Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Wojna płci
Autor Wiadomość
quejinho 
Frodo Baggins


Posty: 107
Skąd: Łomża
Wysłany: 23 Kwietnia 2010, 18:15   

Ambioryks, wiesz ale ja niestety jestem za "baby do garów" i problemem wykształcenia kobiet.I proszę nie myśleć ,że jestem szowinistą bo nim nie jestem. I także jestem monarchistą. Dla ciebie on prowadzi kontrowersyjne poglądy. Ja z niektórymi się jego zgadzam z innymi nie.Ambioryks, dlaczego na niego ? Za pomysł dotyczący byłych UB w efekcie czego pewien rząd został rozwiązany.
_________________
Chcesz programować w Assemblerze ?
 
 
 
dzejes 
prorok


Posty: 10065
Skąd: City
Wysłany: 23 Kwietnia 2010, 18:17   

quejinho napisał/a
jestem za baby do garów i problemem wykształcenia kobiet.I proszę nie myśleć ,że jestem szowinistą bo nim nie jestem.


A kim jesteś?
_________________
If we shadows have offended,
Think but this, and all is mended,
That you have but slumber'd here
While these visions did appear.
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 23 Kwietnia 2010, 18:22   

dzejes, młody, młody i entuzjasta, ot wyrośnie z JKM nie on pierwszy i nie ostatni ;P: :mrgreen:
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
quejinho 
Frodo Baggins


Posty: 107
Skąd: Łomża
Wysłany: 23 Kwietnia 2010, 18:28   

dzejes, szowinizm nakazuje przyjmować wrogą postawę. Ja tego nie robię. I jak mówiłem nie jestem, a ty już doszukujesz się. Szanuję kobiety i u mnie w domu osobiście ceni się ich pracę. Jeżeli dla ciebie uproszenie kobiety by dbała o dom i o dzieci jest złe to twoja sprawa masz prawo do tego. Bo w rzeczywistości kobiety dbają o dom i wracają do domu wcześniej niż mężowie i sprzątają gotują etc. Czyli wykonują jakby dwie prace. Gratuluje jak życzysz tego przyszłej żonie czy tam obecnej. Jestem właśnie za odciążeniem ich. Może ty będziesz pomagać w domu żonie ale popatrz na innych obywateli i powiedz z ręką na sercu ONI POMOGĄ IM W SPRZĄTANIU GOTOWANIU I WYCHOWANIU DZIECI. więcej nie mam do dodania bo to offtop i nie będę kontynuował myśli. Drogi Dalambercie ale ja nie jestem jego entuzjastą jak wy lubicie wmawiać sobie coś. Pytałem się czy ktoś głosuje na JKM. Osobiście skłaniam się by oddać mu głos i tyle. Entuzjastą bym był w momencie gdybym was namawiał czy też ganiał z listą do podpisania.

Dzejes (niżej) nadal to nie ma nic do rzeczy i nie wmówisz mi ,że jestem szowinistą widocznie nie rozumiesz tego pojęcia.
_________________
Chcesz programować w Assemblerze ?
Ostatnio zmieniony przez quejinho 23 Kwietnia 2010, 18:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
dzejes 
prorok


Posty: 10065
Skąd: City
Wysłany: 23 Kwietnia 2010, 18:36   

A przyszło ci do głowy, że nie każda kobieta ma ochotę na takie "odciążanie"?
_________________
If we shadows have offended,
Think but this, and all is mended,
That you have but slumber'd here
While these visions did appear.
 
 
Martva 
Kylo Ren


Posty: 30898
Skąd: Kraków
Wysłany: 23 Kwietnia 2010, 18:41   

quejinho napisał/a
Jestem właśnie za odciążeniem ich.


A możesz tak konkretniej?

quejinho napisał/a
i problemem wykształcenia kobiet.


I tutaj też?
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.

skarby
szorty
 
 
quejinho 
Frodo Baggins


Posty: 107
Skąd: Łomża
Wysłany: 23 Kwietnia 2010, 18:44   

więcej nie mam do dodania bo to offtop i nie będę kontynuował myśli
_________________
Chcesz programować w Assemblerze ?
 
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 23 Kwietnia 2010, 18:45   

Martva napisał/a
I tutaj też?

