Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Szorty - Nie masz wyboru! - przeczytaj, skomentuj, zagłosuj!

Nie masz wyboru, trzeba coś zaznaczyć:
Mr. Sandman
1%
 1%  [ 1 ]
Templariusz
0%
 0%  [ 0 ]
Umowa
0%
 0%  [ 0 ]
Kontrakt na Księżycu
6%
 6%  [ 4 ]
List księdza Równość
0%
 0%  [ 0 ]
Pierścień Gniewu
12%
 12%  [ 8 ]
Musisz patrzeć w te oczy
14%
 14%  [ 9 ]
Audiencja
3%
 3%  [ 2 ]
Jak w raju
1%
 1%  [ 1 ]
Po linie
17%
 17%  [ 11 ]
Niejedna ofiara wojny
3%
 3%  [ 2 ]
Pokój dusz
6%
 6%  [ 4 ]
Każdy ma swojego sobowtóra
7%
 7%  [ 5 ]
C'est la vie
25%
 25%  [ 16 ]
Pusty głos
0%
 0%  [ 0 ]
Głosowań: 25
Wszystkich Głosów: 63

Autor Wiadomość
Witchma 
Jokercat


Posty: 24697
Skąd: Zgierz
Wysłany: 12 Sierpnia 2010, 08:59   

bonifacy, nie tylko zaglądaj, ale i coś napisz, następna edycja już po zakończeniu głosowania :)
_________________
Basically, I believe in peace and bashing two bricks together.

"Wszystkie kobiety są piękne, tylko po niektórych tego nie widać."
/Maria Czubaszek/
 
 
 
bonifacy 
Gollum

Posty: 10
Skąd: Warszawa
Wysłany: 12 Sierpnia 2010, 09:00   

Nie, lepiej nie będę pisał :) , nie będę wystawiał na ciężkie próby forumowiczów :) , ale poczytać i zagłosować, to chętnie.
 
 
Witchma 
Jokercat


Posty: 24697
Skąd: Zgierz
Wysłany: 12 Sierpnia 2010, 09:01   

bonifacy napisał/a
ale poczytać i zagłosować, to chętnie.


I to jest słuszna postawa :mrgreen: :bravo
_________________
Basically, I believe in peace and bashing two bricks together.

"Wszystkie kobiety są piękne, tylko po niektórych tego nie widać."
/Maria Czubaszek/
 
 
 
Mateusz Zieliński 
Indiana Jones


Posty: 448
Skąd: Płock
Wysłany: 12 Sierpnia 2010, 21:52   

Oj, coś bardzo skromnie z tymi głosami. Bardzo...

A szkoda, wielka szkoda. Ostatnio, z tego co widziałem, poniżej 30 nie schodzono, a przy "kontynuacjach" to doszło nawet do 45. Teraz... 14, w tym chyba dwa NN.

Co się stało? :|

Przybywajcie!

Boję się, że niektórzy obudzą się w niedzielę rano z tekstem... "a to już się skończyło?".

:(
_________________
Mój nick, to imię i nazwisko. Mówcie mi po imieniu...
 
 
Sandman 
Rumburak


Posty: 2079
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 12 Sierpnia 2010, 22:40   

Wakacyjna posucha widać.
_________________
"Życie to taki dziwny teatr, gdzie tragedia miesza się z farsą, scenariusz piszą sami aktorzy, suflerem jest sumienie i nigdy nie wiadomo, kiedy otworzy się zapadnia."
Andrzej Majewski
 
 
 
feroluce 
Sky Captain


Posty: 154
Skąd: znad wody
Wysłany: 12 Sierpnia 2010, 23:40   

Witam

Komentarze dedykuję naszej pani prowadzącej - miałam ochotę się wymigać (letnie lenistwo), ale na jej wyraźną prośbę biorę się za robotę.

Słów kilka o całości. Bez zachwytu. Szorty równo średnie w większości przypadków, z niewielkimi odchyłami w górę i w dół. Językowo poprawnie. W miarę... ale szczegóły później. Dało się czytać bez bólu zębów - i to największa zaleta edycji.
A teraz do rzeczy.

