Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Rafał Ziemkiewicz
Autor Wiadomość
nureczka 
Mama Pufcia


Posty: 6205
Skąd: Nowa Iwiczna
Wysłany: 13 Listopada 2010, 13:26   

dalambert napisał/a
nureczka, wyznaczasz osoby i tematy , którymi wolno się zajmować poważnemu' publicyście, a o kim ani mru, mruu. no ambitna funkcja...

Jeśli stawiasz J. Kaczyńskiego na równi z Dodą, to cóż mogę rzec? Powtórzę: Doda ma lepsze cycki. Co do intelektu, to nie będę z Tobą polemizować. Masz rację. Doda jest mądrzejsza. :twisted:
_________________
Zapraszam do odwiedzania mojej strony oraz bloga
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 13 Listopada 2010, 13:32   

nureczka, hi, hi ale ubaw ;P:
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
nureczka 
Mama Pufcia


Posty: 6205
Skąd: Nowa Iwiczna
Wysłany: 13 Listopada 2010, 13:36   

W taki deszczowy dzień trzeba sobie jakoś czas umilac, n'est-ce pas?
_________________
Zapraszam do odwiedzania mojej strony oraz bloga
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 13 Listopada 2010, 13:50   

Jurcze, dalambert, a nie przychodzi ci do głowy, ze ludzie zwalaczają Kaczyńskiego, bo jest rakiem na zdrowej tkance społeczeństwa? W dupci mam popularnośc i zaszczyty, ale nie zdzierżam, jak PiS robi ludziom wodę z mózgów.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 13 Listopada 2010, 14:22   

NURS napisał/a
bo jest rakiem na zdrowej tkance społeczeństwa

Zdrowej i postępowej, a jak rozwój opóźnia, jaki on okropny, jaki nie postępowy
prawie kułak, imperialista, prywaciarz i spekulant ;P:
:bravo NURS, powoli wchodzisz w stan ciężki i nieuleczalny :mrgreen:
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
nureczka 
Mama Pufcia


Posty: 6205
Skąd: Nowa Iwiczna
Wysłany: 13 Listopada 2010, 14:52   

Panowie, idźcie sobie do Ciszy wyborczej, please.
_________________
Zapraszam do odwiedzania mojej strony oraz bloga
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 13 Listopada 2010, 16:04   

nureczko, azaliż nie zaliżę :-) I nie pójdę.
Jak nisko trzeba upaść, zeby słowo postęp stało się synonimem czegoś złego. Skoro ci tak postęp nie pasi, zmiataj z miasta do jaskoini, dalambercie złoty.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Żerań
[Usunięty]

Wysłany: 17 Listopada 2010, 12:25   

Dzisiaj, o 17.00, jest spotkanie z RAZ-em w warszawskim Empik Junior. Tomek Kołodziejczak też przyjdzie, a tematem dyskusji są e-booki.
 
 
Gustaw G.Garuga 
Bakałarz

Posty: 6179
Skąd: Kanton
Wysłany: 14 Grudnia 2010, 16:00   

RAZ w TOK FM:
http://bi.gazeta.pl/im/7/8813/m8813637.mp3
Niestety, mniej o literaturze, a więcej o "męskości". Można posłuchać o różnicach między płciami, i to na klasycznej (to eufemizm) zasadzie: kobiety zawsze tak, a mężczyźni zawsze siak :roll: Poza tym redaktorszczyzna tokefemowska w najlepszym (to też eufemizm) wydaniu.
 
 
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 14 Grudnia 2010, 22:39   

Inteligentny człowiek na pewno, gadane ma jak mało kto. Słuchałem z przyjemnością, nawet z wieloma sprawami się w duchu nie zgadzając.

Tylko prowadzący jakiś kiepski.
 
 
Gustaw G.Garuga 
Bakałarz

Posty: 6179
Skąd: Kanton
Wysłany: 15 Grudnia 2010, 15:48   

Tak, jest inteligentny i ma gadane. Szkoda, że tę inteligencję i gadane marnuje na takie głodne kawałki. Mnie się słuchając tego zwyczajnie chciało śmiać.