Spoko to tylko znowu czkawka po Januszku fiki-miki Korwinie, to nic ważnego :wink:
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 23 Kwietnia 2010, 18:52   

quejinho napisał/a
Ja zgagi dostałem.

A co Zgaga na to? :twisted:
quejinho, mnie też interesuje Twój pogląd na miejsce kobiety w społeczeństwie. Nie zasłaniaj się offtopem.
 
 
dzejes 
prorok


Posty: 10065
Skąd: City
Wysłany: 23 Kwietnia 2010, 18:53   

Temat wydzielony z Ciszy wyborczej.
_________________
If we shadows have offended,
Think but this, and all is mended,
That you have but slumber'd here
While these visions did appear.
 
 
quejinho 
Frodo Baggins


Posty: 107
Skąd: Łomża
Wysłany: 23 Kwietnia 2010, 19:04   

Bomba.Agi, Martva, a czego nie rozumiesz ?
Cytat
Bo w rzeczywistości kobiety dbają o dom i wracają do domu wcześniej niż mężowie i sprzątają gotują etc. Czyli wykonują jakby dwie prace
. Czyli ja to widzę tak. Mąż pracuje kobieta dba o dom ale nie pracuje w firmie. I żeby tak każda nie pracowała a zajmowała się domem. Dostała od państwa jakieś minimum. Gdyż jak pracują tylko mężczyźni to pracowników jest mniej trzeba zachęcać dawać więcej kasy żeby znaleźć robotnika. Bo jak do tej pory to widzę szowinizm właśnie prawdziwy. Kobieta idzie do pracy zajmuje stanowisko równe z mężczyzny i dostaje dużo mniejsze wynagrodzenie. Jestem skłonny także przyjąć formę odwrotną czyli kobieta pracuje a mężczyzna dba o dom i dostaje z tego powodu jakieś minimum. Kwestię zatrudnienia regulowało by zaświadczenie o tym że drugi małżonek nie pracuje i jest możliwe podjęcie pracy. Mnie uczono że mężczyzna dba i pracuje dla kobiety.

Problem wykształcenia kobiet. Hmmm chodzi jedynie o to by dodać do ich zajęć dodatek przygotowujący do życia w rodzinie. Szycie etc. Większość tych co znam jedyne co potrafią to kupować ciuchy.
_________________
Chcesz programować w Assemblerze ?
 
 
 
Miria
[Usunięty]

Wysłany: 23 Kwietnia 2010, 19:11   

quejinho napisał/a
I żeby tak każda nie pracowała a zajmowała się domem. Dostała od państwa jakieś minimum.

Generalnie to ręce opadają, ale może wyjaśnisz mi, skąd przyszło Ci do głowy, że szczytem marzeń każdej kobiety jest rola sprzątaczko-kucharki za minimum (minimalną pensję?).
 
 
quejinho 
Frodo Baggins


Posty: 107
Skąd: Łomża
Wysłany: 23 Kwietnia 2010, 19:14   

Miria, a może doczytasz do końca? Bo mnie też witki już opadają. Po 2 to przysięgasz że każdy mężczyzna pomoże KAŻDEJ KOBIECIE W OBOWIĄZKACH DOMOWYCH W MOMENCIE GDY BĘDZIE PRACOWAĆ ? Jak tak to odwołam swoje stanowisko i stwierdzę co innego.
_________________
Chcesz programować w Assemblerze ?
 
 
 
Miria
[Usunięty]

Wysłany: 23 Kwietnia 2010, 19:16   

Doczytałam, nie interesuje mnie taki deal, co Ty na to? I nie potrzebuję gwarancji, że KAŻDY facet będzie pomagał, moja głowa w tym, żeby być w związku z takim, który będzie. Rozumiem, że jednakowoż wiesz lepiej, co dla mnie dobre? :wink:
 
 
quejinho 
Frodo Baggins


Posty: 107
Skąd: Łomża
Wysłany: 23 Kwietnia 2010, 19:23   

Miria, nie przeczytałaś do końca bo to widać. Powtarzam raz jeszcze przeczytaj uważnie do końca. Nie wiem co dla ciebie jest lepsze ale przecież przed chwilą było że chodzi o ogół kobiet a nie o ciebie indywidualnie. Więc teraz ty decydujesz co dla innych kobiet lepsze ? Rozmawialiśmy o ogóle a nie o tobie. Więc raz jeszcze pytam
Cytat
przysięgasz że każdy mężczyzna pomoże KAŻDEJ KOBIECIE W OBOWIĄZKACH DOMOWYCH W MOMENCIE GDY BĘDZIE PRACOWAĆ ?
_________________
Chcesz programować w Assemblerze ?
 
