Strona Główna


UżytkownicyUżytkownicy  Regulamin  ProfilProfil
SzukajSzukaj  FAQFAQ  GrupyGrupy  AlbumAlbum  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Winieta

Poprzedni temat «» Następny temat
Tania Książka
Autor Wiadomość
mayu 
Jaskier


Posty: 78
Skąd: Łódź
Wysłany: 13 Listopada 2005, 17:06   Tania Książka

Wiem, że temat trochę pokrywa się z wątkiem antykwarycznym, ale chodzi mi bardziej o miejsca w których są wyznaczone miejsca na tanią książkę (markety, półki w niektórych dużych księgarniach) których nie widac na pierwszy rzut oka. W Łodzi na pewno będą to:
- oba Geant'y (dziś było "Twarzą ku ziemi" Parowskiego za 3.99)
- kiedyś księgarnia na pomorskiej przy VIII liceum ogólnokształcącym też miała wyznaczony stolik
 
 
 
Dunadan 
Abraham van Helsing


Posty: 10250
Skąd: Warszawa/Tomaszów Maz
Wysłany: 13 Listopada 2005, 18:24   

Jeśli to kogoś zainteresuje - Tomaszów Maz, ul. Warszawska ( nie pamietam numeru ) - można kupić baaardzo tanio :) ( nowe wydanie "Żuka w mrowisku" za 6 zł podczas gdy normalnie kosztuje 24... )
_________________
www.badelek.com

Luck yourself
 
 
Godzilla 
kocia mama


Posty: 14145
Skąd: Warszawa
Wysłany: 15 Listopada 2005, 19:43   

Trochę fantastyki jest w Warszawie w Hali Koszyki i w księgarni z tanią książką obok Hali. Ogólnie marne zaopatrzenie w ten gatunek, ale np. dostałam antologię Zajdla 2002 za całe 5 zł. Może ktoś zna w Warszawie miejsce, gdzie można się taniej zaopatrzyć w fantastykę, ze szczególnym uwzględnieniem polskiej z ostatnich lat?

Nie zamierzałam ograniczać tamtego wątku tylko do księgarni i antykwariatów. Raczej miał to być wątek ogólny o zaopatrzeniu we wszelki towar fantastyczny :D

Skoro pojawiło się hasło "tania książka", to dorzucę "tanie czasopisma": np. Fenixa można kupić w Wawie pod Halą Mirowską, albo na Tarchominie na bazarku przy Światowida róg Ćmielowskiej. Wiem że zdarzają się tacy, co chętnie by sobie to jeszcze raz poczytali.
_________________
Blog
Kedileri çok seviyorum :mrgreen:
 
 
nasciturus 
Jaskier


Posty: 78
Skąd: U12 4:86:9
Wysłany: 22 Listopada 2005, 00:56   

kiedys widzialeem (i kupilem 2 tytuly) w hypernowej na teofilowie w lodzi
nie wiem czy to stala ekspozycja bo od roku tam nie bywam
_________________
nasciturus
nasciturus pro iam nato habetur, quotiens de commodis eius agitur

Klub Słaboskrótyznających - uważaj, jak piszesz!
 
 
gio25 
Tom Bombadil


Posty: 32
Skąd: Kociewie/Pyrlandia
Wysłany: 25 Listopada 2005, 15:14   

metafora polwiejska 21 poznan ksiazki od 5 zł sf polecam
_________________
Kociewie tu mieszkałem!
 
 
 
nspablo 
Gollum

Posty: 1
Skąd: Kraków
Wysłany: 27 Listopada 2005, 14:51   

W Krakowie na ulicy Grodzkiej, znajduje się Centrum Taniej książki. Są to wydania nowe, ale końcówki serii lub z jakąś drobną wadą. Książki są tańsze mniej więcej przez pół. Ostatnio kupiłem tam klika książek Łukjanienki po 8 zł każda oraz parę innych pozycji równie tanio.

Bardzo polecam.
 
 
Ziemniak 
Agent dołu


Posty: 5980
Skąd: Kraków
Wysłany: 14 Stycznia 2006, 23:27   

Drobna poprawka do postu Nspablo - księgarnia jest na Brackiej jakieś 50 m od rynku po prawej :D .Druga księgarnia jest koło Limanowskiego - wysiadamy przystanek za Koroną jadąc w kierunku Matecznego idziemy ok 100 m w kierunku Matecznego skręcamy w prawo pod pasaż i po lewej mamy księgarnię (właściwie jest to hurtownia ale mają też w detalu).
Jakby ktoś znał inne adresy to będę baaaaardzo wdzięczny :mrgreen:
_________________
Starzejesz się gdy odgłosy, które wydawałeś kiedyś w trakcie seksu wydajesz obecnie wstając z łóżka
 
 
 
Logan 
Paskud


Posty: 928
Skąd: Kraków
Wysłany: 14 Stycznia 2006, 23:43   

Księgarnia "Kameron" na starej ul. Mogilskiej.
_________________
Życie to chytra sztuka! Jak tylko masz wszystkie karty w ręku, zaczyna grać z tobą w szachy...
 
