Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Agnieszka Hałas
Autor Wiadomość
charande 
Blade


Posty: 1398
Skąd: Lublin
Wysłany: 27 Sierpnia 2010, 15:49   Agnieszka Hałas

Stwierdziłam, że zaryzykuję i założę dla siebie temat, a co tam :) Myślę, że parę osób jeszcze mnie pamięta. Długo mnie nie było - i w kraju, i na scenie fantastycznej - ale to drugie próbuję zmienić. Dwa opowiadania ("Koriana" i "Dom z żółtym szyldem") poszły w tym roku w SFFH, parę kolejnych czeka w różnych miejscach na decyzje redaktorów, książka o Krzyczącym magluje się w procesie produkcyjnym. O, i to tyle z wieści.

Jakby były jakieś pytania, to chętnie odpowiem.
 
 
baranek 
Wróbel galaktyki


Posty: 5606
Skąd: Toruń
Wysłany: 27 Sierpnia 2010, 16:23   

pamięta, pamięta. witaj charande. ta książka o Krzyczącym to opowiadania? czy powieść? i jak długo jeszcze będzie się maglować?
_________________
Życie, ku*wa, jest nowelą.

"Pisze się po to, żeby było napisane" - Zygmunt Kałużyński
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 27 Sierpnia 2010, 16:25   

charande napisał/a
Myślę, że parę osób jeszcze mnie pamięta.

Ba. Twoje wcześniejsze opowiadania to jak dla mnie jeden z jaśniejszych punktów starych numerów SF.
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
Sandman 
Rumburak


Posty: 2079
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 27 Sierpnia 2010, 16:38   

To naprawdę świetna wiadomość, możesz zdradzić jakieś szczegóły dotyczące książki?
_________________
"Życie to taki dziwny teatr, gdzie tragedia miesza się z farsą, scenariusz piszą sami aktorzy, suflerem jest sumienie i nigdy nie wiadomo, kiedy otworzy się zapadnia."
Andrzej Majewski
 
 
 
baranek 
Wróbel galaktyki


Posty: 5606
Skąd: Toruń
Wysłany: 27 Sierpnia 2010, 16:38   

ja, szczerze mówiąc, znam tylko zbiorek 'między otchłanią a morzem' i to opowiadanie, które znalazło się w 'młodych wilkach...'. ale to wystarczy, żeby czekać na więcej.
_________________
Życie, ku*wa, jest nowelą.

"Pisze się po to, żeby było napisane" - Zygmunt Kałużyński
 
 
charande 
Blade


Posty: 1398
Skąd: Lublin
Wysłany: 27 Sierpnia 2010, 16:47   

Miło Was czytać :)

Odnośnie książki - książka to tom 1 planowanego cyklu o Krzyczącym, prequelowa w stosunku do zbiorku z 2004. Jest po redakcji, a kiedy się ukaże, to od wydawcy zależy. Myślę, że albo końcówka 2010, albo początek 2011. Tom 2 też już napisany i czeka.

Chal-Chenet i baranku - jeśli nie przeraża Was czytanie z ekranu, trzy moje opowiadania są dostępne na sieci, w Esensji. "Ale nas zbaw ode złego, "Kto się śmieje ostatni" i "Sen o lilii". Łatwo je znaleźć przez google.
_________________
Hałas w sieci - www.agnhalas.pl
The Thistle Queen - www.agnhalas.com
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 27 Sierpnia 2010, 16:56   

charande, mnie trochę przeraża, ale jeśli z tej Esensji da się drukować, to sobie druknę w przyszłym tygodniu. :)
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
Sandman 
Rumburak


Posty: 2079
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 27 Sierpnia 2010, 17:34   

Ale nas zbaw ode złego
Kto się śmieję ostatni
Sen o lilii
_________________
"Życie to taki dziwny teatr, gdzie tragedia miesza się z farsą, scenariusz piszą sami aktorzy, suflerem jest sumienie i nigdy nie wiadomo, kiedy otworzy się zapadnia."
Andrzej Majewski
Ostatnio zmieniony przez Sandman 27 Sierpnia 2010, 18:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Dabliu 
Marsjanin