 
 
Miria
[Usunięty]

Wysłany: 23 Kwietnia 2010, 19:36   

quejinho napisał/a
I żeby tak każda nie pracowała a zajmowała się domem.

Ten ogół kobiet to także ja, prawda?
quejinho napisał/a
Więc teraz ty decydujesz co dla innych kobiet lepsze ?

Wręcz przeciwnie. Jeśli kobieta chce poświęcić się zajmowaniu się domem, a jej facet chce pracować na utrzymanie owego domu, czyli obydwojgu pasuje ten układ, to super (byle tylko nie okazało się, że po 20 latach któremuś z nich przestał pasować, ale cóż, ryzyko). Ale z Twoich postów wynika, że albo we wszystkich związkach jest równy podział obowiązków, albo - kobity do garów, faceci do roboty. Na indywidualizm miejsca to nie widzę.

Co do wykształcenia, bo to dodałeś później, to czy dobrze zrozumiałam, że kobiety obowiązkowo powinny zaliczać zajęcia "przygotowania do życia w rodzinie"? Mam nadzieję, że nie.
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 23 Kwietnia 2010, 19:40   

No to co by smutno nie było :
Miria, do GARÓW / i kotów/ :D
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
quejinho 
Frodo Baggins


Posty: 107
Skąd: Łomża
Wysłany: 23 Kwietnia 2010, 19:45   

Miria, nie lubię ludzi co nie potrafią przeczytać postu do końca. Twój "argument" którym rzucasz jest już wcześniej zniesiony przez to co napisałem. Chcesz widzieć tylko to co stworzysz w głowie, jesteś uprzedzona.
Cytat
Jestem skłonny także przyjąć formę odwrotną czyli kobieta pracuje a mężczyzna dba o dom i dostaje z tego powodu jakieś minimum. Kwestię zatrudnienia regulowało by zaświadczenie o tym że drugi małżonek nie pracuje i jest możliwe podjęcie pracy.
. Za to że nie przeczytałaś a proponowałem żebyś zrobiła to wcześniej nie będę prowadził dalszej rozmowy na ten temat z Tobą.
_________________
Chcesz programować w Assemblerze ?
Ostatnio zmieniony przez quejinho 23 Kwietnia 2010, 19:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
quejinho 
Frodo Baggins


Posty: 107
Skąd: Łomża
Wysłany: 23 Kwietnia 2010, 19:47   

dalambert, albo ja do garów. Ja osobiście się nie pogniewam.
_________________
Chcesz programować w Assemblerze ?
 
 
 
Miria
[Usunięty]

Wysłany: 23 Kwietnia 2010, 20:01   

quejinho napisał/a
Jestem skłonny także przyjąć formę odwrotną czyli kobieta pracuje a mężczyzna dba o dom i dostaje z tego powodu jakieś minimum. Kwestię zatrudnienia regulowało by zaświadczenie o tym że drugi małżonek nie pracuje i jest możliwe podjęcie pracy.

To nadal albo-albo. Nic pośrodku?
dalambert, w ramach garów właśnie zrobiłam pycha twarożek. Dzejes w tym czasie składał stolik. Stereotypy w rozkwicie. :mrgreen:
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 23 Kwietnia 2010, 20:04   

Miria, a KOTY ??
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
Miria
[Usunięty]

Wysłany: 23 Kwietnia 2010, 20:06   

Koty intensywnie pomagały w wyżej wymienionych czynnościach.
 
