Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak tu strasznie po zmierzchu - samoobrona
Autor Wiadomość
Navajero 
Admirał Ackbar


Posty: 2456
Skąd: Shangri - La
Wysłany: 24 Wrzeœśnia 2010, 21:59   

aniol napisał/a
a tak wyglada egzekwowanie prawa przez prokurature
http://wiadomosci.gazeta....sie_bronil.html
no bo inwalida to ewentualnie proteza nogi moglby sie bronic, ale mlotkiem? :evil:

Kolejny prawnik - idiota który sceny przemocy widział tylko w kinie...
 
 
Żerań
[Usunięty]

Wysłany: 24 Wrzeœśnia 2010, 22:05   

Ja już mogę kiwać z politowaniem głową. Przecież o obronie koniecznej i kontratypach uczy się na drugim roku prawa. :shock:
 
 
aniol 
Bink


Posty: 1778
Skąd: Kraków/Tomaszow Maz
Wysłany: 21 Stycznia 2011, 09:37   

w Krakowie moze (aczkolwiek sa poszlaki wskazujace ze wcale nie musi) do kolejnej odslony wojny kiboli
http://polskalokalna.pl/w...-kibice,1586220



ale ja nie o tym tylko o histerycznej i debilnej reakcji wladz miasta

cytat:
Prezydent Jacek Majchrowski zaapelował także do rządu o uchwalenie ustaw, które poprawiałyby bezpieczeństwo w mieście.

- W dalszym ciągu brakuje etatów w krakowskiej policji. Brakuje także ustawy zabraniającej noszenia na ulicach niebezpiecznych narzędzi. Nie może być tak, że można wychodzić do miasta z mieczem samurajskim czy maczetą. Za to wszystko odpowiada rząd - powiedział prezydent.



nozesz qrwa ich mac! proponuje posunac sie dalej - poniewaz w zabojstwie posluzono sie az trzema samochodami nalezy uchwalic ustawe o zakazie poruszania sie pojazdami mechanicznymi
co za debile! nie wystarczy ze pokutuje od czasow nieboszczki komuny kretynski kawalek ustawy o broni i amunicji dotyczacy min nunchaku? zdazamy w strone brytyjskiego odmozdzenia?
no wkurzylem sie z samego rana


wg statystyk policyjnych najwiecej zabojstw/morderstw dokonuje sie przy uzyciu mlotka i noz a kuchennego - tez mysle ze nalezy zakazac posiadania...
_________________
www.washidojo.republika.pl

dyskusja - w zależności od interlokutora polega na wymianie poglądów, ciosów lub strzałów

nie jestem rasista - nienawidze wszystkich jednakowo
 
 
feralny por. 
Trurl

Posty: 4761
Skąd: garaż hermetyczny
Wysłany: 21 Stycznia 2011, 11:47   

aniol napisał/a
nie wystarczy ze pokutuje od czasow nieboszczki komuny kretynski kawalek ustawy o broni i amunicji dotyczacy min nunchaku
O, nie, nie, nunczaki to zdobycz wolnej Polski.

http://www.science-fictio...=2131&start=210

aniol, ręce opadają, czas się zastanowić dokąd emigrować.
 
 
Żerań
[Usunięty]

Wysłany: 21 Stycznia 2011, 14:56   

PiS idzie w sukurs Majchrowskiemu

Jak reagują Amerykanie po zabójstwie 6 osób i ranieniu polityka? Kupują broń

Ciekawe, prawda?
 
 
feralny por. 
Trurl

Posty: 4761
Skąd: garaż hermetyczny
Wysłany: 21 Stycznia 2011, 15:01   

Żerań, no ja się jakoś szczególnie nie dziwię ludziom, że chcą się bronić przed wariatami. O wiele ciekawsze jest europejskie podejście do problemu, polegajace na tym, że jak bandyta zabije kogoś nożem, to odbiera się noże uczciwym ludziom.
_________________
Trust me, I'm a doctor...
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 21 Stycznia 2011, 15:10   

feralny por. napisał/a
O wiele ciekawsze jest europejskie podejście do problemu, polegajace na tym, że jak bandyta zabije kogoś nożem, to odbiera się noże uczciwym ludziom.

