Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Wojna płci
Autor Wiadomość
illianna 
Nathan Never


Posty: 4658
Skąd: z kazka ;-)
Wysłany: 22 Stycznia 2013, 17:03   

Witchma, ja wiem, czy głupia, jak płacę czasem 300zł u fryzjera mam inne zdanie, za zwykłe podcięcie 70 a mąż z wcale nie najkrótszymi włosami 45.

hrabek, nie próbowałam, przyjęliby? :mrgreen: U mojego fryzjera i paru poprzednich moich fryzjerów nie ma takiego podziału, akurat tu są kompletnie niedyskryminujący, panowie i panie są strzyżeni razem, tylko płacą inne stawki.
_________________
"Nie tylko nie ma Boga, ale spróbujcie w weekend złapać hydraulika", "Moja filozofia", Woody Allen
 
 
Witchma 
Jokercat


Posty: 24697
Skąd: Zgierz
Wysłany: 22 Stycznia 2013, 17:14   

illianna, zmień fryzjera, taka moja koncepcja.
_________________
Basically, I believe in peace and bashing two bricks together.

"Wszystkie kobiety są piękne, tylko po niektórych tego nie widać."
/Maria Czubaszek/
 
 
 
fealoce 
Sarah Connor


Posty: 3432
Skąd: Warszawa
Wysłany: 22 Stycznia 2013, 17:21   

O rany, 300 zł? :shock:
Moja fryzjerka bierze 30... tzn dobra, mam krótkie włosy ale nie bardzo krótkie
 
 
 
illianna 
Nathan Never


Posty: 4658
Skąd: z kazka ;-)
Wysłany: 22 Stycznia 2013, 17:28   

fealoce, no tak, jak się robi kolor na długie i strzyżenie z modelowaniem, takie są ceny w Krakowie w lepszych, ale nie najlepszych salonach. :|

Witchma, nie spotkałam jeszcze takiego, który równo kasuje i uzależnia to tylko od długości i stosowanych zabiegów, bez uwzględnienia płci i szczerze mówiąc nie sądzę że tacy istnieją w Polsce.

Do tych gorszych nie chodzę, jak mam zapłacić niewiele mniej i potem nie móc na siebie patrzeć, wolę nie chodzić wcale. Póki pracowałam czasem chodziłam w miejscu pracy, tam najlepsi są połowę tańszy niż tu, ale nawet tam od kobie berze się dużo więcej niż od facetów.

Ale przecież nie o to chodziło, z całym szacunkiem Witchma, za ile się czeszę, to moja prywatna sprawa, chodziło o nierówne traktowanie, dla jednego to banał, a dla mnie nie, bo uważam, że akurat tu łatwo byłoby to zmienić, a że nadal tak jest wynika tylko z tradycji.
 
 
Witchma 
Jokercat


Posty: 24697
Skąd: Zgierz
Wysłany: 22 Stycznia 2013, 18:01   

illianna, dla mnie kwestią nierównego traktowania jest, kiedy kobieta na tym samym stanowisku co mężczyzna zarabia mniej. A robienie z cennika u fryzjera tego typu kwestii przypomina mi o feministkach krzyczących zdaje się w Szwecji, że kobietom uwłaczają pisuary. Nie ta skala po prostu... i o nic innego mi nie chodzi.
_________________
Basically, I believe in peace and bashing two bricks together.

"Wszystkie kobiety są piękne, tylko po niektórych tego nie widać."
/Maria Czubaszek/
 
 
 
illianna 
Nathan Never


Posty: 4658
Skąd: z kazka ;-)
Wysłany: 22 Stycznia 2013, 19:40   

Witchma, a dla mnie życie składa się też z drobiazgów, bo to one nam na co dzień dokuczają, ciekawe czy zmieniłabyś zdanie, gdyby kazali płacić ci więcej za parking, bo kobiety wolniej parkują i blokują ruch, więcej za AC, bo wiadomo baba za kierownicą, więcej za kursy na prawko z tego samego powodu, więcej za uszycie spodni i marynarki, bo kobiety są bardziej wymagającymi klientkami, większy zus bo dłużej pożyjesz e.c.t. Oczywiście w drugą stronę też by było nie ok, na przykład podwójna cena za kurs językowy dla panów, no bo oni gorzej uczą się języków niż kobiety. Walka ze stereotypem jest potrzebna i nie ma nic wspólnego z feminizmem, za to dużo z postrzeganiem ludzi indywidualnie, a nie jak stado baranów. Jakby krzywdzili panów, to też bym się odezwała.
_________________
"Nie tylko nie ma Boga, ale spróbujcie w weekend złapać hydraulika", "Moja filozofia", Woody Allen
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37525
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 22 Stycznia 2013, 20:10   

illianna, kobiety płacą mniej za ubezpieczenie samochodu. :P
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Miria
[Usunięty]

