Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Szorty na czas - głosowanie do 2 stycznia 2010 roku

Które szorty zaczasowały Cię szczególnie?
Zdumiewająca przygoda Zdziśka Juzyszyna
3%
 3%  [ 3 ]
Przedsiębiorstwo Zarządzania Czasem
9%
 9%  [ 9 ]
Dwie minuty do północy
11%
 11%  [ 11 ]
Przypowieść o strasznym dworze
7%
 7%  [ 7 ]
Teoria względności
5%
 5%  [ 5 ]
Wieczór trzech żuli
3%
 3%  [ 3 ]
Czas dla siebie
11%
 11%  [ 11 ]
Bardzo niewiele czasu
20%
 20%  [ 19 ]
Warszawski zegarmistrz
6%
 6%  [ 6 ]
Potwór
11%
 11%  [ 11 ]
Czasozmieniacz
2%
 2%  [ 2 ]
niestety
3%
 3%  [ 3 ]
Czy wiesz ?
5%
 5%  [ 5 ]
Głosowań: 32
Wszystkich Głosów: 95

Autor Wiadomość
xan4 
Tatuś Muminków


Posty: 5116
Skąd: Dolina Muminków
Wysłany: 2 Stycznia 2010, 20:43   

No i zakończyło się. Wypada więc ogłosić listę szortopiśców ;P:

Zwycięzył z ogromną przewagą nad peletonem :
:bravo :bravo :bravo <fanfary> szortem Bardzo niewiele czasu <fanfary>

Stormbringer :bravo :bravo :bravo

Drugie miejsce, z zatrzymanym licznikiem na jedenastce, zajęły wyjątkowo aż trzy szorty

Dwie minuty do północy
- Easy :bravo :bravo
Czas dla siebie - Ellaine :bravo :bravo
Potwór - mad :bravo :bravo

Trzecim miejsce wywalczyło Przedsiębiorstwa Zarządzania Czasem - marcolphusa :bravo

Następne miejsca zajęli w kolejności:

Przypowieść o strasznym dworze - Sally,
Warszawski zegarmistrz - webmasterscool,
Teoria względności - feroluce,
Czy wiesz? - aidra,
Zdumiewająca przygoda Zdziśka Juzyszyna - terebka,
Wieczór trzech żuli - shenra,
niestety- anja.sfanvitch,
Czasozmieniacz - Marcin Robert.

Gratuluję piszącym, oceniającym i głosującym, Wielkie brawa. Miło się z Wami bawiło szortami. Mam nadzieję, że mniejsze ilość głosów jest tylko chwilowa.

Stormbringer
- wątek w Twoje ręce (albo klawiaturę ;P: )
 
 
Witchma 
Jokercat


Posty: 24697
Skąd: Zgierz
Wysłany: 2 Stycznia 2010, 20:52   

Stormbringer :bravo :bravo :bravo Gratuluję :)

Easy :bravo , Ellaine :bravo , mad :bravo i marcolphus :bravo

Prywatne :bravo dla Sally - trochę niedoceniony tekst wg mnie :)
_________________
Basically, I believe in peace and bashing two bricks together.

"Wszystkie kobiety są piękne, tylko po niektórych tego nie widać."
/Maria Czubaszek/
 
 
 
Martva 
Kylo Ren


Posty: 30898
Skąd: Kraków
Wysłany: 2 Stycznia 2010, 20:53   

Gratulacje :bravo

I ehh, tylko mada o Potwora podejrzewałam ;)
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.

skarby
szorty
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2 Stycznia 2010, 20:54   

Stormbringer gratuluję zasłużonej wygranej :bravo :bravo :bravo
Easy :bravo :bravo
Ellaine :bravo :bravo
mad :bravo :bravo
marcolphus :bravo
Cała "moja" trójka na podium! :D
Gratuluję wszystkim Autorom :bravo
Oddzielne :bravo dla feroluce.
 
 
mad 
Filippon


Posty: 3816
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2 Stycznia 2010, 22:32   

Gratulacje dla mistrza Stormbringera! :bravo :bravo :bravo :bravo

Brawa dla Towarzyszy z drugiego stopnia podium: Easy, Ellaine. :bravo :bravo :bravo
Niby drugie miejsce to nie tak źle, ale tak dużo zabrakło do Zwycięzcy... Goniliśmy Stormbringera jako te żółwie :?

