Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Tekst numeru 47 - głosujemy do 12 października.

Komu przypadnie laur?
Andrzej Pilipiuk - Czortek
11%
 11%  [ 16 ]
Robert J. Szmidt - Pola dawno zapomnianych bitew: Kuźnia
21%
 21%  [ 31 ]
Magdalena Felicytka Szymanek - Biuro
11%
 11%  [ 17 ]
Dariusz Domagalski - ORP "Dzik": Od zmierzchu do nieśmiertelności
23%
 23%  [ 34 ]
Aleksander Kusz - Jak Klapaucjusz maszynę doskonałą skonstruował
9%
 9%  [ 13 ]
Jewgienij T. Olejniczak - Arabska noc
10%
 10%  [ 15 ]
Krzysztof Baranowski - Prędzej wielbłąd...
7%
 7%  [ 11 ]
Loui E. Merril - Krótkie dzieje króćca
4%
 4%  [ 7 ]
Głosowań: 57
Wszystkich Głosów: 144

Autor Wiadomość
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 31 Sierpnia 2009, 11:36   Tekst numeru 47 - głosujemy do 12 października.

Cztery opowiadania i cztery lemoniadowe szorty.
Zapraszam do oceny i głosowania.
Mam nadzieję, że trzy głosy do dyspozycji będzie w sam raz.
 
 
hardgirl123 
Kaznodzieja

Posty: 2441
Skąd: Kraków
Wysłany: 31 Sierpnia 2009, 20:33   

Andrzej Pilipiuk - Czortek, trafiło do mnie
Magdalena Felicytka Szymanek - Biuro- ukłon za poruszenie problematyki pewnych środowisk zawodowych, niech to będzie ostrzeżenie, ze nie samym biurem człowiek zyje.
Jewgienij T. Olejniczak - Arabska noc, nie tylko z sympatii do Autora, ale także za to że treść przemawaia do mnie.
_________________
Władza jest po to, by świat nie rozpadł się na tysiące kawałków.
 
 
felicytka 
Jaskier


Posty: 83
Skąd: Warszawa
Wysłany: 1 Wrzeœśnia 2009, 07:21   

hardgirl123 napisał/a

Magdalena Felicytka Szymanek - Biuro- ukłon za poruszenie problematyki pewnych środowisk zawodowych, niech to będzie ostrzeżenie, ze nie samym biurem człowiek zyje.


Wow :shock: Dzięki, dostałam punkcik ! Spodziewałam się miażdżącej krytyki, a tu pyk na dobry początek. To już jestem spokojna honor uratowany, uff... :mrgreen:
_________________
Felicytka
 
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 1 Wrzeœśnia 2009, 07:36   

felicytka, Twój tekst przeczytałam jako pierwszy. Nie mogę go jeszcze ocenić na tle pozostałych w tym numerze, jednakże podzielę się na gorąco uwagami.
Fabularnie interesująco, warto przypominać historię miasta, ale literacko nie urzekło mnie. Styl drętwy z lekka, a zakończenie nazbyt wyraźnie kojarzy się z innym warszawskim, a w zasadzie praskim opowiadaniem, które nota bene Nautillusa zdobyło.
 
 
felicytka 
Jaskier


Posty: 83
Skąd: Warszawa
Wysłany: 1 Wrzeœśnia 2009, 08:41   

Szczerze mówiąc tekstu, o którym piszesz nie czytałam. :) Przypadkowa zbieżność zakończeń. Zresztą w pierwszej wersji było zupełnie inne, ale szanowne ciała redakcyjne z pewnego fantastycznego portalu uznały, że jest straszne i dopiero trzecia wersja została zaakceptowana.
Co do stylu to może z czasem się wyrobi, a przynajmniej mam taką nadzieję. :)

Dziękuję za uwagi. Jeśli mogłabyś mi dać jakiś bliższy namiar na ten warszawski tekst to uzupełnię braki.
_________________
Felicytka
 
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 1 Wrzeœśnia 2009, 08:43   

felicytka napisał/a
ale szanowne ciała redakcyjne z pewnego fantastycznego portalu uznały, że jest straszne i dopiero trzecia wersja została zaakceptowana.

