Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Agnieszka Hałas
Autor Wiadomość
Magnis 
Wyduldas Napfluj


Posty: 7011
Skąd: Okolice Wawa
Wysłany: 22 Lutego 2011, 19:20   

Charande świetna wiadomość - czekam z niecierpliwością :bravo :D
_________________
Stefan Grabiński

Wielcy Przedwieczni : Dagon, Wielki Cthulhu i Wielki Staruch.
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 22 Lutego 2011, 20:40   

charande, :bravo
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
charande 
Blade


Posty: 1398
Skąd: Lublin
Wysłany: 23 Lutego 2011, 09:19   

Dzięki :)

Shenra, miło mi :) Powoli kończę pracę nad całym zbiorkiem takich opowiadań piekielnych, trzy (wliczając w to Po stronie mroku) były publikowane, reszta jest świeżutka.

Sauron, co do czekania - ha, ja to się naczekałam za wszystkie czasy, bo Dwie karty zostały ukończone, jeśli dobrze pamiętam, w... lutym 2009 :roll:
_________________
Hałas w sieci - www.agnhalas.pl
The Thistle Queen - www.agnhalas.com
 
 
ilcattivo13 
Wirtualny Suwalski Niedźwiedź


Posty: 17772
Skąd: Suwałki (k. Dowspudy)
Wysłany: 23 Lutego 2011, 09:53   

charande - hura, hura, hura! :D
_________________
DVRVM CACANTES MONVIT VT NITANT THALES
 
 
Stormbringer 
Marsjanin


Posty: 2243
Skąd: inąd
Wysłany: 23 Lutego 2011, 10:08   

charande napisał/a
ja to się naczekałam za wszystkie czasy, bo Dwie karty zostały ukończone, jeśli dobrze pamiętam, w... lutym 2009 :roll:


To świadczy tylko o tym, że cierpliwość jednak popłaca. Też się tego trzymam. ;)
 
 
charande 
Blade


Posty: 1398
Skąd: Lublin
Wysłany: 23 Lutego 2011, 10:58   

Stormbringer, ja już dawno doszłam do wniosku, że w działalności autora jest silny element masochizmu...
_________________
Hałas w sieci - www.agnhalas.pl
The Thistle Queen - www.agnhalas.com
 
 
Stormbringer 
Marsjanin


Posty: 2243
Skąd: inąd
Wysłany: 23 Lutego 2011, 11:17   

Istna martyrologia. ;)
 
 
Lowenna 
Mirmił


Posty: 4359
Skąd: Lancre
Wysłany: 27 Lutego 2011, 16:39   

Chciałam zajrzeć i pochwalić Po stronie mroku a tu niespodzianka w postaci nowej knigi :D :bravo :bravo
Bardzo się cieszę i gratuluję. Lepiej późno niż wcale :wink: Mam nadzieję, że z dystrybucją nie będzie problemów.
_________________
Gdyby nawet mężczyzna potrafił zrozumieć, co myśli kobieta... i tak by nie uwierzył...
 
 
charande 
Blade


Posty: 1398
Skąd: Lublin
Wysłany: 2 Marca 2011, 11:41   

Lowenna, dzięki :) Też mam taką nadzieję...

Tak w ogóle - zjawię się na Pyrkonie. Drugi raz w swoim życiu odwiedzę Poznań (pierwsza wizyta była w 1997...) Prawdopodobnie po raz drugi zaprezentuję prelekcję z ostatniego Falkonu, tę z interesującymi obrazkami przedstawiającymi m.in. ibisa robiącego sobie lewatywę za pomocą dzioba ;P:
_________________
Hałas w sieci - www.agnhalas.pl
The Thistle Queen - www.agnhalas.com
 
 
charande 
Blade


Posty: 1398
Skąd: Lublin
Wysłany: 7 Marca 2011, 07:25   

Jest już okładka :)

http://if-drukarnia.pl/if...styka&Itemid=34
_________________
Hałas w sieci - www.agnhalas.pl
The Thistle Queen - www.agnhalas.com
 
 
terebka 
Filippon


Posty: 3843
Skąd: Nowogródek Pomorski
Wysłany: 7 Marca 2011, 10:04   

Okładka jak się patrzy. Pewnie w rzeczywistości będzie robić jeszcze większe wrażenie.
_________________
SZORTAL
Szortal Na Wynos - Wydanie Specjalne
 
 
 
merula 
Pani z Jeziora


Posty: 23494
Skąd: przystanek Alaska
Wysłany: 7 Marca 2011, 13:33   

chyba będzie widoczna na półkach
_________________
Kobiety dzielą się na te, które nie wiedzą czego chcą i na te, które chcą, ale nie wiedzą czego.
 
