Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak tu strasznie po zmierzchu - samoobrona
Autor Wiadomość
Navajero 
Admirał Ackbar


Posty: 2456
Skąd: Shangri - La
Wysłany: 10 Marca 2011, 18:54   

W sztukach walki jest sporo "śliskich" tematów: tameshiwari, sztuka "żelaznej dłoni", "żelaznej koszuli", ćwiczenia oddechowe i medytacyjne, praktyki lecznicze itp. Łatwo tam o przegięcia, ale w normalnej szkole to się reguluje na bieżąco. Ktoś uważa, że po trzymiesięcznych medytacjach będzie mógł biegać po ścianach? No i ok, niech zademonstruje :) Ja z poważniejszymi odchyleniami spotkałem się tylko przy okazji rozmaitej maści internetowych "miszczuf" i ludzi którzy ćwiczyli w samotności, bez kontaktu z innymi. W pozostałych przypadkach to były drobiazgi.
 
 
aniol 
Bink


Posty: 1778
Skąd: Kraków/Tomaszow Maz
Wysłany: 24 Marca 2011, 11:31   

a ja sobie tu ponarzekam troszke
ruszyl nowy nabor do klubu
glownie dzieci do 14 lat
na szesc sztuk ani jedna nie potrafi wykonac przewrotu w tyl, zwyklego, najzwyklejszego gimnastycznego przewrotu w tyl, po prostu fikolka
w przod na te 6 sztuk prawidlowo robi dwoch
kurde! zwykly przysiad robi poprawnie jeden chlopak!
zalamka
mam w tej chwili conajmniej pol roku pracy od zera! nauczyc tych mlodych jak sie poruszac zanim zaczne z nimi roic normalny trening pod katem walki wrecz
z tych szeciu za pol roku zostanie moze jednen najambitnejszy
to jest cholernie demotywujace
nieobecny juz kolega chcial zajecia z samoobrony wprowadzac do szkol
a moze by tak wprowadzic zajecia z wychowania fizycznego? bo z tego co obserwuje to takiego przedmiotu w szkolach nie ma
_________________
www.washidojo.republika.pl

dyskusja - w zależności od interlokutora polega na wymianie poglądów, ciosów lub strzałów

nie jestem rasista - nienawidze wszystkich jednakowo
 
 
Navajero 
Admirał Ackbar


Posty: 2456
Skąd: Shangri - La
Wysłany: 24 Marca 2011, 12:51   

Oni nie są nawet w stanie wykonać skłonu z położeniem dłoni na podłodze, przy zablokowanych kolanach. Sprawdziłem. Na paręset osób, ćwiczenie wykonały dwie. A W - F jest, tyle, że niemal kompletnie pozbawiony ćwiczeń ogólnorozwojowych i gimnastyki. Za to są gry zespołowe...
 
 
Hubert 
Wyduldas Napfluj


Posty: 7089
Skąd: Dziki Wschód - Białystok
Wysłany: 24 Marca 2011, 13:25   

Navajero, chciałeś powiedzieć: ćwiczenia na macie.

Macie piłkę i grajcie.

W-fy w szkole są bardzo różne, ja przewrotów nauczyłem się porządnie dopiero na TKD, bo wcześniej albo się bałem, albo nie wychodziło, albo... ech. A tu było po prostu tak, że trener każe, wychowanek musi. I robi. Bez szemrania. I to zdaje egzamin.
Gorzej, że teraz na sekcje przychodzą głównie ludzie, których ćwiczenia ograniczają się do lvlowania w Warcrafcie. "Bo rodzice kazali".
 
 
Martva 
Kylo Ren


Posty: 30898
Skąd: Kraków
Wysłany: 24 Marca 2011, 17:32   

Od piątej klasy podstawówki miałam zwolnienie z WF. Ale naprawdę były wyłącznie gry zespołowe, jakies elementy bardziej gimnastyczne zdarzały się baaardzo rzadko (wkurzona byłam w liceum, bo były jakieś siłowniane sprzęty, ale tam też kosz, siatka, kosz, siatka, zaczęłam od zwolnienia z gier zespołowych, no ale bez sensu było siedzieć na ławce w ciągu 8 zajęć na 10).
Nie wiem czego tych wuefistów uczą na studiach... :roll:
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.

skarby
szorty
 
 
Navajero 
Admirał Ackbar


Posty: 2456
Skąd: Shangri - La
Wysłany: 24 Marca 2011, 17:54   

No i jak z przewrotem w przód? :mrgreen:
 