Ameryka to jednak krej wolnych ludzi zbudowany przez tych co uciekli z XIX Europy w poszukiwaniu wolności ,
] a Europa to kolejne reżimy bojące się obywateli, po Rewolucji Francuskiej królowie bali się ludu, lud jak dorwał do władzy to mordował królów/ burżujów, kapitalistów, kułaków/ taraz boją się łelyty by się ciemnogród nie dorwał , to i znają jedyną receptę ZXAKAZAĆ ... najlepiej wszystkiego poza płaceniem podatków ;P:
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
Navajero 
Admirał Ackbar


Posty: 2456
Skąd: Shangri - La
Wysłany: 21 Stycznia 2011, 15:50   

U nas zakazano - rzekomo dla bezpieczeństwa obywateli - noszenia wielu dziwnych rzeczy. Min. shurikenów ( gwiazdek ninja) i nunchaku. Osobiście, o ile miałby mnie ktoś zaatakować, chciałbym, aby zrobił to za pomocą nunchaku. Nie musiałbym nic robić - facet zabiłby się sam ;P: Co do noszenia noży - w Anglii jest taki zakaz i ni ch.ja nie zmieniło to statystyk odnośnie ilości przestępstw dokonywanych za pomocą "ostrego narzędzia". Większości przestępstw dokonuje się tym co jest pod ręką, np. nożem kuchennym. I nijakie regulacje prawne tego nie zmienią. I nie wiem jak głupim trzeba być, aby wyobrazić sobie, że po wprowadzeniu takiego prawa, udająca się na miejsce ustawki banda kiboli nie weźmie ze sobą - jakże praworządnie! - noży... W rzeczywistości stracą na tym jedynie normalni ludzie którzy - gdyby nie zakaz - obroniliby się, albo odstraszyli napastnika posiadanym nożem. No to teraz nie odstraszą. I noże - podobnie jak broń palną - będą nosili przy sobie jedynie przestępcy. Bo otrzymanie pozwolenia na klamkę przez praworządnego obywatela to fantastyka, natomiast każdy menel kupi ją sobie bez trudu - nielegalnie. W rzeczywistości nóż, to w naszych warunkach jedyna broń dostępna dla ogółu, dzięki której można zniwelować przewagę fizyczną czy liczebną napastników. NIE MA INNEJ ALTERNATYWY. Żadne kursy samoobrony, pistolety gazowe czy tasery tego nie załatwią. I teraz pytanie - komu to przeszkadzało? Pytanie w zasadzie retoryczne...
 
 
aniol 
Bink


Posty: 1778
Skąd: Kraków/Tomaszow Maz
Wysłany: 21 Stycznia 2011, 20:14   

tak gwoli scislosci
feralny - zakaz posiadania nuna to spadek po nieboszczce komunie - z tego samego czasu pochodzi min kretynski wykaz sztuk i sportow walki dopuszczalnych do nauczania w naszym kraju oraz broni dopuszczalnej do trenowania w ramach w/w - na szczescie akurat ten przepis jest martwy i wszyscy maja go gleboko w stolcu (chociaz kjokuszinowcy probowali kilka lat temu go odkurzyc zeby skasowac konkurencje min thai boxing)
Navajero - skad wytrzasnales zakaz na shurikeny????? w ustawie nic o nich nie ma
_________________
www.washidojo.republika.pl

dyskusja - w zależności od interlokutora polega na wymianie poglądów, ciosów lub strzałów

nie jestem rasista - nienawidze wszystkich jednakowo
 
 
Navajero 
Admirał Ackbar


Posty: 2456
Skąd: Shangri - La
Wysłany: 21 Stycznia 2011, 20:25   

aniol - rzeczywiście, ustawa zabrania jedynie noszenia "nunchaków" :) Coś mi się pomerdało, chyba skojarzyłem to z przeczytanym kiedyś artykułem którego autor bił na alarm donosząc, że w sklepach z militariami mozna kupić śmiercionośne gwiazdki :mrgreen: I chyba postulował, aby wciagnąć je do ustawy o broni i amunicji.
 
