Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Tytoń
Autor Wiadomość
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 4 Marca 2010, 17:40   Tytoń

Nie w kontekście rzucania, tylko smakowania. :)

Zakupiłem sobie ostatnio tabakę "Ozona Cherry". Mmmm. Cóż za aromacik! Jak to przy tabakach Poschla, jest dosyć grubo mielona i wilgotna, a aromat, zgodnie z opisem, bardzo wiśniowy, utrzymuje się w nosie dosyć długo. Aż po zażyciu nie chciało mi się nawet zapalić papierosa, by nie psuć sobie tego przyjemnego wrażenia.

Poza tym w weekend zamiast palenia, użytkowałem sobie snusa "Thunder Frosted". Snus to tytoń doustny, do trzymania pod wargą, nikotyna wydziela się dodziąsłowo. Ten gatunek dosyć mocno szczypie w dziąsła, na początku ciężko się przyzwyczaić, ale potem jest lepiej. Gorzej tylko gdy zaczyna spływać do gardła, wtedy najlepiej popić sobie czymś.

A czy inni użytkownicy forum też czerpią z bogatego asortymentu wyrobów tytoniowych? :)
Jakieś fajeczki, cygarka? Papieroski może?
Co lubicie, czego nie?
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
hardgirl123 
Kaznodzieja

Posty: 2441
Skąd: Kraków
Wysłany: 4 Marca 2010, 17:49   

tabaka od Poschla- mentolowa :> bardzo lubię :)
_________________
Władza jest po to, by świat nie rozpadł się na tysiące kawałków.
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 4 Marca 2010, 18:05   

To ta?

Jak na mój gust dosyć delikatna, nie wiem nawet czy nie aż nazbyt, ale może to przez to, że od liceum wolałem porządne kopnięcie Red Bulla. :D
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
Magnik 
Jaskier


Posty: 90
Skąd: Poznań
Wysłany: 4 Marca 2010, 19:20   

Chal, ciekawi mnie jak z resztą Twoich używek? ;P:
_________________
www.magnik.flog.pl
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 4 Marca 2010, 19:26   

Pozatytoniowe?
Do alkoholu jest inny wątek, a o jeszcze innych pisać zabrania prawo. :mrgreen:
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
Magnik 
Jaskier


Posty: 90
Skąd: Poznań
Wysłany: 4 Marca 2010, 19:34   

Miałam na myśli ściśle tytoniowe używki :mrgreen:
_________________
www.magnik.flog.pl
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 4 Marca 2010, 19:53   

A to z tytoniowych to jedynie tabaka, snus i papierosy obecnie. Cygaro od wielkiego święta, i to raczej tylko jak zostanę poczęstowany, sam nie kupuję, fajki nie palę.
Co do papierosów, najlepsze jakie paliłem, to Djarumy. Te, które podeszły mi najbardziej to były zdaje się "special". Z dodatkiem goździków, aromatyzowane i ze słodkim ustnikiem. Po prostu rewelacja.
Z tym, że za drogie są, by palić je regularnie. Ostatnio najczęściej palę Chesterfieldy, które są jeszcze po 8,40, reszta poszła już w górę. Może te zresztą też... Nie wiem, w kiosku, w którym się zaopatruję jeszcze są w starej cenie.

Widzę, że reszta forum nie ma nałogów, cóż, może to i dobrze... :mrgreen:
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
Żerań
[Usunięty]

Wysłany: 4 Marca 2010, 20:31   

Chal-Chenet napisał/a
Do alkoholu jest inny wątek, a o jeszcze innych pisać zabrania prawo. :mrgreen:


Eee, no co ty? Dlaczego prawo miałoby zabraniać PISAĆ o narkotykach, na przykład? Pisać można, sprzedawać, posiadać i używać już nie. Ja zresztą jestem za tym (chociaż nie używam) żeby trawkę zalegalizować do celów leczniczych i - być może - także dla relaksu, ale ja nie o tym chciałem pisać.

Tytoniu generalnie nie używam - fajki może wyglądają fajnie, to samo cygaro (jako atrybut sukcesu, hehe), ale podziękuję z kilku powodów. Po pierwsze: za drogie to cholerstwo, szlugi szczególnie. Po drugie - jednak obawa o zdrowie jest. Wystarczy mi groźba raka od schabowego. Natomiast tabaka - bardzo chętnie, zawsze i wszędzie, alpina, red bull i apricot. Wbrew pozorom tabaka - chociaż uzależnia - jest dużo mniej groźna dla zdrowia niż szlugi. Po trzecie - szlugi cuchną za bardzo. Tak więc: tytoń, jako taki, tak. Ale nie palę. :)
 