Inna sprawa, że jeszcze bardziej kiwałem z politowaniem głową nad prowadzącym, ale to już zupełnie odmienna dyskusja.
_________________
"Our life is a time of war and an interlude in a foreign land, and our fame thereafter, oblivion." Marcus Aurelius
 
 
dzejes 
prorok


Posty: 10065
Skąd: City
Wysłany: 15 Grudnia 2010, 16:04   

Gustaw G.Garuga napisał/a
Szkoda, że tę inteligencję i gadane marnuje na takie głodne kawałki.


Jakie "marnuje"? A dom się sam spłaci? A nowy samochód się sam kupi?
_________________
If we shadows have offended,
Think but this, and all is mended,
That you have but slumber'd here
While these visions did appear.
 
 
Gustaw G.Garuga 
Bakałarz

Posty: 6179
Skąd: Kanton
Wysłany: 16 Grudnia 2010, 04:07   

Gdybyż to tylko na opiewaniu różnic między "gatunkami" (cytuję RAZa) można było zarobić!
_________________
"Our life is a time of war and an interlude in a foreign land, and our fame thereafter, oblivion." Marcus Aurelius
 
 
dzejes 
prorok


Posty: 10065
Skąd: City
Wysłany: 16 Grudnia 2010, 09:49   

Że ty nie widzisz interesu nie znaczy, że ktoś inny nie widzi.
_________________
If we shadows have offended,
Think but this, and all is mended,
That you have but slumber'd here
While these visions did appear.
 
 
Łupaszka 
Sky Captain

Posty: 199
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 16 Grudnia 2010, 18:32   Re: Rafał Ziemkiewicz

nureczka napisał/a
Wiem, wiem, to złośliwe, ale nie mogę się powstrzymać.
Kiedyś o Rafale Ziemkiewiczu pisały najpoważniejsze gazety i czasopisma,obecnie interesuje się nim głównie Pudelek. I tak oto dziennikarz, publicysta, komentator polityczny i ekonomiczny, pisarz, etc. zamienił się w celebrytę, traktowanego na równi z Dodą czy Joanną Krupą. I śmieszno, i straszno.
A oto twarde dowody:
RZ i Joanna Krupa. A tutaj afery ciąg dalszy .
RZ i Michał Piróg.
RZ i Doda .
RZ i Paweł Kukiz.

Jakoś tak mi przykro, bo szanowałam człowieka, mimo całkiem odmiennych poglądów.


min Orbit zajmuje sie także tekstami o dodzie i frytce itp. To też pewnie Celebryta :wink:
O Panie to RAZ już był w Salonie Celebrytów.

Ostatnio był u Majewskiego, zaraz potem u Wojewódzkiego, tu już występuje w reklamach herbaty jak Celebryta Najsztub.
Naprawdę RAZ To Celebryta! ;P:


Ziemkiewicz jest świetnym pisarzem i felietonistą, a poza tym młotem na idiotów :wink:
Pamiętam jak kiedyś było z nim spotkanie na uniwersytecie i przyszli prawie sami studenci z książkami po autograf Ziemkiewicza.
Facet ma duży wpływ na kształtowanie poglądów młodych ludzi, przy czym w swoich felietonach kieruje sie zdrowym chłopskim rozumem.
Dwa tygodnie potem była redakcja polityki z Monika Olejnik i Jackiem Żakowskim i nie było nawet połowy auli. :wink:



Słyszałem, że całkiem dobrze sprzedają sie książki Ziemkiewicza(Polactwo 100tysiecy)
 
 
Łupaszka 
Sky Captain

Posty: 199
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 16 Grudnia 2010, 18:36   

A może porozmawiamy o literaturze Ziemkiewicza? :wink:

Szkoda, że już nie pisze SF

ps. o co chodziło tymi słynnymi jajami Ziemkiewicza z Przewodasa?
 
 
nureczka 
Mama Pufcia


Posty: 6205
Skąd: Nowa Iwiczna
Wysłany: 17 Grudnia 2010, 12:00   

Łupaszka napisał/a
Dwa tygodnie potem była redakcja polityki z Monika Olejnik i Jackiem Żakowskim i nie było nawet połowy auli.

