Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Regulamin forum a prawo do spamowania

Czy popierasz wprowadzenie zakazu spamowania i nabijania postów?
Tak
9%
 9%  [ 4 ]
Nie
90%
 90%  [ 38 ]
Głosowań: 42
Wszystkich Głosów: 42

Autor Wiadomość
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 13 Kwietnia 2010, 07:59   

khamenei napisał/a
Lubicie pisać pier-doły po najróżniejszych topikach, witać się z ludźmi, jak wstajecie, pić wirtualne napoje (niepojęte), stawiać świeczki typu ASCII, ale kiedy przychodzi co do głosowania na PISMO, to was nie ma.

khamenei, zgadzam się z Tobą w kwestii głosowania na teksty, wczoraj po przeczytaniu posta Ambioryksa otwierającego ten wątek miałam podobne odczucie, nawet w pierwszej chwili zamierzałam zgłosć propozycję, że jeśli już dodawać jakąkolwiek nową zasadę do regulaminu forum, to tę dotyczącą wyrażania swojej opinii o tekstach publikowanych w SFFiH.
Nie zaproponowałam tego, albowiem wymuszone opinie mają w moich oczach nieco mniejszą wartość niż te wyrażone z własnej woli.
Co do witania się, picia, stawiania świeczek nie uważam tego za przejaw spamerstwa tylko wyrażanie potrzeby więzi, jesteśmy społecznością nie do końca wirtualną, w dużej części znamy się osobiście i spotykamy w realu.
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 13 Kwietnia 2010, 08:49   

Patrze na Forum od 2007 i zaprawde jest to nie tylko portalik "krytyczno-literacko-hagiograficzny" tu powstaje społeczność/ wielkie słowa/ . Fakt znaczkiem czy znakiem inicjującym jest zamiłowanie do pewnego typu literatury, czy opowieści, filmów itp.
Ale przecież powstają tu rózne inicjatywy, pomysły i co najważniejsze chęć do pogadania osobiscie, zobaczenia sie.
Niektóre stają się wręcz cykliczne / wymieniał nie będę - mozna zobaczyć/ i to jest "wartość dodana' i co ?
Ano tak trzymać :!: :D

ed.lit
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
Ostatnio zmieniony przez dalambert 13 Kwietnia 2010, 10:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Virgo C. 
Fred Flintstone


Posty: 6481
Skąd: Owczary
Wysłany: 13 Kwietnia 2010, 09:27   

@khamenei
A wziąłeś pod uwagę, że wiele osób albo nie kupuje już pisma, a na forum bywa dla ludzi? Niektórzy zaś czytają, ale mają mniejszy lub większy poślizg - numer kwietniowy był pierwszym od stycznia jaki przeczytałem. mBiko z kolei gdzieś pisał, że jest z numerami gdzieś w 2007 roku.

Btw, trzecim głosem na tak może być gorim.
_________________
"Ja tam nie wiem o co cała ta wrzawa. U mnie w domu elektryczność jest w gniazdku. Gdyby ten pomysł rozpropagować, niepotrzebne byłyby żadne atomy."
 
 
 
ketyow 
Jim Raynor


Posty: 11344
Skąd: z domu
Wysłany: 13 Kwietnia 2010, 10:26   

Dokładnie, ja sam z opowiadaniami to jestem nie wiem gdzie. Nie przepadam za krótszymi tekstami, znajdą się perełki, poczytam jak jadę gdzieś na łono natury i nie chcę targać żadnej książki, ale w domu na ogół czytam kilka powieści jednocześnie i w krótsze teksty zajrzę od czasu do czasu. Gdyby moją obecność na forum warunkowało ocenianie tekstów z pisma, to niestety, ale pojawiałbym się sporadycznie, i to raczej już po głosowaniu. Ale że lubię pogadać też o filmach, czy grach komputerowych itd. itp. to jestem.
_________________
http://ketyow.deviantart.com
http://www.biblionetka.pl/
 
 
 
Ambioryks 
Yoda

Posty: 893
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 13 Kwietnia 2010, 10:47   

