Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Minas Nursus
Autor Wiadomość
Romek P. 
Pan na Literkach


Posty: 4363
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 29 Listopada 2005, 16:27   

Pako napisał/a
Romek - znowu piwko :P


Pako - już wiem, na kim będę trenował jatki :P
_________________
Strona autorska: http://romualdpawlak.pl
 
 
Margot 
Connor MacLeod


Posty: 1593
Skąd: Twierdza Wrocław
Wysłany: 29 Listopada 2005, 16:35   

kruczywiatr napisał/a
NURS, jakbyć chciał korepety z niemieckiego, to jestem do usług:); ale radzisz sobie całkiem nieźle:)
Margot, siostrzyczko, słownik w rączki i do dzieła:)

Nie, bracie mój, Kruczywietrze. Nauczyłam się angielskiego, rosyjskiego, francuskiego, łaciny, greki (bardzo marnie). Jak na beztalencie lingwistyczne - wystarczy, IMAO. Poza tym, z niemieckiego podobały mi się wyłącznie fragmenty "Fausta", w których mówi Mefistofeles...
Słownikiem nie dysponuję, do tego z gramatyki wiem tylko, że rzeczowniki pisane są wielką literą... Chyba troszkę za mało na samodzielne próby translacji... :roll:
_________________
Bo jatek było za mało
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 29 Listopada 2005, 19:59   

mawete napisał/a
NURS: a dwoma? zresztą jak pisał Gin: klucz i świeczka... :mrgreen:


He, he, he. Tu nie ma gazu :-) Ktos był sprrytniejszy i przewidział.
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 29 Listopada 2005, 20:01   

dofo napisał/a
kruczywiatr: 2 bledy w wypowiedzi o twym domu i lasach i 1 (na 95%) w wypowiedzi o Margot ;)
NURS: Szlo calkiem niezle do postu w ktorym pisales o wydaniu SF :mrgreen:

Ale i tak respekt dla obu :bravo


Dzięki, ja gadam w każdym języku, w jakim trzeba, warunkiem jest odpowiednia ilość utleniacza :-)
BTW mój niemiecki to mój mały niemiecki, jak to mówili na Top Secret. W zyciu sie tego języka nie uczyłem.
 
 
kruczywiatr 
Alien


Posty: 375
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 29 Listopada 2005, 20:10   

Dofo, wyszczególnij owe błędy :D
_________________
FORTI ET FIDELI NIHIL DIFFICILE
 
 
dofo 
Langolier


Posty: 267
Skąd: Czerwieńsk / Berlin
Wysłany: 29 Listopada 2005, 20:21   

kruczywiatr napisał/a
Kann sein. Minas Kruczywiatrus macht auch richtig frei, dieser Duft, diese Sicht, diese Haeuser hinter denen sich der schoene Wald befindet, der so aussicht, wie die Waelder in Mittelerde Tolkiens...

Pierwszy - powinno byc aussieht. Aussicht - posiada bardziej znaczenie "widok" (np. widok z balkonu NURSa ;) ).
Drugi nie ta kolejnosc. Na gramatyce sie nie znam, ale nie brzmi to ladnie (nie wiem czy poprawne - watpie). Milion razy lepiej Tolkiens Mittelerde.

kruczywiatr napisał/a
Margot, meine Schwesterchen,

Tu nie bede sie klocil, ale jestem niemal pewien, ze zdrobnienia sa nijakie. Czyli w tym przypadku mein Schwesterchen.

Jezeli ktos ma repetytorium i moze zweryfikowac moje rewelacje to bylbym wdzieczny. Wyjasniam, ze moja znajomosc niemieckiego jest "bezgramatyczna". Jako maly szczyl sie nauczylem i go plynnie uzywam nie wiedzac dlaczego. Podobnie jak kazdy narod swego wlasnego jezyka. Mowimy nie myslac o gramatyce (dopiero potem ja poznajemy w teorii).
_________________
Portal miłośników motocykla Honda CB Seven Fifty
Klub Słaboskrótyznających - uważaj, jak piszesz!
 
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 29 Listopada 2005, 20:24   

mawete napisał/a
NURS: a dwoma? zresztą jak pisał Gin: klucz i świeczka... :mrgreen:


Aler klucz i świeczka to się chyba tyczyły wielkiej płyty, a ta NURSowa wieża raczej taka nowoczesna się wydaje...
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
kruczywiatr 
Alien


Posty: 375
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 29 Listopada 2005, 20:31   

Masz absolutną rację, gratuluję znajomości języka :bravo
_________________
FORTI ET FIDELI NIHIL DIFFICILE
 
 
dofo 
Langolier


Posty: 267
Skąd: Czerwieńsk / Berlin
Wysłany: 29 Listopada 2005, 20:35   

kruczywiatr napisał/a
gratuluję znajomości języka

Bardzi klopotliwa ta znajomosc. W 90% jak ktos mnie zapyta DLACZEGO tak ma byc, moja odpowiedz brzmi "Nie wiem - tak powinno byc." :mrgreen: Gramatyka to dla mnie czarna magia i nigdy nie potrafilem sie zmusic by to dziadostwo opanowac ;)
_________________
Portal miłośników motocykla Honda CB Seven Fifty
Klub Słaboskrótyznających - uważaj, jak piszesz!
 