Wiesz, na koncert "Ich Troje" też przychodziły tłumy. A na koncerty Góreckiego jakby mniejsze. ;)
_________________
Zapraszam do odwiedzania mojej strony oraz bloga
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 17 Grudnia 2010, 12:05   

nureczka, coś mi się wydaje , ze pp. Olejnik i żakowki mają dziesieciokrotnie większy udział w reynku mendialnych występów niż p. Ziemkiewicz i jeśli można mówić i Dodzie dziennikarstwa to właśnie jest to pani Monisia O.
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
Łupaszka 
Sky Captain

Posty: 199
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 17 Grudnia 2010, 12:20   

nureczka napisał/a
Łupaszka napisał/a
Dwa tygodnie potem była redakcja polityki z Monika Olejnik i Jackiem Żakowskim i nie było nawet połowy auli.

Wiesz, na koncert Ich Troje też przychodziły tłumy. A na koncerty Góreckiego jakby mniejsze. ;)


Nureczko czepiasz sie za poglądy i popularność pisarza/publicysty RAZa

Najwybitniejsi publicyści XX wieku czy to w II RP czy w na świecie, wyśmiewali w swoich felietonach głupotę celebritis!
To jest Fakt. Nureczko, może trochę pogrzeb w historii felietonów czy publicystyki.

Dla podpowiedzi Nureczko - historia felietonu - czyli gatunku publicystyczno - literackiego wprowadził na łamy "Journal de debats" Francuz J. L Geoffroy.
On użył pierwszy słowa felieton, lecz nie był pierwszy, który ten gatunek uprawiał, bo głośny G. E. Lessing prowadził felietony na łamach " Vossische Zeitung" w latach 1751 - 1755.



Jakoś czepianie sie Orbita, który też pisuje o głupocie Celebrytów nie przechodzi ci przez usta.
 
 
baranek 
Wróbel galaktyki


Posty: 5606
Skąd: Toruń
Wysłany: 17 Grudnia 2010, 12:24   

Łupaszka, ty tak z pamięci?
_________________
Życie, ku*wa, jest nowelą.

"Pisze się po to, żeby było napisane" - Zygmunt Kałużyński
 
 
Hubert 
Wyduldas Napfluj


Posty: 7089
Skąd: Dziki Wschód - Białystok
Wysłany: 17 Grudnia 2010, 15:31   

baranek, :mrgreen:
 
 
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 17 Grudnia 2010, 17:13   Re: Rafał Ziemkiewicz

Łupaszka napisał/a


Ziemkiewicz jest świetnym pisarzem i felietonistą, a poza tym młotem na idiotów :wink:


Prawdziwym młotem to jesteś Ty.
 
 
baranek 
Wróbel galaktyki


Posty: 5606
Skąd: Toruń
Wysłany: 17 Grudnia 2010, 17:17   

jewgienij, uderzająca uwaga ;P:
_________________
Życie, ku*wa, jest nowelą.

"Pisze się po to, żeby było napisane" - Zygmunt Kałużyński
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 17 Grudnia 2010, 17:50   

jewgienij, pohamuj się nieco, proszę. ad argumentam, nie ad personam.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
nureczka 
Mama Pufcia


Posty: 6205
Skąd: Nowa Iwiczna
Wysłany: 18 Grudnia 2010, 10:51   

Łupaszka, akurat tutaj odniosłąm się do Twojego argumentu, a nie do RAZa. Czytaj ze zrozumieniem.
dalambert: jak wyżej. Chodzi mi wyłącznie o to, że popularność o niczym nie świadczy. Tłumy potrafili porwać zarówno Gandi, jak i Hitler. Wyczuwasz różnicę?
A co do słowa "felieton" to muszę Cię zmartwić. Przepisałeś kawałek z Wikipedi, a warto było sprawdzić inne źródła. Otóż prawdą jest że słowo "felieton" wymyślili Francuzi, ale początkowo była to forma dość kiepskiej powieści w odcinkach, skierowanej do najmniej wykształconych warstw społeczeństwa. Potem forma ta "rozwidliła się": powstała gatunek który współcześnie nazywamy felietonem i powieść w odcinkach. (Zresztą "odnoga" publicystyczna, też początkowo miała schebiać najniższym gustom). Był na ten temat bardzo ciekawy artykuł w "Czasie fantastyki". Zachęcam do lektury.
_________________
Zapraszam do odwiedzania mojej strony oraz bloga
 
 
Łupaszka 
Sky Captain

Posty: 199
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 19 Grudnia 2010, 12:57   

nureczka napisał/a
Łupaszka
A co do słowa felieton to muszę Cię zmartwić. Przepisałeś kawałek z Wikipedi, a warto było sprawdzić inne źródła. Otóż prawdą jest że słowo felieton wymyślili Francuzi, ale początkowo była to forma dość kiepskiej powieści w odcinkach, skierowanej do najmniej wykształconych warstw społeczeństwa. Potem forma ta rozwidliła się: powstała gatunek który współcześnie nazywamy felietonem i powieść w odcinkach. (Zresztą odnoga publicystyczna, też początkowo miała schebiać najniższym gustom). Był na ten temat bardzo ciekawy artykuł w Czasie fantastyki. Zachęcam do lektury.


