Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Regulamin forum a prawo do spamowania

Czy popierasz wprowadzenie zakazu spamowania i nabijania postów?
Tak
9%
 9%  [ 4 ]
Nie
90%
 90%  [ 38 ]
Głosowań: 42
Wszystkich Głosów: 42

Autor Wiadomość
Ambioryks 
Yoda

Posty: 893
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 12 Kwietnia 2010, 12:54   Regulamin forum a prawo do spamowania

Z tematu o zasadach panujących na forum: co sądzicie o tym, by do regulaminu dodać punkt zabraniający spamowania i pisania postów niewnoszących nic do dyskusji/opinii bez uzasadnienia/jednozdaniówek/postów zawierających jedynie emotikony? Na wzór np. punktów:

"Post = wypowiedź. Nie można wysyłać wiadomości w stylu "Mnie także", "Ja tez chce", "Podeślij także mnie", "heh dobre" itp. Jeżeli chcesz przesłać dla autora prośbę, pochwałę to użyj "Prywatna Wiadomość - PW. Dbamy o poziom dyskusji i tego typu wiadomości będę bezwzględnie i bez uprzedzenia usuwane."

Lub:

"Należy powstrzymywać się od nabijania - pisania postów tylko po to, aby zwiększyć ich ilość w profilu. Posty zawierające jedynie emotikony, jeden wyraz lub nic nie wnoszące do tematu zdania typu "też miałem taki problem", "nie wiem jak Ci pomóc", etc będą kasowane."

Ja jestem za, gdyż uważam, że podniosłoby to poziom forum i zwiększyło rzeczowość dyskusji.
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 12 Kwietnia 2010, 13:05   

Pytanie jest tendencyjne. Jak już wspomniała chyba merula, nabijanie sobie postów nie jest tu niczyim celem życiowym, a spamoza bywa naturalnym elementem tego forum i ma charakter przyjacielskich potyczek.

Mimo wszystko zagłosowałem. Na "Nie".
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
Ziemniak 
Agent dołu


Posty: 5980
Skąd: Kraków
Wysłany: 12 Kwietnia 2010, 13:07   

Ambioryks napisał/a
Ja jestem za, gdyż uważam, że podniosłoby to poziom forum i zwiększyło rzeczowość dyskusji.


Poziomowi forum nic nie brakuje, a dyskusje nie są jedynym sensem jego isnienia. Głosuję na "Nie"
_________________
Starzejesz się gdy odgłosy, które wydawałeś kiedyś w trakcie seksu wydajesz obecnie wstając z łóżka
 
 
 
Romek P. 
Pan na Literkach


Posty: 4363
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 12 Kwietnia 2010, 13:09   

Póki BARDZO precyzyjnie nie zdefiniujesz, co to jest spam, jestem na nie - i tak zagłosowałem.

Wszystko zależy od KONTEKSTU. Bez trudu znajdę na tym forum one-linery, które nie są spamem. Emotki, które są świetnym komentarzem. MNam wrażenie, że celujesz w jednego czy dwóch użytkowników :)
 
 
Martva 
Kylo Ren


Posty: 30898
Skąd: Kraków
Wysłany: 12 Kwietnia 2010, 13:09   

Ziemniak, Chal-Chenet, racja.
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.

skarby
szorty
 
 
Kai 
Bloody Mary


Posty: 10167
Skąd: Śląsk
Wysłany: 12 Kwietnia 2010, 13:12   

Nie i jeszcze raz nie.
Rozmowa ma być żywa i tak tutaj jest. Nie lubię jednowyrazowców i postów emotkowych, ale to kwestia przyzwyczajenia.

Chal-Chenet, taaa, jeszcze cztery posty, no! :twisted:

P.S. "Prawo do spamowania?" Spamować każdy może. Jeden lepiej drugi gorzej :lol:
Ostatnio zmieniony przez Kai 12 Kwietnia 2010, 13:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 12 Kwietnia 2010, 13:12   

Mówisz? ;P: :mrgreen:
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
Zgaga 
Nerwus


Posty: 5716
Skąd: Grochów
Wysłany: 12 Kwietnia 2010, 13:12   

Spamowanie jest tu skutecznie tępione przez modów, a krótkie wypowiedzi i emotikony odzwierciedlają stosunek piszącego. Zatem jestem na nie.
_________________
Posiadanie książki jest formą lektury
- J. Pilch
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 12 Kwietnia 2010, 13:13   

Romek P., miałem zamiar sie wypowiedzieć szerzej, ale Ty właściwie powiedziałeś to co i ja chciałem powiedzieć.
Jestem na nie.
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
shenra 
Wielki Kosmiczny Chomik Naczelna Biskupa


Posty: 24980
Skąd: z Nikąd
Wysłany: 12 Kwietnia 2010, 13:16   

Są tu wystarczające 'mechanizmy' (czytaj zasady, użyszkodnicy, modzi), które blokują spam. Sama używam pojedynczych emotek, czy też zdań. Jestem na nie.
_________________
Chomikowo obłędnie, lekko neurotycznie w granicach perwersji. "Niuplać dzyndzla" :D specially for smert :D
Przesiądź się!
Przegubowy kotecek!
chomik w świecie
 
 
 
Ambioryks 
Yoda

Posty: 893
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 12 Kwietnia 2010, 13:20   

Ziemniak napisał/a
dyskusje nie są jedynym sensem jego isnienia.

