Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak tu strasznie po zmierzchu - samoobrona
Autor Wiadomość
Ice 
Han Solo


Posty: 815
Skąd: Tczew
Wysłany: 1 Lutego 2011, 21:27   

Navajero napisał/a

Za to daje szanse uniknięcia pierdla i paru innych niedogodności życiowych.


Tu bym się kłócił, znając polskie prawo, można zaliczyć i łomot i oskarżenie o napad z użyciem noża.
 
 
Navajero 
Admirał Ackbar


Posty: 2456
Skąd: Shangri - La
Wysłany: 1 Lutego 2011, 21:40   

No można. Dlatego nie pisałem o pewności, pisałem o szansie :)
 
 
Kostucha Drang 
Batman


Posty: 542
Skąd: sprzed kompa
Wysłany: 2 Lutego 2011, 00:53   

aniol napisał/a
taaaa 8cm
zupelnie nie mam pojecia skad taka dlugosc? jakie pan posel mial kryteria (medyczne? techniczne?) ustalajac taka dlugosc



Na podobnej zasadzie zastanawiająca jest nienawiśc europejskich ( i nie tylko ) ustawodawców do motylków. Oczywiście można nim wyrządzic krzywdę jak każdym nożem ale na chłopski rozum samo jego otwarcie ( dla przecietnego uzytkownika ) z pewnościa stanowi większy problem niż w przypadku zwykłego foldera. Tymczasem to właśnie motylki są tępione i powszechnie zakazywane. Gdzie tu sens ?
_________________
Churchill " faszyści przyszłości będą nazywani antyfaszystami"

Where is the Devil ?
http://www.youtube.com/watch?v=tgphO4JJIrw
http://www.youtube.com/watch?v=7EpB03kmGQk
 
 
Żerań
[Usunięty]

Wysłany: 13 Lutego 2011, 16:17   

Szwajcarzy to mądry naród Orientuje się ktoś, jak to wygląda u nas z poparciem dla liberalizacji przepisów? Nie mówię o politykach, bo to niestety wszyscy wiemy, lecz poparciem społecznym?
 
 
feralny por. 
Trurl

Posty: 4761
Skąd: garaż hermetyczny
Wysłany: 13 Lutego 2011, 18:47   

Ludzie są znakomicie urobieni, w końcu to już ponad dwieście lat tępi się zjawisko posiadania broni w tym kraju. Żadnego poparcia społecznego w tej dziedzinie nie ma i nie będzie. Dyżurni eksperci są zawsze do dyspozycji mediów i bardzo chętnie przypominają Polakom, że broń, to nie dla nich.
_________________
Trust me, I'm a doctor...
 
 
aniol 
Bink


Posty: 1778
Skąd: Kraków/Tomaszow Maz
Wysłany: 13 Lutego 2011, 22:27   

w sumie moge to wrzucic rownie dobrze tu jak i w temat o MMA
baaardzo stary filmik
http://www.youtube.com/watch?v=gEDaCIDvj6I

to tak ku przestrodze tym wszystkim ktorzy wierza w magiczne techniki, sekretne energie, dotyki smierci itp.
_________________
www.washidojo.republika.pl

dyskusja - w zależności od interlokutora polega na wymianie poglądów, ciosów lub strzałów

nie jestem rasista - nienawidze wszystkich jednakowo
 
 
aniol 
Bink


Posty: 1778
Skąd: Kraków/Tomaszow Maz
Wysłany: 18 Lutego 2011, 13:22   

my tu sobie teoretyzujemy o nowym projekcie zakazujacym noszenia nozy, a tu prosze - gosc zostal skazany za cos co przestepstwem nie jest (jeszcze) czyli za posiadanie noza powyzej 30 cm
http://derepublica.blox.p...ma-iniuria.html

to w nastepnej kolejnosci panowie szykowac sie ze pojdziemy hurtowo siedziec za gwalty wszak "przedmiot do popelnienia przestepstwa" kazden jeden posiada
_________________
www.washidojo.republika.pl

