Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Doom
Autor Wiadomość
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 10 Października 2005, 19:27   Doom

Czy tylko ja taki zacofany jestem? jakiś czas temu słyszałem pogłoski o filmie Doom, słyszałem nawet że ma grać Karl Urban... a potem nic. I nagle - plakata w metrze - wow... trochę się zdziwiłem. Jakieś pogłoski słyszeliście? jak oceniacie? jakimś fanem serii nie jestem ( w sumie grałem kilka razy tylko ) ale słyszało się sporo...
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
Argael 
Yoda


Posty: 901
Skąd: Wrocław
Wysłany: 10 Października 2005, 20:31   

Pogłoski słyszałem. Np. że ma grać The Rock. Nawet widziałem trailer jakiś czas temu. Ale się zdziwiłem, kiedy się dowiedziałem, że premiera w tym miesiącu.
Raczej wątpię, by film trwale zapisał się w annałach kina SF, ale chcę go obejrzeć. Chyba będzie widowiskowy. Poza tym lubię Rocka.
_________________
今という時は二度と戻らないんだから。一期一会だぞ。
 
 
 
Logan 
Paskud


Posty: 928
Skąd: Kraków
Wysłany: 10 Października 2005, 20:35   

Wyreżyserował Bartkowiak. Póki co filmy akcji mu wychodzą. Jego filmy z Jetem Li są jak dla mnie da best. Lepsze od innych o wiele klas.
_________________
Życie to chytra sztuka! Jak tylko masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy...
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 10 Października 2005, 21:08   

Trailer jest na www.comingsoon.net ale nie wygląda za smakowicie. to ekranizacja Dooma 3, chyba dość dosłowna. I ryzykowna w oczach producentów, bo leci na cały świat od razu.
 
 
Margot 
Connor MacLeod


Posty: 1593
Skąd: Twierdza Wrocław
Wysłany: 16 Października 2005, 14:24   

Trailer jest też tutaj
Zupełnie jak gra. Ciekawe, jakie zakończenie, resztę znam :mrgreen:
_________________
Bo jatek było za mało
 
 
Idaho 
Gollum


Posty: 21
Skąd: From Wild West
Wysłany: 18 Października 2005, 17:08   

Widziałem trailer w naszej telewizji. Z informacją że już w Polsce DOOM będzie. Ech. Szkoda, że wizualnie ma byc podobne do trzeciej części. Znaczy, chciałbym jednak zobaczyć Impa i to Oczko, które wypluwało płonące czaszki.

Ale ogólnie już teraz jestem fanem tego filmu i dozgonnym wielbicielem.
_________________
"It was a time of the preacher in the year of '01
now the preachin' is over, and the lesson's begun."
Willie Nelson "Time of the preacher" Album: "Red Headed Stranger
 
 
 
Mariusz Saint 
Tom Bombadil


Posty: 29
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 18 Października 2005, 19:10   

Ja natomiast mam złe przeczucia - stworki jakieś... gumowe są, za przeproszeniem ;) Fragmenty gdzie widać tylko giwerę gościa uważam za jakąś pomyłkę - mnie patrzenie, jak ktoś gra w FPP po jakimś czasie nuży, cała atrakcja jest w samodzielnej eksterminacji potworów ;) W sumie spodziewam się czegoś niewiele lepszego od filmów Uwe Bolla, ale jeśli się mile rozczaruję, to nic złego się nie stanie :mrgreen:
_________________
Śmiej się, a cały świat się będzie śmiał z tobą. Płacz, a będziesz płakał sam.
 
