Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Jaka okładka będzie w najbliższym numerze SFFiH?
Autor Wiadomość
nureczka 
Mama Pufcia


Posty: 6205
Skąd: Nowa Iwiczna
Wysłany: 19 Października 2009, 14:30   

RD napisał/a
Wiesz, co to jest akcja promocyjna? Nigdy nie widziałaś, jak ten sam motyw pojawia się w różnych czasopismach, różnych mediach? Możemy zrezygnować z promocji, reklam, całej działalności marketingowej, ale czy ktoś zgodzi się płacić za magazyn 20 albo 25 złotych?

Już kilka razy wypowiadałam się w podobnym duchu. Jak dla mnie, SFFiH może reklamować nawet margarynę i podpaski, byleby w środku były dobre teksty i cena nie szybowała pod niebiosa.
Reklama w gazetach (lub czasopismach :twisted: ) mi osobiście nie przeszkadza, bo mogę ją bezboleśnie ominąć. Co innego radio/tv.
Na temat rozpoznawania/nierozpoznawania logo nie będę się wypowiadać, bo się na tym nie znam.
_________________
Zapraszam do odwiedzania mojej strony oraz bloga
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 19 Października 2009, 15:20   

RD: wybacz, prywatnie Cię cholernie lubię ale to co się dzieje zaczyna pogrążać się w oparach absurdu.
Tak jak napisałem - będę kupował SFFiH nawet jak okładka będzie biała lub różowa (może jest to jakieś rozwiązanie - też zwraca uwagę) ale jak mi się coś nie podoba to będę o tym mówił - i tu mam ochotę Cię zagryźć.

//edit: nie traktuj tego jako groźby pozbawienia życia.
 
 
Witchma 
Jokercat


Posty: 24697
Skąd: Zgierz
Wysłany: 19 Października 2009, 15:26   

NURS napisał/a
najpierw krzyczalas, ze to amatorszczyzna,


I nadal nie zmieniam zdania. Ta grafika nie jest ładnie wkomponowana w tytuł (o pewnym "wkomponowaniu" można było mówić przy okładce z Wędrowyczem), tylko po prostu zasłania pół napisu, bo najwidoczniej nie można jej było nieco do dołu przesunąć. Albo się komuś nie chciało. Whatever. Wygląda niechlujnie i tyle.

NURS napisał/a
zaczynasz pisac o rozpoznawalności.


Wiesz jak wygląda rozpoznawalność SFFiH? Tak, że jeśli w kiosku nie pokażę palcem, o którą gazetę mi chodzi, to i pół dnia by jej szukali. Raz nawet prosząc o Science Fiction dostałam Nową Fantastykę (wiem, dziwne to...). Stali czytelnicy znajdą pismo bez problemu, ale tacy, którzy zobaczą na przykład logo SFFiH na kupionej książce, a nie mają dostępu do netu (a wierz mi, są jeszcze ludzie, którzy na co dzień nie siedzą w sieci i nie znają okładki z dwutygodniowym wyprzedzeniem), będą szukali na marne.

RD napisał/a
Wiesz, co to jest akcja promocyjna?


Wiem, ale taka sama okładka, jak inne pismo (wydane miesiąc wcześniej na dodatek), to obciach nie? To jakby dwie kobiety przyszły na imprezę w tej samej sukience... :roll:
Przypominam, że NF też promowała tę grę na ostatniej okładce... a jakoś zupełnie inaczej, nieprawdaż?

baranek napisał/a
ja tam wolę porządne pismo w koszmarnej [jak twierdzą niektórzy] okładce. niż byle g*wno zawinięte w pozłotko.


Zgadzam się, ale od oceniania zawartości są inne wątki, a tutaj rozmawiamy o okładce :)
_________________
Basically, I believe in peace and bashing two bricks together.