 
Słowik 
Cynglarz

Posty: 4931
Skąd: Kraków
Wysłany: 15 Stycznia 2006, 10:14   

Ziemniak napisał/a
Drobna poprawka do postu Nspablo - księgarnia jest na Brackiej jakieś 50 m od rynku po prawej

Obie księgarnie istnieją i mają się dobrze. Z tym, że obie są zaopatrywane z tych samych źródeł i w obu można znaleźć ten sam asortyment, z tym że księgarnia na Grodzkiej jest większa i wygodniejsza w użytku :)
_________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
 
 
 
Vened 
Indiana Jones


Posty: 419
Skąd: Wrocław
Wysłany: 18 Stycznia 2006, 12:38   

Wrocław - Centrum Taniej Książki na ulicy Ruskiej, blisko placu Solnego. To w tej chwili w zasadzie jedyn takie miejsce we Wrocławiu, kiedyś było wiecej.
_________________
www.rybitzky.salon24.pl
 
 
Godzilla 
kocia mama


Posty: 14145
Skąd: Warszawa
Wysłany: 21 Lutego 2006, 21:28   

Odwiedziłam tanią książkę na Koszykach. No i zaszalałam: "Lord z planety Ziemia" Łukianienki, "Jak zostać pisarzem fantastą" Bułyczowa (och, pożarłam w okamgnieniu!), "Dzień Tryfidów", Clarke'a, "Dolina Sumienia" Diaczenków, i jeszcze to i owo Strugackich, po 8, 9, 10 zł od sztuki. A jak ostatnim razem wybrałam się, żeby kupić sobie jakiś ciuch do pracy, to z całej wyprawy wróciłam z jedną bluzeczką + "Batalion czołgów" Skvoreckiego. Spędziłam w Empiku tyle czasu co w reszcie sklepów, i było to o niebo przyjemniejsze...
_________________
Blog
Kedileri çok seviyorum :mrgreen:
 
 
Lu 
Marsjanin


Posty: 2253
Skąd: z kanapy
Wysłany: 22 Lutego 2006, 22:40   

Godzilla napisał/a
A jak ostatnim razem wybrałam się, żeby kupić sobie jakiś ciuch do pracy, to z całej wyprawy wróciłam z jedną bluzeczką + Batalion czołgów Skvoreckiego. Spędziłam w Empiku tyle czasu co w reszcie sklepów, i było to o niebo przyjemniejsze...


Mam to samo ;)
Pewnie dlatego wiecznie nie mam co na siebie włożyć :? :mrgreen:
_________________
Tym, co odróżnia nas od zwierząt, jest lodówka.
 
 
Godzilla 
kocia mama


Posty: 14145
Skąd: Warszawa
Wysłany: 23 Lutego 2006, 10:57   

Ja też. Zgroza.
_________________
Blog
Kedileri çok seviyorum :mrgreen:
 
 
vandam 
Gollum

Posty: 9
Skąd: Polska
Wysłany: 8 Marca 2006, 10:05   

Toruń Tania książka Rynek Nowomiejski (polecam) oraz zdaje się Łazienna (niby dużo wszystkiego, ale wybór taki sobie).
Wszystko w okolicach starego miasta.
Ale ostatnimi czasy pojawiła się PtasiaGrypa®, więc ruch w księgarniach pewnie mniejszy....
_________________
VanDam
 
 
 
Godzilla 
kocia mama


Posty: 14145
Skąd: Warszawa
Wysłany: 28 Marca 2006, 21:18   

Uzależniam się od tych Koszyków. Ostatnio zaopatruję się tam w Strugackich i Łukjanienkę, a dziś widziałam że rzucili parę tytułów z Fabryki Słów; tutaj obniżka nie była może wstrząsająca, ale 22 zł zamiast 27 to też jest coś.
_________________
Blog
Kedileri çok seviyorum :mrgreen:
 
 
Słowik 
Cynglarz

Posty: 4931
Skąd: Kraków
Wysłany: 28 Marca 2006, 21:58   

Widziałem dzisiaj w Krakowie w księgarni przy Kalwaryjskiej naprawdę godną uwagi sagę fantasy (taką od A do Z, a nie niekończącą się historię) o świecie Recluce, po 7 zeta od sztuki. Naprawdę warto, jeśli ktoś nie czytał i ma okazję kupić.
 
 
 
Rodion 
Agent Chaosu


Posty: 7551
Skąd: Gestrandet
Wysłany: 29 Marca 2006, 00:38   

Qrcze! Zazdroszcze Wam.
_________________
Mam czarną koszulkę i piwo... jestem forpocztą sił chaosu.
I tylko konia osiodłać. I przez wrzosowiska, jak przez...
 