 
 
Romek P. 
Pan na Literkach


Posty: 4363
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 18 Października 2005, 20:19   

Mariusz Saint napisał/a
Ja natomiast mam złe przeczucia - stworki jakieś... gumowe są, za przeproszeniem ;) Fragmenty gdzie widać tylko giwerę gościa uważam za jakąś pomyłkę - mnie patrzenie, jak ktoś gra w FPP po jakimś czasie nuży, cała atrakcja jest w samodzielnej eksterminacji potworów ;) W sumie spodziewam się czegoś niewiele lepszego od filmów Uwe Bolla, ale jeśli się mile rozczaruję, to nic złego się nie stanie :mrgreen:


ale czy istnieje naprawdę dobry film na podstawie gry? To znaczy taki, który wytrzymuje porównania z "normalnymi" filmami? To jest ciekawy problem, czy/kiedy uda się coś takiego nakręcić... bo jak do tej pory mam wrażenie, że "growe" filmy to akcja, akcja, akcja... czasem śwetnie zrobiona, ale ja się nudzę na takich filmach...
_________________
Strona autorska: http://romualdpawlak.pl
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 18 Października 2005, 20:23   

Ja ślepo wierzę w Silent Hilla... ale w głębi duszy wiem ze go spieprzą...
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
Romek P. 
Pan na Literkach


Posty: 4363
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 18 Października 2005, 20:30   

Dunadan napisał/a
Ja ślepo wierzę w Silent Hilla... ale w głębi duszy wiem ze go spieprzą...


Zacny Dunadanie, żebym ja wiedział, o czym Ty do mnie mówisz :) )) ale w wierze się łączę, bo im wiecej dobrych filmów, tym lepiej :)
_________________
Strona autorska: http://romualdpawlak.pl
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 18 Października 2005, 20:33   

Silent Hill... NURS nawet opowiadanie inspirowane grą napisał :P IMHO najbardziej przerażająca gra - zasdadniczo typ survival horror, ale z nastawieniem na horror i fabułę a nie koszenie zombieków jak to jest w przypadku Resident Evil. Wkrótce Silent Hill ma się pojawić w kinach... co do gry NIEZMIERNIE polecam.
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 19 Października 2005, 10:58   

Niedawno Peter Jackson zostal producentem ekranizacji Halo. Moze to bedzie najlepsza ekranizacja gry? Warto czekac, w kazdym razie. I na pewno Doom Bartkowiaka bedzie lepszy niz cokolwiek Uwe Bolla do tej pory.
_________________
5 zdań na temat
 
 
Christof 
Frodo Baggins


Posty: 117
Skąd: Bridgetown/Wawa
Wysłany: 21 Października 2005, 15:53   

count napisał/a
[...] I na pewno Doom Bartkowiaka bedzie lepszy niz cokolwiek Uwe Bolla do tej pory.

Fakt herr doktor ma talent do zawalania kolejnych produkcji, boje sie co zrobi z moja ukochana Bloodrayne; ale Bartkowiak IMHO tez sie nie popisal np w Cradle 2 the grave - rwane to bylo chwilami jak teledysk a to ze w finale byly 3 rownolegle walki zupelnie mi nie podeszlo. (Jet Li vs Mark Dacascos - jak mozna taki pojedynek zepsuc?)

Na Dooma jednak licze, mam nadzieje ze to bedzie swietny film do wizyty w kinie z kolegami, piwem (czy czyms inszym :roll: ) i przemyconym zarciem z Mac...... (ops cisza wyborcza) Sadzac po trailerach zapowiada sie wysmienicie - typowa, calkowicie nieskomplikowana rozwalka :) Trzecia czesc gry, na ktorej wyraznie jest wzorowany film* tez bardzo mi podeszla - nie wiem czemu recenzenci psy na niej wieszali - klimat byl po prostu niesamowity: mrok, tajemnica, potegujace nastroj grozy wstawki, dziwne glosy** nawolujace zza scian. Moze to po porstu magia tytulu, Doom byl od zawsze moja ulubiona gra - gdy kupilem pierwszego PC mialem tylko dyskietki z DOSem i pierwszym Doomem :)

A plakat Dooma trzeba bedzie z jakiegos przystanku podharcerzyc :D

*Choc z reklamy wynika ze cala katastrofa odpowiadaja eksperymenty na DNA a nie nad teleportacja jak w grze :(

