Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak tu strasznie po zmierzchu - samoobrona
Autor Wiadomość
Navajero 
Admirał Ackbar


Posty: 2456
Skąd: Shangri - La
Wysłany: 8 Maj 2011, 18:27   

Widać co kraj to obyczaj :) Albo różne pokolenia :mrgreen:
 
 
Kai 
Bloody Mary


Posty: 10167
Skąd: Śląsk
Wysłany: 8 Maj 2011, 18:34   

czterdziescidwa napisał/a
No to się dowartościowałem.

I ja, i ja! :mrgreen:

aniol, święta racja. Niestety.
_________________
- Ucieczka płynu dowodowego z miejsca zbrodni do przełyku podejrzanego!
- to nieprawda, płyn się boi pana władzy i skrył się we mnie!
 
 
feralny por. 
Trurl

Posty: 4761
Skąd: garaż hermetyczny
Wysłany: 24 Maj 2011, 08:05   

Tymczasem w Polsce:
http://www.dziennikpolski...on-sie-sam.html
_________________
Trust me, I'm a doctor...
 
 
Kai 
Bloody Mary


Posty: 10167
Skąd: Śląsk
Wysłany: 26 Maj 2011, 20:52   

Zapomniałeś dodać: I nie daj się złapać! :evil:
_________________
- Ucieczka płynu dowodowego z miejsca zbrodni do przełyku podejrzanego!
- to nieprawda, płyn się boi pana władzy i skrył się we mnie!
 
 
aniol 
Bink


Posty: 1778
Skąd: Kraków/Tomaszow Maz
Wysłany: 13 Czerwca 2011, 22:20   

pamietacie jak pisalem o nastolatku ze straszna nadwaga? i ogromnym talentem?
jakies poltora miesiaca temu przerzucilem go do grupy doroslej bo w smarkaczach nie mogl sie rozwijac i dreptal w niejscu
troche obaw mialem czy wytrzyma obciazenia jakie maja dorosli, ale zrobil mi niespodzianke i daje rade
dzisiaj zrobilem cos co zdarzylo mi sie po raz 6ty w ciagu 18 lat bycia instruktorem - wyroznilem mlodego awansem na wyzszy stopien bez egzaminu, zreszta pozostali trenerzy byli zgodni ze mlody na wyzszy stopien zapracowal
fajne uczucie widziec taka potezna radosc u ucznia
i w sumie po ostatnich dolach jakie mi dzieciaki zafundowaly to jakies podnoszace na duchu jest
_________________
www.washidojo.republika.pl

dyskusja - w zależności od interlokutora polega na wymianie poglądów, ciosów lub strzałów

nie jestem rasista - nienawidze wszystkich jednakowo
 
 
Ozzborn 
Naznaczony Ortalionem


Posty: 8409
Skąd: z krainy Oz
Wysłany: 13 Czerwca 2011, 22:22   

fajosko, gratki dla ucznia i mistrza :D :bravo
_________________
Czerwony Prorok i Najwyższy Kapłan Ortalionowego Boga

'Irony is wasted on some people.'-T.Pratchett

"Ozzborn, pogódź się z tym. Twoja uroda jest Twoim przekleństwem." (c) baranek
 
 
Kai 
Bloody Mary


Posty: 10167
Skąd: Śląsk
Wysłany: 14 Czerwca 2011, 19:42   

aniol, superrr! (powiedziała ta, co mniej więcej wie, ocb)
_________________
- Ucieczka płynu dowodowego z miejsca zbrodni do przełyku podejrzanego!
- to nieprawda, płyn się boi pana władzy i skrył się we mnie!
 
