Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Pobili :(
Autor Wiadomość
Romek P. 
Pan na Literkach


Posty: 4363
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 9 Listopada 2009, 11:41   

Wiecie co? Przykro się czyta takie ataki ad personam. Faktycznie, to forum się bardzo zmieniło.
Ja głównie ostatnio je podczytuję, bo na pisanie trochę czasu brak, ale myślę, że nie dzieje się dobrze... i jeśli przynajmniej kilka osób ze starej ekipy tego forum się nie opamięta, a nowych się nie powstrzyma przed przesadnym rozrabianiem - co nie ma wiele wspólnego z tematyką postów, za to wiele wspólnego z ich formą - to to forum zgaśnie, to znaczy ciało pozostanie, ale duch gdzieś uleci...
_________________
Strona autorska: http://romualdpawlak.pl
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 9 Listopada 2009, 11:48   

Romku, przecież robimy co trzeba. Juz jest o wiele normalniej.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
hardgirl123 
Kaznodzieja

Posty: 2441
Skąd: Kraków
Wysłany: 9 Listopada 2009, 11:49   

dalambert, a siebuie gdzie wpiszesz, jako pana nad pany :>????
_________________
Władza jest po to, by świat nie rozpadł się na tysiące kawałków.
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 9 Listopada 2009, 11:51   

hardgirl123, proszę nie nakręcać awantury
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 9 Listopada 2009, 11:57   

Dalambercie złoty, żyjemy w wolnym kraju, każdy ma prawo nie zgadzać się z panujacą nam klasa polityczną i religijną. Dopóki rozmawia się o problemie, a nie bluzga, nie ma rozrabiania. W tej kategorii ty też przecież jesteś jednym z naczelnych rozrabiających, tylko po przeciwnej stronie.
BTW nureczka zaprotestowała z zupełnie innego powodu, więc prosze uprzejmie nie dorabiaj tez do problemu.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
merula 
Pani z Jeziora


Posty: 23494
Skąd: przystanek Alaska
Wysłany: 9 Listopada 2009, 11:59   

dalambert napisał/a
Kamanda Ateistyczno - anty kościelna

Kamanda Libertariansko konserwatywna

Kamanda lekko wierząca; ale kościół ma być taki jak oni chca, a nie taki jak jest

Chór widzięcznych Pań tolerancjuszek- kociar


Kochany, czy Ty lekko nie przeginasz? Może ustalmy więc obowiązujący wzorzec poglądów, wyznania i najlepiej ideałów i preferencji i zapanuje pełna zgoda i sielanka?
Rozumiem, że czasem uwiera Twoje poglądy i przekonania czyjeś inne spojrzenie, ale ja lubię tę możliwość posiadania skrawka własnej przestrzeni i myśli. Nawet jak się nimi nie dzielę i nie wykłócam z innymi, lubię je mieć i czasem nawet nad nimi pomyśleć, konfrontując je z poglądami innych.
Problemem zauważonym przez nureczkę, między innymi, jest wyłącznie forma przekazu, a nad tym jak najbardziej można pracować i starać się, aby była akceptowalna dla dyskutantów.
_________________
Kobiety dzielą się na te, które nie wiedzą czego chcą i na te, które chcą, ale nie wiedzą czego.
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 9 Listopada 2009, 12:03   

NURS, ależ oczywiście nie twierdzę przeciez żem łagodny jak reformackie pigułki co to przeczyszają nie przerywając błogiego snu.
Taz ja nie mówię by komukolwiek czegokolwiek zakazać, ale poprostu staram się jakąś klasyfikację zastosować i usystematyzowac zbiory najaktymniejszych forumowych podmiotów.
A co nie wolno ?
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
Martva 
Kylo Ren


Posty: 30898
Skąd: Kraków
Wysłany: 9 Listopada 2009, 12:06   

Cytat
A co nie wolno ?


Ale dlaczego tutaj?
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.

skarby
szorty
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 9 Listopada 2009, 12:10   

Nie, dalambercie, nie wolno. Osoby, które wymieniłeś, tak się składa, że na konkretne tematy dyskutują konkretnie. Jedni ostrzej, inni mniej, jedni bardziej dowcipnie i abstrakcyjnie, inni bardziej ofensywnie, ale ogólnie w miarę kulturalnie. Tymczasem Ty wyrastasz mi na największego pieniacza obecnie na forum.

