Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Łamacze czaszek czyli przygodówki
Autor Wiadomość
Rodion 
Agent Chaosu


Posty: 7551
Skąd: Gestrandet
Wysłany: 10 Stycznia 2006, 11:14   Łamacze czaszek czyli przygodówki

Są takie gry, gdzie zamiast eksterminować kolejne zastępy wrogów,czy budować w pocie czola kolejne imperium, trzba wysilić mózgownicę i rozwiązywać zagadki! :D
Tak ! Przygodówki! :lol:
Czy jet tu Ktoś kto w nie gra?
I byłby chętny do podzielenia się wrażeniami z odwiedzin w takich światach? Zarówno estetycznymi jak i tym czy dana gra byla dla niego wyzwaniem intelektualnym?
Jaka gra stala sie Waszą ulubioną?
_________________
Mam czarną koszulkę i piwo... jestem forpocztą sił chaosu.
I tylko konia osiodłać. I przez wrzosowiska, jak przez...
 
 
JohnDoe 
Langolier


Posty: 298
Skąd: ten pomysł?
Wysłany: 10 Stycznia 2006, 11:16   

Seria monkey island :D
Fallout - ale to w sumie pół na pół.
Neverhood :]
Niestety ostatnio nie widuje dobrych przygodówek na rynku. Ale może po prostu marudzę ;)
 
 
Rodion 
Agent Chaosu


Posty: 7551
Skąd: Gestrandet
Wysłany: 10 Stycznia 2006, 11:31   

Ostatnio dostępny był "Sentinel", który u mnie awansował na miejsce pierwsze, detronizując dotychczasowego lidera "The Longest Journey". :D
_________________
Mam czarną koszulkę i piwo... jestem forpocztą sił chaosu.
I tylko konia osiodłać. I przez wrzosowiska, jak przez...
 
 
Heglana 
Tom Bombadil


Posty: 33
Skąd: z 8mego piętra
Wysłany: 10 Stycznia 2006, 13:56   

Za najlepszego łamacza czaszek (czy tez kijek do poszturchiwania leniwej mózgownicy) uważam The Incredible Machine, i myślę, że to jednak fantastyka, bo nigdzie więcej nie spotkałam silniczków napędzanych myszkami.
A z przygodówek? Pamięta ktoś jeszcze Elvirę? Nigdy nie zapomnę nocek jeszcze przy amidze... i kombinowania o co do diabła tym razem chodzi ;)
 
 
Duke 
Darth Vader


Posty: 1628
Skąd: Poznań
Wysłany: 10 Stycznia 2006, 14:58   

Monkey Island (cała seriia), Larry Lafer no i Stiupid Invaders
_________________
Cynizm i sarkazm mam w zakresie standardowych usług. Drobne złośliwosci dla stałych klientów gratis.
Mnie tez dopadl kryzys.. jem splesnialy ser, pije stare wino i jezdze autem bez dachu...
 
 
 
taranis 
Tom Bombadil


Posty: 33
Skąd: WarSaw
Wysłany: 10 Stycznia 2006, 15:54   

Dawno, dawno temu na odległej amidze fanatycznie zagrywałem się gierkami Lure of the Temptress i Universe. A, no i bardzo polubiłem Goblins, wszystkie trzy części.
Z nowszych to Blade Runner, a potem to przestałem w przygodówki grać.
Ostation popróbowałem Fahrenheit (a.k.a.Indygo Prophecy) - takie połączenie zręcznościówki z przygotówką - całkiem, całkiem.
 
 
 
Samowiła 
Tom Bombadil


Posty: 29
Skąd: Kraków
Wysłany: 10 Stycznia 2006, 16:04   

Moja ulubiona jest Syberia, uwielbiam takie klimaty! Syberia 2 niestety nie chciała się u mnie zainstalowac, ale nie spocznę póki nie zagram!
_________________
<i>Człowiek jest tylko nieważnym momentem w życiu przedmiotów</i>
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 10 Stycznia 2006, 16:14   

Prince of Persia zwłaszcza WW. Rewelacja, mnóstwo sekretów, trzeba pokombinowac jak pokonac każdą kolejna salę, i mnóstwo wiele akcji.
 
 
Kaldur 
Gollum


Posty: 7
Skąd: Toruń
Wysłany: 12 Stycznia 2006, 12:48   

A ja z "łamaczy" pamiętam Detective na C64. To dopiero była gra :)
 
 
joe_cool 
Babe - świnka z klasą


Posty: 4817
Skąd: wrotzlaff
Wysłany: 12 Stycznia 2006, 16:43   

NURS napisał/a
Prince of Persia zwłaszcza WW. Rewelacja, mnóstwo sekretów, trzeba pokombinowac jak pokonac każdą kolejna salę, i mnóstwo wiele akcji.