Posty: 2265
Skąd: Wrocław
Wysłany: 27 Sierpnia 2010, 17:41   

Agnieszko, witaj, bardzo się cieszę, że postanowiłaś wrócić do pisania. Twoje teksty pamiętam ze ś.p. Fenixa i choć fabularnie niewiele już mi z nich w pamięci pozostało, to zaprezentowana przez Ciebie wizja do dziś siedzi mi w głowie. Nie wiem czy kiedykolwiek natknęłaś się na książki mojego autorstwa ("Głową w mur", "Dziki Mesjasz") - fakt, że znaczna część akcji ma tam miejsce w podziemiach miasta, w głównej mierze zawdzięczam właśnie Twoim opowiadaniom o Krzyczącym W Ciemności. Ot, zainspirowały mnie one swoim niezwykłym klimatem na tyle, że po latach nie mogłem się uwolnić od tego pomysłu; zresztą, nie tylko podziemia, ale ogólny nastrój z masą szczegółów - golemy, mutanty etc. - które choć już się kiedyś tam pozacierały i nie widzę ich dość wyraźnie, to wciąż w mojej głowie pozostał po nich głęboki ślad, nadal wpływając na moją twórczość spod znaku Vakkerby :)

Z innej beczki - miałem ogromną nadzieję, że spotkam Cię na zeszłorocznym Falkonie. Pędziłem jak wicher w niedzielny poranek z hotelu na konwent, pokonując po drodze kaca i inne przeszkody :wink: ale na miejscu okazało się, że Twoje dyżurne krzesełko w księgarni Solarisu stoi puste :(
Milenka Wójtowicz uświadomiła mi natomiast - niestety, po fakcie - że ponoć byłaś obecna na mojej "prelekcji" i zdaje się, że to właśnie Ty byłaś najbardziej aktywną słuchaczką z masą fachowych spostrzeżeń i uwag? Jeśli tak, żałuję, że Cię nie rozpoznałem.
Może zawitasz na tegoroczny Falkon?

I z jeszcze innej beczki - podobno lubisz The Sisters of Mercy? To jedna z moich ulubionych kapel :D

Na koniec przepraszam za ten chaotyczny, zamotany i niegramotny wywód - pisanie z dzieckiem na kolanie średnio mi idzie :wink:
Pozdrawiam,
Rafał W. Orkan
 
 
baranek 
Wróbel galaktyki


Posty: 5606
Skąd: Toruń
Wysłany: 27 Sierpnia 2010, 18:07   

Dabliu, ja pacyfikuję dziecko za pomocą ogórka:
http://www.youtube.com/watch?v=3_8LGRRTKT8

Gluś tańczy, a ja mam chwilę żeby napisać posta lub trzy. wada - chodzę po domu i mruczę tę cholerną melodyjkę.
_________________
Życie, ku*wa, jest nowelą.

"Pisze się po to, żeby było napisane" - Zygmunt Kałużyński
 
 
Dabliu 
Marsjanin


Posty: 2265
Skąd: Wrocław
Wysłany: 27 Sierpnia 2010, 18:26   

No tak, ale wspomniane dziecko ma pięć miesięcy i samo nie potańczy :wink: (starsze ma już osiem lat, więc nie przeszkadza aż tak).
 
 
charande 
Blade


Posty: 1398
Skąd: Lublin
Wysłany: 27 Sierpnia 2010, 19:33   

Sandman, dzięki za wstawienie linków!!

Dabliu, przez 4 lata nie czytałam niczego, co wychodziło na polskim rynku, ale niedawno natknęłam się na Twoje opowiadanie "Zemsta jednorożca" w Fahrenheicie i spodobała mi się atmosfera Vakkerby (co nie dziwne, bo chyba lubimy podobne klimaty). Mrooczny, zakręcony świat. Bardziej mroczny i techniczny, niż mój :)

Co do Falkonu 2009 - bardzo dobrze pamiętam Twoją prelekcję :) Tak, to ja Ci się wcinałam z merytorycznymi uwagami m.in. na temat syrenomelii :) Jestem biologiem z wykształcenia (konkretnie biotechnologiem), a dodatkowo interesują mnie różne makabryczności medyczne, w tym deformujące schorzenia - genetyczne bądź nie. Musiałam się zwinąć przed końcem prelekcji, bo na mnie czekano, inaczej zostałabym, żeby z Tobą jeszcze zamienić parę zdań. Niestety organizatorzy nie poinformowali mnie, że w niedzielę powinnam być w Solarisie, a w informatorze się nie doczytałam - wiedziałam tylko, że mam w niedzielę prowadzić prelekcję, nie przyszło mi do głowy, że w programie jest jeszcze coś takiego, jak godziny autorskie :|