 
Martva 
Kylo Ren


Posty: 30898
Skąd: Kraków
Wysłany: 24 Marca 2011, 17:59   

Daj spokój, na pewno urwałabym sobie głowę albo przynajmniej zepsuła fryzurę ;P:
No ale ja się na żadne treningi sztukowalkowe nie wybieram (na zajęcia z samoobrony bym mogła, może by mnie nauczyli krzyczeć).
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.

skarby
szorty
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 24 Marca 2011, 18:13   

Z ciekawości spróbowałam jak tam u mnie z przewrotem w przód i do tyłu. Z tym drugim trochę gorzej (nie ćwiczyłam od lat), ale do przodu robię bez problemu.
No tak, nasza wuefistka "katowała" nas na sali gimnastycznej, mimo upływu lat pewna sprawność ogólna zostaje.
 
 
merula 
Pani z Jeziora


Posty: 23494
Skąd: przystanek Alaska
Wysłany: 24 Marca 2011, 19:59   

z przewrotami nie miałam problemów, ale w skłonie położyć dłoni na podłodze nie umiałam nigdy.
ale i na treningi "nawalanki" się nie wybieram. :wink:
_________________
Kobiety dzielą się na te, które nie wiedzą czego chcą i na te, które chcą, ale nie wiedzą czego.
 
 
Hubert 
Wyduldas Napfluj


Posty: 7089
Skąd: Dziki Wschód - Białystok
Wysłany: 24 Marca 2011, 23:19   

Ja mam ostatnio problemy ze skłonami. Przed wakacjami 'kładłem się' tułowiem na nogach, ale naderwałem sobie kilka mięśni w nogach - przed wakacyjnym obozem właśnie - i *beep* zbita, musiałem zaczynać robotę od początku.
Ale o dziwo, przy wysokich kopnięciach nic nie boli.
 
 
merula 
Pani z Jeziora


Posty: 23494
Skąd: przystanek Alaska
Wysłany: 25 Marca 2011, 09:25   

ja tam nikogo wysoko nie kopię. co najwyżej w zadek ;P:
_________________
Kobiety dzielą się na te, które nie wiedzą czego chcą i na te, które chcą, ale nie wiedzą czego.
 
 
feralny por. 
Trurl

Posty: 4761
Skąd: garaż hermetyczny
Wysłany: 25 Marca 2011, 09:43   

http://www.youtube.com/watch?v=eedvVgPq1RQ

Się mi skojarzyło.
_________________
Trust me, I'm a doctor...
 
 
Navajero 
Admirał Ackbar


Posty: 2456
Skąd: Shangri - La
Wysłany: 25 Marca 2011, 11:18   

Sosnechristo napisał/a
Ja mam ostatnio problemy ze skłonami. Przed wakacjami 'kładłem się' tułowiem na nogach, ale naderwałem sobie kilka mięśni w nogach - przed wakacyjnym obozem właśnie - i *beep* zbita, musiałem zaczynać robotę od początku.
Ale o dziwo, przy wysokich kopnięciach nic nie boli.

Jest taki gość Pavel Tsatsouline, napisał parę ciekawych rzeczy o rozciąganiu.
 
 
Hubert 
Wyduldas Napfluj


Posty: 7089
Skąd: Dziki Wschód - Białystok
Wysłany: 25 Marca 2011, 16:33   

Dzięki za cynk, idę googlać :)
 
 
czterdziescidwa 
New Avenger


Posty: 1310
Skąd: Warszawa
Wysłany: 25 Marca 2011, 17:00   

aniol napisał/a
a ja sobie tu ponarzekam troszke
ruszyl nowy nabor do klubu
glownie dzieci do 14 lat
na szesc sztuk ani jedna nie potrafi wykonac przewrotu w tyl, zwyklego, najzwyklejszego gimnastycznego przewrotu w tyl, po prostu fikolka
w przod na te 6 sztuk prawidlowo robi dwoch
kurde! zwykly przysiad robi poprawnie jeden chlopak!
zalamka
mam w tej chwili conajmniej pol roku pracy od zera! nauczyc tych mlodych jak sie poruszac zanim zaczne z nimi roic normalny trening pod katem walki wrecz
z tych szeciu za pol roku zostanie moze jednen najambitnejszy
to jest cholernie demotywujace
nieobecny juz kolega chcial zajecia z samoobrony wprowadzac do szkol
a moze by tak wprowadzic zajecia z wychowania fizycznego? bo z tego co obserwuje to takiego przedmiotu w szkolach nie ma

A jak się robi przysiad niepoprawnie? ;) Poważnie, nie wiedziałem że jest coś takiego jak niepoprawny przysiad albo niepoprawny fikołek.
 