A ja myślałem, że jest to forum dyskusyjne...
Zgaga napisał/a
krótkie wypowiedzi i emotikony odzwierciedlają stosunek piszącego.

Ale przecież chyba w dyskusjach nie chodzi o to, żeby odzwierciedlony został stosunek piszącego do czegoś, tylko o to, żeby do czegoś dojść w dyskusji?
 
 
ketyow 
Jim Raynor


Posty: 11344
Skąd: z domu
Wysłany: 12 Kwietnia 2010, 13:21   

Również na nie. Przedmówcy powiedzieli już co i ja miałem do powiedzenia, forum nie potrzeba takich zmian, jest komu pilnować porządku i ten porządek myślę, że mamy na bardzo przyzwoitym poziomie. Jednozdaniowe posty nic nie wnoszące do dyskusji często też są potrzebne.
_________________
http://ketyow.deviantart.com
http://www.biblionetka.pl/
 
 
 
Kai 
Bloody Mary


Posty: 10167
Skąd: Śląsk
Wysłany: 12 Kwietnia 2010, 13:24   

Ambioryks napisał/a

Ale przecież chyba w dyskusjach nie chodzi o to, żeby odzwierciedlony został stosunek piszącego do czegoś, tylko o to, żeby do czegoś dojść w dyskusji?

Askont.
Dyskusja to także dzielenie się opiniami na dany temat, niekoniecznie ktoś musi kogoś od razu przekonać i niekoniecznie wszyscy muszą przyjąć jeden punkt widzenia. Każdy może odejść ze swoim zdaniem, ale wzbogaci się o opinie innych.
 
 
shenra 
Wielki Kosmiczny Chomik Naczelna Biskupa


Posty: 24980
Skąd: z Nikąd
Wysłany: 12 Kwietnia 2010, 13:27   

Ambioryks napisał/a
Ale przecież chyba w dyskusjach nie chodzi o to, żeby odzwierciedlony został stosunek piszącego do czegoś, tylko o to, żeby do czegoś dojść w dyskusji?
Czy na żywo, jak zdarza Ci się z kimś rozmawiać, nie robisz min? Ba! Jak ktoś Ci dowcip opowie, zamiast śmiać się(o tu tu wyraża to pojedyncza emotka, damn), wyprowadzasz wywód logiczny, komentujesz z zimną krwią, czy przechodzisz do kontrdowcipu? I don't think so.
_________________
Chomikowo obłędnie, lekko neurotycznie w granicach perwersji. "Niuplać dzyndzla" :D specially for smert :D
Przesiądź się!
Przegubowy kotecek!
chomik w świecie
 
 
 
Ziemniak 
Agent dołu


Posty: 5980
Skąd: Kraków
Wysłany: 12 Kwietnia 2010, 13:28   

Ambioryks napisał/a
A ja myślałem, że jest to forum dyskusyjne...


Widzisz Ambioryks, twój problem polega na tym, że za dużo myślisz, a za mało wyciągasz wniosków. Może wyniki tej ankiety pomogą ci zrozumieć, że nie jesteś pępkiem świata, geniuszem jedynym i nieomylnym :mrgreen:
_________________
Starzejesz się gdy odgłosy, które wydawałeś kiedyś w trakcie seksu wydajesz obecnie wstając z łóżka
 
 
 
Sandman 
Rumburak


Posty: 2079
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 12 Kwietnia 2010, 13:32   

Ambioryks napisał/a
Ziemniak napisał/a:
dyskusje nie są jedynym sensem jego isnienia.

A ja myślałem, że jest to forum dyskusyjne...


A ja myślałem, że to forum dyskusyjne na tematy dotyczące przede wszystkim fantastyki. Widać nazwa mnie zmyliła. Przypomnij mi Ambioryks, w ilu tematach poświęconych fantastyce się udzielasz??

Co do ankiety - zdecydowane NIE!
_________________
"Życie to taki dziwny teatr, gdzie tragedia miesza się z farsą, scenariusz piszą sami aktorzy, suflerem jest sumienie i nigdy nie wiadomo, kiedy otworzy się zapadnia."
Andrzej Majewski
 
 
 
Ambioryks 
Yoda

Posty: 893
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 12 Kwietnia 2010, 13:34   

Kai napisał/a
Askont.