 
aniol 
Bink


Posty: 1778
Skąd: Kraków/Tomaszow Maz
Wysłany: 10 Lipca 2011, 21:51   

samoobrona w Rosji:
http://www.liveleak.com/view?i=c1d_1309597037
"najlepiej udawac wilkolaka albo wampira" - :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
_________________
www.washidojo.republika.pl

dyskusja - w zależności od interlokutora polega na wymianie poglądów, ciosów lub strzałów

nie jestem rasista - nienawidze wszystkich jednakowo
 
 
aniol 
Bink


Posty: 1778
Skąd: Kraków/Tomaszow Maz
Wysłany: 5 Sierpnia 2011, 11:58   

Cytat
Częściowo odgryzione ucho i mocno obitą twarz ma 51-letni torunianin, który chciał pomóc leżącemu na jezdni mężczyźnie. To przestroga, że zanim pokierujemy się odruchem serca, trzeba sprawdzić, czy to bezpieczne.

To mogło spotkać każdego. Trafiło na 51-latka, który akurat wracał mercedesem z koleżanką z pracy. Była noc z niedzieli na poniedziałek. Ok. 1.30 wjechali na ul. św. Józefa w Toruniu i wtedy zobaczyli, że na jezdni leży młody człowiek o dość dużej posturze. W pierwszym odruchu pomyśleli, że coś mu się stało. Torunianin zatrzymał wóz, wysiadł i podszedł do niego, aby sprawdzić, czy trzeba mu pomóc. W rewanżu dostał pięścią w twarz.

Wyglądający dotąd na nieprzytomnego delikwent nagle poderwał się z asfaltu na równe nogi i zaczął okładać 51-latka po głowie. Mało tego, podczas szamotaniny wbił się mu zębami w ucho i kawałek odgryzł. Nie wiadomo, co byłoby dalej, gdyby nie reakcja towarzyszki kierowcy mercedesa. Przerażona zadzwoniła po syna bitego mężczyzny, który - tak się szczęśliwie złożyło - mieszkał w pobliżu. Ten bez zwłoki przybiegł na miejsce awantury, lecz też miał nie lada kłopot z wyratowaniem ojca z opresji. Skuteczna okazała się dopiero gaśnica - jednym jej uderzeniem wybił napastnikowi zęby, co nieco ostudziło go do czasu przybycia policji. Wówczas jednak sprawca odzyskał wigor - wulgarnie awanturował się jeszcze w radiowozie. Odmówił też podania swoich danych, ale z tym mundurowi sobie poradzili. Po kilku sprawdzeniach ustalili, że to 25-letni Piotr Ch. z Gdyni, który w Toruniu imprezował. Krytycznej nocy mężczyzna był pijany - miał w organizmie około promila alkoholu, niewykluczone, że zażył jakieś leki. Wcześniej był notowany za podobne przestępstwa.

Pobity 51-latek wymagał hospitalizacji. W zależności od tego, jak ciężkie będą jego obrażenia, sprawcy (ostatecznie po wytrzeźwieniu też wymagał pomocy lekarza) grozić będzie do 5 lub 10 lat więzienia.





czekam na oficjalne info o mniej wiecej takiej tresci

"Projekt autorstwa posłów PIS, zakazujacy noszenia gasnic, trafił przezd obrady sejmowe"
_________________
www.washidojo.republika.pl

dyskusja - w zależności od interlokutora polega na wymianie poglądów, ciosów lub strzałów

nie jestem rasista - nienawidze wszystkich jednakowo
 
 
mBiko 
Кощей


Posty: 17377
Skąd: The Boat
Wysłany: 5 Sierpnia 2011, 12:03   

Dla równowagi powinien pojawić się również projekt ustawy zabraniającej noszenia w miejscach publicznych zębów.
_________________
Wcale nie jestem pod wypływem kolaholu niek jaktórzy w zas pogli momyśleć.
Nie niestem jawet wpiłowie tak pojany jak pożecie mymyśleć.
 
