Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Tekst numeru 55 - głosujemy do 12 czerwca

Wybierz dobre opowiadania
Andrzej Pilipiuk - Staw
9%
 9%  [ 19 ]
Agnieszka Chodkowska-Gyurics, Tomasz Bochiński - Tylko pieśń
12%
 12%  [ 24 ]
Stanisław Truchan - Ciemność i dreszcze
8%
 8%  [ 17 ]
Dariusz Domagalski - Elementy wszechświata
12%
 12%  [ 24 ]
Kamil Rożek - Wampiry umierają w maju
6%
 6%  [ 13 ]
Kamila Turska - Łowca
7%
 7%  [ 14 ]
Marta Komornicka - Najpiękniejsza katastrofa
9%
 9%  [ 19 ]
Krzysztof Baranowski - Niebo? Nie, bo...
7%
 7%  [ 14 ]
Krzysztof Baranowski - Mas'A'Cra
8%
 8%  [ 16 ]
Jolanta Dybowska - Wizyta
9%
 9%  [ 19 ]
Marta Komornicka - Inwazja pożeraczy...
7%
 7%  [ 14 ]
Głosowań: 58
Wszystkich Głosów: 193

Autor Wiadomość
xan4 
Tatuś Muminków


Posty: 5116
Skąd: Dolina Muminków
Wysłany: 22 Kwietnia 2010, 17:11   Tekst numeru 55 - głosujemy do 12 czerwca

6 opowiadań, 5 szortów, 10 autorów = 11 głosów.
 
 
Arya 
Stefan Sławiński


Posty: 2628
Skąd: Lublin
Wysłany: 23 Kwietnia 2010, 17:43   

Daję punkty na Staw, Tylko pieśń, Łowcę, Wampiry umierają w maju, Niebo? Nie,bo..., Wizytę i Mas'A'Crę.
 
 
khamenei 
Zombie Lenina


Posty: 495
Skąd: Gdynia
Wysłany: 23 Kwietnia 2010, 22:08   

Nom, i właśnie do tego doprowadził ten pomysł z liczbą głosów równą liczbie opowiadań.
 
 
 
Martva 
Kylo Ren


Posty: 30898
Skąd: Kraków
Wysłany: 23 Kwietnia 2010, 22:30   

Wow, jaka jest teraz fajna punktacja :D
Nie marudź, wyklaruje się, zawsze sie klaruje :)
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.

skarby
szorty
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37526
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 24 Kwietnia 2010, 02:54   

Arya, spróbuj dawać punkty po przeczytaniu numeru
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Witchma 
Jokercat


Posty: 24697
Skąd: Zgierz
Wysłany: 24 Kwietnia 2010, 08:25   

Fidel-F2 napisał/a
Arya, spróbuj dawać punkty po przeczytaniu numeru


Where's fun in that? :roll:
_________________
Basically, I believe in peace and bashing two bricks together.

"Wszystkie kobiety są piękne, tylko po niektórych tego nie widać."
/Maria Czubaszek/
 
 
 
mBiko 
Кощей


Posty: 17377
Skąd: The Boat
Wysłany: 24 Kwietnia 2010, 17:32   

khamenei, z tego co zauważyłem w ostatnich dwóch głosowaniach średnia wychodziła około 2,5 głosu na osobę. Nie ma co tragizować.
_________________
Wcale nie jestem pod wypływem kolaholu niek jaktórzy w zas pogli momyśleć.
Nie niestem jawet wpiłowie tak pojany jak pożecie mymyśleć.
 
 
Martva 
Kylo Ren


Posty: 30898
Skąd: Kraków
Wysłany: 25 Kwietnia 2010, 13:19   

no, jedna osoba 8 głosów, jedna osoba 3 głosy, jedna osoba 1 głos, czyli średnia 4,3 chyba ale myślę że się zmniejszy :)
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.

skarby
szorty
 
 
Arya 
Stefan Sławiński


Posty: 2628
Skąd: Lublin
Wysłany: 25 Kwietnia 2010, 19:31   

Fidel-F2 napisał/a
Arya, spróbuj dawać punkty po przeczytaniu numeru

Dałam po przeczytaniu, o co chodzi?
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21969
Skąd: Szmulki
Wysłany: 25 Kwietnia 2010, 22:56   

Fidel-F2, Arya, złośliwie docenił Twoją szybkość i wkurzył się dużą ilością przyznanych punktów. Nie przejmuj się. Lokalny koloryt.
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
xan4 
Tatuś Muminków


Posty: 5116
Skąd: Dolina Muminków
Wysłany: 26 Kwietnia 2010, 21:04   

Podzielę głosowanie na opowiadania i szorty.