dyskusja - w zależności od interlokutora polega na wymianie poglądów, ciosów lub strzałów

nie jestem rasista - nienawidze wszystkich jednakowo
 
 
feralny por. 
Trurl

Posty: 4761
Skąd: garaż hermetyczny
Wysłany: 18 Lutego 2011, 13:48   

Rewelacja. Żyjemy w kraju systemowego bezprawia. Trzeba zacząć wyciecki organizować, bo jestem pewien, że ludzie z cywilizowanych krajów chętnie zapłacą za oglądanie takich cudów.
_________________
Trust me, I'm a doctor...
 
 
Navajero 
Admirał Ackbar


Posty: 2456
Skąd: Shangri - La
Wysłany: 18 Lutego 2011, 14:01   

Kupuję miecz świetlny, on ma ostrze echmm... laserowe? :)
 
 
Hubert 
Wyduldas Napfluj


Posty: 7089
Skąd: Dziki Wschód - Białystok
Wysłany: 21 Lutego 2011, 21:39   

Navajero, jak będziesz miał dobrego dostawcę, to podziel się namiarami, bo tu inaczej nie idzie wytrzymać. Ostatnio kumpel poprzetrącał trzech cwaniaków, co się na niego rzucili z bejsbolami. Stary tekłondeka. On niezarysowany, oni sponiewierani, jeden w szpitalu. I zgadnijcie, do kogo przypieprzył się prokurator.

BTW, od jutra dorzucam sobie Judo do repertuaru. I może jeden trening Kick-boxingu (jak nie w tym semestrze, to w następnym) tygodniowo, bo w sekcji, którą upatrzyłem, obowiązuje formuła walki zbliżona do tej z Taekwondo.
 
 
Żerań
[Usunięty]

Wysłany: 21 Lutego 2011, 22:24   

Przypieprzył, w sensie?
 
 
Fidel-F2 
Wysoki Kapłan Kościoła Latającego Fidela


Posty: 37527
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 22 Lutego 2011, 06:23   

Żerań, wiesz pieprz, sól, koperek, majeranek, taka kuchenna rozrywka
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Żerań
[Usunięty]

Wysłany: 22 Lutego 2011, 11:08   

Chodzi o to, czy prokuratura postawiła mu zarzuty.
 
 
Hubert 
Wyduldas Napfluj


Posty: 7089
Skąd: Dziki Wschód - Białystok
Wysłany: 23 Lutego 2011, 08:54   

Żerań, wiem, że się na to zanosiło, ale co wyszło, to się okaże. Mamy urywany kontakt, wariackie dni się u mnie zaczęły. U niego, chcąc nie chcąc, też.
 
 
Kostucha Drang 
Batman


Posty: 542
Skąd: sprzed kompa
Wysłany: 27 Lutego 2011, 18:42   

aniol napisał/a
w sumie moge to wrzucic rownie dobrze tu jak i w temat o MMA
baaardzo stary filmik
http://www.youtube.com/watch?v=gEDaCIDvj6I

to tak ku przestrodze tym wszystkim ktorzy wierza w magiczne techniki, sekretne energie, dotyki smierci itp.


Z tej samej serii:

http://www.youtube.com/wa...player_embedded

Swoja drogą to przerażające. Tacy mistrzowie istnieją i uczą innych, którzy ( chyba ) biorą te "nauki" na poważnie. Potem gdy ci uczniowie widzą przeciwnika z nożem uważają, że są w stanie rozbroic przeciwnika. Jesli z drugiej strony noża mamy kolesia wierzącego w odstraszającą moc popisu dżygitki to nieszczęście gotowe.
_________________
Churchill " faszyści przyszłości będą nazywani antyfaszystami"

Where is the Devil ?
http://www.youtube.com/watch?v=tgphO4JJIrw
http://www.youtube.com/watch?v=7EpB03kmGQk
 
 
Azirafal 
Stalowy Szczur


Posty: 1030
Skąd: Warszawa
Wysłany: 1 Marca 2011, 11:16   

Sosnechristo napisał/a
Ostatnio kumpel poprzetrącał trzech cwaniaków, co się na niego rzucili z bejsbolami. Stary tekłondeka. On niezarysowany, oni sponiewierani, jeden w szpitalu. I zgadnijcie, do kogo przypieprzył się prokurator.