Fidel-F2 napisał/a
wziął i założyl

Nom, na sugestię Ziemniaka, który zaproponował mi zrobienie ankiety.
Fidel-F2 napisał/a
uważam to za wyjątkowe barbarzyństwo które rozplenione jest np. na ZB

To napisz o tym na ZB.
Ja uważam to za normalną zasadę dotyczącą poważnych for dyskusyjnych. A np. na historycy.org za offtopowanie nie tylko usuwa się posty, ale również bywa, że za jednym zamachem rozdaje się ostrzeżenia i/lub bany wielu osobom. Np.:
http://www.historycy.org/...pic=65973&st=15
Ironside napisał/a
Brawo Panowie, po prostu wspaniale. Kilka dni moderatorskiej nieuwagi, a urządziliście sobie zabawę aż miło. No to teraz macie efekty:

- użytkownik Lancaster otrzymuje ostrzeżenie i 30 dni urlopu za uwagi ad personam, offtopowanie, prowokowanie awantury, dyskutowanie o innych userach oraz publiczną krytykę działalności moderatorów

- użytkownik godfrydl otrzymuje ostrzeżenie i 7 dni urlopu za offtop, prowokowanie awantury, dyskutowanie o innych userach i publiczną krytykę działalności moderatorów

- użytkownik słucki otrzymuje ostrzeżenie za offtop i przyłączenie się do dyskusji o innym userze

- użytkownik Darth_Stalin otrzymuje ostrzeżenie i 7 dni urlopu za offtop, zarzucanie innym userom złamania Regulaminu oraz angażowanie się w awanturę sprowokowaną przez innych userów

- użytkownicy Bełkot, gregski, Smardz i Tesla otrzymują po ostrzeżeniu za offtop

Temat zostaje oczyszczony.
Ponadto w imieniu grona moderatorskiego pragnę poinformować, iż pseudo „Darth_Stalin” było przedmiotem dyskusji moderatorów. Uznano, iż ten nick nie ma na celu gloryfikowania systemu totalitarnego. Nie ukrywam, że osobiście całkowicie się z tym stanowiskiem zgadzam. Jeżeli ktoś ma jeszcze jakieś wątpliwości w tym względzie, to proszę je zgłaszać Administracji.

To tyle nieprzyjemności. Zapraszam do MERYTORYCZNEGO postowania w tym temacie.

Ironside jest surowy ale sprawiedliwy.
khamenei napisał/a
jak cholera mogłeś nie wiedzieć o istnieniu pisma

Nie można go znaleźć w każdym kiosku ani w każdym Asie ani w każdym Netto ani w każdym Auchan ani w każdym Realu, jak wielu innych pism, więc nie wiedziałem. Jak już gdzieś napisałem, na to forum zaprosił mnie Toudisław, podając link do tematu o inkwizycji.
Gdyby nie inkwizycja, nie byłoby mnie tu. Mogłoby nie istnieć to pismo, mogłoby nie być literatury z gatunku s-f, ale inkwizycja odegrała tutaj kluczową rolę.
khamenei napisał/a
A chociaż od tego czasu raz zakupiłeś pismo?

Nie, tylko kilka razy z ciekawości przeglądałem je w Empiku, oraz na dworcu PKP, czekając na pociąg.
 
 
feralny por. 
Trurl

Posty: 4761
Skąd: garaż hermetyczny
Wysłany: 13 Kwietnia 2010, 10:51   

Ambioryks, długo jeszcze będziemy słuchać o tym jak jest innych forach? Ile jeszcze razy trzeba powtórzyć, że to niedość, że nie ma jakiegoś szczególnego znaczenia, to jeszcze mało kogo obchodzi? Zaakceptujesz w końcu fakt, że na tym jest tak jak jest?
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 13 Kwietnia 2010, 10:54   

Ambioryks: po raz ostatni i oficjalnie. Nie interesuje nas co i jak robią na innych forach. Nie przeklejaj zasad z innych miejsc, bo zwyczajnie nas one nie interesują. Nie porównuj nas z innymi forami, bo my jesteśmy nieporównywalni.
Ciągnięcie tych bezcelowych porównań zaskutkuje sankcjami.
_________________
5 zdań na temat
 
