Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Marcin Pągowski
Autor Wiadomość
Gustaw G.Garuga 
Bakałarz

Posty: 6179
Skąd: Kanton
Wysłany: 30 Października 2011, 14:09   

Ha! Zdziwiłbyś się :mrgreen:
_________________
"Our life is a time of war and an interlude in a foreign land, and our fame thereafter, oblivion." Marcus Aurelius
 
 
MrMorgenstern 
Stalowy Szczur


Posty: 1015
Skąd: Solaveria
Wysłany: 31 Października 2011, 09:28   

Gustaw G.Garuga napisał/a
Ha! Zdziwiłbyś się :mrgreen:


Zdziwiłbym się, jakbyś przeczytal książkę Adona :)

...o której teraz mowa :wink:
_________________
Fragment mojego Sword&Sorcery 8)
 
 
Adon 
Wiedźmin


Posty: 4755
Skąd: Londyn
Wysłany: 31 Października 2011, 10:37   

MrMorgenstern napisał/a
1. Hej Adon, kiendy cuś następnego? ;)

Z tym na razie bardzo ciężko. Pomysłów masa i dochodzę kolejne, tekstów zaczętych kilka, tylko doba jak na złość nie chce się wydłużyć. Ale rzeczy, które odciągają mnie od pisania, coraz mniej więc mam nadzieję wkrótce wziąć się ostro do roboty.
Tymczasem trochę narzekam w ostatnim numerze Kwartalnika.

MrMorgenstern napisał/a
2. Słuchaj, charaktery kobiet, z którymi romansuje Hedaard, są bardzo realistyczne, zdajesz się posiadać dużą wiedzę odnośnie damsko-męskich przypadłości. Skąd ona? Masz jakowegoś/kowąś konsultantę? ;)

Cóż, przeżyło się to i owo, oprócz tego uważnie przyglądam się i słucham ludzi, których znam i na nich wzoruję postaci. Życie dostarcza materiału aż zanadto. :wink:
 
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 31 Października 2011, 10:56   

Adon, dobrze żeś tego młodzianka o "angielską powieść gotycką"z drugiej połowy XVIII wieku nie zapytał, czy romanse rycerskie z XII i XIV nie mieszczące się w arturianskim nurcie/ ten ostatni czynny do dziś/ :D
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
MrMorgenstern 
Stalowy Szczur


Posty: 1015
Skąd: Solaveria
Wysłany: 31 Października 2011, 13:49   

Dalambercie, a Tyś pewien, że znasz wszystkie lektury, przez Adona wymienione? Zasłanianie się innymi dziełami nie pomoże, do kąta i tak bys poszedł :P

Ja już czuję razy od linijki na łapach za niedoczytanie do końca Holdstocka :lol:
_________________
Fragment mojego Sword&Sorcery 8)
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 31 Października 2011, 13:53   

MrMorgenstern, oczywiście, ze nie znam, ale większość tak- chciałem tylko zwrócić uwagę, że "nurt fantazy" w anglosaskiej, i nie tylko, literaturze istnieje od wieków.
Ot choćby "Guliwer" to wszak pamflet polityczny ubrany w fantastyczna formę, coś jak dziś np. "Ognie na wzgórzach" czy "Śpiąca królewna" Ziemkiewicza.
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
MrMorgenstern 
Stalowy Szczur


Posty: 1015
Skąd: Solaveria
Wysłany: 31 Października 2011, 14:01   

Prawda to. A Iliada i Odysea to chyba pierwszy utwór Fantasy. Przynajmniej z naszego kregu kulturowego ;)
_________________
Fragment mojego Sword&Sorcery 8)
 
 
Dabliu 
Marsjanin


Posty: 2265
Skąd: Wrocław
Wysłany: 31 Października 2011, 15:31   

MrMorgenstern napisał/a
Prawda to. A Iliada i Odysea to chyba pierwszy utwór Fantasy. Przynajmniej z naszego kregu kulturowego ;)


No bez przesady. Homer pisał realistycznie - tak jak sam pojmował otaczający go świat - a nie żadne fantasy.