 
Sauron 
Bink


Posty: 1804
Skąd: Toruń
Wysłany: 7 Marca 2011, 17:07   

Bardzo fajna
_________________
Kupiec. Korzenny.
The dog park will not harm you.
 
 
Magnis 
Wyduldas Napfluj


Posty: 7011
Skąd: Okolice Wawa
Wysłany: 7 Marca 2011, 18:07   

Bardzo dobra okładka :)
_________________
Stefan Grabiński

Wielcy Przedwieczni : Dagon, Wielki Cthulhu i Wielki Staruch.
 
 
Druss 
Gollum

Posty: 8
Skąd: Kraków
Wysłany: 7 Marca 2011, 21:16   

Ja się trochę wyłamię ;) Okładka do mnie nie przemawia, ale po obejrzeniu jej w realu mogę zmienić zdanie. Jednak to nie ona jest najważniejsza, lecz to co znajduje się w środku :) A w tym zakresie będzie na pewno super :D

Może jeszcze ktoś pokusi się o wznowienie zbioru opowiadań. Mój egzemplarz niestety zaginął :cry:
 
 
charande 
Blade


Posty: 1398
Skąd: Lublin
Wysłany: 7 Marca 2011, 21:25   

Mnie okładka się podoba :)

Druss, ten zbiór opowiadań to był taki trochę trailer do cyklu w obecnej postaci - to, co powstało teraz, i tak w założeniu ma być lepsze, bo wreszcie będzie to spójna całość :) No - mniej lub bardziej spójna.
_________________
Hałas w sieci - www.agnhalas.pl
The Thistle Queen - www.agnhalas.com
 
 
cranberry 
Dziewczyna Brighelli


Posty: 762
Skąd: Lublin/Esensja
Wysłany: 9 Marca 2011, 08:40   

charande, e tam, "trailer" - "Muzyka dla szczurów" i "By ją ocalić" to klasa sama w sobie!
 
 
RaV_Gluchowski 
Luke Skywalker


Posty: 224
Skąd: Tychy
Wysłany: 21 Marca 2011, 15:56   

Jak mówi stare przysłowie pszczół - besser spat als nie, zatem pół roku wprawdzie spóźniony, ale szczerze gratuluję "Domu Z Żółtym Szyldem". Nie jest łatwo AD 2009 napisać coś w fantasy, co by się świezo czytało - a tak właśnie - świeżo (mimo wyobrażalnego zaduchu Podziemi) czytało się mi Pani opowiadanie. Ciekawe postaci, ciekawa magia, przyjemny dla fana horroru Krzyczący W Ciemności (to rodzina z "Szepczącym w Ciemności" mojego uwielbianego H.P.L ???;-).
Bardzo udany arystokrata - poeta, postać trochę jak z najlepszych opowiadań Howarda o Conanie (tam często w miastach tego rodzaju postaci występowały).
Z zainteresowaniem będę wypatrywał książki w księgarni (gratulacje !)
_________________
Cthulhu fhtagn !
 
 
Sauron 
Bink


Posty: 1804
Skąd: Toruń
Wysłany: 21 Marca 2011, 17:52   

A wiadomo kiedy będzie premiera?
Nie będzie mnie na pyrkonie :(
_________________
Kupiec. Korzenny.
The dog park will not harm you.
 
 
charande 
Blade


Posty: 1398
Skąd: Lublin
Wysłany: 22 Marca 2011, 11:18   

RaV_Gluchowski, bardzo się cieszę, że opowiadanie się podobało :) Dziękuję za miły komentarz i mam nadzieję, że książka również dostarczy sympatycznych wrażeń.
Postać Ambersa jest, a jakże, odlegle zainspirowana, ale nie tekstami o Conanie (chociaż to całkiem bliski strzał), a bohaterem jednego z opowiadań K.E. Wagnera. Kane przyjaźnił się z pewnym poetą, którego fascynowały wszelkiego rodzaju mroczności. Czarna statuetka na komodzie to takie delikatne "mrugnięcie okiem" - ukłon w stronę tamtego tekstu.