Brawa dla marcolphusa :bravo :bravo

Oczywiście brawa dla wszystkich Czytających, Oceniających, Głosujących :bravo
No i dla autorów :bravo

Brawa dla świetnego Gospodarza - xana4 :bravo

Dziękuję wszystkim, którzy oddali głos na mojego "Potwora". :bravo i tym, którzy na jego temat cokolwiek skrobnęli :bravo
To, że Martva mnie rozszyfrowała, było oczywiste :roll:

Dzięki za wszystkie uwagi. To jest subiektywne odczucie autora, mogę się mylić, ale wydaje się, że czasami niektóre komentarze mogą wynikać z niezrozumienia tekstu. Tu bym się przyczepił do uwag Kamilosa - mój bohater nie był bity przez ojca i Radka - wypisałeś rzekome potknięcia językowe - a każdy z tych fragmentów był naprawdę przeze mnie dogłębnie przemyślany. Tylko bez zrozumienia całości owe fragmenty wyglądać mogły dziwnie.
Ramzes - personifikacja to raczej nie była, bo potwór nie był człowiekiem. Ustalmy, że to raczej ożywienie (animizacja) :wink:
feroluce - oczywiście, że nie nawiązywałem do Einsteina. Chciałaś dopatrzyć się nauki tam, gdzie jej nie było. Po prostu bohater widział czas jako żywą istotę dążącą do zajęcia całej przestrzeni (mała aluzja do pojęcia czasoprzestrzeni), ale jednak wraz z upływem lat malejącą. Zwyczajnie założyłem, że potwór w swej bezwładności nie radził sobie ze wspinaniem się na wysokości. Tylko tyle. Zabrakło haczyka do zawieszenia niewiary :wink:

Mam propozycję, aby Zwycięzca nie spieszył się z ogłoszeniem nowego tematu i terminu. Też odnoszę wrażenie, że doszło do zmęczenia materiału. Może w wątku ogólnym warto by przedyskutować kwestię... szortowych ferii? Można np. zawiesić konkurs na miesiąc, dajmy ludziom odpocząć od naszych wypocin.
 
 
Chal-Chenet 
cHAL 9000


Posty: 27797
Skąd: P-S
Wysłany: 2 Stycznia 2010, 23:18   

O dziwo, wszyscy moi faworyci byli w ścisłej czołówce, a to nie zdarza się często.
Stormbringer, gratuluję zwycięstwa.
Easy, znowu w czołówce, brawo.
mad, i po raz kolejny trafiłem w Twój tekst.

Gratuluję też pozostałym na podium i reszcie stawki.
_________________
Nobody expects the SPANISH INQUISITION!!!

http://zlapany.blogspot.com/
 
 
Stormbringer 
Marsjanin


Posty: 2243
Skąd: inąd
Wysłany: 2 Stycznia 2010, 23:24   

Dzięki wszystkim! :) Miło było wdrapać się na podium, cieszę się, że szort się spodobał. Uszanowanko dla pozostałych szortopisaczy i Ojca Profesjonalnie Prowadzącego. :)

Nowy temat mam już obmyślony. Planowałem ogłosić go jutro rano, ale jeśli macie ochotę na przerwę, mogę się dostosować. :)
 
 
terebka 
Filippon


Posty: 3843
Skąd: Nowogródek Pomorski
Wysłany: 2 Stycznia 2010, 23:37   

Gratuluję zwycięzcy :bravo Zasłużył w pelni na laury.
Gratulacje również dla wszystkich, którzy wzięli udział w edycji :bravo oraz dziękuję za głosy, mimo że tylko jeden z nich został autoryzowany (dzięki mad).

mad napisał/a
To jest subiektywne odczucie autora, mogę się mylić, ale wydaje się, że czasami niektóre komentarze mogą wynikać z niezrozumienia tekstu.