To znaczy ze przepisałem to?

Felieton
Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacji, szukaj

Felieton (fr. feuilleton - zeszycik, odcinek powieści), specyficzny rodzaj publicystyki, krótki utwór dziennikarski (prasowy, radiowy, telewizyjny) utrzymany w osobistym tonie, lekki w formie, wyrażający - często skrajnie złośliwie - osobisty punkt widzenia autora. Charakterystyczne jest częste i sprawne prześlizgiwanie się po temacie. Gatunek ten wprowadzony został w XIX wieku na łamach francuskiego Journal des Débats. Felieton jest zwykle umieszczany na stałej kolumnie (tzn. stronie gazety lub czasopisma - stąd po angielsku stały felietonista to columnist), zwanej kolumną felietonową.

Do felietonów zaliczane są również stałe rubryki zawierające rysunki satyryczne (tzw. felietony rysunkowe). Obecne są najczęściej w polskich tygodnikach, ale również w dziennikach. Do felietonistów rysunkowych można zaliczyć:

* Szymona Kobylińskiego - stała rubryka w Polityce w latach 1957-1990,
* Marka Raczkowskiego - Polityka i Przekrój,
* Henryka Sawkę - rubryki Fotoplastykon i Sawka czatuje we Wprost

Uwaga: używany w żargonie telewizyjnym termin felieton filmowy nie ma nic wspólnego z felietonem jako takim; nazywa się tak każdą wstawkę (dokrętkę) filmową do programu, nawet niekoniecznie publicystycznego.


http://pl.wikipedia.org/wiki/Felieton

Tyle tylko zwiera info w wiki.

Naprawdę droga Nureczko przepisałem z Wikipedii? :wink:

Ciebie Nureczko zachęcam w takim wypadku na jakiś wykład,ćwiczenia czy proseminarium np prowadzone przez Roberta Mazurka na UW. :wink:
 
 
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 19 Grudnia 2010, 13:11   

Porzuć ten protekcjonalny ton, bo Nureczka by Cię dziesięć razy sprzedała i kupiła, zanim byś znalazł na to definicję w sieci.

Nie rozumiesz, co ludzie do Ciebie piszą, obwarowałeś się cudzymi tekstami, bez pomyślunku zupełnie. Komu chcesz zaimponować? Kogo pouczasz?
 
 
Łupaszka 
Sky Captain

Posty: 199
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 19 Grudnia 2010, 17:58   

Fragment nowej powieści RAZA :wink:
Premiera w styczniu lub w lutym
Słyszałem plotki podkreślam tylko plotkiiii, że jeśli nie wyda tego świat książki(min Ciało Obce), to być może wyda to FS.


http://www.youtube.com/watch?v=Xd0bkXJVDaM
 
 
agnieszka_ask 
marzenie


Posty: 6284
Skąd: Leprechaundia
Wysłany: 21 Grudnia 2010, 13:19   

Łupaszka napisał/a
Ciebie Nureczko zachęcam w takim wypadku na jakiś wykład,ćwiczenia czy proseminarium np prowadzone przez Roberta Mazurka na UW.

a ja ciebie do poczytania o interpunkcji. przecinki nie gryzą, a o ile łatwiej się czyta ;)
_________________
najlepszym filozofem jest ten, kto potrafi się śmiać :D
 
 
Iselor 
Jaskier


Posty: 56
Skąd: Łódź
Wysłany: 6 Stycznia 2013, 23:47   

Ziemkiewicz....Mam w domu Walc stuleciai Pieprzony los kataryniarza ale nie zdążyłem jeszcze ruszyć. Czytałem tylko Władcę szczurów, które jest lekkim, przyjemnym sf:) Szkoda tylko że dzisiaj RAZ zajmuje się politycznym chrzanieniem, zamiast pisaniem fantastyki.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group