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 29 Listopada 2005, 20:43   

Bo to jest własnie kwestia samouctwa :-) wiesz jak, ale nie wiesz dlaczego :-) Mam to samo. Aczkolwiek brak kontaktu z językiem daje znac o sobie. kiedyś, jak sprowadziłem się na sląsk była fajna robota do wzięcia. Tłumaczenie z niemieckiego ze słuchu. No to wziałem :-) Ale wcześniej tylko Haihitla znałem :-) Słowniki, troche pomyślunku, i jakoś poszło.
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 29 Listopada 2005, 20:44   

Dunadan napisał/a
mawete napisał/a
NURS: a dwoma? zresztą jak pisał Gin: klucz i świeczka... :mrgreen:


Aler klucz i świeczka to się chyba tyczyły wielkiej płyty, a ta NURSowa wieża raczej taka nowoczesna się wydaje...


dun, a teraz usiadź i pomyśl, co możesz z kluczem i świeczką zrobić wielkiej płycie :-)
 
 
dofo 
Langolier


Posty: 267
Skąd: Czerwieńsk / Berlin
Wysłany: 29 Listopada 2005, 20:46   

Angielskiego nauczylem sie podobnie. Zaczelo sie od tego, ze zakuwalem Matrixa na pamiec :mrgreen: Nagralem sobie film na kasete magnetofonowa i sluchalem z walkmena jak normalna muzyke :lol: Znajomi sie tylko troche potem denerwowali jak symultanicznie z filmem zasuwlem wszystkie dialogi :mrgreen:
_________________
Portal miłośników motocykla Honda CB Seven Fifty
Klub Słaboskrótyznających - uważaj, jak piszesz!
 
 
 
kruczywiatr 
Alien


Posty: 375
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 29 Listopada 2005, 20:48   

Znam takich ludzi, jak ty:) Sam do nich należę (chyba:)) (a Mittelerde Tolkiens to również poprawna forma - z tego, co wiem).
A twoja umiejętność rozciąga się także na inne języki (angielski i łacinopochodne)?
Taką osobą był Sean Dillon (bohater książek bodajże McLeana), który uczył się języków w czasie kilku tygodni i władał nimi płynnie (najprawdopodobniej wpływ na to ma wykształcony ponad normę rejon w mózgu).
_________________
FORTI ET FIDELI NIHIL DIFFICILE
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 29 Listopada 2005, 20:51   

nie ma znaczenia, co masz rozwiniete. Każdy język to ok 500 słów i ze 100 związków frazeologicznych. Mając motywacje nauczysz sie mówić w stopniu wystarczającym do komunikacji w ciągu lilku tygodni mając średnie warunki intelektualne. dopiero wyższy stiopien poznania jest trudniejszy.
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 29 Listopada 2005, 20:52   

NURS - noooo... bierzesz klucz, nagrzewasz pod świeczką i tłuczesz w mur ( nagrzany jest bardziej miękki ) :D
Albo odkręcach kurek gazu i podsuwasz świeczkę... tyle ze to taki jendorazowy pomysł :D ale skuteczny...
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 29 Listopada 2005, 20:53   

Czyli jednak gaz a nie wielka płyta :-)
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 29 Listopada 2005, 20:59   

Ale ja mówie o blokach z wielkiej płyty czy jak one tam się nazywały... kurde, NURS ja się urodziłem w drugiej połowie lat 80', nie wymagaj ode mnie takich rzeczy :P
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 29 Listopada 2005, 21:06   

zawór gazy w każdym domu zadziala tak zamo przy pomocy klucza i swieczki :-)
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 29 Listopada 2005, 21:08   

No ale własnie chodzi o to ze według GINa nie - że bloki z wielkiej płyty walą się łatwiej po takim zabiegu...
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
kruczywiatr 
Alien


Posty: 375
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 29 Listopada 2005, 21:19   

Cytat
Mając motywacje nauczysz sie mówić w stopniu wystarczającym do komunikacji w ciągu lilku tygodni mając średnie warunki intelektualne. dopiero wyższy stiopien poznania jest trudniejszy.