W odstępie paru dni Agi po raz drugi Cię upomina. Następnego upomnienia na zielono nie będzie. Będzie od razu krawat. Przykro mi o tym pisać, ale większości forumowiczów udało się okiełznać swoje nerwy, a Ty wyskakujesz z awanturą.
_________________
5 zdań na temat
 
 
dzejes 
prorok


Posty: 10065
Skąd: City
Wysłany: 9 Listopada 2009, 12:30   

Zaliczenie mnie do jakiegokolwiek kamanda jest dla mnie obraźliwe. Do ripostowania na zbliżonym poziomie zniżał się nie będę, a do moderatorskiego upominania jako bezpośrednio zainteresowany jestem jak najdalszy, przyjmij więc dalambercie szczere wyrazy braku szacunku.
_________________
If we shadows have offended,
Think but this, and all is mended,
That you have but slumber'd here
While these visions did appear.
 
 
Romek P. 
Pan na Literkach


Posty: 4363
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 9 Listopada 2009, 12:42   

NURS napisał/a
Romku, przecież robimy co trzeba. Juz jest o wiele normalniej.


Niby jest, ale dlaczego paskudne pyskówki nadal trwają?
Nie wiem, jak można moderować forum, żeby wszystkich zadowolić, pewno nie można. Ale skoro już się wychyliłem ze swojej nory, to co tam, jeszcze bardziej sobie popsuję reputację i napiszę wprost, co myślę:
- nie uważacie, że czasem należy nie dyskutować, nie stawiać jedynek, tylko postawić komuś wyraźne i jawne ultiumatum: przestajesz, kolego, pisać ad personam, albo wypad (decyzją całego kolegium moderatorskiego)
- nie uważacie, że jednak należy pewne treści ścigać, obojętnie kto je głosi? Niektóre hasła, jakie tu padają, są paskudne. I co mnie obchodzi, że powiedział je ktoś z pisarzy/tłumaczy/modów/przyjaciół królika/niepotrzebne skreślić?
- czasem mam wrażenie, że trafiłem na forum Politykuję i Trwam:) ten PiT mnie nieco przeraża, za dużo tego, choć to moje odczucie :)

No, ale żeby nie było tylko krytyki, to na przykład o nowej książce Sapkowskiego tutaj jest dyskusja, a na najważniejszych podobno forach - żadna :)
_________________
Strona autorska: http://romualdpawlak.pl
 
 
Lowenna 
Mirmił


Posty: 4359
Skąd: Lancre
Wysłany: 9 Listopada 2009, 12:50   

Romek P. napisał/a
No, ale żeby nie było tylko krytyki, to na przykład o nowej książce Sapkowskiego tutaj jest dyskusja, a na najważniejszych podobno forach - żadna :)
Na forum sapkowski.pl też jest rozmowa na ten temat ;)
 
 
Romek P. 
Pan na Literkach


Posty: 4363
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 9 Listopada 2009, 13:26   

Miałem na myśli inne fora, ogólnofantastyczne. Przez grzeczność ich nie wymienię, ale oba pretendują do bycia tymi najbardziej prestiżowymi i narzucającymi poglądy :)
Na wspomnianym przez ciebie forum dyskusja jest akurat znakomita.
_________________
Strona autorska: http://romualdpawlak.pl
 
 
REMOV 
Luke Skywalker


Posty: 223
Skąd: Gliwice / Kraków
Wysłany: 9 Listopada 2009, 13:39   

Noblesse oblige? ;)
_________________
Cthulhu Tactical / Oderint dum probent
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 9 Listopada 2009, 13:59   

Romek, forum to rzeczywistoś w pastylce. Jak w życiu, czasem trafisza na momenty dobre, czasem na złe. Tego się nie opanować w 100?% Zauważ, co się stało z forum NF, jak je "zmoderowano". nie tedy droga, Ludwiku Dorn i Sabo, czy jak to tam było. Trzeba znaleźc złoty środek, co nam, chyba się udawało, ale popuszczając co jakiś czas pasa doprowadziliśmy do zbytnie swobody, która też szkodzi, jak widac. Dlatego od pewnego czasu tonujemy sytuacje. Stopniowo, nie uderzeniowo, żeby przywrócić normalność, nie zabijając pacjenta.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Lynx 
Wyduldas Napfluj


Posty: 7038
Skąd: znad morza
Wysłany: 9 Listopada 2009, 14:30   

I tak trzymać. Szkoda tylko, że kilka osób już odeszło i zrezygnowało z bywania na tym forum.

