Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Cyberpunk
Autor Wiadomość
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 19 Maj 2013, 09:04   

To jest tylko zwykła tablica ogłoszeń. Dyskutujecie w niewłaściwym miejscu.
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37529
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 19 Maj 2013, 11:08   

Lis Rudy napisał/a
Fidel-F2, jak chce przeczytać Neuromancera, to niech go przeczyta i sam wyrobi sobie o tej powieści opinię. Albo się spodoba albo powie że to kupa jakaś.
Jak przyjaciel nieostrożnie podchodzi do przepaści to go ostrzegam niespecjalnie dbając o jego opinię na temat swobodnego spadku.

Lis Rudy napisał/a
A czy legenda się zestarzała i nie warto jej przez to przeczytać? Przecież westerny Sergio Leone oglądane w obecnych czasach też jawią się jako śmieszna ramota a jednak mają swoich wielbicieli.




Zabiłeś mnie normalnie. Trzy razy mnie zabiłeś a potem jeszcze raz. Westerny Sergio Leone to kwintesencja doskonałości. Były doskonałe gdy powstały, są doskonałe teraz i będą doskonałe za pięćdziesiąt lat. To tak jak Kind of Blue Davisa, płyty Led Zeppelin, Paragraf 22 Hellera, 2001: Odyseja kosmiczna Kubricka, obrazy Salvadora Dali czy kilka flaszeczek w lipcowe, leśne popołudnie w gronie kilku przyjaciół. To są dzieła skończenie doskonałe. A Neuromancer to kupa rozsmarowana na krawężniku. Za tego typu porównanie powinieneś zapłacić grzywnę albo odsiedzieć trzy miesiące w obozie pracy na Białorusi.

Nie rób tego więcej

thinspoon napisał/a
No właśnie męczące to jest trochę. Chyba wpisy na tym podforum muszą dostać błogosławieństwo administracji, zanim się wyświetlą. Może po to, żeby nikt tu nie oferował rzeczy, których sprzedaż jest niezgodna z prawem? Może błądzę.
Wspólnymi siłami ustaliliśmy kiedyś, że w ten sposób admicja będzie chronić forum przed jednopostowymi użytkownikami, którzy będą traktować forum jako darmową tablicę reklamową.

Rafał napisał/a
To jest tylko zwykła tablica ogłoszeń. Dyskutujecie w niewłaściwym miejscu.
Zauważyłeś. Nadzwyczaj spostrzegawczy z Ciebie młodzian. Kilka postów wyżej prosiłem co by wydzielić dyskusję. Był gorat, olał, Ty bystrze zauważyłeś, że autobus się popsuł, ciekawe czy kto sie w końcu zlituje. Pewnie na kobiety będzie trzeba poczekać.
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Lynx 
Wyduldas Napfluj


Posty: 7038
Skąd: znad morza
Wysłany: 19 Maj 2013, 11:16   

Fidel-F2 napisał/a
ciekawe czy kto sie w końcu zlituje. Pewnie na kobiety będzie trzeba poczekać


Dziękuję Fidel-F2, rozbawiłeś mnie :mrgreen:
_________________
http://zrozumiecswiat.pl/7.html
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37529
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 19 Maj 2013, 11:21   

Na zdrowie Lynx

Dzięki Witchma
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Witchma 
Jokercat


Posty: 24697
Skąd: Zgierz
Wysłany: 19 Maj 2013, 11:25   

Ależ nie ma za co :)
_________________
Basically, I believe in peace and bashing two bricks together.

"Wszystkie kobiety są piękne, tylko po niektórych tego nie widać."
/Maria Czubaszek/
 
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 21 Maj 2013, 11:20   

Zejdźcie z Fidela, rzuca dobrą radę i tyle. Moge posłuchać ale nie muszę.

Diamentowy wiek faktycznie miał pewien urok ale chyba nie do końca był dla mnie. Zamieć - postaram się zapoznać z tytułem, dzięki!