Mr. Sandman
<drepcze bosymi stopami po piasku><syczy z bólu><zakleja skaleczenie i patrzy na winowajcę jej stanu>Aha, i znalazłam w końcu twarz pięćsetletniego starca! I poparz co zrobiłeś?!<zmiażdżona przez nadepnięcie czaszka milczy skruszona>

Mam niejasne uczucie, że w poprzedniej edycji popełniłam błąd. Podpowiedziałam Autorowi, jak oszczędzać na znakach. Więc piszę jasno i wyraźnie, kapitalikami, coby było dobrze widać: ZJADANIE SPACJI PO MYŚLNIKACH NIE JEST, powtarzam, NIE JEST DOBRYM POMYSŁEM NA OSZCZĘDZENIE ZNAKÓW!!
Jako że tekst składa się w dużym procencie z dialogów, wygląda to po prostu fatalnie. Tak się nie robi, drogi Autorze.
O treści: eee, to miał być horror, tak? Bo nie wiem, czy mogę się śmiać. A wizja pięćsetletniej twarzy wystającej z piasku, która każe się odsunąć, bo się niemal na niej stoi wzbudza we mnie nieposkromioną ochotę na chichotanie. Do tego dochodzi samobieżna łapka rodem z Addamsów, tu pełniąca rolę chłopca na posyłki.
Po przemyśleniu: postanawiam zignorować śmiertelnie poważny ton tekstu i traktuję go jak niezłą, choć nieplanowana komedię.
3/10

Templariusz
<pracowicie szuka sensu w końcówce szorta><przypadkowo spogląda na swój czerwony zimowy kożuch, wywieszony na szafę celem wywietrzenia><na szafie wymalowane są niebieskozielone kwiaty>O, jaka ładna analogia... Pasuje jak kwiatek do kożucha.

To byłby niezły tekst. Podobało mi się wykorzystanie jednej z legend o Templariuszach, podobał opis obrzędu inicjacji. Stylizacja języka też niczego sobie, znacznie bardziej udana niż w jednym z szortów poniżej (ale o tym dalej). I byłby to jeden z faworytów, gdyby nie nieszczęsna końcówka. Sprawia ona nieodparte wrażenie, ze Autor nie miał absolutnie pomysłu na sensowne zakończenie tekstu, doładował więc zakończenie otwarte. Otwarte, rozdarte i dyndające na wsie strony. I tak z porządnego tekstu za pomocą jednego akapitu udało się zrobić Autorowi niewiadomoco. Coś na kształt prologu/pierwszych akapitów czegoś dłuższego. Bo samo przestało się bronić jako zamknięta całość.
Rozczarowałam się - miało być tak pięknie, wyszło jak zwykle.
5,5/10

Ce De eN
_________________
Nie ma rzeczy niemożliwych.
 
 
Ozzborn 
Naznaczony Ortalionem


Posty: 8409
Skąd: z krainy Oz
Wysłany: 12 Sierpnia 2010, 23:41   

ja ciągle przetrawiam :P
_________________
Czerwony Prorok i Najwyższy Kapłan Ortalionowego Boga

'Irony is wasted on some people.'-T.Pratchett

"Ozzborn, pogódź się z tym. Twoja uroda jest Twoim przekleństwem." (c) baranek
 
 
mad 
Filippon


Posty: 3816
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 12 Sierpnia 2010, 23:58   

Zagłosujemy, zagłosujemy. Nie wyobrażam sobie, byśmy nie dociągnęli do trzydziestki.
 
 
Witchma 
Jokercat


Posty: 24697
Skąd: Zgierz
Wysłany: 13 Sierpnia 2010, 09:46   

feroluce, obyś zdążyła do końca głosowania :)
_________________
Basically, I believe in peace and bashing two bricks together.