 
aniol 
Bink


Posty: 1778
Skąd: Kraków/Tomaszow Maz
Wysłany: 5 Sierpnia 2011, 12:33   

:mrgreen:
_________________
www.washidojo.republika.pl

dyskusja - w zależności od interlokutora polega na wymianie poglądów, ciosów lub strzałów

nie jestem rasista - nienawidze wszystkich jednakowo
 
 
Unicorn 
Frodo Baggins


Posty: 148
Skąd: Nowy Dwór Mazowiecki
Wysłany: 5 Sierpnia 2011, 12:41   

Trzeba było najpierw tego leżącego dłuuugim kijem szturchnąć :P haha
_________________
Man without imagination has no wings
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 25 Czerwca 2012, 14:59   

_________________
5 zdań na temat
 
 
Witchma 
Jokercat


Posty: 24697
Skąd: Zgierz
Wysłany: 25 Czerwca 2012, 15:02   

hrabek, tak to jest, jak się nie patrzy pod nogi :mrgreen:
_________________
Basically, I believe in peace and bashing two bricks together.

"Wszystkie kobiety są piękne, tylko po niektórych tego nie widać."
/Maria Czubaszek/
 
 
 
fealoce 
Sarah Connor


Posty: 3432
Skąd: Warszawa
Wysłany: 25 Czerwca 2012, 15:29   

tak to jest, jak się zadziera z Marines :mrgreen:
 
 
 
Godzilla 
kocia mama


Posty: 14145
Skąd: Warszawa
Wysłany: 25 Czerwca 2012, 20:19   

hrabek, podoba mi się :mrgreen: I budująca jest postawa policji amerykańskiej :twisted:
_________________
Blog
Kedileri çok seviyorum :mrgreen:
 
 
ilcattivo13 
Wirtualny Suwalski Niedźwiedź


Posty: 17772
Skąd: Suwałki (k. Dowspudy)
Wysłany: 25 Czerwca 2012, 21:22   

Nasi też tak potrafią ;P:
_________________
DVRVM CACANTES MONVIT VT NITANT THALES
 
 
Godzilla 
kocia mama


Posty: 14145
Skąd: Warszawa
Wysłany: 25 Czerwca 2012, 21:48   

Może. Ale kiedyś na kuzyna napadło sześciu łysych. Kuzyn był karateką, porachował im kości za jedyną broń mając pasek ze sprzączką. Potem długo wyjaśniał policji, że to nie on napadł na sześć niewiniątek.
_________________
Blog
Kedileri çok seviyorum :mrgreen:
 
 
merula 
Pani z Jeziora


Posty: 23494
Skąd: przystanek Alaska
Wysłany: 25 Czerwca 2012, 23:24   

jak to nie. otoczył ich zapewne i poczuli się zastraszeni. a potem ich z zaskoczenia poturbował :wink:
_________________
Kobiety dzielą się na te, które nie wiedzą czego chcą i na te, które chcą, ale nie wiedzą czego.
 
 
czterdziescidwa 
New Avenger


Posty: 1310
Skąd: Warszawa
Wysłany: 25 Czerwca 2012, 23:56   

Też uważam że najlepszą formą wymierzania sprawiedliwości są samosądy i że odznaka policjanta upoważnia do naginania prawa. Szacun dla dzielnych chłopców, którzy nie dali się zastraszyć napastnikowi, zachowali zimną krew i spełnili swój obywatelski obowiązek, wyręczając policję, sędziego i kata :)
 
 
Godzilla 
kocia mama


Posty: 14145
Skąd: Warszawa
Wysłany: 26 Czerwca 2012, 09:11   

czterdziescidwa, a ja mam dość słuchania o tym, że w takich przypadkach kłopoty ma ten co się bronił i został napadnięty, jeżeli tylko napastnikowi spadnie włos z głowy. Kretyn z nożem chodził - zapomniało mu się po śniadaniu do szuflady odłożyć zapewne. W sumie pokojowo nastawiony człowiek. A tych czterech marines to najwyraźniej w nieświadomości kompletnej próbował nożem atakować. Ot spanikowany człek w afekcie. Mam wrażenie, że najpierw się czymś zdrowo narąbał. Tamtejsza policja jak sądzę zna takich kolesi jak zły szeląg, sądy tak samo, i nie tracą czasu na użalanie się nad ścierwem.
_________________
Blog
Kedileri çok seviyorum :mrgreen:
 