Ebola Ty wirusie pisz sama , nie morduj ludzi :mrgreen:
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
felicytka 
Jaskier


Posty: 83
Skąd: Warszawa
Wysłany: 1 Wrzeœśnia 2009, 08:46   

W tym wypadku, to z tego co pamiętam, bardziej pojechały po mnie Ika i Małgorzata oraz pewien wampir :mrgreen:
_________________
Felicytka
 
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 1 Wrzeœśnia 2009, 09:02   

felicytka, nie posądzam Cię o zapożyczenie, zwłaszcza jeśli to "ciało redakcyjne" narzuciło zakończenie.
Skojarzyło mi się z "Cudownym wynalazkiem pana Bella" Tomasza Bochińskiego opublikowanym w 2 tomie antologii "Niech żyje Polska. Hura!". Też wydanej przez FS.
 
 
felicytka 
Jaskier


Posty: 83
Skąd: Warszawa
Wysłany: 1 Wrzeœśnia 2009, 18:26   

Agi, nie odebrałam Twojej uwagi w pierwszym poście jako zarzut. Ponoć w literaturze wszystko już było, nowi twórcy przetwarzają tylko to, co ktoś wymyślił. Sytuacja z podobnymi zakończeniami niestety świadczy na korzyść tej teorii :)

Dziękuję za info dotyczące tekstu.
_________________
Felicytka
 
 
 
baranek 
Wróbel galaktyki


Posty: 5606
Skąd: Toruń
Wysłany: 2 Wrzeœśnia 2009, 08:53   

podobały mi się wszystkie opowiadania. ale któreś musiałem wybrać. to wybrałem:

Robert J. Szmidt - Pola dawno zapomnianych bitew: Kuźnia. i znowu głosuję na coś, co zupełnie nie mieści się w moich ulubionych klimatach. nie wiem, gust mi się zmienia, czy co.
Dariusz Domagalski - ORP "Dzik": Od zmierzchu do nieśmiertelności. ślicznie zakręcone. dokładnie takie jak lubię.

na szorty już raz głosowałem, ale co tam:
Loui E. Merril - Krótkie dzieje króćca. cały czas uważam, że to był najlepszy szort tamtej edycji.
_________________
Życie, ku*wa, jest nowelą.

"Pisze się po to, żeby było napisane" - Zygmunt Kałużyński
 
 
teddy 
Jaskier

Posty: 61
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2 Wrzeœśnia 2009, 10:58   

Moje głosy idą tym razem na jedno opowiadanie i dwa szorty :)

Magdalena Felicytka Szymanek - Biuro

Aleksander Kusz - Jak Klapaucjusz...


Jewgienij T.Olejniczak - Arabska Noc
- moim zdaniem to był najlepszy szort tamtej edycji, ale de gustibus... :)
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 2 Wrzeœśnia 2009, 11:48   

No nie a u mnie na Grochowie to jeszcze nie ma Nr.47 i jak tu pyskować :x
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 2 Wrzeœśnia 2009, 12:17   

To się przeprowadź do miasta, a nie narzekaj. Woły na Grochów ze trzy dni jadą, najdalej w piątek SF bedzie w obu kioskach. :twisted:
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
dalambert 
Agent Chaosu


Posty: 23516
Skąd: Grochów
Wysłany: 2 Wrzeœśnia 2009, 12:26   

NURS napisał/a
To się przeprowadź do miasta

Miasto to jest tu na Grochowie i Pradze, a że te wsioki z drugiej strony Wisły nie umieją zorganizować porządnej dystrybucji to cóż, ta wiocha jeszcze długo się będzie uczyć jak być miaste :twisted: :twisted:
_________________
Boże chroń Królową - Dalambert
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 2 Wrzeœśnia 2009, 12:26   