 
feralny por. 
Trurl

Posty: 4761
Skąd: garaż hermetyczny
Wysłany: 21 Stycznia 2011, 21:44   

aniol, już to prostowałem tu na forum, nunczaki pojawiają się UoBiA z 1999 roku, poszukaj sobie, w PRL takich kwiatków nie było, za to do 1968, nielegalne posiadanie broni palnej przewidywano karę śmierci.
_________________
Trust me, I'm a doctor...
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 22 Stycznia 2011, 00:38   

feralny por. napisał/a
za to do 1968, nielegalne posiadanie broni palnej przewidywano karę śmierci.
I kilkanaście pięknych sztucerów znalezionych na strychu w mojej chałupce dzięki temu wylądowało w gnojówce :?
 
 
feralny por. 
Trurl

Posty: 4761
Skąd: garaż hermetyczny
Wysłany: 22 Stycznia 2011, 10:16   

Rafał, łamiesz mi serce. :|

Ale to nic, teraz będzie lepiej, bo gamonie przegłosują te genialne poprawki i posypią się zarzuty dla chłopaków z GRH za bagnety i dla braci rycerzy za miecze, a pewnie i paru grzybiarzy na dołku wyląduje. Będzie naprawdę ciekawie.
 
 
Navajero 
Admirał Ackbar


Posty: 2456
Skąd: Shangri - La
Wysłany: 22 Stycznia 2011, 10:21   

Za to sklepy z militariami zarobią, bo sporo osób będzie musiało zmienić noszone przy sobie noże na takie z krótszym ostrzem ;)
 
 
aniol 
Bink


Posty: 1778
Skąd: Kraków/Tomaszow Maz
Wysłany: 22 Stycznia 2011, 13:25   

feralny por. napisał/a
Rafał, łamiesz mi serce. :|

Ale to nic, teraz będzie lepiej, bo gamonie przegłosują te genialne poprawki i posypią się zarzuty dla chłopaków z GRH za bagnety i dla braci rycerzy za miecze, a pewnie i paru grzybiarzy na dołku wyląduje. Będzie naprawdę ciekawie.


powiedz ze to jakis czarny dowcip ktorego nie rozumiem, prosze powiedz
jakie poprawki? jaka dlugosc ostrza? przeciez nie dalej jak pol roku temu byla mowa ze maja zlagodzic przepisy dotyczace posiadania broni, przegapilem cos?

w sumie sie jeszcze moze okazac ze za moja kolekcje bedzie mozna pol osiedla wsadzic...

a co do ustawy - fakt pozajaczkowalo mi sie ze wspominanym dekretem dopuszczjacym sztuki walki do nauczania - tam byl tekst o tym ze wolno uczyc tylko shinai w kendo oraz jo i bokken w aikido - cala reszta byla be, fuj i wogole zakazana, w tym nunchaku
_________________
www.washidojo.republika.pl

dyskusja - w zależności od interlokutora polega na wymianie poglądów, ciosów lub strzałów

nie jestem rasista - nienawidze wszystkich jednakowo
 
 
feralny por. 
Trurl

Posty: 4761
Skąd: garaż hermetyczny
Wysłany: 22 Stycznia 2011, 13:43   

aniol, pod wezwaniem PiS pan Majchrowski złożył poprawki do UoBiA, która właśnie została przez sejm przyjęta i czeka na podpis prezydenta. Poprawki dotyczą właśnie broni białej o długości ostrza większej niż 7 cm, ze szczególnym uwzględnieniem "mieczy samurajskich" i maczet.

Dziwnym będzie jeśli te poprawki nie przejdą.