Adonie, ale Locka Lamorę to akurat mógłbyś przeczytać. Bardzo dobra rzecz w duchu leiberowskim. Jak na współczesne fantasy to rzeczywiście perełka. Spróbuj.
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 31 Października 2011, 15:40   

Dabliu napisał/a
Locka Lamorę to akurat mógłbyś przeczytać. Bardzo dobra rzecz w duchu leiberowskim. Jak

Tu się zgadzm, wcale miły świat i bohater, acz z tym "arcydziełem" to lekka przesada, a i Na purpurowych morzach czytać się daje wcale nieźle. nie słyszał kto co z ciągiem dalszym ?
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
krisu
[Usunięty]

Wysłany: 1 Listopada 2011, 01:35   

MrMorgenstern napisał/a
I. Howard
II. K E Wagner
III. Gemmel
IV. Carlsen
V. Kuttner
VI. Leiber

Niby wszystko fajnie, ale to lista twoich ulubionych autorów heroic fantasy? Bo nie mogę sobie przypomnieć Kuttnera w tej tematyce.
 
 
Dabliu 
Marsjanin


Posty: 2265
Skąd: Wrocław
Wysłany: 1 Listopada 2011, 02:15   

Gustaw G.Garuga napisał/a
Dabliu napisał/a
zabieram się za Elaka z Atlantydy Kuttnera

To stare wydanie, z tytułem czcionką tak wydziwianą, że wyglądało to jak Flak z Atlandydy?


Tak, z '90 roku, z okładką Frazetty :)

[quote="krisu"]
MrMorgenstern napisał/a
I. Howard
II. K E Wagner
III. Gemmel
IV. Carlsen
V. Kuttner
VI. Leiber

Niby wszystko fajnie, ale to lista twoich ulubionych autorów heroic fantasy? Bo nie mogę sobie przypomnieć Kuttnera w tej tematyce.

Patrz wyżej (Elak z Atlantydy).
 
 
Adon 
Wiedźmin


Posty: 4755
Skąd: Londyn
Wysłany: 2 Listopada 2011, 14:59   

Dabliu napisał/a
Adonie, ale Locka Lamorę to akurat mógłbyś przeczytać. Bardzo dobra rzecz w duchu leiberowskim. Jak na współczesne fantasy to rzeczywiście perełka. Spróbuj.

Tym leiberowskim duchem mnie przekonałeś, spróbuję. :)

dalambert napisał/a
Adon, dobrze żeś tego młodzianka o angielską powieść gotyckąz drugiej połowy XVIII wieku nie zapytał, czy romanse rycerskie z XII i XIV nie mieszczące się w arturianskim nurcie/ ten ostatni czynny do dziś/ :D

Az takich wymagań nie mam, choć przyznaję, że wyżej wymienionych miłośnikiem jestem także. skupmy się jednak na fantasy i jej klasykach. ;P:
 
 
 
MrMorgenstern 
Stalowy Szczur


Posty: 1015
Skąd: Solaveria
Wysłany: 4 Listopada 2011, 09:33   

krisu napisał/a
MrMorgenstern napisał/a
I. Howard
II. K E Wagner
III. Gemmel
IV. Carlsen
V. Kuttner
VI. Leiber

Niby wszystko fajnie, ale to lista twoich ulubionych autorów heroic fantasy? Bo nie mogę sobie przypomnieć Kuttnera w tej tematyce.


Dabliu już odpowiedział na to pytanie. Pasi? :)


[quote="Dabliu"]
MrMorgenstern napisał/a
Prawda to. A Iliada i Odysea to chyba pierwszy utwór Fantasy. Przynajmniej z naszego kregu kulturowego ;)


No bez przesady. Homer pisał realistycznie - tak jak sam pojmował otaczający go świat - a nie żadne fantasy.