Tak, lubię Sisters of Mercy :) (lubię też masę innej muzyki, m.in. Nightwish, Rammstein, Therion, Sabaton i muzę klasyczną) i tak, planuję być w tym roku na Falkonie :)
_________________
Hałas w sieci - www.agnhalas.pl
The Thistle Queen - www.agnhalas.com
 
 
Godzilla 
kocia mama


Posty: 14145
Skąd: Warszawa
Wysłany: 27 Sierpnia 2010, 21:47   

charande, no nareszcie! Już myślałam, że na Żółtej Serii się skończyło, świetnie że się pojawiasz!

A swoją drogą intryguje mnie Twój nick. Perski?
_________________
Blog
Kedileri çok seviyorum :mrgreen:
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 28 Sierpnia 2010, 07:22   

Ale fajnie, Agnieszka Hałas wróciła do pisania, bardzo się cieszę :D
charande napisał/a
książka o Krzyczącym magluje się w procesie produkcyjnym
Trzymam kciuki, oby jak najprędzej trafił na półki. BTW, miałem kiedyś jakieś pytania do autorki o Krzyczącym, chyba po raz kolejny muszę sobie odświeżyć książkę.
 
 
charande 
Blade


Posty: 1398
Skąd: Lublin
Wysłany: 28 Sierpnia 2010, 07:42   

Godzillo, nick jest wymyślony - to imię postaci, którą daaaawno temu grałam w pewnym erpegu. Elfka to była :)
_________________
Hałas w sieci - www.agnhalas.pl
The Thistle Queen - www.agnhalas.com
 
 
Godzilla 
kocia mama


Posty: 14145
Skąd: Warszawa
Wysłany: 28 Sierpnia 2010, 14:48   

Jasne. "-ande" to jest typowa końcówka imiesłowu, ale perskiego liznęłam tylko i to bardzo dawno temu.

Na książki będę czekać.
_________________
Blog
Kedileri çok seviyorum :mrgreen:
 
 
Dabliu 
Marsjanin


Posty: 2265
Skąd: Wrocław
Wysłany: 28 Sierpnia 2010, 18:21   

charande napisał/a
bardzo dobrze pamiętam Twoją prelekcję :)


O ile można to było nazwać prelekcją :) Ja bym to raczej nazwał pokazem slajdów.
W ogóle, to była to pierwsza "prelekcja" jaką kiedykolwiek przeprowadziłem. Stresowałem się okropnie, zwłaszcza że sala ogromna, wznosząca się, a kilka minut po rozpoczęciu zaczęło się do środka wsypywać coraz więcej luda. Jako człowiek, który dawno temu porzucił edukację po dwóch klasach szkoły średniej (mam więc tylko wykształcenie podstawowe) stałem tam z bolesną świadomością faktu, że każdy obecny na prelekcji słuchacz, nawet z dziesięć lat ode mnie młodszy, jest zasadniczo lepiej wykształcony, a ja się tam w jakiegoś belfra bawię. Sytuacja dla mnie straszliwie wręcz nienaturalna, obca, dziwaczna i maksymalnie stresująca :|
Dobrze więc, że byłaś na sali (i jeszcze parę osób, które się odezwały), bo odrobina dialogu oferowała pewien oddech... :wink:

charande napisał/a
Niestety organizatorzy nie poinformowali mnie, że w niedzielę powinnam być w Solarisie, a w informatorze się nie doczytałam - wiedziałam tylko, że mam w niedzielę prowadzić prelekcję, nie przyszło mi do głowy, że w programie jest jeszcze coś takiego, jak godziny autorskie :|


Szkoda. Cieszyłem się jak głupi na tę okoliczność. Zdaje się, że miałem nawet numer Feniksa z Twoim debiutem do podpisania (swoją drogą, "Białe dłonie" napisałaś chyba jako siedemnastolatka? Niejeden autor mógłby pozazdrościć takiego debiutu!). O prelekcji chyba nie wiedziałem, albo nie mogłem na nią przyjść. Do Wrocka z Lublina daleka droga i musiałem się w niedzielę wcześnie zawijać.

charande napisał/a
tak, planuję być w tym roku na Falkonie :)


No to git :D
 
 
charande 
Blade


Posty: 1398
Skąd: Lublin
Wysłany: 28 Sierpnia 2010, 18:50   

Dabliu, to Ty z Wrocławia jesteś? 6 czy 7 lat temu spędziłam tam miesiąc na praktykach w IITD PAN. Śliczne miasto!