"Wszystkie kobiety są piękne, tylko po niektórych tego nie widać."
/Maria Czubaszek/
 
 
 
nureczka 
Mama Pufcia


Posty: 6205
Skąd: Nowa Iwiczna
Wysłany: 13 Sierpnia 2010, 16:05   

Żeby nie było. Zgłosiłam post DeathStar do Moderacji. Ja. Nureczka.
_________________
Zapraszam do odwiedzania mojej strony oraz bloga
 
 
Ozzborn 
Naznaczony Ortalionem


Posty: 8409
Skąd: z krainy Oz
Wysłany: 13 Sierpnia 2010, 16:28   

ej a jak on zrobił, że nie ma cenzury... też tak kcem umić! ;P:
_________________
Czerwony Prorok i Najwyższy Kapłan Ortalionowego Boga

'Irony is wasted on some people.'-T.Pratchett

"Ozzborn, pogódź się z tym. Twoja uroda jest Twoim przekleństwem." (c) baranek
 
 
RD 
Niedomyty macho


Posty: 2454
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 13 Sierpnia 2010, 16:42   

Post usunięty
 
 
Mateusz Zieliński 
Indiana Jones


Posty: 448
Skąd: Płock
Wysłany: 13 Sierpnia 2010, 23:12   

Zostało niewiele ponad dobę...
:?
_________________
Mój nick, to imię i nazwisko. Mówcie mi po imieniu...
 
 
Matrim 
Kwiatek


Posty: 10317
Skąd: Zagłębie i Wielkopolska
Wysłany: 14 Sierpnia 2010, 00:02   

Ostatnie trzy:

Pokój dusz

Trochę pomieszany to tekst. Z jednej strony mamy dążenie do nirwany i reinkarnację, a więc nawiązanie wprost do buddyzmu. Z drugiej - "O Boże", czyli zwrot do boga chrześcijan spod krzyża. Żyd powiedziałby "O Iehowo" (bo wiadomo, że Iehova pisze się przez I ;) ), muzułmanin "O Allachu". To jak to jest? Wymieszało się celowo, czy przypadkiem?
Cytat
czekać na starcze uwiądy oraz sklerozę nosiciela.

Rozbawiło mnie to zdanie. Te uwiądy dokładniej :) Ileś staruszek może mieć uwiądów? "Starczy uwiąd" to pewien proces, w wielu odmianach nie występuje i przypada równo jeden na staruszka. Szczególnie, że skleroz też mnogo tu nie ma :)
Cytat
zobaczyła dwie kule wielkości piłeczki pingpongowej

Obie były wielkości jednej piłeczki, czy każda osobno? Bo z tekstu to nie wynika.

Ogólnie tekst poprawnie napisany, ale ciężki w odbiorze. Nie rozumiem kim jest strażnik dusz, skoro, ot tak, robi duszy psikusa i zamienia ją w Boga. Czyli strażnik jest kimś więcej niż Bóg? A może jest Bogiem, który po prostu czasem szyderczo się śmieje?
Bardzo szybko można było się domyślić, że strażnik wywinie jakiś numer, tylko brak w tym jakiejkolwiek motywacji? Dlaczego sytuacja potoczyła się tak, jak się potoczyła? Co strażnik z tego miał?


Każdy ma swojego sobowtóra

Po kolei.
Pierwsze zdanie.
Cytat
Mówią, że każdy ma swojego sobowtóra.

Dobre na początek. Ale po nim następuje takie głędzenie, że aż strach - po co? Że tak "całkiem", to nie, ale "niemal całkiem" już tak. Stanowczości, Autorze! To twój szort, ma być krótko i na temat, a tu takie niezdecydowanie.
Cytat
Mam na myśli na tyle daleko idące podobieństwo, że patrząc na oba oblicza, nie sposób natychmiast wskazać znaczące różnice.

Tu mi już coś się gryzie, szczególnie trzeci człon właśnie. Niby wiem o co chodzi, ale jakoś kulawo brzmi po wczytaniu się. Może zamiast na "różnicach" powinno się skupić na "podobieństwie" właśnie? A poza tym, to kolejne zdanie objaśniające, że Autorowi nie chodzi o "całkiem", tylko "niemal całkiem".
Cytat
Jak między bliźniętami jednojajowymi; niewtajemniczeni...