Wysłany: 22 Stycznia 2013, 20:31   

Fidel-F2, już nie płacą mniej.
 
 
merula 
Pani z Jeziora


Posty: 23494
Skąd: przystanek Alaska
Wysłany: 22 Stycznia 2013, 21:37   

ale za ubezpieczenie na życie płacą mniej.
_________________
Kobiety dzielą się na te, które nie wiedzą czego chcą i na te, które chcą, ale nie wiedzą czego.
 
 
illianna 
Nathan Never


Posty: 4658
Skąd: z kazka ;-)
Wysłany: 22 Stycznia 2013, 21:38   

Fidel-F2, o kobietach nie wiedziałam, że płaciły mniej, wydawało mi się że wiek i długość bycia kierowcą miały znaczenie. Cóż, dobrze że to wyrównali.

merula, no czyli jest dużo takich drobnych przykładów, nie tylko fryzjer dyskryminuje :mrgreen:
 
 
merula 
Pani z Jeziora


Posty: 23494
Skąd: przystanek Alaska
Wysłany: 22 Stycznia 2013, 21:43   

illianna, ale za to za ubezpieczenia medyczne mniej płacą panowie.

kwestia "użytkowania'. kobiety żyją dłużej, więc są mniej ryzykowne dla ubezpieczycieli, a panowie statystycznie rzadziej korzystają z lekarza.
_________________
Kobiety dzielą się na te, które nie wiedzą czego chcą i na te, które chcą, ale nie wiedzą czego.
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37525
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 22 Stycznia 2013, 22:35   

Miria, faktycznie już nie. Znaczy pora na fryzjerów. :P
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Miria
[Usunięty]

Wysłany: 22 Stycznia 2013, 23:10   

No dokładnie! W czwartek idę się ostrzyc i zrobię awanturę.
A poważnie, to podzielam zdanie illianny. Z tą różnicą, że uważam, że walka ze stereotypami ma ogromnie dużo wspólnego z feminizmem.
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37525
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 22 Stycznia 2013, 23:15   

illianna napisał/a
Fidel-F2, o kobietach nie wiedziałam, że płaciły mniej, wydawało mi się że wiek i długość bycia kierowcą miały znaczenie. Cóż, dobrze że to wyrównali.


Miria napisał/a
A poważnie, to podzielam zdanie illianny. Z tą różnicą, że uważam, że walka ze stereotypami ma ogromnie dużo wspólnego z feminizmem.


Ja wiem czy to dobrze i czy to walka ze stereotypami? To statystyki. Równie dobrze można by rzec, że ludzie poniżej 25 lat są dyskryminowani. A potem, że niby czemu korzystanie z wypłat w przypadku wypadku ma zwiększać sumę opłat? W końcu za to płacę by korzystać więc nie powinno mieć wpływu.
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Miria
[Usunięty]

Wysłany: 22 Stycznia 2013, 23:38   

Można też w drugą stronę. Np. może czemu by nie sprawdzić, kto powoduje więcej wypadków, łysi czy ci z bujną czupryną? A jak łysi, to zwiększyć im składki. Albo leworęczni. Albo coś tam innego. Tylko czy to ma sens? A o walce ze stereotypami mówiłam w sensie ogólnym, nie o składkach, ale mniejsza z tym. Chyba czuję, że nie chce mi się o tym dyskutować. ;P:
 
 
Ziemniak 
Agent dołu


Posty: 5980
Skąd: Kraków
Wysłany: 22 Stycznia 2013, 23:43   

Miria napisał/a
Np. może czemu by nie sprawdzić, kto powoduje więcej wypadków, łysi czy ci z bujną czupryną?