"Wszystkie kobiety są piękne, tylko po niektórych tego nie widać."
/Maria Czubaszek/
 
 
 
RD 
Niedomyty macho


Posty: 2454
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 19 Października 2009, 15:27   

mawete, ja to doskonale rozumiem - nie mam nic przeciwko temu, żeby Twój zgrzyt zębami doszedł do moich wrażliwych uszu. I - zauważ - nie tłumaczę się usilnie, nie irytuję, nie próbuję przekonywać do swoich racji. Tym razem też nie odezwałem się ze względu na krytykę estetyczną, ale związaną z tym, co robić muszę, a muszę dbać o rozwój - czytaj finanse i promocję - pisma. I już się zamykam.
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 19 Października 2009, 15:33   

RD: ja to wiem... dlatego jeszcze nie zagryzłem Pamiętasz zdanie priwiet pacany (polska transkrypcja)? Powodzenia.
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 19 Października 2009, 15:34   

Witchma napisał/a
Wiem, ale taka sama okładka, jak inne pismo (wydane miesiąc wcześniej na dodatek), to obciach nie?


To rzeczywiście moim zdaniem poważny zarzut. Nie lubię, jak różne pisma mają tę samą okładkę. Nie wiem, czemu SFFiH się na to zgodziło, skoro można było dać tą grafikę na ostatniej stronie. Choć teraz pewnie na ostatniej stronie jest inna reklama, za którą pismo dostało większą kasę. Tyle że sporo czytelników pewnie kupuje i CDA i SFFiH i podejrzewam, że widząc znajomy obrazek przelecą po nim wzrokiem i będą dalej szukać pisma, bo pomyślą, że to CDA z zeszłego miesiąca.
Akcja promocyjna akcją promocyjną, ale czy to gra, czy książka, czy jeszcze coś innego, nie wierzę, że nie dało się umieścić innego obrazka w tym samym klimacie.
_________________
5 zdań na temat
 
 
RD 
Niedomyty macho


Posty: 2454
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 19 Października 2009, 15:55   

mawete napisał/a
RD: Pamiętasz zdanie priwiet pacany (polska transkrypcja)?

Jak nie, jak tak :D
 
 
Żerań
[Usunięty]

Wysłany: 19 Października 2009, 15:57   

Witchma napisał/a
Wiem, ale taka sama okładka, jak inne pismo (wydane miesiąc wcześniej na dodatek), to obciach nie? To jakby dwie kobiety przyszły na imprezę w tej samej sukience...


Tru dat, Łiczmo, tru dat. Podpisuję się pod narzekaniem wszystkimi mackami. Oczywiście pomijam fakt, że SFFiH stało się tubą reklamową wydawcy. ;P: Przywykłem (co będzie za miesiąc? Okładka z Drakkainenem?:) Przynajmniej mocny zestaw nazwisk daliście; zobaczymy, co z tekstami. Aha, NIE podoba mi się zabawa z fragmentami powieści -_- Strata miejsca, które można przeznaczyć na opowiadanie. Chyba, że to będzie wyglądało, jak w NF - książeczka z fragmentem. Wtedy git.
 
 
RD 
Niedomyty macho


Posty: 2454
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 19 Października 2009, 16:02   

Żerań napisał/a
Aha, NIE podoba mi się zabawa z fragmentami powieści -_- Strata miejsca, które można przeznaczyć na opowiadanie. Chyba, że to będzie wyglądało, jak w NF - książeczka z fragmentem. Wtedy git.

Poczekaj z narzekaniem, aż zobaczysz, o co chodzi.
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 19 Października 2009, 16:07   

Ja jeszcze nie rozumiem innej rzeczy... no nie mam nic przeciwko promocji, tylko czemu wszedzie maja byc identyczne obrazki?... Kurcze, BioWare nie stac na wiecej promocyjnych materialow, czy co...
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
baranek 
Wróbel galaktyki


Posty: 5606
Skąd: Toruń
Wysłany: 19 Października 2009, 16:15   

Żerań napisał/a
Przynajmniej mocny zestaw nazwisk daliście

:oops:
;P:
_________________
Życie, ku*wa, jest nowelą.

"Pisze się po to, żeby było napisane" - Zygmunt Kałużyński
 
 
rybieudka 
Istota z głębin


Posty: 1348
Skąd: Wrocław
Wysłany: 19 Października 2009, 16:20   

Dunadan napisał/a
Ja jeszcze nie rozumiem innej rzeczy... no nie mam nic przeciwko promocji, tylko czemu wszedzie maja byc identyczne obrazki?... Kurcze, BioWare nie stac na wiecej promocyjnych materialow, czy co...