Wrażenie może nie być bezpodstawne. Po niektórych komentarzach również o tym pomyślałem - komentarzach zarzucających brak związku z tematem, czy wręcz puenty. Bo przecież zawsze mogłem nadać swemu opowiadaniu tutuł "Efekt motyla", aby nie zmuszać nikogo do nadmiernego wysiłku, prawda? Może by wówczas i puenta została zauważona, której brak również mi wytknięto. Trochę łopatologii nigdy jeszcze nikomu nie zaszkodziło :roll:
 
 
 
Sally 
Jaskier


Posty: 86
Skąd: z uroczego miasteczka :)
Wysłany: 2 Stycznia 2010, 23:41   

Gratuluję zwycięzcy :bravo :bravo Wszystkim autorom :bravo Prowadzącemu :bravo Głosującym :bravo I tym, którzy coś naskrobali więcej na temat szortów :bravo :bravo (nie są to wprawdzie te świetne opinie, które pamiętam jeszcze z pierwszej edycji, w której brałam udział, ale i to zawsze coś :twisted: ) Szczególne podziękowania dla Witchmy - te pare słów bardzo podniosło mnie na duchu :mrgreen: :bravo
_________________
"Wciąż uczę się żyć na własnej skórze i płacę jak umiem ten dziwny rachunek..."
 
 
 
Ellaine 
New Avenger


Posty: 1308
Skąd: wysoki parter
Wysłany: 3 Stycznia 2010, 00:08   

Gratuluję, Stormbringerowi.
Easy i madowi, oraz marcolphusowi.
I dziękuję, że aż jedenaście osób uznało za stosowne zagłosować na mój skromny tekst, który wbrew pozorom nie był tak dobrze dopracowany i przemyślany, jak to parę osób w swych wypowiedziach stwierdziło (wybaczcie, że nie przytoczę kto był to dokładnie, bo nie pamiętam). W sumie spodziewałam się jakichś no... wyrywania flaków i rozjechania ciężkim sprzętem, a tu tak delikatnie, ale to nic, może innym razem.
A generalnie to jestem zaszczycona i jeszcze raz dziękuję :)
_________________
Słowo honoru jest nieodmienne - St. J. Lec
Jestem egzemplarz człowieka, a to znaczy - diabli, czyśćcowy i boski - J. Kaczmarski
PoSesja
 
 
 
khamenei 
Zombie Lenina


Posty: 495
Skąd: Gdynia
Wysłany: 3 Stycznia 2010, 08:47   

Kongratulacje wszystkim. Ach, jak pięknie wyglądają te wszystkie migające na stronie gify hehe.
 
 
 
baranek 
Wróbel galaktyki


Posty: 5606
Skąd: Toruń
Wysłany: 3 Stycznia 2010, 10:16   

gratulacje dla wszystkich, którym się chciało. pisać, czytać i głosować. :bravo :bravo :bravo
_________________
Życie, ku*wa, jest nowelą.

"Pisze się po to, żeby było napisane" - Zygmunt Kałużyński
 
 
anja.sfanvitch 
Gollum

Posty: 21
Skąd: lubelskie
Wysłany: 3 Stycznia 2010, 12:24   

Gratulacje dla wszystkich :bravo :bravo :bravo
_________________
Pierwszy samochód ominął go z boku, drugi zatrąbił.
Zszedł więc na chodnik,
zwolnił.
 
 
Ozzborn 
Naznaczony Ortalionem


Posty: 8409
Skąd: z krainy Oz
Wysłany: 3 Stycznia 2010, 14:20   

Gratuluję wszystkim, szczególnie moim faworytom na 1 i 2 miejscu :bravo
_________________
Czerwony Prorok i Najwyższy Kapłan Ortalionowego Boga

'Irony is wasted on some people.'-T.Pratchett

"Ozzborn, pogódź się z tym. Twoja uroda jest Twoim przekleństwem." (c) baranek
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 3 Stycznia 2010, 14:46   