Opowiadania:

Staw - przeczytałem i tyle, zapamiętałem nóżki, ale całość tak obok mnie spłynęła.

Tylko pieśń - duży plus za nawiązania do mojej ukochanej mitologii greckiej. Oczywiście, że jest punkt, pomimo czasami pojawiających się dłużyzn.

Ciemność i dreszcze - przeczytałem wczoraj, dzisiaj już nic nie pamiętam.

Elementy wszechświata - Domagalskiemu udała się nie lada sztuka, zachciało mi się przeczytać znowu jakiś dobry kawałek space opery. Bardzo dobrze się czyta, płynie się z tekstem. Minus za zakończenie, nie mogło się skończyć konwecjonalnie? Najlepsza rzecz w numerze.

Wampiry umierają w maju - mam uczulenie na wampiry, chyba od czasu jak mnie coś ugryzło. Absolutnie nie dla mnie.

Łowca - następny wampir, o niebo lepszy niż poprzedni. Ale jednak, co by nie powiedzieć/napisać, wampir.

Do opowiadań wędrują dwa punkty.

Z szortami to mam mały zgryz. Z tego co pamiętam, to na żadnego z wydrukowanych zwycięzców edycji nie głosowałem podczas zmagań forumowych. Okazało się jednak, że niektóre rzeczy muszą dojrzeć i przy następnym czytaniu, objawia się coś całkiem innego. Miałem takie odczucie podczas czytania w SFFiH Wizyty. Obecnie bardzo mi się podoba. Drugi szortowy punkt przyznaję Najpiękniejszej katastrofie, też nie doceniłem tego szorta wcześniej.
 
 
madhavendra 
Jaskier


Posty: 66
Skąd: Bristol
Wysłany: 26 Kwietnia 2010, 23:28   

Właśnie jestem po lekturze. Może coś ze mną jest nie tak, bo nie znalazłem prawie niczego, co by do mnie trafiło. Pilipiuka jeszcze się jakoś dało czytać, chociaż puenta płaska i niezaskakująca. Co do reszty, to przebrnąłem z trudnością. Przede wszystkim pierwsze zdanie powinno wciągać, ale jak można się wciągnąć, kiedy ktoś zaczyna od opisu wieku i kurtki bohatera, albo warunków atmosferycznych.
"Bezzębny anioł" - jedyne, co od początku do końca przeczytałem z przyjemnością.
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37526
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 26 Kwietnia 2010, 23:29   

madhavendra, spróbuj dawać punkty przed przeczytaniem numeru
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
baranek 
Wróbel galaktyki


Posty: 5606
Skąd: Toruń
Wysłany: 27 Kwietnia 2010, 07:06   

kuźwa, wszyscy już mają nowy numer, tylko ja i Fidel nie! :evil:
_________________
Życie, ku*wa, jest nowelą.

"Pisze się po to, żeby było napisane" - Zygmunt Kałużyński
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 27 Kwietnia 2010, 07:37   

Spoko, ja też nie mam.

Poprawka, pani w kiosku radośnie poinformowała mnie, że już jest, także poprzedni stan rzeczy uległ zmianie. :D
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
Witchma 
Jokercat


Posty: 24697
Skąd: Zgierz
Wysłany: 27 Kwietnia 2010, 10:01   

Chal-Chenet napisał/a
pani w kiosku radośnie poinformowała mnie, że już jest


No i teraz mam dylemat... wychynąć z domu w ten deszcz, czy zapytać jutro przy okazji odbioru Lema :?
_________________
Basically, I believe in peace and bashing two bricks together.

"Wszystkie kobiety są piękne, tylko po niektórych tego nie widać."
/Maria Czubaszek/
 
 
 
madhavendra 
Jaskier


Posty: 66
Skąd: Bristol
Wysłany: 27 Kwietnia 2010, 16:47   

Fidel-F2 napisał/a
madhavendra, spróbuj dawać punkty przed przeczytaniem numeru


Oj, dawno tu nie pisałem i zapomniałem o lokalnym trolliku! 8)
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37526
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 27 Kwietnia 2010, 21:30   

już go zbanowali
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Deldongo 
Gollum

Posty: 14
Skąd: Małopolska
Wysłany: 28 Kwietnia 2010, 09:41   

Mam. I przeczytałem.
Punkty:
1) "Staw" - ciekawy pomysł z tym "Cthulhu-szkopojadem" w Łazienkach. Zakończenie trochę psuje horrorowaty nastrój całości, ale niech tam, kontrast nie jest niczym złym.
2) "Ciemność i dreszcze" - Huitzilopochtli (o. chyba napisałem bez błędu!) jako "rozbitek z Atlantydy poszukujący nowych wyznawców, wszystko podane bez wykładania kawy na ławę, żeby czytelnik trochę się wysilił.
Opowiadania o wampirach już bez punktu, ale doceniam.
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 30 Kwietnia 2010, 12:01   