Czy to inna forma "A skąd"?
Kai napisał/a
niekoniecznie ktoś musi kogoś od razu przekonać i niekoniecznie wszyscy muszą przyjąć jeden punkt widzenia.

A gdzie ja napisałem, że ktoś musi kogoś od razu przekonać? I że wszyscy muszą przyjąć jeden punkt widzenia?
Chodziło mi o to, że dyskusja musi dokądś prowadzić. A spamy, posty zawierające jedynie emotki lub jednozdaniówki do niczego nie prowadzą.
shenra napisał/a
Czy na żywo, jak zdarza Ci się z kimś rozmawiać, nie robisz min? Ba! Jak ktoś Ci dowcip opowie, zamiast śmiać się(o tu tu wyraża to pojedyncza emotka, damn)

Kiedy na forum przeczytam coś śmiesznego, nie wstawiam postów w ogóle. Emotki traktuję tylko jako marginesowe dodatki do tekstu, a nie jako coś pierwszoplanowego. Czasami (na innych forach) wyjątkiem jest szałtboks, którego jednak tutaj nie ma.
shenra napisał/a
I don't think so.

Dlaczego napisałaś to po angielsku?
Ziemniak napisał/a
pomogą ci zrozumieć, że nie jesteś pępkiem świata, geniuszem jedynym i nieomylnym

:shock: A niby jak mógłbym teraz nagle zrozumieć coś, o czym wiem już od wielu lat?
 
 
merula 
Pani z Jeziora


Posty: 23494
Skąd: przystanek Alaska
Wysłany: 12 Kwietnia 2010, 13:34   

i ja też "nie"

:mrgreen:

Ambioryks napisał/a
A ja myślałem, że jest to forum dyskusyjne...


chyba inaczej rozumiemy pojęcie dyskusji.
_________________
Kobiety dzielą się na te, które nie wiedzą czego chcą i na te, które chcą, ale nie wiedzą czego.
 
 
Romek P. 
Pan na Literkach


Posty: 4363
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 12 Kwietnia 2010, 13:34   

:)

E: To był komentarz do Sandmana.
 
 
Martva 
Kylo Ren


Posty: 30898
Skąd: Kraków
Wysłany: 12 Kwietnia 2010, 13:36   

Sandman napisał/a
w ilu tematach poświęconych fantastyce się udzielasz??


Pamiętam jedną recenzję Martixa ^^
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.

skarby
szorty
 
 
shenra 
Wielki Kosmiczny Chomik Naczelna Biskupa


Posty: 24980
Skąd: z Nikąd
Wysłany: 12 Kwietnia 2010, 13:37   

Ambioryks napisał/a

shenra napisał/a
Czy na żywo, jak zdarza Ci się z kimś rozmawiać, nie robisz min? Ba! Jak ktoś Ci dowcip opowie, zamiast śmiać się(o tu tu wyraża to pojedyncza emotka, damn)

Kiedy na forum przeczytam coś śmiesznego, nie wstawiam postów w ogóle. Emotki traktuję tylko jako marginesowe dodatki do tekstu, a nie jako coś pierwszoplanowego. Czasami (na innych forach) wyjątkiem jest szałtboks, którego jednak tutaj nie ma.
Pytałam o to, jak zachowujesz się na żywo, nie na forum. Na forum już wiem.

[quote="Ambioryks"]Dlaczego napisałaś to po angielsku? Bo taką miałam ochotę. :)
_________________
Chomikowo obłędnie, lekko neurotycznie w granicach perwersji. "Niuplać dzyndzla" :D specially for smert :D
Przesiądź się!
Przegubowy kotecek!
chomik w świecie
 
 
 
Kai 
Bloody Mary


Posty: 10167
Skąd: Śląsk
Wysłany: 12 Kwietnia 2010, 13:38   

Ambioryks napisał/a
Kai napisał/a
Askont.

Czy to inna forma A skąd?

Tak, to jest inna, Krewetkowa forma "A skąd". Odpowiadam pełnym zdaniem :twisted:
I bardzo mi się podoba, podobnie, jak określenie słowem "rurzowy" pewnego odcienia różu.

[quote="Ambioryks"]
A gdzie ja napisałem, że ktoś musi kogoś od razu przekonać? I że wszyscy muszą przyjąć jeden punkt widzenia?
Chodziło mi o to, że dyskusja musi dokądś prowadzić. A spamy, posty zawierające jedynie emotki lub jednozdaniówki do niczego nie prowadzą.

Jak to nie? Do rozwinięcia/kontynuacji dyskusji dalej lub ukierunkowania jej nieco inaczej.
 