 
quejinho 
Frodo Baggins


Posty: 107
Skąd: Łomża
Wysłany: 23 Kwietnia 2010, 20:09   

Miria, ciężko każdemu dogodzić. Moje zdanie popierały kobiety starsze od Ciebie o dobre pewnie 20 lat. Założyłem ,że masz nie więcej jak 26 lat. Jeżeli się mylę to przepraszam. A to co myślę ,że jest dobre to nie znaczy ,że jakby ktoś podał lepszy argument to bym się nie zgodził i z tego zrezygnował. Jestem tylko człowiekiem i mam prawo się mylić. Mi nie odpowiada sytuacja że kobieta pracuje a mąż wraca do domu i nie pomoże małżonce. Jedynie o to mi chodziło i sądziłem ,że mój pomysł jest dobry ale powtarzam każdemu nie dogodzisz.
_________________
Chcesz programować w Assemblerze ?
Ostatnio zmieniony przez quejinho 23 Kwietnia 2010, 20:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 23 Kwietnia 2010, 20:09   

Pewnie zeżarły twarożek, podrapały Dzejesa, po czym tłuściutkie i szczęśliwe zaległy gdzieś (na klawiaturze laptopa zapewne), zajmując się obmyślaniem kolejnego planu uprzykrzenia życia właścicielow ;)
 
 
Miria
[Usunięty]

Wysłany: 23 Kwietnia 2010, 20:18   

quejinho napisał/a
Jedynie o to mi chodziło i sądziłem ,że mój pomysł jest dobry ale powtarzam każdemu nie dogodzisz.

No właśnie, dlatego najlepsze jest zostawianie takich kwestii do dogadania między kobietą a facetem, indywidualnie. Bo Tobie nie odpowiada jakaś tam sytuacja, a mi inna dla kogoś innego jeszcze inna będzie nieznośna. Proste. Byle tylko nie uszczęśliwiać nikogo na siłę. Absolutnie nie wyobrażam sobie bycia szczęśliwą w proponowanej przez Ciebie sytuacji.
Pako napisał/a
Pewnie zeżarły twarożek, podrapały Dzejesa, po czym tłuściutkie i szczęśliwe zaległy gdzieś (na klawiaturze laptopa zapewne), zajmując się obmyślaniem kolejnego planu uprzykrzenia życia właścicielow ;)

Próbowały go zeżreć, w międzyczasie odrywając mnie od roboty, bo zżerały ten tulipany. Rozniosły też pudełko po stoliku. A właściwie użycie liczby mnogiej jest zdecydowanie nieuzasadnione, bo tego wszystkiego dokonał wyłącznie Krochmal. 8)
 
 
Kai 
Bloody Mary


Posty: 10167
Skąd: Śląsk
Wysłany: 23 Kwietnia 2010, 20:39   

quejinho napisał/a
Mąż pracuje kobieta dba o dom ale nie pracuje w firmie. I żeby tak każda nie pracowała a zajmowała się domem. Dostała od państwa jakieś minimum. [...]Kobieta idzie do pracy zajmuje stanowisko równe z mężczyzny i dostaje dużo mniejsze wynagrodzenie.

Poważnie? :shock: Nie zauważyłam. Albo jestem facetem, a o tym nie wiem. :roll:
W domu bym zresztą ześwirowała.

quejinho napisał/a

Jestem skłonny także przyjąć formę odwrotną czyli kobieta pracuje a mężczyzna dba o dom i dostaje z tego powodu jakieś minimum. Kwestię zatrudnienia regulowało by zaświadczenie o tym że drugi małżonek nie pracuje i jest możliwe podjęcie pracy. Mnie uczono że mężczyzna dba i pracuje dla kobiety.

Ten model też przerabiałam. Nie nadajecie się do tego :) a przynajmniej nie wszyscy, tak jak ja nie nadaję się do bycia na czyimś utrzymaniu.
Wyjaśnij mi, dlaczego państwo ma dopłacać, jeśli oboje małżonków może pracować? Nie lepiej to zainwestować w ułatwienie im tego? - Żłobki, przedszkola, porządne szkoły itp.

quejinho napisał/a

Problem wykształcenia kobiet. Hmmm chodzi jedynie o to by dodać do ich zajęć dodatek przygotowujący do życia w rodzinie. Szycie etc. Większość tych co znam jedyne co potrafią to kupować ciuchy.

A liczyć umiesz? Uszycie przeciętnego ciucha zajmuje 4-5 godzin. W tym czasie jestem w stanie zarobić 300-400 zł, zależnie od zlecenia. Starczy na dwa takie ciuchy, jakie bym uszyła.