 
Adanedhel 
Mroczny Kwiatuszek


Posty: 15705
Skąd: Land of the Ice and Snow
Wysłany: 13 Kwietnia 2010, 10:54   

Ambioryks, powiedz mi, geniuszu, to czemu cały czas jesteś na tym forum i rąbiesz głową w mur, chcąc je naginać do swoich wyobrażeń? Tak ci się tu nie podoba, tak nie odpowiadają ci tutejsze zasady, że w ramach protestu postanowiłeś zostać?
 
 
dzejes 
prorok


Posty: 10065
Skąd: City
Wysłany: 13 Kwietnia 2010, 10:56   

Też zagłosowałem tna tak i chyba mogę się podpisać pod postem khamenei. Odkąd nie mam żadnych tematów w ignorowanych, to mam czasem ochotę siąść i kasować tak z 3/4 dziennej produkcji.

Powstała społeczność? Pewnie, tylko że ta społęczność wygląda tak, że ja już tutaj nie mam ochoty rozmawiać. Myśleliśmy z Mirią czy by nie założyć wątku o feminizmie, ale odpuściliśmy sobie - bo przecież zaraz przybiegnie ktoś z głupim dowcipem, za chwilę siedem innych osób skomentuje to " :mrgreen: :bravo " i wątek zamieni się w standardowe trollowisko.

A bardziej ontopic - przeczytanych książek też już nie bardzo mam ochotę oceniać, jeszcze może filmy, ale też coraz mniejszą.

Tak więc zagłosowałem na tak, chociaż w sumie wolałbym zagłosować na opcję pośrednią, ewentualnie na opcję "naprawdę k****a musisz pisać 125 postów dziennie?!" czy coś w tym stylu.

EDIT: Ale nie mam zamiaru zmieniać niczego na siłę, tutaj sobie pogadam o czym się da, z innymi rzeczami wyniosłem się gdzie indziej.
_________________
If we shadows have offended,
Think but this, and all is mended,
That you have but slumber'd here
While these visions did appear.
Ostatnio zmieniony przez dzejes 13 Kwietnia 2010, 10:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 13 Kwietnia 2010, 10:56   

Adanedhel napisał/a
chcąc je naginać do swoich wyobrażeń?

"A gdzie ja napisałem..."
Za momencik.
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
Adanedhel 
Mroczny Kwiatuszek


Posty: 15705
Skąd: Land of the Ice and Snow
Wysłany: 13 Kwietnia 2010, 10:57   

Właściwie to były pytania retoryczne, ale nie zrozumie.
 
 
feralny por. 
Trurl

Posty: 4761
Skąd: garaż hermetyczny
Wysłany: 13 Kwietnia 2010, 10:59   

Adanedhel, zapominasz, że Ambioryks, wręcz słynie z nonkonformizmu, poza tym, bardzo ambicjonalnie traktuje wszelkie dyskusje, opuszczenie forum byłoby dla niego porażką.
_________________
Trust me, I'm a doctor...
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 13 Kwietnia 2010, 11:00   

Ambioryks napisał/a
Ja uważam to za normalną zasadę dotyczącą poważnych for dyskusyjnych.

To przyjmij do wiadomosci , ze nie jesteś na poważnym forum dupaskusyjnym i daj nam spokój z tym swoim aroganckim biadoleniem - włazisz komiś do domu to z mety mu obrazy przewieszasz, meble przestawiasz bo u Twojej cioci lepiej jest - uważaj synek bo w końcu i nasza cierpliwość sie moze wyczerpac.
coś sie dzieje , coś ludzi nurtuje a tu po raż siedemnasty jakiś nmędrek burczy i furczy
i co mam temat do ignorów walnąć by A. mogl dalej się tu swobodnie wymądrzać?

ps. gucio mnie obchodzi jaki jest
Ambioryks napisał/a
Ironside

niech mu bedzie nawet goldfinger ;P:
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
baranek 
Wróbel galaktyki


Posty: 5606
Skąd: Toruń
Wysłany: 13 Kwietnia 2010, 11:11   

ja tam Ambioryksa rozumiem. pisze chłopak posta z pytaniem jakimś. wielowątkowym. rozbudowanym. takim na sześć stron maszynopisu. najeżonym cytatami. z klasyków. z wikipedii. z GG. i z licznych innych źródeł. namęczy się. naszarpie. naszuka. powkleja. wrzuci. a tu mu jakiś spamer odpowiada: :shock:
każdy by się wkurzył.
_________________
Życie, ku*wa, jest nowelą.