A pewna jesteś, że ktoś tego nie sprawdził? :twisted: Myślę, że jakby znalazły się istotne statystycznie anomalie, za które można by skasować jakąś kasę, to na pewno ktoś by to wykorzystał.
_________________
Starzejesz się gdy odgłosy, które wydawałeś kiedyś w trakcie seksu wydajesz obecnie wstając z łóżka
 
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37525
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 22 Stycznia 2013, 23:49   

Miria napisał/a
Chyba czuję, że nie chce mi się o tym dyskutować.
dobrze Cię rozumiem i chociaż widzę pewne nieścisłości to dam spokój
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Miria
[Usunięty]

Wysłany: 23 Stycznia 2013, 00:03   

Jasne, że nie jestem pewna, rozumiem, o co Ci chodzi, ale statystyki dotyczące płci są o wiele łatwiejsze do pozyskania, płeć jest czymś stałym w przeciwieństwie do braku/posiadania włosów, a do tego jesteśmy mocno przyzwyczajeni do używania kryterium płci w ocenie zdolności, predyspozycji czy umiejętności i takie podziały nas specjalnie nie rażą. Łykamy łatwo przekonanie, że kobiety powodują mniej wypadków, ale czy tak łatwo by przeszło kryterium owłosienia? Nie wydaje mi się, bo poza statystykami potrzebujemy "racjonalnego uzasadnienia". IMO to też trzeba wziąć po uwagę.
Ale, proszę mnie natychmiast przestać wciągać w tę dyskusję! Od tej chwili tylko czytam!
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37525
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 23 Stycznia 2013, 00:11   

Miria, pewnie można znaleźć jakąś korelację między ilością bocianów a dzietnością na danym terenie ale to nie wystarczy.
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
illianna 
Nathan Never


Posty: 4658
Skąd: z kazka ;-)
Wysłany: 23 Stycznia 2013, 10:46   

Ziemniak napisał/a
A pewna jesteś, że ktoś tego nie sprawdził? :twisted: Myślę, że jakby znalazły się istotne statystycznie anomalie, za które można by skasować jakąś kasę, to na pewno ktoś by to wykorzystał.
zwłaszcza dla panów i pań w kapeluszach za kierownicą, które to nakrycia głowy znacznie ograniczają im widoczność :mrgreen:

Fidel-F2 napisał/a
Miria, pewnie można znaleźć jakąś korelację między ilością bocianów a dzietnością na danym terenie ale to nie wystarczy.
właśnie, więc czasami wychodzą statystyczne pomyłki, wynikające z mylenia przyczyny ze skutkiem albo z istnienia jakiejś innej przyczyny wpływającej na oba czynniki, o czym nie wiemy. Korelacje zbyt wielu zmiennych też mogą dawać fałszywe wyniki. Tak naprawdę statystyka najlepiej sprawdza się przy budowie mostów, jak się most nie wali znaczy dobrze go skonstruowali ;P:

Mnie najbardziej szokuje odbiegając od tematu, że używa się narzędzi statystycznych na przykład w fizyce, czyli zarzucono matematyczną zasadę wtedy i tylko wtedy i to już dość dawno temu ;P: :mrgreen: W innych dziedzinach ścisłych też, w chemii, medycynie itd. na przykład badania działania leków opartych na próbie 20 osób :twisted: Ale to tak na marginesie.

Narzucanie różnicy opłat na podstawie statystyk jest moim zdaniem wyłudzeniem, u nas jeszcze nie jest to może aż tak nasilone, ale w USA firmy ubezpieczeniowe posuwają się do absurdów, zarówno przy naliczaniu jak i wypłacaniu.

Bo to tak jakby zamykać prewencyjnie wszystkich ojczymów w pierdlu, bo to oni są najczęstszymi sprawcami czynów pedofilnych.
 
 
charande 
Blade


Posty: 1398
Skąd: Lublin
Wysłany: 23 Stycznia 2013, 11:15   

Z opóźnieniem co do fryzjerów: przez 8 lat strzygłam się króciutko na chłopca i zawsze mnie irytowało, że płacę u fryzjera więcej niż facet, ale z drugiej strony miałam naiwną nadzieję, że strzygąc kobietę za wyższą cenę, fryzjer się bardziej przykłada (czasem widzę na mężczyznach, jak można schrzanić takie krótkie strzyżenie, brr).