To takie wyrwane z kontekstu przyklady.
 
 
Martva 
Kylo Ren


Posty: 30898
Skąd: Kraków
Wysłany: 23 Kwietnia 2010, 22:06   

quejinho napisał/a
I żeby tak każda nie pracowała a zajmowała się domem.


A co z samotnymi?

quejinho napisał/a
Problem wykształcenia kobiet. Hmmm chodzi jedynie o to by dodać do ich zajęć dodatek przygotowujący do życia w rodzinie. Szycie etc.


A jak potem one będą zarabiać a mąż będzie siedział przy garach, to będą jakieś korepetycje dla takich facetów? I ten dodatek to kiedy ma być? Podstawówka, gimnazjum, liceum, na studiach też? A czy faceci mają mieć dodatek przygotowujący do wbijania gwoździ i naprawiania pralki?

quejinho napisał/a
Większość tych co znam jedyne co potrafią to kupować ciuchy.


A Ty potrafisz szyć, czy tylko potrafisz kupować ciuchy? Bo na przykład jedyną osobą która potrafi obsługiwać maszynę do szycia jest mój ojciec. W sumie też się kiedyś muszę nauczyć, żeby przerabiać te tragicznie niedopasowane rzeczy ze sklepów. Na szycie tak od podstaw nie mam nadziei.
Ale kupowanie gotowych ubrań napędza gospodarkę i w ogóle, nie?
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.

skarby
szorty
 
 
Ellaine 
New Avenger


Posty: 1308
Skąd: wysoki parter
Wysłany: 23 Kwietnia 2010, 22:49   

Kobieta przy garach, mężczyzna w robocie. Albo na odwrót. Heh... rozumiem, że złoty środek nie wchodzi w rachubę, quejinho? Obydwoje nie mogą pracować, ani wspólnie dbać o dom? Nie można ludziom narzucać tego, jak mają żyć - ich sprawa.
Poza tym narzucanie stylu bycia społeczeństwu nazywa się totalitaryzmem.

Co do dodatkowych umiejętności zyskiwanych przez dziewczęta/chłopców w szkole to nie wiem czy wciąż, ale jeszcze za moich czasów było w podstawówce ZTP, które obejmowało podstawy takich czynności, jak: przyszywanie guzików, cerowanie i robienie na drutach (tak, chłopcy też się tego uczyli). Natomiast przed wojną istniały szkoły, które uczyły czynności przydatnych dziewczętom do prowadzenia domu; zdaje się moja Babcia takie ukończyła.

Kai napisał/a
Uszycie przeciętnego ciucha zajmuje 4-5 godzin.

Samo uszycie, a trzeba do tego dodać jeszcze czas potrzebny na: zdjęcie miary, dokonania obliczeń do stworzenia szablonu, stworzyć szablon wykroju, wykroić materiał, sfastrygować i wtedy można szyć (plus przymiarki i poprawki). Czyli myślę, że jeśli chciałoby się uszyć coś do noszenia, a nie np. poszewki, to mogłoby zająć więcej niż dzień (w zależności od stopnia skomplikowania stroju).
_________________
Słowo honoru jest nieodmienne - St. J. Lec
Jestem egzemplarz człowieka, a to znaczy - diabli, czyśćcowy i boski - J. Kaczmarski
PoSesja
 
 
 
joe_cool 
Babe - świnka z klasą


Posty: 4817
Skąd: wrotzlaff
Wysłany: 23 Kwietnia 2010, 22:57   

Hm, a co z materiałem do szycia? Kupujemy czy przędziemy własnoręcznie? :roll:
_________________
"Work is the curse of the drinking classes." O.Wilde
 
 
 
krisu
[Usunięty]

Wysłany: 23 Kwietnia 2010, 23:59   

quejinho napisał/a
MiriaMoje zdanie popierały kobiety starsze od Ciebie o dobre pewnie 20 lat.


To ja znam jedną 46-letnią kobitkę, która wychowała dwójkę dzieci,miała męża malkontenta, ale i tak przez 20 kilka lat starała się być dobrą żoną domową. Dzieci już dorosły więc mogła wyjechać do pracy za granicę,czytaj: uciec od łańcucha domowego.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group