Tak a propos nauki krav-magi, której Żeraniowi tak brakuje w podstawowych prawach obywatelskich (darmowych, dodajmy do tego): z tego co mi opowiadał przyjaciel (któren krav-magi się swego czasu uczył nawet, a do tgo boksu, itp), to jeśli ktoś ma potwierdzone szkolenie/trening krav-magi i napadnie go paru gostków, którym on połamie twarze, nogi czy po prostu mordy obije, to on odpowiada tak, jakby był uzbrojony. Przez tenże trening krav-magi właśnie. Więc ma o wiele większe szanse na to, by trafić przed sąd i, w konsekwencji, do więzienia. Co z tego że napadło go trzech - to oni pobici i skopani, a to on zna krav magę.
_________________
If you don't stand for something you'll fall for anything.
 
 
 
feralny por. 
Trurl

Posty: 4761
Skąd: garaż hermetyczny
Wysłany: 1 Marca 2011, 11:19   

Azirafal, jakieś prawne podstawy, będą?
_________________
Trust me, I'm a doctor...
 
 
Godzilla 
kocia mama


Posty: 14145
Skąd: Warszawa
Wysłany: 1 Marca 2011, 11:23   

Kiedyś kuzyna napadło sześciu, a on miał tylko pasek z klamerką. I musiał się tłumaczyć, że to nie on się na nich rzucił.
 
 
Navajero 
Admirał Ackbar


Posty: 2456
Skąd: Shangri - La
Wysłany: 1 Marca 2011, 11:45   

feralny por. napisał/a
Azirafal, jakieś prawne podstawy, będą?

Podstaw prawnych nijakich nie ma, ale praktyka sądowa rzeczywiście tak wygląda, co kilkakrotnie miałem możliwość obserwować ( na szczeście nie jako strona sprawy). Niestety znajomość realiów dotyczacych kwestii walki wręcz u naszych sędziów jest zerowa. Kiedyś kumpel został ukarany za obrazę sądu, kiedy delikatnie ( i bardzo grzecznie) zaproponował, aby pani sędzina powołała biegłego który oceniłby czy przekroczono zakres obrony koniecznej, bo ona sama nie jest autorytetem w tej kwestii. Niestety pani sędzina bardzo chciała być traktowana jako autorytet w dziedzinie na której kompletnie się nie znała.
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 1 Marca 2011, 12:09   

Navajero napisał/a
Kiedyś kumpel został ukarany za obrazę sądu, kiedy delikatnie ( i bardzo grzecznie) zaproponował, aby pani sędzina powołała biegłego który oceniłby czy przekroczono zakres obrony koniecznej, bo ona sama nie jest autorytetem w tej kwestii.

Pani sędzina, to żona sędziego, na rozprawie orzekała pani sędzia, może dlatego poczuła się urażona? :wink:
 
 
Godzilla 
kocia mama


Posty: 14145
Skąd: Warszawa
Wysłany: 1 Marca 2011, 12:10   

I tak się mówi "wysoki sądzie" ;P:
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 1 Marca 2011, 12:12   

Są tacy, co próbowali mówić "proszę wysokiej sprawiedliwości" i usłyszeli "tu nie ma sprawiedliwości, tu jest sąd" ;P: :mrgreen:
 
 
Godzilla 
kocia mama


Posty: 14145
Skąd: Warszawa
Wysłany: 1 Marca 2011, 12:21   

U Wiecha było jeszcze "proszę wysokiego kreminału".
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 1 Marca 2011, 12:26   