Gratuluję i Zwycięzcom i Wszystkim . /czasu nie miałem z cichapęk głosowałem/ ale
Moje na wierzchu :bravo :bravo :bravo
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
Marcin Robert 
Orient Men


Posty: 1476
Skąd: Nowy Targ
Wysłany: 3 Stycznia 2010, 17:40   

Gratulacje dla zwycięzców :bravo :bravo :bravo oraz pozostałych uczestników konkursu. :bravo :bravo

Kilka słów wyjaśnienia dotyczących mojego szorta:

W opowiadaniu wykorzystałem znaną m. in. z metody programowania neurolingwistycznego koncepcję linii czasu, którą jednak potraktowałem dosłownie: uczestnik eksperymentu faktycznie nawiązuje kontakt z zapisem własnej przeszłości i dokonuje jego modyfikacji, aby tym sposobem zmienić swą teraźniejszość i przyszłość.

Oczywiście owych modyfikacji przeszłości nie należy rozumieć dosłownie, jak na przykład w opowieściach o wehikułach czasu i paradoksie dziadka. Metoda stymulacji temporalnej działa zupełnie inaczej. Oto przykład (dotyczy on – bardziej zaawansowanej – zmiany cudzej przeszłości, pierwotnie opisana metoda miała służyć wyłącznie modyfikacjom przeszłości osobistej):

Łączymy się z zapisem czyjejś przeszłości sprzed dwóch dni, a następnie siłą własnej wyobraźni zmieniamy kolor włosów tej osoby na fioletowy. Skutkiem tych poczynań nie będzie jednak nagła zmiana koloru włosów, natomiast ofiara naszych niecnych działań odczuje trudne do powstrzymania pragnienie, aby je sobie przefarbować.

Inny przykład:

Cofamy się do własnej przeszłości i wykasowujemy zapis o naszym dziadku (choćby przez wyobrażenie sobie, że własnoręcznie go zabijamy). Skutkiem tych działań nie będzie wprawdzie nasze zniknięcie, wkrótce możemy jednak ciężko zachorować i umrzeć.

Podsumowując: nasza przeszłość popycha nas do określonych działań, ograniczając jednocześnie nasze możliwości. Gdy zmienimy jej zapis, otworzą się przed nami nowe możliwości, lecz powstaną także nowe bariery.

Na koniec pragnę poinformować, iż nadeszła wiekopomna chwiła :wink: zakończenia mojego udziału w spodenkowych zmaganiach. Miałem to zrobić już po poprzedniej edycji, lecz wcześniej musiałem spełnić obietnicę, jaką dwa lata temu z ogonem dałem pewnym osobom, iż napiszę opowiadanie z czasem w roli głównej. Skorzystałem więc z okazji, jaką dawała zakończona właśnie edycja, i stworzyłem zaległego szorta. Nie ukrywam, że zrobiłem to pospiesznie i – jak się to mówi – na kolanie (ocena jaką otrzymało moje dziełko jest więc jak najbardziej zasłużona), ale przynajmniej mam wreszcie spokój i nie muszę się już czasem przejmować, w jakiejkolwiek by on nie był postaci. :D W styczniu zamierzam wrócić do korzeni, całkowicie zmieniając profil mojej działalności, że tak pojadę nowomową. Dziękuję wszystkim współkonkursowiczom za rok świetnej zabawy. Z nowym rokiem czas na zmiany.
 
 
dzejes 
prorok


Posty: 10065
Skąd: City
Wysłany: 3 Stycznia 2010, 17:48   

I tak szorta na 3000 znaków tłumaczyłeś przez 2400 znaków. ;P:
_________________
If we shadows have offended,
Think but this, and all is mended,
That you have but slumber'd here
While these visions did appear.
 
 
Marcin Robert 
Orient Men


Posty: 1476
Skąd: Nowy Targ
Wysłany: 3 Stycznia 2010, 17:59   

Tylko 1483. ;P:
 
 
marcolphus 
Batman


Posty: 514
Skąd: Kraków
Wysłany: 4 Stycznia 2010, 10:30   

Gratuluję zwycięzcom oraz pozostałym szortopisarzom!!