Coś o tym wiem, np.: polski język literacki - to jest mozolna nauka.
Ale mnie się wydaje, że Dofo włada językami płynnie (w pewnym zakresie) i do tego motywacja i 500 słów nie wystarcza:)(pewnym wyjaśnieniem jest wczesny wiek uczącego się).
_________________
FORTI ET FIDELI NIHIL DIFFICILE
 
 
Margot 
Connor MacLeod


Posty: 1593
Skąd: Twierdza Wrocław
Wysłany: 29 Listopada 2005, 21:32   

A ja nie umiem się uczyć języków obcych. Jedyny język, jakiego się uczyłam i nauczyłam, to łacina. Bo mi się podobał :mrgreen:
Znacznie wcześniej miałam rosyjski i angielski, dużo później - francuski. Dwa ostatnie - mam kontakt, bo rodzina i przyjaciele => tylko to mnie ratuje.
Greki antycznej uczyłam się przez rok => beznadzieja.
Zwyczajnie, nie mam zdolności lingwistycznych :(
_________________
Bo jatek było za mało
 
 
kruczywiatr 
Alien


Posty: 375
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 29 Listopada 2005, 21:57   

Poprostu jednym przychodzi łatwo to, co innym przychodzi trudno. Aczkolwiek często bywał tak, że ci, którym przychodzi zbyt łatwo, tego nie wykorzystują, a ci, którzy uczyli się mozolnie krok po kroku wręcz przeciwnie.
Przypomina mi się scena z filmu z Mattem Damonem (Affleckiem i Williamsem, Oskar za scenariusz dla Afflecka i Damona), w którym to pewien wybitny profesor matematyki płakał, że nie jest w stanie zrozumieć i nauczyć się tego, co Damonowi (tzn. granemu przez niego bohaterowi) - człowiekowi bez wykształcenia - przychodzi bez większego wysiłku. Wniosek; nie wszyscy dostajemy po równo przy urodzeniu:) Ja tam wolę mozolną pracę (podobno na końcu, po osiągnięciu celu okazuje się, że nie sam osiągnięcie tegoż celu było najfajniejsze, lecz droga do niego wiodąca - słyszałem kilka takich wypowiedzi).
_________________
FORTI ET FIDELI NIHIL DIFFICILE
 
 
Margot 
Connor MacLeod


Posty: 1593
Skąd: Twierdza Wrocław
Wysłany: 29 Listopada 2005, 22:34   

Och, nie! Mozolna praca jest nuuudna! Nienawidzę mozolnej pracy! Pewnie dlatego to, co mi nie wchodzi - porzucam bez żalu.

A film był świetny. "Buntownik z wyboru" (nie jestem pewna, czy nie przekręcam, tytuły mi nie wchodzą) - gdzie Damon pracował najpierw jako sprzątacz i na tablicy dokończył rozwiązanie jakiegoś matematycznego problemu, nad którym rzeczony profesor ślęczał pół życia?
_________________
Bo jatek było za mało
 
 
kruczywiatr 
Alien


Posty: 375
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 29 Listopada 2005, 23:02   

Masz rację, siostrzyczko. O ten film chodziło: Buntownik z wyboru.
W życiu spotkałem już jednego takiego człowieka (o takim geniuszu).
Mozolna praca nudna? Jak coś naprawdę lubisz, nie.
_________________
FORTI ET FIDELI NIHIL DIFFICILE
 
 
Margot 
Connor MacLeod


Posty: 1593
Skąd: Twierdza Wrocław
Wysłany: 30 Listopada 2005, 11:37   

Jak coś lubisz, to praca nie jest mozolna... No, ale wtedy, to nawet nie jest praca, to jest amok :lol:
_________________
Bo jatek było za mało
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 30 Listopada 2005, 11:51   

Margot: wtedy to nie jest praca - to jest przyjemnośc... :)
NURS: więcej fotek cel zlokalizowany, namierzony... ale dane się przydadzą... :twisted:
 
 
kruczywiatr 
Alien


Posty: 375
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 30 Listopada 2005, 22:12   

Cytat
Jak coś lubisz, to praca nie jest mozolna... No, ale wtedy, to nawet nie jest praca, to jest amok Laughing

Jestem w amoku:)))
_________________
FORTI ET FIDELI NIHIL DIFFICILE
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13820
Skąd: FF
Wysłany: 2 Grudnia 2005, 14:49   

Ciut bardziej ontopicznie: czemu na forum Gildii taki Zaręba ma status "Magazyn Fantastyczny" a NURS "Służący"? :roll: :wink:
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 2 Grudnia 2005, 14:52   

heh.. nawet nie popatrzyłem... właśnie. czemu?
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 2 Grudnia 2005, 16:21   

Zapytajcie na gildii :-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group