Pytanie, czy mieć o to pretensje do FS czy do Bioware :?

A tak swoją droga to zastanawiam sie, zcy taka a nie inna okładka jest de facto

a)reklamą gry na zlecenie Bioware
b)promocją książki, którą przy okazji gry wydaje FS
c)jednym i drugim zarazem
d)żadnym z powyższych

I tak coś mi się zdaje, że najwłaściwsza jest trzecia odpowiedź. No bo tak: jeśli byłaby to li tylko reklama, to znaczyłoby, że właściwie taką okładkę w SFFiH może sobie kupić każdy i z czymkolwiek, a w to trochę wierzę; jesli byłaby to opcja b) oznaczałoby to,z ę FS za taką okładkę od wydawcy/producenta/dystrybutora gry nie wzięła kaski, w co też nie wierzę, a sam RD właściwie racje mi przyznaje pisząc o finansach pisma; opcja d) jest przeze mnie nieogarniana... zostaje c)

Dobrze rozumuję, hę?
_________________
Tekst to tylko pretekst do podtekstu...

RYBIEUDKA blog - http://rybieudka.blogspot.com/

Jedyny TAKI katalog fantastyki! - FANTASTA.PL
 
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 19 Października 2009, 16:28   

Witchma napisał/a
NURS napisał/a
najpierw krzyczalas, ze to amatorszczyzna,


I nadal nie zmieniam zdania. Ta grafika nie jest ładnie wkomponowana w tytuł (o pewnym wkomponowaniu można było mówić przy okładce z Wędrowyczem), tylko po prostu zasłania pół napisu, bo najwidoczniej nie można jej było nieco do dołu przesunąć. Albo się komuś nie chciało. Whatever. Wygląda niechlujnie i tyle.


Tak, masz absolutną rację. Że też tego wcześniej nie zauważyłem.
Z mojej strony EOT.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 19 Października 2009, 16:30   

rybieudka, raczej do Bioware bo to oni sobie wymslili akcje promocyjna... ja tam rozumiem RD, musi sie starac aby wszystko sie trzymalo kupy rowniez ekonomicznie. Pytanie: jakie sa granice?

jest jeszcze inna rzecz, NURS mowil o rozpoznawaniu artykulu... no kurcze, czym sie SFFiH odroznia od CDAction...? :roll:

rybieudka, jeszcze jedno - ma jakies znaczenie powod? bo dla mnie nie...


Witchma
- ja sie chyba tez nie moge z toba zgodzic... zaslanianie glownego tytulu to normalka, sotsuje sie to juz od wielu lat, czesto w magazynach o fotografii na przklad.
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
Żerań
[Usunięty]

Wysłany: 19 Października 2009, 16:36   

RD napisał/a
Poczekaj z narzekaniem, aż zobaczysz, o co chodzi.


Nie no, spoko, ja po prostu mam awersję do fragmentów powieści drukowanych w piśmie. Wyjątkiem są właśnie wkładkowe dodatki, jak kiedyś z "Lynchem" - te mogę przetrawić. No, ale zobaczymy, jak to będzie wyglądało. :-)
 
 
RD 
Niedomyty macho


Posty: 2454
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 19 Października 2009, 16:42   

To po prostu wspomnienie o Wojtku. W końcu numer listopadowy...
 