 
fealoce 
Sarah Connor


Posty: 3432
Skąd: Warszawa
Wysłany: 26 Czerwca 2012, 10:18   

Ja też...sytuację, w której przestępca ma więcej praw niż osoba przez niego zaatakowana, uważam za patologię. Inna sprawa, że niestety nawet w Stanach nie zawsze dochodzi do głosu myślenie zdroworozsądkowe: był przypadek,że złodziej spadł z dachu szkoły, do której próbował się włamać i coś sobie połamał. Był na tyle bezczelny, że pozwał szkołę i wygrał. :shock:
 
 
 
czterdziescidwa 
New Avenger


Posty: 1310
Skąd: Warszawa
Wysłany: 26 Czerwca 2012, 19:16   

Ale ja się z Wami w 100% zgadzam. Złapany złodziej powinien być na miejscu ukamienowany przez przechodniów, którzy są w pobliżu, albo przynajmniej powinni mu połamać ręce, nogi, żebra, wybić zęby i wydłubać oczy.
Kierowców, którzy przekraczają prędkość powinno się wywlekać na skrzyżowaniach i publicznie rozjeżdżać rozciągniętych na asfalcie. Za kierownicami najlepiej rodzice dzieci które straciły życie przez przez piratów drogowych.
Za przetrzymanie książki w bibliotece: publicznie spoliczkowanie - to zadziała lepiej niż symboliczna kara pieniężna - przecież nie może być tak, że biblioteka traci, a delikwenta nie można nawet nakrzyczeć, bo poleci do sądu.
 
 
Godzilla 
kocia mama


Posty: 14145
Skąd: Warszawa
Wysłany: 26 Czerwca 2012, 19:53   

Czterdzieścidwa, a ty znowu swoje. Fajny chwyt w dyskusji, sprowadzić cudze argumenty do absurdu. Napadł facet na sklep? Napadł. Z nożem? Z nożem. Pozwolił się spokojnie złapać żołnierzom? Nie, nożem dziabnął. Może by zabił, gdyby trafił na cieniasów a nie na marines. No to jest jego problem, że mu obili mordę i okolice. Niech się martwi ten co napada, nie napadnięty.
_________________
Blog
Kedileri çok seviyorum :mrgreen:
 
 
ilcattivo13 
Wirtualny Suwalski Niedźwiedź


Posty: 17772
Skąd: Suwałki (k. Dowspudy)
Wysłany: 27 Czerwca 2012, 01:55   

Godzilla - a kto kogo obijał? :shock: Facet najnormalniej w świecie spadł z krawężnika :mrgreen:
_________________
DVRVM CACANTES MONVIT VT NITANT THALES
 
 
czterdziescidwa 
New Avenger


Posty: 1310
Skąd: Warszawa
Wysłany: 27 Czerwca 2012, 02:32   

Co swoje? Jakiego absurdu? To przecież normalne i jak najbardziej porządne, żeby po schwytaniu złodzieja trochę przetrzepać mu skórę. Rozciągnąć na ziemi, złamać lewą rękę, złamać prawą rękę i kopać po żebrach dopóki nie popękają.
A jak delikwent będzie protestował, można przywalić kilka razy jego głową w beton, żeby wybić kilka zębów, złamać nos i szczękę. Wtedy się zamknie.
Czekając na przyjazd policji, można jeszcze zmiażdżyć kostkę i złamać piszczel (najlepiej przyniesionym z samochodu kluczem francuskim) - przecież się rzucał, niech ma nauczkę, nie?
 