Trzecie miejsce - zupełnie się tego nie spodziewałem!! Można powiedzieć, że wskoczyłem na nie "rzutem na taśmę" ;-)
Bardzo dziękuję głosującym na mnie - to tylko mobilizuje mnie do kolejnego pisania.
 
 
 
Matrim 
Kwiatek


Posty: 10317
Skąd: Zagłębie i Wielkopolska
Wysłany: 5 Stycznia 2010, 01:42   

Gratulacje dla zwycięzcy i dla całego, dość tłocznego podium :) :bravo :bravo :bravo
_________________
Scio me nihil scire.

"Nie dorastaj, to jest gupie i nie daje się cofnąć. Podobno." - Martva
 
 
 
baranek 
Wróbel galaktyki


Posty: 5606
Skąd: Toruń
Wysłany: 5 Stycznia 2010, 09:59   

ja jeszcze tylko w kwestii formalnej. bo właśnie na 'kino polska' 'wielka podróż Bolka i Lolka' leciała. piosenka [ten kawałek, który był przed chwilą] brzmi tak:
'mija czas, płynie czas,
czas pogania stale nas.
pięćdziesiąty dzień w podróży
nie ma kiedy oczu zmrużyć,
nie ma nawet wolnej chwilki,
by popatrzeć na motylki.'
_________________
Życie, ku*wa, jest nowelą.

"Pisze się po to, żeby było napisane" - Zygmunt Kałużyński
 
 
Kamilos 
Sky Captain


Posty: 166
Skąd: Mazury
Wysłany: 5 Stycznia 2010, 11:52   

Gratuluję zwycięzcom :bravo

@xan4 zapomniałeś podać autora podkreskowego "Skarbu". A jestem nim ja. Dziękuję za wypowiedzi na jego temat, które okazały się nadspodziewanie pochlebne. Daje mi to motywację do prawdziwego udziału w kolejnej edycji.

@Marcin Robert Podoba mi się Twoje postanowienie noworoczne. Życzę powodzenia na innym poletku bo na tym jak widać Ci nie obrodziło ;)
 
 
 
Marcin Robert 
Orient Men


Posty: 1476
Skąd: Nowy Targ
Wysłany: 5 Stycznia 2010, 13:09   

Kamilos napisał/a
@Marcin Robert Podoba mi się Twoje postanowienie noworoczne. Życzę powodzenia na innym poletku bo na tym jak widać Ci nie obrodziło ;)


Dzięki. :wink:
 
 
terebka 
Filippon


Posty: 3843
Skąd: Nowogródek Pomorski
Wysłany: 5 Stycznia 2010, 15:23   

To ja nie wiem w takim razie, baranek, skąd mi się wzięło to "80 dni dookoła swiata". Wytłumaczeniem jest Scotland yard, kołaczący się bezczelnie w mojej czaszce. I jeśli ta "Wielka podróż Bolka i Lolka" to taka nasza polska wersja przygód Filleasa Fogga, to chyba dobre wytłumaczenie :?:
Tam leciało to mniej więcej tak:

Czas, ciągle goni nas
A nawet Scotland yard


Na melodię deczko inną, niż ta bolkowololkowa.
 
 
 
xan4 
Tatuś Muminków


Posty: 5116
Skąd: Dolina Muminków
Wysłany: 6 Stycznia 2010, 08:16   

Kamilos napisał/a
@xan4 zapomniałeś podać autora podkreskowego Skarbu. A jestem nim ja.


Z tego co pamiętam, to w PW do mnie poprosiłeś o nie podawanie nicka, ale ok, przepraszam, faktycznie nie podałem.
 
 
rumeli 
Narzeczona Frankensteina


Posty: 304
Skąd: że znowu!
Wysłany: 13 Stycznia 2010, 15:35   

Nie zdążyłem przeczytać i zagłosować. Trudno. Zapozmałem się jedynie teraz z najlepszymi tekstami i pragnę pogratulować autorom :bravo

Następnym razem postaram się poprawić.
_________________
Cnota jest w sercu, a nie gdzie indziej - Balzac
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group