Powinien być chyba dwukropek lub myślnik w miejscu średnika.
Cytat
Pal sześć, gdyby po prostu miał pracę i mniej lub bardziej szczęśliwą rodzinę. W takiej sytuacji nasze ścieżki by się najprawdopodobniej nigdy nie przecięły.

Drugie zdanie wynika z pierwszego i powinny być jakoś połączone.
Cytat
Na potrzeby dyskusji załóżmy,

Na potrzeby krytyki załóżmy, że w szorcie mamy monolog, a nie dyskusję.

W części środkowej razi mnie ciągła przypuszczeniowowść. Wiem, że o to chodzi, wiem. Ale za dużo tego, pogubiłem się w czasach, co jest kiedy i w jakich okolicznościach. Ale może to dlatego, że jestem pierońsko zmęczony.

Ogólnie szort niezły, bo zaskakujacy, ale jest "ale". Schemat bardzo przypomina mi Danie dnia Chal-Cheneta - ten sam twist pod koniec. I też o mordercach.


C’est la vie
And last but not least... I tradycyjnie:

Spoiler:


A punkty?
Pierścień Gniewu
Po linie
C’est la vie
Kolejność według listy obecności.
_________________
Scio me nihil scire.

"Nie dorastaj, to jest gupie i nie daje się cofnąć. Podobno." - Martva
 
 
 
Witchma 
Jokercat


Posty: 24697
Skąd: Zgierz
Wysłany: 14 Sierpnia 2010, 08:53   

Matrim, pięknie rozplanowałeś ocenianie :) :bravo

Ale głosujących nadal mało... Kto następny?
_________________
Basically, I believe in peace and bashing two bricks together.

"Wszystkie kobiety są piękne, tylko po niektórych tego nie widać."
/Maria Czubaszek/
 
 
 
brajt 
Komandor Koenig


Posty: 642
Skąd: GGFF
Wysłany: 14 Sierpnia 2010, 19:33   

Ja się melduję po wakacyjnej przerwie. Swojego szorta nie wysyłałem, ale nie ma opcji, żebym miał odpuścić głosowanie. Tylko najpierw uważna lektura. :)
_________________
Lecą smoki pod obłoki, wiatr im kręci smocze loki
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 14 Sierpnia 2010, 19:58   

Pirescien gniewu
po linie
i takie życie jest :wink:
niezłe :)
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
Pucek 
Tumitak


Posty: 2659
Skąd: Grochów
Wysłany: 14 Sierpnia 2010, 21:30   

Pierścień gniewu
Takie jest życie
_________________
prawdopodobnie najstarsza wiedźma w okolicy.
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 14 Sierpnia 2010, 21:42   

Wszyscy sie łyckendują, a głosować nie ma komu :(
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
Gustaw G.Garuga 
Bakałarz

Posty: 6179
Skąd: Kanton
Wysłany: 14 Sierpnia 2010, 21:48   

Mam dzisiaj dzień internetowy, więc czemu by nie poczytać i nie ocenić króciaków?

Mr. Sandman
Znam tego typu teksty z niegdysiejszych edycji. I nadal nie mogę się do nich przekonać. Napisane na aby aby - bez jakichś rażących błędów, ale to nie pochwała. Metoda na "opisać tak, żeby nie było wiadomo, o co biega" ma u mnie na starcie minus. Interpunkcja - spacje po myślnikach dialogowych!

Templariusz
O czym to? Językowo słabo, parę błędów. Trudno coś więcej rzec.

Umowa
Wstępiszcze jak do pełnowymiarowego opowiadania, a potem ciach. Zamiast niewiadomoocochodzizmu mamy dla odmiany łopatologię.