Po prostu chcę się wkręcić nieco w cyberpunk. Mam na to ochotę ;)
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
ketyow 
Jim Raynor


Posty: 11344
Skąd: z domu
Wysłany: 14 Czerwca 2013, 20:06   

Nowe Coś na progu jako temat numeru ma cyberpunk.
_________________
http://ketyow.deviantart.com
http://www.biblionetka.pl/
 
 
 
joe_cool 
Babe - świnka z klasą


Posty: 4817
Skąd: wrotzlaff
Wysłany: 16 Czerwca 2013, 22:13   

Wprawdzie nie książkowo, a filmowo, ale też o cyberpunku. Jakby ktoś był pod koniec lipca we Wro, to takie atrakcje się przewiduje: http://www.nowehoryzonty.pl/artykul.do?id=1581
_________________
"Work is the curse of the drinking classes." O.Wilde
 
 
 
JJ_gang 
Gollum

Posty: 17
Skąd: Bojanowo city :)
Wysłany: 23 Sierpnia 2013, 22:00   

Witam,
joe_cool napisał/a
Wprawdzie nie książkowo, a filmowo, ale też o cyberpunku. Jakby ktoś był pod koniec lipca we Wro, to takie atrakcje się przewiduje: http://www.nowehoryzonty.pl/artykul.do?id=1581


Pozycje ciekawe i o wstydzie czesci nie znam. Jeszcze zamienic 'Hardware' (cienki ten terminator, terminatory takie typowe to w ogole sa cyberpunkowe?) na 'eXistenz' powiedzmy. Czy 'Brainstorm' albo lepiej 'Mindwarp' (w koncu jak 'Wideodrome' pasuje to i te moga byc).
 
 
Rutger Hauer 3D 
Gollum

Posty: 9
Skąd: Melmac
Wysłany: 4 Wrzeœśnia 2014, 20:46   

Właśnie zbliżam się do końca Neuromancera i mogę powiedzieć, że jest to niezła książka. Na pewno żadne legendarne dzieło, ale też nie żadna kupa ani nic brązowego. Mimo, że książka jest naprawdę stara, to opisane tam technologie są naprawdę ciekawe. Na minus jest niestety styl autora. Miejscami jest bardzo chaotyczny i można się po gubić.
Trzeba być fanem cyberpunka żeby polubić tą książkę bo nie jest łatwa do czytania. Ja akurat jestem.
_________________
Tusk, ty koniu trojański.
 
 
m_m 
Sandman

Posty: 1194
Skąd: Polska
Wysłany: 4 Wrzeœśnia 2014, 20:55   

Kpisz?
Jesteś fanem cyberpunka i twierdzisz, ze dopiero teraz czytasz powieść która, prawdę mówiąc, zapoczątkowała ten gatunek :fp: Resztę Twojej wypowiedzi pozostawiam bez komentarza :mrgreen:
_________________
W postach wyrażam własne poglądy i nie pretenduję do tytułu jedynej nieomylnej osoby na tym forum.
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37529
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 4 Wrzeœśnia 2014, 21:21   

Neuromacer to kupa, rekordowo nieudolnie napisany gniot.
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Rutger Hauer 3D 
Gollum

Posty: 9
Skąd: Melmac
Wysłany: 4 Wrzeœśnia 2014, 21:22   

To nie komentuj. Żadna strata.
Akurat cyberpunk nie występuje jedynie w literaturze. To mogą być filmy, rpg, a nawet gry karciane. I tego wszystkiego można być fanem. Literaturą CP interesuję się od niedawna. Po za tym co to za zasada, że trzeba zaczynać od klasycznych pozycji. Równie dobrze mógłbym kilkanaście nowszych książek przeczytać, a dopiero potem Neuromancera.
Odechciewa się pisania kiedy trafia się na takiego przemądarzałego typa jak m_m.
_________________
Tusk, ty koniu trojański.
 