 
baranek 
Wróbel galaktyki


Posty: 5606
Skąd: Toruń
Wysłany: 4 Marca 2010, 20:36   

u mnie też jeszcze Chesterfieldy po 8.40. parodia nie? jedne z tańszych fajek. ostatnio na zmianę z Camelami. po 9.
a zaczynałem lata temu od Extra Mocnych [z czerwonym paskiem]. potem przez ponad dekadę były Mocne. kilkumiesięczna faza na Sporty. przez jakiś czas Biełamorkanały, bo miałem stały dostęp. a potem Żona poprosiła, żebym palił coś słabszego, skoro już muszę :twisted: to przez kilka lat Route 66, potem Raveny [waniliowe] i zwykłe niebieskie. ale ostatnio są droższe od Cameli, więc ćmikam Camele.
z ciekawszych rzeczy [legalnych] zdarzało mi się zakosztować Partagasów. niezapomniane przeżycie. :D
_________________
Życie, ku*wa, jest nowelą.

"Pisze się po to, żeby było napisane" - Zygmunt Kałużyński
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 4 Marca 2010, 21:17   

Żerań, co do trawki jestem podobnego zdania, może kiedyś doczekamy czasów, że i w Polsce będą coffee shopy, gdzie będzie można legalnie zapalić coś innego niż ćmiki...
Szkodliwość mniejsza, a i państwo miałoby kolejne źródło dochodu.

Masz rację, papierosy niestety strasznie śmierdzą. Mimo, że sam palę, gdy zdarza mi się nie zapalić przez jakiś czas, a do pomieszczenia wejdzie ktoś "świeżo po", czuć niesamowicie. A gdybym nie puszczał chmurki pewnie czułbym to jeszcze bardziej...

baranek, prawda, gdy zaczynałem palić L&M'y były za niecałe 5 złotych, cztery z czymś, o ile się nie mylę, przez te kilka lat strasznie poszło do góry... :/
Reveny waniliowe miały coś w sobie, od czasu do czasu bardzo lubiłem je zapalić, szkoda, że zeszły z rynku, chyba nie było zbyt dużego popytu, a szkoda. Inne waniliowe papierosy nie smakowały mi już tak bardzo jak te.
Co to są te "Partagasy"?
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 4 Marca 2010, 21:18   

Ja na razie tylko przypomnę, że jeszcze mamy najtrudniejszą do dostania
KASZEBSKO TOBAKA - od mistrza. Nasza , Własna - zakazana ! Cudo!
poznałem bursztynową i jałowcową :!: :!: :!:
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 4 Marca 2010, 21:21   

Czemu zakazana? Ma jakieś specjalne walory? :)
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
Magnik 
Jaskier


Posty: 90
Skąd: Poznań
Wysłany: 4 Marca 2010, 21:29   

http://www.naszekaszuby.p...hp?articleid=63
_________________
www.magnik.flog.pl
 
 
Ziemniak 
Agent dołu


Posty: 5980
Skąd: Kraków
Wysłany: 4 Marca 2010, 21:29   

Chal-Chenet napisał/a
Co to są te Partagasy?


Kubańskie papierosy z tytoniu cygarowego, charakterystyczne było to, że były pakowane filtrem w dół. Zabijały już przy pierwszym pociągnięciu :D

A ja bardzo miło wspominam papierosy "Magna", świetny smak, chyba najlepsze papierosy jakie paliłem.


No i oczywiście Gitanes bez filtra i z filtrem - mniam. :twisted:
_________________
Starzejesz się gdy odgłosy, które wydawałeś kiedyś w trakcie seksu wydajesz obecnie wstając z łóżka
 
 
 
Magnik 
Jaskier


Posty: 90
Skąd: Poznań
Wysłany: 4 Marca 2010, 21:33   

A moja znajoma ostatnio chwaliła się jakimiś papierosami (nazwy niestety nie pamiętam) z miętową nitką w środku. Ja nie palę, aczkolwiek faktycznie papieros konkretnie pachnie miętą.
_________________
www.magnik.flog.pl
 
 
baranek 
Wróbel galaktyki


Posty: 5606
Skąd: Toruń
Wysłany: 4 Marca 2010, 21:34   

Chal-Chenet, Partagasy to był chyba efekt wymiany gospodarczej z Kubą. przez krótki czas można je bylo dostać w melinach w toruńskich akademikach. nie wiem, czy bywały w kioskach. nigdy w życiu nie paliłem papierosa tak śmierdzącego jak Partagas. oczy łzawiły. ale miały miały moc!
dałem kumplowi macha ze słowami 'sztachnij się, ale tylko raz'. myślał, że to skręt i sztachnął się uczciwie. prawie musieliśmy go reanimować.
_________________
Życie, ku*wa, jest nowelą.