**BTW na zywca po ciezkiej nocy tez zdazylo mi sie slyszec damskie glosy nawolujace mnie do lasu, poludnice pewno jakies :)
 
 
 
Pako 
Adam Zamoyski


Posty: 10680
Skąd: Gliwice
Wysłany: 21 Października 2005, 17:39   

E.. nie południce, a dziwożony :) tak to bodajże się nazywało ;)
A co do dooma - nie grałem, nie na mojego kompa to gra :) Ale film - kto wie, może być ciekawy. Się zobaczy, to powiem.
 
 
Argael 
Yoda


Posty: 901
Skąd: Wrocław
Wysłany: 21 Października 2005, 18:33   

Christof napisał/a
A plakat Dooma trzeba bedzie z jakiegos przystanku podharcerzyc :D


Wcale nie trzeba podharcerzać. Wystarczy poprosić w kinie. Ja kiedyś tak dostałem plakat z "Ataku klonów".
_________________
今という時は二度と戻らないんだから。一期一会だぞ。
 
 
 
Vramin 
Gollum


Posty: 14
Skąd: przenośny schron
Wysłany: 21 Października 2005, 19:20   

Jedynkę i dwójkę Dooma przeszedłem wielokrotnie, ba - pokuszę się o stwierdzenie że kiedyś znałem lokacje w grach jak własne miasto ;) Jedynka była pierwszą grą którą odpaliłem na swoim pececie. Pamiętam jeszcze save z 1995 o nazwie 'przed Nordconem' ;)) Ze dwa lata temu zrobiłem sobie powtórkę z dwójki, ale z patchem poprawiającym grafę. Trójka mnie zupełnie nie zachwyciła, imho to bardziej survival horror, zamiast zdrowej Doomowej naparzanki. A film... Cóż, trailer nie nastraja optymistycznie, widok pierwszoosobowo-nadgiwerowy sprawdza się imho w grze, w filmie chyba trochę gorzej. Ale nie skreślam, chciałbym tylko by pokazano lokacje i potwory znane z dwóch pierwszych części. Pewnie marzenie ściętej głowy, ale zobaczymy. W każdym razie przy piwie ze znajomymi się obejrzy.
_________________
Against all this shit
 
 
Margot 
Connor MacLeod


Posty: 1593
Skąd: Twierdza Wrocław
Wysłany: 21 Października 2005, 21:22   

DOOM I i DOOM II - cudnej urody! Szczególnie właśnie labirynty :)
DOOM III też pod tym względem ładny, ale te intra, doprawdy, zupełnie zbędne były, tylko czas niepotrzebnie zajmowały.
Pamiętam, że specjalnie zostawałam w pracy do późna, żeby sobie pograć w DOOM I, a kiedy po raz pierwszy zabrałam laptopa do domu, to wiadomo - całą noc... :lol:

W grach, siłą rzeczy, lubię ten widok pierwszoosobowy (nie może być inaczej, to było mi wprogramowane z pierwszą grą) - od razu się można utożsamić. Ale z filmem tak nie będzie => żadnego zatrzymania się, by się lepiej przyjrzeć, schowka poszukać, guziczka do ukrytych drzwi...
Ale obejrzę - grzechem by było odpuścić. Jednak najbardziej mnie interesuje zakończenie :mrgreen:
_________________
Bo jatek było za mało
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 21 Października 2005, 21:25   

A ja ci powiem miała trójka klimat, zwłaszcza w późniejszych etapach. Stare Doomy - ten szwed faktycznie zrobił kawał niezłej roboty z przerobieniem ich na 3D - miały kiedys nieludzki klimat, ale wtedy niewiele wogóle było. Przeleciałem teraz - bo to trudno nazwać grą - jedynke w tym 3d i chyba z godzine mi to zajeło:-(
ale miód jeszcze trzyma, te szczęknięcia wind, jęki z tła...
BTW Painkiller jest też klimatyczny i w tym stylu.
 