 
aniol 
Bink


Posty: 1778
Skąd: Kraków/Tomaszow Maz
Wysłany: 25 Marca 2011, 20:22   

poprawny przysiad? a chociazby z prostym kregoslupem, a dla tych dzieciakow ugiecie nog w kolanach jest problemem nie do przejscia - zamiast przysiadu robia jakies pokraczne sklony w przod, bardziej zginaja sie w biodrach niz w kolanach
z przewrotami jest jeszcze gorzej...
_________________
www.washidojo.republika.pl

dyskusja - w zależności od interlokutora polega na wymianie poglądów, ciosów lub strzałów

nie jestem rasista - nienawidze wszystkich jednakowo
 
 
czterdziescidwa 
New Avenger


Posty: 1310
Skąd: Warszawa
Wysłany: 25 Marca 2011, 21:22   

aniol napisał/a
poprawny przysiad? a chociazby z prostym kregoslupem, a dla tych dzieciakow ugiecie nog w kolanach jest problemem nie do przejscia - zamiast przysiadu robia jakies pokraczne sklony w przod, bardziej zginaja sie w biodrach niz w kolanach
z przewrotami jest jeszcze gorzej...

No to się dowartościowałem. Jestem sprawniejszy fizycznie niż 66% 12 latków uprawiających sporty walki ;)
 
 
aniol 
Bink


Posty: 1778
Skąd: Kraków/Tomaszow Maz
Wysłany: 25 Marca 2011, 22:06   

czterdziescidwa napisał/a
aniol napisał/a
poprawny przysiad? a chociazby z prostym kregoslupem, a dla tych dzieciakow ugiecie nog w kolanach jest problemem nie do przejscia - zamiast przysiadu robia jakies pokraczne sklony w przod, bardziej zginaja sie w biodrach niz w kolanach
z przewrotami jest jeszcze gorzej...

No to się dowartościowałem. Jestem sprawniejszy fizycznie niż 66% 12 latków uprawiających sporty walki ;)


daj mi szanse - oni sa dopiero po 3 treningach, wiec wine za ich sprawnsc ogolna na razie ponosza ich wuefisci
zobaczymy co beda potrafili za jakies pol roku (o ile ze mna wytrzymaja tyle)
:wink:
_________________
www.washidojo.republika.pl

dyskusja - w zależności od interlokutora polega na wymianie poglądów, ciosów lub strzałów

nie jestem rasista - nienawidze wszystkich jednakowo
 
 
czterdziescidwa 
New Avenger


Posty: 1310
Skąd: Warszawa
Wysłany: 26 Marca 2011, 00:40   

aniol napisał/a
czterdziescidwa napisał/a
aniol napisał/a
poprawny przysiad? a chociazby z prostym kregoslupem, a dla tych dzieciakow ugiecie nog w kolanach jest problemem nie do przejscia - zamiast przysiadu robia jakies pokraczne sklony w przod, bardziej zginaja sie w biodrach niz w kolanach
z przewrotami jest jeszcze gorzej...

No to się dowartościowałem. Jestem sprawniejszy fizycznie niż 66% 12 latków uprawiających sporty walki ;)


daj mi szanse - oni sa dopiero po 3 treningach, wiec wine za ich sprawnsc ogolna na razie ponosza ich wuefisci
zobaczymy co beda potrafili za jakies pol roku (o ile ze mna wytrzymaja tyle)
:wink:

Szkoda że w szkołach WF jest taki nudny; gdyby można było sobie wybrać program, np. jakiś sport walki zamiast ćwiczenia na macie - (macie piłkę i grajcie), pewnie efekty były by lepsze.
 
 
aniol 
Bink


Posty: 1778
Skąd: Kraków/Tomaszow Maz
Wysłany: 3 Maj 2011, 19:44   

czterdziescidwa napisał/a
Szkoda że w szkołach WF jest taki nudny; gdyby można było sobie wybrać program, np. jakiś sport walki zamiast ćwiczenia na macie - (macie piłkę i grajcie), pewnie efekty były by lepsze.