 
m_m 
Sandman

Posty: 1194
Skąd: Polska
Wysłany: 4 Wrzeœśnia 2014, 21:31   

Fidel-F2 napisał/a
Neuromacer to kupa, rekordowo nieudolnie napisany gniot.
No nie, az taki gniot to nie jest. Powieść ma klimat i wizję, kiedyś bardzo mi się podobała, ale teraz nie wiem czy nie rozczarowałbym się.
Rutger Hauer 3D napisał/a
Odechciewa się pisania kiedy trafia się na takiego przemądarzałego typa jak m_m.
To nie pisz. Zadna strata.
_________________
W postach wyrażam własne poglądy i nie pretenduję do tytułu jedynej nieomylnej osoby na tym forum.
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 4 Wrzeœśnia 2014, 21:34   

m_m, jesteś niegrzeczny wobec Rutgera Hauera 3 D,.
 
 
thomas2411 
Vampirella


Posty: 591
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 4 Wrzeœśnia 2014, 21:55   

m_m napisał/a
Kpisz?
Jesteś fanem cyberpunka i twierdzisz, ze dopiero teraz czytasz powieść która, prawdę mówiąc, zapoczątkowała ten gatunek :fp: :mrgreen:


Ja jestem fanem Androida, ale nie oznacza to, że zaczynając przygodę z Androidem robiłem to od wersji 1.0 która zapoczątkowała oficjalne wersje systemu, pomimo tego, że wtedy była dostępna wersja 1.6

Chyba mylisz pojęcie bycia fanem z byciem pasjonatem.
 
 
konopia 
Marudny maruda marudzący


Posty: 2032
Skąd: DN36
Wysłany: 4 Wrzeœśnia 2014, 22:51   

Neuromancera nie skończyłem, jakoś mi nie pasował, odłożyłem i nie wróciłem
ale mogę polecić "Zamieć" imo dużo lepsza pozycja niż Neuromancer.
_________________
Powinniśmy szanować poglądy religijne bliźnich, ale tylko w takim sensie i do takiego stopnia,
do jakiego szanujemy czyjeś przekonanie, że jego żona jest piękną kobietą, a dzieci bardzo mądre.
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37529
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 4 Wrzeœśnia 2014, 23:07   

m_m napisał/a
No nie, az taki gniot to nie jest.
Nie wiem, ale nie spotkałem wiele książek, które napisane by były gorzej. Kilka, może kilkanaście.
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 4 Wrzeœśnia 2014, 23:07   

Panwie nie ma obwiązku zaczynania od "prafzieła", nie jesteście historykami literatury :wink:
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
thomas2411 
Vampirella


Posty: 591
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 4 Wrzeœśnia 2014, 23:12   

dalambert :bravo
 
 
m_m 
Sandman

Posty: 1194
Skąd: Polska
Wysłany: 4 Wrzeœśnia 2014, 23:28   

Dalambertowi zapewne chodziło o ,,pradzieło"". Niby nie ma obowiązku od niego zaczynać, ale moim zdaniem, po prostu warto. I chyba dlatego zbyt emocjonalnie na początku podszedłem do tematu, wybaczcie.
Uwazam ze trzeba znać historię gatunku którego jest się fanem/pasjonatem.
A jaka jest róznica między fanem a pasjonatem szanowny Thomasie?
_________________
W postach wyrażam własne poglądy i nie pretenduję do tytułu jedynej nieomylnej osoby na tym forum.
 
 
thinspoon 
Ming of Mongo


Posty: 2533
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 5 Wrzeœśnia 2014, 00:04   

Fidel-F2 napisał/a
m_m napisał/a
No nie, az taki gniot to nie jest.
Nie wiem, ale nie spotkałem wiele książek, które napisane by były gorzej. Kilka, może kilkanaście.


A ja spotkałem całe tabuny i do Neuromancera wracam wcale chętnie.
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37529
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 5 Wrzeœśnia 2014, 06:50   

Strasznie kiepską literaturę wybierasz. Może spróbuj poczytać coś co jest dobrze napisane.
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 5 Wrzeœśnia 2014, 08:40   

Fidel-F2, a ty jakaś krucjatę odbywasz? aż przez ciebie mam teraz ochotę przeczytać te książkę :roll:
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21971
Skąd: Szmulki
Wysłany: 5 Wrzeœśnia 2014, 08:45   

Fidel ma rację, to kupa jest. Ale jeśli ktoś ma ochotę na kupę to czemu mu zabraniać?
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
thomas2411 
Vampirella


Posty: 591
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 5 Wrzeœśnia 2014, 08:54   

m_m napisał/a
A jaka jest róznica między fanem a pasjonatem szanowny Thomasie?