Kontrakt na Księżycu
Temat przerobiony już przez Lema nieporównanie głębiej. Lekki przerost formy nad treścią - po co te daty, dałoby się to inaczej skonstruować. Od biedy ujdzie, ale mogło i powinno było być lepiej.

List księdza Równość
Nie załapałem. Pisanie staropolszczyzną to niełatwe zadanie - wiem po sobie (oraz np. po blogu Jacka Komudy, gdzie fani silą się jak mogą na waćpanowanie); tu nie jest tak tragicznie, ale mam silne wrażenie niekonsekwencyji.

Pierścień Gniewu
W zakończeniu poczułem względną ulgę. Atmosfera sztampowej do uprzykrzenia i niezgrabnej do zanudzenia fantasy "klasycznej" aż przygniata do ziemi. A potem nagły zwrot akcji, nieoczekiwana zmiana stylu i tonu. Maniera okazuje się parodią - niestety, żart jest słaby, banalny i marnie rozegrany, ale gdyby fantasy'owy patos dociągnąć do końca, byłoby jeszcze gorzej.

Musisz patrzeć w te oczy
Gdyby lepiej rozegrać pointę, byłoby w miarę.

Audiencja
Hermetyczny obrazek. Napisane całkiem przyzwoicie.

Jak w raju
Deja vu - już był kiedyś podobny króciak! Temat ważny, poważny i kontrowersyjny - a takie powinny mieć lepszą oprawę.

Po linie
Słowa "posoka" nie można stosować jako po prostu poręcznego synonimu. We współczesnej polszczyźnie odnosi się głównie do krwi zwierząt; w literaturze jest określeniem bardzo silnie nacechowanym, zdatnym do uwydatnienia brutalności toczącej się bitwy, bestialskości popełnianego mordu, a nie po prostu do opisania cieczy lejącej się z rany - zwłaszcza, że nie ma nawet językowego uzasadnienia dla sięgania po ten wątpliwy synonim, bo "krew" nie jest w tekście nadużywana.
Mocny, paranoiczny obraz. Osobiście znam ludzi, którzy boją się górskich wyciągów, ale nie aż tak ;) Pomimo dobrej pointy trochę szwankuje konstrukcja. Dobrze byłoby chyba trochę skondensować - a może przeciwnie, rozbudować. No i chmura zasługuje na dający więcej do myślenia opis.

Niejedna ofiara wojny
Króciak dotyka ważnych rzeczy, ale niepewnie i niezgrabnie. Niby wiadomo, o co chodzi, niby kojarzy się, z czym trzeba, ale nie rusza. A dla takiego tekstu to jeszcze gorzej niż zwykle.

Pokój dusz
Pointa bez efektu. Wszystko jakieś takie zawieszone w próźni.

Każdy ma swojego sobowtóra
Pomysł. Niedorealizowany.

C'est la vie
Wstawki kalendarzowo-artykułowe nieprzekonujące. Trochę za długie jak na tę pointę - dość przewidywalną zresztą.



Jeden punkt - Po linie.



Nie lubię siebie w tak krytycznym wydaniu...


EDIT:
Matrim napisał/a
Cytat
Mam na myśli na tyle daleko idące podobieństwo, że patrząc na oba oblicza, nie sposób natychmiast wskazać znaczące różnice.

Tu mi już coś się gryzie, szczególnie trzeci człon właśnie. Niby wiem o co chodzi, ale jakoś kulawo brzmi po wczytaniu się.

Powinno być "nie sposób natychmiast wskazać znaczących różnic".
_________________
"Our life is a time of war and an interlude in a foreign land, and our fame thereafter, oblivion." Marcus Aurelius
 
 
Lynx 
Wyduldas Napfluj


Posty: 7038
Skąd: znad morza
Wysłany: 14 Sierpnia 2010, 22:12   

C'est la vie.
_________________
http://zrozumiecswiat.pl/7.html
 
 
mad 
Filippon


Posty: 3816
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 14 Sierpnia 2010, 22:19   

Mr. Sandman

Po linie

Niejedna ofiara wojny



W takiej kolejności.
 
 
khamenei 
Zombie Lenina


Posty: 495
Skąd: Gdynia
Wysłany: 14 Sierpnia 2010, 22:38   

Zagłosowałem na "Po linie". Miał parę drobnych błędów, ale ogólnie najbardziej mnie zainteresował, zaskoczył, a autor przy tym dobrze zrealizował zadany temat.
 