Jestem chyba feministką ;) bo uważam, że cennik strzyżenia powinien jednak zależeć od tego, jak skomplikowane jest strzyżenie, a nie od płci klienta. U mojej osiedlowej fryzjerki podcięcie końcówek na długich kobiecych włosach kosztuje taniej niż strzyżenie męskie: logiczne, skoro trwa błyskawicznie.
_________________
Hałas w sieci - www.agnhalas.pl
The Thistle Queen - www.agnhalas.com
 
 
Godzilla 
kocia mama


Posty: 14145
Skąd: Warszawa
Wysłany: 23 Stycznia 2013, 11:16   

Niestety częściej biorą więcej za długie włosy, choć przyzwoite wymodelowanie krótkiego strzyżenia to chyba dłuższa robota.
_________________
Blog
Kedileri çok seviyorum :mrgreen:
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37525
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 23 Stycznia 2013, 11:20   

A nie powinno być tak że fryzjer ustala ceny sam za swoją pracę a Ty się na nie godzisz albo nie?
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21969
Skąd: Szmulki
Wysłany: 23 Stycznia 2013, 11:21   

I masz. Zabił taki piękny wątek narzekaczy.
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
illianna 
Nathan Never


Posty: 4658
Skąd: z kazka ;-)
Wysłany: 23 Stycznia 2013, 11:45   

Fidel-F2, tak, oczywiście, ale musi to robić z poszanowaniem praw innych ludzi, ciekawe czy by przeszedł taki salon:
Strzyżenie cennik:
łysiejący 10zł
cykliści 20zł
masoni 40zł
nerdzi 60zł
hipsterzy 100zł
;P:
_________________
"Nie tylko nie ma Boga, ale spróbujcie w weekend złapać hydraulika", "Moja filozofia", Woody Allen
 
 
Nina Wum 
King Kong


Posty: 840
Skąd: Warszawa
Wysłany: 23 Stycznia 2013, 11:46   

Fajoski wątek, będę odwiedzać częściej. :mrgreen:
Moje włosy mają w porywach do 5 cm długości (6 mm po bokach). Strzyżenie u damskiej fryzjerki kosztuje mnie 25 zł. 30 z tzw. modelowaniem. Za tę usługę zwykle dziękuję -
potrafię sama ciepnąć nieco pasty fryzjerskiej tu i ówdzie.

A teraz w temacie.
Sezon mamy taki, że kto wchodzi do firmy z ulicy, ten na swych buciorach wnosi kałużę błocka. Z natury jestem fleją, ale uznaję jakieś granice, więc ślady swych upapranych
buciszcz sumiennie zacieram mopem.
Koledze informatykowi nie przyszło to jeszcze do głowy.
Hol w firmie wygląda, jakby wytarzał się tam rozentuzjazmowany rottweiler.
 
 
fealoce 
Sarah Connor


Posty: 3432
Skąd: Warszawa
Wysłany: 23 Stycznia 2013, 11:47   

illianna, cudne :lol:
_________________
Never, dear gods.
Never mess with mortals.
 
 
 
Godzilla 
kocia mama


Posty: 14145
Skąd: Warszawa
Wysłany: 23 Stycznia 2013, 11:47   

illianna, może sam taki cennik by przyciągnął tłumy :lol: Tak jak dwóch kolesiów na Krupówkach, którzy siedzieli z kapeluszem na datki i z kartką: Jestem zdrowy, zbieram na PIWO.
_________________
Blog
Kedileri çok seviyorum :mrgreen:
 
 
Czarny 
GrimMod

Posty: 5363
Skąd: IŁAWA
Wysłany: 23 Stycznia 2013, 11:51   

Fidel-F2 napisał/a
A nie powinno być tak że fryzjer ustala ceny sam za swoją pracę a Ty się na nie godzisz albo nie?


Nie, bo jak zacznie dzielić cennik np wg koloru łysiny to wyjdzie na rasistę. Jeśli poda rozsądne powody (nie łamiące prawa) to wtedy ceny ustala takie jak mu się podoba.
 
 
thinspoon 
Ming of Mongo


Posty: 2533
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 23 Stycznia 2013, 11:55   

illianna napisał/a
Fidel-F2, tak, oczywiście, ale musi to robić z poszanowaniem praw innych ludzi, ciekawe czy by przeszedł taki salon:
Strzyżenie cennik:
łysiejący 10zł
cykliści 20zł
masoni 40zł
nerdzi 60zł
hipsterzy 100zł
;P:


Wiesz, jak to jest mój salon, to ja powinienem ustalać cennik, nawet gdyby miał on wyglądać tak jak powyższy. Moje pieniądze, moja praca i wysiłek. Najwyżej pójdę z torbami, bo fryzjer z naprzeciwka jest miły, uśmiechnięty i nie ma tabliczki "garbusów nie obsługujemy" nad drzwiami.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group