"Pisze się po to, żeby było napisane" - Zygmunt Kałużyński
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 4 Marca 2010, 21:43   

Chal-Chenet, Jeszcze za AWS mundre posły zakazały produkcji i sprzedaży tabaki w Polsce - więc mamy wspaniały import z Czech i Niemiec i Kaszubskie Podziemie Tabakowe :twisted:
ps. pomysł zdaje się wylazł od ówczśnie istniejącej nieboszczki Unii Wolności ;P:
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 4 Marca 2010, 22:10   

dalambert, no to totalnie bez sensu. Legalnie można nabyć z krajów, o których wspomniałeś, a naszej własnej nie. Czysta paranoja.
Niestety zakazany jest również snus, (podejrzewam, że z tego względu, że u nas monopol na nikotynę doustną mają firmy farmaceutyczne, a po poszerzeniu rynków nie miałyby już takich zysków...) trzeba sprowadzać go ze Szwecji, co podnosi nieco koszty, na szczęście kanały są. :D

baranek, chętnie bym kiedyś spróbował, może kiedyś się uda, jeśli jeszcze produkują oczywiście... :D
U nas w liceum krążyły legendy o marce "Black Death", ale kiedyś po dorwaniu paczki okazało się, że wcale nie są takie mocne, miały tylko opinię.

Magnik, dzięki za sznurka. ;)
A to o czym mówisz, to zapewne Marlboro Frost.
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 4 Marca 2010, 22:20   

Chłopaki Partagasy i Ligerosy te to miały kopa - ja jeszcze pamiętam jak tego było pełno w Polsce / po blokadzie Kuby/ , a i ten specjalny sklep Havana w al. Jerozolimskich w Warszawie - rumy, 100 gatunków cygar, langusty w puszkach, papierosy .
Skończyło się gdzieś okolo 1970 jak se kubańce przez Europę znalazły zbyt. :)
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
Żerań
[Usunięty]

Wysłany: 4 Marca 2010, 23:16   

Koniec zabawy, moi mili. Więcej dymka w Paradoksie nie zapalicie. Mnie tylko wkurza "zakaz sprzedaży wyborów tytoniowych przez Internet". Nie czytałem projektu ustawy, ale jeśli to prawda, to trzeba zrobić zapasy tabaki na dłuuuugi czas. Swoją drogą ustawa w takim kształcie może być niekonstytucyjna, bo z jednej strony księża (w domach zakonnych) czy starzy ludzie mogą palić, ale już zwykły Kowalski nie. Naruszona więc może być zasada równości wobec prawa.
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 4 Marca 2010, 23:48   

Żerań napisał/a
zakaz sprzedaży wyborów tytoniowych przez Internet

To już głupota.
Całe szczęście ja kupuję przez internet poza oficjalnymi sklepami.

Zwykły Kowalski nigdy nie równa się ojczulkowi, ci to zawsze będą mieć jakieś przywileje. :roll:
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
mBiko 
Кощей


Posty: 17377
Skąd: The Boat
Wysłany: 4 Marca 2010, 23:49   

Jestem zdecydowanym zwolennikiem tytoniu. Zwykle, chociaż rzadko, palę fajkę, ale nie stronię od cygar czy tabaki, a ostatnio zdarzyło mi się bliżej zapoznać z sziszą. Papierosów obecnie raczej unikam, chociaż bywały czasy, kiedy moja znajomość z nimi byłą bliska.
_________________
Wcale nie jestem pod wypływem kolaholu niek jaktórzy w zas pogli momyśleć.
Nie niestem jawet wpiłowie tak pojany jak pożecie mymyśleć.
 
 
Żerań
[Usunięty]

Wysłany: 4 Marca 2010, 23:54   

Chal-Chenet napisał/a
Zwykły Kowalski nigdy nie równa się ojczulkowi, ci to zawsze będą mieć jakieś przywileje. :roll:


Z ostatecznym osądem poczekam do wpisania ustawy do Dziennika Ustaw i dopiero potem zacznę ją krytykować na całego, ale po kolejnym rzucie oka (i celnych uwagach kumpla) sądzę, że ta ustawa jest niekonstytucyjna z jeszcze jednego powodu ( o ile to, co napisały media, jest prawdą). W momencie, kiedy zostaje zakazana sprzedaż wyrobów tytoniowych przez internet, naruszana jest zasada wolnej konkurencji, ponieważ ustawa ogranicza możliwości działania sklepów internetowych, ale nie tyka jednocześnie kiosków np. Albo się zakazuje sprzedaży tytoniu w całości, albo w ogóle się go nie zakazuje. A nie takie pierdu pierdu.

btw - prawdopodobnie po raz pierwszy Platformersi wkurzyli mnie do tego stopnia, że pójdę do mojej profesor od prawa konstytucyjnego i się po prostu spytam, czy mam rację. Takich bubli się nie pisze, no kaman.