 
 
Martva 
Kylo Ren


Posty: 30898
Skąd: Kraków
Wysłany: 14 Sierpnia 2010, 22:43   

C'est la vie. Ogólnie edycja mnie nie zachwyciła :roll:
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.

skarby
szorty
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 14 Sierpnia 2010, 22:46   

Zaszalałam:
Pierścień Gniewu
Musisz patrzeć w te oczy
Audiencja
Jak w raju
Po linie
C'est la vie
 
 
Matrim 
Kwiatek


Posty: 10317
Skąd: Zagłębie i Wielkopolska
Wysłany: 14 Sierpnia 2010, 22:46   

Gustaw G.Garuga napisał/a
Powinno być nie sposób natychmiast wskazać znaczących różnic.


Też mi się tak wydawało w pierwszej chwili, ale jak przeczytałem to zdanie dziesiąty raz, to już zwątpiłem, czy tak ma być, czy nie ma być :)
_________________
Scio me nihil scire.

"Nie dorastaj, to jest gupie i nie daje się cofnąć. Podobno." - Martva
 
 
 
feroluce 
Sky Captain


Posty: 154
Skąd: znad wody
Wysłany: 15 Sierpnia 2010, 00:27   

Umowa
<lustro w pokoju denata wydziela niepokojący czerwonawy poblask><Luce, zaintrygowana, podchodzi bliżej><krzywi się>Co za idiotyzm, żeby montować podświetlenie ZA lustrem. I to czerwone. Maniak gotyku, efektów specjalnych mu brakowało? Nic dziwnego, ze serduszko w końcu nie wytrzymało, w takich warunkach...

Nawet nie wiem, jak to skomentować. Takie nic. Szort tak idealnie średni, że nie ma się czego przyczepić - ale powiedzieć coś dobrego też się nie da. Ot, przeczytać - zapomnieć. Dobra - skoro muszę coś powiedzieć: kolejna zeżarta spacja po myślniku dialogowym. To już zakrawa na jakąś epidemię. Co do treści - do słowa "Rzym" było nieźle. Sztampowo, ale do zjedzenia. Potem to już poleciała łopatologia. I pytanie, bo nie rozumiem idei: po kiego diabeł potrzebował lustra-portalu, skoro sobie swobodnie chodził przez ściany?
4/10

Kontrakt na Księżycu
<Luce wielce zdziwiona słucha pytań o decyzje siostry>Przepraszam bardzo, może i mam to samo DNA, co moja bliźniaczka, ale, do licha, umysłu z nią nie dzielę!!

Pomysł jak na edycję ciekawy. Ale co do samej jego realizacji, to mam poważne zastrzeżenia. Głównie merytoryczne. Po pierwsze: co to jest komórka DNA? DNA, to DNA, taki związek. Który zresztą raczej się nie krystalizuje, jeśli już to częściej robi się to z białkami. Tym bardziej, że do opisanych celów kryształy nie byłyby potrzebne. Wystarczyłoby zwykłe sekwencjonowanie. Naprawdę! Po drugie: owszem, potrafię sobie wyobrazić podobny przesył - ale nie w ten sposób, co został opisany. Po pierwsze, jeśli próbka poszła pierwsza, to skąd pamięć późniejszych wydarzeń? Skąd w ogóle pamięć - w tekście nie ma o tym ani słowa, wysyła się gołe dane biologiczne (dla osób twierdzących, że w DNA może kryć się nasza osobowości i wspomnienia polecam zapytać, co na ten temat myślą bliźniaki jednojajowe :? ). Mogłabym wytknąć jeszcze kilka rzeczy, ale - szczerze - już mi się nie chce. Podsumuję więc szorta jednym zdaniem: Autorze, research nie gryzie!!
6/10

List księdza Równość
<późna noc, na stole płonie świeca><Luce pochyla się nad tajnym dokumentem wzywającym do rewolucji><dzwoni do szefa>Jak nic - oszustwo. Podróbka. Nieważne, jak fanatyczny, nikt nie jest AŻ tak nadęty, by pisać w ten sposób.

