Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Tekst numeru 48 - głosujemy do 12 listopada

Wybierz naprawdę dobre opowiadania !!!
Mike Resnick - Chiński piaskowy dziadek ...
13%
 13%  [ 12 ]
Dawid Juraszek - W ludzkiej skórze
12%
 12%  [ 11 ]
Katarzyna Kruszewska - W pajęczynie czasu
10%
 10%  [ 9 ]
Krzysztof Piskorski - Jad
46%
 46%  [ 42 ]
Janusz Bogucki - Poranek
17%
 17%  [ 16 ]
Głosowań: 48
Wszystkich Głosów: 90

Autor Wiadomość
xan4 
Tatuś Muminków


Posty: 5116
Skąd: Dolina Muminków
Wysłany: 12 Listopada 2009, 20:18   

Ludziska :!: :!: :!:
Ja, Tatuś Muminków, wzywam tych, którzy jeszcze nie głosowali na opowiadanie numeru 48, aby zagłosowali, albowiem czas nieubłaganie się kończy.
Jakże marną jest ilość 45 głosujących w porównaniu z poprzednimi głosowaniami.
Obudźcie się i głosujcie :!:

Przecież jakże emocjonującą końcówkę mamy. Czy uda się komuś dogonić Piskorskiego :?: Czy zatwardziali zwolennicy dłużyzn pozwolą, aby szort był na drugim miejscu :?:
 
 
xan4 
Tatuś Muminków


Posty: 5116
Skąd: Dolina Muminków
Wysłany: 13 Listopada 2009, 08:20   

3 godziny (pomimo, że powinno się skończyć wczoraj, coś źle ustawiłem ;P: ), może się ktoś jeszcze skusi? Tak, żeby 50 przekroczyć, ok?
 
 
Gustaw G.Garuga 
Bakałarz

Posty: 6179
Skąd: Kanton
Wysłany: 14 Listopada 2009, 08:59   

Dziękuję za liczne opinie i niestety mniej liczne głosy; mam nad czym podumać... Krzysztofowi Piskorskiemu gratuluję miażdżącego zwycięstwa :bravo
_________________
"Our life is a time of war and an interlude in a foreign land, and our fame thereafter, oblivion." Marcus Aurelius
 
 
terebka 
Filippon


Posty: 3843
Skąd: Nowogródek Pomorski
Wysłany: 29 Grudnia 2009, 10:18   

Przeczytałem z poślizgiem bo i w posiadanie tego numeru wszedłem całkiem niedawno. Zagłosować już nie mogę, ale wyrazić swoje opinie chyba owszem?

I tak "Chiński piaskowy dziadek" wrażenia na mnie nie zrobił. Nie trafiają do mnie tak lekkie teksty. Resnicka nie czytałem wcześniej, dopóki nie wpadły mi w ręce dwie opowiastki o Mallorym z tego i jednego z następnych numerów, i tak sobie myślę, że gdybym miał wyrabiać sobie ocenę o pisarzu na podstawie tak kruchej, byłaby to zła ocena. Nie sięgnąłbym po Resnicka w wydaniu szerszym. Dlatego poczekam jednak na kolejne okazje, być może łaskawiej mnie one nastroją do jednego z najbardziej utytułowanych pisarzy wciąż dzierżących pióro w dłoni.

Zupełnie inaczej rzecz się przedstawia z Dawidem Juraszkiem. Jego "W ludzkiej skórze" było świetne. Zassało mnie i nie puściło, dopóki nie dotarłem do finału. Przemyślany tekst, który sprawił, że z chęcią bym sięgnął po coś więcej tego autora, z którego twórczością również jakoś nie miałem okazji wcześniej się zapoznać.

Katarzyna Kruszewska "W pajęczynie czasu". Pozytywne wrażenia po lekturze i choć nie jest to ta najwyższa jakość, co w przypadku poprzedniego tekstu, to punkt jednak by się ode mnie jakiś znalazł.

Krzysztof Piskorski "Jad". Nie będę oryginalny, jeśli powiem, że to zdecydowanie opowiadanie numeru.

Janusz Bogucki "Poranek". Zabawny szorcik, który swoją naturę ujawnił dopiero w ostatnich wersach. Przynajmniej moim oczom, które zbyt wnikliwe nie są :( Wcześniej trochę mnie irytowało to przeciągające się raportowanie kursywą. A jednak ostatnie wersy złagodziły wrażenie.

Punkty poszłyby na trzy środkowe opowiadania: "W ludzkiej skórze", "W pajęczynie czasu" oraz "Jad" (absolutny faworyt).

Chwała spóźnionym! Gdyby wszyscy mieli taki zaskok, nie byłoby wojen. :mrgreen:
 
 
 
Gustaw G.Garuga 
Bakałarz

Posty: 6179
Skąd: Kanton
Wysłany: 29 Grudnia 2009, 13:26   

Cytat
Zupełnie inaczej rzecz się przedstawia z Dawidem Juraszkiem. Jego W ludzkiej skórze było świetne. Zassało mnie i nie puściło, dopóki nie dotarłem do finału. Przemyślany tekst, który sprawił, że z chęcią bym sięgnął po coś więcej tego autora, z którego twórczością również jakoś nie miałem okazji wcześniej się zapoznać.

O to na szczęście łatwo - w księgarniach od dłuższego czasu "Biały Tygrys", pełnowymiarowa powieść o Xiao Longu. Polecam :D
_________________
"Our life is a time of war and an interlude in a foreign land, and our fame thereafter, oblivion." Marcus Aurelius
 
 
terebka 
Filippon


Posty: 3843
Skąd: Nowogródek Pomorski
Wysłany: 29 Grudnia 2009, 18:52   

Skoro tak, to się zobaczy. Mikołaj przyniósł w tym roku pod choinkę tylko kapcie z Homerem J. Simpsonem, żadnych książek ;) Sam będę się musiał pocieszyć ;)
_________________
SZORTAL
Szortal Na Wynos - Wydanie Specjalne
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group