niekoniecznie sport walki od razu - w podstawowce wystarczyloby zeby byla naprawde dobrze poprowadzona ogolnorozwojowka - to naprawde sie da zrobic w sposob ciekawy i dopassowany do mozliwosci dzieciakow
mozna robic lekkoatletyke ale nie na zasadzie "dzis biegamy na 100m" i notujemy wyniki tylko mozna by dzieciaki nauczyc jak sie prawidlowo biega, jak reguluje oddech
w gimnazjum mozna spokojnie robic gimnastyke przyrzadowa
ale... kurde... zapedzilem sie - kto to niby ma robic? brzuchaci wuefisci co sami nie umieja poprawnie przebiec 60m? i wiekszosci nie chce sie nawet dresu ubrac?
a wogole to otatnio uslyszalem rewelacyjne info - w klasach 1-3 wf ma byc wlaczany w nauczanie zintegrowane czy jak sie to cholerstwo nazywa
juz widze poziom wf-u prowadzony przez panie w dlugich spodnicach i rozdeptanych goralskich kapciach..
juz widze jakie dzieciaki beda trafiac do mnie za 3-4 lata..
_________________
www.washidojo.republika.pl

dyskusja - w zależności od interlokutora polega na wymianie poglądów, ciosów lub strzałów

nie jestem rasista - nienawidze wszystkich jednakowo
 
 
Navajero 
Admirał Ackbar


Posty: 2456
Skąd: Shangri - La
Wysłany: 7 Maj 2011, 09:34   

A propos skuteczności gazu...:

http://www.youtube.com/watch?v=oqKUHVeugWA
 
 
feralny por. 
Trurl

Posty: 4761
Skąd: garaż hermetyczny
Wysłany: 7 Maj 2011, 10:02   

Falcon punch. :mrgreen:
_________________
Trust me, I'm a doctor...
 
 
Hubert 
Wyduldas Napfluj


Posty: 7089
Skąd: Dziki Wschód - Białystok
Wysłany: 7 Maj 2011, 12:11   

aniol napisał/a
a wogole to otatnio uslyszalem rewelacyjne info - w klasach 1-3 wf ma byc wlaczany w nauczanie zintegrowane czy jak sie to cholerstwo nazywa


U mnie wuef właśnie tak był prowadzony, przez wychowawczynię. Przynajmniej fikołka potrafiła zrobić. ^^
 
 
feralny por. 
Trurl

Posty: 4761
Skąd: garaż hermetyczny
Wysłany: 7 Maj 2011, 12:15   

Wydaje mi się, że ja też tak miałem.
_________________
Trust me, I'm a doctor...
 
 
merula 
Pani z Jeziora


Posty: 23494
Skąd: przystanek Alaska
Wysłany: 8 Maj 2011, 08:51   

moje dzieci na pewno tak mają/miały.
_________________
Kobiety dzielą się na te, które nie wiedzą czego chcą i na te, które chcą, ale nie wiedzą czego.
 
 
Ziuta 
Nerwus


Posty: 5748
Skąd: Krzeslav's Hills
Wysłany: 8 Maj 2011, 09:33   

Ja też tak miałem. W'ogle to mnie aniele zdziwiłeś. Byłem święcie przekonany, że zintegrowany WF w nauczaniu początkowym był zawsze. Ja to tak ze starego systemu pamiętam.
_________________
Jeśli istnieją narodowe mity, narodowe świętości, to konieczność panowania nad Polską jest właśnie taką świętością dla Rosji - Stanisław Cat-Mackiewicz
 
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37515
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 8 Maj 2011, 09:34   

i ja i ja i ja
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
ketyow 
Jim Raynor


Posty: 11344
Skąd: z domu
Wysłany: 8 Maj 2011, 09:42   

No to skoro wszyscy mieliśmy ten wf, to kiedy go usunęli, że teraz znowu włączają?
_________________
http://ketyow.deviantart.com
http://www.biblionetka.pl/
 
 
 
Navajero 
Admirał Ackbar


Posty: 2456
Skąd: Shangri - La
Wysłany: 8 Maj 2011, 09:49   

Problemem nie jest "zintegrowany" W-F, bo to jest od dawna. Pani w klasach 1- 3 naprawdę nie musi wywijać salta z półśróbą. Problemem jest jakość tego W - F - u w wyższych klasach ( coraz mniejsza ilość ćwiczeń ogólnorozwojowych) i niska świadomość ( dzieci i ich rodziców), że jednak trochę trzeba się poruszać.
 
 
Witchma 
Jokercat


Posty: 24697
Skąd: Zgierz
Wysłany: 8 Maj 2011, 17:15   

Hmm... ja od pierwszej klasy miałam osobną panią wuefistkę i to jeszcze żandarma potwornego, żadnego zintegrowania sobie nie przypominam ;)
_________________
Basically, I believe in peace and bashing two bricks together.

"Wszystkie kobiety są piękne, tylko po niektórych tego nie widać."
/Maria Czubaszek/
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group