 
Ambioryks 
Yoda

Posty: 893
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 12 Kwietnia 2010, 13:39   

Sandman napisał/a
to forum dyskusyjne na tematy dotyczące przede wszystkim fantastyki.

Kiedy rejestrowałem się na tym forum, nie wiedziałem nawet, że jest to forum jakiegoś czasopisma ani że w ogóle istnieje jakieś czasopismo pod tytułem: "Science fiction, fantasy & horror". Chodziło mi o temat dotyczący inkwizycji. Reszta przyszła sama później.
Sandman napisał/a
w ilu tematach poświęconych fantastyce się udzielasz??

Nie licząc tematu o Matriksie, to chyba w jednym - o filmach.
 
 
Ziemniak 
Agent dołu


Posty: 5980
Skąd: Kraków
Wysłany: 12 Kwietnia 2010, 13:40   

Ambioryks napisał/a

Ziemniak napisał/a
pomogą ci zrozumieć, że nie jesteś pępkiem świata, geniuszem jedynym i nieomylnym

:shock: A niby jak mógłbym teraz nagle zrozumieć coś, o czym wiem już od wielu lat?


To dziwne, bo twoje zachowanie jakoś o tym nie świadczy.
_________________
Starzejesz się gdy odgłosy, które wydawałeś kiedyś w trakcie seksu wydajesz obecnie wstając z łóżka
 
 
 
shenra 
Wielki Kosmiczny Chomik Naczelna Biskupa


Posty: 24980
Skąd: z Nikąd
Wysłany: 12 Kwietnia 2010, 13:41   

Ambioryks napisał/a
Kiedy rejestrowałem się na tym forum, nie wiedziałem nawet, że jest to forum jakiegoś czasopisma ani że w ogóle istnieje jakieś czasopismo pod tytułem: Science fiction, fantasy & horror. Chodziło mi o temat dotyczący inkwizycji. Reszta przyszła sama później.
To może najpierw trzeba się było rozglądnąć, gdzie trafiłeś. :)
_________________
Chomikowo obłędnie, lekko neurotycznie w granicach perwersji. "Niuplać dzyndzla" :D specially for smert :D
Przesiądź się!
Przegubowy kotecek!
chomik w świecie
 
 
 
baranek 
Wróbel galaktyki


Posty: 5606
Skąd: Toruń
Wysłany: 12 Kwietnia 2010, 13:43   

nie

e: krótka odpowiedź na postawione w ankiecie pytanie, czy spam?
_________________
Życie, ku*wa, jest nowelą.

"Pisze się po to, żeby było napisane" - Zygmunt Kałużyński
Ostatnio zmieniony przez baranek 12 Kwietnia 2010, 13:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
merula 
Pani z Jeziora


Posty: 23494
Skąd: przystanek Alaska
Wysłany: 12 Kwietnia 2010, 13:43   

Ambioryks napisał/a
Kiedy rejestrowałem się na tym forum, nie wiedziałem nawet...


biedaku, znowu czegoś nie wiedziłeś.

ale teraz już chyba wiesz? i może nawet zauważyłes, ze jest to nieco inne miejsce? to może uszanuj tę inność i specyfikę, zamiast nalegać na zmiany i sprowadzenie nas do formatu tych, które znałes wcześniej?
_________________
Kobiety dzielą się na te, które nie wiedzą czego chcą i na te, które chcą, ale nie wiedzą czego.
 
 
Sandman 
Rumburak


Posty: 2079
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 12 Kwietnia 2010, 13:47   

Nie no padnę. Biedny człecze rejestrowałeś się na Forum Science Fiction Fantasy & Horror nie zdając sobie sprawy co jest głównym tematem istnienia forum?? :shock: To jego oficjalna nazwa od lat. Wyskakująca przy każdej okazji, a Ty biedaku, nie wiedziałeś.
_________________
"Życie to taki dziwny teatr, gdzie tragedia miesza się z farsą, scenariusz piszą sami aktorzy, suflerem jest sumienie i nigdy nie wiadomo, kiedy otworzy się zapadnia."
Andrzej Majewski
 
 
 
Martva 
Kylo Ren


Posty: 30898
Skąd: Kraków
Wysłany: 12 Kwietnia 2010, 14:02   

Ambioryks napisał/a
Kiedy rejestrowałem się na tym forum, nie wiedziałem nawet, że jest to forum jakiegoś czasopisma ani że w ogóle istnieje jakieś czasopismo pod tytułem: Science fiction, fantasy & horror.


Kojarzy mi się od razu taka piosenka Elektrycznych Gitar...
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.

skarby
szorty
 
 
merula 
Pani z Jeziora


Posty: 23494
Skąd: przystanek Alaska
Wysłany: 12 Kwietnia 2010, 14:04   

która?
_________________
Kobiety dzielą się na te, które nie wiedzą czego chcą i na te, które chcą, ale nie wiedzą czego.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group