W mojej definicji fan czegoś, to po prostu osoba, która coś bardzo lubi. Dajmy na to nurkowanie. Zawsze jak jedzie na wakacje, to nurkuje, szuka możliwości nurkowania w okolicy zamieszkania itp. Ale nie zna np parametrów technicznych wszystkich butli gazowych i głębokości 19 największych głębin świata.

Pasjonat natomiast każdą wolną chwilę poświęca na dokształcanie się, ćwiczenia itp, literatura, to o nurkowaniu, spotkania ze znajomymi, to większość tematyka nurkowania, po prostu tym żyje.

A poza tym nie widziałem nigdzie rozpiski, co trzeba robić i w jakiej kolejności jeżeli jest się fanem czegoś tam. Jeżeli Rutger Hauer 3D jest fanem Cyberpunka to niby co? Ma przeczytać konkretne pozycje literatury, w konkretnej kolejności, zakupić 4 koszulki z napisem Cyberpunk czarne, z napisem najmniej wielkości 50% rozmiaru frontu koszulki, następnie obejrzeć wszystkie filmy w tym temacie w odpowiedniej kolejności synchronizując to z czytaniem literatury?

Szanowny m_m, Rutger Hauer 3D jest też świeżynką na forum, także myślę, że warto prowadzić miłą dyskusję, a nie rzucać od razu takie teksty.
 
 
cranberry 
Dziewczyna Brighelli


Posty: 762
Skąd: Lublin/Esensja
Wysłany: 5 Wrzeœśnia 2014, 09:06   

Rutger Hauer 3D, też mnie Neuromancer nie zachwycił. Tzn. podobał mi się, ale z książek Gibsona, które czytałam (oprócz niego - Trylogia Mostu, zbiór opowiadań), Neuromancer podobał mi się w sumie najmniej.

Styl Gibsona jest specyficzny i zasadniczo mi się PODOBA, ale w tej konkretnej książce właśnie niekoniecznie. Teraz już niestety nie pamiętam, czy to kwestia wyłącznie języka, czy też różnicy pokolenia i faktu, że my już żyjemy w cyberpunku i pewne rzeczy opisalibyśmy nie tyle innymi słowami, ile "innymi wrażeniami".
_________________
Nocą...
Cyberdziadek
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37529
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 5 Wrzeœśnia 2014, 09:19   

Dunadan, rozmawialiśmy kiedyś o Easy riderze. Z Neuromancerem jest podobnie. W swoim czasie był czymś nowym, trafiającym w duch czasu. Nikt nie zwracał uwagi na warsztat, wykonanie. Dziś okazuje się, że warsztatowo, rzemieślniczo, czysto literacko to okrutna padaka.

Krucjaty nie prowadzę, mam po prostu silną, wewnętrzną potrzebę zaprzeczania nieprawdzie.

Ale weź pożycz (broń Cię bogowie nie kupuj), albo ściągnij gdzieś na lewo z sieci (domaganie się pieniędzy za to coś powinno być karane łagrami) i przeczytaj ze 100 stron. Wtedy pogadamy.
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21971
Skąd: Szmulki
Wysłany: 5 Wrzeœśnia 2014, 09:41   

thomas2411 napisał/a
A poza tym nie widziałem nigdzie rozpiski, co trzeba robić i w jakiej kolejności jeżeli jest się fanem czegoś tam.


Teoretycznie masz rację. Ale można wyrazić zdziwienie że ktoś kto "w pierwszych słowach swego listu" przedstawia się jako miłośnik gatunku nie zna pozycji od której cały gatunek wziął początek?

"Jestem miłośnikiem zup, dziś właśnie jem grochówkę. Dziwna zupa i nie wiem czy mi smakuje""

Facet, ty nie jesteś miłośnik tylko profan! - zakrzyknąłbym z miejsca. Hihi.
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37529
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 5 Wrzeœśnia 2014, 09:52   

Kruk Siwy, nie smakuje Ci tą zupę?
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group