Sauron, premiera 1 kwietnia, książka w kwietniu powinna być w księgarniach.
_________________
Hałas w sieci - www.agnhalas.pl
The Thistle Queen - www.agnhalas.com
 
 
RaV_Gluchowski 
Luke Skywalker


Posty: 224
Skąd: Tychy
Wysłany: 22 Marca 2011, 13:38   

Ach, no tak, oczywiście ! Karl Wagner i jego Kane ! Faktycznie - to moje wrażenie było, jak widzę zupełnie złuszne, (nawet, mam wrażenie, że pamiętam tamto opowiadanie - bo całego Kane'a onegdaj czytałem) tylko się mi trochę "pulpowcy" (i Howarda i Wagnera cenię bardzo wysoko) pomieszali. Ale bo też i atmosfera u Kane'a czasami trochę Conanowska była.

PS.
Ze stopki w SFFiH wynikałoby, ze "Między otchłanią a morzem" to cały tom poświęcony Krzyczącemu. Wprawdzie trudno teraz dostać, ale już kiedyś się otarłem o Pani książkę w jakimś EMPiKU - zatem jeśli wypatrzę, będę mógł zacząć przygodę od historycznie wcześniejszych opowiadań.

PPS
W związku z tym, że dwa główne "konkurencyjne" wobec "Domu" opowiadania (T.Kołodziejczak i R. Pawlak) zupełnie do mnie nie przemówiły - dodatkowo wychodzi, że Pani tekst zostanie mym ulubionym w numerze 59 :-)
_________________
Cthulhu fhtagn !
 
 
charande 
Blade


Posty: 1398
Skąd: Lublin
Wysłany: 22 Marca 2011, 19:08   

Cytat
nawet, mam wrażenie, że pamiętam tamto opowiadanie - bo całego Kane'a onegdaj czytałem


"Mroczna muza" z tomu "Wichry nocy". Poeta Opyros :) Też kiedyś czytałam cały cykl o rudowłosym wojowniku. Trochę zaszkodziło mu kiepsko zredagowane tłumaczenie, ale ten nastrój... :)

Zapoznawanie się z przygodami żmija można spokojnie zacząć od "Dwóch kart", jak już trafią do księgarń - wręcz polecam taką kolejność wszystkim, którzy nie znają zbiorku, bo książka jest prequelowa w stosunku do większości opowiadań z niego, a przy tym bardziej konsekwentnie przedstawia i wyjaśnia świat, koncepcję magii etc.

Co do "Domu..." - miło mi :)

Edit: Tutaj można przeczytać fragment "Dwóch kart".
_________________
Hałas w sieci - www.agnhalas.pl
The Thistle Queen - www.agnhalas.com
 
 
charande 
Blade


Posty: 1398
Skąd: Lublin
Wysłany: 28 Marca 2011, 18:08   

No to Pyrkon za mną :D :D

Prelekcja o historii medycyny wzbudziła żywe zainteresowanie, widzę, że entuzjazm publiczności do oglądania paskudnych zdjęć nie słabnie :) Już się zastanawiam, o czym by tu opowiedzieć następnym razem. Broń biologiczna?...

Na spotkaniu autorskim jakimś cudem udało mi się nie zejść śmiertelnie na tremę :) Oprócz licznych pytań o "Dwie karty" i świat żmija, padło też pytanie, czy zbiorek "Miedzy otchłanią..." będzie kiedyś wznowiony. W zasadzie odpowiedź brzmi - nie i tak. Nie, zdecydowanie nie zamierzam brać wzoru z Kresa, który pisał swoje teksty ze świata Szerni od nowa po kilka razy, ale jakoś tak wyszło, że zbiorek w praktyce stał się trailerem do książek. Policzyłam: pięć tekstów z niego albo już zostało, albo będzie musiało zostać nieco poprawionych, "odrdzewionych" i wplecionych w powieści (co im wyjdzie na dobre, zwłaszcza jednemu, po którym było widać, że to część większej całości). Natomiast prędzej czy później na pewno zmontowany zostanie drugi zbiór opowiadań o żmiju i niewykluczone, że trafią do niego ponownie te teksty z MOAM, które się nie wpisują w cykl.
_________________
Hałas w sieci - www.agnhalas.pl
The Thistle Queen - www.agnhalas.com
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 28 Marca 2011, 23:12   

To ja pytałem. ;)
Dzięki za wyczerpującą i satysfakcjonująca odpowiedź. :)