Nowa ustawa i tak nie miała na celu złagodzenia czegokolwiek, ona tylko wprowadza pewne zmiany, ale takie, żeby wszystko zostało po staremu i nieudolnie próbuje dostosować polskie przepisy do dyrektywy unijnej.
 
 
aniol 
Bink


Posty: 1778
Skąd: Kraków/Tomaszow Maz
Wysłany: 22 Stycznia 2011, 13:46   

w sumie moze to i dobre - bede mogl zadenuncjowac tesciowa za posiadanie nozy kuchennych... :wink:
_________________
www.washidojo.republika.pl

dyskusja - w zależności od interlokutora polega na wymianie poglądów, ciosów lub strzałów

nie jestem rasista - nienawidze wszystkich jednakowo
 
 
feralny por. 
Trurl

Posty: 4761
Skąd: garaż hermetyczny
Wysłany: 22 Stycznia 2011, 13:48   

Teraz będzie można zarzuty "za posiadanie" postawić dosłownie każdemu, policja się ucieszy, bo statystyki podskoczą.
_________________
Trust me, I'm a doctor...
 
 
Hubert 
Wyduldas Napfluj


Posty: 7089
Skąd: Dziki Wschód - Białystok
Wysłany: 22 Stycznia 2011, 15:07   

Po prostu broń biała i cała reszta stanie się produktem kolekcjonerskim... :mrgreen:
 
 
Ziuta 
Nerwus


Posty: 5748
Skąd: Krzeslav's Hills
Wysłany: 22 Stycznia 2011, 15:14   

A ja noszę w torbie szwajcarski nóż wojskowy, produkt zakładów zbrojeniowych Victorinoksa. Co więcej, jedno z rozlicznych ostrzy tego wynalazku ma równe 7,3 cm!
Kurczę, jeszcze gorzej. To jest nóż oficerski. A noszenie mundurów, patek i pagonó przez zapchlonych cywili jest zakazane.
Zamkną mnie.
_________________
Jeśli istnieją narodowe mity, narodowe świętości, to konieczność panowania nad Polską jest właśnie taką świętością dla Rosji - Stanisław Cat-Mackiewicz
 
 
 
Żerań
[Usunięty]

Wysłany: 22 Stycznia 2011, 15:22   

Niech tylko spróbują zabrać mi szablę po dziadku. :twisted: Chyba czas zainteresować się jakimś bractwem rycerskim, czy coś i nauczyć się dobrze władać bronią białą, żeby odeprzeć zajazd. :twisted: I ja miałbym głosować na PiS? Prędzej świnie zaczną latać.
 
 
feralny por. 
Trurl

Posty: 4761
Skąd: garaż hermetyczny
Wysłany: 22 Stycznia 2011, 15:26   

Żerań, spróbują i zabiorą. Niejednemu już zabrali to i owo z tobą też sobie poradzą. Zapisując się do bractwa podajesz się im na talerzu. Jeżeli to wejdzie w życie (a niby dlaczego miałoby nie wejść?), to bracia rycerze zaliczą wizytę kominiarzy o 6:00 w drugiej kolejności (zaraz po chłopakach z GRH). A za szablę po dziadku do jeszcze działę z ustawy o ochronie zabytków dostaniesz. No i jak już wjadą to zabezpieczą wszystkie twarde dyski jakie znajdą, więc dostaniesz za "piractwo".
 
 
Hubert 
Wyduldas Napfluj


Posty: 7089
Skąd: Dziki Wschód - Białystok
Wysłany: 22 Stycznia 2011, 15:29   

Petycja i 100 k podpisów o zbanowanie tych poprawek?
 
 
feralny por. 
Trurl

Posty: 4761
Skąd: garaż hermetyczny
Wysłany: 22 Stycznia 2011, 15:30   

Sosnechristo, nie rozśmieszaj mnie. Niby kogo obchodzą jakieś petycje i podpisy?
 
 
Hubert 
Wyduldas Napfluj


Posty: 7089
Skąd: Dziki Wschód - Białystok
Wysłany: 22 Stycznia 2011, 15:32   

Kogoś tam czasem jednak obchodzą. Kiedy liczba tych podpisów jest znacząca.
 
 
Żerań
[Usunięty]

Wysłany: 22 Stycznia 2011, 15:32   

Sosne, nie wiem, czy by się udało - spróbować można, ale skoro nawet ci od legalizacji trawy mieli problemy? Nie wiem zresztą, czy zebrali.

Poczekajmy, może jednak nie uchwalą - w końcu prezydent jest myśliwym. :mrgreen: A jak ustawa przejdzie i nikt jej nie zaskarży (pamiętajcie, że przepisy nie wchodzą w życie od razu), cóż, pozostaje myślenie o emigracji. Zawsze chciałem pojechać do USA...