Cytat
Noblesse oblige


Jak napisał remov. Ale szlachectwo zobowiązuje także w reakcjach na niemiłe nam zachowania innych.
_________________
http://zrozumiecswiat.pl/7.html
 
 
Hubert 
Wyduldas Napfluj


Posty: 7089
Skąd: Dziki Wschód - Białystok
Wysłany: 11 Listopada 2009, 18:10   

Ale te osoby zawsze mogą wrócić - jeśli zobaczą, że burdel jest mniejszy.
 
 
illianna 
Nathan Never


Posty: 4658
Skąd: z kazka ;-)
Wysłany: 11 Listopada 2009, 18:16   

Sosnechristo, przykro mi to stwierdzić, natężenie burdelu nie maleje, zrobiłam sobie tydzień wolności od forum, nic się nie zmieniło, tzn. owszem modzi robią co mogą, ale to nie daje efektu, bo można kogoś zniszczyć bez obelg i brzydkich słów i tu prawo, jak zwykle w takich wypadkach zawodzi, a wygrywają ci bardziej chamscy. :(

Naprawdę szkoda mi dobrej atmosfery i sama myślę o zmyciu się na stałe, tylko mi jakoś tak żal. Podziwiam Nureczkę za determinację i proszę o przekazanie pozdrowień przez tych którzy ja widują na co dzień.
_________________
"Nie tylko nie ma Boga, ale spróbujcie w weekend złapać hydraulika", "Moja filozofia", Woody Allen
 
 
Hubert 
Wyduldas Napfluj


Posty: 7089
Skąd: Dziki Wschód - Białystok
Wysłany: 11 Listopada 2009, 18:29   

illianna, skoro tak twierdzisz...
Możliwe, że patrzę na wszystko przychylniejszym okiem, gdyż unikam tych najbardziej 'ognistych' wątków. Szkoda mi czasu na udowadnianie, że moje poglądy teologiczno-polityczno-etyczne są bardziej mojsze niż wasiejsze. Zwłaszcza, że mogą takie nie być i ci krzyczący najgłośniej też powinni - a propo swoich retorycznych popisów - wziąć taką opcję pod uwagę, gdy toczą bitwy ideologiczne. Że nie biorą, albo boją się do tego przyznać - to urażają innych.
Szkoda mi też czasu na śledzenie tych jatek.
 
 
dzejes 
prorok


Posty: 10065
Skąd: City
Wysłany: 11 Listopada 2009, 18:35   

illianna napisał/a
Sosnechristo, przykro mi to stwierdzić, natężenie burdelu nie maleje,


Cóż, pamiętaj, że to nie stan obiektywny, a tylko twój subiektywny ogląd rzeczywistości. Pozwolę sobie dodać, że mam wrażenie, że obrażasz się na świat, bo nie jest taki, jaki byś chciała, żeby był.
_________________
If we shadows have offended,
Think but this, and all is mended,
That you have but slumber'd here
While these visions did appear.
 
 
illianna 
Nathan Never


Posty: 4658
Skąd: z kazka ;-)
Wysłany: 11 Listopada 2009, 18:35   

Sosnechristo, ja też tam się nie udzielam, nawet często tam nie zaglądam. Ostatnio mi się dostało w wątku krakowskim. Przez tydzień nic nie pisałam, w poniedziałek napisałam jednego posta i wystarczyło, od wczoraj stwierdziłam, że ukrywanie się i tak nic nie daje, musiałabym w ogóle się nie wypowiadać albo pisać tylko na blogu, a to nie ma sensu. Trudno jak mnie twarz będzie puchła za bardzo to się pożegnam i tyle, bo masochistką nie jestem. I nie chodzi o to żebym była bardzo wrażliwa, ale poniewierać za frajer też sie nie pozwolę, bo za star na to jestem, a kłócić mi się nie uśmiecha, bo tez za stara jestem na to.
_________________
"Nie tylko nie ma Boga, ale spróbujcie w weekend złapać hydraulika", "Moja filozofia", Woody Allen
 