Opowiadania przzeczytane
1/ Tylko pieśń - najlepsza konstrukcja opowiesci, zero zagamtwania przy niebanalnej fabule, że sie tak wymądrzę. Fakty historyczne / atak w Parku Skaryszewskim 01.08,1944/ mitologia i lirertura / Tartar i Homer/ znakomicie splecione w całość.czyli PUNKT
2/ Elementy wszechświata - Mmmm , zacząć spaceoperą, a skonczyć operopsychiatryką mistyczną . Można i tak, ale...
3/ Staw - Miszczu kochany tworzysz dobry nastrój grozy i horroru w jesiennych łazienkach, a konczysz "wedrowyczowskim" wicem . Moze jednak wolniej pisać, myśleć głębiej ?
Reszta/ da się przeczytac, ale bez rewelacji, ot można i tak ...

Czyli jednak tym razem puntkuje jedno, ale za to dwójki autorów - Straszny Duecik - do roboty :D

Szorty jak głosowałem , tak i punktuję.
Katastrofa / pięęęękna, kocham damską szczerość/
MAsakra / niech zyje aviacja -balonistyka :wink: /
Wizyta - ciepło, milo i fajnie.

ed. literówka, a właściwie cyfrówka :wink:
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
Ostatnio zmieniony przez dalambert 30 Kwietnia 2010, 14:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
nureczka 
Mama Pufcia


Posty: 6205
Skąd: Nowa Iwiczna
Wysłany: 30 Kwietnia 2010, 14:02   

dalambert napisał/a
01.08,1044

No, nie zupełnie o tę wojnę nam chodziło ;)
A na serio, dzięki za pochwały. :oops:
_________________
Zapraszam do odwiedzania mojej strony oraz bloga
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 30 Kwietnia 2010, 14:14   

nureczka, no tak znowu klawisz obok :oops:
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
baranek 
Wróbel galaktyki


Posty: 5606
Skąd: Toruń
Wysłany: 2 Maj 2010, 22:30   

Andrzej Pilipiuk - Staw, nie pierwszy raz miałem wizję Miszcza przy pracy. głównym elementem wizji był tajmerek. taki jak do gotowania jajek. tylko większy. ustawiony na, powiedzmy, trzy godziny. Miszcz pisze, pisze, buduje, proszę ja Was, nastrój, rozwija wątki i... dzyń! pora kończyć. no to lu! ale PUNKT.
Agnieszka Chodkowska-Gyurics, Tomasz Bochiński - Tylko pieśń - bardzo mnie się podobało. chociaż czytając ten [jak to nazwać?] monolodialog z Hermesem miałem wrażenie, że Autorzy niepotrzebnie szpanują znajomością mitologii. tempo trochę siadło, zrobiło się bardziej nastrojowo, czy też może raczej zapanował zupełnie inny nastrój. ale, jak już napisałem, bardzo mnie się podobało. dlatego PUNKT.
Stanisław Truchan - Ciemność i dreszcze - fajnie się czytało, ale na kolana nie powaliło.
Dariusz Domagalski - Elementy wszechświata - świetne, chociaż wolałbym mniej pokręcone zakończenie.
Kamil Rożek - Wampiry umierają w maju - zastanawiałem się czy pisać, ale napiszę: LITOŚCI!!!
Kamila Turska - Łowca - przeczytałem.
Marta Komornicka - Najpiękniejsza katastrofa - drugi w kolejności tekst numeru. PUNKT.
Jolanta Dybowska - Wizyta
dalambert napisał/a
ciepło, milo i fajnie

nic dodać, nic ująć - PUNKT.
Marta Komornicka - Inwazja pożeraczy... - najlepszy tekst numeru. PUNKT.
_________________
Życie, ku*wa, jest nowelą.

"Pisze się po to, żeby było napisane" - Zygmunt Kałużyński
 
 
Homer 
Admirał Ackbar

Posty: 2463
Skąd: ...
Wysłany: 3 Maj 2010, 14:33   

PUNKTY dwa:

- Staw Pilipiuka ciekawe opowiadanie z humorem. Dawno nie czytałem Pilipiuka, który sprawiłby mi taką przyjemność więc muszę zapunktować (pomysł, styl językowy, bohater, zakończenie - wszystko przypasowało).