Co do prelekcji - nie bój żaby, ja też b. nie lubię mówić publicznie i stresuję się. Myślę, że introwertycy tak mają. BTW w tym roku też planujesz prowadzić prelekcję?

Tak, "Białe dłonie" napisałam mając 17 lat, później trochę żałowałam, że debiutowałam tekstem, który technicznie nie był tak dopracowany, jak mógłby być parę lat później. Ale z drugiej strony - pokazuje on, jaki był mój stan ducha w wieku lat 17, kiedy większość normalnych nastolatek czyta, nie wiem, "Filipinkę" albo "Cogito" :D

Co do wykształcenia - niech mnie ktoś zorientowany poprawi, ale jeśli dobrze kojarzę, Adam Wiśniewski-Snerg miał podstawowe :) Jesteś w dobrym towarzystwie.
_________________
Hałas w sieci - www.agnhalas.pl
The Thistle Queen - www.agnhalas.com
 
 
Dabliu 
Marsjanin


Posty: 2265
Skąd: Wrocław
Wysłany: 28 Sierpnia 2010, 19:23   

charande napisał/a
Dabliu, to Ty z Wrocławia jesteś? 6 czy 7 lat temu spędziłam tam miesiąc na praktykach w IITD PAN. Śliczne miasto!


Ano :D Nie tylko miasto; parafrazując doktora Fleischmana - Wrocław to stan umysłu :wink:

charande napisał/a
BTW w tym roku też planujesz prowadzić prelekcję?


W tym roku najpewniej opowiem o rzymskich gladiatorach.

charande napisał/a
Tak, Białe dłonie napisałam mając 17 lat, później trochę żałowałam, że debiutowałam tekstem, który technicznie nie był tak dopracowany, jak mógłby być parę lat później. Ale z drugiej strony - pokazuje on, jaki był mój stan ducha w wieku lat 17, kiedy większość normalnych nastolatek czyta, nie wiem, Filipinkę albo Cogito :D


Obawiam się, że większość normalnych nastolatek w naszych czasach (piszę że w naszych, bo jesteśmy rówieśnikami; rocznik '80 rządzi, wiadomo :wink: ) czytała co najwyżej Bravo lub Popcorn, ale to i tak nieźle, bo dziś są to pewnie wyłącznie statusy na Facebooku :wink:
 
 
charande 
Blade


Posty: 1398
Skąd: Lublin
Wysłany: 29 Sierpnia 2010, 09:25   

Rocznik '80 rządzi :) z tym że ja, gdybym się nie pospieszyła o kilkanaście godzin, byłabym rocznik '81 :wink:
_________________
Hałas w sieci - www.agnhalas.pl
The Thistle Queen - www.agnhalas.com
 
 
Godzilla 
kocia mama


Posty: 14145
Skąd: Warszawa
Wysłany: 29 Sierpnia 2010, 09:58   

Ach ta młodzież :wink:
_________________
Blog
Kedileri çok seviyorum :mrgreen:
 
 
baranek 
Wróbel galaktyki


Posty: 5606
Skąd: Toruń
Wysłany: 29 Sierpnia 2010, 19:56   

charande, gdyby mój Tata nie był taki nieśmiały to ja bym miał dzisiaj czterdzieści trzy lata.
_________________
Życie, ku*wa, jest nowelą.

"Pisze się po to, żeby było napisane" - Zygmunt Kałużyński
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 29 Sierpnia 2010, 20:02   

Dobre. :mrgreen: :bravo
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
charande 
Blade


Posty: 1398
Skąd: Lublin
Wysłany: 8 Wrzeœśnia 2010, 07:20   

Zgodnie z aktualnymi informacjami, książki należy się spodziewać w przyszłym roku. Były pewne nadzieje, że ukaże się wcześniej, no ale niestety. Opowiadanie z SFFH 59 można potraktować jak próbkę klimatu - jest w bardzo podobnym stylu.