oł jes! :bravo
 
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 13 Stycznia 2006, 00:09   

Nooo... ja pamietam Kajko i Kokosza :D hehe. Ale do łamaczy można zaliczyć również taki gry jak chocby Resident Evil czy bardziej Silent Hill - tam to były zagadki! no jak otworzyć te cholerne drzwi?! ano prosto - klucz znajduje się w magazynie, do którego klucz nzjauje się w chłodni do któej klucz jest w pakamerze zamniętej na zameyk cyfrowy, do którego kod znajdziemy w biurze... itd. Ale bywały i inne zagadki, np. w Silent Hill - raz mieliśmy opowieść fantasy jak to pewien łowczy podstępem zabija smoka ( podpoiwedź jak pokonać pewnego przeciwnika ) albo wierrszyk o ptakach ( podopowiedź w jakie klawisze fortepianu uderzać aby coś tam się stało )... NIe są to może przygodówki ale główkować nieźle trzeba było...
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 13 Stycznia 2006, 01:02   

W Residencie wielu poległo na połówkach talizmanu ukrytych w książkach :-) Aż dziw jak wiele zagadek było w takich grach. układ obrazów itp.
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 14 Stycznia 2006, 01:15   

NO ale takie coś niestety się przejada w końcu. Typowe przygodówki mają jakąś taką większą różnorodność.
A teraz trochę chyba OT. KOjarzy ktoś grę "Dark Seed"? była to chyba przygodówka do której grafikę robił sam... H.R. Giger! tak więc mieliśmy istoty z żyletkami w brzuchu, głowę kobiety z agrafką w ustach itp... chciałem się tylko spytać czy ktoś słyszał i co o niej wie.
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 14 Stycznia 2006, 08:48   

Ha! Łamacze czaszek:
The Longest Journey
Syberia I i II
Fallout I i II
Neverhood :mrgreen:
Wszystkie egzekwo
Z monkey Island to tak tylko lekko pogrywałem, ale humor przedni :)
 
 
Iscariote 
Wiedźmikołaj


Posty: 4787
Skąd: Łódź
Wysłany: 16 Stycznia 2006, 11:48   

ja swego czasu, ale to było baaardzo dawno temu, grałem w Wechikuł Czasu i w taka gre Amerzone (to chyba była nawet moja pierwsza oryginalna gra jaką dostałem)

W sumie to, to Amerzone tata mi całe przeszedł i miałem z tego zero radośći, no może troszke :twisted:
 
 
Rodion 
Agent Chaosu


Posty: 7551
Skąd: Gestrandet
Wysłany: 16 Stycznia 2006, 12:13   

Pako napisał/a
The Longest Journey


No! A już myślalem,ze tylko ja w to grałem. :D
Mozna takze wspomnieć o takich grach jak "Atlantis" oraz "Myst".
A "Syberia", fakt ladna, sympatyczna ale strasznie prosta, praktycznie zero kombinowania. :evil:
_________________
Mam czarną koszulkę i piwo... jestem forpocztą sił chaosu.
I tylko konia osiodłać. I przez wrzosowiska, jak przez...
 
 
Logan 
Paskud


Posty: 928
Skąd: Kraków
Wysłany: 17 Stycznia 2006, 16:05   

"Prince of Persia: The Two Thrones" - właśnie cioram na przemian z "Sands of Time". Wypas jak dla mnie.
_________________
Życie to chytra sztuka! Jak tylko masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy...
 
 
joe_cool 
Babe - świnka z klasą


Posty: 4817
Skąd: wrotzlaff
Wysłany: 13 Lutego 2006, 13:08   

a liczą się też takie "prymitywne" łamacze czaszek typu 'pathological'? polecam wszystkim miłośnikom sapera, kulek i klikacza :mrgreen:
(tak na marginesie, czy ktoś wie, jak przejść poziom 37? utknęłam i wydaje mi się, że tego po prostu się przejść NIE DA!!! :| )
_________________
"Work is the curse of the drinking classes." O.Wilde
 
 
 
Słowik 
Cynglarz

Posty: 4931
Skąd: Kraków
Wysłany: 13 Lutego 2006, 13:54   

O to coś dla mnie. Ostatnio z przygodówek grałem w Syberię a teraz długo długo nic, nie mam czasu...
A z kategorii zaproponowanej przez joe_cool polecam Chromatron :)
_________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
 
 
 
revenant 
Sky Captain


Posty: 168
Skąd: Pruszków
Wysłany: 14 Lutego 2006, 17:07   

To ja jeszcze dorzucę serię gier przygodowych w świecie dysku, nosiła chyba nazwę Discworld noir. heh, już nie pamiętam dawno w to grałem jeszcze na szaraczku w dwójeczkę a trójeczka to juz tylko na piecu była (chyba). Z tego co pamiętam (ale pamięć bywa ulotna :( ) to w tworzenie scenariuszów zaangażowany był sam Pratchett
 
 
 
Ghuntar 
Gollum

Posty: 5
Skąd: Wrocław
Wysłany: 27 Lutego 2006, 21:48   

taaak :D ale najlepszy Discworld to oczywiscie 1 :D - trudny byl :]

a Shadow of the Comet??? przeciez "prawie" Lovecraft maczal w tym palce :D potem Prisoner of Ice

czemu nikt nie wspomnial o Alone in the Dark i znow jedynka zamiata :]

hmm co tam jeszcze bylo Flight of the Amazon Queen, Little Big Adventure, no i Kyrandie :D

przygodowe gry sa swietne ale zabieraja duzo czasu :/

oczywiscie fallout i jedna z najlepszych gier: PLANESCAPE: TORMENT - ale to juz erpegi
_________________
...dead can dance, but You have to play...
 