A jeśli już rozmawiamy na serio, to o wiele skuteczniejsze byłyby naciski na posłów, organizacje społeczne (Helsińska Fundacja Praw Człowieka) i głowę państwa, żeby skierowali ustawę do Trybunału. Wysłanie maili nic nie szkodzi.
 
 
Navajero 
Admirał Ackbar


Posty: 2456
Skąd: Shangri - La
Wysłany: 22 Stycznia 2011, 15:35   

Żerań napisał/a
I ja miałbym głosować na PiS? Prędzej świnie zaczną latać.

Ta poprawka - rzeczywiście głupawa i autorstwa PiS - ma pełne ( już zadeklarowane) poparcie PO. Toż bez tego poparcia i podpisu - bynajmniej nie PiS - owskiego - prezydenta nie miałaby szans. Podejrzewam, że zostanie przegłosowana bez specjalnego sprzeciwu, poziom bezpieczeństwa spada, to trzeba dać do zrozumienia, że rząd się troska i zwalcza...

Edit:
Nie wiem jak w szerokim świecie, ale wg rosyjskich statystyk do których miałem wgląd, najwięcej ofiar ataku "ostrymi narzedziami" pada pod ciosami noży do tapet ( ulubiona "broń" rosyjskich meneli), kuchenniaków, śrubokrętów i innych improwizowanych szpikulców. Noże jako takie ( foldery, EDC ze stałym ostrzem, fightery) są dopiero na trzecim czy czwartym miejscu.
Ostatnio zmieniony przez Navajero 22 Stycznia 2011, 15:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Ziuta 
Nerwus


Posty: 5748
Skąd: Krzeslav's Hills
Wysłany: 22 Stycznia 2011, 15:36   

Żerań napisał/a
Helsińska Fundacja Praw Człowieka

A kiedyż oni bronili prawa do posiadania broni? :lol:
_________________
Jeśli istnieją narodowe mity, narodowe świętości, to konieczność panowania nad Polską jest właśnie taką świętością dla Rosji - Stanisław Cat-Mackiewicz
 
 
 
feralny por. 
Trurl

Posty: 4761
Skąd: garaż hermetyczny
Wysłany: 22 Stycznia 2011, 15:38   

Sosnechristo, przykład jakiś? Poza tym, w tym wypadku nie masz najmniejszych szans. Przecież to dla twojego "dobra i bezpieczeństwa", a jak to za mało to przywali się argumentem kończącym wszelkie dyskusje: "ratujmy nasze dzieci" i po sprawie.

I nikt tych przepisów nie zaskarży, bo od razu przypnie mu się łatkę oszołoma, który chce rozdawać broń na ulicach i "ratujmy nasze dzieci".

EDIT; Żerań, dowcip miesiąca napisałeś normalnie :bravo :bravo
 
 
Żerań
[Usunięty]

Wysłany: 22 Stycznia 2011, 15:43   

Ziuta napisał/a
A kiedyż oni bronili prawa do posiadania broni? :lol:


Tu nie chodzi o prawo do posiadania broni, ale walkę z idiotyczną argumentacją sprzeczną z konstytucją. Jeśli w grę naprawdę wchodzi projekt o zakazie POSIADANIA broni takiej a takiej, to w myśl tego prawa każdy, kto tę broń posiada, staje się automatycznym przestępcą, nawet jeśli nie miał takiego zamiaru, rozumiesz? Czyli w jednym rzędzie staje Żerań, Ziuta i feralny, a także kibol Wisły. Innymi słowy potencjalna ofiara napaści (Ziuta), która nosi nóż do samoobrony, jest stawiana na równi ze sprawcą (kibol Wisły).

tutaj są szczegóły projektu. Trochę się uspokoiłem, bo mowa jest o noszeniu. Ale w praktyce przepisy np. o trawie też miały być wymierzone w dilerów, a skończyło się, jak skończyło... [/quote]

E: A propos kiboli Jak widać, kibole nie potrzebują noży i maczet, żeby robić zadymy.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group