 
illianna 
Nathan Never


Posty: 4658
Skąd: z kazka ;-)
Wysłany: 11 Listopada 2009, 18:39   

dzejes, pozwolę sobie stwierdzić, że się nie obrażam, zrobiłam sobie przerwę, co by sił nabrać, nadal tu jestem, jak może zauważyłeś. Każdy ludzki ogląd rzeczywistości jest subiektywny, taki truizm. Ja tam innym nie mówię, co mają robić ani czuć. A modów naprawdę podziwiam za trud, który wkładają w uspokojenie tego, co się dzieję, ale jak ludzie sami nie pojmą, że nie tędy droga, to nawet poświecenie modów niewiele da. Tak jak napisałam, jak mi całkiem dokuczy, to sobie pójdę, bez obrażania, tak po prostu, bo dbam o siebie i swoje nerwy. Świat rzadko bywa taki jak tego chcemy, ja się z tym zasadniczo godzę i dlatego staram się unikać dodatkowych negatywnych bodźców.
Pozdrawiam i mam nadzieję na jakieś miłe spotkanko z Tobą w najbliższym czasie w realności. :D
_________________
"Nie tylko nie ma Boga, ale spróbujcie w weekend złapać hydraulika", "Moja filozofia", Woody Allen
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 12 Listopada 2009, 04:11   

Żegnam.
 
 
Rafał 
.

Posty: 14552
Skąd: Że: Znowu:
Wysłany: 12 Listopada 2009, 08:06   

Właśnie umarł kawałek forum :(
 
 
Godzilla 
kocia mama


Posty: 14145
Skąd: Warszawa
Wysłany: 12 Listopada 2009, 08:12   

:( no i pobili.
_________________
Blog
Kedileri çok seviyorum :mrgreen:
 
 
illianna 
Nathan Never


Posty: 4658
Skąd: z kazka ;-)
Wysłany: 12 Listopada 2009, 08:18   

Agi, bardzo mi przykro to już druga fajna osoba, plaga się szerzy przez paru niedoważonych osobników, nie mam na myśli Chala i jego obrońców, tylko tych którzy zapoczątkowali taką atmosferę, co pociągnęło pewne konsekwencje. :cry: :cry:

Godzilla, znaczy, ze Ty też? :cry:
_________________
"Nie tylko nie ma Boga, ale spróbujcie w weekend złapać hydraulika", "Moja filozofia", Woody Allen
 
 
Godzilla 
kocia mama


Posty: 14145
Skąd: Warszawa
Wysłany: 12 Listopada 2009, 09:35   

Nie, na razie nie, ale widzę co się dzieje i szlag mnie trafia.
_________________
Blog
Kedileri çok seviyorum :mrgreen:
 
 
Witchma 
Jokercat


Posty: 24697
Skąd: Zgierz
Wysłany: 12 Listopada 2009, 09:43   

Myślę, że trochę tragizujecie, a to co "się dzieje" rzekomo w dużej mierze wynika właśnie z Waszej paniki. Zacznijmy od siebie, a trolle ignorujmy i od razu świat będzie lepszy.
_________________
Basically, I believe in peace and bashing two bricks together.

"Wszystkie kobiety są piękne, tylko po niektórych tego nie widać."
/Maria Czubaszek/
 
 
 
Easy 
Hieronim Berbelek

Posty: 3537
Skąd: Stąd
Wysłany: 12 Listopada 2009, 09:45   

Albo na dwa tygodnie zamknąć trzy, cztery tematy - wiadomo jakie - bo to w głównej mierze tam się cały syf rodzi.

Jakoś w dziale filmowych, growym, czy we wszystkich tematach czysto literackich (z wyjątkiem tego o Sapkowskim) panuje względny porządek i spokój.
 
 
illianna 
Nathan Never


Posty: 4658
Skąd: z kazka ;-)
Wysłany: 12 Listopada 2009, 09:53   

Easy, zajrzyj do wątku Towarzyskie spotkania w Grodzie Kraka :twisted:

Witchma, świeta racja, ja zaczynam ignorowanie :D , nie bedę się kopać z koniem, żeby nie nazwać rzeczy bardziej po imieniu, bo nie chcę znówu być posądzana o personalny atak przez osobę, która zaatakowała już wiele innich i nic do niej nie dociera ani uwagi użytkowników, ani modów. :evil:
_________________
"Nie tylko nie ma Boga, ale spróbujcie w weekend złapać hydraulika", "Moja filozofia", Woody Allen
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group