"Pisze się po to, żeby było napisane" - Zygmunt Kałużyński
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21969
Skąd: Szmulki
Wysłany: 13 Kwietnia 2010, 11:13   

:shock:
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 13 Kwietnia 2010, 11:14   

Właśnie też to chciałem zrobić. ;P:
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
baranek 
Wróbel galaktyki


Posty: 5606
Skąd: Toruń
Wysłany: 13 Kwietnia 2010, 11:14   

:evil:
_________________
Życie, ku*wa, jest nowelą.

"Pisze się po to, żeby było napisane" - Zygmunt Kałużyński
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 13 Kwietnia 2010, 11:22   

;P:
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
Virgo C. 
Fred Flintstone


Posty: 6481
Skąd: Owczary
Wysłany: 13 Kwietnia 2010, 11:29   

@dzejes
Skoro Cię tak bardzo *beep* co się dzieje w tematach spamerskich to może powinniście się jakoś w ramach moderacji podzielić? Agi z tego co się orientuje często tam zagląda, bierze aktywny udział. Może ona by mogła tam pilnować porządku za Ciebie, a Ty zamiast niej tam gdzie ona akurat nie bardzo ma czas albo siły?
_________________
"Ja tam nie wiem o co cała ta wrzawa. U mnie w domu elektryczność jest w gniazdku. Gdyby ten pomysł rozpropagować, niepotrzebne byłyby żadne atomy."
 
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 13 Kwietnia 2010, 11:33   

Panowie nie rozpędzajcie się w rozmowie emotkowej.
@ Virgo C., ja zaglądam wszędzie i czytam wszystko, no może z wyjątkiem całostronnicowych postów Ambioryksa. :oops:
Rzeczywiście, czasem lubię się z wami powygłupiać, żeby nie zdrętwieć na moderatorskim stołku, bo to nie jest zbyt wygodne siedzisko. :wink:
 
 
Virgo C. 
Fred Flintstone


Posty: 6481
Skąd: Owczary
Wysłany: 13 Kwietnia 2010, 11:36   

Taka luźna propozycja, bo dzejesa najwyraźniej moderatorski stołek mocno uwiera ;)
_________________
"Ja tam nie wiem o co cała ta wrzawa. U mnie w domu elektryczność jest w gniazdku. Gdyby ten pomysł rozpropagować, niepotrzebne byłyby żadne atomy."
 
 
 
Ambioryks 
Yoda

Posty: 893
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 13 Kwietnia 2010, 11:36   

Agi napisał/a
może z wyjątkiem całostronnicowych postów Ambioryksa.

:cry: A ja myślałem, że argumentacja jest ważniejsza od tez i dlatego moderacja (i nie tylko) skupia się na rozbudowanych argumentach.

Moim zdaniem, nie można wyrabiać sobie o kimkolwiek opinii, jeśli nie czyta się uważnie jego postów.
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 13 Kwietnia 2010, 11:39   

Ambioryksie drogi, Twoje posty w dużej części składają się z cytatów, przywołań, powtórzeń, daruj, ale nie mam na to siły.
 
 
baranek 
Wróbel galaktyki


Posty: 5606
Skąd: Toruń
Wysłany: 13 Kwietnia 2010, 11:39   

Ambioryks, jeśli chcesz żeby ktoś wyrobił sobie zdanie na Twój temat, daj mu szansę. zasypanie go słowami raczej zniechęca.
_________________
Życie, ku*wa, jest nowelą.

"Pisze się po to, żeby było napisane" - Zygmunt Kałużyński
 
 
Ambioryks 
Yoda

Posty: 893
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 13 Kwietnia 2010, 11:45   

Agi napisał/a
Twoje posty w dużej części składają się z cytatów, przywołań, powtórzeń

Nawet te o inkwizycji, europocentryzmie itp.?
Może w trakcie dyskusji w kolejnych postach się powtarzam, gdy odnoszę wrażenie, że dyskutant nie zrozumiał, ale gdy zaczynam dyskusję, to staram się nie powtarzać.
baranek napisał/a
zasypanie go słowami raczej zniechęca.