 
Godzilla 
kocia mama


Posty: 14145
Skąd: Warszawa
Wysłany: 27 Czerwca 2012, 06:48   

czterdziescidwa, bredzisz jak potłuczony.

Jak powszechnie wiadomo, napadnięty obywatel ma grzecznie czekać, aż łotrzyk go
a) ograbi
b) pobije
c) zgwałci
d) poderżnie gardło,
na wezwanie złodzieja okazać posiadane dokumenty i majętności, ewentualnie cichutko popiskiwać. Po ustaniu działań łotrzyka obywatel może ale nie musi zgłosić napad na policję i grzecznie czekać aż policja się zjawi. Śledztwo zapewne zostanie umorzone ze względu na niewykrycie sprawcy bądź niską szkodliwość społeczną czynu (niską szkodliwość społeczną poznaje się po wysokiej szkodzie prywatnej). Jeżeli śledztwo nie zostanie umorzone, łotrzyk będzie złapany i rozpocznie się proces sądowy, obywatel ma grzecznie czekać przez wszystkie lata trwania procesu (o ile oczywiście nie zostało mu poderżnięte gardło) i karnie tudzież punktualnie meldować się na rozprawach pod groźbą kar rozmaitych, choćby rozprawy te odbywały się pięćset kilometrów od jego miejsca zamieszkania a nieobecności w pracy groziły wylaniem na zieloną trawkę. Wiadomo, termin rozprawy rzecz święta, a właściwość sądów ustala się... a bo ja wiem, chyba ze względu na miejsce zdarzenia. Więc jeśli kogoś obrobili w podróży służbowej to... Po latach uczciwego procesu niezawisły sąd wyda wyrok, czyli łotrzyk np. dostanie pół roku w zawiasach lub grzywnę, którą wpłaci na skarb państwa lub sierociniec w Gródku Dolnym. Ewentualnie jakieś prace społeczne. Obywatel będzie mieć z tego obywatelską satysfakcję iż sprawiedliwości stało się zadość.
_________________
Blog
Kedileri çok seviyorum :mrgreen:
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21969
Skąd: Szmulki
Wysłany: 27 Czerwca 2012, 09:06   

Opisałem to w Pufciu... nie żebym życzył czterdziescidwa, jakiejś traumy ale lekki pac od napadacza by mu się przydał. Przestałby wygadywać pierdafony księżycowe. Naprawdę osobiste uczestnictwo w napadzie (po niewłaściwej stronie) całkiem zmienia podejście do sprawy.
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
mesiash 
Sedecimus


Posty: 1855
Skąd: Stolica
Wysłany: 27 Czerwca 2012, 13:08   

Kruk Siwy, a jest jakaś właściwa strona uczestnictwa w napadzie? :lol:
_________________
The difference between "space-based clean power station" and "unimaginably powerful orbiting death ray" is mostly semantics and hope. - ponoć Asimov
 
 
Kruk Siwy 
Wierny Legionista


Posty: 21969
Skąd: Szmulki
Wysłany: 27 Czerwca 2012, 13:21   

No pomyśl. Po jednej stronie masz obitą mordkę, ciągają cię po sądach, a możesz jeszcze raz dostać po ryjku bo sąd radośnie zdradzi twoje dane.
Po drugiej stronie świetnie się bawisz okładając jakiegoś frajera, zyskujesz popularność bo media cię przedstawią jako spostponowanego, i jak dobrze pójdzie to jeszcze dostaniesz odszkodowanie.
No możesz oberwać po tym jak frajer nie uzna za stosowne nadstawiać ci kolejne policzki. Ale jest ryzyko jest zabawa.
Pytanie za pięć groszy: po której stronie dzieje się lepiej?
_________________
Tu leży pisarz nieznany.
Marzył, że dorówna tuzom.
Talent miał niespotykany
lecz pisał sobie, a muzom.

ˆ Agi
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group