Pomyliłem się, mówiąc: Fantasy. Już, dlaczego:

Fantasy: przede wszystkim ingerencja Bogów, spotykane przez Odyseusza (fantastyczne przecież!) stwory, jak Scylla.

Heroic: no sam czyn Odyseusza, roz***rdolenie zalotników.

Koryguję się wieć: to Heroic Fantasy :D

PS: Dawno czytałem Iliadę i Odyseę, ale to chyba tradycja w tym wątku, że o jakiejś lekturze się gada, ale czytało ja dawno i się niewiele pamięta :P
_________________
Fragment mojego Sword&Sorcery 8)
 
 
Adon 
Wiedźmin


Posty: 4755
Skąd: Londyn
Wysłany: 4 Listopada 2011, 10:51   

MrMorgenstern napisał/a
to chyba tradycja w tym wątku, że o jakiejś lekturze się gada, ale czytało ja dawno i się niewiele pamięta :P

:mrgreen:

Ja sobie właśnie zakupiłem "Black God's Kiss" żony Kuttnera C.L. Moore. U nas nigdy nie wyszło, a wszędzie chwalone, że klasyk literatury magii i miecza.
 
 
 
MrMorgenstern 
Stalowy Szczur


Posty: 1015
Skąd: Solaveria
Wysłany: 22 Listopada 2011, 11:04   

Adon napisał/a

Ja sobie właśnie zakupiłem Black God's Kiss żony Kuttnera C.L. Moore. U nas nigdy nie wyszło, a wszędzie chwalone, że klasyk literatury magii i miecza.


No, ciekawym, czy potrafiła napisać coś udanego dla mas Heroic Fantasy, czy li tylko ku chwale swego męża żyła ;)
Daj znać, jak przeczytasz!
_________________
Fragment mojego Sword&Sorcery 8)
 
 
Venzlav 
Gollum

Posty: 7
Skąd: z Tremandu
Wysłany: 29 Listopada 2011, 00:52   

Adonie :wink:
Widzę, żeś karierę literacką rozpoczął na dobre. Pogratulować :) Wszędzie piszą, że książka dobra, jednak gnębi mnie okrutnie jedno pytanie: czy prosty człek z Tremandu pojąć zdoła jej treść? :wink:

PS Gratki raz jeszcze. Pozdrowienia dla Ciebie i Ani.
_________________
Chwała mrocznym puszczom Tremandu;):P
 
 
Witchma 
Jokercat


Posty: 24697
Skąd: Zgierz
Wysłany: 29 Listopada 2011, 07:14   

Venzlavie, zapoznaj się, proszę, z Regulaminem i przywitaj się jak należy.
_________________
Basically, I believe in peace and bashing two bricks together.

"Wszystkie kobiety są piękne, tylko po niektórych tego nie widać."
/Maria Czubaszek/
 
 
 
Adon 
Wiedźmin


Posty: 4755
Skąd: Londyn
Wysłany: 3 Grudnia 2011, 03:34   

Ależ to książka propagandowa z Tremandu, Venzlavie, opłacona z datków, które dzielni Tremandzcy turyści zebrali odwiedzając sąsiednie kraje paląc, gwałc... eee znaczy się, studiując zabytki i pielgrzymując do świętych miejsc. :wink:
 
 
 
Venzlav 
Gollum

Posty: 7
Skąd: z Tremandu
Wysłany: 5 Grudnia 2011, 00:56   

Aaaa, no to teraz rozumiem... Wiosną u nas wycięli drzewa ze świętych gajów i myślałem, że to znów krzyżowce jakieś zachodnie, a to, okazuje się, na papier do Twej powieści musiało pójść :wink:

W takim razie złupię paru zagr... eee, chciałem powiedzieć, że pozwiedzam sobie trochę to i owo, kulturę obcą popodziwiam i zdobyte w ten sposób fundusze przeznaczę na zacną tremandzką lekturę :wink:

Sława! :D
_________________
Chwała mrocznym puszczom Tremandu;):P
 
 
Magnis 
Wyduldas Napfluj


Posty: 7011
Skąd: Okolice Wawa
Wysłany: 9 Grudnia 2011, 10:51   

Marcin Pągowski Zima mej duszy
Debiut autora i od razu udany.W swej książce nawiązuje do twórczości twórcy Karla Wagnera i robi to naprawdę świetny sposób.Chociaż są to opowiadania powiązane ze sobą to każde ma coś w sobie.Sylwetka głównego bohatera jest ciekawa i mi się postać podobała.Mocna ocena 7/10.
_________________
Stefan Grabiński

Wielcy Przedwieczni : Dagon, Wielki Cthulhu i Wielki Staruch.
 
 
Adon 
Wiedźmin


Posty: 4755
Skąd: Londyn
Wysłany: 10 Grudnia 2011, 00:04   

Oj chyba się obrażę, dałeś taką samą ocenę "Zimie..." i "Wampirowi z M-3". ;P:
A serio, cieszę się, że się podobało. :D
 
 
 
Magnis 
Wyduldas Napfluj


Posty: 7011
Skąd: Okolice Wawa
Wysłany: 11 Grudnia 2011, 14:40   

Adonie twoja ocena to mocna siódemka a Wampir dostał plusa za ostatnie opowiadanie co mi się spodobało :) .Tak ogólnie Wampira oceniam jako książkę rozrywkową niż na poważnie ;) :) .

Czekam na dalsze przygody Heda i mam nadzieje, ze niedługo coś będzie słychać w tym temacie ;) .
_________________
Stefan Grabiński

Wielcy Przedwieczni : Dagon, Wielki Cthulhu i Wielki Staruch.
 
 
MrMorgenstern 
Stalowy Szczur


Posty: 1015
Skąd: Solaveria
Wysłany: 16 Grudnia 2011, 13:53   

Venzlav napisał/a
AdonieWszędzie piszą, że książka dobra, jednak gnębi mnie okrutnie jedno pytanie: czy prosty człek z Tremandu pojąć zdoła jej treść?


A 21 wiosen skończył, iż pytać raczy? 8)
_________________
Fragment mojego Sword&Sorcery 8)
 
 
Venzlav 
Gollum

Posty: 7
Skąd: z Tremandu
Wysłany: 18 Grudnia 2011, 12:26   

MrMorgenstern napisał/a
Venzlav napisał/a
AdonieWszędzie piszą, że książka dobra, jednak gnębi mnie okrutnie jedno pytanie: czy prosty człek z Tremandu pojąć zdoła jej treść?


A 21 wiosen skończył, iż pytać raczy? 8)


Zaiste błądzisz, gdyż nie wiesz w czym rzeczy sedno :lol: Jam nie młodzian jakowyś, wiosnę dwudziestą pierwszą ukończyć mi było dane jeszcze w zeszłym stuleciu, lecz tu pochodzenie tremandzkie, a nie wiek, największą rolę odgrywa. Grunt, iż sam Autor, człek światły, w mig pojął problemu istotę, objaśnień stosownych dokonawszy :wink:
_________________
Chwała mrocznym puszczom Tremandu;):P
 
 
MrMorgenstern 
Stalowy Szczur


Posty: 1015
Skąd: Solaveria
Wysłany: 19 Grudnia 2011, 12:53   

Venzlav napisał/a
MrMorgenstern napisał/a

A 21 wiosen skończył, iż pytać raczy? 8)


Zaiste błądzisz, gdyż nie wiesz w czym rzeczy sedno :lol: Jam nie młodzian jakowyś, wiosnę dwudziestą pierwszą ukończyć mi było dane jeszcze w zeszłym stuleciu,


Jam jeno troską kierowawszy, pytał. Wiek Twój już znając, spokojnym, żeś Ty widzioł, co niewiasty pod kiecką skrywają. Młodzikiem bowiem będąwszy, gdybyś za lekturę wziąć się raczył, mogło by to do jakowegoś rękoczynnictwa (tfuj!) doprowadzić ;)