Rozwlekłe posty to nie jest "zasypywanie słowami" - vide dyskusja o inkwizycji. Faktografia i argumenty, a nie zasypywanie słowami.

Z mojej strony EOT, ewentualną dalszą dyskusję mogę kontynuować na moim blogu.
 
 
dzejes 
prorok


Posty: 10065
Skąd: City
Wysłany: 13 Kwietnia 2010, 11:48   

Virgo C. napisał/a
Taka luźna propozycja, bo dzejesa najwyraźniej moderatorski stołek mocno uwiera ;)


Fakt, że z dużą częścią swojej dyskutanckiej aktywności przeniosłem się gdzie indziej moim zdaniem jedynie pozytywnie wpływa na moje moderowanie.

Co do podziału, to jestem za. Chyba nawet kiedyś rzuciłem taką propozycję.
_________________
If we shadows have offended,
Think but this, and all is mended,
That you have but slumber'd here
While these visions did appear.
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 13 Kwietnia 2010, 11:51   

Ambioryks, nawet w dyskusji o inkwizycji walnąłeś swoje "przemyślenia" NIE raczywszy najpierw wątku przeczytać w całości i zrozumieć tego co tam wcześniej napisano, ot włazło takie coś i z maty wrzeszczy nie zauważywszy, ze znaczną część jego tez juz dawno na tym wątku podał kto inny i, że je zweryfikowano.
Ot zacząłeś od ambriorystyki i tak Ci już zostało ,
Definciję ambriorystyki mogę podać , ale nie radzę o to prosić.
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
Ambioryks 
Yoda

Posty: 893
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 13 Kwietnia 2010, 11:58   

dalambert napisał/a
NIE raczywszy najpierw wątku przeczytać w całości i zrozumieć tego co tam wcześniej napisano

Przeczytałem cały temat już 22 stycznia 2009. Jak już napisałem.
dalambert napisał/a
znaczną część jego tez juz dawno na tym wątku podał kto inny i, że je zweryfikowano.

No właśnie nie zweryfikowano. Podałem, że wiele teoretycznych zarządzeń dotyczących inkwizycji w praktyce pozostało martwymi literami, bo inkwizytorzy nauczyli się to obchodzić. Jakbyś czytał uważniej moje posty, to byś je zrozumiał. no ale sam napisałeś, że posty zawierające powyżej tysiąca znaków (co to w ogóle za liczenie jakieś?! :evil: ) są nieczytelne - czym wyraziłeś swój stosunek do moich postów i wczytywania się w moje argumenty. Nie raczyłeś przeczytać moich postów do końca. Nie odpowiedziałeś na nie, nie raczyłeś się odnieść.

BTW, liczyłem na ciebie, kiedy zakładałem temat o stosunku Kościoła do Polski w historii. Ale w ogóle się tam nie odezwałeś.

EOT.
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 13 Kwietnia 2010, 12:00   

Ambioryks, Kaziu nie mecz ojca puść tego pawia :evil:
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
Zgaga 
Nerwus


Posty: 5716
Skąd: Grochów
Wysłany: 13 Kwietnia 2010, 13:21   

baranek napisał/a
ja tam Ambioryksa rozumiem. pisze chłopak posta z pytaniem jakimś. wielowątkowym. rozbudowanym. takim na sześć stron maszynopisu. najeżonym cytatami. z klasyków. z wikipedii. z GG. i z licznych innych źródeł. namęczy się. naszarpie. naszuka. powkleja. wrzuci. a tu mu jakiś spamer odpowiada: :shock:
każdy by się wkurzył.

Cały dowcip porozumiewania się w necie polega na tym, aby krótko i zwięźle napisać o co chodzi. Nie wykładać, nie dywagować, nie zastanawiać się co jest za, co przeciw, a trafić w sedno. Inaczej nikt tego nie przeczyta.
_________________
Posiadanie książki jest formą lektury
- J. Pilch
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group