Oni, za mostem, widzą to inaczej. :twisted:
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 2 Wrzeœśnia 2009, 15:27   

dalambert napisał/a

Miasto to jest tu na Grochowie i Pradze, a że te wsioki z drugiej strony Wisły nie umieją zorganizować porządnej dystrybucji to cóż, ta wiocha jeszcze długo się będzie uczyć jak być miaste :twisted: :twisted:


Jak ci zza rzeki przyjdą do was na jakieś wesele albo odpust, to sobie wszystko wytłumaczycie ;P: . Toż nawet w Nowej Hucie, gdzie handlują ci sami ludzie i w takim samym stylu co za PRL-u, już w kioskach jest.
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 2 Wrzeœśnia 2009, 17:11   

warsiawa da siem libić, ale handlować, to tylko na pragię.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 2 Wrzeœśnia 2009, 17:47   

Detalicznie racja, bez pomiełki, wszyscy zmuszonem są smarować na pragię, bo mocniejsza w tem fachu ;P:
 
 
NURS 
Ojciec Redaktor


Posty: 18950
Skąd: Katowice
Wysłany: 2 Wrzeœśnia 2009, 17:54   

jak widzć, beła. bo teraz, to te zza wisly, cugle ścisły. Na pragie, panie, nie dowieźli.
_________________
Bez gwiazdy nie ma jazdy! www.robertjszmidt.pl
Nowe na stronie: premierowy fragment "Pól dawno zapomnianych bitew) i nowy wpis na blogu.
 
 
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 2 Wrzeœśnia 2009, 18:03   

Żarty żartamy, ale faktycznie zamiast z fasonem zapychać na pragię, żeby budkię troszkie zaopatrzyć, to się dostawczaki niemożebnie w handlu zapuściły
 
 
nureczka 
Mama Pufcia


Posty: 6205
Skąd: Nowa Iwiczna
Wysłany: 2 Wrzeœśnia 2009, 18:58   

Się ktoś pode mnie podszył! PROTESTUJĘ!
Nie głosowałam - chociażby dlatego, że nie czytałam - a wyniki widzę.
Upraszam moderację o interwencję.
Wietrzę spisek. To na 100% ONI!
 
 
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 2 Wrzeœśnia 2009, 19:00   

A czemu nie ONE?
 
 
nureczka 
Mama Pufcia


Posty: 6205
Skąd: Nowa Iwiczna
Wysłany: 2 Wrzeœśnia 2009, 19:02   

Bo kobiety subtelniejsze są. ONE by to zrobiły inaczej.
 
 
Agi 
Modliszka


Posty: 39270
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2 Wrzeœśnia 2009, 19:03   

nureczka, nie mam możliwości niczego zmienić, bardzo mi przykro.
Klikałaś żeby zobaczyć wyniki? Może w tym momencie przeskoczyło?

Kolegów Ałtorów uprasza się o nieofftopowanie. ;P:
 
 
nureczka 
Mama Pufcia


Posty: 6205
Skąd: Nowa Iwiczna
Wysłany: 2 Wrzeœśnia 2009, 19:07   

Jak nie głosuję, tylko chcę zobaczyć wyniki, to wchodzę bez logowania. Wtedy pokazuje. nauczyłam się, bo czasem z wiadomych powodów, nie wypada mi głosować.
Głosowałam na okładkę i publicystykę.

No cóż, widać komputer żyje własnym życiem. Mam nadzieję, że chociaż mądrze zagłosował.
Idę oglądać House'a
 
 
jewgienij 
Parszywiec

Posty: 6286
Skąd: Kraków
Wysłany: 2 Wrzeœśnia 2009, 19:12   

nureczka napisał/a
Bo kobiety subtelniejsze są. ONE by to zrobiły inaczej.


Mit i urbanlegenda. W dodatku wszystkie oglądacie House'a :) Wśród facetów jest większa różnorodność.