"Dwóch Kart" jeszcze nie czytałem, ale na liście książek 'do przeczytania' jest na dosyć wysokim miejscu, lubię głównego bohatera i jego świat. Te opowiadania, które do tej pory miałem okazję przeczytać darzę sporym sentymentem, dlatego też powieść trafi na warsztat pewnie wcześniej niż później. Jak będę ją miał za sobą, nie omieszkam podzielić się wrażeniami. :)
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
charande 
Blade


Posty: 1398
Skąd: Lublin
Wysłany: 28 Marca 2011, 23:30   

Chal-Chenet, a pytałeś jeszcze o coś? Jak pewnie zauważyłeś, kiedy skupiam się na mówieniu, zamykam oczy i nie patrzę na ludzi :)

Krzyczący na pewno - to już potwierdzone - za kilka miesięcy pojawi się znowu na łamach SFFH, w samodzielnym (tj. nie wymontowanym z książek) opowiadaniu :)

Wrażeniami podziel się koniecznie! :)
_________________
Hałas w sieci - www.agnhalas.pl
The Thistle Queen - www.agnhalas.com
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 28 Marca 2011, 23:34   

Głównie uważnie słuchałem. Ja nieśmiały żuczek i się stresuję zbytnio, gdy mam się odezwać na forum publicznym. :)
Inna sprawa, że skoro przypuszczalnie nawiedzisz Polcon, to tym razem idziesz z nami na afterparty. :)
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
charande 
Blade


Posty: 1398
Skąd: Lublin
Wysłany: 28 Marca 2011, 23:40   

Cytat
Głównie uważnie słuchałem. Ja nieśmiały żuczek i się stresuję zbytnio, gdy mam się odezwać na forum publicznym.


Heh, witaj w klubie - to możesz sobie łatwo wyobrazić moje samopoczucie tuż przed spotkaniem (zresztą przed prelekcją też) :roll: Staram się zaciskać zęby i stopniowo uodparniać, ale każde publiczne wystąpienie ciężko mi przychodzi.

Afterparty - czemu nie...
_________________
Hałas w sieci - www.agnhalas.pl
The Thistle Queen - www.agnhalas.com
 
 
blazenada 
Luke Skywalker


Posty: 203
Skąd: Łódź
Wysłany: 28 Marca 2011, 23:47   

Na Fahrenheicie chyba natknelam sie przypadkiem na zapowiedz Dwoch kart i przyznam szczerze, ze bardzo mnie zaciekawilo :)
Co prawda nie mialam jeszcze stycznosci z tekstami autorki ale mam nadzieje jakos to nadrobic bo szkoda byloby :)

Dlatego chcialam zapytac, bo przyznam szczerze, ze sie pogubilam ;), ktore z opowiadan juz napisanych sa powiazane ze swiatem Dwoch kart? :)
 
 
Ozzborn 
Naznaczony Ortalionem


Posty: 8409
Skąd: z krainy Oz
Wysłany: 28 Marca 2011, 23:57   

Chal-Chenet napisał/a
Ja nieśmiały żuczek i się stresuję zbytnio, gdy mam się odezwać na forum publicznym. :)

no co Ty nie powiesz? :mrgreen:

NMSP

A skoro już się tu odezwałem to się przyznam, że też czekam na książkę albowiem wcześniejsze opowiadania bardzo mi przypadły do gustu... i mojemu bratu też. I co więcej dwaj niezależni od siebie koledzy, którym zapodaliśmy "Otchłań..." zachwycili się wręcz ekstatycznie. :D
_________________
Czerwony Prorok i Najwyższy Kapłan Ortalionowego Boga

'Irony is wasted on some people.'-T.Pratchett

"Ozzborn, pogódź się z tym. Twoja uroda jest Twoim przekleństwem." (c) baranek
 
 
charande 
Blade


Posty: 1398
Skąd: Lublin
Wysłany: 29 Marca 2011, 00:25   

Ozzborn, z perspektywy czasu (po początkowym okresie, kiedy byłam młoda, przestraszona i każda krytyczna opinia mnie mroziła) widzę prawidłowość: pewnej grupie osób moje teksty zupełnie się nie podobają, a innej grupie podobają się bardzo, co mnie oczywiście strasznie cieszy :D Liczę, że po tych kilku latach literackiego milczenia (czy prawie milczenia) poszłam z powieścią we właściwym kierunku i z przyjemnością spędzicie czas w wilgotnych trzewiach Podziemi, wśród odmieńców i degeneratów :mrgreen:

blazenada, odpowiedź za chwilę :)
_________________
Hałas w sieci - www.agnhalas.pl
The Thistle Queen - www.agnhalas.com
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group