 
rybieudka 
Istota z głębin


Posty: 1348
Skąd: Wrocław
Wysłany: 19 Października 2009, 16:55   

@DunadanPowód? Trochę ma. ale tylko o tyle, że pokazuje na co nastawione jest pismo. Czy tylko na zysk, czy także na promocję produktów samego wydawnictwa, budowanie jego marki i promocję JEGO (a nie czyichkolwiek) produktów.
Podobnie jak kilka innych osób piszących w tym wątku, ja także kupuję pismo ze względu na zawartość - i dopóki zawartość będzie mnie interesować to je kupię bez względu na to co na okładce będzie. Jako konsumentowi zależy mi jednak na tym, żeby okładka była jak najlepiej trafiająca w moje gusta - w końcu także za nią płacę. Dlatego się tu wypowiadam. Tym bardziej, ze odnoszę wrażenie, że ktoś jednak bierze zamieszczane tu opinie pod uwagę. Ot, na przykład zdecydowana poprawa formy graficznej i sposobu przedstawiania tytułów opowiadań i autorów. Poza tym nie przeszkadza mi specjalnie, jeśli okładka pisma służyć ma do promocji wydawnictw z tej samej firmy. To jest jak najbardziej ok. Przeszkadzałoby mi za to zrobienie z okładki pisma zwykłego okienka reklamowego otwartego dla tego kto da więcej. I tyle.
_________________
Tekst to tylko pretekst do podtekstu...

RYBIEUDKA blog - http://rybieudka.blogspot.com/

Jedyny TAKI katalog fantastyki! - FANTASTA.PL
 
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 19 Października 2009, 17:04   

RD napisał/a
To po prostu wspomnienie o Wojtku. W końcu numer listopadowy...



Cytat
Jako konsumentowi zależy mi jednak na tym, żeby okładka była jak najlepiej trafiająca w moje gusta - w końcu także za nią płacę. Dlatego się tu wypowiadam. Tym bardziej, ze odnoszę wrażenie, że ktoś jednak bierze zamieszczane tu opinie pod uwagę.


Ja wychodze z tego samego zalozenia i dlatego tez psiocze na ostatnie okladki :wink: mam prawo :mrgreen:
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 19 Października 2009, 17:14   

rybieudka a znasz jakąś firmę, która jest nastawiona na promocję konkurencji za własne pieniądze?
Zaczynam rozumieć, dlaczego wydawcy zazwyczaj nie pojawiają się w takich miejscach.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
hardgirl123 
Kaznodzieja

Posty: 2441
Skąd: Kraków
Wysłany: 19 Października 2009, 17:21   

a mnie się okładka podoba
_________________
Władza jest po to, by świat nie rozpadł się na tysiące kawałków.
 
 
rybieudka 
Istota z głębin


Posty: 1348
Skąd: Wrocław
Wysłany: 19 Października 2009, 17:27   

NURS napisał/a
rybieudka a znasz jakąś firmę, która jest nastawiona na promocję konkurencji za własne pieniądze?

No nie bardzo... Natomiast jest pewnie sporo pism, które chętnie użyczą swojej okładki komuś, kto będzie chciał za to zapłacić. I to akurat jest sytuacja, która średnio mi leży. Skoro SFFiH jest "organem" FS, to niech promuje jej książki. O to mi chodzi - dopóki okładka SFFiH nie stanie się przestrzenią reklamową dostępną za odpowiednia kaskę dla każdego chętnego - jest ok.
_________________
Tekst to tylko pretekst do podtekstu...

RYBIEUDKA blog - http://rybieudka.blogspot.com/

Jedyny TAKI katalog fantastyki! - FANTASTA.PL
 
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 19 Października 2009, 17:46   

hardgirl123, okladaka sama w sobie zla nie jest... ale jak widzi sie ja wszedzie dookola to sie troszke nudnawo robi...
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 19 Października 2009, 18:07   

rybieudka napisał/a
NURS napisał/a
rybieudka a znasz jakąś firmę, która jest nastawiona na promocję konkurencji za własne pieniądze?

No nie bardzo... Natomiast jest pewnie sporo pism, które chętnie użyczą swojej okładki komuś, kto będzie chciał za to zapłacić. I to akurat jest sytuacja, która średnio mi leży. Skoro SFFiH jest organem FS, to niech promuje jej książki. O to mi chodzi - dopóki okładka SFFiH nie stanie się przestrzenią reklamową dostępną za odpowiednia kaskę dla każdego chętnego - jest ok.


nie wiem czy wiesz, ale to jest ilustracja z książki, którą FS ma wydać mniej więcej w tym samym czasie, co i pismo. :-)
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
RD 
Niedomyty macho


Posty: 2454
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 19 Października 2009, 18:23   

Tak się złożyło, że - jak napisał NURS - jest to grafika z okładki książki, ale też motyw z gry. Nawet przede wszystkim z gry :D .
 