 
Godzilla 
kocia mama


Posty: 14145
Skąd: Warszawa
Wysłany: 29 Marca 2006, 14:15   

No to jak ktoś jest z Warszawy, to widziałam na Koszykach:
"Szklany szpon" Dębskiego,
"Miasto w zieleni i błękicie" Anny Kańtoch,
"Zapach szkła" Ziemiańskiego,
"Obłęd rotmistrza von Eggern" Twardocha,
i chyba coś jeszcze ale z pamięci nie powiem. Zachodnia fantastyka też jest w sporych ilościach, ale chwilowo bardziej mnie interesuje polska i zza wschodniej ściany.
_________________
Blog
Kedileri çok seviyorum :mrgreen:
 
 
Sergent 
Langolier


Posty: 289
Skąd: Michałowo
Wysłany: 19 Maj 2006, 16:30   

Kurczę, ja też wam zazdroszczę. Aby kupić książkę muszę dojechać do miasta Białegostoku (40km). A tu owszem księgarni sporo, ale kto wydzierży przy takich cenach książek. Są trzy antykwariaty: na Lipowej i dwa na Warszawskiej. Zaopatrzenie jest różne, raz lepiej, raz gorzej. Jest też Centrum Taniej Książki na dworcu PKP. Jednak moim najpoważniejszym miejscem zakupów jest teraz Allegro. Można sporo rzeczy kupić i tanio, ale zdarzają się też cuda: na wakacjach widziałem Inwazję z Aldebrana S.Lema (wydanie z 1959 r.), która poszła za 103zł. Dobrze, że mam fotel z oparciami i miałem się za co chwycić.
_________________
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13820
Skąd: FF
Wysłany: 20 Maj 2006, 17:13   

Z jednej strony - "Sezam" w extra stanie dostałem za złotówkę i "Obłok Magellana" z tej samej dekady za 5 zł, z drugiej często widzę książki Lema w cenach od 20 do 40 zł. Ale żeby aż tyle :shock:
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
Sergent 
Langolier


Posty: 289
Skąd: Michałowo
Wysłany: 20 Maj 2006, 23:18   

Nie zmyślam, to prawda. Sam pobiegłem sprawdzić, czy na pewno mam te wydanie książki. Może było jakieś małonakładowe wydanie. Ale nie. Normalne wydanie, ale chyba jedyne tej książki.
_________________
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
 
 
Godzilla 
kocia mama


Posty: 14145
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2 Sierpnia 2006, 12:45   

W Empiku przy Placu Wilsona na półce z przecenami jest "Przesiadka w piekle" Ziemiańskiego i "Między otchłanią i morzem" Agnieszki Hałas. Jeden czy dwa egzemplarze, przecena o 50% (trzeba przy kasie pilnować, żeby dobrze to wstukali).
_________________
Blog
Kedileri çok seviyorum :mrgreen:
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2 Sierpnia 2006, 13:55   

Kurcze, ciekawe czy to przecena tylko w tym jednym empiku, czy jakies odgorne ustalenia empikowe, bo chetnie bym zakupil.
_________________
5 zdań na temat
 
 
Godzilla 
kocia mama


Posty: 14145
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2 Sierpnia 2006, 13:57   

Zobacz u siebie, może też jest coś dobrego na odpowiedniej półce.
_________________
Blog
Kedileri çok seviyorum :mrgreen:
 
 
hrabek 
Kapo di tutti frutti


Posty: 12475
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2 Sierpnia 2006, 14:16   

Wlasnie nie jestem nawet pewien, czy u mnie w empiku jest taka polka. Ale zobacze. A nie jest tak, ze ktos wzial sobie ksiazke Ziemianskiego i odlozyl na pierwsza lepsza polke?
_________________
5 zdań na temat
 
 
Godzilla 
kocia mama


Posty: 14145
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2 Sierpnia 2006, 15:04   

I nalepił na niej ładną żółtą nalepkę "50%" na okładce...
_________________
Blog
Kedileri çok seviyorum :mrgreen:
 
 
anajo 
Frodo Baggins

Posty: 109
Skąd: płock
Wysłany: 8 Sierpnia 2006, 15:47   

ja tam chętnie fenixy wziął ale wolałbym mozliwość nie przez pocztę a do ręki :!:
 
 
Godzilla 
kocia mama


Posty: 14145
Skąd: Warszawa
Wysłany: 8 Sierpnia 2006, 16:01   

anajo, a gdzie mieszkasz?
_________________
Blog
Kedileri çok seviyorum :mrgreen:
 
 
anajo 
Frodo Baggins

Posty: 109
Skąd: płock
Wysłany: 8 Sierpnia 2006, 16:34   

mieszkam w płocku ale jestem u rodzinki pod warszawą a wracam do domu w czwartek .
 
 
gorat 
Modegorator


Posty: 13820
Skąd: FF
Wysłany: 12 Sierpnia 2006, 20:49   

count napisał/a
Kurcze, ciekawe czy to przecena tylko w tym jednym empiku, czy jakies odgorne ustalenia empikowe, bo chetnie bym zakupil.

Ze trzy tygodnie temu była i w innym, więc możliwe, że odgórnie. "Pieczęć" Koronowicz sobie za 9.90 sprawiłem. Był też Dziewulski, ale stan marny. Widzę teraz, że prawie cała Żółta Seria jest wycinana.
_________________
Początkujący Wiatr wieje: Co mogę dla kogoś zrobić?
Zostań drzewem wiśni.
---
鼓動の秘密

U mnie działa.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Partner forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group