 
Margot 
Connor MacLeod


Posty: 1593
Skąd: Twierdza Wrocław
Wysłany: 21 Października 2005, 21:30   

DOOM III - też miał fajne labirynty, a to zdecydowanie lubię najbardziej, ale stanowczo za dużo w nim było "opowiadania historii" - zupełnie zbędnego, bo najfajniej się chodzi, rozwala potwory i włazi do różnych miejsc.

Ciekawe, czy w filmie też będzie końcówka doomowa => ostatni poziom, krwawa jatka, ostateczna zagłada, której nie powstrzyma ani God/Mode ani Full Ammo :mrgreen:
_________________
Bo jatek było za mało
 
 
Logan 
Paskud


Posty: 928
Skąd: Kraków
Wysłany: 21 Października 2005, 22:10   

Tak apropos "movieszajstra" Uwego:

Cytat
Mamy prawdziwy wysyp filmów opartych na grach komputerowych. W kinach można oglądać już Dooma, a okazuje się, że następne dzieło filmowe zostało właśnie ukończone - jest nim The Hause of the Dead 2.

Tak, część druga...nie pamiętacie jedynki? Nic dziwnego, bowiem film był naprawdę tragiczny i szybko o nim zapomniano; nie straciliście więc najzupełniej nic.

Wedle zapowiedzi część druga ma, jak się wyraził reżyser: $Wymazać z pamięci wspomnienia o pierwszym filmie. Niestety, trudno wierzyć w te optymistyczne zapewnienia. Jak dotąd nikomu nie udało się zrobić filmu na podstawie gry, który okazałby się równie dobry i udany, co komputerowy pierwowzór.


Aż się boję oglądać tego sequela... Po pierwszej części miałem traumę. :mrgreen:
_________________
Życie to chytra sztuka! Jak tylko masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy...
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 22 Października 2005, 00:53   

Kiedys pisalismy cos o tym panu, zdaje sie przy recenzji z rzeczonego filmu. On mam w spowim dorobku pare pasztetów nieludzkich:-)
 
 
Idaho 
Gollum


Posty: 21
Skąd: From Wild West
Wysłany: 22 Października 2005, 14:07   

Margot napisał/a
DOOM III - też miał fajne labirynty, a to zdecydowanie lubię najbardziej, ale stanowczo za dużo w nim było opowiadania historii - zupełnie zbędnego, bo najfajniej się chodzi, rozwala potwory i włazi do różnych miejsc.

Ciekawe, czy w filmie też będzie końcówka doomowa => ostatni poziom, krwawa jatka, ostateczna zagłada, której nie powstrzyma ani God/Mode ani Full Ammo :mrgreen:


Ja chciałbym by film kończył się tak jak jedynka DOOMa. Ładny widoczek po szczęśliwym dotarciu na Ziemię i nagle niewinny pokrwawiony króliczek z ukręconym łebkiem w rękach naszego DOOM Space Marine :D

Wiem. Nie do odtworzenia w filmie, czyli zostaje tylko rozwiązanie akcji a'la DOOM2 :)
_________________
"It was a time of the preacher in the year of '01
now the preachin' is over, and the lesson's begun."
Willie Nelson "Time of the preacher" Album: "Red Headed Stranger
 
 
 
Idaho 
Gollum


Posty: 21
Skąd: From Wild West
Wysłany: 22 Października 2005, 14:12   

Logan napisał/a
Tak apropos movieszajstra Uwego:

Cytat
Mamy prawdziwy wysyp filmów opartych na grach komputerowych. W kinach można oglądać już Dooma, a okazuje się, że następne dzieło filmowe zostało właśnie ukończone - jest nim The Hause of the Dead 2.