Dabliu, ja się jeszcze zastanawiam, czy na Falkonie chcę opowiadać o ospie, czy bardziej ogólnie o medycynie w wiekach XVI-XVIII :)
_________________
Hałas w sieci - www.agnhalas.pl
The Thistle Queen - www.agnhalas.com
 
 
charande 
Blade


Posty: 1398
Skąd: Lublin
Wysłany: 22 Wrzeœśnia 2010, 13:36   

Kochani, dla tych, których zainteresowała informacja o mającej się ukazać powieści, mam niniejszym dwie wiadomości, jak w starym dowcipie. Dobrą i złą.

Zła wiadomość jest taka, że wydawca, który jeszcze niedawno informował mnie, że prace produkcyjne nad książką są na etapie składu i korekty, nieoczekiwanie... stracił zainteresowanie wydawaniem cyklu i wycofał się. Dość zaskakującą przyczynę znam tylko z nieoficjalnego, skądinąd miłego maila (dziękuję), oficjalnie dostałam krótkie pismo bez żadnych wyjaśnień i tyle.

Powiem tak: może i dobrze się stało. Nie ogłaszałabym publicznie tej sprawy, gdybym na fali optymizmu po ukończonej redakcji nie założyła wcześniej niniejszego wątku, ale tak się zastanawiam, ilu jeszcze młodych autorów mamionych jest przez to samo wydawnictwo, że „kończymy produkcję i książka wyjdzie w przyszłym roku”, tylko niestety [sarkazm] nie mogą jeszcze podać dokładnej daty wydania i umieścić książki w zapowiedziach. Ja sprawę pozostawiam bez komentarza, a z cyklem oczywiście uderzam teraz do innych drzwi, życzcie żmijowi szczęścia :roll:

A dobra wiadomość jest taka:
http://www.esensja.pl/two...t.html?id=10367
:D

Ukłony i uściski dla grafików :)
_________________
Hałas w sieci - www.agnhalas.pl
The Thistle Queen - www.agnhalas.com
 
 
ilcattivo13 
Wirtualny Suwalski Niedźwiedź


Posty: 17772
Skąd: Suwałki (k. Dowspudy)
Wysłany: 22 Wrzeœśnia 2010, 14:25   

źle się dzieje :| A nawet coraz gorzej... Albo to jakiś czarny wrzesień. G.Drukarczyka też to spotkało :|
_________________
DVRVM CACANTES MONVIT VT NITANT THALES
 
 
Witchma 
Jokercat


Posty: 24697
Skąd: Zgierz
Wysłany: 22 Wrzeœśnia 2010, 14:28   

charande, powodzenia!
_________________
Basically, I believe in peace and bashing two bricks together.

"Wszystkie kobiety są piękne, tylko po niektórych tego nie widać."
/Maria Czubaszek/
 
 
 
Ozzborn 
Naznaczony Ortalionem


Posty: 8409
Skąd: z krainy Oz
Wysłany: 22 Wrzeœśnia 2010, 14:34   

kurde... se normalnie w kulki lecą :(
charande, trzymam kciuki!
_________________
Czerwony Prorok i Najwyższy Kapłan Ortalionowego Boga

'Irony is wasted on some people.'-T.Pratchett

"Ozzborn, pogódź się z tym. Twoja uroda jest Twoim przekleństwem." (c) baranek
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 22 Wrzeœśnia 2010, 16:12   

Kurde... Czekałem na tę książkę... :|

Mam nadzieję, że szybko uda Ci się znaleźć nowego, lepszego wydawcę.
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
Ziuta 
Nerwus


Posty: 5748
Skąd: Krzeslav's Hills
Wysłany: 22 Wrzeœśnia 2010, 19:27   

Powodzenia, uda ci się!

Jeszcze paru takich, jak Ty, Grzegorz Drukarczyk, czy Sebastian Uznański, a trzeba będzie urządzić bankiet odrzuconych :|
_________________
Jeśli istnieją narodowe mity, narodowe świętości, to konieczność panowania nad Polską jest właśnie taką świętością dla Rosji - Stanisław Cat-Mackiewicz
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group