- Elementy wszechświata Domagalskiego Jak ostatnio z opowiadaniami tego autora było mi nie po drodze, tak tym mnie trafił. Miło upłynął czas przy lekturze. Przez moment myślałem, że autor oberwie przez zakończenie
Spoiler:
ale na szczęście nic się takiego nie stało.

Co do reszty. Truchan, Rożek coś próbowali, ale na punkt to to opowiadania nie są. "Tylko pieśń" nie podeszła mi niestety. Szorty takoż mało chwytliwe.
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 4 Maj 2010, 12:22   

Pilipiuk: Staw - Być może również, jak któryś z przedpiśców, wziąłem ten tekst zbyt na serio, bowiem końcówka zdecydowanie zepsuła bardzo dobry obraz całości. Jakby była pisana na siłę, żeby dorzucić coś śmiesznego, lub po to, by wyrobić się na czas. Tym niemniej, opowiadanie przypadło mi do gustu. Za nastrój, który panował do końcówki.
Chodkowska & Bochiński: Tylko Pieśń - Jak dla mnie klimat tego opowiadania był jednak zdecydowanie zbyt oniryczny, nie czułem chęci by wsiąknąć w ten świat i się nieco w związku z tym wynudziłem podczas czytania.
Truchan: Ciemność i Dreszcze - Nijakie takie... Jak na horror, którym chyba ten tekst miał być, za mało strachu; więcej, za mało nawet lekkiego niepokoju.
Domagalski: Elementy Wszechświata - A to akurat przypadło mi do gustu, podobały mi się obie twarze tego tekstu, zarówno ta space-operowa, jak i ta mistyczno-religijna. Nie czułem, że ta druga nie pasuje, wydała mi się być dokładnie na miejscu, sprawiając przy okazji, że opowiadanie nie potoczyło się wedle standardowych prawideł gatunku.
Rożek: Wampiry umierają w maju - Prościutkie a przy tym kompletnie niewciągające.
Turska: Łowca - Cóż, gdyby tekst był dłuższy, gdyby więcej czasu zajęło przedstawienie wyjątkowości omawianego wampira, byłoby zapewne ciekawiej. A tak pozostało uczucie dużego niedosytu.
Shorty - Przeczytałem je już wcześniej przy poszczególnych edycjach, zdaje się też, że na żadnego nie głosowałem, tak samo zostanie tym razem.

Moje głosy idą ostatecznie na Staw i Elementy Wszechświata.
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
Martva 
Kylo Ren


Posty: 30898
Skąd: Kraków
Wysłany: 4 Maj 2010, 12:43   

baranek, :oops: :D
Chal-Chenet, na Najpieknięjszą... głosowałeś, pamiętam ;P:
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.

skarby
szorty
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 4 Maj 2010, 12:52   

Faktycznie. :oops:
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
Aerion 
Gollum

Posty: 22
Skąd: z lasu
Wysłany: 5 Maj 2010, 11:29   

Chal-Chenet napisał/a
Truchan: Ciemność i Dreszcze...
Jak na horror, którym chyba ten tekst miał być, za mało strachu; więcej, za mało nawet lekkiego niepokoju.


A dlaczego to "miał być" horror? Niczego takiego się tam nie doczytałem. Znalazłem tylko pomysł wiążący Huitzilopochtliego z Atlantydą i wyjaśniający ofiary składane przez Azteków.
Punkty: "Staw", "Ciemność i dreszcze". "Łowca".
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 5 Maj 2010, 12:48   

Dlaczego horror? Bo nie wiem czym innym ten tekst miałby być.
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
Watzek 
Tom Bombadil

Posty: 25
Skąd: z puszczy
Wysłany: 7 Maj 2010, 11:08   

Co mi się nasunęło po lekturze...
"Staw" - ciekawy pomysł i dobre wykonanie. W sam raz na dobry początek numeru. Mam wątpliwości, czy karykatura nazistowskiej żarliwości bohatera nie poszła za daleko. Miało być chyba smieszno i straszno, a zrobiło się tak smieszno, że przestało być straszno. Ale to może tylko moje odczucie. PUNKT
"Ciemność i dreszcze" - czy autor nie za dużej erudycji oczekuje od czytelnika? Ja niedawno czytałem coś o Aztekach, więc przypadkowo wiem, że Koliber z Południa to Hutzilipochtli... ale to chyba nie jest wiedza obowiązkowa? I parę podobnych szczegółów by mógł wymienić. Ogólne wrażenie jednak na plus. PUNKT
"Łowca" - lubię takie zmyłki, takie nagłe zwroty zmieniające o 180% sytuację. Mimo pewnych wahań - PUNKT
Ostatnio zmieniony przez Watzek 7 Maj 2010, 11:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group