Aż się boję oglądać tego sequela... Po pierwszej części miałem traumę. :mrgreen:


JA się boję. Pierwsza część była tak wypełniona efektami w stylu Matrixa, że nie da się tego nawet opisać. Nikt nie nakręcił przedtem filmu aż tak nie mającego treści. Ale przy okazji zauważyłem wraz z kolegą pewną dziwną rzecz. Gdy oglądaliśmy "Hotd" nasza rozmowa (niemrawa, bo było późno w nocy), wyglądała tak:

- Kuźwa, co oni robią.
-Jaaaasne, zabezpieczcie się. A to otwarte okno nikomu nie szkodzi.
- Niezwykle skutecznie sie zabarykadowali, może jeszcze zasłonią się gazetą?
- Ja tam na ich miejscu...

Jednym słowem ja i Michał G. jesteśmy tym dziwnym typem ludzi, którzy może niebardzo radzą sobie w życiu, za to swietnie wiedzą co robić w razie ataku zombie. :)
_________________
"It was a time of the preacher in the year of '01
now the preachin' is over, and the lesson's begun."
Willie Nelson "Time of the preacher" Album: "Red Headed Stranger
 
 
 
Argael 
Yoda


Posty: 901
Skąd: Wrocław
Wysłany: 24 Października 2005, 10:44   

Wszyscy narzekacie na ten widok z samą giwerą w filmie "Doom", a ja sobie myślę, że przecież takich ujęć chyba jeszcze nikt nie robił, więc jest to jakieś nowatorskie rozwiązanie i już za to należy się reżyserowi pochwała.
_________________
今という時は二度と戻らないんだから。一期一会だぞ。
 
 
 
Mariusz Saint 
Tom Bombadil


Posty: 29
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 24 Października 2005, 17:04   

http://www.ctrlaltdel-onl...NG_20051024.jpg - komiks CAD już wydał pierwszą recenzję filmu :mrgreen: :mrgreen::mrgreen:
_________________
Śmiej się, a cały świat się będzie śmiał z tobą. Płacz, a będziesz płakał sam.
 
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 31 Października 2005, 23:49   

No, ja tez moge wydać:-)
Auuuuuuu!!!
Technicznie doomowate jak trzeba, ale jakies takie nieciekawe. Jedna tylko scena naprawdę fajna. w pewnym momencie kamera przechodzi na FPP i jedziemy z gościem przez labirynt jak w grze, jest nawet piła mechaniczna. To było naprawdę zawodowo zrobione. Scenografia jak z gry (tej ostatniej)
Żal, że Arnie tego nie zrobił jak zamierzał kiedyś. Byłaby lepsza rzeźnia.
 
 
Margot 
Connor MacLeod


Posty: 1593
Skąd: Twierdza Wrocław
Wysłany: 13 Grudnia 2005, 15:31   

Obejrzałam "Doom". Niedużo tych ujęć z FPP, niestety. A do tego zakończenie => bueee!
Rozczarowana jestem. Bardzo rozczarowana. Myślałam, że mnie czymś zaskoczą na zakończenie realizatorzy, ale się przeliczyłam. :evil:
_________________
Bo jatek było za mało
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 13 Grudnia 2005, 16:39   

Jedna scena, przeciez napisałem, ale niekulawa, przyznasz. I ta piła mechaniczna :-) miodzio.
 
 
feralny por. 
Trurl

Posty: 4761
Skąd: garaż hermetyczny
Wysłany: 25 Grudnia 2005, 23:18   

Jak dla mnie DOOM to to film doskonale spaprany coś jak "Martwica mózgu" Jacksona. Gumowe stwory, scenografia za grosze, efekty specjalne za grosze, i absolutny brak fabuły.

NURS napisał/a
piła mechaniczna Smile miodzio

Konia z rzędem temu kto wie po co komu piła mechaniczna na Marsie. Zgadzam się miodzio.
_________________
Trust me, I'm a doctor...
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 26 Grudnia 2005, 01:51   

Właśnie dlatego :-) To klimat prosto z gry.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group