń? :shock:
 
 
 
Żerań
[Usunięty]

Wysłany: 16 Maj 2011, 20:14   

Nie, 12/2010 (czyli grudniowy) był w listopadzie AFAIR, a 01/2011, czyli styczniowy, wydano w grudniu:) Chyba:D
 
 
Matrim 
Kwiatek


Posty: 10317
Skąd: Zagłębie i Wielkopolska
Wysłany: 16 Maj 2011, 20:17   

Żerań, w poprzedniej edycji brały udział opowiadania z numeru 01/2010 ?
_________________
Scio me nihil scire.

"Nie dorastaj, to jest gupie i nie daje się cofnąć. Podobno." - Martva
 
 
 
Adon 
Wiedźmin


Posty: 4755
Skąd: Londyn
Wysłany: 16 Maj 2011, 20:18   

Żerań napisał/a
Nie, 12/2010 (czyli grudniowy) był w listopadzie AFAIR, a 01/2011, czyli styczniowy, wydano w grudniu:) Chyba:D

No, ale sam przyznasz, że numer 12 to numer grudniowy, a numer 1 styczniowy, a nie inaczej, czy nie tak?
Rozumiemy Cię doskonale, ale naprawdę posłuchaj baranka.
 
 
 
Żerań
[Usunięty]

Wysłany: 16 Maj 2011, 20:22   

Numer 01 był styczniowy...ale formalnie wyszedł w grudniu... Głupie datowanie:D (P.S A w ogóle, w numerze, pozamiatał Gustaw;P)

I jeszcze raz - nie ma najmniejszego problemu, jeśli ktoś zagłosuje, nie zagłosuje. NIE O TO CHODZI. Chodzi, na przyszłość, u uniknięcie problemów. :) I jestem całkowicie wyluzowany - sprzeczam się dla samej zasady sprzeczania.
 
 
Adon 
Wiedźmin


Posty: 4755
Skąd: Londyn
Wysłany: 16 Maj 2011, 20:23   

Co głupiego w tym, że numer 1 to numer styczniowy?
 
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37529
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 16 Maj 2011, 20:56   

naprażyłem kukurydzy, kontynuujcie :P
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 16 Maj 2011, 21:10   

Żerań, szpileczkę?
 
 
Ziuta 
Nerwus


Posty: 5748
Skąd: Krzeslav's Hills
Wysłany: 16 Maj 2011, 21:51   

Żeraniowi puścili w 2010 opowiadanie ze stopką na 2011. Huberath puścił powieść w 2011, ale ze stopką na 2010. Obaj kandydują do Zajdla za ten sam rok — 2010. Szkoda, że w różnych kategoriach, bo byłby skandal, gdyby jeden drugiemu podprowadził statuetkę...
_________________
Jeśli istnieją narodowe mity, narodowe świętości, to konieczność panowania nad Polską jest właśnie taką świętością dla Rosji - Stanisław Cat-Mackiewicz
 
 
 
Żerań
[Usunięty]

Wysłany: 16 Maj 2011, 22:12   

:mrgreen:

Ale serio na "Vatran Auraio" można głosować za 2010? Jeśli tak, to fajna sprawa.
 
 
Easy 
Hieronim Berbelek

Posty: 3537
Skąd: Stąd
Wysłany: 16 Maj 2011, 22:15   

Naprawdę myślicie, że Huberath ma szansę na Zajdla?
 
 
RD 
Niedomyty macho


Posty: 2454
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 16 Maj 2011, 22:30   

Żerań napisał/a
RD, pomocy!

Nie wiem, czy potrafię pomóc. To kwestia regulaminu. Numer styczniowy rzeczywiście wychodzi w grudniu. Od organizatora nagrody zależy, jak to zinterpretuje. Z tego, co wiem, w Zajdlu rzeczywiście jest tak, że liczy się data edycji, a nie ta na okładce.
 
 
MrMorgenstern 
Stalowy Szczur


Posty: 1015
Skąd: Solaveria
Wysłany: 2 Czerwca 2011, 13:58   

Easy napisał/a
Naprawdę myślicie, że Huberath ma szansę na Zajdla?


Tylko wtedy, jesli podprowadzi Zajdla Żeraniowi ;)
_________________
Fragment mojego Sword&Sorcery 8)
 
 
Żerań
[Usunięty]

Wysłany: 17 Czerwca 2011, 00:28   

Kurczę, nawet zapomniałem, że wysyłałem coś kiedyś do Wyborczej, a tu proszę. Wisi sobie mój list. W sumie - publikacja. Więc informuję:-) Chociaż od publikacji minął rok.
 
 
Żerań
[Usunięty]

Wysłany: 23 Czerwca 2011, 14:22   

Raport z oblężonego e-maila: drugie opowiadanie science fiction sprzedane. Stay tuned. Więcej informacji wkrótce.
 
 
Ziuta 
Nerwus


Posty: 5748
Skąd: Krzeslav's Hills
Wysłany: 23 Czerwca 2011, 19:00   

No! Nie omieszkamy przeczytać.
_________________
Jeśli istnieją narodowe mity, narodowe świętości, to konieczność panowania nad Polską jest właśnie taką świętością dla Rosji - Stanisław Cat-Mackiewicz
 
 
 
baranek 
Wróbel galaktyki


Posty: 5606
Skąd: Toruń
Wysłany: 23 Czerwca 2011, 19:56   

Żerań, ty sprzedajny... autorze, ty!
_________________
Życie, ku*wa, jest nowelą.

"Pisze się po to, żeby było napisane" - Zygmunt Kałużyński
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group