E: ech, te media W poprzednim linku nie wspomniano ani słowem o poprawce ustawy...Ale i tak twierdzę, że ten zakaz sprzedaży tytoniu przez net to idiotyzm sprzeczny z konstytucją.
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 5 Marca 2010, 00:09   

Jeśli to zostanie w tym kształcie, to na pewno będą jeszcze poprawki, faktycznie dyskryminuje to sklepy internetowe i albo prohibicja będzie całkowita, albo będzie szereg modyfikacji.
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
corpse bride 
Marsjanin


Posty: 4085
Skąd: n. huta, krk
Wysłany: 5 Marca 2010, 02:02   

(sorki za brak polskiej czcionki, ale przy takim jestem kompie tu, na emigracji)

kiedys ktos mi podarowal przywieziony ze szwecji tyton do 'zucia'. i to byla jedna z najohydniejszych rzeczy, jakich probowalam. nikt z moich znajomych nie wytrzymal dlugo, ja probowalam kilka razy, ze moze trzeba sie przyzwyczaic, czy cos, ale ciagle tylko chcialo mi sie wymiotowac. ten zapach pamietam do dzis - mieszanka czegos zgnilego z czyms milym.

moj ulubiony tyton fajkowy to taki kwiatowy z ptaszkami na jasnym opakowaniu, nie wiem, czy jeszcze go robia, bo dawno nie kupowalam.

co do fajek, to bardzo lubie djarumy, ale jak ktos pisal - sa za drogie, a poza tym pewnie gdybym je palila stale (bo nie moge powiedziec 'codziennie'), to by mi moze zbrzydly. wiec pale inne rzeczy, ostatnio czarne marlboro, bo sa stosunkowo tanie, dobre i male, co jest fajne dla kogos, kto pali, zeby zapalic, a nie zeby sie nawdychac.
_________________
blog o życiu, blog o gotowaniu i galeria biżuterii.
 
 
hardgirl123 
Kaznodzieja

Posty: 2441
Skąd: Kraków
Wysłany: 5 Marca 2010, 07:10   

Chal tak to jest ta którą wkleiłeś :>
zostałam kiedyś poczęstowana kubański papierosem z tyoniem cygarowym, ale był ohydny i nie wypalłam nawet do połowy :)
zdarzyło mi się też spróbować różowego papierosa( nie wiem co to było) ale nawet mi przypadł do gustu :.
Djarumów musze spróbować :>
corpse,a gdzie w Krakowie kupujesz Djarumy:>??
_________________
Władza jest po to, by świat nie rozpadł się na tysiące kawałków.
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 5 Marca 2010, 08:03   

Żerań, czytaj synku ze zrozumieniem i NIE wygłaszaj opinii BEZ przeczytania ustawy - to co uchwalono w Sejmie jest MNIEJ restrykcyjne niż dotychczasowe przepisy . W PARADOXIE ZAPALIMY SWOBODNIE - JEST SALA DO PALENIA - CZYLI CAŁA PARA JAK ZAPOWIADAŁEM POSZŁA W GWIZDEK!!!!
DYSKUSJE O NIE PALENIU TO INNY WĄTEK I TAM PROSZĘ SIĘ WYPŁAKIWAĆ I WYMĄDRZAĆ W TEMACIE NIE PALENIA. :twisted:
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
Piech 
Hieronim Berbelek


Posty: 3569
Skąd: Poznań
Wysłany: 5 Marca 2010, 08:31   

corpse bride napisał/a
kiedys ktos mi podarowal przywieziony ze szwecji tyton do 'zucia'. i to byla jedna z najohydniejszych rzeczy, jakich probowalam


Czy snus to to, czym pluje Eastwood w "The Outlaw Josey Wales"?
_________________
Nie wyrabiam psychicznie, gdy skarpetki są nie do pary.
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 5 Marca 2010, 10:07   

Osobiście nigdy się na tytoń do żucia nie zdecyduję/ chcę jaszcze wiedzieć jak smakuje to co jem/ ale Tabaka jak najbardziej i znacznie mniej przy tabace po fajkę sięgam!
Mnie te sejmowe wygibasy, skoro można palić pod pifko, nie obchodza zupełnie. Fajkę pali się z namysłem w wygodnym otoczeniu, a nie w biegu na ulicy !
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 5 Marca 2010, 11:13   

Piech napisał/a
Czy snus to to, czym pluje Eastwood w The Outlaw Josey Wales?

Nie, snus to coś innego niż tytoń do żucia. Jego się nie żuje, tylko trzyma pod wargą.
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group