Przyznaję się bez bicia - nie wiem, o co chodzi w tym szorcie. I mam uczucie, że jakbym popytała wujka Gugla to doszłabym do jakiś informacji, które by mi tekst rozświetliły. Tyle, że nie chcę. Zmordował mnie ten szort równo, aż na sama myśl o szukaniu jeszcze i wyjaśnień mnie ewidentnie cofa. Nie!
W formie takiej, jaka jest mam tekst będący ewidentnie początkiem Czegoś. Bo samodzielnym tworem toto na pewno nie jest. Za mało spójne. Stylizacja na staropolszczyznę mnie mało nie zabiła. Okrutnie szorstka i sztywna, nie mogłam się przebić. Brak jej naturalności, jest przesadzona, przez co efekt wyszedł mocno niezgrabny. Chwilami tekst przypomina nie XIX-to, a XVII-wieczny. Za dużo tego dobrego! Do tego dochodzi jeszcze już wyżej wytknięte bezczelne powtórzenie frazy o świetle.
4/10
_________________
Nie ma rzeczy niemożliwych.
 
 
brajt 
Komandor Koenig


Posty: 642
Skąd: GGFF
Wysłany: 15 Sierpnia 2010, 00:33   

Ode mnie tym razem 5 punktów:

Kontrakt na Księżycu (choć z powodu słabego finału miałem ochotę dać tylko wyróżnienie)
Audiencja (nie do końca rozumiem powiązanie z tematem, ale całość mnie urzekła, najlepszy z patriotycznych tekstów w edycji)
Po linie (to teraz w miejsce ślimaków piszemy szorty o Agnieszkach? ;) )
C'est la vie

oraz tekst, który zrobił na mnie największe wrażenie, czyli Musisz patrzeć w te oczy
_________________
Lecą smoki pod obłoki, wiatr im kręci smocze loki
 
 
Bellatrix 
Batman


Posty: 531
Skąd: Warszawa
Wysłany: 15 Sierpnia 2010, 01:56   

No i dostęp do netu w ostatnich dniach głosowania mi się uciął i nawet nikt nie obserwuje w napięciu, kto został zwycięzcą :p Ech, wakacje, się obijają...

Niniejszym, zaczynając od końca:

nie miały wyboru:
Umowa - Arya; Templariusz i List księdza Równość - wenlo91

skromny wybór jednogłosikowy:
Mr. Sandman - Gwynhwar i Jak w raju - mad;

wybrane dwa razy:
Audiencja - Matrim; Niejedna ofiara wojny - Zagubiony

czterokrotny wybór nastąpił w przypadku szortów:
Pokój dusz - mad; Kontrakt na Księżycu - Bellatrix

...a pięciokrotny:
Każdy ma swojego sobowtóra - khamenei

tuż pod podium:
dziko - Pierścień Gniewu z 8ma głosami

i - *fanfary*

3cie m-ce:
Musisz patrzeć w te oczy - Ozzborn - wybrany 9ma głosami

na drugim:
Po linie - Mateusz Zieliński i 11 głosów :bravo

Zwyciężczynią edycji wybrana została 16ma głosami Witchma i C'est la vie - GRATULACJE! :bravo :bravo :bravo
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 15 Sierpnia 2010, 03:31   

No i zapomniałem, tudzież nie zdążyłem.. :(
(Głosowałbym na: Mr. Sandman; Jak w Raju; Pierścień Gniewu)

Anyway, gratuluję wszystkim, a w szczególności Witchmie. :bravo :bravo :bravo
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group