Agi, już zmykam :lol:
 
 
mawete 
bosman


Posty: 13096
Skąd: Lublin
Wysłany: 3 Wrzeœśnia 2009, 06:51   

Szmidt, Szymanek, Domagalski.
 
 
xan4 
Tatuś Muminków


Posty: 5116
Skąd: Dolina Muminków
Wysłany: 3 Wrzeœśnia 2009, 07:43   

Andrzej Pilipiuk - Czortek - tutaj sam siebie zadziwiłem, okazało się, że
Wędrowycz w małych ilościach jest całkiem znośny, zwłaszcza jak człowiek ma doła, PUNKT,
Robert J. Szmidt - Pola dawno zapomnianych bitew: Kuźnia - lubię space operę, średnio lubię bitwy i wojny, bardzo duży plus za zakończenie, którego powinienem się domyślić, ale nie zrobiłem tego, dobrze napisane, ale... czegoś mi zabrakło,
Magdalena Felicytka Szymanek - Biuro - Jakieś takie nierealne, za mało emocji(?), nie przemówiło do mnie,
Dariusz Domagalski - ORP Dzik: Od zmierzchu do nieśmiertelności - mój ulubiony cykl z SFFiH i okazało się, że w dłuższej wersji nie jest już tak dobry, przegrał z szortami,
Jewgienij T. Olejniczak - Arabska noc - rozpływałem się w zachwytach nad tym szortem podczas edycji, nie będę się powtarzał, ale podreślam jeszcze raz: bardzo, ale to bardzo lubię ten tekst, PUNKT
Krzysztof Baranowski - Prędzej wielbłąd... - ocena podobna do tej z edycji, fajny szorcik ale czegoś mi tu zabrakło,
Loui E. Merril - Krótkie dzieje króćca - w edycji punktu nie dostał, bo nie wypełnił limitu znaków, w numerze ze spokojem i radością zapunktuję :) ) PUNKT

Podsumowując: głosy na dwa szorty i jednego prawie szorta, ach ta moja miłość do krótkiej formy ;P:
Ostatnio zmieniony przez xan4 3 Wrzeœśnia 2009, 08:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
marcolphus 
Batman


Posty: 514
Skąd: Kraków
Wysłany: 3 Wrzeœśnia 2009, 08:54   

Na razie przeczytałem tylko jedno opowiadanie - Biuro. I mam tutaj uwagę do autorki natury merytorycznej. Z pewnego źródła wiem, że IPN nie posiada i nigdy nie posiadał żadnych dokumentów sprzed 1945 roku, a tym bardziej sprzed wojny. Dlatego bohaterowie nie mogli uzyskać od IPNu jakichkolwiek dokumentów sprzed wojny. Takie dokumenty posiada za to Archiwum Państwowe - aż dziwne, że bohaterowie tam się nie zwrócili o pomoc ;-)
 
 
 
felicytka 
Jaskier


Posty: 83
Skąd: Warszawa
Wysłany: 3 Wrzeœśnia 2009, 09:25   

Ech... czasem traciłam nadzieję, jak bohaterowie w opowiadaniu. Odsyłano mnie "od okienka do okienka". Na policji musiałam kłamać, bo jak zadzwoniłam i powiedziałam, że piszę opowiadanie i potrzebuję informacji to mnie wyśmiali. Ostatecznie poszukiwałam wyimaginowanego zaginionego. :mrgreen: (Z tego miejsca chciałam przeprosić Komendę Główną Policji za drobne oszustwo i jednocześnie chciałam nadmienić, że nikt nie został poszkodowany na duchu, ciele oraz majątku).
Dlaczego nie wysłałam bohaterów do Archiwum Państwowego nie wiem i nie potrafię tego w żaden logiczny sposób uzasadnić. :roll: Na swoją obronę mogę tylko dodać, że szukanie pomocy w instytucjach państwowych to traumatyczne przeżycie. :?
_________________
Felicytka
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group