 
 
.:CyberCat:. 
Tom Bombadil


Posty: 48
Skąd: CyberSpace
Wysłany: 8 Marca 2006, 13:20   

Seria Myth jest fajna. Syberię tylko pierwszą część grałam...
Prince of Persia << To jest dobra gra powiązanie akcji z lekkim myśleniem :mrgreen:
A graliście W Hlaf-Life 2 ?? W nim są takie "zagadki" że każdy głupi dojdzie o co chodzi. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
_________________
"Są tylko dwie rzeczy nieskończone: Wrzechświat i głupota ludzka...."
 
 
Murmus 
Tom Bombadil

Posty: 28
Skąd: Suwałki
Wysłany: 10 Maj 2006, 22:08   

Atlantis, polski Reah (to dopiero była gra:)), Prince of Persia... Chociażw tym ostatnim przypadku to raczej akcja/tpp z elementami zręczności i przygodówki niż klasyczna "łamanka"...
_________________
Szukam pokoju/kawalerki w Rembertowie. Mile widziany internet. Moje gg: 4360641. murmus@o2.pl
 
 
Godzilla 
kocia mama


Posty: 14145
Skąd: Warszawa
Wysłany: 11 Maj 2006, 09:25   

Schizm I, Najdłuższa Podróż, i coś o upiornej latarni morskiej, nie pamiętam tytułu... Chyba Najdłuższa Podróż najbardziej przypadła mi do gustu, ale Schizm I miał fajną atmosferę.

A kto jeszcze pamięta gierki na Spectrum i stary przebój "Three Weeks in Paradise"? :D :D :D
_________________
Blog
Kedileri çok seviyorum :mrgreen:
 
 
Lambert 
Tom Bombadil


Posty: 36
Skąd: Północne Wybrzeże
Wysłany: 11 Maj 2006, 10:44   

Hmm... Z point'n'clicków najmilej wspominam Discworld 2 i Prisoner of Ice. Był też polskie gry- wspomniany już Kajko i Kokosz w krainie Borostworów (o ile tytuł dobrze pamiętam) i Książe i tchórz, dziełko niezgorsze, aczkolwiek nie było przeżyciem wiekopomnym.

Z pogranicza między łamaniem czachy, a pruciem flaków, to dobrze wspominam Residenty 2 i 3 oraz pierwszego Tomb'a.

Więcej grzechów nie pamiętam- zapewne były jeszcze jakieś, ale zamazały się w mej pamięci, zwłaszcza, że od lat już nie gram w gry.
_________________
"(...)nie oszukam dzisiaj was, jestem sztywny, jakbym połknął kija i ja, i ja, i ja, i ja(...)"
 
 
Godzilla 
kocia mama


Posty: 14145
Skąd: Warszawa
Wysłany: 11 Maj 2006, 10:51   

Książę i tchórz fajny był.
_________________
Blog
Kedileri çok seviyorum :mrgreen:
 
 
Murmus 
Tom Bombadil

Posty: 28
Skąd: Suwałki
Wysłany: 11 Maj 2006, 14:11   

Popieram. Książe i tchórz, Prisoner of ice i jeszcze stare Alone in the dark to były naprawdę dobre gry (czego nie można napisać o ekranizacji tej ostatniej produkcji)...
_________________
Szukam pokoju/kawalerki w Rembertowie. Mile widziany internet. Moje gg: 4360641. murmus@o2.pl
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 11 Maj 2006, 18:19   

Ano, książę i tchórz był przyjemną gierą. Lubię taką grafikę. Taką jak w KiT, jak w Escape from Monkey Island 3, albo taką jak w The Longest Jurney :)
 
 
Vesper 
Sky Captain


Posty: 157
Skąd: Irlandia
Wysłany: 12 Maj 2006, 09:00   

Gobliiiins 1+2+3 na Amigę :) (na PC też jest, ale już nie grałem)
_________________
Czytane/oglądane: Dan Simmons - The Hyperion Omnibus // BSG 1-4
 
 
 
reginald 
Sky Captain


Posty: 191
Skąd: Bromberg
Wysłany: 12 Maj 2006, 09:11   

A pamiętacie Sierrę i jej wspaniałe serie: Larry (The King :) ), Space quest, Police Quest. A Lucas Arts Sam & Max hit on the road, a Full throtle, Indiana Jones ?? To był wtedy odlot ...

Jeszcze podobał mi się Beneath the dark moon i druga części Pandora coś tam oraz Maniac Mansion 2 - Day of the tentacle
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group