Nigdy nie zapomnę, jak młodym chłopięciem będąc, zamiast wysoki sądzie powiedziałem per "proszę Pani" - pouczenie o powadze sądu i grożących mi sankcjach z grzywną i zatrzymaniem włącznie, zajęło wysokiemu sądowi jakieś 10 min. :D

A w temacie bójek i zatrzymań: mój bardzo dobry kumpel, wracając do dom z imprezki dostał w mordę, bo akurat szedł nie tym chodnikiem co powinien, a na dodatek dostał 2 lata w zawiasach na 3 za udział w bójce - bo po policję ktoś zadzwonił. Nie było żadnego tłumaczenia na rozprawie. Każdy z uczestników dostał sprawiedliwie, czyli po tyle samo.
 
 
Navajero 
Admirał Ackbar


Posty: 2456
Skąd: Shangri - La
Wysłany: 1 Marca 2011, 12:31   

Drodzy ortofaszyści - w języku potocznym ( a takiego tu przecież używamy) słowo "sędzina" oznaczające kobietę wykonującą funkcję sędziego, jest jak najbardziej dopuszczalne ;P: Jak ktoś nie wierzy, może zerknąć do słownika. A kumpel odzywał się do kobitki prawidłowo – obrazą była sugestia, że może istnieć dziedzina na której owa pani się nie zna.
 
 
Azirafal 
Stalowy Szczur


Posty: 1030
Skąd: Warszawa
Wysłany: 1 Marca 2011, 13:41   

Godzilla napisał/a
U Wiecha było jeszcze proszę wysokiego kreminału.


Albo jak Ferdynand Wspaniały: Wysoki Sądzie, Niski Sądzie i Średni Sądzie... ;)
_________________
If you don't stand for something you'll fall for anything.
 
 
 
feralny por. 
Trurl

Posty: 4761
Skąd: garaż hermetyczny
Wysłany: 1 Marca 2011, 18:44   

Navajero napisał/a
Podstaw prawnych nijakich nie ma, ale praktyka sądowa rzeczywiście tak wygląda
No tak, w sumie to się wygłupiłem z tym pytaniem. Przecież oczywistym jest, że ani sąd, ani policja nie potrzebuje podstaw prawnych do realizacji swojego widzimisię.
 
 
aniol 
Bink


Posty: 1778
Skąd: Kraków/Tomaszow Maz
Wysłany: 10 Marca 2011, 16:14   

to ja jeszcze dorzuce gwiazdy internetu - zolte bambusy
http://www.youtube.com/wa...feature=related
to jest dopiero przerazajace
_________________
www.washidojo.republika.pl

dyskusja - w zależności od interlokutora polega na wymianie poglądów, ciosów lub strzałów

nie jestem rasista - nienawidze wszystkich jednakowo
 
 
Navajero 
Admirał Ackbar


Posty: 2456
Skąd: Shangri - La
Wysłany: 10 Marca 2011, 18:28   

A co w tym jest przerażającego? No kilku popaprańców udaje manipulacje z jakąś tam energią. Czasem takowi występują w przyrodzie. Tylko komu oni zagrażają? Naprawdę uważasz, że ktoś normalny się na to nabierze? A jak jest abnormal, to i tak wierzyłby w latające talerze, albo zielone ludziki z Marsa. Co za różnica?
 
 
aniol 
Bink


Posty: 1778
Skąd: Kraków/Tomaszow Maz
Wysłany: 10 Marca 2011, 18:39   

z treningowego doswiadczenia ostatniego cwiercwiecza wiem ze jest mnostwo, nieglupich skadinad ludzi, ktorzy nabieraja sie na takie bzdety
wierza w tajemnicze energie, i kupuja taki shit jak na filmiku
_________________
www.washidojo.republika.pl

dyskusja - w zależności od interlokutora polega na wymianie poglądów, ciosów lub strzałów

nie jestem rasista - nienawidze wszystkich jednakowo
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group