Czytaj tedy, Venzlavie sędziwy, ze spokojem ;)
_________________
Fragment mojego Sword&Sorcery 8)
 
 
Venzlav 
Gollum

Posty: 7
Skąd: z Tremandu
Wysłany: 20 Grudnia 2011, 01:32   

MrMorgenstern napisał/a
Venzlav napisał/a
MrMorgenstern napisał/a

A 21 wiosen skończył, iż pytać raczy? 8)


Zaiste błądzisz, gdyż nie wiesz w czym rzeczy sedno :lol: Jam nie młodzian jakowyś, wiosnę dwudziestą pierwszą ukończyć mi było dane jeszcze w zeszłym stuleciu,


Jam jeno troską kierowawszy, pytał. Wiek Twój już znając, spokojnym, żeś Ty widzioł, co niewiasty pod kiecką skrywają. Młodzikiem bowiem będąwszy, gdybyś za lekturę wziąć się raczył, mogło by to do jakowegoś rękoczynnictwa (tfuj!) doprowadzić ;)

Czytaj tedy, Venzlavie sędziwy, ze spokojem ;)


Zatem jasne już wszystko, jako słońce w niebiesiech ;) Dzięki za troskę Twą, cny Morgensternie, i niechaj Ci Perun w dziatwie wynagrodzi :mrgreen: Zatroskaniu Twemu zaiste nie dziwuję się, albowiem tak wielu gołowąsów i pacholąt w odmętach internetu żegluje, że człek nigdy pewnym być nie może, z kim mu deliberować przyszło, a i "rękodzielników", o którychś raczył wspomnieć, uświadczyć bez wątpienia można ;)

Mnie za lekturę księgi Adona chycić się trza, pierwej jeno uczonego znalazłszy, któren umiałby z Lechitów mowy na tremandzką ją przełożyć (czemu, ufam, topór mój dwuręczny i Svantevita błogosławieństwo nader pomocne być mogą jako zachęta stosowna :) ).
_________________
Chwała mrocznym puszczom Tremandu;):P
 
 
MrMorgenstern 
Stalowy Szczur


Posty: 1015
Skąd: Solaveria
Wysłany: 10 Stycznia 2012, 13:46   

Venzlav napisał/a

Zatem jasne już wszystko, jako słońce w niebiesiech ;) Dzięki za troskę Twą, cny Morgensternie, i niechaj Ci Perun w dziatwie wynagrodzi :mrgreen:


Dzięki Ci i sława!

Oto, co odrzeknę: młodzikiem będąc, częstom się dysputom starszyzny przy stole karczemnym przysłuchiwał. Bronili niektórzy wiary, iż mąż jednej niewiasty całe życie ma się trzymać. Inni na to powiastkę o kocie, co jednej dziury pilnował i zdechł z głodu, przytaczali. Jam swoje z czasem i tak się dowiedzioł: stosować trza środki nasienie niszczące, to cieszyć się będziesz życiem, a nie dziatek wychowaniem.

Tak tedy szlachetny Venzlavie, niech Ci Crom jurności i w podeszłym wieku nie skąpi! 8)
_________________
Fragment mojego Sword&Sorcery 8)
 
 
Gwiazdowski W. 
Gollum

Posty: 14
Skąd: Suwałki
Wysłany: 28 Stycznia 2012, 08:09   

Możesz mi zdradzić w jakim nakładzie rozeszła sie Zima mej duszy?
pozdro
 
 
Adon 
Wiedźmin


Posty: 4755
Skąd: Londyn
Wysłany: 28 Stycznia 2012, 20:47   

Niestety, w tej kwestii obowiązuje mnie tajemnica.
 
 
 
Gwiazdowski W. 
Gollum

Posty: 14
Skąd: Suwałki
Wysłany: 28 Stycznia 2012, 20:58   

Ponoć nakłady Runy oscylują wokół 5-6 tys.
pozmag@wp.pl
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group