 
rybieudka 
Istota z głębin


Posty: 1348
Skąd: Wrocław
Wysłany: 19 Października 2009, 18:31   

NURS napisał/a
nie wiem czy wiesz, ale to jest ilustracja z książki, którą FS ma wydać mniej więcej w tym samym czasie, co i pismo. :-)

Z tej samej książki do której linka wrzucałem kilkanaście postów wcześniej w tym temacie? Nie no, nie wiem... tak losowo jakiegoś tam linka chlapnąłem :roll: Ale dlatego , ze jest to także okładka książki jakoś ją na okładce SFFiH "przecierpię" Skoro FS wydaje pewną książkę to nie dziwota, że chce ją promować. Jak już pisałem uważam, zę jest to normalne, zdrowe i nie ma w tym nic zdrożnego - tym bardziej, ze jeśli i gra okaże sie popularna to i książka pewnie się nieźle sprzeda. Nie boli mnie też to, ze pewnie za okładkę FS wzięła od wydawcy gry jakąś kasę - bo skoro można wrzucić okładkę jakiejkolwiek innej Fabrycznej książki, to można wrzucić też taką, za której wrzucenie ktoś jeszcze zapłaci. I jest cacy.

A linka wrzuciłem dlatego, że w sumie się trochę zdziwiłem taką a nie inną okładką. Dlaczego się zdziwiłem? Ano dlatego, że w tym wątku pojawiła się taka oto wypowiedź:

RD napisał/a
Powiem tak: tym razem nie będzie grafiki z jakiejkolwiek książki :D . Starej okładki też nie. Koniec, kropka, więcej nie mogę wyjawić.


Pytam tylko o to: mogłem się zdziwić mając w pamięci powyższą wypowiedź? No chyba mogłem...
Co prawda można odwracać kota ogonem i twierdzić, że jest to okładka nie powieści, a gry... ale wtedy (na poziomie czysto teoretycznym) okładka SFFiH staje się okienkiem reklamowym... a taka sytuacja by mi się już mniej podobała. Niech lepiej zostanie tak, że okładka SFFiH służy promocji książek FS i tyle. A tak wyszło, ze "obiecanki-cacanki" a i tak zrobimy swoje... :wink:
_________________
Tekst to tylko pretekst do podtekstu...

RYBIEUDKA blog - http://rybieudka.blogspot.com/

Jedyny TAKI katalog fantastyki! - FANTASTA.PL
 
 
 
RD 
Niedomyty macho


Posty: 2454
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 19 Października 2009, 19:16   

Trochę się zapędziłem w myleniu przeciwnika, to fakt :D . W przyszłości podczas takich przekomarzanek postaram się zachować większą czujność merytoryczną :) .
 
 
rybieudka 
Istota z głębin


Posty: 1348
Skąd: Wrocław
Wysłany: 19 Października 2009, 19:18   

Czujnym trzeba być zawsze. Przeciwnik nie śpi :wink:
_________________
Tekst to tylko pretekst do podtekstu...

RYBIEUDKA blog - http://rybieudka.blogspot.com/

Jedyny TAKI katalog fantastyki! - FANTASTA.PL
 
 
 
RD 
Niedomyty macho


Posty: 2454
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 19 Października 2009, 19:40   

Ale tak poważnie(j) rzecz ujmując, za bardzo też nie myliłem tropu - gdyby nie porozumienia "okołogrowe" czasopisma, na okładce pojawiłoby się coś innego niż grafika z DA.
 
 
xan4 
Tatuś Muminków


Posty: 5116
Skąd: Dolina Muminków
Wysłany: 19 Października 2009, 19:47   

RD, udostępnisz jakieś informacje o konkursie szortowym z numeru :D
 
 
RD 
Niedomyty macho


Posty: 2454
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 19 Października 2009, 20:00   

Uchylić mogę jedynie rąbka: objętość opowiadań do 20 tysięcy znaków, czyli jest możliwość napisania nie tylko typowego szorcika, ale miniatury literackiej. Reszta informacji, niestety, dopiero kiedy numer wyjdzie :D . Czyli niedługo :D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group